RECHTSZAKEN. mmmm stukken. Vass onze Adverteerders. BURGERLIJKE STANG. wezi£' WAAR IS WERK? Verknopingen - Verpachtingen in Zeeland. OPLICHTING DOOR EEN BANK INSTELLING. De Haagsche politie heeft gistermorgen onder: leiding van commissaris Paré een inval gedaan bij de Hollandsche bankinstelling voor het intermediaire credietbedrijf, de „Inter bank1 n.v., gevestigd Parkstraat 2a in Den Haag. Deze inval is geschied op grond van verschillende klachten, welke de poli tie, hoofdzakelijk uit het buitenland, hebben bereikt over termijnspeculaties, premie-affaires e.d., waarbij oplichting zou zijn gepleegd. Voor deze zaken werden gelden uit het buitenland naar hier overgemaakt en.... dan was men zijn geld kwijt, want onderpand be stond er niet en gelden waren er, naar bij het onderzoek bleek, ook niet aan- De fraudeleuze handelingen schijnen over een vrij groot bedrag te loopen. Een der klachten uit. het buitenland spreekt nl. over een bedrag van 200.000 Fransche frs. Het aantal binnengeko men klachten is zeer groot. Bij het onderzoek van de politie bleek dat de beheerder van de „bank", een Duitscher, de vlucht naar het buiten land had genomen. Ook de directie, be staande uit buitenlanders, vertoeft in 't buitenland, zoodat geen arrestaties kon den worden verricht. De vroegere beheerder, de heer v. V., die feitelijk alleen als strooman werd gebruikt, heeft juist eenige dagen ge leden ontslag gevraagd. In hoeverre hij met de gepleegde malversaties op de hoogte was, kan nog niet worden uit gemaakt. De politie heeft alle bescheiden van de bank, de geheele boekhouding, de administratie, de correspondentie, kort om alles wat in de kantoren aanwezig was, in beslag genomen en overgeDracht naar het hoofdbureau van politie. Deze bescheiden zullen thans aan een nader onderzoek onderworpen worden. Het voorloopige onderzoek heeft uit gewezen, dat alle commissarissen van de bank eveneens buitenlanders zijn, die thans in het buitenland vertoeven. Het zal dus wel niet zoo eenvoudig zijn deze personen te makken te krijgen; want als zij in hun eigen vaderland verblijven, is uitlevering niet mogelük. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 8 Maart 1935. De volgende zaken werden behandeld: A. D., 18 jaar, strijkster te Middel burg werd verdacht dat zij in 1934 te Middelburg heetf weggenomen een aan tal kleedingstukken, toebehoorende aan J. H. Brokmeijer. Eisch; 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd; J. V., 20 jaar, landbouwersknecht te Ritthem, was door den kantonrechter te Middelburg veroordeeld tot 3 of 1 dag hechtenis, wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet te Middelburg. De verdachte was in hooger beroep ge komen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. M. d. D., 40 jaar, koopman te Goes, was door den kantonrechter te Middel burg veroordeeld tot 2 of 1 dag hech tenis, wegens overtreding van de Mo tor- en Rijwielwet, gepleegd te 's-Hee- renhoek. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den kantonrechter; G. van W., 23 jaar, chauffeur, Middel burg, was door den kantonrechter te Middelburg veroordeeld tot 5 of 5 da gen hechtenis, wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet te Schore. De verdachte was in hooger beroep geko men. Eisch: vrijspraak; I. R., 33 jaar, landbouwer te Borsse- len, was veroordeeld door den kanton rechter te Middelburg, tot 10 of 10 dagen hechtenis, en 25 of 10 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring var het geweer of betaling van de waarde ad 25, subsidiair 10 dagen hechtenis, ter zake van overtreding van de Jacht wet, te Borsselen en overtreding van de Vuurwapenwet. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den kantonrechter; De verdediger, mr. Kuipers, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg vrijspraak. - F. de V., 31 jaar, werkman, Sluiskil, werd ten laste gelegd, dat hij op of om streeks Januari te Ter Neuzen heeft weggenomen een hoeveelheid hout, toe behoorende aan F. Overdulve en M. Wilhelmus. Eisch: 6 weken gevangenisstraf; VERDUISTERING DOOR EEN BOEKHOUDER. L. M. M. F., 31 jaar, kantoorbediende, te Hulst, werd verdacht dat hij in de ja ren 1931, 1932, 1933 en 1934 op ver schillende tijdstippen heeft weggenomen verschillende geldsbedragen tot een ge- j zamenlijk bedrag van ongeveer 1400, toebehoorende aan de gemeente Hulst, ye, £elden hij uit hoofde van zijn be trekking van boekhouder bij de Ge meente-gasfabriek te Hulst onder zich had, heeft verduisterd- Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door mr- R. J. J. Lambooy, advocaat te Hulst. Als eerste getuige werd gehoord de burgemeester te Hulst, die verklaarde dat verdachte sinds 1924 in dienst was 1 van de gemeente Hulst. Als voorzitte' van het co lege van B. en W. hield ge tuige controle op de boekhouding van de gasfabriek. Bij opname der boeken op 4 Oct. 1934, bleek dat de boeken wa ren bijgehouden tot 4 Aug -1934. Ver dachte werd over een en ander ernstig onderhouden, doch den daarop volgende dag was verdachte vertrokken naar Pa rijs. Get heeft verdachte meer dan eens voordien gewezen op zijn tekortkomin gen. Bij een ingesteld onderzoek door een accountant bleek er een tekori te zijn van f 1454,96%. Verdachte door den President onder vraagd heeft geen aanmerkingen op de verklaringen van den burgemeester Eerst nam hij voorschotten op zijn sa laris. Nadien heeft hij grootere bedragen genomen. Voordat verdachte naar het buitenland vertrok, heeft hij nog een bedrag van f 100 medegenomen. Verd geeft eveneens toe voordien door dm burgemeester te zijn onderhouden. De Offic er van Justitie requisitoir nemende acht het bewijs buitengewoon eenvoud:g. Het geld had verdachte on der zich in functie van boekhouder dar gemeente Hulst. De Officier v'ndt he* een ernstig feit- Hij vraagt zich af welke straf moet aan verdachte worden opge legd en hoe is de man tot zijn daad ge komen. Had hij financieele moe'lijkhe- den wegens ziekte of iets dergelijks? Neen. De man zit in een ■Je'T'een,el je al- Hulst met een salaris van f 1500 waar mede hij er behoorlijk komen kan. Hij is echter b'ertjes gaan drinken buiten Hu st o.a. in Antwerpen, en is gaan le ven boven zijn stand. Dit kan spr- be zwaarlijk als verzachtende omstandig heden aannemen. Toch wilde spr. zijr. ogen niet sluiten voor het fe't dat men verdachte wel zeer gemakkelijk heeft gemaakt. De Officier eischt 6 maanden gevan genisstraf. De verdediger is het er mee eens oat het aan verdachte ten laste ge egde zeer ernst'g is. PI- vraagt zich af, is het feit wel bewezen zooals de O. v. J. het heeft gesteld. Er is niet genoeg Geble ken wat er nu juist gebeurd is- Het is niet spr-'s bedoeling om een blaam te werpen op een ander, doch het bewijs dat de gelden aan den man zijn afgedra gen is er n'et. Het tekort is er, doch de wijze waarop het tekort is ontstaan is er niet. De gelegenheid maakt den' dief, dat ;s volgens pl. hier wel sterk aanwe zig. De man heeft bekend doch wist niet dat het bedrag zoo groot was- Verdachte is uit zijn betrekking, en is er kapot van- Hij ;s uit een zeer ge goeden kring afkomstig. Pleiter verzoekt de Rechtbank met klem, verdachte nog een kans te geven om zijn leven te be teren, en vraagt een voorwaardelijke gevangenisstraf desnoods met een geld boete. Uitspraak 22 Maart a.s. e ZHting van 8 Maart 1935. De volgende vonnissen werden uitge sproken: zware mishandeling: A. P. v. K., 21 jaar, landbouwer te Hontenisse. Gedeti neerd, tien maanden gevang, met aftrek van het voorarrest; overtreding Tramwegreglement: J. D., 39 jaar, wagenvoerder te Vlissingen, be vestiging vonnis kantonrechter f 10 of 10 dagen hechtenis; overtreding Jachtwet: I. v. d. K., 40 jaar, reiziger, Goes, bevestiging van het vonnis van den kantonrechter 15 of 15 dagen hechtenis; overtreding Motor- en Rijwielwet: J. L., 19 jaar, monteur, Goes, bevestiging van het vonnis van den kantonrechter 15 of 5 dagen hechtenis; Fr. G., 42 jaar, koopman, Serooskerke, bevestiging vonnis van den kantonrechter 3 of 1 dag hechtenis; overtreding Slachtwet: Fr. J., 56 jaar, slager, Arnemuiden, f 10 of 5 dagen hechtenis; overtreding Politieverordening: J. v. P., 44 jaar, werkman, Vlissingen, beves tiging vonnis van den kantonrechter 5 of 5 dagen hechtenis; overtreding Jachtwet: L. H., 1? jaar, arbeider, Nieuw- en St. Joosland, beves tiging van het vonnis van den kanton rechter, 1 maand tuchtschool met ver beurdverklaring van het geweer; overtreding Visscherijreglement: E. G. H., 45 jaar, mosselschipper te Zierikzee, 20 of 10 dagen hechtenis. Nieuwe serie Pokonplaten. Bij den kunsthandel H, P. Bendien te Naarden is een nieuwe serie Pokonpla ten verschenen. De foto's, in kleuren druk, van de meestvoorkomende kamer planten, bevatten op de voor- en achter zijden eenvoudige verzorgingsaanwijzin gen, die voor vele plantenliefhebbers van nut kunnen zijn. In de nieuwe uit gave is speciale aandacht geschonken aan de cactussen, daar deze planten in bijna alle hulzen vertegenwoordigd zijn, doch waar ze haast niet groeien en zeld zaam bloeien. Dit ligt meestal aan on oordeelkundige verzorging. Ook de or chidee is in de serie opgenomen, Ten slotte bevat de nieuwe serie Pokon-fo- to's een groote plaat met een vaas vol al'erlei afgesneden bloemen. Aan de achterzijdè dezer plaat worden nuttige wenken gegeven, hoe men bloemen dient te behandelen, om er zoo lang mogelijk van te kunnen genieten. De foto's wor- den gratis aan de plantenliefhebbers verstrekt. I. Afzenders onbekend stuk in de prul- lenmand. Z. Brief wisseling wordt over inge bonden stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet teruggezonden. 4. Maakt het kort! TWEEDE RONDGANG VAN DEN „ZEEUWSCHEN BEKER". De bekende „Beker" ter versterking en bemoediging van de verdrukte mP»- geloovigen in Rusland zal een tweede tocht maken langs de Zeeuwsche ste den, dorpen en vlekken. Wegens ziekte en vertrek moest ons Comité worden aangevuld en vernieuwd. Zeer bereid- wi'Iig aanvaardden onderscheiden hee- ren het lidmaatschap, zoodat we met nieuwen moed onze tweede actie willen aanvangen. Want de nood is ons opge legd!! Naar hei overtuigend brievenmateri aal en naar het stellig getuigenis van den, om het geloof zooveel verdragen hebbende, dr. Schabert komen de gel den beslist tot haar doel. De 6e klas van Meester De Borst, Chr. school Westwal Goes, maakte bet begin aan onze nieuwe actie door zelf bijeen te brengen de sopi van 5, dat voor spelt veel goeds; zoo ook van de kinde,- ren der Zondagsschool te Oostburg van mej. Catsman, die de som van 10.95 opspaarden. Voorts ontvingen we nog: Uit co'l. G. K. te Axel 2.50 en 1, ƒ1; giften uit Terneuzen 10, 2.50, 1, 10; Mej. B. te St. L. 0.25; V. te Dom burg 1; coll. G. K. te' Grijpsk. 1; halfj. coll. v. d. G. Meisjesver. te Veere 10; door bemidd. ds. Oussoren 35 stui vers; door bemidd. ds. V. V. Vader 5, 5, 1; H. te M'burg 15.15; dankoffer uit Wemeld. 10; coll. lezing dr. Krop te Nieuwdorp f 40.70; lezing dr. Krop te M'burg 90.45; M. te M'burg 2; G. Meisjesver. te Arnemuiden 10.18. In totaal ontvangen voor de tweede actie de som van 280.46. Het Prov. Com. wordt thans gevormd door de volgende heeren: J. F. Heems kerk; ds. A. Koning; ds. P. J. F. van Voorst Vader; ds. C. F. Nolte; ds. L. B. Tjebbes; W. L. Pel; A. Petermeijer; ds. D. Bremmer: ds. J, W. Dippel; ds. A. H- Oussoren; dr. K. Huizenga; J. Terp stra. Namens het Prov. Com. St, Laurens. A. Koning, Giro 220659 ORDENING Niemand onzer, werkzaam in het eco nomisch leven, gaat bij zijn handelingen uit van het algemeen belang. Zou hij dat doen, hij zou zeer spoedig aan den zelf kant komen te zitten, daar eventueel besteden arbeid en kosten, zonder spe ciale opdracht hem geen enkele vorde ring op de gemeenschap verschaffen en derhalve hem geen inkomen kunnen ge ven. Billijkheidshalve zal men het dan ook niemand kwalijk kunnen nemen, dat hij bij de huidige structuur onzer samenle ving er op uit is zijn eigenbelang zoo goed mogelijk te behartigen en vanzelfspre kend ook den ondernemer niet. Zelfs dan niet wanneer daardoor het even wicht in ons zakenleven, grondig Wordt verstoord. Dat men die storing zou kun nen opheffen of voorkomen door orde ning zonder de oorzaak er van weg te nemen is een zeer vreemde gedachte, die alle logisch denken den pas af snijdt, Noch van den ondernemer, noch van zijn werknemers is te verwachten, dat zij gelijktijdig altruist en egoïst zou den zijn; immers de samenleving, als men dien naam mag gebru'ken, is op eigenbelang ingesteld. Slechts de ver tegenwoordigers van de gemeenschap zouden zich op het standpunt van Eet algemeen be'ang kunnen stellen en daartoe, eventueel met medewerking van de verschillende volksgroepen, kun nen potfen, het evenw:cht op econo misch gebied te bewaren. Er wordt toch verondersteld dat genoemde vertegen woordigers zich in dienst van het ge- hee'e volk, de natie dus, hebben ge steld- Ordening, uitgaande van de onderne mers in een bedrijfstak zal steeds als doelstelling hebben de belangen te be hartigen van dien bedrijfstak in bet al gemeen en die der geordende onderne mers in het bijzonder. Voor zoover dé consument daarmee te maken zal krijgen, zal die ordening hoofdzakelijk naar buiten blijken in een drang naar prijsverhooging. De gezamen lijke ondernemers wenschen aldus de* tot nu toe gevolgde wijze van vrije prijs vorming te ontgaan en deze met ver eende krachten te manipuleeren. Zoo'n vaart zal dat heusch niet loo pen- Ook bet geordende bedrijf is onder geschikt aan economische wetten, die reeds eeuwen leeren, dat verhoogmg van prijs, bij gelijk gebleven koopkrach', vermindering van den afzet beduidt. En bovendien, tenzij de overheid deze prijsopdrijving zou steunen met conti- genteering en invoertarieven, staat het buitenland steeds gereed een woordje in het kapittel mee te spreken. Ook dient, om een prijsverhooging effect'ei te doen zijn, bet aanbod de vraag uie+ te overtreffen en zou uiteraard bij even tueel grooter aanbod dan vraag de ge zamenlijke productie van een bedrijfs tak dienen te worden verminderd, het geen zeer gemakkelijk gezegd, maar niet even vlot te bewerkstelligen is. Dat een buitenlandsche afnemer zich de wet zou laten voorschrijven door een in Ne derland geordend bedrijf lijkt, eveneen vreemd en de ordening kan zich dan ook niet verder uitstrekken dan de binnenlandsche markt, behalve in geval- en waarin Nederland het natuurlijk monopolie zou hebben. En wat de bin nenlandsche markt betreft, kan alleen de overheid, die haar sanctie moet ver- leenen, door eenzijd g of verkeerd in zicht, het den consument in Nederland moeilijk maken. Getuige de in Neder land voor sommige noodzakelijke voe dingsmiddelen te betalen prijs, welke uit het buitenland aanmerkelijk goed- kooper zouden kunnen worden betrok ken. Ordening is echter nog van een ande- standpun* te bekijken dan van onderne mers gezichtspunt. Men kan zich ook ste len op het standpunt van het alge meen belang. Niemand onzer is gebaat bij een chaos. Tijdelijk kan dat voor eer/ enkeling eenig voordeel opleveren; op den duur werkt een wanorde op alles nadeel'g in. Nu zou het m.i- geen over bodige weelde zijn, indien de overheid de bevoegdheid had, het publiek en bet zakenleven te beschermen tegen ondes kundigheid en finant'eele onmacht vaa in het zakenleven werkende onderne mers en vennootschappen. En evenmin zou het van luxe getuigen, indien die zelfde overhe'd haar invloed zou kun nen doen gelden oo de uitbreiding dei- productie- en distributie-organen. Een iegelijk kan zich vrijelijk aan het za ken'even vergrijpen; n:emand kan hem daarin verhinderen en .zoodra is de neergaande tijd niet gekomen of de overheid, lees de belastingbetaler, wordt be'eefd verzocht de fouten op te dekken en de kosten te behalen. Er is een tijd geweest, dat iedereen die zich geroepen voelde z'ch een plaats onder de zon in het zakenleven te moe ten verschaffen, dit vrijelijk kon doen Men was evenwel zoo verstandig hem ook vrij te laten weer te verdwijnen. De gemeenschap, die zich aangespro ken ziet in den neerGaanden tiid zal z:ch aan geen enkele onbillijkheid schu'dig maken zich bezig te gaan hou den met de capaciteiten en solvabiliteit der zich rreuw aanmeldende ondarne- mers. Ook zal baar het aantal onderne mers niet onverschil ig zijn; immers iedere zaak heeft zijn standvastige kos ten, waardoor het prijspeil bij inkrim- penden omzet aanmerkelijk wordt bein vloed. Niet steeds loopt het eigenbelang pa rallel met het algemeen belang; het komt uiteraard voor, maar slechts als toeva'lighe.id- Maar bovendien ',:s de mensch helaas pennvwise en pound- foolish. Zoo zal het velen vreemd in de ooren k'inken, dat, in bet algemeen ge sproken, een hooge loonstandaard in belang ;s van den ondernemer. De grens ligt bij het zoo hoog mogelijke en is dus afhankelijk van de volkswelvaart. Als men nagaat, door wie de produc tie wordt opgenomen, verbruikt dus, zal men voor de meeste goederen terecht komen bij de spreekwoordelijke Jan Boezeroen. Kapitaalgoederen en dure luxeartikelen staan bij onzen Jan in een kwaden reuk, niet zoozeer u:t princi- piee'e redenen, maar omdat iedere aan koop een betaling impliceert. Maar hoe wil men, dat de werknemer de produc ten zal aanschaffen, indien de werkgever hem daarvoor n:et in staat stelt met een zoo hoog moge ijk loon. Dikwijls ziet men de werknemer de kip slachten, die de eieren leggen moet. Ook deze kwestie kan een onderwerp van ordening uitmaken voor de over heb- Zij kan aan de hand van haar sta tistische gegevens, eventueel voorge licht door den economischen raad, drang op de geordende bedrijven uitoefenen om de loonstandaard ten goede te be ïnvloeden, indien vermeerderde wei vaart daartoe aanleid'ng zou geven. De ondernemer als enkeling zou van een Ioonsverhooging de dupe worden, maar er a leen voordeel van kunnen hebben, indien de Ioonsverhooging over de ge heele linie plaats had gevonden. Summa summarum kan men zeggen, dat het goede, dat ordening kan b-'eden, ligt in het gebruik, dat iedere Neder'an der van zijn Staatsburgerschap maakt. Immers tusschen de verschillende op vattingen van het algemeen belang be staat aanmerkelijk onderscheid. Eenige hoop, dat deze wereld door orden:ng volkomener zal worden kan er belaas niet zijn. Onze planeet bevindt zich in een min of meer gebrekkigen toestand met als gevolg een dito mensch- heid, van wier mentaliteit zal afhangen de hoedanigheid van de voorziening "1 haar stoffe'ijke behoeften. Het zal een lange weg blijken te zijn, voordat de ordening zich zal hebben 'n- geburgerd De be'angstelling daarvoor is in het zakenleven vrij miniem; men wil door de cris;s heen geholpen worden, maar zoodra is de crisis niet aan het luwen of de regeeringsmaatregelen wor den als ondragelijk gevoeld en wel naar mate het zakenleven verbetert- Boven dien komen in geordende bedrijven ver schillende ondernemersbelangen met e'kaar ;n botsing en de praktijk is, dat de zwakkere weggeordend wordt en zoo niet, deze tot een aartsvijand van alle ordening gemaakt. Men bega niet de vergissing te veronderstellen, dat alle ondernemers in een bedrijfstak deze'f- de belangen hebben. Het meest van a' zijn de belangen van een kleine onder neming tegenstrijdig met d:e van de grootere. Zoolang beiden in de knel zit ten, heeft men genoeg moeilijkheden om onderling geen strijd te voeren. Doch ook niet langer; alsdan wordt het ge vecht voortgezet. Zeer mooi zou het zijn en bovendien tengunste der menschheid, indien het mogelijk ware praktisch het algemeen belang voor te staan. Zoover mij bekend bevindt zich dit vraagstuk nog s echts in embryonalen toestand en beperkt men zich tot academische be- schouw'ngen. Goes. J. v. d. Graail. Goes. Bevallen: F. Jansen geb. Van de Kreeke z. Vlissingen van 28 Februari7 Maart 1935. Ondertrouwd: J. M. Kuiler, 58 j. en T. Giesche, 26 j P. Griep, 26 j. en C. A. Reijnhout,. 23 j. Getrouwd: F. Theune, 28 j. en M. van Belle, 26 j. W. F. Harting, 44 j, en C. C. Fermont, 44 j. P. Moerland, 26 j. en A. Braat, 22 j. A. F. van Walt Meijer, 36 j. en Louwerier, 26 j. J. E. 't Hooft, 36 j. en W. Meer man, 22 j. P. Kopmels, 26 j. en H. C. Corveleijn, 27 j, D. J. Blom, 24 j en E. C. Smit, 25 j. H. M. Ha- rinck, 25 j. en P. Hamelink, 26 j. Bevallen: P. de Wijze, geb, van Have- ren, d., C- H. Huser, geb. Wissink, d., C. M, A. Neijenhof, geb. Dogge, z., F E. de Greef, geb. van Dongen, z., A. Quite, geb. Schink, d., G. Swart, geb. dc Winter, z-, P. M. Warman, geb. Vooten- boom, d.® Overleden: M. C. van den Berg, 50 j ongeh., D. de Kok, 43 j., man van P. Va der, A. C. Hoogstad, 51 j., vrouw van P. J. J. Kest, C de Smidt, 61 j., vrouw van M, Meijer. (V C.) Souburg. Van 27 Febr.5 Maart. Ondertrouwd: J, J. van Overbeeke, 25 j. en A. J. Verhage 22 j. Bevallen: C. I. de Smit geb. Wolf z. K. M. Meeusen, Geb. Lcoij, d. (Nbld Serooskerke (W.) Getrouwd: C. Ingelse 25 j. j.m. en C. Markusse 23 j. j.d. Bevallen: M. Jobse geb. De Voogd z.\ M. Boogaard geb. De Visser d.; C. Adri- aanse geb. De Voogd z. De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester- Schelde, zendt ons de volgende aanvra gen Binnenland DEVENTER bekw. pepermunt-dragé- maker, dadelijk, loon naar bekwaam heid, n.o.t.k., minimum 20 per week. voor onbep. tijd. TILBURG bekw. vellenverwerker, moet behalve een alg. ervaring en rou tine in het vak, meer speciaal per dag 700 vellen kunnen ontvlezen, moet ko nijnen, vosaen vanaf hun ruwen staat zelf stal dig kunnen bereiden en verven en de diverse manipulaties in de finesses kun nen uitvoeren en goeden kijk hebben op de bereiding en verwerij in haar geheel, loon 22 per week, er moet worden proef gewerkt, geen buitenlandsche krachten. UTRECHT bekw. galvaniseur, die grondig kan vernikkelen, verchromen en verzilveren, loon nader overeen te ko men. DEN HAAG Israëlitische broodbak ker bekend met het zetten en bakken van Duitsch brood, loon nader overeen te komen. HEERLEN bekw. dames- en heeren kapper, dadelijk, 10 per week plus kost en inwoning, voor onbep. tijd. Aanvragen Buitenland DUITSCHLAND. Gevraagd voor veenbedrijf in Georgs- dorff, ervaren veenopzichter voor bol stergraven, kennis van turfstrooiselfa- bricage strekt tot aanbeveling, liefst niet boven 40 jaar, bij gebleken geschikt heid vaste aanstelling tegen flink sala ris. Aanbeidingen aan de organen der ar beidsbemiddeling. Maart- 11 Goes, land, v. Dissel 12 Serooskerke: Inspan, Vervaat en Willeboordse. 12 Vrouwepolder, Meliskerke, Aagte- kerke, Afbraak, Terpslra. 12 Goes, Huizen, Verbist 14 Kloetinge, Huizen, Verbist 14 's-Gravenpolder, Inspan, Jonkers. 15 Veere, Huis, Blaupot ten Cate. 14 Ierseke, Visscherij mat., Kram. 15 Middelburg, Inboedel, Notarishuis. 15 Wilhelminapolder, paarden, de Kok 15 Krabbendijke, Huis, Van Dijke. 15 Krabbendijke, Huizen, v- Dissel. 15 Krabbendijke. Huis en land, Jonkers. 19 Koudeerke, Huis en Inb., Loeff- 20 Koudekerke, Inspan, Loeff. 20 Schore, Huis, Boomgaard en Land, v. Dissel. 20 Souburg, Huizen, Batten 22 Nieuw- en St. Joosland, Land, v. d. Harst. 21 Middelburg, Huizen, Terpstra. 20 Ierseke, Huizen en pachtrecbt, Kram 27 Schore, Huis en Land, Kram 27 Souburg, Hofstede, Loeff. 27 Middelburg, Sieepschip Arr- Rechtbank. 30 Schore, Huis en land, v. Dissel.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 7