BUITENLAND. AFLOOP AANBESTEDINGEN. BELGÏE. FRANKRIJK. DUITSCHLANB. ENGELAND. ZWITSERLAND. Volksstemming over de weermacht. BOEKENSCHOUW. BALKAN, ZUID-AFRIKA. VER. STATEN. JAPAN. le lie Ier lr- lln len in an te >ag If e- Ist- len Jne |eit, zij fan ze de sift low de kgst |>op >u- prts kers json Iwel side leen \ers maal pluis was. In de slachtplaats is door de ambte- naren een inval gedaan. Men trof er een clandestien geslacht varken- De beide ambtenaren gingen over tot in beslagneming van het varken, waarna zij proces-verbaal tegen H. wilden op maken. H, maakte zich zeer kwaad en hij i,:ep eensklaps de slachtplaats uit, roepende: Sterven zullen jullie. Even later kwam hij terug met een buks, waaruit hij, nog op het erf staan de vóór het slachthuis twee schoten loste in de richting van de slachtplaats. De beide ambtenaren zochten dadelijk dekking achter een paar schotten en zij trokken hun revolvers, waarmee zij H., die als een wildeman te keer ging althans eenigszins in bedwang wisten te houden, terwijl een zoon van H. inmid dels het in beslag genomen varken voor hen in een wagen laadde. H. is voor den burgemeester geleid en gehoord. Hij verklaarde onder drankin vloed te hebben gehandeld. De buks, welke van het kaliber 9 mm is, is in be slag genomen. Tegen H. is proces-ver baal opgemaakt. EEN TON VERDUISTERD. Te den Haag is de 35-jarige boek houder J. F. aangehouden die zich schuldig zou hebben gemaakt aan ver duistering van een bedrag van onge veer 100.000. De verduisteringen zijn gepleegd ten nadeele van de N. V. Textiel Import Cie. in de Amalia van Solmsstraat, het agentschap van een groote Duitsche firma. P, genoot een buitengewoon ver trouwen bij zijn firma, doch het schijnt toch, dat men gedurende die eerste twee dagen van de vorige week, argwaan tegen hem heeft opgevat, Woensdag j.l. meldde P. zichzelf bij de politie aan. Hij legde een volledige bekentenis af en verklaarde reeds gedurende een paar jaar, gelden die hij voor de firma op een bank moest storten, te hebben achter gehouden. In totaal zou dit een bedrag van oirca 100.000.zijn geweest. P. heeft dit kunnen doen, omdat hij van zijn firma het volste vertrouwen ge noot, en dan ook nooit gecontroleerd werd. Het politie-onderzoek heeft voorts uitgewezen, dat P. het zich aldus on rechtmatig toegeëigende geld verdob beld heeft in verscheidene Belgische badplaatsen. Tenslotte wist hij zijn be drog niet langer meer verborgen te houden. P. is ter beschikking van de justitie gesteld. DOODELIJK ONGELUK BIJ EEN VEER. Een 78-jarige man uit Maas- bracht trachtte de veerpont te Wessem nog te bereiken toen deze juist van wal stak. Toen hij zijn fiets had overgegeven, wilde hij: zelf op de loop plank springen, doch viel in de Maas, Hij werd bewusteloos uit het water ge haald en is kort daarop overleden. i TWEE VISSCHERS VERDRONKEN. Hedenmorgen zijn twee personen tij dens het visschen in de Waalhaven te Rotterdam verdronken. Om half zeven hedenmorgen zijn drie visschers uit Rot terdam naar de Waalhaven gegaan, om daar te gaan visschen, hetgeen verbo den is. Een van hen is op den kant ge bleven en twee zijn met een klein roei bootje de Waalhaven opgegaan. Het water was vanwege den harden wind zeer ruw. Bovendien hebben de twee mannen, naar mag worden aangenomen, niet de noodige voorzichtigheid be tracht. Het bootje is omgeslagen en de twee mannen geraakten te water. Op een op eenigen afstand liggend schip heeft men hulpgeroep gehoord en is men daarna met een roeiboot te hulp gesneld. Het was toen echter reeds te laat. De beide visschers zijn verdron ken. De rivierpolitie, die spoedig was gewaarschuwd is gaan dreggen en heeft tenslotte het lijk van een der mannen, den 44-jarige P. B. uit de Westerbeek straat, opgehaald. Het lijk van het tweede slachtoffer H. V., uit de Heer Nicolaasstraat heeft men tot dusver nog niet kunnen vinden. EEN I02-JARIGE, Gister herdacht 'de heer de Koning, te Oude Tonge zijn 102den geboortedag. ALWEER DE KOKENDE KOFFIE. Begin vorige week liep een kindje van den heer P. S. te Eindhoven hevige brandwonden op, doordat het 'n pot kokende koffie over het lichaapje kreeg. Than sis-d ekleine aan de gevol gen overleden. 1rTBnr™EP0MP UIT ELKAAR GE VLOGEN. Toen Zaterdagavond de heer J. van der M., eigenaar van een autogarage te E i n d h o v e n, mef be hulp van eenige knechten een verstopte benzinetank wilde leegpompen, is deze, doordat «eh giftige dampen ontwikkel den, ontploft. De benzine vloog in brand. De heer van der M. kreeg de stukken van den tank in het gelaal en werd ernstig gewond. Ook kreeg hij he vige brandwonden. In bedenkelijken toestand is het slachtoffer naar het gast huis vervoerd. De andere personen kre gen geen letsel. BANKIER GEARRESTEERD. De politie te Zandvoort heeft op last van de justitie te Haarlem den bankier R. wo nende te Zandvoort gearresteerd, ver dacht van oplichting. Hij zou een in woner van Rotterdam voor een bedrag van 10.000 hebben opgelicht onder voorwendsel een emissie van aandeelen te zullen verzorgen. De man is in het huis van bewaring te Haarlem opgeslo ten. DOODELIJKE VERKEERSONGE- VALLEN. Zaterdagavond werd op den Warnsveldscheweg te Zutphen mej. W. aangereden door een auto. 's Nachts is zij zonder tot bewustzijn te zijn geko men, in het Alg. Ziekenhuis overleden. De 51-jarige wielrijder W., die op den Velperweg te Arnhem nabij de Ernst Casimirlaan door een auto werd aangereden, is in het gemeentezieken huis aan de bekomen wonden overle den. PARAGUAY WIL UIT DEN VOLKENBOND. Maar dat zal zoo maar niet gaan. De regeering van Paraguay heeft Za terdag te Genève een nota overhandigd, waarin zij mededeeling doet van haar besluit uit den Volkenbond te treden. De nota motiveert dezen stap met de verklaring, dat Paraguay diep teleurge steld is over de houding, welke de Vol kenbond ten aanzien van den oorlog tusschen Paraguay en Bolivia heeft aan genomen. Met name wordt er over geklaagd, dal de Volkenbond geen gevolg heeft gege ven aan het verzoek der Paraguayaan- sche regeering, 'n onderzoek in te stel len naar de verantwoordelijkheid voor het uitbreken van het conflict. De Vol kenbond heeft daarom, zoo wordl ge zegd, niet het recht, sancties tegen Pa raguay te nemen. Tevens wordt er in de nota tegen geprotesteerd, dat het em bargo op den wapenuitvoer slechts is opgeheven voor zoover het Bolivia be treft en niet voor Paraguay. Naar uit Genève wordt gemeld, kan Paraguay's opzegging van het lidmaat schap niet eer van kracht worden dan twee jaar na betaling van de Paraguay- aansche schulden aan den Volkenbond; daarin bestaat n.l. een groote achter stand. Insiders achten het onmogelijk, dat deze schulden betaald worden, zelfs indien Paraguay den oorlog binnen den termijn van twee jaren wint. Dit zou er dus op neerkomen, dat het juridisch gesproken onmogelijk is, dat Paraguay zich uit den Bond terugtrekt. HET ITALIAANSCH-ABESSIJNSCH CONFLICT, Een neutrale grenszone Maar Italië verscheept nog steeds troepen. Uit Addis Abeba, de hoofdstad van Abessinië wordt gemeld, dat er een ac- coord tusschen Abessijnsche en Italiaan- sche onderhandelaars is tot stand geko men inzake een neutrale zone langs de grens tusschen Abessinië en Italiaansch Somaliland. Gedelegeerden van partijen zullen zich naar het grensge bied begeven, om de zone, die 6 km breed moet zijn, af te palen. Men hoopt hiermee verdere incidenten te voorko men. Intusschen gaat Italië voort met het zenden van troepen naar Somaliland De luchtpostdienst BelgiëCongo. De nieuwe luchtpostdienst tusschen Bel gië en den Congo is Zaterdag ingewijd met het vertrek van het driemotorige Fokker-toestel „Edmond Thieffry", dat om even over vieren van Brussel ge start is, met bestemming naar Marseille, waar de eerste etappe eindigt. Volgens het reisplan moet het vliegtuig 28 dezer te Leopoldsville aankomen. Noodweer. Boven verschillende deelen van Frankrijk hebben gisteren hevige stormen gewoed, In Savoye en in de Fransche Alpen richtte het noodweer schade aan. Te Blaye sloegen tengevolge van den storm de kerkklokken uit den j klokketoren. I Vier personen werden gedood, door- j dat zij in aanraking kwamen met op den grond liggende bovengrondsche leidin gen van het hoogspanningsnet die door j den storm waren doorgebroken. Vijf kinderen levend verbrand- Een tragisch ongeluk wordt uit Saint Quentm gemeld: Vijf kinderen, in den leeftijd van 7 maanden tot 4 jaar, zijn daar in de vlammen omgekomen. De ongelukkige moeder der vijf kinderen werd levensge vaarlijk gewond naar een ziekenhuis vervoerd. Zaterdagmorgen tegen tien uur brak in de houten barak, waarin het gezin, dat uit tien leden bestaat gehuis vest was, brand uit. In enkele oogenblik- ken was het huis één vlammenzee. De moeder probeerde nog haar kinderen te redden, doch geraakte, geheel met brandwonden overdekt, buiten bewust zijn. De lichtgebouwde barak brandde volkomen af. De overige leden van het gezin waren bij het uitbreken van den brand niet in de woning aanwezig. De R.K. kerk tegen de Du'tsche ge loofsbeweging, Naar de Daily Tel. verneemt is, op bevel van kardinaal Schulte een veroordeeling van de door prof. Hauer geleide „Duitsche geloofsbe- weging" van den kansel der katholieke kerken in Keulen voorgelezen. De bewe ging, zoo wordt gezegd, die het bestaan loochent van een God en van een toe komstig leven, bewijst, dat zij niets te maken heeft met de ware religie- Zi' tracht het Duitsche volk een geloof te brengen, dat wortelt in het bloed, en in het Christendom haar voornaamsten vij and ziet. Het protest eindigt met een uiting van misnoegen over het feit, dat de Duitsche geloofsbeweging sedert lang, zonder tegenspraak te dulden, beweert een van de krachtbronnen van het Der de Rijk te zijn, terwijl de katholieke en evangelische kerken gebrandmerkt woi- den als struikelblokken op den weg naa<- het nationaal herstel. Volgens prof. Hauer, aldus kardinaal Schulte, heeft de Duitsche geloofsbeweging de goedkeu ring van Hitier. Welke houding, zoo vraagt hij, zal de staat aannemen? Voor haar kanarie gestorven. In een der Londensche ziekenhuizen is een 65-jarige weduwe gestorven aan de brandwonden, die zij had opgeloopen bij een brand in haar huis. Toen de brandweermannen het huis waren bin nengedrongen, vonden zij de vrouw op den grond liggend met een kooitje met een kanarie in haar armen. Het vogel tje leefde nog. „Ik ging terug om mijn vogeltje", mompelde de vrouw, toen zij naar het ziekenhuis gebracht werd. Verlenging van den diensttijd met meerderheid van 75-OGO stemmen goedgekeurd- Gisteren zijn de Zwitsers aan 't volks stemmen geweest over een zeer belang rijke aangelegenheid, namelijk die de weermacht van het land. Sedert het duidelijk is geworden, dat er van een aanzienlijke vermindering der bewape ningen in Europa binnen afzienbaren tijd wel geen sprake zal zijn, en dat de ge varen, waarmee groote legers en een voortdurend dreigende, deels zelfs reeds gevoerde, bewapeningswedstrijd den vrede in ons werelddeel belagen, voor- loopig wel niet zullen kunnen worden overwonnen op zijn allerbest gema tigd is Zwitserland er op uit geweest, zijn weermacht paraat te maken. Welis waar wordt de Zwitsersche neutralite'd Emal Ludwig, Hindenburg und die Sage von der deutschen Rt- publik. Querido Verlag, Am sterdam 1935- Ludw'g is nog steeds een vruchtbaar schrijver en men kan van hem verwach ten, dat hij de „emigrantenliteratuur" n ;g met men'g boek zal uitbreiden. Zijn schrijftran-; bleef tot cusver onveran derd: breed, vlot, zonder wetenschappe lijke verdieping. De achtergrond waarte gen zijn figuren .zich bewegen komt bijna steeds te kort. Daarentegen valt de psy chologische ontleding van de hoofdper sonen in zijn werk te loven. Ludwig is geen bewonderaar van Hin denburg en men kan dit boek dan ook meer een geschrift tegen dan een studie over den grijzen generaal noemen- Uit voerig wordt Hindenburg's afkomst uit den geestelijk zoo beperkten lagen Duit schen adel, den beruchten Junkerstand, beschreven. Een beschrijving van de men taliteit van den Pruisischen officier, die een aanklacht gelijk is- Hindenburg was volgens Ludwig een betrouwbaar, een voudig man maar daar is ook alles mee gezegd. Toen de generaal na afloop van den oorlog mémoires schreef, wijdde hii aan de veertig jaren van zijn leven, waarin er niets te vechten viel, slechts twintig bladzijden. Innerlijk beleefde hij in dezen tijd, volgens zijn biograaf, hee 1 weinig. j Gepensioeneerd voor het uitbreken i van den wereldoorlog meende Hin den- i burg, dat zijn rol was uitgespeeld. Hij richtte zich zoo behagelijk mogelijk op zijn landgoed in. Op boeiende wijze be- gewaarborgd door een verdrag, in 1815 door de groote mogendheden gesloten, maar Zwitserland is te' verstandig ge weest om zich op zulk een papieren overeenkomst alleen te verlaten- In het najaar van 1933. besloot net Zwitsersche parlement tót het aanschaf fen van nieuwe wapenen, o-a. mijnwer- pers, modern berggeschut en zwaar veld geschut en tot vermeerdering van de ïoeveelheid lichte- en zware machine- geweren en vliegtuigen. Verder werd de grensbescherming met diverse wet- i ten uitgebre'd en de organisatie van grensbeschermingstroepen tot dekking van een mobilisatie en een opmarsch aangevangen. Dit alles vereischte een dieper gaande opleiding der recruten, en dientenge volge werd er een wetsontwerp inge diend, waarbij de opleiding bij de infan terie van 67 op 90 dagen, die bij de ca valerie van 92 op 104, bij de artillerie van 77 op 90 en bij de technische troe pen van 67 op 90 dagen gebracht werd. in de tijden der herhalingsoefeningen werd geen verandering voorgesteld. Men ziet, dat deze verlenging van' den diensttijd zeer gematigd is, en het ontwerp werd door het parlement met groote meerderheid aangenomen. Slechts een deel der sociaal-democratische fractie stemde tegen- Nu hebben echter de communisten, tezamen met de op- pcsiotioneele socialisten, weten door ie zetten, dat de wet aan een vo ksstem- ming onderworpen zou wordenj Dit kan in Zwitserland met iedere wet gebeu ren, indien 30.000 stemgerechtigden hun ïandteekening onder een verzoek daar toe plaatsen, en dit aantal kon gemak- telijk worden bereikt- Gisteren, Zondag, >nu is als ge zegd het referendum gehouden. Men verwachtte een vrij groote meerderheid voor de wet en die is er ook gekomen- Er werden in totaal bijna 939.000 stem men uitgebracht, waarvan 507.000 voo" en 432.000 tegen de wet. De meerder heid bedroeg dus 75-000 stemmen. Ook in het kanton Zürich, w,aar de sociaal democraten groot in aantal zijn, werden er meer stemmen voor dan tegen de wet uitgebracht. Acht menschen in een sneeuwstorm omgekomen- In het dorpje Vraki, aan de grens tusschen Albanië en Montene gro, is tijdens een zwaren sneeuwstor o het dak van een huis ingestort, tenge volge waarvan een geheele familie be staande uit acht personen, om het leven ;s gekomen. De moeder en haar drie zoons waren op slag dood. De vader slaagde er nog in, om zich en zijn drie jeugdige dochtertjes uit de ruïne te be vrijden, doch spoedig verloor hij het be wustzijn, Den volgenden morgen vonden de buren den man en zijn dochters, doch toen waren allen doodgevroren, Een regenboog bij maanlicht. Te Margate, in Natal, heeft men geduren de een gedeeltelijke maansverduistering het zeldzame schouwspel van een vol maakten regenboog bij maanlicht waar genomen. De volle maan steeg op uit de zee in gedeeltelijke verduistering, ter wijl het verder vrij bewolkt was. Uit het Zuiden kwam een lichte regen en daar bij werd de regenboog zichtbaar. Toen de regen ophield, vervaagden de kleu ren langzamerheand en de boog ver dween, terwijl de maan zeer helder scheen. De indruk van dit natuurver schijnsel werd nog grooter, doordat de regenboog in den Oceaan werd weer spiegeld. Een griezelig jubileum. In de hoofd stad van den slaat Mississinni heeft de 59-jarige Will Purvis den dag herdacht schrijft Ludwig hoe de Keizer en zijn adviseurs er toe kwamen, Hindenburg weer in dienst te nemen in een hoogere functie dan hij in zijn loopbaan ooit hac bekleed. Men stond namelijk voor de vraag wien men naar Oost-Pruisen zou zenden om „de Russische stoomwals" te gen te houden en daarbij viel de keus op Ludendorff, den besten strateeg van het Duitsche leger. Nu was Ludendorff ech ter een buitengewoon nerveuze figuur van wien men behalve geniale invallen ook plotselinge inzinkingen kon ver wachten. Daarom werd besloten om naast den strateeg een legeraanvoerder te plaatsen, die de plannen van den cher van den generalen staf rustig en be heerscht zou kunnen uitvoeren. Zoo kwam Hindenburg, de man zonder ze nuwen, naast Ludendorff te staan. De beide generaals werkten vier jaar lang op de gelukkigste wijze samen en hun overwinningen maakten diepen indruk op het Duitsche volk. Merkwaardig wai echter dat de groote populariteit slechts aan Hindenburg ten deel viel. Ludwig vertelt hoe de „legende" van Hinden burg's bekwaamheid ontstond. Terwi; Ludendorff in de nachtelijke stilte van zijn studeervertrek de plannen uitdach zag men Hindenburg steeds op de be dreigde punten. Hij imponeerde door zijn geweldige gestalte, zijn kalmte en zijn zwijgzaamheid. Men zag in hem den nan, die alles voor het vaderland overhac zonder eerzucht, het ideaal van den Duit schen held. Toen in 1918 de nederlaag onafwend baar bleek, de Keizer vluchtte en alle ineenstortte, was Hindenburg de een'g dat hij 40 jaar geleden tevergeefs ter dood werd gebracht. Op 19-jarigen leef tijd was Purvis ter dood veroordeeld wegens een moord, waaraan hij onschul dig was. Op een middag in Februari '94 zou de executie plaats hebben in het openbaar op een plein in een klein Mis- sissippi-stadje. Den gevangenispredikant Sibley had Purvis meegedeeld, dat hij onschuldig was, en terwijl Purvis op het schavot gereed stond om te worden op gehangen, bad de priester met luider stem, dat een wonder zou mogen ge schieden om den jongen te sparen wan neer hij onschuldig was. De scherprech ter trok het valluik weg en Purvis viel omlaag met de strop om den nek, doch door een of andere fout trok de slrop niet dicht en tot groote verbazing vaa de vierduizend toeschouwers gebeurde er niets met den veroordeelde. Deze werd opnieuw naar boven geleid, waar de executie herhaald zou worden, doek daartegen kwam de menigte in verzet, zoodat de doodstraf veranderd werd in evenslange gevangenisstraf. Vijf jaar ater bekende een ander den moord, waarvan Purvis beschuldigd was, te lebben gepleegd. Bij onderzoek bleek deze verklaring juist en werd Purvis in vrijheid gesteld. De wraak van een 18-jarig meisje. Ongeveer zeshonderd bandieten hebben een overval gepleegd op het plaatsje Li- <ow en namen het in bezit. De aanvoer ster van de bende was een 18-jarig meisje, Li-Hankou genaamd. Zij leidde de .bandieten naar de woning van den Japanner Soeto, haar vroegeren werk gever, die den bandieten in handen viel. Men trekt hieruit de conclusie, dat het aij dezen overval gaai om een gro itsch opgezette daad van wraak van 't meisje. generaal, wiens prestige onaangetast bleel. Daarna begon de lijdensperiode der jonge Republiek. Vrijwel alle schrij vers zijn het er tegenwoordig over eens, dat de Republiek van begin af zwak stond en nooit in de harten van het volk- leefde. De nieuwe bewindhebbers leden zonder uitzondering aan een minderwa ir- digheidscomplex en de eenige man, die Duitschland had kunnen redden, RaHe nau. werd neergeschoten. Ebert en zijn vrienden lieten zich imponeeren door uniformen en d lor de fijne manieren *'et verarmde aristocraten. Er veranderde weinig. Ook in de Reichswehr speelden de Junker de groote rol, die zij vroegci in het leger hadden gespeeld. Toen Hindenburg president werd, was daarmee, aldus Ludwig, over het lot van de democratische republiek beslist- Het militairisme kreeg weer de overhand, a deed Hindenburg ook zijn best boven de partijen te staan. Uitvoerig wordt be schreven hoe von Papen en von Schlei cher steeds meer invloed kregen achter de schermen. Het gelukt Ludwig echter niet ons duidelijk te maken waarom en op welke wijze het nationaal-socialisme opkwam. De figuur van Hitier blijft on duidelijk en zoodra Hindenburg besloot den jongen volksleider zijn vertrouwen te schenken, ziet Ludwig in den presi dent slechts den aftandschen ouden heer, die zijn volk verraadt en de grondwet schendt. Zoo eindigt dit boek met de klanken, die ons uit de emigran tenliteratuur bekend zijn, haat of min achting voor het tegenwoordig régime. B - Onder levendige belangstelling werd Zaterdagmiddag te K a p e 1 1 e aan besteed in het Veilingsgebouw voor Je Veilingsvereeniging Kapelle-Biezelinge en Omgeving door den architect den h»eer C. van Maris te Goes de uitbreiding van de gebouwen aan het bestaande terrein. In totaal waren er 21 inschrijvers nl J. Lindhout, Hoedekenskerke f 14600; M. Goedemont, Goes f 12500; Johs. Bay- ens, Kapelle f 12390; Firma J. M. J. Schrijver, Goes f 11970; G. Hollema, Middelburg f 11820; J. van Sabben, Goes f 11665; A. Schrijver Mz., Goes f 11658; S. Wisse, Zaamslag 1 11586; Jacs. Allewijn, Hoedekenskerke f 11350; J. Priem, Ovezande f 11299; Firma D. van Maris, Kapelle f 11290; W. van de Linde en Smit te Kattendijke f 11267; Legrand en Verheijke, 's-Gravenpolder f 11199; L. Nolet, Hansweert f 11180; L. Korstanje, Wemeldinge f 10900: A. den Herder, Wolphaartsdijk f 10800; Jacs. de Jonge, Biezelinge 10666; Geb. Janse, Nisse f 10375; WeststrateSmit, Kattendijke f 9980; Th. van Doorn, Krabbendijke f 9786; J. A. Poleij, Krui- ningen f 9524. Gegund aan den laatst genoemde. De aanbesteding van bekap ping en koelcelinstallatie is aangehou den en zal nader worden bekend ge maakt. Zaterdagmiddag werd door B. en W. van Rilland-Bath aanbe steed het dempen en rioleeren van den sloot langs den Hoofdweg met bijleve- ring der buizen. Inschrijvers; A. van Chaam te Hoogerheide f 2902 en f 2910; T. J. van Doorn te Krabbendijke f 2670, f 2730 en f 3016; M. Hoogesteger, We meldinge f 2600 en f 268Ö; A. Warren, Osenisse f 2314; J. Haringman, Colijns- plaat f 2300; J. Kint, Ossenisse f 2275; L. van Popering, Bruinisse f 2260; M. v. d. Velde, Bruinisse f 2219; J. Nieu- wenhuyse, Rilland-Bath f 2189; M, Mathijsse, Brouwershaven f 2187; A. H. Cornelisse, Waarde f 2132,60 en f 2247,60; A. Weststrate, Rilfand-Ba'th f 2181 en f 2263. Gegund aan laatstgenoemde. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Kinderhandschentje, I. Schotel, Mo lenberg K 72. Portefuille, J. Rot, Rei gersstraat A 152; 3 Stukken zeep, Wed. Minet, Beenh. singel K 72; Penhouder, J. van der Klippe, Spanjaardstraat E 84; Stuk zink en lood, J. Lamijn, Gra venstraat. Huissleutel, Spruit, Zuidsin- gel E 27. Motorhandschoen, B, v. P.; Port met inh.. B. v. d. Roost. Oud Arn. Voetpad T 96; Kinderhandschoen, M. La Lau, Veerschensingel S 71; Rijwiel- merk, De Bree, Vliss.straat K 65; Be- lastingmerk, Gem. Veldwachter St. Lau rens; Glacé handschoen, N. Tinbergen, Bagijnhofstraat E 254; Slap boord, J. Melse, Rouaanschekaai G 159; Paar gummipijpen, S. Moens, t Zand, Bree- weg D 196; Handschoen, J. Verspoor, Noordweg S 235; IJzeren band-autowiel, De Jager, Segeersweg V 100; Tabaks pijp, B. v. P.; Stuk kantwerk, F. W. Arnoldus, Breestraat O 146; Kinderpet, J. Tilroe, Leliestraat S 150; Paar hand schoenen, W. Christiaanse, Noordweg B 150; Ring sleutels, B. v. P.; Heeren handschoen, G. Davidse, Schroeweg V 36a; Damesportemonnaie, P. de Kuiper, Pottenb.singel Q 54; Mestriek, M. Ba- rendse, Oud Am. pad T 184; Doos tof fees, J. Looise, N. Vliss. weg E 199; Be- lastingmerk, B. v. P. is eigendom van renner No. 35; Handbeschermer, G. Wattez, K. Delft F 26; Heerenrijwiel, Van Hoofstadt, Gravenstr. I 271; Kin- derp. m. inh., Steinz, L. Burg B 13;

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3