RECHTSZAKEN. SPORT. KERKNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. AGENDA. Goed weeken is met Henco weeken. Henco maakt Uw linnengoed in tegen stelling met soda niet geel, doch houdt het hagelwit. BELGIE. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. POLEN. MIDDELBURG. GOES. -a bracht, en voor 15 April zullen geen vergunningen worden verstrekt voor plaatsen van houten tenten. Gids en folder zijn in voorbereiding. In verschil lende bladen zal reclame worden ge maakt vermoedelijk zullen drie con certen in de duinen worden gegeven. De twee trappen over de duinen naar 't strand worden voor een jaar door V. V. V. onderhouden. Bij de rondvraag werden enkele vra gen gesteld. A, M., machinist te V 1 i s s i n- g e n heeft hooger beroep aange'tee- kend tegen het vonnis van den kanton rechter te Middelburg, waarbij hij we gens overtreding van de Motor- en Rij- wielwet is veroordeeld tot 5 b. of 4 dagen hechtenis. Wedloop in de bosschen van Domburg, De athletiekvereeniging „E.M.M." te Middelburg zal op Zaterdag 20 April m de bosschen onder Domburg met wei- willende toestemming van den heer Sommerhoff, eigenaar van „Hoogduin", een wedloop houden over ongeveer 3500 m- Het parcours loopt grootendeeh over de boschpaden en voor een kleiner over het vroon. HOCKEY. CadettenMiddelburg 41, Zooals te voorzien was, eindigde ook de laatste competitie-wedstrijd in een Middelburgsche nederlaag, maar toch weerde de gehavende Zeeuwsche ploeg zich beter dan verwacht werd. Speci aal de eerste 20 minuten combineerde de voorhoede zoo vlot, dat de achter hoede der Cadetten zich herhaaldelijk voor gevaarlijke situaties geplaatst zag. Een hard schot van den rechtsbuiten werd voortreffelijk gehouden en ver schillende malen ontkwam het Bre- dasche doel op het nippertje aan door boring. Doch toen de Middelburgers na hun geweldige start wat naar adem be gonnen te snakken, werkten de Cadet ten zich langzamerhand los- Aanvan kelijk wist de Middelburgsche achter hoede nog meester van het terrein te blijven, doch vlak voor de rust zag de kleine doelman, die te voren eenige malen stijlvol gered had, zich van dicht bij gepasseerd. Het tweede doelpunt had wegens buitenspel evenwel gean nuleerd moeten worden. De rust had den Middelburgers geen goed gedaan; hun kruit bleek grooten- deels verschoten en door den vermin derenden steun van de halflinie werd de achterhoede zwaar op de proef ge steld. Backs een keeper weerden zich geducht, maar konden niet voorkomen, dat de Cadetten nog tweemaal doel puntten. Een vijfde doelpunt hing in de lucht, toen de doelman reeds gepas seerd was, maar de linksback op ma gistrale wijze redde. Het laatste kwar tier herstelde Middelburg zich, en na een snelle uitval zorgde de middenvoor voor een verdiend tegenpunt. Deze prettige wedstrijd was een goe de oefening voor de degradatie-wed strijden, waarvoor Middelburg a.s. Zon dag Venlo ontvangt. Wij achten de kans niet groot, dat Middelburg haar le klasse-schap met succes zal weten te verdedigen, tenzij een snel tempo gepaard aan feu sacré samengaat met een koel hoofd in den vijandelijken cir kel. Korfbal. De uitslagen van de Zaterdag ge speelde competitiewedstrijden van den Zeeuwschen Korfhalbond zijn: DOS TOGO 3—2; Swift 2—Swift 1 3—15. Voetbal. Wedstrijduitslagen Z.V.B. Zaterdag: ArnemuidenRjC.V. 43, OostkapelleL.V.V- 82, S.M.Z.-Veere 2 3—6. Zondag: le kl. A. Eiland BoysMid delburg 50. le kl. B, Axel 3Terneuzen 3 21, Tern. BoysHulst 2. Hulst 2 n-o. le kl. C. Breskens 2Groede 51. Overgangski. Zeelandia 3Scheldesti 26, R.C.S. 2Eiland Boys 2 02. 2e kl. A. R.C.S. 3Zeelandia 4 46- 2e kl. B. 's H. Arendsk- Goes. Boys 2 22, KruiningenKattendijke 34, Ellewoutsd.Goes 3 26. 3e kl. A. Noormannen 2Zeelandia 5 73, Vlissingen 5Eiland Boys 3 2-1 Eindstand 3e Jdasse B. gsp. gew. gel. vrl. dip. p Goes 14 12 1 1 52-8 25 Zierikzee 14 8 3 3 42-18 19 Zeeuws. B, 14 8 1 5 36-20 17 R.C.S. 14 8 1 5 46-30 17 M'burg 11 14 7 0 7 35-39 14 Zeelandia II 14 6 0 8 29-56 12 Goessche B. 14 2 1 11 19-49 5 Hansweert 14 1 1 12 16-37 3 Eindstand 1ste klasse aid. III 't Oosten. Go Ahead 18 16 0 2 55-15 32 Heracles 18 11 4 3 50-21 26 PEC 18 8 1 9 32-30 17 ZAC 18 7 3 8 38-44 17 Enschede 18 7 2 9 38-41 16 Ensch. Boys 18 7 2 9 48-61 16 Tubantia 18 8 0 10 35-48 16 Wageningen 18 6 3 9 33-42 15 AGOVV 18 6 2 10 37-53 14 Vitesse 18 4 3 11 39-50 11 ENCO (Ingez. Med.) Oud-Geref, Gem. P. Kolijn, cand. te Papendrecht is beroepen te B r u i n i s s e. ONEERLIJK AMBTENAAR. Bij de gemeentelijke gasfabriek te Rot terdam, is een ambtenaar ge schorst, omdat hij' werd verdacht van het aannemen van steekpenningen. De betrokkene, de 52-jarige J. S., was ,als hoofdcommies werkzaam. Bij inschrijvingen waarschuwde hij kort voor de sluiting van den inschrijvings termijn een van zijn relaties, aan wie hij meedeelde voor welke bedragen er tot dusver was ingeschreven. De rela tie kon dan nog een inschrijving doen voor een iets lager bedrag, daarbij de groote kans loopende het werk, of de leverantie gegund te krijgen. Voor zijn bemoeiingen kreeg S. een bepaald be drag. Ook op andere wijze heeft hij zich op onrechtmatige wijze bevoor deeld, S. heeft een volledige bekentenis af gelegd.* Hij is in het huis van bewaring opgesloten. In totaal moet hij op dezen wijze een bedr,ag van f 12,000 hebben ontvangen. Vooral voor 1928 heeft 'hij zich aan de bedoelde knoeierijen schul dig gemaakt, hoewel hij tot twee jaar geleden nog wel dergelijke practijken uitgehaald. Het onderzoek wordt voort gezet. (N. R. C.) ONEERLIJKE VERZEKERINGS INSPECTEUR. Verleden week heb ben we gemeld dat de Rotterdamsche politie een viertal personen had gear resteerd, die op aanstichting van een hunner, een verzekeringsagent der O. L. V- E. H„ onder diens concurrenten een ware terreur uitoefende, door de zen in hun functie te belemmeren. Bij het onderzoek in deze zaak is nog meer aan het licht gekomen. De politie heeft Zaterdag een viertal personen aange houden verdacht van oplichting en valschheid in geschrifte, gepleegd door middel van het indienen van valsche verzekeringsopgaven ten nadeele van de verzekerings mij. O. L. V. E. H., n.l. J. M. uit Hoek van Holland, M. v. d. H. uit Zwartewaal en G. W. en S. Sch. beiden uit Den Haag. Laatstgenoemde was de hoofddader van de geheele ge schiedenis. Deze assuradeur S. had een eigen kantoor en vervulde de inspectie der O. L. V. E. H. voor Noord- en Zuid- Holland. Hij had het volste vertrouwen en werkte met eigen agenten. Wegens het ontbreken van voldoende controle heeft hij op geraffineerde wijze de O. L. V. E. H. opgelicht. Hij diende verzekeringsaanvragen in voor gefingeerde personen, doch slechls voor zoodanige verzekeringen (volks verzekeringen, waarvoor slechts enke le dubbeltjes premie per week betaald werd), dat geen keuring van de be trokkenen was vereischt. Wanneer de verzekeringen dan zoo genaamd waren afgesloten ontvingen de agenten de aanbrengprovisie, waar om het hun natuurlijk alleen te doen was. Om de fraude niet in de gaten te doen loopen, betaalden ze zelf de eer ste weken de premies. Na enkele weken zonden zij vervol gens bericht aan de maatschappij, dat de verzekerde niet meer betaalde en moest worden geroyeerd. Het veelvul dig voorkomen van deze royementen bracht de zaak aan het licht. De bedragen, waarvoor de maat schappij op deze wijze is opgelicht, zijn niet hoog, maar het aantal gevallen loopt in de honderden, zoodat alles bij elkaar met de geheele affaire toch nog een vrij aanzienlijk bedrag gemoeid is. Sch. heeft nog de brutaliteit gehad om een vordering tot schadevergoeding van 7 ton tegen de maatschappij in te stellen, welke echter later door hem werd ingetrokken. BELEEDIGING VAN HITLER. Te Terwinselen, gem. Kerkrad e, was Zaterdagavond door het .anti-fas cistisch eenheidscomité een vergade ring belegd. Een der sprekers, zekere B, G. uit Amsterdam, heeft tijdens zijn rede uitdrukkingen gebruikt die be- leedïgend waren voor Adolf Hitler. Hij werd na afloop van de vergadering door de gemeentepolitie van Kerkrade aangehouden. Hij werd in het hoofd bureau van politie in arrest gesteld. Zondagmiddag is hij na een verhoor en nadat proces-verbaal was opgemaakt, weder vrijgelaten, ZELFVERLOOCHENINGSAANVRAGF.. L.S. Daar is de voorjaarsaanvrage van het Leger des Heils! De zoogenaamde zeif- verloocheningsaanvrage. Zij bedoelt dat men zich iets opoffert door iets te ge ven voor zijn daaraan behoefte hebben de medereizigers naar de eeuwigheid- Inzonderheid wordt de opbrengst de zer aanvrage besteed voor het werk van het Leger des Heils in overzeesche gewesten, b.v. de melaatschen-verple- ging- en- verzorging in onzen Oost. Gij zult weten welk een opofferend.; moeilijkheden, en uit menschelijk oog punt gezien gevaarvolle arbeid daar door hel Leger wordt verricht om den enormen weedom dier arme lijders te lenigen en in hun lijden verzachting en soms genezing te brengen. De nood is buitengewoon. De krach ten schieten tekort om te doen wat noodig zou zijn, maar als ieder zich eenige opoffering wil getroosten, uit liefde voor zijn medemenschen, dan kan het begonnen werk in stand blijven. Een gedeelte der opbrengst moet ook besteed voor de maatschappelijke schip breukelingen in onze eigen maatschap pij. In de eerste plaats dient daarvoor de najaars- of de nationale aanvrage- De tijd aan het Paaschfeest onmiddel lijk voorafgaande, kenmerkt zich bij ve le door een tijd van zelfverloochening, van opoffering, van ingetogenheid, van inkeer tot zich zelf. Dit maakt ons niet slechter. Het doet ook onze verant woordelijkheid beter gevoelen jegens an deren. Ons Zeeuwsche volk heeft zich altijd gekenmerkt door edelmoedigheid en, hoe zuinig ook, toch althans voor de on- gelukkigen en hen, die naar Gods woord barmhartigheid behoeven, iets te willen opofferen. Geeft dan ook nu zooveel mogelijk, opdat het doelwit ons gesteld, ruim schoots behaald zal worden en Middel burg en Zeeland hun goeden naam ten deze onbesmet zullen hewaren. God heeft den milden gever lief. Uw gave is mede het uitsteken van een hand ter redding en hulp! Werpt toch de lijn uit! Hoort het: Uw broeder vergaat. Werpt toch de lijn uit! Haast U, 't Is anders te laat- Wilt U ook hartelijk Uw gave geven, zij het dat het U wat kosten moet? Wij danken U daarvoor hartelijk. God zegene U. Middelburg 16 Maart 1935. De Officieren van het Leger des Heils. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Broche, Sturm, Hoogstraat I 126. Belastingmerk, C. v. Sluijs, B. v. P. Autodeken, E.M.T.O.-Taxi, Vlasmarkt. Mantelband, Hoogesteger, L. Geere K 316. Meisjeshandschoen, N. Koop man, Segeerstraat H 100. Sierspeld (vermoedelijk goud), C. Steijn, Molen berg K 86. Tortelduif, Bleuel, Noord- weg R 13b. Handbeschermer voor rij wiel, J. v. d. Ouden, Julianastraat W 20. Paar kinderhandschoentjes, C. Visser, Burgemeester Takstraat C 54. Beitel, P. Joosse, Schoorsteenvegerssin- gel Q 78. Zakmes, R. Schot, Beenhou werssingel K 73. Handschoen, W. Pluymers, St. Bastiaanstraat L 177. Schroevendraaier, Passenier, St. Pieter straat F 50. Portemonnaie met inh., De Lange, Bree E 134. Belastingmerk, N. Geers, Noordpoortstraat M 289. Kindertaschje met inhoud, Wissekerke, St. Sebastiaanstraat L 177. Huissleu tel, Machielse, Verwerijstraat N 130. Sigarenaansteker, K. Adam, Wagenplein. Fransch woordenboek, J. Versluijs, Dam Z.z. G 54. Pendaal van rijwiel, Mijnheer, Julianastraat W 9. kilo boter, A. de Visser, Winterstraat Q 108. Heerenjekker, Broodman, Rozen straat W 198. Mantelband, v. d. Ber ge, Bleek E 94. Handschoen, C. Geen- se, 't Zand D 175. Twee pannespon- zen, Baljeu, Spanjaardstraat F 78. Meisjesmuts, Fiegen, Varkensmarkt K 41. Herdershond, Wiegard, Van Epen- park W 219. Handbeschermer, De Leeuw, Karelsgang T 44. Heerenrij wiel, Minderhoud, Varkensmarkt I 318. Handschoen, B. Leijnse, Vlissingsche straat I 175. Lapje stof, Klercq, Vlas markt L 21. Slinger van uurwerk, Moens, Karelsgang T 47. Belasting merk in étui, H. Izendoorn, Zuidsingel E 34. Dameshandschoen, L. de Looff, Arnem. Pad T 140. Damesrijwiel, Bu reau van Politie. DE REGEERING TRACHT DE AAN VALLEN OP DEN FRANC AF TE SLAAN. Een crediet van de Bank van Frankrijk verkregen Zal 'n Kabinet gevormd worden met deelneming van de socialisten? Den laatsten tijd heeft de Belgische franc herhaaldelijk aan aanvallen bloot gestaan van de zijde van de lieden, die in inflatie een oplossing meenen te zul len vinden voor de financieele en eco nomische moeilijkheden, waar de Bel gische Staat en het Belgische bedrijfs leven nog steeds mee te kampen heb ben. Dit werd tenslotte zoo erg, dat de regeering, die van waardevermindering van den franc niets wil weten, op tegen maatregelen is gaan zinnen. Ze oordeel de het beste te doen, met hulp bij Frankrijk te zoeken- Vier ministers de heeren Theunis, Heymans, Francqui en Guth zijn daarvoor aan het einde der vorige week naar Parijs geweest. Omtrent het resultaat van de bespre kingen met de Franse he regeering komt men het fijne niet te weten, maar er schijnt een overeenkomst tot stand ge bracht te zijn, o.a. in dezen zin, dat een crediet zal worden verstrekt door de Bank van Frankrijk, welk crediet zal worden aangewend tot het op peil hou den van den Belgischen franc. Voorts zijn gisteren een tweetal regeeringsbe- sluiten afgekondigd, waarbij het specu- leeren in vreemde deviezen wordt ver boden, de organisatie van den centra- len wisseldienst onder controle van 'n speciale commissie komt en de in- en uitvoer van goud in baren of geldmunt aan banden is gelegd. Men hoopt op deze wijze een voldoende tegenweer te gen de aanvallen op den franc te heb ben geschapen. In politieke kringen te Brussel ver luidde gisteren, dat de precaire finan cieele toestand nog politieke gevolgen kon hebben. De regeering zou een be roep op de sociaal-democraten willen doen, tot vorming van een Kabinet, steunende op de drie groote partijen. Dat klinkt eigenlijk wel een beetje fantastisch, daar zooals men weet er kortgeleden nog een flinke ruzie tusschen regeering en de socialisten is geweest (in verband met het verbod van een groote socialistische betooging te Brussel). Het schijnt echter, dat men meent met het oog op de groote finan cieele moeilijkheden den strijdbijl te kunnen en moeten begraven. We zijn benieuwd, wat hier in de praktijk van terecht komt. Opwindende jacht op een bankroo- ver. Te Reims heeft een bankroover vergeefs getracht zijn slag te slaan. Hij had zich met een taxi tot voor een bankfiliaal laten rijden en den chauffeur gelast met niet afgezetten motor op hem te wachten. Met een revolver in de hand eischte hij, dat de kassier hem de kas zou uitleveren. Toen de kas sier zich verzette, schoot de indringer, waardoor de bankbeambte niet ernstig in de zij werd gewond. De roover rende naar buiten en wilde in de taxi stappen, doch de chauffeur speurde onraad en had de auto reeds in beweging gezet. De man moest dus te voet trachten er vandoor te gaan, doch spoedig had hij een groote menig te achter zich. Als men hem te dicht op de hielen zat, hield hij zijn vervol gers met den revolver op een afstand en een motorrijder, die dit trotseerde en hem tegen den grond reed, zag hem even later weer opstaan en zijn weg ongedeerd vervolgen. Op een hoek van een straat ontmoette hij echter zijn noodlot in de gedaante van een toeval lig passeerend aanspreker, die een zwart laken opgevouwen over den arm droeg. De aanspreker sloeg het laken uit, ving den bankroover er in op en wikkelde hem letterlijk er in, zoodat hij machteloos in handen van de me nigte viel, die hem, nog steeds in het laken gewikkeld, in triumph naar het dichtst bijzijnde politiebureau bracht. Een brutaal heerschap. De recht bank te Bremen veroordeelde een 27- jarige verdachte uit Barmen-Wupper- tal tot vijf jaar tuchthuisstraf en drie jaar eerverlies, wegens talrijke bedrie gerijen en diefstallen. Een bijzonder stukje haalde de man in Keulen uit. Op een morgen begaf hij zich naar een school en werd daar voor een hand werkman gehouden, die reparaties kwam doen, daar hij de werkkleeding van een meubelmaker had aangetrok ken. In een lokaal ontdekte hij een piano; hij verliet de school en wist een kooper te ontdekken, keerde met een vrachtauto en helpers terug en ver klaarde aan de onderwijzeres, dat de piano naar een andere school moest worden overgebracht. Door zijn vast beraden optreden liet de onderwijze res zich misleiden, en hij bracht de pi ano naar het huis van zijn kooper, in casseerde de overeengekomen koop som en ging naar een café. Hier wilde hij piano spelen, hoewel er geen was, doch hij wist den eigenaar te overre den zich zulk een instrument aan te schaffen. Hij slaagde er in, de piano voor den tweeden keer te stelen en verkocht het instrument voor 37% mark. De chauffeur van de vrachtauto, die de piano had vervoerd, gaf hij als betaling een in het voorbijgaan gesto len fiets. In talrijke West-Duitsche steden haalde de man dergelijke stre ken uit. Voor de rechtbank bekende hij alles. Tegen het sparen in de „kous". Het D. N. B. maakt gewag van een ver ordening, waarin tegen het oppotten van geld wordt gewaarschuwd. Als af schrikwekkend voorbeeld wordt aan gehaald dat een alleenwonende oude vrouw 20.000 mark, haar heele hebben en houden, in keukenpannen had ver stopt. Gelukkig kwam de overheid er achter en heeft het bedrag voor de vrouw bij een bank belegd, voor er die ven kwamen om het t'e stelen. Er schijnen in Duitschland veel van die spaarderste zijn; de verordening zegt althans dat reusachtige bedragen op die wijze worden „ingekapseld", vooral op het platte land en dat al dit geld aan het oeconomische leven wordt onttrokken, terwijl toch de toestanden van dien aard zijn, dat een rentegeven- de belegging volkomen veilig is. Daarom aldus de verordening is een groote campagne, om de men- schen over een goede belegging in te lichten, wenschelijk. De zuster van Litwinof moet wegens huurschuld haar woning verlaten. De „United Press" meldt uit Warschau: De in Polen wonende zuster van den Russischen minister van buitenlandsche zaken, Litwinof, Esther Winkelstein, is veroordeeld tot het ontruimen van haar woning daar zij de huur gedurende een jaar niet had betaald. Haar ver klaring, dat zij noch door haar broer, Litwinof, noch door iemand anders fi nancieel werd gesteund, wekte groot opzien bij het Poolsche publiek. 3ipgCTiEaqagBBHHg««inMt3TC2'>,itM*»Miiw MIMI* wiiiiBwi WWBII WIN i maag Dinsdag 19 Maart. Instituut voor Arb, Ontwikkeling. Lezing met lichtbeelden. „De Gouden Poorte" 8,15 uur. Woensdag 20 Maart. Openbare ver gadering Vrijz. Dem. Bond spr. mr. A. M1. Joekes- Schutters hof 8,15 uur. Woensdag 20 Maart. Populaire voor drachtavond (met lichtbeelden en pianovoordracht) Ned- Protestan ten Bond. Spr. Alt, Bolsward. Gebouw der Ver, v- Vriji. Herv. 8,15 uur. Woensdag 20 Maart. Propaganda Samenkomst Nat. Chr. Geh. Ont houders Vereen. Bogardzaal 8 uur. Woensdag 20 Maart. Clubavond N.R.V. De Vergenoeging, Dinsdag 19 Maart Woensdag 20 Maart Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6