TEGEN HOEST Vicks Hoestbonboi KERKNIEUWS. SPORT. AGENDA» GEMENGD NIEUWS. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. MIDDELBURG. Jecovftoi levertraan Wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw k'rnc'. Verkrijgbaar bfl apothekers en dro- gisten f 0.75 per flacon» (Ingez. Med.j DE RIOOL-AANSLUITINGEN. B. en W. nemen voorloopig hun besluit, dat rioolaansluitingen uitsluitend door' gemeentewer ken mogen worden gelegd, te rug. Naar aanleiding van de adressen van de „Vereeniging van Huiseigenaren", de vereeniging „Handelsbelang", P. Koole en de afdeelingen Middelburg van den „Nederlandschen Aannemersbond" en den „Patroonsbond in de Bouwbedrijven" in Nederland, nopens het besluit van B. en W. waarbij werd bepaald, dat het leg gen van rioolaansluitingen in den open baren weg voortaan uitsluitend door den dienst van Gemeentewerken zal mogen geschieden, merken B. en W. in een schrijven aan den Raad op, dat de drie laatstgenoemden zich ter bestrijding van bovengenoemd besluit beroepen op de bepalingen van de Bouwverordening, doch het verband tusschen de bepalin gen terzake rioleering in genoemde ver ordening, en het bedoelde besluit van hun college wordt, naar de meening van B. en W. ten onrechte gelegd. Hun besluit steunt h.i. op de hun ver leende opdracht van het toezicht op het beheer en onderhoud van alle plaatselij ke werken en eigendommen en de zorg voor zoover het van hen afhangt, voor de instandhouding, bruikbaarheid, vrij heid en veiligheid der publieke wegen, bruggen, veren, wateren, vaarten, stra ten, plantsoenen, pleinen en andere plaatsen tot gemeentedienst van allen bestemd. Bij het nemen van hun besluit zijn B. en W. n.l. o.m. geleid door de overwe ging, dat het in het belang van de in standhouding van de wegen m(pet wor den geacht, dat opgravingen en" herstel lingen daarvan alleen zou behooren te geschieden door personeel der gemeen te. In de praktijk was n.l. gebleken, dat het aanstampen van den grond na aan leg van eene rioleering door particulie ren niet altijd op de juiste wijze ge schiedde, wat tot gevolg had voortduren de nazakking van de straat, met daar mede gepaard gaande herstelkosten. Hoewel naar hunne meening uit het bo venstaande reeds duidelijk blijkt, dat B. en W. volkomen tot het nemen van het gewraakte besluit bevoegd waren, heb ben zij een onderzoek ingesteld, waaruit bleek, dat ook in verschillende andere gemeenten het maken van rioolaanslui tingen geschiedt door den dienst van Gemeentewerken. Staat dus de rechtsgeldigheid van het genomen besluit, naar hunne meening vast, anderzijds moeten B. en W. toe geven, dat de vraag kan worden gesteld of het in dezen tijd, nu allerwege in de particuliere nijverheid wordt geklaagd over gebrek aan werk, wel gewenscht moet worden geacht, een maatregel als bovenbedoeld door te voeren, zonder dat nog een ernstige poging is gedaan de tegenwoordige praktijk in betere banen te leiden. Na ampele overweging, meenen B. en W„ dat er op dezen grond redenen zijn om den -genomen maatregel voorloopig ongedaan te maken, en intusschen te trachten door overleg van den dienst van gemeentewerken met de particulie re aannemen tot een werkwijze te ko men, die aan de gerezen bezwaren te gen de tot nu toe gevolgde methode zoo veel mogelijk tegemoet zal komen. B. en W. moeten daarbij uitdrukkelijk het voorbehoud maken, dat indien te eeniger tijd zou blijken, dat deze handelwijze niet tot eene bevredigende oplossing heeft geleid, zij opnieuw zullen hebben te over wegen of het alsdan niet noodzakelijk zal zijn te bepalen, dat aansluitingen van riolen c;a. aan het gemeenteriool alleen zal mogen geschieden door den dienst van gemeentewerken. DE ROOILIJN IN DE BLEEK. Bezwaren van belanghebbenden. Uit een drietal bij den Raad ingeko men stukken blijkt, dat B. en W, thans een ontwerp gereed hebben voor wij ziging van de rooilijn in de Bleek, waar door met name de toegang tot de Bleek aan de zijde van de Haringplaats zeer zou verbreeden. In verband met deze plannen is een adres ingekomen van mr. P. Dieleman en J. P. Andriesse als liquidateuren van de N.V, Fabriek voor meubileering v.h. onder de firma Belderok en van Roo. Zij ontwikkelen enkele wettelijke be zwaren en wijzen er d,an op, dat het bezwaar nog meer geldt, nu juist het hoogste gedeelte van het bestaande gebouw buiten de nieuwe rooilijn val len zou. Het perceel van de firma Bel derok en van Roo bestaat uit een lin kervleugel van ongeveer 8 m diep en een rechtervleugel met een gemiddel de diepte van bijn,a 14 m. Het eerste deel is te ondiep om voor bouwterrein te kunnen dienen. Het rechtergedeelte met zijn meerdere diepte en 'n breed te van ongeveer 6 m heeft bouwgrond- waarde, welke door de nieuwe rooi lijn nooit zou kunnen worden gereali seerd. Binnen de nieuwe rQoilijn toch blijft aan de achterzijde slechts een strook van ongeveer 3 m breedte over, die dan waardeloos wordt. Dewijl ongetwij feld de algemeene bezwaren ook gel den voor meerdere perceelen en het bovendien door niets geboden wordt om daar een breederen doorgang te maken naar het Molenwater, waarheen iimmers voldoende toegangswegen liit het midden der stad zijn, vertrouwen liquiditeuren, dat de Raad deze gepro jecteerde rooilijn niet zoo zal vaststel len. Mocht de Raad van meening zijn, dat het stedelijk verkeersbelang dit weï eischt, dan moge er op gerekend wor de, dat in den weg staande gebouwen behoorlijk worden aangekocht en recht matige schadeloosstelling aan de eige naars worde verstrekt. Ook de belan gen van hypotheekhouders zouden ge heel willekeurig ernstig geschaad wor den. Een tweede adres is van mr. E. Fok ker, oud-griffier der Staten van Zee land, wonende te Den Haag, die zich als hypotheekhouder aansluit bij hef/ schrijven van liquidateuren. Niet door verandering van omstan digheden gevorderde grenswijziging aldus mr. Fokker maar onbillijke be nadeeling der belangen van eigenaars of gebruikers, van hypotheekhouders en van ander schuldeischers der in li quidatie zijnde firma zou het gevolg zijn van het raadsbesluit, conform het aangekondigde voornemen van B. en W. Dat Uwe wijsheid zulks verhoede, eindigt mr. Fokker. Ten slotte is er een adres van J. Huijsman alhier, eigenaar van vier der betrokken woningen in de Bleek, die verzoekt om vergoeding voor de waar devermindering dier panden bij uitvoe ring van het plan. B. EN W. WILLEN DE LEGES VERHOOGEN. B. en W. hebben gemeend, dat tot verhooging der inkomsten van de ge meente een herziening plaats moet hebben van de legesverordening. Enke le tarieven konden worden verhoogd, zulks onder meer in overeenstemming met de tarieven, welke in andere ge meenten worden geheven, terwijl van deze gelegenheid gebruik werd ge maakt om verschillende nieuwe hef fingen op te nemen, die tot heden nog niet werden toegepast óf wel werden toegepast zonder dat de bevoegdheid daartoe duidelijk was omschreven. Waar als gevolg van een en ander het aantal wijzigingen vrij groot werd, de bestaande nummering bezwaarlijk was door te voeren, en dus een wijzi- gingsbesluit in sterke mate onoverzich telijk zou zijn geworden, meenden B. en W. beter te doen een geheel nieu we ontwerpverordening voor te leggen. De hoogere opbrengst als gevolg van de voorgstelde wijzigingen ramen B, en W. op rond f 1000 per jaar. 0 Waar 'n lid van de commissie van financiën bezwaar had gemaakt tegen het verhoogen der lasten in dezen tijd als B. en W. niet konden aantoonen, dat in het algemeen en niet in een enkel speciaal gev,al de Middelburgsche ta rieven lager zijn dan in andere plaat sen, is een onderzoek ingesteld. B. en W. leggen een vergelijkenden staat over, uit welken h.i. duidelijk blijkt, dat voor verschillende gevallen de Middel burgsche leges-heffingen lager zijn dan elders. VERLAGING VAN JAARWEDDEN. Het burgerlijk armbestuur heeft zich, blijkens een schrijven van B. en W. aan den Raad, met een definitieve wedde- verlaging van 5 pet. voor het personeel, dat onder de pensioenwet valt, kunnen vereenigen. Het bestuur der Godshuizen kan zich vereenigen met eene definitieve' wedde- verlaging van 5 pet. voor den secretaris penningmeester en zal voor het overig pensioengeiüehtigd personeel eenzelfden maatregel toepassen, terwijl voor het personeel op arbeidsovereenkomst werkzaam, de tijdelijke korting van 13 pet. zal worden vervangen door eene de finitieve loonsverlaging. Een voorstel, om een voortdurende daling van 't aantal vergunningen te voorkomen. B. en W. schrijven aan den Raad dat als er geen desbetreffende bepalingen worden gemaakt, zij geen nieuwe ver gunningen meer mogen verleenen, wat een voortdurende daling van het aantal vergunningen ten gevolge zou hebben. B. en W. achten dit met het oog op den I marktdag en het vreemdelingenbezoek niet wenschelijk, vooral met het oog op de inrichtingen gelegen op de Markt, in de Langedelft en in de onmiddelijke nabijheid daarvan. Deze inrichtingen bewijzen vooral in den zomer hun bestaansrecht door de accomodatie en het comfort, dajt zij, zoowel marktbezoekers als vreemdelin gen bieden. Een en ander verhoogt ten zeerste de aantrekkelijkheid van de Markt en omgeving op Donderdagen en Zaterdagen. Een vermindering van de vergunningszaken aldaar zou, zij hel niet direct dan toch zeker indirect haar terugslag in het marktbezoek vin den. Een stillere markt beteekent een attractie te minder voor de vreemde lingen, wat weer schade met zich zou brengen voor bepaalde groepen van neringdoenden, welker zaken door de huidige tijdsomstandigheden toch reeds zwaar getroffen zijn. Zulks dient vol gens B. en W. zooveel mogelijk te wor den vermeden. Zij zijn van oordeel, dat het beste is te komen tot de vaststel ling van een vast maximum, dat zij op 50 zouden willen stellen en zij geven daarom in overweging te besluiten een haartoe strekkend verzoek aan H.M. de Koningin te richten. Een vast maximum aantal verloven? Het Nationaal Comité tegen het alco holisme (N.C.A.) verzoekt den Raad om de Kroon voor te stellen het maximum der verloven A zoo ver te verlagen als waartoe de bepalingen der drankwet recht geven. Het plaatselijk Drankweer- comité heeft adhaesie aan gemeld ver zoek verleend. Neurologische behandeling van derde klasse patiënten. Voor de behandeling van 3de klasse- patienten, die verpleegd worden voor rekening van armbestuur, politie, ge meente, kerkelijke gemeenten en instel lingen van weldadigheid enz. en zij, die behooren tot het personeel of de ver pleegden in de Godshuizen, hadden B. eii W. met wijlen den neuroloog W. U- Schuurman een voorioopige salarisrege ling van f 3250 per jaar gesloten, 't On verwacht overlijden van den neuroloog bracht stagnatie in de plannen om de uitgaven voor de verpleging der zenuw zieken te verlagen. Mevrouw Schuur man bleek met de voorioopige regeling op de hoogte en nam genoegen met een uitkeering van f 2166,66 tot 1 Septem ber, zijnde 2/3 van f 3250. Waar het in de bedoeling lag de met de Godshuizen geldende overeenkomst voor niet langer dan tot 1 Jan. 1936 te doen verlengen, lag het in de rede dat B. en Wl zouden trachten met den op volger van wijlen dr. Schuurman, n.l. den neuroloog W. W. de Regt, een overeen komst te verkrijgen voor het tijdvak 1 Sept. 19341 Jan. 1936, B. en .W zijn hier in geslaagd met een jaarwedde van f 1800, zoodat over 1934 arts de Regt1 nog f 600 ontvangt. B. en W, stellen den Raad voor met een en ander accoord te gaan. Verhuring bovenwoning. Het benedengedeelte van het gebouw aan den Dam, waar tot nu toe het kan toor van den Reinigings- en ontsmet- tingsdienst gevestigd was, zal groolen- deels blijven gebezigd voor magazijn van den dienst, terwijl een gedeelte be stemd zal worden als opslagruimte voor groenten ten behoeve van de gesteun- den met de distributie waarvan binnen kort een aanvang zal worden gemaakt. Aan de eene zijde zal de bovenwoning niet zoo gemakkelijk verhuurbaar zijn, terwijl het anderzijds, met het oog op de voortdurende aanwezigheid van ma gazijngoederen c.a. wel wenschelijk moet worden geacht, dat de woning wordt be woond. B. en W. vonden den baas van den Reinigjings- en Ontsmettingsdiens C- P. F. van Oost, bereid de bovenwo ning te huren voor f 20 per maand, welk bedrag in de gegeven omstandigheden niet onredelijk voorkomt, B. en W. stel len den Raad voor tot het verhuren te besluiten. B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan het ontwerp der overeen komst tot levering van electrischen stroom voor het pompstation der Duin waterleiding nabij de Oranjezon, aan te gaan tusschen de N.V. „P.Z.E.M.'' en de Gemeente- De paaltjes op den Blauwendijk. De paaltjes met reflectors, aange bracht op den vluchtheuvel op den Blau wendijk, blijken in de praktijk niet te voldoen. Er is des avonds reeds een der paaltjes stuk gereden en bij de wegen commissie van den K.N.W.B. en de K.N. A.C. komen herhaaldelijk klachten in. Daarom stellen B. en W. voor, ter plaatse twee ijzeren verkeerspalen met verlichting, zooals die ook staan bij de tramhalte te Souburg, te doen plaatsen. Van de kosten van aanleg ad 300 kan nog 70 pet. voor rekening der Provincie komen van en de andere 30 pet. betaald worden uit het voor de wegsverbetering verleende crediet. De jaarlijksche kosten van 50 kunnen bestreden worden uit de provinciale bijdrage van 200 per km die de gemeente jaarlijks voor het onderhoud zal ontvangen. O. EN W. SOUBURG. Vrijdag hield de J.V. op G.G. „Repos Ailleurs" haar 43 ste jaarvergadering. Nadat de voorz, de heer J. de Smit op gebruikelijke wijze de vergadering ge opend had, verzocht hij aan ds- C. B. Bavinck Jr. het eere-voorzitterschap der J.V. op zich te nemen, waaraan deze voldeed. Uit het jaarverslag bleek oa„ dat de vereeniging is gesplitst in afd. A met 19 leden en afd. B met 17 leden- De ontvangsten waren f 217, de uitgaven f 155, batig saldo f 61. De bibliotheek bevat 567 nummers. Door den kerke- raad der Geref. Kerk, de jeugd-centrale, de ring Vlissingen, „Patrimonium" en de C. J.V, „Weest Getrouw" werden fe licitaties uitgebracht. De verschillende punten der agenda waren: Een onderwerp schriftstudie over Jozef, enkele zangnummers, tableau, memorisatie-wedstrijd, waaraan 4 per sonen deelnamen, waarvan 2 een eerste prijs, en 2 een troostprijs kregen- Verder een drietal voordrachten. Al deze pun ten werden zeer goed afgewerkt. E heerschte een aangename stemming. Ds. C. B- Bavinck sprak 'een slot - woord. 's GRAVENPOLDER. De dag det stemming voor de verkiezing van den Gemeenteraad is vastgesteld op Woem; dag 19 Juni e.k. WEMELDINGE. Zaterdag kwam al hier aan het Belgische motorschip „Evenaard" met lekkage in de machine kamer, waarvoor de hulp van een pomp- boot werd ingeroepen. Nadat een red dingskleed onder het schip was aange bracht, kon het schip begeleid van ge noemde pompboot de reis naar de weri voortzetten. De sleepboot „Seolio" met twee ge laden sleepschepen op sleeptouw is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in de Wemeldingsche Vlije omhoog gevaren en blijven zitten. Later zijn de schepen op eigen kracht vlot gekomen en hebben oogenschijnlijk onbeschadigd de reis naar Antwerpen kunnen voortzetten. De bestanddeelen van Vicks VapoRub thans verkrijgbaar in den vorm van (Ingez. Med. FEDERATIE VAN DIACONIEëN IN DE NED. HERV. KERK. Bes-taat op 1 April a.s. 25 jaar. De Federatie van Diaconieën in de Ned. Herv. Kerk bestaat 31 Maart a.s. 25 jaar. Oorspronkelijk opgericht als „Vereeniging van Diakenen in de Ned. Herv. Kerk" werd zij op 1 April 1921 omgezet in de bestaande organisatie. Traden bij haar oprichting 164 diaco nieën toe, dit aantal is thans aange groeid tot 575. Met krachtige hand heeft de Federa tie thans 25 jaren gewerkt tot verwe zenlijking van haar doel: „het bevor deren van de samenwerking der dia- coniën, het behartigen van de belangen van, de verbetering en de verhbffing der Armenzorg, uitgaande van de Ned. Herv. Kerk.". Op haar jaarlijksche conferentie in de Juli-maand te Lunteren ontmoeten de diakenen uit Noord, Zuid, Oost- en West elkaar in grootengetale. In pret- tigen geest en met goede resultaten is men daar een drietal dagen bijeen. Talrijk zijn de provinciale en classi- cale conferenties, die elk jaar gehou den worden. Tot den bouw van vele tehuizen en gestichten gaf de Federatie direct of indirect den stoot. We wijzen op „Zon en Schild" bij Amersfoort, „Zonneglo ren" te Soestduinen, „De Wildert" bij Seppe, „Vredeheim te Rockanje, op de nieuwe tehuizen voor Ouden van Dagen te Amsterdam, Beverwijk, Hout- hem, Leeuwarden, Groningen, Nijme gen, Utrecht, Hoorn, Ginneken, Ber gen op Zoom, Alkmaar, Amersfoort, Rotterdam enz. Onder leiding van den voorzitter, dr. J R. Slotemaker de Bruine, minister van sociale zaken, hoopt de Federatie op 1 April a.s. in Utrecht haar 25-jarig bestaan te herdenken. VOETBAL. ZEELANDIADE BARONIE 3—4. Er stond voor beide clubs niets meer op 't spel: voor De Baronie was het de laatste competitie-wedstrijd van dit sei zoen. Deze ploeg heeft nu in totaal 19 punten behaald en zal hoogstwaar schijnlijk wel op de vijfde plaats van de ranglijst komen te staan; voor Zeelan- dia kon een nederlaag van geen betee- kenis meer zijn voor de bezetting van de laatste plaats, want Alliance zal voor den gestaakten wedstrijd destijds tegen T. S. C. met twee verliespunten worden gestraft. Deze beslissing is reeds genomen, doch zij is nog niet officieel gepubliceerd. Alliance kan dus het puntenaantal van Zeelandia niet meer bereiken en zal derhalve de degrada tiewedstrijden moeten spelen. Hoewel dus de uitslag van den strijd voor beide elftallen van weinig belang genoemd kon worden, heeft dit aan 't spelpeil geen afbreuk gedaan- Integen deel, 't is 'n prettigen en aantrekkelijken kamp geworden. Hoofdzakelijk voor de rust heeft het spel geen moment ver veeld, verslapte niet en was vol ver rassingen. De Baronie bracht een gaaf vlug elftal met goede spelers in 't veld, waarbij de spil Van Pelt en de links buiten v. d. Rett uitblonken. De spe lers verstonden elkaar uitstekend en combineerden dat het een lust was, al leen hadden de voorwaartsen wat meer kunnen schieten. Als geheel was het een frissche jeugdige ploeg, die de over winning verdiend heeft. Toch had met iets meer geluk voor Zeelandia de uit slag evengoed andersom kunnen zijn. Zeelandia, v.n.l. in de eerste helft, gaf goed partij. De groen-zwarten speelden enthousiast. Nu en dan werd aardig combinatiespel te zien gegeven. De manier waarop het tweede doelpunt tot stand kwam bv. was prachtig spel. Jammer was het dat er eenige zwakke plekken in het elftal waren, die sto rend op het geheel werkten. De rechts back en de rechtsbuiten o-a, kunnen veel beter. Na de rust was het spel der Zeelandianen een stuk minder. Het backstel der groen-zwarten had wainig vat op het spel der Baronievoor hoede. De Breda-menschen hadden daar van kunnen profiteeren, doch zij voer den 't samenspel te ver door. Ze profi teerden echter wel van gemaakte fouten. Na de hervatting speelde ook de Zee- landia-middenlinie minder safe als voor de rust. Er werd toen te veel op rechts gespeeld. Van den linkervleugel hadden de kansen beter benut kunnen worden. Het was mooi werk van Zeelandia een achterstand van 30 geheel in te loo- pen- Toen tegen het einde de gelijkma ker uitbleef werd de strijd forsch, waar tegen de scheidsrechter met eenige vrije schoppen op moest treden. Het spel ging direct vlug op en neer. en was zeker het aanzien ten volle waard. Als er ongeveer 8 min. gespeeld waren trapte Vos mis. De snelle v. d. Reyt liet deze kans niet voorbijgaan (01), Bij een Zeelandia aanval schoot De Bruin tegen den keeper aan. UH een mooien voorzet van den linksbuiten ver grootte van Dijk met een kopbal den voorsprong (02). Een harde schuiver van Klaassen trapte de Baronieback over eigen doel. Het was wéér een fout in de verdediging die Crul niet onge straft liet (03). Er waren toen nog acht min. voor de rust te spelen. In deze pe riode verkleinde Zeelandia haar achter stand tot 23- Uit een -voorzet van Klaassen kopte Jongepier netjes in doel, terwijl enkele oogenblikken later na schitterend samenspel van den linker vleugel met Janisse, laatstgenoemde met een goed gericht schot doel trof. Na de hervatting werkte v. d. Pelt bijna den bal in eigen doel. Hij kopte hem tegen de paal- Na 10 min. liep De Bruyn op een voorzet van links handig toe en scoorde den gelijkmaker. Direct daarna was het weer Crul die voor de Baronie scoorde (3—4). Daarbij bleef het- Er werden nog verschillende kansen geschapen, maar zij leverden voor geen van beiden iets op, e Voor de competitie van den Walcher- schen Voetbalbond is gespeeld P.Z.E.M. Nieuwland 12. Nieuwland is door deze overwinning kampioen van den W. V. B. Oefenwedstrijd Ned. Elftal. De keuzecommissie van den K.N.V.B. heeft het volgende Nederlandsche elfatl samengesteld voor den oefenwedstrijd tegen de Engelsche derde divisieclub Cardiff-City, op 20 Maart te Rotterdam. Halle, (Go Ahead) doel; Derboven, (Z.A.C.) en Caldenhove, (D.W.S.) achter; 6. Pauwe, (Feyenoord), Anderiesen (Ajax), Van Heel (Feyenoord), midden; Adam, (H.V.V.), Lagendaal, (Xerxes), v. Reenen, (Ajax), Roeg, (Ajax) en v. Gel der, (V.U.C.), voor. Maandag 18 Maart. Verg- Chr, His torische Kies-Vereen- spr. H, W. Tilanus, lid der 2e Kamer. St. Joris 8 uur. Dinsdag 19 Maart. Instituut voor Arb. Ontwikkeling. Lezing met lichtbeelden. „De Gouden Poorte" 8,15 uur. EEN SCHOOL VOOR BLINDEN GELEIDEHONDEN. Binnenkort hoopt het bestuur van de Stichting Ne- derlandsch Geleidehondenfonds een Ne derlandsche school voor opleiding van blinden-geleidehonden te openen, ten einde menige blinde de onafhankelijk heid, in den vorm van een geleidehond, te hergeven- Het bestuur is er in ge slaagd op een geschikt pand beslag te leggen, n-1. een boerderij met een vrij uitgestrekt stuk land nabij Amsterdam, hetwelk zoodanig is gelegen dat zoowel de blinden als de honden vertrouwd ge maakt konden worden met het verkeer van de groote stad als met de eigenaar digheden van de wegen op het platte land. De opzet van de exploitatie is, dat de kosten gedekt zullen worden door de opbrengst van de geplaatste honden. Voor blinden die niet in staat zijn het gevraagde bedrag f 200, bijeen te bren gen, wil het bestuur een suppletiefonds oprichten waarin bedragen voor dit doel, door vereenigingen of particulie ren, gestort kunnen worden. EEN ADVOCAAT GESCHORST. Naar de „Arnhemsche Crt." verneemt, heeft de Raad van Toezicht 'en Disci pline der Orde van Advocaten het dis ciplinaire besluit genomen, op grond van een reeks van klachten tegen den be trokkene, dfe steekhoudend werden bevonden, aan mr. H. H. Roobol (o a. verdediger in de strafzaak De Bie) te Arnhem voor een tijd van acht maan den de bevoegdheid te ontzeggen tot het verrichten van zijn werkzaamheden als advocaat en procureur. Voor den betrokkene bestaat nog gelegenheid tot beroep tegen dit be sluit bij het Gerechtshof. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M burg

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6