A vertentlën. AFLOOP VERK00PINGEN. BURGERLIJKE STAND, MARKTBERICHTEN. ZUID-AFRIKA. BALKAN. SPANJE. VEREENIGDE STATEN Ambachtsschool, M'burg. staat er volstrekt niet zoo heel veel slechter voor dan anderen. Drie problemen staan op het ooge*1" blik op den voorgrond, namelijk de ■werkverschaffing,' de buitenlandsche schulden en de verschaffing van devie zen. Wat het .eerste probleem betreft, het buitenland begint te begrijpen dat het alleen door koopen van Duitsche goederen grondstoffen aan Duitschland verkoopen kan. Spr, besloot met de woorden: „De Duitsche economische politiek staat voor een groote taak. De vraag of wij deze meest.er zullen kunnen worden is een kwestie van het noodlot. Wij van gen deze taken aan niet alleen met lou tere theoretische overwegingen, doch met het eene principe, n.l. dat van han delend optreden, van den wil, van den strijd van het geloof aan het succes en van het aaneensluiten van alle krachten om dit succes onder alle omstandighe den tot stand te brengen." ARIëRS EN NIET-ARIëRS. Deze dagen deden in Berlijn geruch ten de ronde, dat de Duitsche regee ring binnenkort zal overgaan tot het ontnemen van het Duitsche staatsbur gerschap aan alle Joodsche staatsbur gers, wat dan o.m. het gevolg zou heb ben, dat zij het actief en passief kies recht zouden verliezen en niet tot den militairen dienst zouden worden toege laten, maar nog slechts het recht tot het uitoefenen van het koopmansberoep zou den behouden. Volgens informaties van het Hbl. te bevoegder plaatse zijn deze geruchten weliswaar voorbarig, maar is toch wel met het oog op de uitvoeringsbepalin gen tot de wet op den algemeenen dienstplicht te verwachten, dat men als onmiddellijk gevolg van het plan niet- arische Duitschers van het recht en den plicht om te dienen uit te sluiten, zal moeten overgaan tot het splitsen van de Duitsche bevolking in arische en niet-arische staatsburgers, de laatsten met verminderde staatkundige rech ten, gelijk in het programma van de Nationaal-Socialistische partij ook uit drukkelijk is omschreven. In bijzonder heden schijnt echter nog niet alles vast te staan. DE „ONZICHTBARRE" TORPEDO UITGEVONDEN. De marine-correspondent van een Engelsch blad meldt aan zijn blad, dat men in Duitschland erin geslaagd is een torpedo met electrische voortstuwing te construeeren en tevens een afvuur- methode voor het lanceeren onder wa ter van torpedo's, geheel zonder lucht bel. Bijzonderheden vindt men over de constructie natuurlijk niet vermeld, maar het schijnt hier een torpedo te betreffen, welke een snelheid van 30 mijl heeft, hetgeen intusschen nog be langrijk is onder de snelheid van de met lucht gedreven torpedo's, welke een snelheid van 40 mijl hebben. Het belangrijke van een dergelijke vinding is, dat de torpedo, welke tot nog toe steeds, door zijn met lucht aan gedreven machines, een spoor van luchtbellen, de z.g. bellenbaan, achter zich aan had, welke de torpedo dik wijls op zoodanigen afstand reeds ken- b.aar maakte, dat het doel nog gelegen heid had uit den gevaarlijken koers der torpedo te manoeuvreeren, thans zon der het minste spoor onzichtbaar het doel kan naderen. Men heeft steeds het groote bezwaar, dat deze luchtaandrij- ving aankleefde, gevoeld en getracht" de bellenbaan zooveel mogelijk te ver minderen. De luchtaandrijving had an derzijds zulke voordeelen door haar buitengewone lichte constructie, dat men haar nog steeds als eenig drijfmid del aantrof De waarde van de onderzeeboot zou hierdoor belangrijk stijgen. Reeds op 't einde van den wereldoorlog was Duitschland bezig met het vervaardigen van een electrische torpedo. Voor deze echter beproefd kon worden, was de oorlog ten einde. Dat Duitschland echter na Versailles doorging met proeven op torpedo- en onderzeebootgebied, behoeft geenszins verwondering te wekken. Het schijnt zelfs dat Dutschland een opleidings school heeft voor onderzeebootbeman ningen met een volledige onderzeeboot installatie, waar alles natuurgetrouw staat opgeste'd en waar de bemannin- £en dus °P het droge volledig instructie in duiken en onderwatervaren krijgen, Engelsch journalist gearresteerd, toen het Engelsch e stoomschip Janet gisteren in de haven van Hamburg arri veerde heeft de Gestapo den Engelschen journalist Richardson van boord ge haald Hi, wordt beschuldigd een koerier van de communistische partij te zijn en verboden schrifturen en brieven van naar Londen uitgeweken communisten te hebben binnengesmokkeld. Tegen „Kitsch". Het Beiersche mi nisterie van oeconomische zaken heeft een wet uitgevaardigd, welke verbiedt, nationale namen of symbolen voor han delsdoeleinden te gebruiken. Deze wet heeft speciaal betrekking op het hakenkruis, dat blijkens de toe lichting door bepaalde kooplieden „uit minderwaardig winstbejag" is aange bracht op een groot aantal artikelbn, vertreding van deze wet zal worden gestraft met een boete van 150 Mark of met hechtenis. Klooster gesloten, Het Francisca ner Klooster te Breslau is door Gestapo gesloten. De j#ior en drie paters zijn gearresteerd- Het vrouwen-klooster te Trebniz eveneens in Silezië heeft hetzelfde lot ondergaan, de moeder overste, een non van 78 jaar is in ver zekerde bewaring gesteld. Gift voor de nieuwe weermacht. Naar uit Leipzig gemeld wordt, heelt 't bestuur van de „Bank £üir Handel und Grundbesitz" besloten, aan de op 11 April a.s. plaatsvindende algemeene vergadering van .aandeelhouders voor te stellen, slechts: vijf in plaats van zes pro cent dividend uit te keeren. Eén procent zal dan beschikbaar gesteld worden voor de vorming van de nieuwe Duit sche weermacht. RUSLAND. Wegens diefstal ter dood gebracht. De Museumdirecteur Kowalew te Mos kou en zijn handlanger Tomarkin zijn- wegens diefstal en verduistering van kostbaarheden uit openbare musea, ver oordeeld tot den dood door den kogel. Het vonnis is reeds voltrokken. nogmaals een milliard dollar, indien de financiering der openbare werken op moeilijkheden mocht stuiten. j In regeeringskringen koestert men de hoop, dat het Congres bij de gemeen schappelijke beraadslagingen tusschen. Senaat en Huis van Afgevaardigden 't amendement-Thomas weer zal ldten1 vallen. Dat het amendement-Thomas ten slot te toch weer is ingelascht, is een ge volg van het feit, dat de democratische meerderheid in den Senaat een einde wenschte te maken aan de obstructie der inflationisten. Naar men weet, beoogt het mil- liardenplan van president Roosevelt aan 3,500,000 personen werk te verschaffen tegen een loon van gemiddeld 50 dollar per maand. Rotterdam, 26 Maart. Op de vee markt van heden was de aanvoer in totaal 4792 dieren. Ongeveer verdeeld als volgt: vette runderen 802, magere runderen 1331, vette kalveren 149, gras kalveren 107, nuchtere kalveren 2029, 1 big, paarden 223, veulens 3, schapen 125, bokken en geiten 21. Vette koeien: le kw. 5053, 2e kw. 4547, 3e kw- 3036, Vette ossen: le kw. 50, 2e kw. 4346,3e kw. 3840. Stieren: le kw. 4448, 2e kw. 4042, 3e kw. 38. Vette kalveren: le kw- 70 75, 2e kw. 6065, 3e kw. 4550. Slacht nuchtere kalveren: 2e kw. 18, 3e kw. 14. Slachtpaarden: le kw- 40, 2e kw. 35, 3e kw.30. Schapen: le kw. 37, 2e kw. 33, 3e kw. 30. Lammeren: le kw. 39, 2e kw. 34, 3e kw. 30, alles per kg. Stieren: le kw. 235, 2e kw. 185, 3e cw. 140. Graskalveren: le kw. 60, 2e kw. 50, 3e kw. 40. S'acht nuchtere kalveren: le kw. 4,5, 2e kw. 4, 3e kw. 3-50. Fok nuchtere kalveren: le kw. 13, 2e kw. 9, 3e kw. 6. Slachtpaarden: le kw. 165, 2e kw. 125, 3e kw. 80. Werkpaarden: le kw- 225, 2e kw, 145, 3e kw. 85. Hitten: le kw. 90, 2e kw. 70, 3e kw. 60, Schapen: le kw. 16, 2e kw. 12, 3e kw. 8. Lamme ren: le kw- 13, 2e kw. 10, 3e kw. 7. Kalfkoeien: le kw. 215, 2e kw. 170, 3e kw. 120. Melkkoeien: le kw. 210, 3e kw. 165, 3e kw. 115. Vaarzen: le kw- 115, 2e kw. 90, 3e kw. 70, alles per stuk. Eieren- Rotterdamsche veiling: Aangevoerd 210,000 stuks. Prijzen voor: Kipeieren f 1,702,30, Eendeieren f 1,501,75, Een chèque van meer dan 3 millioen pond. Een dezer dagen bracht een loopjongen te Johannesburg een chèque bij den ontvanger van 3.630.510 pond als aandeel van den Unie van Zuid-Afrika in de winst van twee goudmijnen, n.l. de Government Gold Minning Areas en de New State Areas. Sedert de stichting van de Govern ment Areas heeft deze maatschappij aan de Unie reeds 23.243.282 pond als aandeel in de winst uitgekeerd. Roemenië en zijn defensie. De Roemeensche regeering heeft twee mil liard lei (25 millioen gulden) toegestaan, bestemd voor het aanschaffen van le- geruitrustingen en munitie. Tot nu toe werd veel daarvoor in het buitenland vervaardigd, doch de re geering is voornemens een nationale in dustrie in het leven te roepen voor de levering van legervoorraden. BANDIÈTEN-TERREUR. Sedert eenige maanden wordt 't openba re leven in verscheidene Spaansche ste den in gevaar gebracht door bandieten. In 't centrum van Madrid werden Maan dag 4 politieagenten door 5 onbekenden overvallen. De bandieten vuurden met revolvers op de agenten, waarvan drie werden gewond, en wel zoo ernstig, dat zij korten tijd later overleden. De da ders wisten te ontkomen. Vergane glorie, De gezusters Ella en Emma Knowles, die eens aan 't ein de der vorige eeuw koninginnen waren van het gezelschapsleven te Brooklyn en een prachtig huis in het toentertijd zoo deftige Vanderveer Park bewoon den, verkeeren, naar een dezer dagen gebleken is, in zeer behoeftige omstan digheden. Het huis is thans vervallen, de wijk is een achterbuurt geworden en de zus ters zijn resp. 77 en 79 jaar oud. Een oude vriend, die de dames een dezer dagen een bezoek wilde brengen, ont ving op zijn herhaald kloppen geen ge hoor. Toen de hulp der politie was inge roepen en de deur geforceerd, vond men de beide zusters in bewusteloozen toe stand liggen op den keukenvloer, van honger meer dood dan levend. Het eenige voedsel, dat in huis bleek te zijn, bestond uit een paar verdroogde stukken sinaasappelschil, die op den grond lagen. De dames waren gekleed in de ouderwetsche zijden japonnen, die in de dagen, toen zij op het hoogtepunt van Jiaar roem stonden, als het aller nieuwste op modegebied golden, en een van hen, Ella, leed aan verlamming. Hoewel het algemeen bekend was, dat de zusters in armelijke omstandigheden verkeerden, was elk aanbod van levens middelen of financieele hulp van de bu ren beleefd van de hand gewezen. De oude dames verklaarden met een ze kere waardigheid dat zij liever onafhan kelijk bleven. Zij hadden genoeg te eten. Thans wordt er echter behoorlijk voor de dames gezorgd. De Senaat aanvaardt Roosevelt's werkverschaffingsplan, De Ameri- kaansche Senaat heeft met 68 tegen 16 stemmen zijn goedkeuring gehecht aan het groote werkverschaffingsplan van president Roosevelt, dat in totaal uit gaven tot een bedrag van 4800 millioen dollar vereischt. Er zijn echter zóóvee amendementen op het oorspronkelijke voorstel aangenomen, dat het geheele ontwerp thans weer naar het Huis van Afgevaardigden moet worden terugge zonden. Onder meer omvat het door den Se naat aanvaarde wetsontwerp toch weer het reeds verworpen voorstel van se nator Thomas, dat voorziet in een ver grooting der bankbiljettencirculatie met 375 millioen dollar ter gedeeltelijke financiering van de beoogde openbare werken. Volgens het amendement van Thomas zal aan het departement van financiën worden opgedragen bij de toe rekening der zilverdekking voor de zilvercertificaten 129 cents per ounce als maatstaf te nemen, in plaats van, zooals tot dusver, den marktprijs van gemiddeld 70 cents per ounce, Verder voorziet het amendement in de uitbrei ding der bankbiljettencirculatie met HOFBERICHTEN. Het ligt in het voornemen van de koningin om op 5 April e.k. een be zoek te brengen aan de Landbouwhoo- geschool te Wageningen en na afloop daarvan tegenwoordig te zijn bij de overdracht van de nieuwgebouwde aula, door het aula-comité aan de regeering. Prinses Juliana heeft het be schermvrouwschap van het Neder- landsch Muziekfeest aanvaard, ter ge legenheid van het 40-jarig jubileum van prof. dr. W. Mengelberg als dirigent van het Concertgebouworkest te Am sterdam. DE WERKLOOSHEID IN NEDERLAND. Bij 1063 organen der openbare ar beidsbemiddeling in Nederland stonden op 9 Maart j.l. in totaal 428.642 (op 19 Maart 1934 371.047) werkzoekenden ingeschreven, o.w. 407.759 mannen. Hiervan waren werkloos 410.243 perso nen, o.w. 394.401 mannen. Op 23 Febr. j.l. bedroeg het totaal aantal ingeschrevenen 436.79'5, o.w. 418.147 werkloozen. Het aantal ingeschreven werkzoeken den is sedert 23 Febr. dus verminderd met 8.153; het aantal werkloozen met 7.904. NEDERLA\'DSCHFRANSCHE HANDELSBESPREKINGEN. Naar wij vernemen vangen morgen onderhandelingen aatusschen de Fransche en de Nederlandsche regee- ring over de ïegeling van de handels betrekkingen tusschen beide landen. De handelsbetrekkingen tusschen Neder land en Frankrijk zijn onvolledig gere geld bij een aantal los van elkander staande regelingen van welke de oud ste van 1892 dateert. De bedoeling is te geraken tot een volledig handelsver drag, waarbij zoowel de handelsbetrek kingen van de beide moederlanden als ook die van en tusschen de wederzijd- sche koloniën op een vaste basis zullen worden gesteld. JAPAN THANS OFFICIEEL UIT DEN VOLKENBOND. Het Japansche kabinet heeft kennis genomen van een verklaring van den minister van buitenlandsche zaken Hi- rots, volgens welke met ingang van he den, alle Japansche verplichtingen te genover den Volkenbond zijn opgehe ven. (Twee jaar geleden zegde Japan het lidmaatschap op, in verband me4 de wederrechtelijke opmarsch in Mantsjoe- rije, zooals men weet, blijft een land ech ter na een eventueele opzegging formeel nog 2 jaar lid van den Bond). Omtrent "de toekomstige houding te' genover het internationaal arbeidsbureau heeft de Japansche regeering nog geen officieele besluiten genomen hoewel zij voornemens schijnt te zijn actief lid van de int. organisatie van den arbeid te blijven. Maandag heeft notaris Jonkers te 's-H eerenhoek publiek verkocht een woonhuis met schuur en erf alhier groot 1 a. 50 c.a. Koopers de dames A. en C. Chamuleau voor 1200. Goes. Bevallen: W. H. van 't Veer geb. N. J. Brand d. Overleden: J. L. Roodzand, 65 jr., weduwnaar van N.'Walrave, te Kort- gene. A. Rottier, 41 jr. echtgenoot van L. T. de Kam, te Kapelle. A. de Jager, echtgenoot van J. Meulendijk 65 j. te Kloetinge. Westkapelle. Van 1825 Maart. Bevallen: W. Pau welse, geb. Minderhoud, d. Ondertrouwd: K. Brasser, 31 j. en P Minderhoud, 25 j. Goes, 26 Maart. Op de veemarkt waren aangevoerd 1 loopvarken en 59 biggen. Op de veiling van de V.P.Z, wa ren 18694 eieren aangevoerd 1.60 per 100, roomboter 0.85, boerenboter 0.70; winkelprijs 0.80; afwijkende boter 0.60; kipeieren 1.40; winkel prijs 2.40; poelje eieren 1.25 en gan zeneieren f 7. IJZENDIJKE. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door G. C. BEVIN Zn. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Echtgenoote, Moe der, Behuwd- en Grootmoe der, Mejuffrouw ADRIANA MEULENDIJK— DE JAGER, in den ouderdom van 65 jaar. Kloetinge: J. MEULENDIJK. Den Bommel: A. K. MEULENDIJK. C. M. Jr MEULENDIJK- KORT; en Kinderen. Roosendaal: F. M. MEULENDIJK. C. A. MEULENDIJK— WISSE en Kinderen. Heinkenszand: J. J. MEULENDIJK. L. MEULENDIJK— SMALLEGANGE. Kloetinge, 23 Maart 1935. Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen na het overlij den van mijn geliefden Echtgenoot, betuig ik mijn hartelijken dank. WED. D. VAN DEN BERGE— DE MEIJER. Souburg, 26 Maart 1935. De Heer en Mevrouw HOLLE MANMOERI te Veere bedanken voor de hartelijke deelname, on dervonden bij het overlijden van hun Stief- en Behuwdvader den Heer ED. VAN COEVORDEN. De Heer en Mevr. HAMELYNCK, Oostsingel 80 te Goes, zullen gaar ne ontvangen Zondag 31 Maart a.s., des nam. van 25 uur. Voor de deelneming, ons betoond na 't overlijden van onze Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, MAGDALENA MARIA TER MEULEN—KAMPMAN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, R. E. KAMPMAN. Middelburg, 26 Maart 1935. St, Pieterstraat. Getroffen door de groote belang stelling en deelneming tijdens de ziekte en na het overlijden van on zen geliefden Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, den Heer IZAaK DE BUCK, zeggen we daarvoor hartelijk dank. FAM. DE BUCK. Serooskerke (W.) 26 Maart 1935. Uitreiking der diploma's en prijzen aan de leerlingen der school, op Donderdag 28 Maart a,s„ aanvan gende des voormiddags 10 uur, in den Schouwburg te Middelburg. Toegang vrij. Het Bestuur. VOOR WAMD EN PLAFOND Echt een artikel voor dezen tijd. Wie nu bezuinigen wil gebruikt Tiptop - zelfs over behang en witkalk. Een reuze vindihg die Tiptop. Altijd Succes, voor weinig geld. - Het gebruik van Tiptop geeft blijk van smaak en properheid. Let vooralopden naam Tiptop.Verkrijgbaar bij drogisten en verfhandelaren In 30 tintenVanaf 3l/j cf. per AA\ In duizenden gezinnen wordt Tiptop gebruikt. Doe het óók. N.V. RESINK HAARLEM Nieuwe redenen om op een Auping-matras te slapen! De nieu we Auping-„Stroomlijn" Type 1935 heeft een speciaal zonder klink nagels bevestigd, soepel-veerend netwerk, - de nieuwe Aupings zijn nóg mooier, nóg sterker en véél lichter geworden. En bovendien: ze zijn belangrijk verlaagd in prijs! Als U er echter zeker van wilt zijn, het allerbeste te krijgen, moet U er nauwkeurig op letten, dat U een' echte, origineel e Auping-matras koopt. Dat kunt U zien aan den in het netwerk ',,i n- g e we ven" AUPING! naam Geïir. Prospectus gratis op oonvraag aan «•V.^AUPING" r- Deventer Origineefe Auping- maf rassen in 4 kwali-1 feiten: Goud-, Rood-, Groen- en Paars- merk, in prijzen van af f I0A0.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3