KRONIEK van den DAG. ZEELAND. HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent - voor In drie dagen naar Australië TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDElBÜRGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT) VAN WOENSDAG 13 MAART 1935. No. 61 Uw gezicht zegt het MIJNHARDT'S MIDDELBURG. GOES. VLISSINGEN. [TEN, 4«, it tij- Fa. Jlaats, rassen. Lelie", Boe- >uder fmijne imes, lent, Ter- Schip- ïr, L. reek- taas F, Ko- Hou- IS LGou- I stuks (pond. Trijsen, ses, 3 r De genezing van Hitler's poli tieke heeschheid. Sir John aan 't eind dezer maand naar Berlijn? Een onwillekeurige erkenning van Baldwin. Het einde van den Griekschen op stand- Een stokebrand vlucht. Maar blijven er nog over? De witboek-affaire lijkt nu geen duur zame onheilige gevolgen te zullen heb ben. Von Neurath, de Duitsche minister van buitenlandsche zaken, heeft den En- gelschen gezant te Berlijn doen weten, dat Hitier voor 14 dagen naar zijn bui tenverblijf te Berchtesgaden in Beieren is gegaan en direct daarna Sir John Si mon alsnog gaarne zal ontvangen. De Führer is er dus van overtuigd, dat hij op dat tijdstip van zijn heeschheid gene zen zal zijn, althans ver genoeg, om weer een behoorlijk gesprek te kunnen voe ren. Men hoeft, gelooven wij, niet te vreezen, dat dit te optimistisch gedacht is. Van geen enkel soort van heeschheid Iaat zich wellicht gemakkelijker voor spellen, wanneer ze voorbij zal zijn, dan van het soort, dat Hitier heeft. Dat kan zoo noodig op de minuut af. Als de hee- ren te Londen er nu maar voor oppassen, dat ze Hitier niet opnieuw aan een kou den tocht blootstellen, Eergisteren is er in het Engelsche La gerhuis zwaar over de publicatie van het witboek gedebatteerd. Wij hebben er in ons vorig nummer al iets over gemeld. De oppositie en wie zal 't haar euvel duiden zag hier een geschikte gele genheid, om de regeering even in 't zon netje te zetten. Er was natuurlijk geen sprake van, dat de motie van afkeuring des regeeringsbeleids, door de arbeiders partij ingediend, zou worden aangeno men. De groote conservatieve meerder heid zou haar de hand ook voor nog erger onhandigheden wel boven 't hoofd gehouden hebben. Maar daar ging 't La bour ook niet om. Ze wilde de regeering alleen maar ten aanhoore van het ge- heele Engelsche volk haar flater onder den neus wrijven.En dat lukte aardig goed. Een goede dag is 't niet geworden voor 't regeeringsprestige, dat blij kens verschillende tusschentijdsche ver kiezingen toch al sinds geruimen tijd aanmerkelijk taant. Baldwin, de vice- premier, die de critici in eerste instantie beantwoordde, maakte bovendien o. i. een ongelukkige beurt, door te bewe ren, dat de zinsneden in het witboek, waar men zich te Berlijn aan gestooten luid, uitspraken waren, die Engelsche staatslieden al eerder in even scherpen vorm hadden verkondigd. Immers juist daarom heeft men de Engelsche regee ring allerwegen haar publicatie zoo kwa lijk genomen, als zijnde totaal overbo dig. Baldwin erkende hiermee die over bodigheid en dus ook het feit, dat hij en zijn collega's niet in de gaten had den, dat de Duitsche regeering zich ver moedelijk gegriefd zou voelen. Men kan hun intusschen ten goede houden, dat ze na de felle reactie van Berlijn, stom metje hebben gespeeld en rustig zijn blijven afwachten, wat men in de Duit sche hoofdstad verder zou doen. Dat blijkt een heilzame uitwerking op Hit ler's politieke heeschheid te hebben ge had- Berlijn kan nu het gevoel hebben, dat het zich eens eventjes martiaal heeft doen gelden. En dat vindt Berlijn heden ten dage, zij het niet voor het eerst, een prettig gevoel. Het is voor Londen natuurlijk een beetje zuur, nu op de nieuwe Duitsche uitnoodiging te moeten antwoorden, dat Sir John aan 't eind dezer maand graag zal komen. Maar dat heeft men aan zich zelf te wijten. Vooral Engelsche politici weten, als 't moet, met een onbewogen gezicht door een zuren appel heen te bijten. Vandaag of mogen zal de datum, waarop Sir John zijn glorieuze entrée te Berlijn gaat maken, wel worden vast gesteld. Over de kans op profijt, dat de we reld van dit bezoek kan hebben, hoeft thans niet veel meer te worden gezegd. Daar is hier in den vorm van een zeker soort van weerberichten, al een paar maal sprake van geweest. Het kan vrie zen en 't kan dooien. Men is voorloopig al blij, dat de witboek-affaire de dingen niet nog veel erger uit 't spoor heeft ge bracht. De Grieksche opstand is nu als een kaartenhuis ineen gestort. Achteraf blijkt, dat de beweging haar centrum in Macedonië heeft gehad, waar een deel van het leger meedeed. Zoodra Venize- los vernam, dat hier 't spel verloren was, heeft hij de vlucht genomen. Hij vond het dus maar beter, niet af te wachten, dat de regeering haar gewa pende macht op Kreta' zou beproeven, Dat is meer verstandig dan eervol, maar we willen ons niet met Venizelos' per soonlijke aangelegenheden bemoeien. Hij zal er zichzelf wellicht bewust van zijn, dat hij zijn land een dure en bloedige aangelegenheid op den hals heeft ge haald, Hij betaalt dat nu met den prijs van zijn ballingschap, Voor Griekenland moet men hopen, dat het nu eindelijk eens wat rustiger tijden tegemoet gaat. Venizelos was. een politieke stokebrand, aan wien het niet in de laatste plaats te wijten viel, dat er voortdurend meer dan welluidend le ven in de brouwerij bleef. Maar men kan er nu zijn rol is uitgespeeld toch geenszins zeker van zijn, dat het heel veel beter zal worden. Diverse Griek sche politici hebben blijk gegeven van, laten we zeggen, hartstochtelijke staat kunde te beminnen. En dat willen vaak taaie, moeilijk uitroeibare aandoeningen zijn, ook al ziet men er in de praktijk stormschade van. Puistjes en pukkeltjes wijzen op een slechte stoelgang. Neem oLctxeer- table Hen Die regelen zonder kramp of pijn Doos 60ct.Bij Apoth.en Drogisten (Ingez. Med.) II Slot. Uit het bij Scheltens Giltay te Am sterdam verschenen boek ,,In drie dagen naar Australië", waarin gezagvoerder K, D. Parmentier in helderen zakelijken trant zijn wederwaardigheden met de „Uiver" verhaalt, laten we hieronder nog een beschrijving volgen van de vlucht over Australië, even voor en na Cloncurry. (n-s.) „Bij de Wellesley-eilanden ver anderen wij onze koers en volgen de bedding van de Leichhart-rivier, totdat wij het kleine spoorlijntje aanlopen dat ons in Zuid-oostelijke richting naar Cloncurry brengt, waar we om 4 uur 57 G-M.T, aankomen. Het vliegterrein is niet bijzonder groot, doch droog en erg vlak. Het neerkomen uit de koelte van 4000 m hoogte in deze woestijn, waar een temperatuur heerst van 113° F. is nu niet direct aangenaam. De eerste ogenblikken staan we elkaar een beetje versuft aan te kijken- Dan komt er nog bij, dat de benzine-agent ons zegt, dat wij voor de benzinesoort, die wij in onze tanks willën hebben, aan de andere kant van het terrein moeten zijn. Doch als we daar aankomen, blijkt weer, dal we aanvankelijk toch goed waren, dus taxieën we gemoedereerd weer terug. In de vliegerij leert men lankmoedig heid; echter zijn onze motoren door al dat heen en weer gerol in de gloeiende hitte 'zo heet geworden dat het tien PROVINCIALE STATENVERKIEZING. Bij de gister plaats gehad hebbende candidaatstelling voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten van Zeeland zijn in den kieskring Mid delburg de volgende lijsten bij den voorzitter van het hoofdstembureau in geleverd: Van de Liberale Staatspartij, „Den Vrijheidsbond": 1. mr, Th. Portheine; 2. L. A. Stof koper; 3. A. Jeronimus; 4. mr. J. Moolenburgh; 5. mr. J. G. Velt- man Fruin; 6. dr. H. Reilingh, allen te Middelburg. Van den Vrijzinnig-Democratischen Bond: 1. mr. J. Adriaanse, Oostkapelïe; 2. A. Staverman, Vlissingen; 3. E. J. van den Broeckede Man, Aarden burg; 4. R. Gerritsen, Zierikzee; 5. W. de Graaf, Middelburg; 6. mr. A. J. van der Weel, Middelburg; 7. dr. C. Or- baan, Middelburg; 8. W. Karelse, Scho- re; 9. J. J, van Beveren, Veere. V,an de Staatkundig Gereformeerde partij: 1. D. Kodde, Zoutelande; 2. C. Boender, Tholen; 3. J. J, van Klinken, Nieuwer kerk; 4. A. S. Wisse, Waarde; 5. J. A. Meertens, Hoek; 6. A. C. Heij- boer, Oud-Vossemeer; 7. H. Cysouw, Westkapelle; 8. A. v. d. Wekken, Noordgouwe; 9. C. v. d. Beijl, Tholen; 10. P. Cysouw, Wemeldinge; 11. K. Ge luk, Bruinisse; 12. M. C. van Ast, Poortvliet; 13. G. van Velzen, Krab- bendijke; 14. A. M. Coomans, Haam stede, Hervormde Staatspartij: 1. P. van Oyen, Middelburg; 2. J. M. Bogert, St. Maartensdijk. Van de Chr. Hist. Unie: 1. A. D. F, van der Wart, Goes; 2. W. de Ridder, Vlissingen; 3. mr. W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg; 4. A. de Feijter, Zaamslag; 5. M. M. Schippers, Wisse- kerke; 6. G. van Duin, Zierikzee; 7. 'C. Philipse, 's-Heer Arendskerke; 8, M. de Looze, Kapelle; 9. P. J,anse Az., Big- gekerke; 10. I. A. N. van Oever en, Wolphaartsdijk; 11. M. Krijger, Brui nisse; 12. H. C. J. Gunning, Ierseke; 13. M. van Strien, Nieuw- en St. Joos- land; 14. M, den Boer, Haamstede;, 15, C. A. Kaan, Terneuzen; 16. J. F. Ver meulen, Middelburg; 17. L. Kristalijn, Zierikzee; 18. F. J. Castel, Veere; 19, C. Kamermans, Vlissingen; 20. C. Kou semaker, Kloetinge. Van de S.D.A.P.: 1. L. Onderdijk, Middelburg; 2. A. C. de Baare, Vlissin gen; 3. A. C. de Paauw, Terneuzen; 4. J. Catshoek, Zierikzee; 5. C. Hamelink, Axel; 6. A. Rorije, Vlissingen; 7. J. de Priester, Oost- en West Souburg; 8. J. S. Visscher, Goes; 9. J. Mondeel, Mid delburg; 10. J. C. de Bruine, Haamste de; 11. F. J. C. van Spanning, Vlissin gen; 12. J. N. 't Gilde, Terneuzen; 13. F. Bax, Goes; 14. C. Bank, Middel burg; 15. J. Overbeeke, Tholen; 16. J. W. Gulden, Hulst. Van de R.K.: 1. W. Edelman, Vlissin gen; 2. R. den Bo.er, Zierikzee; 3. L. J. Mes, Middelburg. Van de anti-rev. partij: 1. J. W. van 't Hoff, St. Laurens; 2. J. Bosselaar, Aagtekerke; 3. W. A. den Hollander, Middelburg; 4. C. Louwerse, Grijpsker- ke; 5. A. Geschiere, Grijpskerke; 6. A. Rothuijzen, Middelburg; 7. J. W. Köge- ler, Middelburg; 8. S. Simonse, St. Lau rens; 9. P. Meliefste, Middelburg; 10. S. Caljouw, Middelburg, Van de N.S.B.: 1. J. Ai. Dekker, Goes; 2. W. F. van Gorsel, Rilland-Bath; 3. L. C. Slings, Poortvliet; 4. Ir. A. J. II- cken, Zierikzee; 5. J. K. Mesu, Nieuw en St. Joosland; 6. S. J. C. Frelier, Kruiningen; 7. G. Alberts, Middelburg; 8. J. C. v,an Sprundel, Ierseke; 9. M. L. Amadio, Vlissingen en 10. W. A. de Groote, Middelburg. 'mC~~ In den Kring Vlissingen zijn ingele verd: Van de Staatkundig Gereformeerden partij; van de Chr. Hist. Unie; v,an de R.K., en van de N.S.B. gelijkluidende lijsten als in den kring Middelburg en van de S.D.A.P. een gelijkluidende lijst met dien verstande, dat hier de heer A, C. de Baare lijstaanvoerder is. Verder zijn ingeleverd: Van de anti-rev. partij: T. P. G. Laer- noes, Vlissingen; 2. H. van Mazijk, Sluis; 3. H. C. V. Sorel, Vlissingen; 4. A. J. Huijsman, Meliskerke; 5. C. Pol derman. Biggekerke; 6. J. Koppejan, Zoutelande; 7. L. Simonse, Biggekerke; 8. F. de Rijke, Koudekerke; 9. J. Ma rijs, Vlissingen; 1/0. Ph. J. Woltering, Vlissingen. Van de Liberale Staatspartij, den Vrij heidsbond: 1. J. C. Pa,ap; 2. H. B. J Knoop; 3. mevrouw G. Laernoes Zoutman; 4. mr. P. M. W. J. .van dei Clikke; 5. D. L. H. van Raalte; 6. A. E. Dudok van Heel, allen te Vlissingen. Van den Vrijz, Dem. Bond.- 1. A. Sta verman, Vlissingen; 2. mr. J. Adriaan se, Oostkapelïe; 3. mevr. E. J. van den Broeckede Man, Aardenburg; 4. W. de Graaf, Middelburg; 5. C. Ouwehand, Vlissingen; 6. M. J. Harts, Vlissingen; 7. R. Gerritsen, Zierikzee; 8. I. H. Vas- seur, Breskens; 9. W. Karelse, Schore. In den Kieskring Goes zijn door de Chr. Hist., de N.S.B.de Stk. Geref. Partij en de S.D.A.Pu gelijkluidende lijsten als in den Kring Middelburg in geleverd, verder zijn ingeleverd van den Vrijheidsbond: 1, J. M. van Bommel van Vloten, Goes; 2, D. W. Lindenbergh, 's-Heer Arendskerke; 3. A. van der Have, Kapelle; 4. Ph. R. Hugenholtz, Goes; 5. M. Kloosterman Cz,, Wolphaartsdijk; 6. J. J. van Gor sel Wz„ Rilland-Bath; 7. A. C. der Kin deren, Goes. van de Anti-Rev.: 1. C. P. Vogelaar, Krabbendijke; 2, J. A. Dominicus, We meldinge; 3. A. de Lange, Goes; 4. J. Hommes, Nieuwdorp; 5. C. Haverhoek, Krabbendijke; 6. Ds. A. M. Franssen, Biezelinge; 7. Mr. J. W. Goedbloed, Goes; 8. R. Zuidema, Goes; 9. A. Vin gerling, Goes; 10. P. J. Keijzer, We meldinge. Van deR.K.: 1. J. H. M. Stieger, Goes, 2, A. J. J. M. Mes, Heinkenszand, 3. J. F, Brooijmans, St. Annaland, 4. A. van Hoogtegem, Kruiningen, 5- A. v. d. Dries, Heinkenszand, 6- P. Raas, 's Heeren- hoek. Van den Vrijz. Dem. Bond: 1. mr. J. Adriaanse, OostkapeLe, 2. A. Stavei- man, Vlissingen, 3, E- J, van den Broecke, geb. de Man, Aardenburg, 4. W. Karelse, Schore, 5- J. Oele, Kloe tinge, 6. A- G. M. Markusse, Wissen- kerke, 7. C. Ouwehand, Vlissingen, 8. W, de Graaf, Middelburg, 9. R. Gerrit sen, Zierikzee- Het Nut. Dinsdagmiddag vergaderde het depar tement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen in het spaarbankgebouw on der voorzitterschap van mr. H- Pleijte. De vergadering hechtte haar goed keuring aan de rekeningen van de Spaar bank over 1932; van de Nutsbewaar- scholen over 1933, en van de Hulpbank over 1933 en 1934. De vergadering herkoos mr. F. B. Evers als lid van de Commissie voor de Spaarbank; den heer W, C. Noske als lid der commissie voor het Volksbad- huis; mr- J. G. Veltman Fruin als lid der commissie voor de Hulpbank, den heer P. J. Jansen als lid der commissie voor de Bewaarscholen en den heer W. L. Heijboer als bestuurslid van het de partement. Jeugdherbergstichting „De Bevelenden". Maandagavond hield de Jeugdher bergstichting „De Bevelanden" haar jaarlijksche vergadering in de Prins van Oranje, alhier. Het aantal contribuanten, dat dezen keer de vergadering bijwoonde, was veel grooter dan het vorig jaar. De voorzitter, de hr Gunning, constateerde dan ook met blijdschap in zijn ope- Jecovitol levertraan wetenschappelijk d e beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f0.75 per flacon. (Ingez. Med.) (Ingez, Med.) minuten duurt voor ze ver genoeg afge koeld zijn, dat ze niet meer detoneren, zodat ik toch niet kan nalaten den ben- zineboer even de huid vol te schelden. Moll heeft intussen na lang zoeken den race-official gevonden, die zich be reid verklaart de aankomsttijd in het logboek in te vullen, en dit te onderte kenen- Inwoners van Cloncurry komen aanlopen en in dichte drommen om on ze machine staan- Deze belangstelling is natuurlijk zeer begrijpelijk, maar voo ons erg hinderlijk, daar wijzelf op het laatst niet meer bij onze kist kunnen komen. Zodra ik iemand in uniform ont dek, die de indruk geeft een politieman te zijn, steven ik er op af, en leg ham uit, dat het in 't belang van de goede gang van zaken is, dat het publiek een tiental meters op een afstand wordt ge houden. De man denkt enige tijd ernstig na en geeft dan het voornemen te ken nen naar Cloncurry te willen opbeller, om assistentie. Intussen tracht ik door overredingskracht de mensen te bewe gen wat achteruit te gaan, met het re sultaat, dat men rustig plaats maakt. Dit voorbeeld geeft den rechtsdienaar moed en hij neemt thans de leiding over. Het benzinevullen stelt ons geduld nog enige tijd op proef Tenslotte is ook dat achter de rug en kunnen we weer koelere regionen opzoeken- 5 Uur 37 G.M.T. Voort moeten we. We willen Charleville liever voor donker bereiken en het is nog bijna 900 km. We zitten weer in de lucht; als we nu een kleine 300 km per uur maken komen we juist met zonsondergang te Charleville aan. Maar het gaat er om, dat we zuiver koers houden, en deze woestijnplaats niet mislopen. Weliswaar heeft Charle ville, een richtingzoeker, maar daarop zullen we tegen zonsondergang met het oog op „nachteffect" niet al te veel re kenen- Als we twee uur gevlogen heb ben passeren we een rivier, die spoedig, gevolgd wordt door een spoorlijn. Dat is de spoorlijn van Blackhall naar Walford. Aan bakboordzijde hebben we nu een laag heuvelterrein, waaruit blijkt, dat wij op de juiste koers zitten. Onze grondsnelheid is 300 km per uur- Van Brugge heeft het radiostation van Charleville te pakken gekregen, doch de verbinding is tengevolge van zeer zware electrische luchtstoringen uiterst slecht. We seinen, dat we om 8 uur 40 G.M.T. zullen landen. We vliegen onder het wolkendek op 500 m hoogte teneinde drift te kunnen meten, en de weinige landmerken die we tegenkomen, zo goed mogelijk waar te kunnen nemen. Het landschap, waarover we vliegen, is zeer monotoon; de re- mous doet onze Uiver onophoudelijk slingeren, zodat dit gedeelte van onze vlucht wel het minst aangename is van wat we tot nu toe hebben gehad- In de buurt van Charleville ontvangt Van Brugge een tweetal peilingen, welke vrij goed met onze koers kloppen. Het duurt dan ook niet lang, of we zien een aantal huizen en precies op de aange geven tijd komen we boven het vlieg terrein van Charleville. Terwijl wij de verplichte linkerbocht maken, zie ik dat er twee verharde banen op het veld zijn aangebracht, waarvan één juist in de windrichting ligt- Prins heeft zoeven het landingsgestel uitgelaten, en als ik hem een teken wil geven de landings- klappen neer te pompen zie ik plotseling een rode lichtkogel op het terrein af schieten. Dat betekent onveilig, en vol gens de bepalingen van de race tevens een verbod om te landen. De kraan van de klappen gaat weer in de neutrale stand, de beide motoren worden weer aangezet en we maken opnieuw een rondje boven het terrein. Wat is er aan de hand? Het is nog voldoende licht om te landen; de zon is trouwens juist on dergegaan. Ik begrijp er niets van, maar duidelijk is het dat ik nog niet mag lan den- Als ik vijf min. rond het terrein ge draaid heb, gebeurt er nog niets en laat ik Van Brugge vragen wat of de reden van het landingsverbod is en wanneer ik toestemming om te landen zal krijgen. We kunnen hier toch niet blijven hangen tot St- Juttemis. Na nog eens vijf min. krijgt Van Brug ge als enig antwoord: „wagen met fak kels rijdt nu uit". Dat is sterk! Men wil fakkels uitzetten, terwijl ik nog gemak kelijk zonder lichten had kunnen landen. Van de wagen met fakkels is nog geen spoor te zien, Ons geduld wordt weer zwaar op de proef gesteld- En nu ik weet, dat ik op fakkels moet wachten, draai ik voor de verandering een paar bochten boven het vlak naast het veld gelegen stadje. Inmiddels begint het na tuurlijk al langzamerhand donker te worden. Daarom ga ik maar weer eens een cirkel om het veld draaien- Plotse ling zie ik een wagen het veld inrijden, die op zeer slordige wijze een viertal lantarens uitzet; en tot mijn verbazing ningswoord, dat blijkbaar de belang stelling voor de jeugdherberg grooter wordt en wel speciaal, onder de jonge ren, die voornamelijk als vertegen woordiger van hun vereeniging kwa men. Uit het jaarverslag bleek, dat helaas het aantal contribuanten van de jeugd herbergstichting, verminderd was in de loop van 1934. Het financieele ver slag was optimistischer. Ondanks de vermindering van het aantal contribu anten waren de inkomsten gestegen, dank zij het groote aantal bezoekers zoodat er dus 'n zeer belangrijke vooruit gang te constateeren viel- Waar schijnlijk is dit te danken aan den prettigen geest, die in de jeugdherberg heerscht onder de uitstekende leiding van de herbergouders, die werkelijk bij uitstek voor deze taak geschikt blij ken te zijn. Het verslag van den herbgrglejder was dan ook zeer opgewekt; klachten over de jeugdherberg werden zelden gehoord, al is de inrichting «in of meer primitief. Nu het bezoek zooveel grooter wordt, voelt men in de jeugdherberg ook steeds meer het gemis aan een goede wasch- en badgelegenheid. Daarom stelde het bestuur de verga dering voor, deze dit jaar allereerst ie verbeteren. Het bestuur had plan en teekening laten maken voor het aan leggen van twee maal twee douches en één W.C., een watertank met pompin- -stallatie voor 'de watervoorzienüng daarvan. Hiervoor zal een apart ge bouwtje gemaakt moeten worden te gen de groote schuur aan, wat 's win ters weggenomen en opgeborgen kan worden. Zoowel voor de meisjes als voor de jongensafdeeling zullen er dan één W- C. en twee douches zijn. Verder stelde het Bestuur de vergadering voor alle bedden en kussens te voorzien van nieuwe afneem bare en waschbare overtrekken. Beide voorstellen werden goedge keurd, zoodat met de uitvoering direct een begin kan worden gemaakt. Het nieuwe seizoen zullen de bezoekers de jeugdherherg dus zeer verbeterd te rugvinden. Het plan is, de uitgaven gedeelte lijk te dekken door den opbrengst van een te houden loterij, waarvan de lo ten 0.25 zullen kosten en waarbij fraaie prijzen te winnen zijn.. Alle aan wezigen verklaarden zich bereid loten te verkoopen. Het bestuur, waarin reeds geruimen tijd twee vacatures bestonden, werd nu aangevuld met mevrouw Engelsma uit Ierseke en den heer K. van Ginkel uit Goes, zoodat het nu weer voltallig is. In den raad van toezicht en advies werd de heer G. Houtekamer gekozen inplaats van den heer H. Th. Nleuwen- huysen, die wegens zijn vertrek van hier niet langer lid kon blijven. Het aantal werkloozen blijft zich matig in dalende lijn bewegen en is se dert December van 1330 op 1235 ge komen. Thans zijn er 89 bij de werkver schaffing geplaatst. niet op de „runway". Ik zou nu geneigd zijn te denken, dat de verharde landings baan niet in orde is en heeft men mij daarom laten wachten, om met fakkels de plaats aan te geven, waar ik landen moet. Maar daar zijn zij dan toch wel wat laat mee. Als de auto klaar is, wordt een groe ne lichtkogel afgestoken, welk signaal betekent, dat ik kan landen.. Vanzelf sprekend laten wij niet lang op ons wachten en zet ik de Uiver vlak bij de lantarens op de grond- Bij het uitlopen voel ik de kist verdacht snel afremmen en met oen schok staan we stiL Ook dal nog. Onze wielen zijn in de zachte bo dem ïïiep weggezakt en met onze bei de motoren vol gas kunnen we niet weg komen- Dus zet ik de motoren af en wacht gelaten op de dingen die komen. Lang behoeven we niet te wachten, een groot aantal mensen rent over het veld op ons toe. Ik verzoek om te hel pen de machine achteruit te duwen. Al len zijn bereidwillig en spoedig staat de Uiver dan ook op een harder gedeelte van het terrein. Op eigen kracht ko men we tenslotte met moeite bij de plaats waar de benzinevaten liggen op geslagen. Ik vroeg' den commandant de rede:, waarom ik niet onmiddellijk mocht lan den- Hij antwoordt, dat hij niet de ver antwoording op zich durfde te nemen, mij zonder lichten te laten landen. Het leek me maar beter niets meer te vra gen...."

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5