OVERSTE SAXON KRONIEK van Den DAG. ZEELAND. IWEEDE BUD VAN DE PROVINCIALE ZfcuÜWSCHE MIDDELBURGSCUE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DINSDAG 26 FEBRUARI 1935. No. 48. Historische Avonturenroman, MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUIB-BEVELAND. Sir John de volgende week vermoedelijk naar Berlijn. Hitler veel toeschietelijker onder Engelschen druk. De groote ommekeer in de Britsche politiek. Gaat Sir John ook naar Warschau en Moskou Het staat thans vast 't is gisteren in 't Engelsche Lagerhuis meegedeeld dat Sir John Simon naar Berlijn zal gaan; de volgende week vermoedelijk. En het laat zich aanzien, dat hij er een williger oor voor zijn toespraken zal binden, dan enkele dagen geleden was te vermoeden. Berlijn lijkt momenteel ®-l. heel wat toeschietelijker geworden. Het heeft Londen doen weten, dat er met Sir John „natuurlijk" over alle vraagstukken gepraat zal worden; ook over het Oostelijk Locarno-pact en de garantie van Oostenrijk's onafhanke lijkheid. Dat is een verklaring van be lang. Men weet, dat in het Duitsche antwoord op de Londensche voorstel len alleen maar van het „Lucht-Locar- no" werd gerept. Over de rest en daarop kwam 't voor Frankrijk en En geland toch eigenlijk vooral aan zweeg Berlijn in alle talen. Wij hebben de nota glibberig genoemd. Ze bood geen houvast, ook niet voor een even tueel bezoek van den Britschen minis ter van buitenlandsche zaken, dat daar om een paardenmiddel mocht heeten. Maar de nota geldt op 't oogenblik niet meer. De Duitsche regeering heefi in een officieele verklaring aan de Britsche doen weten, dat ze ook over alle vraagstukken buiten dat verdrag tegen onuitgelokte aanvallen uit de lucht om, van gedachten wil wisselen. Daar zit wel houvast aan. Simon hoeft niet het gevoel te hebben, dat hij met zijn reis naar Berlijn een sprong in den mist doet. Hoe de Duitsche regeering opeens zoo'n stuk toeschietelijker werd? Men hoort mompelen, dat Hitier het zoo ge wild heeft. Zaterdag schreven we, dat volgens veler opvatting, er twee par tijen te Berlijn zijn: de eene wil eerlijk meedoen aan het internationale over leg de andere wil zich afzijdig houden en Duitschland sterk maken. Het Duit sche antwoord op de Londensche voor stellen zou zoo glibberig geworden zijn, doordat het een compromis moest in houden van deze beide meeningen. Hit- Ier zou nu de lieden, die den gevaar lijken kant van een bewapeningswed loop uit willen, voorloopig den mond gesnoeid hebben. Hij moet dan bezwe ken zijn voor den druk, die van Lon den uit op Duitschland zou zijn uitge oefend. Dat is heel merkwaardig. Dat is misschien merkwaardiger, dan wat ook men sinds een groot getal van ja ren heeft beleefd. Niet zoozeer om het feit, dat Hitier bezweek, maar om 't verschijnsel, dat de Engelsche regee ring drukte. Daarin zit het bewijs van een groote ommekeer, welke in de En gelsche buitenlandsche politiek heeft plaats gehad. Onlangs liet zich die om mekeer reeds eenigszins vermoeden. Dat de Engelschen zich bereid ver klaarden tot deelneming aan het „Lucht-Locarno" hield in, dat ze, in tegenstelling met hun vroegere poli tiek, thans hun volle gewicht in de weegschaal der Europeesche volkeren schenen te willen werpen. Dit vermoe den groeit thans tot een zekerheid. Men heeft het te Londen niet bij die bereidverklaring gelaten. Nadat het on bevredigende antwoord van Duitsch land was ontvangen, is de Britsche re geering actief geworden. Ze heeft na overleg met de Fransche ver- toogen tot Berlijn gericht, ernstige ver- toogen, gelijk men ze te Londen altijd door G. P, BAKKER. 52). Saxon keek hem vol verbazing aan. „,Ja\, antwoorde hij, keek naar de burcht en z,ug dat men daar blijkbaar opgeschrikt was door het tumult. In het oosten straalde de horizon in de meest fantastische kleuren en daarvoor zag men op den ringmuur mannen en vrou wen, die vol belangstelling de gebeur tenissen volgden. De geheele bagage, de geheele tros was Saxon in handen gevallen. Het le ger zelf was vernietigd, de staf gesneu veld of gevangen genomen. Saxon be gaf zich naar de tent van den gevallen bevelhebber en stond tegenover Von Felsen. „Kapjtein", begon hij, „dit is de twee de keer, dat wij elkaar ontmoeten. Ik ben u dankbaar dat u eenige dagen ge leden mijn voorspraak geweest is. Dat heeft mij het leven gered, daarom mocht ik het uwe niet laten nemen. Ik heb 'n bode noodig naar het kamp v,an Mans- feld. Wilt u dat zijn? U behoeft geen antwoord terug te brengen. Alleen moet u mij beloven mijn bericht niet te zul len lezen, tenzij de geadresseerde u zelf den brief toont." „En mijn losprijs?" vroeg Von Fel sen aarzelend. „Is de boodschap." BSMBUBBff mi F "jwm sdt&sSisk&tiM&t r-^irtÉW^Trrri' i bemind heeft. Waar ze eertijds echter „platonisch" waren, hadden ze dit maal een zeer levendig karakier. Ber lijn moet den indruk gekregen hebben dat Engeland zeer stellig partij zou we ten te kiezen, indien er van 't interna tionaal overleg, door Berlijn's houding, eens niets terecht mocht komen. Mis schien ware het wenschelijk, dat Sir John, als hij binnenkort met de Duit sche staatslieden aan 't beraadslagen is, duidelijk te kennen gaf, wat Enge- land's houding zal zijn ingeval van een toespitsing der internationale verhou dingen in Europa. Berlijn is in sommi ge dingen hardleersch. Ex-keizer Wil helm en zijn adviseurs hebben nooit willen gelooven, dat Engeland ingeval van een Fransch-Duitschen oorlog, met Frankrijk mee ten strijde zou trekken. Totdat zij het zagen, maar toen was 't te laat. Er zijn stellige geruchten, dat Sir John na zijn bezoek aan Berlijn nog naar Warschau en Moskou zou willen gaan. Te Berlijn vindt men zulks alles behalve prettig. Het zou afbreuk doen aan de reclame, die er voor de nazi's in een bezoek van den Engelschen mi nister van buitenlandsche zaken zit. Zoo'n minister heeft n.l. in lange, lan ge jaren Berlijn niet om zich zelfs wille met een visite vereerd. Er ligt daarom een zekere erkenning in opgesloten, de erkenning, dat Duitschland weer voor „vol" wordt aangezien; hetgeen het prestige der nazi-regeering ten goede moet komen. De zaak zou echter heel wat minder eervol zijn, indien men het bezoek van Sir John moest deelen met. Warschau en Moskou. Overigens vindt de Duitsche regee ring het ook om redenen van buiten landsche politiek niet wenschelijk, dat de Britsche minister naar de Poolsche en de Russische hoofdstad zou reizen. In de eerste zou hij alleen maar af breuk kunnen doen aan de Duitscn- Poolsche vriendschap. En in de tweede lijken in Duitsche oog'en allerminst be langen te bevorderen, welke Berlijn ten goede zouden kunnen komen- Hef is intusschen niet waarschijnlijk, dat men zich te Londen erg veel van dit Duitsche gemopper aan zal trekken. Men is daar juist zeer welwillend je gens de Sovjets gestemd, omdat dezen verleden week in 'n uitvoerige nota hun algeheele instemming met de Londensche voorstellen hebben betuigd. Als de En gelsche -regeering het nuttig acht, om Sir John naar Warschau en Moskou te laten gaan, zal Berlijn daar niets aan kunnen doen. (Ingez. Med.) „Overste. Ik dank u", zei hij, „of schoon het niet prettig is zoo terug te keeren." „De kansen van den strijd." S.axon gaf hem een in papier gewik keld pakje, schreef vlug een briefje, verzegelde het met zijn ring. Op h'et adres stond: Den Hoogedelgeboren Heer Vaandrig Verona. Het schrijven luidde: „Door dezen ik u kapitein Von Fel sen. Ik dank u zeer voor het beursje met goud, dat u mij heeft geleend. Hier bij een snoertje Oostersche parelen. Ik hoop, als huwelijkscadeau. Maar mijn dankbaarheid blijft eeuwig, evenals de herinnering aan u. Overste Saxon". Hij reikte brief en pakje aan kapi tein Von Felsen. „U kent natuurlijk vaandrig Verona, een sympathieke jon geman, die mij eens een dienst heeft be wezen." Er verscheen een glimlachje op het gelaat van den kapitein. '.Zeker overste. Een veel belovend of ficier. „Melchior", riep Saxon- „Geef den kapitein zijn paard en wa pens-terug, tfeleid hem buiten het kamp." Von relsen^ salueerde in de houding „Overste zei hij. „Het moet een ge noegen zijn onder u te dienen." „Ails u terug wilt komen, uw plaats is altijd open. Het zou niet dom zijn. Ik zie de kansen keeren. Maar leer dit van mij: kom getrouwd terug." Het gelaat van Von Felsen wisselde v,an kleur. 1 iT'lilÉ DE NEDERLANDSCHE SCHELDEVLUCHT. In de Maandag gehouden Bestuursver gadering van de Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart is besloten de tweede Nederlandsche Scheldevlucht te houden op Zaterdag 27 Juli. Zooals men weet, is de tropee, de zilveren Scheldemeeuw, verleden jaar gewonnen door de leer lingen der Rijksopleiding voor verkeers vliegers in een F.K. 43 toestel der K. L. M. Deelname aan den wedstrijd is alleen opengesteld voor sportvliegers. DEMOCRATISCHE WEL V AARTSIPOLITIEK, Openbare vergadering s.d.a.p. De afd. Middelburg van de sociaal democratische arbeiderspartij had gis teravond in het Schuttershof een open bare vergadering belegd, waarin als spr. optrad, het lid der Eerste Kamer, de heer A. B. de Zeeuw uit Rotterdam. Verder verleenden de muziekvereeni- ging „Excelsior", de zangvereeniging „De Volksstem" en de A. J. C. haar medewerking. Namens de afd. Middelburg der s.d.a.p. heette de heer J. Onderdijk allen har telijk welkom. Spr. zeide dat deze ver gadering belegd was bij wijze van inzet van den naderenden verkiezingsstrijd. De spreker van dezeh avond, de heer de Zeeuw begon met te zeggen dat de mooie zaal in schrille tegenstelling w;as met den toestand waarin we leven. Spr. wees op de algemeene ellende die er in Nederland heerscht. En wie zal ons door de kwade tijden heen helpen? Men heeft beweert, en nog, aldus spr., dat er maar één is die ons heen z,al voeren naar betere tijden: de regeering, het ka- binet-Colijn. De eerste helft van zijn rede heeft spr. meestal op sarcastische wijze het kabinet-Colijn als uitgangspunt genomen. Spr. herinnerde hierbij allereerst aan de geschiedenis van de De Zeven Provin ciën, welke beroering in de schoenen van de s.d.a.p. werd geschoven. Spr. stond vervolgens uitvoerig stil bij de belofte van den hr. Colijn welke deze had afgelegd, toen hij de teugels in han den zou krijgen. Dit waren vief pTmten nh: de regeering moest het gezag her stellen, zorgen voor financieel herstel, de werkloosheid bestrijden, en het eco nomisch leven behoeden voor verder verval. De regeering heeft den steun gekregen van alle partijen, behalve van de socialisten. We kregen een crisis-re- geering. Spr. wees op het uiten van woorden, maar 't ontbreken- van daden bij de r.k. Voorts hoe de vrijz. dem. te gen de oorlogsbegrooting stemden, maar dat desondanks de ministers toch in het kabinet blijven. Zoo zit Colijn sterk ge steund door de burgerlijke partijen. Te genwoordig, zoo betoogde spr. noemt men dat herstel van gezag. Vervolgens critiseerde spr. het finan cieel herstel van de regeering en de fi- nancieele politiek van minister Oud. Spr. wees er hierbij op dat men zegt dat hij de financiën van Rotterdam heeft verknoeid, doch thans bij zijn a.r. op volger is er volgens spr. een groot te kort, dat zich nog steeds uitbreidt. Spr. ging daarop de in de belofte van Colijn voorkomende bestrijding van de werkloosheid na. Hij heeft twee jaren geleden betoogd dat hij de werkloosheid beter zou bestrijden dan z'n voorgan gers. Het is gansch anders uitgekomen dan deze minister in het vooruitzicht had gesteld. Tenslotte nam spr. het vierde punt van Colijns program onder de loupe: het economisch leven behoeden voor verval. Een deel van het Ned. volk is geholpen geworden door maatregelen „Overste. Ik hou u aan uw woord." Hij ging in de houding staan, salueerde. Maar Saxon stak hem de hand toe. De ander drukte die stevig. Beiden glim lachten. Dachten ze aan hun eersten handdruk of ,aan Verona? Von Felsen vertrok. „En nu eindelijk naar het kasteel", mompelde Saxon. Doch op hetzelfde oogenblik snelde Marion de tent binnen, vloog Saxon in de armen en drukte zich zoo stijf tegen hem aan, dat er nieuw bloed door zijn aderen stroomde. Toen de opperbevelhebber Tilly de nachtelijke verrassing v,un zijn regimen ten vernam, zei hij: „Meer schande dan schade. De revanche zal spoedig vol gen." HOOFDSTUK XXXI, „Lieveling, zul je me nooit meer al leen laten?" vroeg Marion, toen ze in de kemenade in S,axon's armen lag, het hoofd tegen zijn breede borst geleund. „Maar meisje, ik heb nog slechts de' helft van mijn opdracht vervuld. De schat is nog niet gevonden. Ik kan toch niet met leege handen bij den koning komen en zeggen: Sire, ik heb gefaald."' „Ik heb zoo'n angst gehad", zei ze zacht. „Ik wist dat Von Pappenheim je gevangen genomen had. Ik heb Bernhard gesmeekt mij naar het leger der keizer lijken te laten gaan, toen de trompetter voor de tweede maal geblazen had en de boodschapper het bericht overb|aóht, dat indien ik niet uitgeleverd werd, 't kasteel verwoest zou worden en ik je nooit zou weerzien. Ik wilde naar Von van de regeering. Dat is het landbou wende volk. Door kunstmatig de prijzen van de landbouwproducten voor het Ned. Volk duur te maken, door op den natuurlijken prijs van melk, boter, kaas, vleesch enz. indirect en belasting te leggen, door het levenspeil van de arbeiders, werkende en gesteunde, duurder te maken is de landbouw geholpen aldus spr. maar op het punt van fabriekswezen, scheep vaart en metaalnijverheid heeft de re geering geen maatregelen genomen. Colijn is gereformeerd zoo zeide spr., Voor de Zeeuwen misschien nog niet ge reformeerd genoeg. Een goed en oprecht gereformeerde herinnert zich steeds de kleinheid van den mensch, want alles is in een hoogere macht zeggen de gere formeerden. Spr. geloofde dat Colijn, toen de verkiezingsstrijd begon, dat 'n beetje van zich heeft afgeschud. Er werd vergeten dat hij toch maar een nietig klein mensch was. „De onmacht van Colijn" kweekt tweeërlei stroomingen: het verzet bij de arbeiders zal de organisatie hechter ma ken, en de wanhoopspolitiek zal hij ver sterken. Nadat spr. nog aangespoord had niet bang te zijn voor het nationaal-socialis- me en zich door den schijn niet te la ten verlokken, eindigde hij het eerste gedeelte van zijn lezing. Spr. besprak daarna de liberale be ginselen, de liberale politiek en de the orie van het herstel. Nu heeft men an dere inzichten, aldus spr. De liberale we reld produceert maar om winst te ma ken maar kijkt niet naar de menschen. Er moet ordening komen. Het volk be grijpt dat deze maatschappij in wezen verrot is. Als de arbeiders het niet zelf ter hand genomen hadden, aldus spr., zou de werkloosheidsuitkeering er niet zijn, want van liberaal standpunt is het fout. Over de ordening is veel gesproken volgens spr, Colijn echter vond het te genwoordig geen tijd voor sterke orde ning. Het kwaad opheffen wil hij dus niet. Hij komt hier dus in het schuitje der liberalen. Spr. meende dat er geen liberaal orgaan in Nederland is dat niet te spreken is over Colijn. Het kabinet regeert als bijna zuiver liberaal; het zit veel te vast aan het kapitalisme. Het kapitaal moet echter georgani seerd worden voor de welvaart van de menschen. Wat we momenteel doorma ken is een crisis in het kapitalisme. Wanneer alles georganiseerd geschiedt, zal het pas goed gaan. Die tijd zal ko men. Er is er maar één die het brengen kan, dat zijn de arbeiders met elkaar, zeide spr. De crisis die het kapitalisme in 1929 heeft aangegrepen, schreeuwt om omverhalen van het economische stelsel van het liberalisme. In Duitsch land hoopte men d,at Hitier het zou kunnen, maar het volksleven is er geen steek door verbeterd, evenmin in Italië. Al die heeren worden dienaars van 't kapitalisme. Ook Colijn kan geen verlossing geven. Alles wat hij doet aan ordening is ka pitalistische ordening. Een is er die het kapitalisme kan weerstaan, dat is de arbeidersklasse, aldus spr. Juist deze moeilijke tijd maakt de arbeiders tot de profeten van den nieuwen tijd. Een heid moet er komen in de organisatie van de wereld. De werklooze heeft recht om te leven en te bestaan. De arbeiders moeten volhouden in het so cialisme. Het geloof in het socialisme zal niet verwoest worden. In dat tee'ken zult gij overwinnen zoo besloot spr. zijn rede onder applaus der volle zaal. De heer Onderdijk heeft nog een slot woord gesproken en opgewekt tot aan sluiting bij de s.d.a.p. Spr. dankte .den spreker, en verdere medewerkers van dezen avond. De avond werd opgeluisterd door de Pappenheim, maar Bernhard heeft me opgesloten," „Dat was verstandig van hem." „Hij zei: Prinses, er is hier in het kasteel maar één bevelhebber en die ben ik. U moet mijn bevelen gehoorza men. Maar maakt u zich niet bezorgd. U zult den overste veilig terugzien. Zijn beide regimenten zijn op weg naar hier en de meester brengt een gehpel leger op de been". „De meester?" vroeg Saxon. „Ken jij den meester." „Hij bracht -me dadelijk een bezoek, toen ik hier kwam, vertelde mij d^t hij je vriend was, dat ik geen angst be hoefde te hebben, daar je spoedig weer op vrije voeten zoudt wezen. Hij zei: „Wij hebben een plan dat moet slagen. Maar bovendien het leven van den overste loopt niet het minste gevaar. Von Pappenheim weet dat hij rijk is, dat u en zijn vrienden elke som zouden bijeen brengen als losprijs. Overste Saxon is voor hem van te veel waarde. De keizerlijken, vervolgde hij, hefc|>en veel geld noodig. Keizer Ferdinand-ziet geen kans meer te leenen, zelfs niet bij de Joodsche geldschieters, van welke hij velen tot vijand gemaakt heeft. Wat een groote domheid was. Wallenstein is de eenige man, die hem zou kunnen belpen. De keizer heeft hem ontslagen. Hij zal hem moeten terug roepen, maar de beroemde veldheer is niet meer te vertrouwen. Hii vergaat van eerzucht. Hij heeft getracht een verbond met den koning van Zweden te sluiten, doch de koning vertrouwt hem evenmin." ,,,Dat is alles volkomen waar", beaam- Mi muziekvereeniging „Excelsior", die eenige nummers ten beste gaf onder leiding van den heer J. v. Soelen. Ook de zangvereeniging „De Volksstem' onder leiding van haar directeur J. Sturm heeft op verdienstelijke wijze en kele liederen gezongen terwijl tenslotte de A. J. C. een paar dansjes uitvoerde. Herbouw winkel van Wolders. De herbouw van het afgebrande ge- deelte van het pand Langedelft H 18, waarin gevestigd waren de winkel, toou- kamers enz. van het Electro-technlsch Bureau Wolders, is na besteding opge dragen aan den heer K. J. van Loo, Men hoopt over ongeveer 8 weken de zaak te kunnen heropenen. De werkloosheid. Het aantal werkloozen loopt geleide lijk iets terug. Het is dezen winter lan gen tijd boven de 1300 geweest, doch de laatste weken is het gedaald en bedraagt thans 1272, waarvan 86 bij de werkver schaffing, De metaalbewerkers vormen nog steeds het grootste aantal n.l. 552. De bouwvakkeji vertoonen wel eenige opleving, doch in deze vakken zijn nog meer dan 200 werkloozen, n.l. 100 tim merlieden, 64 schilders, 25 metselaars, 21 opperlieden en 12 stucadoors- AAGTEKERKE. Maandagavond ver gaderde de vereeniging „Groene Kruis", Van de 164 leden welke de vereeniging telt waren er slechts 12 leden aanwe zig. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat een goed slot te boeken viel. Tot afgevaardigde naar de alg. verg., welke gehouden z,al worden te Zierikzee werd gekozen de heer J. de Lange. Van het materieel, dat in goeden staat verkeert, werden in het afgeloopen jaar 44 stuks aan 21 leden in bruikleen gegeven. DOMBURG. Maandagavond had een jaarvergadering plaats ten belange van het vereenigingsgebouw „Samenwer king". Dit gebouw is eigendom van en in gebruik bij de muziek- en zangver- eenigingen „Apollo", „Volharding leidt tot het Doel" en „Looft den Heere". Uit alle drie waren belangstellenden opge komen. Het lokaal is ook een oefen plaats voor het kinderkoor „De Jonge Stem" en des zomers van de mandoline- vereeniging, terwijl ook nu en dan gods dienstoefeningen binnen zijn muren ge houden worden, doch alle financieele voorzieningen zijn toevertrouwd aan een commissie, gevormd uit leden der drie eerste vereenigingen. Voorzitter dier commissie is de heer J. Maas Johz., se cretaris de heer P. de Pagter Jz., pen ningmeester de heer Jac. Geertse. We resumeeren uit die vergadering: Inkomsten 72, uitgaven 186, na- deelig slot 114. De drie vereenigingen zullen dus theoretisch elk 38 moeten bijdragen, doch deze bijdrage zal tot 45 verhoogd worden om de kas te ver sterken tegen ongunstige exploitatlieja- ren. Het kassaldo zal dan pl.m. 140 be dragen, waar tegenover een hypothecai re schuld staat van nog 200. Deze zal door aflossing met 25 verminderen. Na uitloting van 5 rentelooze aandeelen ad 10 blijft er een rentelooze schuld /ran 1360. RAAD VAN HOEDEKENSKERKE. HOEDEKENSKERKE. Maandag ver gaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester J, M. Slegt. Afwezig de heer Johs. Boone. De v o o r z. deelde mede dat een reclame van W. de Punder te Nisse te gen het betalen van het door hem in de ze gemeente verschuldigde schoolgeld door den Raad van Beroep voor de di- de Saxon. „Dat z,al wel zoo zijn", antwoordde Mraion. „Maar mijn vrees dat zoo'n deugniet als jou iets zou overkomen, werd er niet door verminderd, ofschoon de meester en Bernhard mij steeds moed trachtten in te spreken, Ik vond het beter zelf de koe bij de horens te pakken, doch daarvan wilden ze niets wetèn. Geen van beiden. Ze zeiden, dat ik dan jouw kansen zou bederven en dat, als wij beiden in zijn handen wa ren, alles verloren zou zijn en Von Pappenheim geheel meester van den toestand zou wezen. De overste zou honderdmaal liever sterven. Bingum- stein is onneembaar, zeide Bernhard. Mocht het verwoest worden, dan waren er veilige geheime uitgangen." „Gelukkig dat ze je tegen wisten te houden. Jij in de handen van Von Pap penheim," zei hij met trillende stem en drukte haar stijf tegen zich aan. „Ik durf er niet aan denken." „En toen vanmorgen, terwijl het nog duister was, plotseling dat krijgsrumoer het tumult van den strij'd, het gekerm der gewonden, de schrille kreten der stervenden! Wij stonden op de tinnen van het kasteel. Eerst konden we niets zien in de duisternis, maar toen het la ter werd, begonnen we iets te onder scheiden, een veldslag van schimmen. En toen zag ik jou, vrij, hoog te paard op Balder's rug, te midden der ruiters en mijn hart sprong op van vreugde. En nu ben ik zoo dankbaar en blij1". Ze kuste hem op beide oogen. „Nooit, nooit Iaat ik je weer alleen er op uittrekken." (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5