AKKERTJES KRONIEK van den DAG. ZEELAND. of w* Hifi** TWEEDE BUD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT) VAN DINSDAG 19 MAART 193S. No. 66. HET DRAMA OP WALCHEREN. Serene rust! GOES. AKKER-CACHETS (Ingez Med.! WALCHEREN. Een Duitsch tafereel. Milita ristische geestdrift of vreugde van edelaardiger oorsprong? Politieke fantasmagorieën en levende desiderata. Het wel en wee van Europa wordt door de laatste bepaald. Vredelie vende betuigingen, waar daden op mogen volgen. De wereld is vol onrustig gezoem over het besluit van de Duitsche regeering tot wederinvoering van den algemeenen dienstplicht. "Men behoeft zich daar ech ter niet dadelijk ongerust over te ma ken. 't Heeft niets onheilspellends voor- loopig en over een paar dagen zal het wel ophouden. Bij nadere beschouwing kan men tot de ontdekking komen, dat in regeeringskringen te Parijs en Londen de sensationeele tijding veel koeler is ontvangen dan volgens de aanvankelijke berichten moest worden aangenomen Men schijnt daar niet heelemaal onvoor bereid te zijn geweest. En dat is zeer geruststellend. Het sluit zenuwachtige reacties uit. Als men over de eerste verrassing heen de zaken nuchter in het oog tracht te vatten, dringt zich een zeker tafereel op den voorgrond; dat van een juichende Duitsche volksmenigte, die 'n parade gadeslaat; het Deutschland-lied en het Horst Wessellied worden gezon gen en men valt elkaar van ontroering om den hals. Dit tafereel heeft zich Za terdag, maar nog veel meer Zondag den herdenkingsdag van de gevallenen uit den wereldoorlog in duizenderlei schakeering gerepeteerd. Andere jaren droeg die herdenkingsplechtigheid steeds bet karakter van een rouwbetooging. Ditmaal echter stond ze in het teeken van de wedergeboorte van het oude le ger. De vreugde over die reïncarnatie was bruisend. De zestiende Maart 1935 is voor de Duitschers eensklaps een his torische dag van buitengemeene voor treffelijkheid geworden. We bebben gister reeds terloops opge merkt, dat men als niet-Duitscher, wien er iets aan gelegen is, de dingen zoo ob jectief mogelijk te zien, dit tafereel niet met gevoelens van onverdeelde behage lijkheid op zich in kan laten werken. Het gezicht van een dergelijken roes roept herinneringen wakker aan een zekere geestdrift in de maand Augustus van het jaar 1914. En wie speelt het klaar daar aan zonder huivering terug te denken? Wij kunnen er de Duitschers alevel niet hard over vallen. Psychologisch is deze vreugde-roes maar al te zeer ver klaarbaar. De onzaligheid van het ver drag van Versailles demonstreert er zich in, Schrijnender en geduchter dan ooit te voren. En zoo bezien is hij ook een mene tekel, een met vlammende letters aan den wand geschreven waarschu wing aan de Franschen. Vijftien jaren, na den bloedigsten aller oorlogen heeft 'n staatkunde van grove kortzichtigheid dit mogelijk gemaakt, is aan de wereld het tooneel van van blijdschap huilende mannen vertoond, huilend van blijd schap, dat ze weer soldaatje mogen spe len. Of stamde de blijdschap uit edeler kiem? Of was het louter een zuivere va derlandsliefde, welke de dan edelaardi ger gevoelens van vreugde te voorschijn riep? Men zou zoo graag deze vraag met een volmondig ja beantwoorden. Niet in het minst omdat men hier te doen heeft met het criterium van een thans wel zeer onzekere toekomst. Het is denk baar, dat in de eerste plaats gevoelens TER BERENJACHT IN RUSLAND. In het vierde en laatste feuilleton van Dr. Huese over zijn ervaringen op de berenjacht in Rusland, is een zetfout ge slopen. Een of meer jachtdagen extra zouden niet 1.16, doch 16.per dag meer kosten. Oorspronkelijke detective-roman door J. P. BALJé. HOOFDSTUK 1. i ®en zware zucht van verlichting klapte ik mijn koffer dicht, en puffend wischte ik mij de groote parelen zweet van het voorhoofd. Koffers pakken bij een temperatuur, dat de kraaien dood uit de boomen vallen, is geen pretje, zelfs met, wanneer men zijn jaarlijksche vacantie in het vooruitzicht heeft. En aangezien Amsterdam op het oogen- blik, dat mijn verhaal begint werd ge teisterd door een hittegolf, die alle vo rige in hevigheid overtrof, is er wei nig verbeeldingskracht voor noodig, 0m zich in mijn toestand in te denken. Ik zwom. Met een plof liet ik mij in den ge- makkelijken fauteuil voor hét open raam vallen. Een open raam geeft in den regel de illusie van frischheid. In dit geval beïeekende het echter al leen, dat er zoo nu en dan een lauw warme luchtstroom de kamer binnen kwam. En ik prees mij gelukkig, dat ik op het allerlaatste oogenblik mijn oor spronkelijk plan,, om een reisje naar den Harz te maken, gewijzigd had. Bij een dergelijke temperatuur is een bad- van innige opluchting, van louterende j bevrijding de Duitsche menigte hebben beheerscht. De wedergeboorte van het oude Duitsche leger hoeft dan voor niet meer dan een ongevaarlijk symbool te gelden. En dan kan men van meening zijn, dat het er met Europa niet al te DE WERKLOOSHEIDu In Februari een daling van on geveer 3,42 pet. Overzicht van den stand der wark- slecht voor staat; omdat het Duitsche loosheid in de gemeenten behoorende volk nu vooral met zich zal willen la tot het gebied der districts-arbeidsbeurs ten praten; en eerlijk in vredelievend te Middelburg op 28 Febr, De cijfers tus- streven de politieke spanningen helpen schen de haakjes geven den stand aan verminderen. J op 31 Jan. Jammer genoeg is voorshands nie-Middelburg 1162 (1170), Vlissingen mand daarvan overtuigd. De Duitsche 1272 (1321), Aagtekerke 15 (15), Arne- blijdschap kan maar al te goed ook ge-j muiden 215 (211), Baarland 61 (64), Big- mengd zijn met gedachten aan nog groot- j gekerke 25 (32),' Borssele 78 (76), Co- scher momenten in vervolg van tijd; lijnsplaat 88 (96), Domburg 85 (92), Dric- grootsch hier dan in een beteekenis van wegen 35 (29), Ellewoutsdijk 20 (3i), politiek-militaristischen aard. Hitler j Goes 263 (228), 's Gravenpolder 31 (37) heeft in zijn boek ,,Mein Kampf" het een en ander geschreven, dat ten deze te denken geeft. Men kan zich afvragen, of in vele Duitsche harten momenceel j het denkbeeld van een revanche-oorlog 1 Grijpskerke 26 (25), 's Heer Abtskerke 8 (8), 's Heer Arendskerke 190 (175), 's Heerenhoek 52 (84), Heinkenszand 77 (101), Hoedekenskerke 80 (80), Ierseke 171 (156), Kapelle 83 (135), Kats 25 (23), met Frankrijk niet een zekere levendig- Kattendijke 16 (14), Kloetinge 49 (61), Kortgene 44 (37), Koudekerke 117 (131), Krabbendijke 92 (96), Kruiningep 125 (137), Meliskerke 11 (11), Nieuwland 48 (48), Nisse 30 (36), Oostkapelle 21 (30), Oudelande 46 (49), Ovezande 54 (75). Rilland-Bath 66 (72), Ritthem 24 (23), Schore 40 (19), Serooskerke 52 (58), St Laurens 25 (27), Souburg 331 (324), Veere 34 (33), Vrouwenpolder 35 (27), Waarde 58 (56), Wemeldinge 90 (111), Westkapelle 310 (319), Wissekerke 168 (170), Wolphaartsdijk 89 (91), Zoutelar,- heid gekregen heeft. In sommige politiek historische geschriften, de laatste jaren in Duitschland verschenen, kon men een toekomst-Duitschland beschreven vin den, waartoe als eens weleer b.v. ook Nederland behoort. En een zeker getal Duitschers loopt met de gedachte rond aan de verovering van een deel van Zuid-Rusland. Wellicht mag aan deze dingen niet al te veel beteekenis worden toegekend. En zonder twijfel wordt een deel er van m gezaghebbende Duitsche kringen voor Gewestelijke Organisatie Zeeland van Patrimonium. De gewestelijke organisatie Zeeland van Patrimonium houdt haar jaarver- Na afhandeling der huishoudelijke zaken zal de heer R. ïïagoort te gcz.ctgttcuUcituc j-/uiidviiv/ ivLnigcn vuui (£0 27 ^30) hersenschimmen versleten. Maar er zijn -r 1 OQ nog andere politieke desiderata, welke' T°taaJnJ7 °.f 28 ook de regeering koesters en welke 6964 we5k,z°S®n. le?' t®rWljl °p evenzeer onmiddellijk een oorlog te 31 Jan" dlt aantal 6279 bedroeg, voorschijn zouden roepen, indien men ze trachtte te verwezenlijken. We hoeven maar te herinneren aan de idee van een 1 inlijving van Oostenrijk bij DuitsciJand. 1 Deze desiderata zijn het nu, waar het wel en wee van Europa van af hangt, g^dering op 'Dinsdaglvond 26~ Maart De wederinvoering van de Duitsche a s te Middelburg, dienstplicht op zichzelf brengt niet het minste gevaar voor een verstoring van den vrede mee. Mocht zij echter de inlei- UtrechtTiid'"van""het Verböndsb"estuur~ ding vormen tot het nastreven van poli- spreken over. Hoe staan wij tegen- tieke doeleinden, die m een met al te oyer het ordeningsvraagstuk verre toekomst belangrijke wijziging van grenzen zou beoogen, dan moet men MIDDELBURGi zijn hart vasthouden. In de proclamatie aan het Duitsche volk, welke het besluit Mej. S- Leijdesdorff, vroeger alhier, van Zaterdag vergezelde, wordt vrij dui- thans adjunct-directrice bij het Centraal delijk gezegd, dat de Duitsche regeering Genootschap voor kinder vacantie- en dergelijke denkbeelden niet koestert. En herstellingskolonies te Bergen aan zee, in een rede, welke de minister van oor- >s benoemd tot directrice bij genoemd log, Von Blomberg, Zondag hield, hoor- genootschap, de men verkondigen, dat de Duitsche re- j geering in den wereldoorlog een ramp ziet, voor een herhaling waarvan men 't nageslacht moet bewaren.„Europa is te In een circulaire wijst de Commissie klein geworden voor een tweeden we- j van Beheer en Toezicht voor de Ge- reldoorlog en zijn cultureele bezittingen meentelijke Sportterreinen er op, da^ zijn te kostbaar, om ze opnieuw aan de j het nog wel lang zal duren voor de ia vernielende werking van de moderne j wording zijnde nieuwe sportterreinen wapens bloot te stellen." Men wil deze gereed zijn en het daarom bezwaarlijk betuigingen van vredelievendheid gaar- aangaat, om de indertijd door vele sport- ne gelooven; men heeft voorshands wel- iiefhebbers ten behoeve der gemeente licht niet het recht aan haar oprecht- gestelde garantie voer het plaatsen heid te twijfelen. De Duitsche regeermg eener tribune bij deze nieuwe sportvel- zal echter met te lang moeten wachten, aisn0d gebonden te achten, met ze door daden te schragen. Men j Waar aan een tribune groote behoet- moet Duitschland gaarne gunnen, dat- j te bestaati wat ook moge blijken uit de gene waarvan het zich thans met een j vele daarom{rent gestelde vragen, is de forsch gebaar heeft meester gemaakt: Commiss;e van oordcel, dat nu maar zoo zijn gelijkgerechtigheid, zijn bevrijding spQedig mogeIijk tot het plaatsen eener van oneervolle bepalingen van een j mQet WQrden overgegaan en weI dwaas en kortzichtig verdrag. Maar y(}1 de alJereerste la*nnen den voetbalvelden liSgen- EEN TRIBUNE OP HET SPORT TERREIN. plichtingen aan de geheele wereld: het dient een onheilig wantrouwen weg te nemen. De Duitsche regeering kan dat: zij is in staat het buitenland verzekerd heden te verschaffen over haar goede, oprechte bedoelingen. En zij is ook in staat het Duitsche volk politiek op te voeden in een daarmee overeenstem- den weg. Met het oog op de groote financieels zorgen der Gemeente zou deze, zonder voor de uitgaven aan het plaatsen eener tribune verbonden zekerheid te hebben, daartoe moeilijk kunnen overgaan. De commissie meent, dat dit Kan menden zin. Berlijn heeft pas gesproken, door bet doen nemen van 5 pet. pe? krachtig en onomwonden. Het woord is opnieuw aan Berlijn. plaats het eenige goede vacantie-oord, en mijn keuze was gevallen op Vlissin- gen. Walcheren bezoeken was sinds lang een van mijn toekomstplannen, dat ik nu eindelijk ten uitvoer zou brengen. Een schril schelletje deed mij uit mijn overpeinzingen opschrikken. Dat was de taxi, die mij naar het station zou j brengen. Er was moed toe noodig, mijn koffers de trap af te zeulen, en nog meer moed, in den trein, die log-puf- fend gereed stond, mij naar mijn plaats yan bestemming te vervoeren, te stij gen, Doch alle leed is tenslotte tijdelijk en ik kwam in Vlissingen, zij het dan ook in deplorabelen, toestand. En ik werd gastvrij opgenomen in het Grand Hotel Britannia, schitterend gelegen aan den aardigen boulevard. Ik arriveerde er in den namiddag en vertoonde toen een zeer groote over eenkomst met een gekookten kreeft. Doch een frisch bad en een goed dine'r hadden een ander mensch van mij ge maakt. Misschien ook was het 't zachte zeewindje, dat mijn ondernemingsgeest prikkelde en mij deed besluiten, nog dienzelfden avond een wandeling '„angs den boulevard te maken. Die eerste wandeling langs de Schel de maakte op mij een onvergetelijken indruk. Rustig lag de hier zeer breede rivier in haar bedding en met een mys terieus gefluister spoelden de golfjes op het kleine strand. Nu en dan passeerde op heel korten afstand een Oceaan- ste,amer, om langzaam tot een wazig sil jaar rentegevende aandeelen van f 10 in een bedrag van f 4000 hetwelk bij de gemeente zal behooren te worden ge stort. De werkelijke plaatsingskosten zullen hooger zijn, maar de gemeenïe houet te vervagen. Als notodopjes dob berden de visscherspinkjes, wier zei len slap langs de masten hingen, en die bij dit bijna windstille weer roeiend voortbewogen werden, zeewaarts. Op 't water, en in de verte, daar, waar de vuurtoren als een trouwe wachter staat, schenen lichtjes, en nóg veel verder, zoodat ik ze eerst voor sterren hield, z,ag ik weer andere lichtjes. Dat zijn de groote hotels van de Belgische bad plaats Knocke Na de drukkende hitte van de groo te stad was dit een verlichting. Deze sprookjesachtige, feeërieke sfeer van serene rust, zij deed mij goed. Lang heb ik ervan genoten, met diepe teugen heb ik de heerlijke zeelucht in mijn longen gezogen, en ik heb gedacht: „Dit worden veertien dagen van werkelijke rust!" Hoe weinig bevroedde ik, dat een sinister drama Walcheren uit die lan delijke rust zou doen opschrikken! En zeker wist ik niet, dat ik voer- bestemd was, in dat drama een rol te zullen spelen, zij het dan ook een on dergeschikte. Den volgenden ochtend was ik zeer vroeg bij de hand. Ik had mij ervan overtuigd, dat het reeds om half acht hoog water was, en ik dus voor het ontbijt een bad in de Schelde zou kun nen nemen. Wat ik dus deed, en waar van ik volop genoot. Bijna was ik weer gereed met mijn toilet, toen zich een klein incidentje zal ongetwijfeld een deel voor hare 1e- kening nemen, omdat het werk aan de bestrijding der werkeloosheid te hulp komt. De ontworpen tribune zou een 600 zitplaatsen hebben. Bij een prijs van 25 cent per plaats, een jaarlijksch gebruik van 15 maal en een halve bezetting per keer, is er een opbrengst van f 1125. Er zal volgens raming f 400 overblijven voor uitloting van 40 aandeelen. Wellicht zal, doordat het rente bedrag steeds daalt, de aflossing nog vlugger dan in 10 jaar afgeloopen zijn. Van de 40J) aandeelen, namen de com missieleden er reeds 21. De voorzitter der commissie, mr J Adriaanse, zendt gaarne aan hen, dse nog geen circulaire ontvingen- maar toch willen medewerken, er een toe. Distributie van groenten. Evenals in vele andere gemeenten, wordt ook in deze gemeente een aan vang gemaakt mét de distributie van goedkoope groenten. De eerste bestelling bedroeg 699 kg; zij bestaat uit de volgende soorten: kro ten, roode kool, savoye kool, rapen, uien, wortelen en zuurkool, De verkoop zal Woensdag a-s. plaats vinden in het voormalige gebouw van de Gemeente reiniging (ingang Pijpstraat). Stemmen in een andere gemeente. In een officieele bekendmaking in dit nummer wordt medegedeeld, wat een kiezer heeft te doen, die bij de verkie zingen voor de Prov. Staten inplaats van in de gemeente op welker kiezerslijst bij voorkomt, in een andere (Zeeuwsche) gemeente aan de stemming wil deel is men. VEREENIGING VOOR ZIEKENHUIS- VERPLEGING. 1934 het eerste verliesjaar, Scherpere controle blij toela ting. De „Vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging op Zuid- en Noord-Beveland" zal Zaterdag 13 April a.s. haar alge- meene vergadering houden. Uit de rekening blijkt, dat 1934 het eerste verlies sedert het bestaan der vëreeniging opleverde." Het is echter niet groot 567) en kan bestreden worden uit een deel van de rente der reserve. Een der oorzaken is geweest j het belangrijke aantal roodvonk-pa- tienten in het afgeloopen jaar. Ook is gebleken dat het aantal ziekenhuis-op- namen onder de nieuwe leden aanmer- j kelijk grooter is dan onder de groep j oudere leden. In verband hiermede doet het bestuur enkele voorstellen. j Het aantal leden is in 1934 gestegen J van 21481 tot 28052. Het aantal zieken huisopnamen waarvoor vergoeding werd toegekend bedroeg 636 (vorig jaar 430), het aantal ligdagen die wer den vergoed 12793 (vorig jaar 8248), Per opname werd aan ligkosten uitge keerd 49 (vorig jaar 51), aan bij komende ziekenhuiskosten 23 23). Het bestuur stelt voor in 1935 voor dezelfde vergoeding toe te kennen als in 1934, maar heeft daarnaast ook nog enkele voorstellen ingediend in het be lang van een scherpere controle, enz. Het stelt voor te bepalen dat vanaf 1 Juni a.s. geen personen ouder dan 55 jaar meer als lid worden aangenomen, uitgezonderd zij die zich op Z, en N. Beveland komen vestigen en binnen een half jaar lid worden. Verder wordt voorgesteld den wacht tijd van drie op zes maanden te bren gen en alleen hiervan uit te zonderen personen die zich op Z. en N. Beve- land vestigen en binnen een half jaar lid worden. Voor de laatste groep blijft de wachttijd drie maanden. Ook is op de begrooting een pro me- moriepost uitgetrokken voor medische is de verzuchting van zoo me nige vrouw, als ze op gezette tijden alweer van die doffe hoofdpijn te lijden heeft en zich heelemaal zoo onprettig voelt. Neem tegen dien tijd eens één Nederlandsch of twee "AKKERTJES". Ge zult Product verbaasd staan over de goe de werking en in 't vervolg geen klachten meer hebben. Per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont Vraagt ook: „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont tegen ver stopping, hardlijvigheid, enz.Werken zacht. wmmrtt)aei'Xir6adasi^tM., voordeed. Plotseling werd het deurtje van mijn badkoetsje geopend, en wilde wilde 'n vreemdeling binnentreden. Even keken we elkaar beduusd aan, dan sta melde de man in het Engelsch een verontschuldiging en het deurtje dicht klappend, maake hij, dat hij wegkwam. Toen ik de onbijtzaal van het hotel weer binnentrad, w,as ik dit kleine voorval al weer heelemaal vergeten, doch de wegen van het toeval zijn gril lig, en ditmaal bracht het mij weer sa men met. den Engelschman, die zich in zijn badkoetsje h,ad vergist. De kell- ner had hem namelijk aan hetzeïfde ta feltje geplaatst, als mij! Toen hij mij zag, kreeg hij een kleur van verlegenheid, en ik merkte, dat hij even aarzelde, hoe hij zijn houding zou bepalen. Doch dit duurde slechts kort, want met een glimlach stond hij op. „Graham", stelde hij zich voor, en nadat ik mijnerzijds mijn naam genoemd had, kwam hij nog even op het voor val van dien morgen terug. „Ik moet U nogmaals mijn excuses aanbieden, mr. Van Dijk", zei hij in het Engelsch,, y.dlc was wat verstrooid en opende bij vergissing het verkeerde koetsje. Lachend weerde ik zijn verontschul digingen af. ,,'t Beteekent immers ftiets, mr. Graham. U vergeet, dat ik zelf evenveel schuld heb, als U. Ik had het deurtje van binnen dienen ,af te slui ten." Het ijs was nu gebroken en tijdens controle op de ziekenhuisopnamen. Verder stelt het bestuur voor om fi- nantieele redenen en om het hoofd doel der vereen, niet in gevaar te brengen, niet over te gaan tot het ge ven van vergoeding voor poliklinische hulp. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. De werkliedenvereeniging E. M. M. heeft candidaat gesteld voor het lidmaat schap van den Raad de heeren: No. 1. M. J. de Kater (aftr.), no. 2. M. Eiken- houts, no. 3. Jacob Knuijt, no. 4. Ja cob de Klerk, no. 5. Aart. de Kraker Lz., no. 6. An. Bliek Gz. en no. 7. Sam. Janse Johz. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. De" collecte voor het plaatsen van een ge- denkteeken te Middelburg ter nage dachtenis van wijlen H-M. de Koningin- Moeder heeft alhier opgebracht bijna 60. KOUDEKERKE. De V. V. V. alhier kwam in algemeene vergadering bijeen onder voorzitterschap van den secreta ris, mr. P. Loeff. Spr. bracht den heer B.akker, vroeger burgemeester dezer gemeente en voorzitter der vereeniging dank voor alles wat hij in 't belang der vereeniging heeft gedaan. Uit 't verslag van den penningmeester bleek dat er 'n goed slot was van f 403. De voorzitter deelde mede dat burgemeester Dreg- mans, die verhinderd was deze verga dering bij te wonen, gevraagd is zitting te willen nemen in het bestuur in de vaqature-Bakker, waarop hij bevesti gend heeft geantwoord. De heer Dreg- mans werd daarna als bestuurslid ge kozen, terwijl de heer D. A. Schrijver werd herkozen. Het bestuur stelde voor de contribu tie voor 1935 op hezelfde bedrag als 't vorige jaar te stellen. De heer D. San- derse wilde verlaging. Dit werd met 27 tegen 4 stemmen verworpen. Een voorstel tot het stichten van 'n reservefonds werd met algemeene stem men aangenomen, f 200 van het goed slot 1934 is in dit fonds gestort. Het bestuursvoorstel om den penning meester een vergoeding toe te kennen, werd eveneens aangenomen. Een denk beeld van een lid om ook den secreta ris te bezoldigen werd op voorstel van den secretaris niet behandeld- Een controlecommissie is ingesteld. De Koninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd- De vereeniging treedt toe tot de pas opgerichte Provinciale Ver eeniging. Het strand zal van Vlissingen af tot Biggekerke in teekening worden ge- het ontbijt ontpopte mr. Graham zich als een aangenaam mensch, die de in Holland algemen heerschende opinie, als zouden Engelschen menschen zijn, die in zwijgzaamheid met een stokvisch wedijveren, volkomen logenstrafte. Hij vertelde mij, d,at hij ook eerst den vo- rigen avond met één der Zeelandbooten uit Engeland hier was gearriveerd, om in Britannia zijn intrek te nemen. De reclame, die in Engeland voor het be koorlijke Walcheren gemaakt wordt, had hem hiertoe doen besluiten. Ik schatte hem op een j,aar of der tig. Hij had een open, prettig gezicht, blond haar en blauwe oogen, en mahkle op mij een zeer sympathieken indruk. En daar de sympathie klaarblijkelijk wederkeerig was, en wij beiden in Vlissingen geen kennissen bezaten, kwamen wij al heel vlug tot het besluit onze vacantie zoo veel mogelijk in el- kaars gezelschap door te brengen. Na het ontbijt stapten wij dus geza menlijk den Boulevard op, die zich nu in het volle zonlicht baadde. Een heer lijk zeewindje bracht de noodige koelte en gezellig pratend maakten wij onze wandeling. Ik vernam nu, dat hij; even als ik, kantoorbediende was, en op pervlakkig vertelden wij elkaar eenige maatschappelijke bijzonderheden. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5