VERKOUDHEID ZEELAND. KUNST EN WETENSCHAP. LANDBOUW. BUITENLAND. MIDDELBURG. VLISSINGEN. WAL0HEREN. ZUID-BEVELAND. KAPELLE. TABLETTE NATUURLIJK KALKPR0DUC FRANKRIJK. andere personen candidaat worden ge steld, wier gevoelens met die van de meerderheid in de afdeeling overeen stemmen. De waarschijnlijkheid is groot, dat de regeering het met den nieuwen Raad weer zal willen probeeren, al is nu na tuurlijk niet vooruit te zeggen, hoe de ze zal zijn samengesteld. Bovendien is de bevoegdheid van den regeer'ngscora- missaris maar van tijdelijken aard en tal straks oveV eventueele verlenging een besluit moeten worden genomen. Als dat niet geschiedt, komt den Raad in September van dit jaar vanzelf weer in funct'e. Wij vroegen den heer Nannenga hoe het staat met zijn verhouding tot de be volking. Het werk, dat ik doe, was het antwoord, heeft de instemming van het goed gezinde deel er van, al blijven de communisten natuurlijk ontevreden- Van deze mededeeling kregen we nog de overigens onnood'ge bevesti ging in gesprekken met enkele bewoners der gemeente, die allen vol lof waren over de wijze waarop deze „dictatuur" wordt uitgeoefend. Trouwens, van dictatuur in den eigen lijken zin is hier geen sprake. De regee- ringscommissaris bestuurt de gemeente precies zooals van een redelijken Raad verwacht mag worden. Ik heb de be voegdheden van den Raad, zeide de hr Nannenga, en daar is feitelijk alles mee gezegd. Evena's vele raadsbesluiten nog aan hoogere goedkeuring zijn onderwor pen, zoo moeten ook op somm'ge be sluiten van mij de Kroon of Gedep. Sta ten hun goedkeuring geven- U heeft nogal eens een besluit van den vroegeren Raad ingetrokken, vroe gen we. Dat is inderdaad enkele malen het geval geweest, maar het betrof hier meerendeels besluiten, die nimmer in werking zijn getreden, omdat de hoogere goedkeuring er op n:et was verkregen. De eenvoudigste weg was dan een in trekking, waarmede aan andere instan ties werk werd bespaard- En heeft u ook wel eens gebruik gemaakt van uw bevoegdheid tot het vastste'lèn van s+rafverorden'ngen? Dat is gelukkig nooit noodig ge weest. Autobusconcessies. Ged. Staten hebben aan L. H. Kra mer te Yerseke vergunning verleend voor een autobusdienst, uitsluitend op Woensdagen, van Yerseke over Kruinin- gen en Krabbendiike naar Waarde en omgekeerd, o.a. onder de bepaling, dat bediening van het reizigersverkeer van en naar Yerseke, Kruiningen en tus- schengelegen plaatsen eenerzijds niet zal zijn toegestaan. Dit laatste omdat de diensten resp. van M. op 't Hof te Oudelande en J. Bauer te Kruiningen op die trajecten vol doende in de behoefte voorzie:,. STEMBUREAUX. B. en W- stel en voor op nieuw ie be noemen tot leden van het hooldstem- bureau voor de verkiezing v,an de leden van den Raad de heeren mr. H. Doo- renbos, A. D. Littoov, G. Mes en C. van der Weel en als plaatsvervangen de leden de heeren J. F. Heemskerk, L. J. Mes en L. Onderdijk. Verder stell'en zij voor de voorzitters leden en plaastvervangende leden der stembureaux in de 12 stemdistricten der gemeente te benoemen overeenkomstig eene overgelegde lijst en tenslotte om ter voldoenng ,aan het bepaalde in het tweede lid van art. 60 der Kieswet als vervangers van den Burgemeester aan te wijzen de heeren J. Onderdijk en M. H. Boasson, wethouders. Boventallige leerkrachten. B. en W. stellen den Raad voor, de vergoeding aan de bijzondere schooi- oesturen voor de in 1934 aan hun scho len verbonden boventallige leerkrach ten als volgi vast ie stellen: schooi Singelstraat 1862.92; school Heeren gracht 408.53; school Zuidsingel 1221.13; school Gravenstraat 193.92 en school Wal f 1752.41, onverminderd de verrekening van de te verhalen pen sioensbijdragen. Commissie van bijstand Bedrijven. In de Raadsvergadering van 30 Janu ari hebben B. en W. teruggenomen hun voorstel van 11 Januari om in de verordening inzake de Commissie van Bijstand in het beheer der Bedrijven te bepalen, dat indien door één of meer leden wordt voorgesteld een zelfstan dig advies aan B. en W. uit te bren gen, bij staking van stemmen, de stem van den voorzitter beslist. Zij deelen thans mede, dat zij dit deden, omdat zij de kwestie, waarvoor de wijziging werd voorgesteld het voorkomen, dat geen advies werd uit gebracht wegens staking van stemmen meenden op een meer bevredigen de wijze te kunnen oplossen. Na ter zake opnieuw de Commissie zelve te hebben gehoord, zijn zij van meening, dat uitbreiding der Commissie met 1 lid de meest gewenschte oplossing moet worden geacht. Als de Raad zich met het desbetreffend voorstel ver- eenigt, zijn B. en W. voornemens de benoeming van een vierde lid onmid dellijk daarna aan de orde te stellen. Salarisregelingen. De Commissie van Financiën heeft medegedeeld, dat zij zich met het voorstel nopens de nieuwe saiarisver- ordening voor het gemeente-personeel wel kan vereenigen. In verband met het voorstel, stellen B, en W. nu voor de belooning voor het plaatsvervangend hoofd van den vee- en vleeschkeuringsdienst van 13.70 op 13 per dag te brengen. Betreffende het personeel van den Armenraad stellen zij voor overeen komstig het gepleegde overleg met den armenraad in te voeren een de finitieve weddeverlaging van 5 pet voor het personeel dat onder de Pensioen wet valt (de armbezoeker, die met in gang van 1 April a.s. door het bestuur definitief wordt aangesteld) en van 13/4 pet voor het personeel, dat niet onder die wet valt (schoonmaakster). HET SCHOOLMUSEUM. Als gevolg van uitbreiding der ULO- school van de Vereeniging voor Ger. Onderwijs, gevestigd in het gebouw der vroegere school B taan de Nieuwe Haven, heeft de vereen'ging „Het Schoolmuseum voor Zeeland" één van de 4 harer te beschikking staande loka len in dat gebouw moeten afstaan, zoo dat zij thans niet meer vo doende ruimte om te étaleeren heeft. Om die reder heeft het bestuur der Vereeniging B en W. verzocht te willen medewerken aan een verplaatsing van haar museum naar het gebouw der vroegere school C aan de Lange Delft en de beschik king te verkrijgen over le 4 boven-io- kalen in d,at gebouw. B. en W. hebben tegen inwilliging geen bezwaar en stellen voor de be doelde lokalen kosteloos in gebruik af te staan. DE NUTSSPAARBANK. Aan het overzicht over de laatste 5 jaren van de Nutsspaarbank te Vlissin- gen ontleenen wij dat in 1934 in 10.734 inlagen 1.426.676 is bijgeschreven, te gen 10.216 en f 1.427.680 in 1933, terug betaald is in 6544 posten 1.333.530, te gen 6692 en 1.336.584 in 1933. Eind 1934 hadden 7238 inleggers 2.328.495 of gemiddeld per hoofd 321 tegoed te gen 7014, 2.167.673 en 309 eind 1933. Er zijn 577 nieuwe boekjes uitgegeven tegen 450 in 1933 en geheel afbetaald resp. 353 en 431. De totale reserve be droeg in. 1934 359.017 tegen 283.164 in 1933 of in resp. 15.42 en 13.06. Aan inleggers is in 1934 67.676 rente ver goed tegen 63.510 in 1933, beide bij 'n rentevoet van 3 Op de scholen is door 408 kinderen 1.421 gespaard tegen 486 en 1.697 in 1933, Met spaarbusjes is resp. 8.025 bespaard en met spaarzegels 1.421, te gen 8.384 en 1697 in 1933. RITTHEM. Donderdagavond hield de Chr- Hist. Kiesvereeniging in de schoo' een goed bezochte openbare vergade ring, waarn mr. W. F. E. baron van der Feltz te Middelburg sprak over de be ginselen der Chr. Hist. Unie en hoe die beginselen in practijk gebracht moeten worden in de regeering van land, pro vincie, gemeente en in het dagelijksch le ven- Aan het eind van zijn rede wees sor. op het groote belang van de a.s. Statenverkiezingen. Een drietal perso nen wisselden met den spreker van ge dachten. De openbare vergader'ng werd ge volgd door een huishoudelijke- In de \plaats van den heer L- Koole, die naar Middelburg is vertrokken, werd als be stuurslid gekozen de heer A, Poelman De heer P. J. de Pagter werd als be stuurslid herkozen. De burgemeester, de heer P. W ter Haar, deed verslag van de vergader'ng te Goes gehouden, waar de candidaten rerden gekozen voor de a.s. verkiezing der t'vovinciale Staten. VROUWENPOLDER. Donderdag avond gaf de te Gapinge gevestigde ge mengde Zangvereeniging „Vooruitgang Zij Ons Doel" in de Ned. Herv. Kerk aldaar haar jaarlijksche openbare uit voering. De waarnemend voorzitter de heer L. Luitwieler, dankte in zijn ope ningswoord de Kerkvoogdij voor het belangloos beschikbaarstellen van het j kerkgebouw 'en de burgerlijke gemeen- j te voor het belangloos beschikbaar stellen van de voormalige o.l. schoo' voor het houden van de wekelijksche t repetities. Onder leiding van den di recteur, den heer D. J. Kesteloo, wer- den op zeer verdienstelijke wijze een 13-tal zangnummers ten gehoore ge bracht. Een en ander viel zeer in den smaak, hetgeen bleek uit het langdu- rig applaus na elk nummer; enkele moesten zelfs gebisseerd worden. j DIJKGESCHOT OP GEBOUWDE EIGENDOMMEN. f Naar wij vernemen kan de beschik king van Ged. Staten over het besluit van het waterschap „De breede Wate ring bewesten Ierseke", nog wel eeni- gen tijd op zich laten wachten. Het college zal eerst de inzenders van bezwaren nog hooren, alvorens te heslissen. BOURGONDISCHE KUNST. Voor de Geschied- en Letterkundige Vereeniging te Middelburg heeft gister avond in St. Joris prof. Huib Luns een lezing gehouden over de kunst ten tijde van de Bourgondiërs. De spreker be lichtte in het bijzonder het genie van den beeldhouwer Claus Sluter, de eerste Ne- derlandsche kunstenaar van wereldre putatie. Sluter was een Hattumer van geboorte en kwam als timmerman te recht in het atelier van Jean de Mar- ville, die als hof-beeldhouwer, of ge lijk het destijds heette als „ymagier et variet de chambre" bij den eersten Bourgondiër, Philips den Stouten in dienst was. De Nederlander heeft de kunst van zijn meester afgekeken en dezen verre overtroffen, Hij volgde hem in 1389 in zijn ambt op. De werken, die van Sluter zijn overgebleven, getuigen van een ont zaglijk meesterschap. Men kan zeggen, dat met Sluter een nieuwe kunst gebo ren werd, naturalistisch van aard. Zijn voornaamste werk dagteekent uit de laatste jaren der 14e en de eerste der 15e eeuw. Het was een grooten Christus aan het kruis op een voetstuk, waarte gen de beelden van zes profeten leunen. Van het kruis is niet veel overgeble ven, doch het voetstuk bleef vrijwel on geschonden bewaard tengevolge van het feit, dat het in een vijvertje of put stond. In verband met deze plaatsing is het de „Mozesput" genoemd (het beeld van Mozes domineert in de reeks van de zes profeten). Prof. Luns vestigde er de aandacht op. dat zich in het ivijksmuseum te Amster dam een kopij in gips van de „Mozes put" bevindt. De genialiteit van den grooten Nederlandschen beeldhouwer heeft men aldus een bijzondere plaats ingeruimd: in het Rijksmuseum worden overigens geen afgietsels of kopijen aan getroffen. Naast Claus Sluter passeerden diverse andere belangrijke beeldhouwers uit den Bourgondischen tijd de revue (o.a. een neef van den grooten man: Klaas de Werve, die de graftombe naar jfhilips den Stouten maakte), terw"! aan het slot nog even de schilderkunst werd ge noemd, hier als centrale figuur de ge niale Jan van Eyck. Een groot aantal lichtbeelden ver luchtte de uiteenzetting. VBi3BISStmS2ESm!&?ZSaW*SX&aJBk ABONNEMENTEN en AD VERTEN TTES voor dit blad worden aangenomen i door den Agent A. VAN LIERE, Postweg B 23. 1 EEN AFDEELING DER Z. L. M. TE BORSSELE OPGERICHT. Klachten over de uitvoering der crisismaatregelen. Daar in Borgsele reeds enkele perso nen lid der Z. L. M. waren, besloot deze organisatie aldaar een openbare ver gadering te houden met het doel een afdeeling te stichten. Deze vergadering werd Donderdagavond gehouden. Zij werd geleid door den heer P. Dekker en als spreker trad op de algemeene secretaris der Z. L. M., ir. Dorst. De op komst was vr:: bevredigend. De heer Dorst vertelde eerst iets van het ont staan van organisatie op landbouwge bied in Zeeland en memoreerde, wat ge beurd is van 1805 tot 1843, het jaar aer stichting van de Z. L. M. Hij wees op de moeite, die het steeds gekost heelt en die het nog kost dikwijls,' om den boer, die een goede man is, maar niet veel voelt voor organisatie, omdat het dubbeltjes kost, over te halen tot toe treden. De nood dezer tijden moet hem nu wel doen inzien, hoeveel belang de boeren hebben bij het ontstaan van een krachtige vereeniging, die zich kan doen gelden. Hij besprak daarna den steeds grooter wordenden tegenstand tegen het verleenen van landbouwsteun en toonde met cijfers aan, hoe verkeerd dit optre den is. De kosten van levensonderhoud zijn in de stad niet belangrijk hooger dan op het platteland. Volgens spreker is het distributie-systeem alleen de oor zaak van den tegenwoordigen treurigen toestand. De Z. L. M. heeft krachtig geijverd voor den landbouwsteun en, ondanks alle bezwaren, verbonden aan de cri sismaatregelen, is het aan die maatre gelen toch maar te danken, dat het bedrijf kan worden voortgezet. De boe ren moeten niet klagen over den tijd, ze maken dien tijd zelf. Hun plicht is z'ch aan een te sluiten, om gezamenlijk de zeer vele aanvallen, die op land en tuinbouw gedaan worden, af te slaan. De voorzitter gaf daarop gelegen heid, om vragen te stellen en het ont brak waarlijk niet aan vragers. Onte vredenen over de werking der crisis maatregelen bleken er veie. Men vond het onbillijk, dat de boer in Brabant meer tarwe mag leveren aan de tar- we-organisatie, dan in Zeeland, een ander beklaagde zich, dat de boeren in Borssele, omdat ze zoo ver afwoonden, nimmer de 5 cent, die hun als bijslag voor dien verren afstand was voorge spiegeld, hadden ontvangen en een groot aantal aanwezigen was ontstemd over de late betaling van de geleverde aardappelen. De heer Dorst gaf een bevredigende verklaring inzake de beide eerste fei ten en merkte op, dat de aardappelver bouwers geen cent zouden ontvangen hebben als er geen organisat;e was ge weest, dus- da' ze reden hebben to1 blijdschap, dat het geld ontvangen is. Er werd onder veel meer ook gevraagd. of het waar kon zijn dat op advies van de Z. L. M. het door een persoon op gegeven vermogen aan de belasting, met f 200 was verhoogd, wat natuurl k door den spreker pertinent ontkend werd. Al gemeene ontevredenheid bleek ook te heerschen over den nieuwen regeerings- maatregel, over de te betalen f 30 per hectare. Daar is ook de Z. L. M. tegen. Zij zou zich er a leen mee kunnen vereenigen, als er zekerheid was, dat die f 30 „meer dere pacht" ook terugkomt en die ze kerheid heeft men in geen geval. De heer Kranenburg voelde veel voor dien maatregel, omdat deze den land bouwers in 't Oosten van ons land ten goede komt, doch er moeten hier dan ook maximumprijzen worden vastge steld. De heer Klompe zegde, dat de te genwoordige regeling het gevolg is van het protest der boeren tegen de be staande. Zij hebben ach en wee geroe pen over te veel contro'eurs, over het geld, dat deze verdienden enz. enz. en dat alleen is de oorzaak, dat de regee ring naar een andere regeling heeft ge zocht. Nu is die er, en ziet, men wenscht de oude terug. Na afloop der vergadering werd een film vertoond over den vlasbouw en de linnenindustrie in Vlaanderen, speciaal in den omtrek van Kortrijk. De bijeenkomst is niet vergeefsch ge weest, want er werd een afdeeling der Z. L. M. opgericht, met aanvankelijk een dertigtal leden, welk aantal zeker ver meerderen zal, daar sommigen, die reeds lid waren der Z. L. M., op deze vergade ring niet aanwezig waren. Als bestuursleden werden gekozen de heeren P. Dekker, J. van de Velde, A. J. van Luijk, J. Bruinooge Az. en P. van den Dries. Afd. Veere der Z. L. M. Donderdagavond hield de Landbouw Vereeniging „Samenwerking", afd. der Z. L. M„ te Veere een algemeene ver gadering, onder voorzitterschap van den heer F. J. Castel. In zijn openingswoord noemde de Voorz. de uitkomsten van het land bouwbedrijf bevredigend, die der vee teelt en van het tuinbouwbedrijf min der bevredigend. Hij sprak de wensch uit, dat, gezien den indruk ook op an dere categorieën, landbouw, tuinbouw en veeteelt spoedig ook zonder steun weer rendabel mochten worden. Op voorstel van het bestuur werd be sloten aan de geitenfokvereeniging ter plaatse, de Ver. tot Verbetering van het Geitenras in Zeeland, de Rundvee keuring te Gapinge en een eventueel te houden ploegwedstrijd telkens een gulden subsidie te verleenen, terwijl voor een eventueel te openen ontspan ningsgelegenheid voor jeugdige werk- loozen 3.50 werd gereserveerd. Een rapport betreffende het nog te scheuren grasland, door een commis sie opgesteld, werd artikelsgewijze voorgelezen en door de vergadering goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secreta ris-penningmeester bleek, dat het leden tal stationnair was gebleven, dat aan voederartikelen, kunstmeststoffen, zaai en pootgoed van de Coöp. „Eiland Walcheren" was betrokken voor ruim 8670, dat ter bestrijding van schade lijk gevogelte een bedrag van ruim f 21 was uitgegeven, waarbij de kasrekening sloot met een winst van 14.87. Daarna hield ir. A. W. van de Plas- sche een rede over de regeeringsnvaat- regelen ten opzichte van den tuinbouw. Als lichtpunt voor de fruitteelt noem de spr. de binnenlandsche vraag, die men bij een niet te hoogen prijs steeds ziet toenemen, met verschillende voor beelden werd zulks toegelicht. voorkomen en generen metj DOOS IOO TABLETTEN l 2.- BUISJE 20 TABLETTEN I. O 50 .NjDERLANDSCH FABRIKAAT! DfcR N.V. AMSIEROAMSCHE CHININEFABRii (Ingez. Med.) DE LEVENSLOOP VAN EEN BERUCHTEN BANDIET. Het Ho! van assiesen te Bastia op het eiland Corsica heeft Woensdag Adré Spada, den laatste van de bandieten, die het eiland jarenlang onveilig maakten, ter dood veroordeeld. Spada begon zijn „loopbaan" naar de N. R, Crt. bericht, op 8 Oct. 1922, toen hij zich met twee vrienden, Rutili en Stéfani, in een café te Sari d'Orcino bevond. Gendarmen wilden Stéfani om de een of andere reden arresteeren. Spada greep echter in, schoot een der agenten dood en verwondde den ander, waarna hij met Rutili het binnenland in vluchtte. Ze bleven in de buurt van Lopigna, waar beiden bloedverwanten hadden, maar ook vijanden. Terecht of niet meenden ze, dat een karrevoerder, Marchi hen wilde verraden; op nieuw jaarsdag 1923 vonden ze hem in een her berg, en er volgde een revolvergevecht, waarbij drie gewonden vielen. Een jaar later^toen Spada en Rutili zich ten huize van een zekeren Musio te Finosello be vonden, op 4 km van Ajaccio, werd de woning 's nachts door 26 politie-mannen overrompeld. Rutili werd gepakt, ech ter niet voor Musio gedood en diens moeder gekwetst te hebben. Ook de in- specteur Papini liet het leven, terwijl een zijner collega's en een agent gewond werden. Spada wist in het duister te j ontsnappen. Rutili zag zich ter dood ver- oordeeld, welk vonnis in levenslangen dwangarbeid veranderd werd. Spada kreeg nu den broer Francois van zijn „verloofde" Mimi Caviglioli tot metgezel. Een te hardhandige be handeling noopte Mimi met een jong vruchtenkoopman naar een ander dee) van het eiland de wijk te nemen. Spada ging hen achterna en dacht hen te over vallen in hun huis té Poggia di Mez- zara, waar zich echter alleen de va der en een zuster van zijn mededinger bevonden. Meedoogenloos werden bei den neergeschoten. In zijn eigen streek teruggekeerd, knoopte hij relaties aan met Antoinette Léca, de gewezen vrien din van den doodgeschoten bandieft Romanetti. Hij vestigde zich in diens domein Punta della Morte, een strate gisch punt, van waaruit hij het heeie district Cinarca beheerschte. Om zich nog meer op de ontrouwe Mimi te wreken, kwetste hij haar broer Fran- qois en nog een anderen broer in een har te Ajaccio. Van nu af aan was het oorlog tusschen Spada en Francois Ca viglioli. Op Paaschdag schoot Spada zijn vroegeren volgeling Ange Paolin neer, omdat deze naar het kamp van Caviglioli overgeloopen was. Intusschen leefde Spada van de som men, die industriëelen en boeren hem geregeld als brandschatting opbrachten Ook den staat wou hij aan zijn wil onder werpen, en hij eischte, dat de prefect den postauto-d'enst LopignaAjaccio aan zijn vriendin zou toewijzen. Toer, de concessie echter verleend werd aan Sorba, burgemeester van Lopigna, ver bood Spada dezen den dienst waar te fle men. De ander hield evenwel geen reke ning met dit verbod, en tot straf over viel de bandiet in Mei '30 de auto met zijn broer Sebastiaan en nog drie andere helüers. De ge eider Ricci en de politie agenten Adam en Hervé werden neer geschoten; een andere gendarme werd krankzinnig. De passag'ers werden ge spaard, en Spada stak den auto in brand, na den chauffeur opgedragen te hebben voor de postzakken te zorgen. Vijf maanden lang bleef de streek nu zonder post-auto, tot ten slotte het bestuur capituleerde en aan Spada, door fcus- schenkomst van een strooman, de con cessie ver eende! Dat was zijn groote triomf en zijn gezag werd nu door nie mand meer betwist! Hij versterkte Pun ta della Morte geducht en ontving er journal'sten, film-opnemers en bewon deraarsters. Spada kreeg navolgers, misschien minder machtig, doch even vermetel als hij, Bornéa, Caviglioli, B.artoli e.a. eigen den zich eveneens elk een speciaal dis trict toe. De roovers-aanvallen op Cor sica namen bedenkelijk in aantal toe. Caviglioli werd gedood, maar tegelijk verloren ook twee gendarmes het le ven, terwijl drie andere ernstig gewond werden. Eindelijk besloot de regeering te Parijs, een eind te maken aan de Corsicaansche bandieten-heerschappij. Een leger van gardes-mobiles werd met tanks en mitrailleurs naar het eiland gezonden. De „Kon:ngen van 'het Kreu- pe hout" kwamen nu in het nauw en trokken zich tot diep in de wildernis terug, Eén voor één werden ze gedood of gevangen genomen. Spada wist nog lang aan alle vervolging te ontkomen; maar hij was nu alleen, zonder vast verblijf, zonder vrienden. Zelfs zijn familie vermeed hem om niet in moeilijkheden met de politie te ra ken. Zijn broer Sebastiaan gaf zich over. Op een morgen verscheen ook André onverwachts te Coggia, de woonplaats van zijn ouders. Vol schrik zagen de bewoners hem daar rondwan delen in een hemd, met een bloem krans op het hoofd en een crucifix in de hand. Zijn vader en moeder over reedden hem tot overgaaf, ert op Zon dag 28 Mei 1933 kwam een sterke po- litie-macht hem in het ouderlijke huis gevangen nemen. Grijs geworden, ver magerd, met schuwen blik en doffe oogen, was hij nog slechts een scha duw van den krachtigen jongen sian van korten tijd tevoren. Woensdag is hij ter dood veroor deeld. «rara mmm, DOODELIJKE VERKEERS ONGEVALLEN. De 2-jarige S. C. R. v. d. Dnessen uit de Frederikstraat te Rotterdam is in die straat onder een melkwagen ge raakt. Het kind is met inwendige kn®"' zingen in het ziekenhuis aan den Cool- singel opgenomen, waar het aan de ge volgen is overleden. De heer Swinkels uit Haarlem, vertegenwoordiger van de N.V. A.G.A. M. te- 's Gravenhage, wilde gistermid dag op den rijksweg onder Echt met zijn auto een voor hem uit rijdenden vracht auto passeeren. Vermoedelijk door een verkeerde manoeuvre botste zijn auto d e öer» roote snelheid had tegen een boom. S. werd bijna op slag gedood. De auto werd geheel vernield. Het 'ijk is naar liet lijkenhuisje te Echt gebracht.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6