Ê.EAI 4-IOED /M 'T WATER.... 7 INDE PIJP. BEUft$ïHHiftOËETEI& van föaandag. LANDBOUW. KERKNIEUWS. ONSERWIJS. HANDEL EN NIJVERHEID. KUNST EN WETENSCHAP. 8E1EMD NIEUWS. RECHTSZAKEN. BEURS- EN WISSELKOERSEN. Middelburg kampioen. AMSTERDAM, 4 Maart. Het eerste getal is de vorige noteering, daarop volgt de officieele noteering van heden. Ned. 31 1000-4 102—101%. Ned. 33 1000-4 102—101%. Ned. 34 1000-4 102—101%. Certificaten-3 93%93%, O. Indië 34 1000-4 101%—101%. Denemarken Oblig. 1926-5 99%98. Duitschl. pndst. 100-7 2725%. Engeland 1960-90 4 70%—67%. Zwitserl. oblig. '24-5 97 Zwitserl. Staatss. 1927-4% 101%101% Amsterdam 1933-5 101%101%. Amsterdam 1934-4% 100%—100%. Gravenhage 1929-4% 100%100%. Rotterdam 1926-1930-4% 100%100%. Berlijn 1925-6% 21%—21. Zeeuws, Hyp, B-5 100100. Zeeuws- Hyp. B-4% 100100. Cities Service Cy. P. 1958 5 19%19%. A Amsterd. Bank 107%107%. C Rott. Bankver- 100%101 A Twentsche Bank 90%90- A Prei. Gruyter Zn A. 127%:129% A Pref. Jurgens A 101100%. A Ned- Gist- en Spirilusfabr. 407%-407. A De Sche.de N.B. 21—20. Ver. Papf. v. Gelder 4544%, Am. Car en Foundry 9% Am. Smelt en Ref. 21%21%. Farbenind I.G. 52 Stand. Brands 10%10%. U. States St. C. 19%19%. North Am. Cy. 6%6%. Born. Sum. H.M. 135%135%. Linde Teves en Stoqv. 64%64%, eNd. Wol Mij. 75%—75. A Singkep Tin M. 7069. A J. C. Japan Ln. 27% A Rotterd. Lloyd 3231%. A S. M. Nederland 32%32. A Amst. Thee C-M. 44%44. Douwe Egberrs F.chte ïriesche tteereu-Baai en Baai-Tabak Melange van rijpe tabaknen. A Houth. Alberts 21% C Baltimore en Ohio 6%6. A Southern Rlw. 66. C Union Pac. Rr. 58%57%, C Int. Nickel Cy. 14%14%. Duitschl. '30 1000-5% 30%—30%-29%. A Ko oniale Bnk. 35% A N.I. Hbk. 1000 68%- (Ingez. Med.; slaagde revue. De Toonders Rhythmical Players verzorgden het muzikale ge deelte. De Voorz. was dan ook de tolk van alle aanwezigen toen hij de medewer kenden dankte voor hetgeen zij gepres teerd hadden en eenige hunner geschen ken aanbood. Zooals te begrijpen valt werd in opgewekte stemming nog enkele uur tjes aan den dans gewijd. R.B.C. met 70 verslagen. Middelburg heeft zijn kampioenschap thans definitief behaald. Wat zich al eenige weken liet aanzien, is dus een feit geworden. Er bestaat geen twijfel aan: het kampioenschap in af deeling 2A is behaald door de sterkste club. Men behoeft alleen de cijfers maar even te bekijken om dit te constateeren. Van de 16 gespeelde wedstrijden is slechts de thuiswedstrijd tegen Vlissingen verloren en de uitwedstrijd tegen dezelfde club in een gelijk spel geëindigd. Alle overige 14 wedstrijden werden in een overwin ning omgezet. En we gelooven dat de nog resteerende twee ontmoetingen te gen Dosko en T.S.C. ook wel in een overwinning zullen eindigen. Een doel- gemiddelde van 6815 is eveneens een mooi resultaat. Men ziet dus dat het kampioenschap op overtuigende en re gelmatige wijze is behaald. Het elftal dat het kampioenschap be haalde, was als volgt samengesteld: Doel: C. Vijgeboom; achter:-J. Leijnse en P. Geelhoed; midden: P. Ploegaert, F, Hertogs en F. Dirkse; voor: C. Merk, L. M. Verhulst, P. Vogel, G. Ploegaert en J. Becks. Voorts hebben in den loop van hel seizoen Th, Smit, Hesseling en F. Leijnse nog een groot aandeel in de overwinnin gen gehad, terwijl natuurlijk ook de re serves W. Remijn, F. Minderhoud en J. Becks hun deel aan de groote overwin ningsreeks van dit seizoen hebben ge geven. De komende promotiewedstrijden zul len zeer zwaar zijn voor de groen-wit- ten. De vraag of zij kans hebben weer in de eerste klasse te komen, kan men moeilijk beantwoorden. Dat de groen- witten daarvoor geen moeite zullen spa ren, staat vast. In dit verband vernemen we, dat het bestuur besloten heeft om voor de kampioenswedstrijden als trai ner J- Klein Wentink, trainer van Longa, aan te nemen. Middelburg heeft haar kampioenschap behaald door de klinkende 70-over- winning op het Roosendaalsche R.B.C. Uit de cijfers zou men denken dat er weer een overwegende meerderheid van de groen-witten is geweest. Gedeeltelijk is dit ook zoo. Er waren echter twee ge heel verschillende speelhelften: vóór en na de rust. Vóór de rust speelde Mid delburg met den wil het kampioenschap zoo spoedig mogelijk veilig te stellen. Toen, dit voor de rust gebeurd was speelde men daarna veel kalmer, met het gevolg, dat het spelpeil danig zakte. In de eerste helft dwong het enthousi aste spel van Middelburg, R.B.C. tot verdedigen. De M'burg-spelers combi neerden aardig, hoewel aanvankelijk het spel iets te kort gehouden werd; zij hiel den er een flink tempo in. Dit bereikte z'n climax in de laatste 10 min. voor de rust, toen de eene goal na de andere volgde. Dat was in deze periode prach tig, en wat meer zegt, productief spei. Aanvankelijk werd er te weinig ge schoten. Bovendien liet de rechtsbinnen, die overigens niet onverdienstelijk speel de, vele malen prachtige doelkansen voorbijgaan door naast te schieten. Hier bij dient echter ook weer direct te wor den opgemerkt, dat de, met de midden linie versterkte verdediging van R.B.C. het passeeren niet gemakkelijk maakte. De spelers waren stuk voor stuk de meerdere van de R.B.C.-ers. Toen het met de rust reeds 70 voor de groen- witten was, verwachtten we^een over winning met dubbele cijfers. Dit is echter anders uitgekomen. Na de rust werd zelfs geen doelpunt meer gemaakt. Hoe dit kwam? We gelooven dat het de ze kerheid van de overwinning is geweest De spelers deden het kalmpjes aan en hielden het spel te kort, terwijl de Roo- sendaalers sportlef tot het einde toe ble ven volhouden. Hoewel het spel niet fraai was, toonden zij een sterker elftal te zijn dan Breda en Ailianre. Daarom heeft de 70 voor ons meer waarde dan de hooge scores tegen laatstgenoemde elftallen. Het was nu niet alleen de groo te zwakte van den tegenstander, waar aan de zeven doelpunten waren toe te schrijven. Voor hun moedig volhouden had R.B.C. wel een puntje verdiend. Over het spelverloop kunnen we kort zijn, Middelburg had al direct het beste van 't spel. Vogel schoot eenmaal over en Merk rakelings naast. G. Ploegaert kopte fraai in, doch de scheidsrechter had reeds voor een overtreding gefloten Verhulst miste vervolgens een paar mooie kansen. Eindelijk na 25 minuten spelen werd het eerste doelpunt ge maakt. De keeper werd den bal uit de handen geloopen en Vogel had maar een tikje te geven. De keeper stopte een schot van G. Ploegaert en 'n van Merk fraai. Na 7 min- maakte Vogel no. 2, Even daarna voorkwam de R.B.C.-back op 't laatste nippertje een doelpunt. 12 Min vóór de rust was het weer Vogel, die no. 3 scoorde. Becks maakte daarop een mooi vierde doelpunt. Een solo-ren van Leijnse werkte Vogel met een vijfde punt af. Vlak daarop zorgde Verhulst voor no. 6 en Ploegaert voor no. 7. De laatste 5 doelpunten werden in nog geen kwartier gemaakt. Over het spel na de rust valt niets bijzonders te vermelden. Er werden van beide kanten nog wel eenige goede scho ten op het doel gelost, maar doelpunten ontstonden er niet meer. Het spel hac weinig te beteekenen; er zat niets in. Toen de scheidsrechter het einde floot konden de Middelburgers langs een eerehaag van groen-witte adspiranten als kampioen het veld verlaten. In de kleedkamer heeft mr. P. C. Adriaanse als voorz. van Middelburg, de spelers geluk gewenscht en den aanvoerder met een krans omhangen. Namens dé suppor tersvereniging bood de heer Vaane bloemen aan. De beheerder van het sportterrein, de heer Reijers, schonk spe lers en bestuur een glas bier. Nadat de spelers zich verkleed had den, reden zij in een Janplezier door de stad naar het café van den heer Vijge boom, dat met groen-witte kleuren fees telijk was versierd. Hier heeft de voorzitter allereerst hul de gebracht aan de tegenstanders van dezen middag, R.B.C. Het deed spr. een genoegen, dat Middelburg juist dit jaar kampioen is geworden, omdat vorig jaar op onrechtvaardige manier het elftal uit de eerste klasse is gestooten. Men heeft zich er rustig bij neergelegd en ondanks het feit dat Vijgeboom en Vogel de eer ste wedstrijden gemist moesten worden is men toch kampioen geworden. Spr had moed op de promotiewedstrijden Hoewel spr. de andere spelers niet te kort wilde doen, had hij toch een bij zonder pluimpje voor den linksbuiten, de oudste speler van het elftal. Spr. wees er op dat den laatsten tijd de geest in de vereeniging buitengewoon goed is, dankte spelers, secretarissen, elftalcom- C Ned. H. M. 1000 29—28%. A Alg. Kunstz. U. 33%—33%-33. A v. Berkels Pat. 4645%. C Calvé-Delft 6161%. A C. Suiker Mpij. 3736%. A Ned. Ford A-M. 243243%, A Philips Gem. B. afg. 220%—219-20%. C Unilever 84%83%-83. C Anaconda Cop. 6%6%. C Bethlehem St. 16%16%-%. C Kennec Copper 109%. C Un. States Leather 3% A A.N.I.E.M.—N.B. 168%—168%, A Kon. Petr. Mpij. 138%—137%-36%. C Conlin. Oil Cy. 1010. C Shell Union O.C, 4%4. missie enz. en eindigde met een driewerf hoera op „Middelburg". Van de V.V. Veere en van de Zeeuwsche Wandel sportver. waren gelukwenschen binnen gekomen. Nadat de secretaris, de heer Van Wes ten, zijn felicitatie had overgebracht, heeft zulks ook een der R.B.C,-ers ge daan. Ook deze wees er nog eens op, dat de uitstooting van Middelburg uit de eerste klas niet fair is geweest. Tenslot te heeft de heer Minderhoud, als vice- voorzitter, zijn erkentelijkheid voor het geen gepresteerd is, uitgesproken en deelde mede, dat de heer Verburg voor iederen speler een verrassing had aan te bieden. Vanzelfsprekend was het fees telijk vieren van het kampioenschap toen nog niet ten einde. De firma Guyot had de aardige atten tie in haar etalage een doel met net, een voetbal en een voetbalschoen met sok in de kleuren van Middelburg, alles opge- 'rischt met levende bloemen, te doen zien. GoesNac, II. Goes speelde Zaterdag een slechten en afschuwelijken wedstrijd tegen Nac II, dat met 7-0 won. Nac II, dat met eeni ge prima krachten uit het eerste elftal aangevuld was, verdiende ongetwijfeld de zege, doch de verhouding wordtVloor den uitslag niet weergegeven. Bij Goes, dat ook niet zoo geestdriftig speelde als de voorgaande weken, gelukte echter niets, terwijl de tegenpartij nogal eens fortuinlijk was! De uitslagen zijn: 16 K1&SS6, 't Westen: ADOOvermaas 72. ZFCHaarlem 25; SpartaHDVS 1—2. 't Noorden: HSCGVAV 22; Fries landSneek 21; AchillesFrisia 13 't Zuiden: PSVBleijerheide 40; Juliana—NOA'D 1—1; Longa—MVV 2—1. 2e KI. A: DoskoVlissingen 21 TSCde Baronie 34. 3e KI. A: Vlissingen 2-Hulst 23 3e KI. B, Goesche BoysRCS 31. In de 5e ronde voor den K.N.V.B.- beker werd gespeeld: VSjVVelocitas 1—1.; RCH—HBS 1—2. De te Dusseldorff gespeelde interna tionale wedstrijd West-Duitschland Oost-Nederland eindigde in een gelijk spel 11. Een mooi resultaat van de Nederlanders, die met' rust een 10 voorsprong hadden. Hockey, Zuid. Ie kl.: EMHC—HTCC 2—0, Biljarten. Te Tilburg hébben Zondag wedstrijden plaats gevonden om het driebandenkam pioenschap eerste klasse van Nederland waaraan ook de Middelburgsche biljar ter Lambermont heeft deelgenomen. Het eindresultaat is geweest dat Koopman kampioen werd, voor Sengers, Groen teman en Gobits. Lambermont eindigde op de op één na de laatste plaats- C Tide Water Ass. Oil 55. A K.N. Stoomb. Mij, 5%5%, A Ned- Scheepv. U, 34%34, A H.V- Amsterdam 167%167-%. A Java Cult. Mij. 90 A N.I. Suiker U. 93—81%. A Deli Batavia 140139%. C Deli Mij. 1000 134%—134%-%. A Senembah 139-137-38. C Chicago Milw. 1%1%. A Amst. Rubb. C. 95%—93%-94%. A Deli-Bat. Rubb. 66%66. A Hessa Rubber 89%89, A Serbadjadi S.R. 57 Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. ïoudende wijze en wel gedocumenteerd, toonde spr. aan dat, wil men naar eisch en bil.ijkheid de verschuldigde belas ting betalen, men den fiscus een eer.ijke opgaaf moet verstrekken, als vrucht eener juiste boekhouding. Alleszins meester van de te behandelen stok voerde spr. in de breede aan de nood zakelijkheid voor den landbouwer en veehouder van ene goede boekhouding. Acht men zich daartoe niet in staat deze zelf uit te voeren, in verband met ons tegenwoordig zoozeer gecompli ceerd belastingsysteem, dan kan men dee nemen aan het boekhoudbureau der Z.L.M. Hoewel velen hier ter plaatse reeds aangesloten zijn tot deze nuttige en practische instelling van onze groote Zeeuwsche vereeniging, wekte spr. op tot meerdere aansluiting. Ten slotte werd nog een film vertoond, w.o. een aetreffende de thans helaas ook kwij nende oestercultuur te Yerseke- Het geheel was een leerzame avond- De jaarlijksche landbouwdagen der Z. L, M. Naar de „Zeeuw" verneemt zullen de hoofdbestuursvergadering en de alge- meene vergadering der Z. L. M. dezen zomer te Axel worden gehouden. De ontvangende kring zal daaraan echter geen tentoonstelling verbinden. Wel ligt het in de bedoeling van de vereeniging „Arbeid Adelt", alsdan een fokdag van paarden en rundvee te organiseeren. De V. P. Z. zal trachten hieraan een de monstratie van pluimvee te verbinden. Kring O. Z.-Beveland der Z. L. M. Op de verg. van den kring O, Zuid Beveland der Z. L. M„ Zaterdagmiddag te Kruiningen gehouden, en door onge veer 50 personen bezocht, werd de heer P. Dekker bij monde van den voorzitter gehuldigd voor zijn bemoeienissen bij de tentoonstelling van het vorige j.aar Hem werd een schrijfmachine als her innering aangeboden. Bij de rondvraag vroeg de heer C. van Gorsel ernstig studie te maken van het crisis-systeem, dat door den Boeren bond Landbouw en Maatschappij wordt voorgestaan. Hij gaf in overweging' den heer Smid gelegenheid te geven, zijn sy stpem in de Z. L. M. toe te lichten. Na eqnige discussie werd besloten, het dag bestuur te vragen om den heer Smic voor de eerstvolgende hoofdbestuurs vergadering uit te noodigen. Afd- St, Laurens der Z.L.M. De Landbouwvereeniging te St. Lau rens hield 'n druk bezochte vergadering onder voorzitterschap van den heer M Francke, waar de heer B. Meijers hoofdambtenaar van het boekhoudbu reau der Z.L.M. een causerie hield ove „het Nederlandsch belastingstelstél en de landbouw". Op duidelijke en onder 2 Maart 4 Maart Olie - Londen 7.00% 6.89% Industrie - Berlijn 59.38 59.39 Rubber Parijs 9.75 9.74% Brussel 34.53 34.51 Zwitserland 47.85 47.85 Kopenhagen 31.30 30.80 New-York 1.46% 1.45% Tabak Suiker Philips Young Unilever Markt Amerika Aku Schepen Mijnen (Wettig gedeponeerd.) Te Veldhoven overleed in den ou derdom van 78 jaar, ds. W, G. van Doorne, Ned.-Herv. predikant te Veld hoven, sedert 14 October 1917, De over ledene stond o.m. te Heinkens- z a n d'van 18991902, Geref, Gem. Ds. J. D. Barth te Borsselen is beroe pen te Giessendam. Ned,-Herv. Kerk, Ds. J. J. Poldervaart te Nigtevegt heeft bedankt voor het beroep naar Bruinisse. hoofdredacteur van de Alkmaarsche Courant, in welke functie hij zich heeft doen kennen als een krachtig en gees tig schrijver. Hans Gruijs, zangeres en Felix de Nobel, pianist, belden te Amsterdam, stellen zich voor een liederen-avond te geven op Zaterdagavond 9 Maart, in „De Witte Zwaan" te Middelburg. Het repertoire omvat zoowel klassieke als moderne liederen: Mozart, Schubert, Brahms, Wolf, Hindemith, Vermeulen, Ravel, Caplet, Strawinsky e.a. Lichamelijk letsel door schuld. Het gerechtshof te Den Haag heeft he den bevestigd het vonnis van de recht bank te Middelburg, waarbij J. C. E. werd veroordeeld wegens het toebren gen van lichamelijk letsel door schuld, tot zes weken gevangenisstraf met in trekking van het rijbewijs voor den tijd van 3 maanden. Vrijgesproken W. L„ die door den po litierechter te Middelburg is veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen wegens dief stal. Bij 't Vrijdag j.l. te Middel burg gehouden examen voor diploma B (elementaire verpleegkunst) zijn ge slaagd de dames aspirant-helpsters van het Ned. Roode Kruis: J. GroolHeine; M, Heijboer; J. van Kerkvoort; M H. P, Bierman; N. Griep; J. J. Jacobse; C. de Klerk.; A. Rooze; N. C. Wisse en C. v. d. Woestijne. Geslaagd voor kantoorstenograaf mej. M. A. van Oorschot te Vlissin gen. Benoemd tot hoofd der Chr. school te Almkerk de heer A. Mol, thans on derwijzer te Zierikzee. Faillissementen. De arr. rechtbank te Middelburg heeft heden failliet verklaard P. Timmerman, koopman, wonende te Hansweert (Kruiningen). Rechter-commissaris mr. A. van der Hoop. Curator mr. A. L. W. van Heel te Goes. Het bericht over de opheffing van het faillissement van P. F. Damman te Middelburg, opgenomen in het Tweede Blad, is naar men ons nader meldt onjuist. Oesterverzending. De oesterverzending over de maand Februari van Yerseke uit bedroeg over geheel Zeeland naar België 471,486; En geland 389,750; Duitschland 264,910; Nederland 175,269; Frankrijk 4,510; an dere landen 20,525; samen 1,326,450. In Februari 1934 was dit 1,870,915. Mevr, Elout-Drabbe 60 jaar. De in Zeeland welbekende schilderes, mevr. ,M. Elout-Drabbe, leerlinge van wijlen den Middelburgschen schilder W- J, Schütz viert heden haar 60sten ver jaardag, Marinus Flipse. De ook ons bekende Fransche violiste Colette Frantz heeft Marinus Flipse, af komstig uit Wissenkerke, uitge- noodigd voor een kunstreis door Italië. Concerten zijn reeds gefixeerd te Tu- rij, Pisa, Napels, Rome en Milaan. Vijf en twintig jaar journalist. Uit Alkmaar wordt gemeld: Gisteren herdacht de heer Tj. Adema, den dag waarop hij voor 25 jaar in de journa listiek ging In 1911 werd hij redacteur verslaggever van de Middelburgsche Courant, twee jaar later werd hij in dezelfde functie aan de Goesche Cou rant benoemd, waarvan hij spoedig de geheele leiding op zich nam. Nadat hij zes jaar in deze functie werkzaam was geweest, werd hij als opvolger van wijlen den heer Bruins, benoemd tot NOODLOTTIGE ONVOORZICHTIG HEID. In de Gabriël Metsustraat te Den Haag is dezer dagen 'n vracht auto het trottoir opgereden en heeft een 6-jarig meisje, Johanna de V„ dat daar aan het spelen was, overreden en ge dood. De vrachtauto was in genoemde straat eenige oogenblikken onbeheerd, doch met afgezetten motor, door den chauffeur achtergelaten. De 15-jarige J. v. d. B. die met den bestuurder was medegereden heeft kans gezien tijdens de afwezigheid van den chauffeur den motor op gang te kriigen en de auto aan het rijden te brengen. De auto reed daardoor plotseling het trottoir op, juist ter plaatse waarc het meisje aan het spelen was. De kleine werd tusschen de pui van 'n der huizen en de vrachtauto bekneld. Met verbrij zelden schedel werd het kind dood op genomen. De jongen door wiens schuld het ongeluk plaats had, liep hard weg, en eerst laat in den middag kon hij door de politie opgespoord worden, HEVIG AVONTUUR. Zaterdag avond hebben zich op de Noorderpier jes en een jongeman uit Den Haag be- jes en e enjongeman uit Den Haag be geven, waar zij het spel der golven ga desloegen. Zij schonken geen anndacht aan den opkomenden vloed en moesten op een gegeven moment, tot hun groo- ten schrik, constateeren dat het stijgen de water hun den terugtocht naar het land had afgesneden. Niemand had het gebeurde bemerkt, zoodat zij den gehee- len nacht noodgedwongen tusschen de zoo zeer bewonderde golven moesten doorbrengen. Zondagmorgen heeft schipper Van Dam hen met de redding boot uit hun benarde positie bevrijd. Zi) waren zeer ontdaan door de uitgestane emotie en de geleden koude, doch ble ken overipens peen nadqelige gevolgen van hun hachelijk avontuur te hebben ondervonden. mes, toe in doch -werd 80-jarig geslote Hed< kende Herv, brand de ker Dez< kerk is de den kerk nield. totaal half tv K< Toen gr one te K wek damp J. v. ande: Dj hede nisse J. de ken, be sic Di IJzei den t begi deb« ter Idei oud Indi li stof naa ove rou doo kan wez de mei Hai bare Col pre jhr. ouc sch pai C ein wo dat dra Sta ner rer gr< vai we wa

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2