BUITENLAND, AGENDA. De uitvinder van Wolvega weer op 't oorlogspad. REMTSZAKEN. Een beslagen tonq Yi-.ft Neem MIJNHARDT'S WAAR IS WERK? DUITSCHLANU Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland. MIDDELBURG. BIOSCOPEN. VLISSINGEN. GOES. kunstmatigen prijs voor onze groente vast te stellen, welke dan, zou worden opgevoerd tot een den kostprijs bena derend niveau, .zou het noodzakelijk maken dat ons geheele bedrijf in een ambtelijk keurslijf werd geperst, waar bij alles, wat tot nog toe is geweest, nog maar kinderspel U> iitifH Tenslotte bepleitte spr. met kiem de noodzakelijkheid om eenheid in het bedrijf te brengen. Een huis, dat tegen zichzelf verdeeld is, kan niet bestaan. Een demonstratie te Utrecht. De motor was er, maar hij draaide niet. (Van onzen«correspondent). Wardenier, de uitvinder van Wolve ga doet den laatsten tijd. weer pogingen om de menschheid in den waan te brengen, dat hij toch heusch een zeer bijzonderen motor heeft geconstrueerd. Donderdag hield hij een „demonstra tie" in een zaaltje v,an een hotel aan het Vreeburg te Utrecht. Het is misschien een groote vooruit gang geweest, dat thans de motor open lijk den volke vertoond werd, Dat daar nu te voren zooveel geheimzinnigheid mee was betracht, leek des te meer onbegrijpelijk, omdat aan het ding met geen mogelijkhid te zien was, wat er zou gebeuren, als het in werking werd gesteld. Een langwerpig vierkant meta len voorwerp, waaraan een metalen cy linder was bevestigd en waarboven 'n paar gebogen gasbuizen uitstaken, zie daar het uiterlijk van het toestel, dat een deel v,an Nederland een tijd lang in spanning heeft gehouden en dat vol gens den ontwerper nog steeds tot ver bluffende verrichtingen in staat is. Het verwonderlijkste was voor den leek wel, dat er nergens iets te zien was, 'ctat draaien kon: er zat geen wiel aan en geen as stak er uit, m,aar misschien was dat juist een van de bijzonderhe den van dezen motor.... Nadat zijn „impresario" eenige woor den ter inleiding had gesproken, kwam Wardenier op het tooneel, naast "zijn motor, om zijn „lezing" te houden. Met zachte stem vertelde hij van zijn weder waardigheden, zijn reeds vroegtijdige belangstelling voor knutselarijtjes en zijn geringen lust tot leeren op school. Er zijn meer mannen groot geworden, die op school niet tot de eersten be hoorden. Maar waar het op aan kwam, was, d,at hij tenslotte een motor had uitgevonden met bijzondere eigenschap pen. Wardenier vertelde, hoe hij kort nadat hij zijn uitvinding had gedaan, in aanraking kwam met den heer Muur- ling, wethouder van openbare werken te Wolvega, het plaatsje waarvan Warde niers wonig ongeveer 14 km verwijderd staat. Ik heb den wethouder toen verteld, dat mijn-uitvinding voordeelen voor de gemeente kon opleveren. Voorts heb ik ook met den burgemeester van Wolve ga gesproken, hem alles uitgelegd en de teekeningen laten zien De burgemees ter geloofde mij en geloofde ook vast, dat mijn uitvinding van grooet betee- kenis zou zijn. Er werd in overleg met den burgemeester een persconferentie gehouden, doch daarna kwamen de te leurstellingen de een na de ander op dagen. Uitvoerig vertelde de heer Warde- nier van zijn „ontvoering", zooals hij het noemde, en zijn verpleging in het ziekenhuis te Groningen, waar hij ze ven dagen werd vastgehouden. Toen zijn vader en broer hem eens kwamen bezoeken, werden zij ook van des mor gens negen tot des middags 4 uur te gen hun wil in een vertrek opgesloten. Vier a vijf familieleden, die ook een bezoek kwamen brengen, werden even eens opgesloten. De dokter zei, dat hij niet eerder vrij mocht, of hij moest ge zegd hebben waar de motor stond, hetgeen hij steeds weigerde. Aan alle kanten voelde Wardenier zich bedrogen. Op den burgemeester van de gemeente Weststellingwerf, waarin Wolvega de hoofdplaats is, bleek hij wel speciaal gebeten. De bur gemeester had hem in het ziekenhuis laten stoppen, maar, zoo deelde War denier met eenig pathos mede, vóór den zomer zal de burgemeester door mijn toedoen in het academisch zieken huis worden opgenomen. Een technische uiteenzetting van de werking van den motor was volgens Wardenier nog steeds niet mogelijk, omdat de vereischte octrooien nog niet warén verkregen. Maar iets wilde hij er toch wel van vertellen. De lucht wordt door een compressor op een spanning in den cylinder gebracht. Dan wordt er een soort waterstofgas aan toegevoegd en vervolgens wordt 't mengsel naar den motor overgebracht door eenige cellen, waarin het ver warmd wordt om vervolgens weer te worden afgekoeld. Door een olie-tegen-' druk circuleert het mengsel en komt zoo doende weer terug. Een zekeren tijd blijft de lucht op de goede span- j ning, doch deze spanning neemt al- lengs af en na eenigen tijd moet de motor opnieuw worden bijgevuld. Met een luchtdruk van 10 a 15 athmospnee i ren garandeert Wardenier evenwei, dat de motor 5 a 8 uur achter elkaar kan werken. Met die garantie moet het publiek voorloopig tevreden zijn. Er was echter na af oop gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Wardenier gaf op alles zoo goed mogelijk antwoord, maar hij raak ie op het laatst in zijn eigen cijiers verward; en daardoor ontstond er eenig rumoer onder de aanwezigen. Er kwam wat afleiding in het techni sche debat, toen Wardenier bleek goed te vinden, dat het publiek op het tooneel den motor kwam bezichtigen. Binnen korten tijd stond het tooneel vol men- schen, die den spreker met allerlei vra gen bestormden. Kennelijk was het pu- pliek in twee kampen verdeeld, die ook elkaar heftig bestreden- Voor allen bleef het echtetr een teleurstelling, dat de mo lor niet op gang werd gebracht. Da.t zal nu volgens Wardenier over een kleine veertien dagen kunnen ge schieden. Om dien tijd begint het beden kelijk op een Aprilmop te lijken.... In hooger beroep. F. G. L., 24 j., vischhandelaar, wo nende te Mi ddelburg heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Middelburgsche rechtbank van 15 Maart, waarbij hij wegens op lichting is veroordeeld tot 14 dagen ge vangenisstr.nf. Arrond.-Rechtbank te Middelburg. In de zitting van Vrijdag werden de volgende zaken behandeld: W. C., 43 jaar, landbouwer, wonende te Zierikzee, was op 2 Januari door den kantonrechter te Zierikzee vrijgesproken terzake van tenfaste gelegde overtreding van de Jachtwet, gepleegd te Zierikzee op 1 December, zooals de dagvaarding luidde. De Ambtenaar van het Openhaar Ministerie was in hooger beroep geko men. Eisch 40 boete subs. 20 d. h. en ver beurdverklaring van het geweer of 15 of 5 d. h. J. L„ 28 jaar, molenaar, wonende te Meliskerke, was op 21 November door den kantonrechter te Middelburg ver oordeeld tot 50 of 25 d. h. wegens het afleveren van veevoeder van afwijken de kwaliteit. De verdachte was in hoo ger beroep gekomen. Eisch: ontslag van rechtsvervolging. De verdediger, mr. Kuipers, sloot zich daarbij aan. M. K„ 40 jaar, koopman, wonende te Grijpskerke, was op 30 Januari door den kantonrechter te Middelburg ver oordeeld tot 15 of 10 d. h„ wegens het vervoeren van hanen, hennen en konij nen in een kevie, die veel te klein was. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. J. D„ 34 jaar, koopman, wonende te 's Heer Arendskerke, was op 6 Febru ari door den kantonrechter te Middel burg veroordeeld tot 15 of 10 d. h., wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet, te 's Heer Arendskerke op 1 Januari. De veroordeelde was in hooger be roep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. De verdediger, jhr. mr. de Ranitz, achtte het bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak. J. J. S„ 33 jaar, chauffeur, wonende te Vlissingen, was op 13 Februari door den kantonrechter te Middelburg ver oordeeld wegens overtreding van de Mo tor- en Rijwielwet te Middelburg op 5 November en daarbij in aanraking te komen met de tram, waarbij de auto, door hem bestuurd, zwaar werd bescha digd, tot 25 of 5 d. h. De Ambtenaar van het O. M. en de verdachte waren in hooger beroep ge komen. Eisch 10 of 5 d. h. De verdediger, mr. Kuipers, bepleitte vrijspraak wegens overmacht. J. D„ 39 jaar, bestuurder, wonende te Vlissingen, was op 13 Februari door den kantonrechter te Middelburg vrij gesproken van de hem ten laste ge legde overtreding van het Locaalspoor- weg- en Tramwegnet te Middelburg op 5 November. De Ambtenaar van het O. M. was in hooger beroep gekomen. Eisch: vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter en veroordeeling tot 30 of 20 d. h. Mr. Van der Beke Callenfels, ver- dachte's raadsman, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg vrij - spraak. Valschheid in Geschrifte. C. B., 61 jaar, winkelier, wonende te Vlissingen, werd ten laste gelegd, dat hij in Aug. 1934 een geleibiljet voor het vervoeren van aardappelen heeft ver- valscht door het aantal daarin vermelde kg van 600 op 1600, het aantal zakken voor vervoer van 12 op 32 te brengen, het bedrag der heffing van f 6 te veran deren in f 16, en bij het gewicht voor het woord zeshonderd „duizend" te plaat sen, met het oogmerk om dat stuk te gebruiken. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door mr. Kui pers. Als getuige desk. werd gehoord dr. i Spuyman, 'scheikundige te Vlissingen, die volharde bij zijn opgemaakt rapport waarin hij tot de conclusie komt dat het woord „duizend" op het geleibiljet sterk overeenkomsten vertoond met een i doo^- verdachte afgelegde schrijfproef. Verdachte door den president onder vraagd, blijft ontkennen de valschheid te hebben gepleegd. Na verhoor van eenige getuigen die verklaringen afleggen betreffende de gang van zaken bij de leverantiën als de onderhavige, kwam de Officier van Ju stitie aan het woord. Volgens deze is de zaak betrekkelijk eenvoudig en is het voor hem buiten kijf dat het geleibiljet, dat bestemd is a s be wijs te dienen, is vervalscht. De Officier acht het feit bewezen zoowel door de getuigen verklaringen als door het schriftonderzoek dat heeft uitgewezen dat er veel overeenkomst bestaat met het schrift van verdachte- De houding van verdachte die voortdurend draait en onwaarheden verteld, doet hem kennen iuls iemand die niet zon onschuldig is als hij voorgeeft. De officier van justitie eischt 2 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk en een geldboete van f 75 of 25 dagen hechtenis. De verdediger van verdachte zegt, dat verdachte nooit gezegd heeft dat 't bewuste biljet veranderd zou zijn na 29 Augustus 1934 (datum van de leve ring), Hij' beweert het biljet te hebben ontvangen in den vorm zooals het is in beslag genomen. Volgens pleiter heb ben we hier feitelijk te doen met een opzet tegen 3 verdachten, die thans allen kroongetuigen zijn geworden en onder eede gehoord tegen pleiters cli ënt, doch pl. zal niet nalaten deze ge tuigen op alle mogelijke manieren te ontmaskeren. Als er iemand in deze zaak gedraaid heeft dan is het getuige de Visser Jr. Pl. heeft sterk vermoe den dat door een van de drie getuigen 't biljet is vervalscht. Indien vast komt te staan dat ferdachte zich terecht op het bewijs van vervoer beroept dan is het zijn recht. Verdachte moest b00 kg ontvangen. Toen hij bij het lossen kwam waren er 14 zakken afgeladen en zeide men hem dat hij zooveel zakken kon krijgen als hij maar wilde, want men wist dat er op het biljet 1600 kg stond vermeld. Wanneer nu blijkt dat er 700 kg waren gelost dan bewijst dit tevens dat er op het biljet meer dan 600 kg mochten worden vervoerd. De get. de Visser hadden daar belang bij omdat zij gedekt moesten zijn. In den laatsten tijd hoort men van tal van overtredingen die op geraffineerde wijze worden uitgevoerd. Alle 3 de getuigen hebben er dan ook belang bij dat ver dachte gestraft wordt. Pleiter be schouwt verdachte zoo onschuldig als een pasgeboren kind. Als hij het biljet verv.xlscht had dan zou hij dit niet be waard hebben, hij had daarvoor gteen enkel motief. Alleen het stuk kan de valschheid bewijzen. Pleiter is van oordeel dat ook al mocht de rechtbank het wettig bewijs geleverd achten, het overtuigend be wijs toch ontbreekt, en verzoekt daar om de rechtbank verdachte vrij te spre ken. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeel dwegens: overtreding verkeersvoorschriften: J. W., Koudekerke, vrijspraak; A. vD„ Vlissingen f 4 b. s. 4 d.h.A.. R., D. B., J. O., P. A'. S., T. S. v. d. H„ A. P., allen Vlissingen; J. M., 's-Heer Arendskerke allen f 2 b. s. 2 d.h.; L. M. v. S., Oost- en West Souburg f 0,50 b. s. 1 week tuchtschool; C. H. v. Z., Waarde, geen straf; J. B. 's-Heer Arendskerke f 1 b. s. 1 dag hechtenis; G. P. Vlissingen, G. de J. Waarde, P. Z. Goes, C. J. M. Heinkenszand, A. N. K. 's-Heer Arendskerke ieder 5 b. s. 5 d. h.P. F. C. K. Utrecht, M. P. Ensche de, A. K. Woensdrecht, G. L. Amers foort, H. A. I. Vlissingen, A. H. Hein kenszand, A. J. v. d. V. Goes, J. A. H. Kloetinge, allen 3 b. s. 3 d. h.; overtreding jachtwet: P. de K. Oost en West-Souburg 1 b. s. 1 d. h. met verbeurdverklaring van het dubbelloops jachtgeweer en last tot vernietiging van zes geweerpatronen; P. D. Nieuw- en St. Joosland 50 b. s. 20 d. h., verbeurdverklaring van het in beslaggenomen jachtgeweer en last tot vernietiging van vijf geweerpatro nen; J. v. E. en L. K., resp. Nieuw- en St. Joosland en te Middelburg: Vrij spraak; overtreding Landbouw-Crisiswet: P. v. I. Middelburg 0.50 b. s. 1 d. h., ver beurdverklaring van een zak aardappe len; J. P. Oudelande 3 b. s. 2 d. h,; J. P. Koudekerke 10 b. s. 10 d. h.A. de V. Kloetinge 10 b. s. 5 d. h.; B. v. W. Goes, I. v. H., J. v. H. beide te Middel burg ieder 5 b. s. 3 d. h.; L. J, Nieuw- land, C. D. Middelburg 2 b. s. 2 d. h.; J. de K. Kloetinge 1 b. s. 1 d. h.; M. M. Wissenkerke 3 b. s. 3 d. h.; A. de N. Middelburg 15 b. s. 10 d. h.; P. B. Middelburg: Vrijspraak. overtreding Crisis Zuivelwet: A. P. 's-Heer Abtskerke 5 b. s. 5 d. h.; A. S. Bergen op Zoom 50 b. s. 10 d. h.; C. C. v. d. P. te Ierseke: f 25 b- s. 10 d-h., al len met verbeurdverklaring van de in- beslaggenomen reuzel of boter; overtreding vrachtver deeling in de bin nenscheepvaart, na gedaan verzet: J. de B., Neder-Handinxveld gedomicilieerd: f 5 b- s, 5 d-h.; niet den naam van den schipper op de buitenzijde van de vaste deelen van het schip vermeld hebben: D. Th. S., Rotter dam, M. J. M-, Raamsdonkveer, ieder f 5 b, s- 5 d.h.; zich in de portiek van een gebouw onnoodig ophouden: G. M-, Vlissingen: f 0,50 b. s. 1 d.h.; wateren buiten de bakken: S- J. P-. Middelburg: f 2 b. s. 2 d.h.; te Goes zonder vergunning als liedjes zanger zijn bedrijf uitoefenen: G. K., Haarlem: f 2 b. s. 3 d-h.; te Wolphaartsdijk zonder vergunning inzamelingen van gelden houden: E. W., s Gravenfiage: f 3 b. s. 3 d.h.; te Wissenkerke, venten zonder ver gunning: J. K., Middelburg: f 1 b- s. 1 d.h.; Kantongerecht Oostburg. Veroordeeld werden wegens: verkeersovertreding etc.: J. H. te Bres- kens 3 s. 3 d. h,L. R. te Eede ls. 1 d. h.G. G. G. A. te Biervliet 2 s. 2 d. h.; J. P. te. Aardenburg 2 s. 2 d. h.; J. D. te Zuidzande 3 s. 1 week tucht school; F. E. Q. te Aardenburg 3 s. 1 v/eek tuchtschool; J. V. te Sluis 3 s. 3 d. h.; J. A. S. te Kapelle 6 s. 6 d. h.; J. A. B. te Oostburg 2 x 3 s. 2x3 d. h.; R. van H. te Eecloo 5 s. 5 d. h.; A. G. te Middelburg 5 s. 5 d, h.; I. J. K. te Middelburg 4 s. 4 d. h.; S. G. te Zuidzande 1 s. 1 d. h.; R. M. v. d. W. te St. Laurens 3 s. 3 d. h.; A. J. de K. te Middelburg 5 s. 5 d. h. en 2 s. 2 d. h.; Sa. Ca. de L. te Oostburg 3 s. 3 d. h.; A. de B. te Moerkerke 3 s. 3 d. h.; G. M. te Moerkerke 5 s. 5 d. h.; M. G. C. te Middelburg (B.) 5 s. 5 d. h.; R. G. te Yzendijke 1 s. 1 d. h.; E. H. H. te Rotterdam 10 s. 10 d. h.; P. R. v. Z. te Breskens 10 s. 10 d. h.; P. de K. te Schoondijke 3 s. 3 d. h. met toewijzing der civiele vordering ad 7; S. de W. te Oostburg 4 s. 4 d. h.; J. L. d'H. te Sluis f 5 s. 5 d.h.; G. G. C. te Bres kens 4 s. 4 d. h.; B. V. te Yerseke 4 s. 4 d. h.; D. de V. te Breskens 3 s. 3 d, h.; J. R. v. d. B., W. P„ F. de M„ J. de M., allen te St. Kruis ieder 10 s. 1 week tuchtschool; P. F. de M. te St. Kruis 10 s, 5 d. h.; M. la G. te Cadzand 3 s. 3 d. h.; C. W. C. te Aardenburg 3 s. 3 d. h.; T. V. te Middelburg 5 s. 5 d. h.; G. S. A. te Waerschoot 5 s. 5 d. h,; C. H. te Yzendijke 3 s. 3 d. h.; overtreding jachtwet: A. C. te Groede 5 s. 3 d. h. met verbeurdverklaring van het geweer. De Tweede Kamer beleedigt. Het gerechtshof te Arfnhem heeft uitspraak gedaan, tegen H. T. R., sla ger, wonend te Rotterdam, die in eer sten aanleg voor den politierechter te Zutfen had terecht gestaan, ter zake dat hij in een vergadering te Colms- chate, de Tweede Kamer een poppen kast had genoemd. Hij .'was deswege vrijgesproken. Tegen deze uitspraak was de officier van justitie in hooger beroep gekomen. Het gerechtshof te Arnhem, achtte beleediging van een openbaar lichaam als de Tweede Ka mer zeer goed mogelijk en was verder van oordeel, dat het gelijkstellen van die Kamer met een poppenkast, ook al geschiedt dit door een spreker in een politieke vergadering, een uiting van minachting is, die een ontzegging aan dat lichaam van ernst en waar achtigheid inhoudt en dus een belee diging vormt. Het hof nam echter bij de bepaling van den strafmaat ook in aanmerking, dat de hier geldende toe passing van strafbepalingen, toen het feit werd gepleegd, nog slechts enkele dagen van kracht waren en veroor deelde verdachte tot 5 gulden of een dag hechtenis. onhoffelijk moet hebben geantwoord, dat zij hem geen opheldering had te ge ven. (enqevolqe van slechte stoelgang I i^Nj Xaxeer-iab/etten 1 I Die reqelen zonder kramp of pijn '&3SAVV Don*; fiOrk Rii AnnHrpn Drnnisten -ggf Doos 60 ct. Bij Apoth.en Drogisten •ÜLUM2E31 Ingez. Med.) Utat 7lZignhacdt maakt Oi goed.' De districts-arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester Schelde, zendt ons de volgende aanvra gen: Binnenland. AMSTERDAM: geroutineerd leder cosystikster, zelfstandig alle voorkomen de werkzaamheden kunnende verrichten en leiding kunnen geven, dadelijk, loon nader overeen te komen. BERGEN OP ZOOM: glasslijper, in diensttreding en reiskosten nader over een te komen, verlangd loon op te ge ven, kost en inwoning, voor vast, R.K., bij voorkeur ongehuwd. KERKRADE: bekw. ijzergieter (vor mer), 2230 jaar oud, dadelijk, loon na der overeen te komen. ROTTERDAM: bekwaam biscuits- en cakebakker, bekend met moderne in richting, loon f 40 tot f 45 per week. ZWOLLE: machine-drijver bekend met Harmonica-zakken-machine en rol- lendruk-machine (gummid-druk), fabri kaat Windmüller en Hölscher, dadelijk, loon en reiskosten nader overeen te ko men. MIDDELBURG: dagdienstbode, tegen 1 April a-s. moet goed kunnen koken, leeftijd 1820 jaar. VAKAFDEELING LANBOUW. Voor Walcheren 1 paardenknecht en een boerendienstbode; Voor N. en Z. Holland en Utrecht melkknechten. Aanvragen Bu itenland. FRANKRIJK. Geplaatst kan worden bij Franschen landbouwer in het departement Seine et Oise, (midden Frankrijk): prima mel ker op arbeidsovereenkomst voor een jaar, loon 400 frs. per maand kost en inwoning. Aanbiedingen aan de organen der ar beidsbemiddeling. DE STRIJD IN DE EVANGELISCHE KERK. Zal de regeering binnenkort in grijpen? Ontevredenheid over den chef der geheime po litie. De Berlijnsche correspondent van de Daily Telegraph meldt aan zijn blad, dat de minister van binnenlandsche zaken, Frick, Donderdag bisschop Marahrens, dr. Niemöller en dr. Jacobi, de drie hoofdleiders van de belijdenisbeweging heeft ontvangen. Hij deelde hun mede cat de staat eerlang zal ingrijpen in het kerkelijk conflict. Naar verluidt zal, ter jeslechting daarvan, dr- Stuckart, staats secretaris bij het rijksministerie van bin nenlandsche zaken, worden benoemd tot rijkscommissaris van de evangelische kerk. Over den achtergrond van de aan houding van eenige honderden predi kanten, welke beoogde om verleden Zondag de voorlezing van het bekende manifest tegen de heidensche leerstel lingen van Rosenberg te beletten, en over hun vrijlating op Dinsdag, weet de correspondent het volgende te ver tellen: „De arrestaties zijn uitgevoerd door de geheime politie (Gestapo) en blijven geheel voor de verantwoorde lijkheid van haar bevelhebber Himm- ler, die met de „heidensche" Duitsche geloofsbeweging sympathiseert en aan den kerkstrijd met geweld een einde wil maken. Zijn optreden van j.l. Zondag zal hem echter veel last bezorgen, want hij heeft er heel wat invloedrijke menschen mee tegen zich in het harnas gejaagd. Zoo is Kube, de gouverneur van Bran denburg en Berlijn, uiterst verbolgen, omdat de predikant, die zijn zoon dien dag zou bevestigen, in verzekerde be waring zat. Van Blomberg, de rijksweer- minister, is erg boos omdat op den d.ag van de heldenvereering geen predikant beschikbaar bleek voor de godsdienstige plechtigheden in tal van Pruisische gar nizoenen." Dr. Müller, de rijksbisschop, was vol strekt onkundig van de arrestaties. Toen hij er van hoorde heeft hij zich tot de geheime politie gewend, die hem vrij Maart- 25 Ierseke, Huis, Boomgaard enz. Van Dissel en v. Dijke. 26 Goes, Huizen, Van Disse'. 26 Meliskerke, Inboedel, Loeff. 27 Oost Souburg, Huis, Blaupol ten Ca te. 27 Schore, Huis en Land, Kram. 27 Souburg, Hofstede, Loeff- 27 Middelburg, Sleepschip Arr. Rechtbank. 28 Middelburg, Rijwielen, Vervaat en Willeboordse. 30 Souburg, Inboedel, Blaupot ten Cate- 30 Arnemuiden, Huis, v. d. Harst. 30 Grijpskerke, Huis en Inb. Terpstra. 30 Schore, Huis en land, v. Dissel. April. 16 Goes, Rijwielen, de Kok. 26 Biggekerke, Inspan. Terpstra. 30 Koudekerke, Inspan, Loeff. .Electro" (Markt). Vanaf Vrijdag 22 Maart tot en met Donderdag 28 Maart. „Vrouwennoodlot" en „de Draaiende Venus". Eén avondvoorstelling om 8 uur. Zondag matinee om 3 uur. City-theater. Noordstraat. Vanaf Vrijdag 22 Maart tot en met Don derdag 28 Maart- „Turandot" (Prinses van China). Tot en met Zondagavond als 2e Hoofdnum mer „Mevrouw heeft nukken' Van Maandag tot en met Donder dag als 2e Hoofdnummer „Het meisje met de Blauwe Hoed", lederen avond 7,30 uur. Zondag Matinée om 3 u. „Alhambr a"-t heater .Van Vrijdag 22 tot en met Donderdag 28 Mrt.: „Koningin Christine" en „Lady Killer". „Luxor'-theater. Van Vrijdag 22 tot en met Donderdag 28 Maart: „Afscheid voor eeuwig" en „K 1 greiff ein" (Alarm in den Nacht). Zaterdag 23 Maart Zondag 24 Maart Maandag 25 Maart- „De Fliereflui ters" afd. V-A.R.A. Schutters hof 8,15 uur. Zaterdag 23 Maart Zondag 24 Maart. Feestavond, Voet- balvereeniging „Goes". Schut tershof 8 uur. Maandag 25 Maart

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 7