POKON f I 1 1 1 1 OVERSTE SAXON KRONIEK van den DAG. HOTEL DES PAYS-BAS, Amsterdam HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOd TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT) VAN ZATERDAG 9 MAART 1935. No. 58. |zoo zacht, terwijl Jen wordt, >efwasch M RG eftijd. Historische Avonturenroman, FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. BIJ DEN REGEERINGS- COMMISSARIS VAN BEERTA. v, rV mMmÊmmmÊÊÊÊmmÊÊmÊHÊrnmÊÊiÊÊtHmmmmÊamÊmÊmmÊÊmmÊiÊimÊÊÊÊmÊtm^ÊimÊmÊÊKÊÊtiÊÊmmÊmÊÊmimÊÊÊiÊmÊÊmmÊmmmam^ÊammÊmmmtm IK AETE, YZEN, FILM- ETRO op de it een or het j 5ERG. lke en len eed :en ele Z0- sh. >pt ik- Jw eu ng ijd IG wand- voningen, jewoners, ntie. Zui- »rsfad 83, eland. IflltlF feesten, r verg a- fraagt U leveling, istatraat, ■M. V„ ankondi- voor end bfl eet. Br. lag. BONB perkiLij h tingen uffrouw O 278. 'rg- vraagt ter leen lossing Jrieven llad Peli- t dag retour. Boom, delb. ran 12- A'dam naar Antw., Hoek- Boer, I' 1 Financieele phenomena. De koersdaling van 't Pond en haar gevolgen. Het nieuwe ré gime in Duitschland maakt ook schulden. Er is den laatsten tijd weer eens heel wat rumor in de financieele wereld geweest: over een nieuwe felle koers daling van het Engelsche Pond Ster ling. In een paar weken tijds is het ten opzichte van den Nederlandschen gul dén met meer dan 30 cents in waarde achteruitgegaan. Het spreekt vanzelf, dat aanzienlijke directe verliezen daar van het gevolg waren. Terwijl bij vroe gere gelegenheden de in Ponden geno teerde producten zich vaak aan de de preciatie der valuta hadden aangepast, door een dienovereenkomstige prijs- stijging, is dit dezen keer slechts voor een zeer gering deel het geval ge weest. De meeste Londensche notee ringen zijn slechts weinig gestegen, hetgeen beteekent, dat de goudwaarde der desbetreffende prijzen verder is verminderd. Sinds een paar dagen is de onver kwikkelijke koersdaling intusschen tot staan gekomen en heeft zij plaats gemaakt voor een gering herstel. Het is echter zeer de vraag, of dit blijvend zal zijn. In geen geval kan voorloopig van vertrouwen te dezen opzichte spra ke zijn. Het spreekt vanzelf, dat hier door de groote moeilijkheden van het bedrijfsleven over de geheele wereld maar weer erger worden gemaakt (be halve dan tijdelijk voor het Engelsche) en de pogingen, om uit de crisis te ko men, meer weerstand ondervinden. Omtrent de directe oorzaken van de koersdaling' van 't pond, schijnt men totaal in het duister te tasten. Wel heeüi het zeer sterk de aandacht getrokken, dat de Engelsche regeering geen hand wilde uitsteken, om de beweging tot stilstand te brengen. Volgens berichten van Fransche zijde zouden het voorna melijk politieke overwegingen zijn, die de Engelsche regeering tot dusverre hebben doen afzien van een stabilisat'c. Met het oog op de algemeene verkie zingen van het volgend jaar zou zij n.V vreezen, dat de Arbeiderspartij hieruit een wapen tegen haar zou smeden- Zou deze Fransche zienswijze juist zijn, dan zou dit kunnen beteekenen, dat de En gelsche regeering' in het aan de verkie zingen voorafgaande jaar er niet /oor zal terugschrikken, "door een etappen- gewijze waardevermindering van het Pond Sterling het Engelsche bedrijfsle ven telkens opnieuw een stimulans te geven, teneinde door een verbetering van den economischen toestand het kie zerscorps gunstig te stemmen. Hetgeen dan voor het buitenland wel heel beden kelijke perspectieven opent- Men heeft zich de laatste dagen afge vraagd, of de waardevermindering van het Pond niet door een even groote van den Dollar gevolgd zou worden. Im mers op de wereldmarkt zullen de En-- gelschen nu weer veel krachtiger tegen de Amerikanen kunrten concurreeren. Tot dusver is de Dollar echter betrek kelijk weinig in koers gedaald. Maar dat hoeft niet te beteekenen, dat men ten deze nu volkomen gerust kan zijn. Pre sident Roosevelt legde een paar dagen geleden in een persconferentie verkla ringen af die veeleer aanleiding tot on gerustheid geven- De naaste toekomst zal wel bewijzen, wat er van komt. Een ander land, dat door zekere fi nancieele aangelegenheden de aandach weer eens op zich vestigt, is Duitsch land- Dr. Schacht, de economische dicta tor hield een paar dagen geleden te Leipzig een redevoering, waarin hij vooral tegen de clearing te velde trok In het financieele weekoverzicht ih dit nummer vindt mén daarover meer' Hier zij de aandacht er alleen op gevestigd, dat de redevoering bewees, dat de fi nancieele toestand van Duitschland voortdurend zorgelijk, zeer zorgelijk blijft. Een symptoom daarvan kan men ook vinden in een wet, die dezer dagen door de regeering is aangenomen en waarbij aan den minister van financ'ër machtiging wordt gegeven om predicts r 1 op te nemen tot een bedrag, door. dan rijkskanselier op advies van den -min s- ter vast te stellen- Deze credieten zul len moeten dienen om de schulden, door de werkloosheidsbestrijding veroor zaakt, te consolideeren en om de noo- dige uitbreiding aan de Duitsche grond- stoffenvoorzeining te geven. Hieruit blijkt ten eerste, dat de finan ciering der werkverschaffing, die hon derden mi.lioenen eischt, is vast geloo- pen en ten tweede, dal de gevolgen vin de Duitsche financieele- en handelspoli tiek, die het betrekken van voldoends goedkoope grondstoffen uit liet buiten land onmogelijk heeft gemaakt en hei land voor zijn levensbehoeften doet aan gewezen zijn op dure „Ersatz" zoo als in den oorlogstijd nieuwe offers van de bevolking zullen gaan eischen. Ongetwijfeld zullen daarin ook begrepen zijn de geweldige sommen, die Duitsch land aan zijn herbewapening uitgeeft en die de handelsbalans ten zeerste ben:.- deelen daar ze voor invoer (vooral van metalen) dienen, waar geen uitvoer te genover kan staan. Deze zaak is zoo opmerkelijk, omdat eenigen tijd geleden met ophef door dr. Schacht is verkondigd, dat als het nieu we régime dan de belastingen al ver hoogde, in elk geval geen nieuwe schul den werden gemaakt, Het blijkt nu dat het nieuwe régime in Duitschland dus niet alleen de belastingen verhoogt, maar bovendien óók de schulden van het rijk. de oplosbare KUNSTMEST voor kamerplanten, 40 ctp, fl, m. gratis verzorgingsaanwijzing bij de Bloem- en Zaadwinkels- (Ingez. Med.) door G. P. BAKKER. 62). Eenige dagen na de overwinning werd in de Groote Kerk te Werben het huwelijk voltrokken tusschen Saxon en Marion. In de Kerk waren ter her- mnering van het beleg een groot aan tal vijfentwintigponders opgestapeld, die Tilly in de stad had geschoten. Talrijk waren de gasten, die naar Werben getrokken waren om getuige te zijn van de plechtigheid. Zelfs uit Berlijn waren een groot aantal reis koetsen aangekomen. Het kerkplein, de markt en de stra ten van Werben, versierd met vlaggen en slingers van groen, wemelden reeds vroeg in den morgen van een duizend koppige menigte. Allen waren op hun Zondags uitgedost en allen droegen de Zweedsche kleuren, het geel en het blauw. Toen men den met spanning verwachten stoet rijtuigen, die heel lang was, voorafgegaan door de koets van den hofmaarschalk, zag aankomen en de koninklijke statiekaros, getrok ken door zes paarden, langs den weg reed, die afgezet was door kurassiers in blinkende harnassen als zilver schit terend in de felle zon, weergalmde de lucht van een oorverdoovend en geest Duitschland leeft boven zijn stand. De rente-daling op de Nederlandsche beleggings- markt. Voorzichtige finan cieele politiek onzer hijpo- theekbanken. Flauwe stem ming ter beurze. De Duitsche minister van oeconomi- sche zaken en president van de Rijks bank, dr. Schacht, heeft deze week ter gelegenheid van de opening van de jaarbeurs te Leipzig een rede afgesto ken, waarin hij het buitenland weer verantwoordelijk stelde voor financi eele en economische moeilijkheden van Duitschland en verder te velde trok tegen de clearing. Destijds, bij het afsluiten der clea- ring-overeenkomst tusschen ons land en Duitschland, is er ook op deze plaats op gewezen, dat deze slechts dan een oplossing der transfermoeilijkheden zou brengen, wanneer het iiitvoeroverschot van Duitschland voldoende groot zou blijven. De omvang van dit uitvoer- overschot hangt niet alleen van de hou ding van het buitenland af, maar in dc eerste plaats van Duitschland zelf. Zoo lang de Duitsche machthebbers een „Inlandskonjunktur" 'drachten ie hand haven, die de krachten van hei land te boven gaat, zal kapitaal worden in geteerd. Evenmin als een particuber kan ook een land boven zijn stand le ven, zonder schulden te maken, resp. de oude schulden niet te betalen. Bei de doet Duitschland nu reeds geruimen tijd. Voor de uitvoering van het werk verschaffingsprogramma moeten grond stoffen uit het buitenland worden be trokken; een verhooging van het le venspeil der groote massa brengt een toenemende behoefte aan allerlei pro ducten met zich, die eveneens voor een deel uit het buitenland moeten worden geimporteerd. Betaling hier van mét Duitsche goederen stuit niet alleen af op de belemmering van den import in vele landen volgens Dr- Schacht de eigenlijke oorzaak van de Duitsche exportmoèilijkheden, maar wordt vooral ook tegengehouden door den betrekkelijk hoogen prijs van vele Duitsche artikelen. gepaard gaande met een vermindering van de kwaliteit door het gebruik van ,,Ersatz"-grond- stoffen. De Duitsche fabrikanten', die in het binnen1 and gemakkelijk afzet voor hun productie vinden, vooral toen in het vorige najaar de vrees voor een tekort aan grondstoffen een wilde vraag naar allerlei artikelen had doen ont staan, hebben de buitenlandsche markt verwaarloosd- Het zal moeilijk zijn, het verloren terrein te herwinnen, al wordt dit ook hoe langer hoe meer noodza kelijk, niet alleen met Pet oog op de deviezenpositie maar ook omdat de afzet in het binnenland aanzienlijk :s ingekrompen, daar de in het najaar gehamsterde voorraden een druk op de markt uitoefenen. Zeker zou het voor Duitschland thans de beste oplossing zijn, wanneer het buitenland zou in stemmen met een opschorting van den dienst van rente en aflossing der Duit sche leeningen. Met de anders hier voor benoodigde bedragen zou Duitsch land dan een belangrijk deel van der invoer van grondstoffen kunnen finan cieren, ter handhaving van de binnen- landscbe bedrijvigheid. Dit zou er dan echter op neerkomen, dat het buiten land de kosten van het Duitsche werk verschaffingsprogramma, tenminste voor een groot deel, betaalt. Of de door Br. Schacht in zijn jongste rede op gelaten proefballon door de buiten- 'dandsche crediteuren zal worden ge accepteerd. tr>oet dan ook sterk wor den betwijfeld. De ongunstig'e perspectieven, die dc rede van dr- Schacht opent, hebben ge- le'd tot een flauwe stemming voor Duit sche obligatiën, ook op de Amsterdam- sche beurs. Op de binnenlandsche be- leggingsmarkt kon de gupstige tenden- worden gehandhaafd. Opnieuw i/verd een 3% pet. gemeenteleening aangekon digd, n.I. die van Den Bosch, tegen 98 pet- De omzett'ng van diverse 4 pci. 'eeningen der gemeente Groningen tn 3% pet. leeningen werd tegengehouden door Gedeputeerde Staten, die hun Goedkeuring aan het desbetreffende Raadsbesluit hebben onthouden, omdat zij meenen, dat binnen niet te langen tijd welhcht conversie in een leening Nw.e Doelenstr. Telefoon 46400. Alle moderne comiort. Echt Holl. huiselijkheid. Kamers met ontbijt f 4.en f 4.50. Kamers met badk incl. ontbijt 6. Restaurant. Hedendaagsche prijzen (Ingez. Med.) betreft, binnen welken de renteverla ging zich voltrekt. Het heeft geruimen tijd geduurd, voor de 4 pet- rente-voel heeft kunnen plaats maken voor het 3 pet. rente-percentage. Men herinnert zich slechts de verschillende vergeefsehe pogingen van het vorige jaar, om dit lagere rente-type ingang te doen vin den. Ook thans nog hebben alleen 3 pet- emissies, die enkele percenten be neden pari worden aangeboden, kans op vol'edig succes, zooals b.v. de 3% pet. leening Leeuwarden met een emissie- koers van 97 pet. welke, evenals de 3% pet. leening der Mij- voor Gemeen- te-Crediet belangrijk werd overteekend. Plaatsing van 3% pet. leeningen met hoogeren emissie-koers gaat reeds min der gemakkelijk. Zoowel de 3% pet. lee ning Zuid-Holland, die a 99% pet- als de 3% pet. leening Gelderland, die a 99% pet- werd aangeboden, werd bij de In schrijving niet geheel volteekend. Het re stant van eerstgenoemde leening heeft in middels plaatsing gevonden. De 3% Ne derlandsche staatsl. noteeren nog altijd 6 a 7 pet- beneden pari; de rentedai'ng zal dan ook nog aanmerkelijke vorde ringen moeten maken, alvorens nieuwe leeningen tot deze rente kunnen wor den uitgegeven. Dit neemt niet weg, dat het voor be leggers hoe langer hoe moeilijker wordt, eenigszins aantrekkelijke beleggingsob jecten te vinden. Minder dan de open bare lichamen hebben tot nu toe de hy potheekbanken van de renteverlaging kunnen profiteeren. De vrees, dat deze instellingen groote verliezen zouden hebben geleden tengevolge van execu ties, gedwongen inkoop van panden eu achterstand in rente en aflossing heeft den afzet van pandbrieven tijdelijk be lemmerd. Intusschen is uit de gepubli ceerde jaarverslagen gebleken, dat deze vrees schromelijk overdreven is. Wel zijn er, vooral onder de hypotheekban ken, die voornamelijk in de groote ste den werken, wier bedrijf zwaar gebukt gaat onder de economische crisis, maar Yoüngleening 31%2627%. 5 Cities Service 30j. 19%—17%. Bethlehem Steel 16%—15%—15%. U. S. Steel 20%—18% Kon. Petroleum 138%—133%—534%. H.V. „Amsterdam" 167%—163%—165-% Javasche Cultuur 9086% Amsterdam Rubber 95%9191 Deli Bat. Rubber 6761%. Deli Mij. 135—133. Ford 243—244—240%. Philips' 220—214—219%. Unilever 84—83—85 —82 —83 Een „dictatuur" die loopt? ten einde (Van onzen specialen correspondent). Een unieke staatsrechtelijke positie ni Nederland bekleedt op het oogenblik de burgemeester van de Groningsche ge meente Beerta, de heer J. H. Nannenga, die als regeeringscommissaris de ge meente bestuurt, in de plaats van den Raad, wien deze bevoegdheid eenigen tijd geleden bij rijkswet is ontnomen- Ei- bestaat groote kans, dat deze bijzondere functie niet heel lang meer gehandhaafd eal blijven, reden voor ons, om eens met den heer Nannenga te gaan praten en hem het een en ander te vragen over zijn werkzaamheden als eenig Neder- landsch „dictator" in- een overigens par lementair geregeerd land. Deze regeeringscommissaris heeft overigens al.erm'nst de allures van een dictator. De heer Nannenga ontving ons in zijn woning te Nieuw-Beerta, een fraaie groote boerderij van het type, dat men in de provincie Groningen veel aa. - treft, een omgeving van weldadige rust sobere welvarendheid. Des morgens is de burgemeester op het gemeentehu's te Beerta, des middags werkt hij thuis, in het algemeen mag worden geconsta-1 zooals hij dat ook vroeger deed, toen hij teerd, dat de voorzichtige politiek onzer I als hoofd der gemeente met een Raad hypotheekbanken deze behoed heeft voor zware verliezen, terwijl, voor zoo ver achterstand bestaat en panden in gekocht moesten worden, hiertegen voorzieningen zijn getroffen door reser veering en afschrijving. Natuurlijk is 't winstcijfer hierdoor beïnvloed en moe ten ook de dividenduitkeeringen worden verlaagd. De verschillende afdeelingen der aan- deelenmarkt geven ditmaal geen aan leiding tot een afzonderlijke bespreking, daar geen bijzondere factoren hierop van invloed waren, doch alle beheersebt werden door de algemeene flauwe hou ding der beurs, ook in verband met de koersdaling van het Pond. Rubberaan- deelen hadden speciaal te lijden van het feit, dat de noteering van hei product, met nog 'ageren rentevoet mogelijk zal uitgedrukt in Engelsch geld, onveran- Z1)n' derd bleef, wat dus in v/erkelijkheid een De rentedaling, die zich sinds het be- prijsdaling beteekende. Aandeelen Uni- gin van dit jaar heeft voltrokken, zou lever gingen weder, in verband met de er inderdaad op kunnen wijzen, dat wij geleidelijk naar het 3 pet. rente-type toegaan. Toch dient men zijn verwach tingen te dien aanzien niet al ie hoog te spannen, tenminste wat den termijn Pondenbelangen van dit concern, met het Pond Sterling op en neer. Overigens verwijzen wij, voor hét volgen van liet koersverloop, naar het hieronder vol gende koersstaatje. (Ingez. Med, KuJCWffiWrtBttTOW' driftig gejubel. Men wilde den overwin naar eeren, die uit het verre noorden was gekomen om de vrijheid te bren gen en die had bewezen opgewassen te zijn tegen den onoverwinnelijken Tilly, Toen de hofmaarschalk de stamp volle kerk betrad, begon het orgel te spelen. Alle aanwezigen stonden van hun zetels op, een stille indrukwek kende hulde. Zijne Majesteit zelf, in paarsche feestkleedij, geleidde Marion aan de hand naar den preekstoel. Prinses Ma rion was mooier dan ooit in haar wit satijnen gewaad; een lange sluier lag over haaar zwarte haren en om haar hoofd droeg ze een krans van oranje bloesem. Jonge meisjes strooiden bloemen aan hun voeten. Vier blonde Zweedsche pages, eveneens in het wit, droegen de lange sleep der prinses. Dan volgde een viertal bruidsfreules, aanvallige edelvrouwen, gekleed als de bruid in wit satijn, de kortere sleep gedragen door een page. Saxon werd begeleid door de gene raals, rijkskanselier Axel Oxenstierna Bernhard, hertog van Weimar, Johan Banner en graaf Baudissen. Hij was ge kleed m grijze zijde en droeg de zware gouden keten, die Wallensteir hem een paar jaren geleden ever de schouders had gelegd, de hoogste onderscheiding voor eiken krijgsoverste, in wiens dienst hij ook was. Niemand zou in dezen sierlijken edelman den Hol- landschen schipper of ouden zigeuner hebben herkend. En dan volgde een lange rij van hooge officieren, voorna me edelen, hoogwaardigheidsbekle ders met hunne dames, allen in feest tooi. Zijne Majesteit hield, ondanks zijn vroomheid, van pracht en praal. „Wat is de prinses mooi", fluisterde de graaf Von Bingum tot zijn vrouw. „Maar wie is toch die slanke bruids freule? Zij steekt de prinses naar de kroon. Ze lijkt wel een Venetiaansche met haar prachtige goudblonde lok ken", „Freule Verona van Capraforola. De prinses heeft haar als bruidsjuffer ge vraagd. Een geheimzinnige geschie denis. Men fluistert dat zij den bruide gom het leven gered heeft. En dat zal wel waar zijn, want mijn oude wapen broeder, de dolle prins, zooals wij hem noemden, toen we samen onder Wal- lenstein dienden, zocht altijd het ge vaar. Ze is verloofd met een baron Von Felsen, een der bekwaamste offi cieren van het regiment van Monte- cucouli, die nu den koning zijn diensten heeft aangeboden. Zie, daar staat hij, die knappe man. Hij kon een broer van den bruidegom zijn". „Zeg man, waarom noemde je Saxon den dollen prins? Om zijn vele liefdes avonturen?" Von Bingum glimlachte. „Liefdes avonturen! Hij gaat trouwen met de eerste vrouw, waarop hij verliefd werd. Dol was hij alleen in den strijd. Toch de gemeente bestuurde- En als men hem vraagt cf hij dezen toestand met een naar huis gestuurden Raad en een éénhoofdig gemeentebestuur ideaal vindt, dan biijkf dat "allerminst het gc- val. Het is een toestand, waar ik zelf als democraat en 1 beraal geen vrede mei kan hebben, maar die door de omstan digheden noodzakelijk is geworden, al dus de burgemeester. Ce Raad had het er wel naar gemaakt- Dit co lege bestond uit 4 communisten 3 sociaa -democraten en 4 liberalen en vrijzinn'g-democraten. Nu was het be treurenswaardige, dat de sociaal-demo craten zich geheel op sleeptouw lieten nemen door de communisten, zoodat er met den Raad. waarin zich op deze wijze een zeer recalcitrante meerderheid had gevormd, geen land meer te bezeilen was. Dit optreden van de sociaal-demo cratische gemeenteraadsleden geschied de evenwel tegen den wil van de meer derheid van hun partijgenooten in He gemeente, maar er was n ets aan te doen. De regeering is zeer lankmoedig geweest, doch het bleek in alle opzich ten, dat de raad onmachtig was om de gemeente behoorlijk te besturen- Straks komen er echter weer gemeen teraadsverkiezingen en het staat nu a' vast, dat de Raad niet in zijn oude sa menstelling za' terugkeeren. Er zullen door de afdeeling der S.D-A.P. geheel gaat er een geheime macht van hem uit. Hij weet al zijn vijanden tot vrien den te maken. Ik zelf...." „Stil", zei de gravin. „De dominé begint zijn preek." De predikant begon met de woor den: „dat hij God niet dankbaar ge noeg kon zijn dat Zijne Majesteit Gus- taaf Adolf, koning van Zweden en Fin land, zich onder zijn gehoor bevond, de geloofsheld, die van verre gekomen was met zijn leger van vrije mannen om te strijden voor vrijheid van cons ciëntie, gelijk David in de hoogste on gunst der tijden van Israël den onover- winbaren reus Goliath, den onguren Filistijn, had verslagen. Zijne Majesteit was gekomen in het hooge besef van zijne goddelijke roeping om zijn ge- loofsgenooten te redden van den vol komen ondergang, om de Protestanten te helpen tegen den wreeden Oosten- rijkschen Habsburger, wiens hebzucht geen grenzen kende, die de Calvinisten uitdrukkelijk had uitgesloten van den religievrede en wien zelfs paus Urba- nus te Rome zijn steun geweigerd had, omdat de keizer vocht voor de belan gen van het Huis-Oostenrijk. Zijne Ma jesteit was gekomen, nu het zuchtend Duitschland met den grootsten onspoed te kampen had, jammerlijk verdrukt lag en niemand anders het zwaard kon omgorden om het te hulpe te snel len. Moge de sterke rechterhand des Heeren door uwe daden den vijand ontmoedigen. Moge Aller heeren Op perheer uwe vijanden doen verwaaien als het stof voor den wind, ze doen versmelten als de sneeuw voor de zon. Later vervolgde hij Het is mij een hooge eere, dat het Gode welgevallig was mij te hebben uitverkoren Uwer Majesteits roem- ruchtigen generaal, Zijne Exellentie Saxon, graaf van Wrena, in den echt te mogen verbinden met onze geliefde prinses Marion von Ebertot zu Quet- schen. Maar, Doorluchtige Hoogheid, voegde hij er bij: Al heeft het Gode behaagd u te doen geboren worden als prinses, in den huwelijken staat be hoort gij stille te zijn en onderworpen aan uwen echtgenoot, dien gij u hier op aarde als meester verkoren hebt. Gij dient u te beschouwen als het zwak kere vat. Onderdanig moet gij zijn, ge- lijkerwijs Sara gehoorzaam is geweest aan haren huiswaard Abraham, hem noemende haren heere. Saxon kon een glimlach niet verber gen, maar Marion bleef ernstig. Toen de aominé vroeg of ze bereid waren elkander als man en vrouw aan te nemen, knikte Marion slechts, doch Saxon sprak: „Ik bezweer, zoo waar achtig als de Heer leeft, die hemel en aarde heeft geschapen, dat ik aan neem en beloof haar te zullen trouwen en nooit te zullen verlaten, zoo lang mijn ziel in mijn sterfelijk lichaam woont". (Slot volgt).

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5