m Geluk*. g voorspoed (IcUwteeww hv cle jekufiiacleti Advertentiën. AGENDA. EEN APRILGRAP IS HET NIET II BOEKENSCHOUW. BURGERLMKE STAND. MIDDELBURG. goes. OPROEPING. OPROEPING. OPROEPING. Hoe aangenaam is de positie van fabrikanten en winkeliers» die geregeld adverteer en Alles gelokt hun» omdat het publiek vertrouwen heeft in hun artikelen - Het zijn geen vreemden, dis tot de koopers spreken, maar goede kennissen» die de voordeelen belichten, welke aan het koopen hunner artikelen zijn verbonden - En het publiek luistert toe, geïnteresseerd, klaar om te reageeren op hun mededeélingen - Daarom j ÏVVJ& kern ten en oogsten we niet in opvolging, maar de hoeveelheid dien we wenschen tegelijk. Immers kunnen we deze vrij lang bewaren en dienen ze als winter provisie. Wie uien wil zaaien houde er rekening mede dat deze ook reeds vroeg, n.l. einde Maart of begin April moeten worden gezaaid. We zaaien deze liefst niet op versch bemesten grond of wel gebruiken daarvoor uit sluitend kunstmest. In kleine tuinen teelt men vaak sjalotten inplaats van poot- of zaaiuien. Hiervan worden dan de bolletjes omstreeks einde Maart of begin April uitgeplant. Een ander ge was dat al vroeg moet worden gezaaid is de schorseneer. Vroeger werd dit ge was wel tweejarig gekweekt maar wan neer we einde Maart of begin April zaaien zullen ze in een jaar een vol doende ontwikkeling bereiken. A. G. Marianne Philips* Bruiloft in Europa (2e druk), Bussum, C. A. J. v. Dishoeck, 1935. (n.s.) Het motief ,,een huis vol men sen" is sedert de Schartens wel zeer geliefd in de letterkunde. Trouwens, niet alleen in de onze en niet alleen bij de ouderen, want een paar jaar geleden heeft een jonge Kopenhaagse schrijver het leven in een moderne huurkazerne nog eens zeer knap in een roman ge schreven. Marianne Philips (een stille in den lande, die tot nu toe veel te weinig werd opgemerkt haar fijne ro man ,,De biecht" had een grotere be kendheid verdiend wil er iets meer van maken dan een willekeurig en uiterlijk gegeven, dat alleen maar prachtig gelegenheid geeft tot het nij ver en „huiselijk" vol-borduren van alle vakjes: in haar grote Weense huis zijn bijeengebracht verschillende figu ren, gestalten en typen, die min of meer het tegenwoordige Europa kunnen ver tegenwoordigen de oude huis- en„ zooals men gerust kan zeggen, ook fa milie-bezitter, die zijn vijftigjarige brui loft viert; de verarmde Komtesse, die met haar dochter niets anders weet te doen dan gelaten af te sterven; de oude eertijds beroemde Coloratuur-zan geres, die echter nog geheel en prach tig en romantisch lééft; de vrome oude Jood, die tegenover het grootste leed vroom blijft, en zijn kleinzoon, de stu dent, die naar een fel communisme neigt, maar voor de menselijke konse- kwenties terug deinst; de flinke, zake lijke caissière Roserl van het grote wa renhuis, die bijna zakelijk en vrij als een moderne jonge vrouw wil leven, maar tenslotte ten koste van een dood gewoon geluk en moederschap en de man, die haar dit zou kunnen geven de kleinzoon der oude Komtesse, die uit Amerika terugkomt in zijn geliefde oude Weenen en er een terugkomst, een thuiskomst hoopt te beleven, die hij noch in de stad, noch bij zijn familie, maar, na zichzelf en zijn familie-pro bleem eindelijk tot den bodem toe ge peild te hebben, slechts bij zijn oude vriendin Roserl vindt. Dit alles is knap gecomponeerd ron dom die ene gouden bruiloft van den ouden huiseigenaar; op die ene dag speelt alles zich af en het eindigt ten slotte met een twede bruiloft, althans met het huwelijksplan van de uit Ame rika overgekomen jongeling en zijn oude Roserl. Het lijkt mij dat de oplossing en het hele boek typisch vrouwelijk zijn, in de beste zin dan. Maar het boek toont hiermede de grenzen van ,het talent van Marianne Philips. Zij weet haar problemen helder te stellen: de oude en moderne problemen van het eeuwig- romantische Weenen; het zakelijke, rücksichtlose, maar konsekwente en gefundeerde communisme tegenover dilettantische revolutionnaire opvat tingen, die niet verder denken dan in- dividuële gevoelsproblemen; het Ame rikanisme, dat ijdel en zelfverzekerd alles denkt te kunnen krijgen tegenover een volmaakt onaantastbaar, maar echt kunstenaarschap, etc. En zij weet men sen te scheppen, al deze figuren leven voor ons. Maar het enige probleem, dat zij tot de bodem doordenkt, of liever, dat zij geheel afwerkt, is dat van het moederschap en het gebonden-willen- zijn van de vrouw; het boek eindigt met een meiregentje van liefde, waar door de zon schijnt en waarin al het andere opgetrokken, weggevaagd lijkt. Ik wil hiermee niet zeggen, dat dit een goedkope oplossing is; maar na het vele, dat in deze belangrijke en boeiend-geschreven roman is aange raakt, had ik mij ook een andere kun nen denken. Echter, die oplossing is aanvaardbaar en echt en in zijn vrou welijkheid geheel zuiver. Laten we na dat veelkleurige feest en die soms ook duistere problemen de weldadigheid van dat meiregentje dus ondergaan. H. J. Smeding. ONTVANGEN BOEKEN. „Zomersche bloemenweelde", Raadgevingen om in den zomer vele en mooie bloemen in Uw tuin te hebben door op tijd te zaaien, door John Berg mans. Uitgegeven in de serie „Bloem en Tuin" door J. M. Meulenhoff, uitgever te Amsterdam. Met verschillend|e foto-illustraties. In dezelfde serie verscheen bij de zen uitgever nog: „Voorjaarsbloemen", Bloemen in het vroege voorjaar tot die welke in Mei en begin Juni bloeien, door A. J. Herwig te Bussum. Met vele illustraties naar natuuropnamen. De tiende aflevering van „Wat is dat?", encyclopedie voor jongeren, uit gave van de N.V. Hollandia-Drukkerij te Baarn, loopt van Gallië tot Goethe. Ar tikelen zijn in deze aflevering o.a. opge nomen over garens, gas, geld, geluid, ge zicht, Gilden, glas, gletschers, enz. Ook in dit nummer komen vele illustraties voor benevens een gekleurde plaat be- hoorend bij het onderwerp Gastmaal. „Nederlandsche perspectieven in het licht van de teekenen des tijds", door mr. T. J. Naudin ten Cate. Tweede bijgewerkte druk- Uitgave Drukkerij en Uitgeverij v. h. C. de Boer Jr. Den Helder. Oostkapelle. Van 1522 Maart. Overleden, P. van Moolenbroek 87 j. wedn. van E. Blaas; H. Sanderse 81 j- wedn. van M. Maljaars. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG, Kxndertaschje met inh., Roose, Gist- straat F 187. Zakmes, A. Pouwer, Na dorst S 25a. Handschoen, J- Domini- cus, Oude Vlissingsche weg E 239. Ceintuur, J. van Luijk, Goesche Koren markt P 56. Stuk ijzer met handvat, v. d. Wende, Seisweg R 151. Port. met inh., J. Pattenier, St. Pieterstraat F 50. Passerdoos, v. d. Putte, Veer- sche singel S 41. Belastingmerk, J. Huisman, Noordweg S 221. Handbe schermer, J. Leijnse, Oude Vliss, weg E 245. Pakje breiwerk, J. Wonder- gem, Oostkerkplein 0 8. Gouden rin getje, v. d. Heiden, Achtersingel Q l3l. Herdershond, Leendertse, Oude Veer- sche weg T 126. H hl aardappels, J. Vermeulen, Karelsgang T 64. Mantel band, Bosschaart, Kinderdijk P 87. Voetbal, J. v. Hoepen, Achter Hofplein E 227; Mesje met schilderijtjes, V, Ma ren Bentz van den Berg, Park van Nieu- wenhove 156. Kosteloos belasting- merk, Heijnsdijk, St. Janstraat I 56. Taschje, Versluijs, Roode Toren, Markt. Vulpenhouder, P. Neve, Zusterstraat I 224. Kindertaschje, N. de Wit, Bel- linkstraat G 198. Kinderhandschoen tje, Langeraad, Brakstraat O 253. Vul potlood, v. Dalen, Seisweg R 105. Da meshandschoen, v. Helleman, K. Bree- straat O 168. Belastingmerk, De Kat, Penninghoeksingel L 65. Vulpen, J. v. d. Driest, Maisbaai P 127. Blauwe muts, H. Lampert, Spuistraat F 116. Belastingmerk, C. v. Sluijs, Bureau van Politie. Dameshandschoen, A. Heers- ma, L. Singelstraat N 195. Belasting merk, Plantsoen, Baanstraat Q 227. Band van jurk, Groosman, K. Delft G 13. Kinderhandschoen, L. Kieboom, Markt C 3. Reservewiel auto, Bec kers, Dam N.Z. N 17. Huissleutel, Flip- se, N. Haven I 112. Ceintuur, J. Wes terweel, Rozenstraat W 262. Jongens rijwiel, Schuilwerve, Achter Hofplein E 2. Dop van auto, Rittoens, Breestraat O 165. Maandag 25 Maart. Verg. t. opr. v. de afd. Walcheren der Z.V.L. en voordr. met lichtb. Britannia (Vlissingen) 8 uur. Maandag 25 Maart- „De Fliereflui ters" afd, V-A.R.A, Schutters hof 8,15 uur. Dinsdag 26 en Woensdag 27 Mrt. Voor de verbruikers van Bigge- laar's Koffie en Thee: Optreden. Conferencier Guus Keddy en 'n film, Schouwburg. Dinsdag, 26 Maart. Jaarverg- Ge v Organisatie Zeeland van Patrimo nium spr. de heer R. Hagoort, Utrecht. Dinsdag 26 Maart- Openbare Verga dering V.V.S.U., afd. M'burg spr. G, J. Zwertbroek- „Mercurius" 8 uur- Maandag 25 Maart Dinsdag 26 Maart. 3e Letterkundige lezing mevr. Boldingh-Goemans, Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Goes. Gebouw Turfkade, m HOUDERS VAN SCHULDBRIE VEN AAN TOONDER len laste van de naamlooze vennootschap PROVINCIALE CREDIETVER- EENIGING, gevestigd te 's Gra venhage, worden opgeroepen tot eene vergadering als bedoeld bij art. 1 der „Wet op de vergadering van houders van schuldbrieven aan toonder", ingevolge de desbetref fende machtiging van den E.A Heer President der Arrondisse- ments-Rechtbank te 's-Gravenhage d.d. 29 October 1934, te houden op Maandag 29 April 1935 in een der lokalen van het „Hof van Berlijn", Papestraat 32 te 's-Gravenhage, des middags te half vier uur. Het request, waarbij voornoem de machtiging werd verzocht, hou dende de te behandelen voorstel len, met de daarbij behoorende volledige toelichting met gegevens en met de gegeven Presidiale be schikking liggen ter kostelooze in zage ten kantore van den onder geteekende en van de Vereeniging voor den* Effectenhandel te Am sterdam, terwijl schuldbriefhou ders, op schriftelijk verzoek aan ondergeteekende, kosteloos af schriften van de ter inzage liggen de stukken kunnen bekomen. De te behandelen voorstellen zijn alternatief de volgende: 1, Afstempeling der schuldbrie ven tot 20 der nominale waarde, met beschikbaarstelling van het netto-provenu van het bedrijf der N.V. ten behoeve van de houders van schuldbrieven, in dier voege, dat voor het afgestempelde deel der schuldbrieven bewijzen van uitgestelde schuld zullen worden uitgegeven en dat eerst de afge stempelde schuldbrieven en ver volgens de bewijzen van uitgestel de schuld uit bedoeld provenu suc cessievelijk zullen worden afbe taald op de wijze door de te hou den vergadering van schuldbrief houders te bepalen. 2. Opschorting van den dienst der obligatieleeningen tot en tij dens de liquidatie der vennoot schap, onder voorwaarde, dat tot die liquidatie binnen twee maan den na de bekrachtiging door de Rechtbank van het besluit der ver gadering van schuldbriefhouders door de vergadering van aandeel houders wordt besloten en tot li- quidateur wordt benoemd de door de vergadering van schuldbrief houders aan te wijzen persoon. Toelichting Waardeverminde ring van de vorderingen op debi teuren noopt tot wijziging van de voorwaarden, waaro"nder de N.V. werkt, terwijl, wanneer dit niet kan worden verwezenlijkt, liquidatie der N.V. onder de oogen moet wor den gezien. 's Gravenhage 22 Maart 1935. Mr. F. J. ZIJL. Advocaat en Procureur. 's-Gravenhage. Willemstraat 63. HOUDERS VAN SCHULDBRIE VEN AAN TOONDER ten laste van de naamlooze vennootschap NATIONALE HANDELMAAT- SCHAPPIJ, gevestigd te 's-Gra- venhage, worden opgeroepen tot eene vergadering als bedoeld bij art. 1 der „Wet op de vergadering van houders van schuldbrieven aan toonder", ingevolge de desbetref- fende machtiging van den E.A. 1 Heer President der Arrondisse- ments-Rechtbank te 's-Gravenhage d.d. 29 October 1934, te houden op Maandag 29 April 1935 in een der lokalen van het „Hof van Berlijn", j Papestraat 32 te 's-Gravenhage, des middags om drie uur. Het request, waarbij voornoem- de machtiging werd verzocht, hou- dende de te behandelen voorstel j len, met de daarbij behoorende volledige toelichting met gegevens en met de gegeven Presidiale be schikking liggen ter kostelooze in- zage ten kantore van den onder geteekende en van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Am sterdam, terwijl schuldbriefhou ders, op schriftelijk verzoek aan ondergeteekende, kosteloos af schriften van de ter inzage liggen de stukken kunnen bekomen. De te behandelen voorstellen zijn alternatief de volgende: 1. Afstempeling van de schuld brieven 'tot 20 der nominale waarde, met beschikbaarstelling van het netto-provenu van het be drijf der N.V. ten behoeve van de houders van schuldbrieven, in dier voege, dat voor het afgestempelde deel der schuldbrieven bewijzen van uitgestelde schuld zullen wor den uitgegeven en dat eerst de af gestempelde schuldbrieven en ver volgens de bewijzen van uitgestel de schuld uit bedoeld provenu suc- cessievelijk zullen worden afbe- 'taald op de wijze door de te hou den vergadering van schuldbrief houders te bepalen, j 2. Opschorting van den dienst der obligatieleeningen gedurende den tijd van drie jaren. I 3. Opschorting van den dienst der obligatieleeningen tot en tij dens de liquidatie der vennoot schap, onder voorwaarde, dat tot die liquidatie binnen twee maan den na de bekrachtiging door de Rechtbank van het besluit der ver gadering van schuldbriefhouders door de vergadering van aandeel houders wordt besloten en tot li- quidateur wordt benoemd de door de vergadering van schuldbrief houders aan te wijzen persoon, j Toelichting Waardeverminde ring van de vorderingen op debi teuren en van het onroerend goe deren-bezit nopen tot wijziging van de voorwaarden, waaronder de N.V. werkt, terwijl, wanneer dit niet kan worden verwezenlijkt, li quidatie der N.V. onder de oogen i moet worden gezien, s Gravenhage 22 Maart 1935. Mr. F. J. ZIJL. Advocaat en Procureur. 's-Gravenhage. Willemstraat 63. HOUDERS VAN SCHULD BRIEVEN AAN TOONDER ten laste van de naamlooze vennoot schap COMMERCIEELE MAAT SCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE VAN ONROERENDE GOEDE REN, gevestigd te 's-Gravenhage, worden opgeroepen tot eene ver gadering als bedoeld bij art. 1 der „Wet op de vergadering van hou ders van schuldbrieven aan toon der", ingevolge de desbetreffende machtiging van den E.A. Heer Pre sident der Arrondissements-Recht- bank te 's-Gravenhage d.d, 12 Sep tember 1934, te houden op Maan dag 29 April 1935 in een der lo kalen van het „Hof van Berlijn", Papestraat 32 te 's-Gravenhage, des middags te twee uur. Het request, waarbij voornoem de machtiging werd verzocht, "hou dende de te behandelen voorstel len, met de daarbij behoorende volledige toelichting met- gegevens en met de gegeven Presidiale be schikking liggen ter kostelooze in zage ten kantore van den onder geteekende en van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Am sterdam, terwijl schuldbriefhou-® ders, op schriftelijk verzoek aan ondergeteekende, kosteloos af schriften van de ter inzage liggen de stukken kunnen bekomen. De te behandelen voorstellen zijn alternatief de volgende: 1. Afstempeling der schuldbrie ven tot 20 der nominale waarde. 2. Opschorting van den dienst der obligatieleeningen gedurende den tijd van drie jaren. 3. Opschorting van den dienst der obligatieleeningen tot en tij dens de liquidatie der vennoot schap, onder voorwaarde, dat tot die liquidatie binnen twee maan den na de bekrachtiging door de Rechtbank van het besluit der ver gadering van obligatiehouders, door de vergadering van aandeelhou ders wordt besloten, en tot liqui- dateur wordt benoemd de door de vergadering van obligatiehouders aan te wijzen persoon. Toelichting Waardeverminde ring van de vorderingen op debi teuren en van het onroerende goe deren-bezit nopen tot wijziging van de voorwaarden, waaronder de N.V. werkt, terwijl, wanneer dit niet kan worden verwezenlijkt, li quidatie der N.V. onder de oogen moet worden gezien, 's Gravenhage 22 Maart 1935. Mr. F. J. ZIJL. Maar zeker, indien het geluk even met U is. kunt U Maandag 1 April a.s. één van de schit terende prijzen winnen. Trekking volgens de Ned. wet geoorloofd en gegarandeerd door den Franschen Staat. Loten Crédit National de France émission 1920. Hoofdprijs één millioen francs of 98.000 gulden, welke reeds driemaal in Holland is gevallen. Verder een groot aantal prijzen a een half millioen francs frcs. 200.000, frcs. 100.000, frcs. 50.000 enz. Storting omfreeds 1 April a.s. met een geheel lot mede te spelen, recht gevende op den vollen prijs die er op valt, slechts een rijksdaalder. 2 stuks f 4.50-, 3 stuks f 6.50, 5 stuks f 10.-, Trekkingslijsten worden drie dagen na de trekking gratis toegezonden. Zendt nog heden postwissel of girostorting No. 135173 aan de firma J. Sanders, meest betrouwbaar en erkend premielotenkantoor, Hoog straat 4, Den Haag, Tel. 116587. Bestelt nog heden en probeert een millioen francs te winnen of één der andere prijzen. Profiteert van het geluk van ons kantoor 1 f Advocaat en Procureur. 's-Gravenhage. Willemstraat 63. f f» "t s, f Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 8