AKKERTJES w ifwo Grieperig KERKNIEUWS. Van onze Adverteerders. GEMENÜD NIEUWS. MARKTBERICHTEN. AKKER-CACHETS) VOOR EENHEID EN ORDE. alles vond Adolf Busch in Theo van der Pas. Wat deze presteerde in de dansen van Brahms, stond met het werk van den violist op één lijn. Minder den na druk op het technische leggend kan men intusschen nog meer respect hebben voor de prachtige begeleiding in de so nate van Tartini en het preludium van Reger. Dit laatste werd ook door Busch imposant gespeeld. De belangstelling leek ons zeer be vredigend, Aan 't slot werd den bei den kunstenaars een ovatie gebrachi. PATROON EN LEVEN. Maandagavond hield in „De Verge noeging" te Middelburg voor het Na tuurkundig Gezelschap prof. dr. S. T, Bok uit Leiden een lezing met lichtbeel den over ,:,Patroon en leven". De wetten van maat en getal, die het mogelijk maken de verschijnselen der doode materie te rangschikken, verkla ren, beheerschen en voorspellen, schij nen in de levende stof niet te gelden. Wel is er eenige overeenkomst tusschen cellen en weefsels met gelijke functie, maar de verschillen in grootte en vorm zijn nog aanmerkelijk. Spreker en anderen gelooven echter, dat achter de schiinbare onregelmatig heid der levende vormen, wetten van maat en getal heerschen en met deze overtuiging heeft men zich tot' onder zoeken gezet en dit onderzoek heeft reeds verrassende resultaten opgeleverd. Het moeilijke is de scheiding van „pa tronen", die gesuperponeerd zijn, tot stand te brengen. In celbouw en rang schikking kan men n.l. spreken van „pa tronen", waarbij zich echter invloeden kunnen voordoen, die een wijziging in het patroon noodzakelijk maken. Het is spreker gelukt een dergelijke super positie uiteen te halen bij de studie van de neuronenverdeeling in de hersen schors. Per vierk. centimeter bevinden zich 12% miljoen zenuwcellen in die schors, in zes lagen gerangschikt, de buitenste bestaande uit zeer kleine cellen (Kor rels). De daaropvolgende uit grootere, dan weer kleinere enzoovoort. De groot ste vormen waarschijnlijk de motoriscne, de kleinste de sensorische cellen. Op geniale w'ize is het spreker gelukt te bewijzen, dat de eerste soort in volu me toeneemt evenredig met de diepte onder de schors, de andere, waarschijn lijk de motorische, evenredig met het kwadraat der diepte. De uitloopers (dendriten) der eerste soort hebben een volume dat evenredig is aan dat van de cel, die van de tweede soort hebben een dendritenvolume, dat evenredig is aan het kwadraat van dat van de cel. De cel is verbonden door een neuriet met de oppervlakte van een dwarsge- streepte spier of met een zintuig. Ook onderlinge verbindingen van zenuwcellen komen tot stand, terwijl elke cel één dendrit naar het oppervlak van de schors (de pia mater) uitzendt. Om de genoemde wetten van de toe name van volume der cel en eenredig me de diepte of het kwadraat van de diepte te constateeren, is een nauwkeurige me ting van de volumen der kernen noodig geweest, waarbij spreker gebruik heeft gemaakt van een zeer vernuftige inrich ting. Een rechthoekig coördinatenstelsel draaide over twee loodrecht op elkaar staande, van den oorsprong van het co ördinatenstelsel uitgaande logarithmi- sche spiralen. Tv/ee lichtpuntjes, die zich bij die draaiing langs de assen bewogen, bepaalden de afmetingen en zoodoende het volume van de kern. Zoo kon men ook vaststellen, dat in elk der 6 lagen het volume der cellen 1 procent- was van het volume der ge- heele laag. Men veronderstelt nu, dat elke cel omgeven is door een „mystieke sfeer", wier volume 99 maal dat van de cel is, terwijl deze sferen elkaar niet kunnen doordringen zonder de fun ctioneering te verstoren. Nu komt de vraag hoe dit thans be schreven „patroon" zich vervormt bij de tallooze 'hersenkronkels, waarbij dus telkens bochten worden gevormd, zoo dat de middelste boog boven of beneden het midden komt, al naarmate de pia- mater convex of concaaf is. Het blijkt nu dat, als men de gebogen schors langs de dendriten in wigvormige stukken ver deelt, de 6 stukken der lagen hun vo lume behouden maar van vorm verande ren. En wat doen nu de cellen in die lagen? Zij volgen de laagverandering, n.l. ze rekken zich uit in de" rchting van den hoofddendriet (pi;amaterden- driet) als ze zich aan de convane kant der bocht bevinden en in de richting loodrecht op die van den hoofdden driet, als ze zich aan de convexe zijde van de bocht bevindt. Men weet niet, wat meer te bewonderen, deze „ele gante" artistieke plasticiteit of het men- schelijk vernuft, dat deze zaken ontdekt. De sprekende lantaarnplaatsjes gaven een duidelijke opheldering bij de ze'd- zaam boeiende, met veel humor voorge dragen rede- Zelfs kreeg men een klare uiteenzetting van het wiskundig pro bleem om door middel van de loga- rythmeering van een der coördinaten een parabool en kubische parabool in rechte lijnen te veranderen. Een welverd:ende toejuiching mocht dezen wetenschaopelijken onderzoeker den dank van zijn gehoor brengen en tevens den wensch, uit drukken dat hij succes moge hebben bij zijn verdere po gingen om in dit gebied orde en regel maat te ontdekken. Ds, H. Kwint, Ned. Herv, predi kant te Utrecht is heden een kwart eeuw verbonden aan de Ned. Herv. Gem. van Utrecht, Ds, Kwint aanvaardde op 34-jarigen leeftijd de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Gem. van Nieuw- en St. Joosland (18971901) en dien de, alvorens 6 Maart 1910 zich aan de Utrechtsche Gemeente te verbinden, van 19011910 de gemeente van Go- rinchem. Het mag zeker in dezen tijd een be wijs van durf en vastberadenheid ge noemd worden, als men nu een nieuwe zaak durft aan te pakken, maar het is toe te juichen als dit met overleg en langzaam aan geschiedt. Dit is zeker het geval met den heer P. C. Visser, die heden een winkel in ingelijste pla ten verbindt aan 'zijn werkplaats voor het omlijsten van platen en wat daar mede annex is. Op den hoek van de Lombardstraat en de Burgemeeste Takstraat, had de heer Visser reeds een paar jaar een werkplaats .thans heeft hij een klei nen, maar keurigen winkel ingericht, en een tweetal ramen geven zicht op de etalage, waarin de resultaten van den arbeid van den heer Visser naar voren komen. Het is een begin, maar vele thans groote jazelfs heel groote zaken zijn zoo begonnen. De toegang tot den winkel is door de werkplaats. IN DEN VAL. Gisternacht liep een agent van politie te surveilleeren in de Mauritsstraat te Rotterdam. Hij ontmoette twee vrouwen, van wie hij wist, dat zij meer dan eens van beroo- vingen waren verdacht, welke vrouwen in het gezelschap waren van een hem onbekenden man. De drie personen zag hij een huis binnen gaan, welk huis een slechte reputatie heeft. De agent besloot de zaak in de gaten te houden en hij stelde zich in de buurt verdekt op. Na eenigen tijd kwamen er toeval lig twee rechercheurs van de Centrale recherche op hun ronde langs en de agent verzocht hen hem eventueel te assisteeren, waaraan de rechercheurs natuurlijk dadelijk voldeden. De drie politiemannen bleven verdekt op post en na eenigen tijd zagen zij twee man nen uit een huis aan de Mauritsstraat komen. Of dit het zelfde pand was, waarin de beide vrouwen met den man waren gegaan konden zij niet zien, maar in elk geval besloten zij de beide mannen te volgen. Op den Coolsingel gekomen hielden zij de twee mannen aan. Het bleken de 39-jarige radiomonteur A. B. v. d. B. te zijn en de 28-jarige koopman C. K. Beiden werden meegenomen naar het bureau aan de Witte de Withstraat, waar zij werden gefouilleerd. Op eerst genoemde vond men o.a. in een porte feuille een bedrag van ruim 1700 en 100 Mark. Dadelijk is men naar het huis aan de Mauritsstraat gegaan, waar een inval werd gedaan. Men trof daar de beide verdachte vrouwen, in het gezelschap van een vreemdeling. Deze was heel verbaasd de politie te zien binnen komen, maar toen men hem vroeg, of hij niets kwijt was en hij zijn zakken nazocht, kwam hij al spoedig tot de ontdekking, dat hij zijn porte feuille met een bedrag van ruim 1700 en 100 Mark kwijt was. De op de man nen in beslag genomen portefeuille herkende hij als zijn eigendom. De beide vrouwen zijn daarop ook aange houden. (N.R.C.) EEN RAADSLID, DAT GEEN NE DERLANDER BLEEK TE ZIJN. In de Maandag gehouden raadsverga dering van Finsterwolde (Gron.), was een brief ingekomen van het Raadslid Schwertmann naar aanleiding van een tot hem gerichte mededeeling van B. en W., waarin hem werd bericht, dat hij in verband met het feit, dat hij geen Nederlander is, van het Raads lidmaatschap vervallen moest worden verklaard en dat hij om diezelfde re- dene niet meer op de kiezerslijst voor kwam. Bij de verhuizing van den vader van het raadslid van Beerta naar Finster wolde was n.l. onlangs gebleken, dat de vader, die 65 jaar geleden uit Duitschland was gekomen, nimmer ge naturaliseerd was. Zijn Duitsche staats burgerschap was intusschen ook ver vallen, zoodat hij op het oogenblik zon der nationaliteit is. Ingevolge de wet is nu ook de zoon zonder nationaliteit en zijn eerst diens kinderen Neder lander. Het Raadslid Schwertmann kon dus volgens de wet niet langer lid van den Raad zijn. Met de communisten tegen werd besloten den hr Schwert mann van zijn Raadslidmaatschap ver vallen te verklaren. Hij kan nu tegen zijn afvoering van de kiezerslijst in beroep komen bij den kantonrech'ter en tegen zijn vervallenverklaring van het Raadslidmaatschap bij Ged. Sta ten. De hr Schwertmann had verschei dene jaren zitting in den Raad. Zoo rillerig, zoo koortsig, geen wonder met dat slechte gure weer en al die zieke menschen om U heen. Weest Gij echtei verstandig en neem dadelijk n AKKERTJE" en vanavond voor t naar bed eraan weer 'n AKKERTJE" (Akker-Cachet). Tien tegen één dat Ge daar mede alle narigheid voorkomt en morgen gezond en frisch opstaat, want de "AKKERTJES" werkenbuitengewoonbij griep, gevatte koude, rheumatische pijnen, spier- en zenuwpijnen. Verdrijven ook direct hoofd pijn, migraine, tand-en kiespijn. Per 12 stuks slechts 52 cent. N EDE RIAN OSCH PRODUCT, Ufigez. MedL) li (n.s.) Naar aanleiding van de gisteren gepubliceerde oproep inzake spelling- vrede doen daar genoemde besturen een dringend beroep op aller medewer king. Men getrooste zich de geripge moite van spellingwisseling: ,als men de proef neemt, zal weldra blijken dai het meevalt. De nieuwe regels zijn wei nig ingrijpend en gemakkelijk toe te passen. Steun ons dus, zo vragen zij, door eenheid en orde te bevorderen en spellingvrede tot stand te brengen". In verb,and met het scherpe en bijna persoonlijke karakter van de spelling strijd achten wij het nuttig, ditmaal eens uitvoerig een aantal namen en qualiteiten te publiceeren. Eerst dan die der: ondertekenaars van de circu laire. Het Dagelijks Bestuur van de Vereni ging tot Vereenvoudiging van onze Spelling: Prof. dr. J. J. Salverda de Grave; dr. J. J. B. Elzinga; D. Vredeveld; prof, dr. C. G. N. de Vooys; dr. H. W. E. Moiler en prof. dr. D. C. Hesseling. Het Hoofdbestuur van de Vereniging „Spellingvrede", mr. dr. E. W. Catz; dr. J. Ruinen; F. A. van Hall; P. Saar- berg; J. C. Spangenberg; mej. W. G. Kernkamp, Jul. Ed. Gerzon. Hun instemming met de gisteren en heden gepubliceerde opwekking betuig den ruim 160 personen; de hier volgen den mogen een indruk van hun ver scheidenheid geven. Prof, dr. L. J. van Apeldoorn, Hoog leraar aan de Universiteit van Amster dam, Lid van de Kon. Akademie van W etenschappen Prof. dr. C. U. Ariëns Kappers, Hoog leraar aan de Universiteit van Amster dam, Directeur van het Nederl. Centraal Instituut voor Hersenonderzoek, Lid van de Kon. Akad. van Wet.; Mevr. mr. B. Bakker-Nort, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Edo J. Bergsma, Oud-Burgemeester van Enschede, Oud-Lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal; Dr. J. Berlage, Oud-Rector van het Gymnasium te Deventer; Prof. dr. U. G. Bijlsma, Hoogleraar in de Geneesmiddelenleer aan de Rijks- Universiteit te Utrecht- Ch. L. van de Bilt, Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal; M. H. Boasson, Wethouder van On derwijs te Middelburg; N. Boden, Wethouder van Onderwijs te Zwolle; Prof. dr. C. de Boer, Hoogleraar aan de Rijks-Universiteit te Leiden, Lid van de Kon. Akad. van Wet.; G. Bolkestein, Inspecteur van het Gymnasiaal en het Middelbaar Onder wijs te Amsterdam; Prof. dr. Gerard Brom, Hoogleraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen; F. Bronsing, Directeur van de Konin klijke Fabriek „Inventum" N.V, Biltho- ven; Prof. dr. M. J. H. Cobbenhagen, Hoog leraar aan de R.K. Handelshogeschool te Tilburg; D. L. Daalder, Redacteur van „Het Kind"; Mr. L. G, v,an Dam, Advocaat, Lid van de Gemeenteraad te Haarlem; R. A. Dijker, Accountant, Lector aan de Ned. Handelshogeschool, te Wasse naar; Ir. L. J. M. Dirickx c.i., Directeur N.V. Nederl. Petroleum Maatschappij „Purfina"; Oud-Ingenieur le klasse bij de Nederlandse Spoorwegen, te 's Gra- venhage; Chr. A. van Doorn, Alg. Secretaris van de Coöperatie „De Volharding" (U. A.l te 's-Gravenhage; W. Drees, Lid v,an de Tweede Kamer der Staten Generaal; Dr. ir. W. J. Droesen, Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal; T. Duyvis E.Gz., Directeur der N.V. Oliefabrieken T. Duyvis Jz. Koog a/d Zaan; J. Eigenhuis, Redacteur van „Een heid", te Apeldoorn; Dr. J. van der Eist, Rector van het Chr. Lyceum te Haarlem; Prof. dr. D, van Embden, Hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam, Lid van de Eerste Kamer der Staten-Ge neraal; Prof. dr. P. J, Enk, Hoogleraar in de Latijnse Taal en Letterkunde aan de Rijks-Universiteit te Groningen; Dr. M. Euwe, Leraar M.O. te Amster dam; Dr. P. N. van Eyck, Letterkundige; Mr. J. Feitsma, Rechter in de Arr. Rechtbank te Groningen; A. N. Fleskens, Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal; Dr. W. J. Formsma, Inspecteur der gemeente- en waterschapsarchieven in Overijsel; Prof. dr. J. C. Franken, Hoogleraar in de Wijsbegeerte aan de Rijks-Üniver- siteit te Utrecht; Prof. dr. ir. H. Gelissen te Maastricht; Ir. L. van Gendt, Directeur der Ge meentewerken te Deventer; Hoofd-re- dacteur T. G.-Bouwstoffen (Techn. Gem Blad): Prof. dr. P. Geyl, Hoogleeraar aan de Universiteit van Londen Prof. dr. A. W. de Groot, Hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam; Dr. C. P. Gunning, Rector van het „Amsterdamsch Lyceum" G. A. Hak, Uitgever (Directeur Van Gorcum en Comp. N.V.) te As/n; M. C. van Hall, Directeur N.V, Haven van Vlissingen; Prof dr. A. G. van Hamel, Hoog leraar aan de Rijks-Universiteit te Utrecht, Lid van de Kon. Akad. van Wet.; Prof. dr. P. Harting, Hoogleraar aan de Rijks-Universiteit te Groningen; Ir. B. W. Haveman, Assistent aan de Technische Hogeschool te Delft, Lid van Het Hoofdbestuur van de Bond van Jonge Liberalen, Redacteur van „De Jonge Liberaal"; Dr. P. Herfst, Rector van het Gym nasium te Hengelo; Prof. dr. H. Hoetink, Hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam; Mr. dr. F. Hollander, Wnd. Ambt. O M. te Rotterdam Prof. dr. J. Hoogveld, Hoogleraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen; Mr. G. Jansen, Burgemeester van Hengelo (O.); P. W. de Jong, Lid van de Eerste Ka mer der Staten Generaal; G. Keestra, Burgemeester van Culem- borg, Oud-Lid van de Tweede Kamei der Staten Generaal; Th. M. Ketelaar, Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal; Prof. dr. G. G. Kloeke, Hoogleraar in de Nederlandse Taalkunde te Leiden; Ir. J. P. Koerts, Gedel. Commissaris van de N. Ned. Machinefabriek te Gro ningen; G. W. J. van Koeverden, Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal; Jac. van der Kolk Jzn., Directeur N.V. Uitg. Mij. „Kosmos" te Amsterdam: D. Kooiman, Lid van de Tweede Kamei der Staten Generaal; Ir. dr. A. Korevaar, Bibliothecaris'der Technische Hogeschool te Delft; Privaat Docent in de Chemische Technologie aan de Rijks-Universiteit te Leiden; J. J. Korff, voorzitter v,an de Alge mene Winkeliers-Vereniging; Prof. dr. G. Krediet, Hoogleraar in de faculteit der Veeartsenijkunde te Utrecht; Dr. B. Kruitwagen, O.F.M,, Redac teur van de „Maasbode" te Rotterdma; Prof. dr. H. R. Kruyt, Hoogleraar ,aan de Rijks-Universiteit te Utrecht, Li4 van de Kon. Akad. van Wet; C. J. Kuiper, Lid van de Tweede Ka mer der Staten Generaal; K. ter Laan, burgemeester van Zaan dam; Dr. Jul. Leydesdorff, Arts te Meppel; Prof. dr. Th. Limperg Jr., Hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam; Mr. R. Mees, Bankier te Rotterdam; Dr. Mea Mees-Verwey, Letterkundige, Directrice N.V. Uitgeverij v.h. C. A Mees; Prof. J. H. van Meurs, Hoogleraar aan de Rijks-Universiteit te Groningen; Prof. mr. E. M. Meyers, Hoogleraar aan de Rijks-Universiteit te Leiden, Lid van de Kon. Akad. van Wet; Prof. Dr. P. H. van Moerkerken, Hoogleraar aan de Rijksakademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam; Prof. dr. F. Muller Jzn., Hoogleraar aan de Rijks-Universiteit te Leiden, Lid van de Kon. Akad. van Wet.; J. Muusses, Uitgever te Purmerend; F. L. D, Niv,ard, Wethouder van On derwijs te Rotterdam; B. S. Ochse, Directeur van de Film fabriek Polygoon te Haarlem; J. M. L. Otten, Lid van de Eerste Ka mer der Staten Generaal; Dr, J. M. Planteydt, Arts te Goes; Mevr. dr. W. J. Planteydt-Dorrepaal, Arts te Goes; H. H. Poelman, Luit. Kolonel, Chef Mil. Pharm. Dienst; Prof. mr. dr. Leo Polak, hoogleraar in de Wijsbegeerte aan de Rijks-Uni versiteit te Groningen; Prof. dr. H. J. Pos, Hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam; H. J. Prakke, Uitgever (Directeur van Gorcum en Comp. N.V.) te Assen; K. L. H. van der Putt, Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal; Prof. d-. J. E. de Quay, Hoogleraar aan de R.K. Handelshogeschool te Til burg; Prof. dr. F. M. J. A. Roels, Hoog leraar in de Psychologie te Utrechf; C. S. Roem, Directeur N.V, Profilti Filmfabfiek; Th. F. M. Schaepman, Lid van de Tweede Kamer der Maten Generaal; Jan Schilthuis, Graanhandelaar; Lid van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal; Dr. M. Schönfeld, Leraar aan het Gymnasium te Hilversum, Lid vai^ de Kon. Akad. van Wet.; Prof. dr. H. Schornagel, Hoogleraar in de faculteit der Veeartsenijkunde te Utrecht; Mr. G. Schot Dijkman, Kantonrechter te Zwolle; P. J. S. Serrarens, Lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal; Prof. dr. E. van Slogteren te Lisse; Dr. S. S. Smeding, Dir.hoofdred. van de Middelburgsche Courant; Voorz. van „De Zeeuwsche Pers"; Prof. H. Smijers, Hoogleraar in de mu ziekwetenschap aan de Rijks-Universi teit te Utrecht; Prof. dr. K. Sneyders de Vogel, Hoog leraar aan de Rijks-Universieit te Gro ningen; Herman Snijders, Oud-Voorzitter van de Vereniging van Leraren M.O.; Prof. dr. F. A. Stoett, Oud-Hoogleraar aan de Universiteit v,an Amsterdam, te Groesbeek; Prof. dr. Jozef Teulings, Hoogleraar aan het Groot Seminarie te Haaren (N.B.); Theod. Joh. Thijssen, Literator; Lid van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal; Prof. dr. J. Tinbergen, Buitengew. Hoogleraar aan de Nederl, Handelsho geschool te Rotterdam; J. L. van Tricht, Directeur Van Loghum Slaterus' Uitgevers Mij). N.V. te Arnhem; Mrs. Tromp Meesters, Donath en' De Cocq, Advokaten te Arnhem; J. Valkhoff, Uitgever te Amersfoort; Prof. dr. Marius Valkhoff, Hoogleraar ,aan de Universiteit van Amsterdam. Prof. dr. P. Valkhoff, Bijz. Hoog leraar aan de Rijks-Universiteit te Utrecht en leraar aan het Gymnasium te Hilversum; Y. G. van der Veen, Algemeen direc teur N.V. De Arbeiderspers te Amster dam; Prof. dr. Albert Verwey, Letterkun dige, Hoogleraar aan de Rijks-Universi teit te Leiden; Mir. dr. F. Vonk de Both, Burgemees ter van Tilburg; Prof. ir. P. de Vooys, Directeur van de Algemene Kunstzijde Unie; Dr. J. A. Vor der Hake, Rector van het Lyceum te Baarn; Mr. dr. R. H. Baron de Vos van Steen- wijk, Commissaris der Koningin in de provincie Drenthe; Prof. dr. C. W. de Vries, Hoogleraar Ned. Handelshogeschool te Rotterdam; Klaas de Vries, Lid van de Staten van de Provincie Noord-Holland; S. de Vries Szn., Gem. Inspecteur van het Onderwijs te 's-Gravenh,age; Mr. dr. J. ds Vrieze, Advocaat te Amsterdam; Dr. ir. Th. van der Waerden, Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal; Prof. dr. Th. Weevers, Hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam; F. W. Wegener Sleeswijk, Hoofdin specteur Nationale Levensverz. Bank te Rotterdam: R. Weijl-Snuijff, Arts te Middel burg; Prof. dr. N. van Wük, Hoogleraar in de Baltische en Slavische Talen aan de Rijks-Universiteit te Leiden, Lid van de Kon. Akad. van Wet.; P-of. dr. L. K. Wolff, Hoogleraar in de Hvöiëne aan de Rijks-Universiteit te Utrecht; Prof. dr. C. Zwikker, Hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft. Middelburg, 5 Maart. Op de vei- l:ng werden de volgende prijzen be steed: baks a 2328 c., snijsla 2433 c., veldsla 828 c., spinazie 23 c., pos telein 14 c-, spruiten 112 c„ witlof 3 10 c., peën 0,52,5 c., roode kool 2 6 c., uien 0,53 c., kroten 0,52 c., al- 'es per kg., peën 2,5 c-, prei 29 c., selderie 12,5 c., rabarber 16 c., radijs 37 c., alles per bos; savoye kool 3 c., roode kool 310 c., boere kool 15 c-, gele kool 25 c., bloemkool, derde soort 47 c., andijvie 4 c., kropsla 2 4 c., alles per stuk, lup'ne 14 c„ per chip, bloemen: groote primula's 21 c-, kleine primila's 8 c., crocus 35 c„ malanschoe 12 c., fralius 4 c., co'.eus 9 c., alles per pot, bakkruid 2 c., made liefjes 3 c-, pioenen 34 c., alles per plant, narcis 1,52 c., per bos. Goes, 5 Maart. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Peren: Comtesse de Paris 10, Josephine de Malines 12, Bre- derode 1314, St. Remy 18, Kleiperen 6—13. D:versen: Kas Velds'a 20, Spinazie 22 23, Witlof 912, idem II en III 38, Wortelen 6, Wijnpeën 0,600,80, Kro ten 0,90, Spruiten 712, S'alotten 4, Schorseneeren 2, Uien 0,600,80, Kool rapen 1,50, witte Zaaiboontjes 6, Aard- appels Bevelanders 1,40, idem bonte Drie ingen 1.30, alles per 100 kg, Rabar- i ber 79, Pre: 38, Selder^ 0,401, Raapstelen 0,20, alles per 100 bos, j Bloemkool 1114, Roode Kool 2,10, An dijvie 2.10, Ganseieren 5,407,90, Kip eieren 1,802,10, Kippen 31, alles per 100 stuks, Azalia's 14, Primula's 7, bei den per 100 pot- Elec. Drukkerij G- W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6