KORT ZEEUWS0H NIEUWS. KERKNIEUWS. LANDBOUW. KUNST EN WETENSCHAP. GEMENGD NIEUWS. BEVOLKING. INGEZONDEN STUKKEN. MARKTBERICHTEN. ZEEUWSCK-VLAANDEREH W.B Geref. Gem. „DE ZEEUWSCHE BEKER". Landbouwvereeniging te Ritthem. KONINGIN ASTRID ALS MOEDER. GOES. ONTVANGEN BOEKEN. NOGMAALS: DEN BOER OP. J. A. F. de Paauw. Vlaamsc'he dichteres Alice Nahon her haald. Een tweetal komediestukken: ,,Hoe is de wind?" en „De weduwe Hansen" waren blijkbaar goed ingestudeerd en verwierven niet minder bijval dan de liederen. 0. EN W. SOUBURG. De vereeniging tot instandhouding van een School met den Bijbel", hield Woensdagavond haar jaarvergadering in een der lokalen van de school. De voorzitter, de heer A. J. Arendse, drukte zijn spijt uit over de geringe opkomst. Uit het jaarverslag bleek o.a., dat in het afgeloopen jaar het onderwijs zijn geregelden voortgang kon hebben, De heer v. Soelen en mej. Contant werden dit jaar als kweekelin- gen met akte aan de school verbonden. 22 nieuwe leerlingen werden dit jaar in geschreven. Het gemiddelde aantal leer lingen is 197,5. De gewijzigde spelling werd dit jaar ingevoerd. Het ledental der vereeniging bedraagt 97, dat der be gunstigers 4. Uit het verslag van den penningmees ter bleek dat er een saldo is van 1623. Hiervan zal een groot gedeelte aan de gemeente terug betaald moeten worden. De heer J. Suurmond Jz. werd als be stuurslid herkozen en de heer A. J, Arendse als voorzitter. Op advies van het bestuur werd op de ter vorige ver gadering voorgestelde contributieverla ging teruggekomen. OOSTKAPELLE. Dinsdagavond hield het ondersteuningsfonds „Onderlinge Hulp" haar jaarvergadering. Het leden tal bedraagt 46, waarvan er 22 tegen woordig waren. Volgens het verslag van den penningmeester was dit het' gunstig ste financieele jaar sedert de oprichting nu 15 jaren geleden. De ontvangsten hadden bedragen 364, terwijl de uit gaven 173 waren. Slechts aan 6 leden moest voor ziekte uitkeering worden gedaan. Herkozen werd als voorzitter de heer C. Wondergem, terwijl als secretaris in- plaats van den heer A. Willemse, die zich niet meer herkiesbaar stelde, ge kozen werd de heer J. Geldof Jzn. VROUWENPOLDER. Dinsdagmiddag hield de Coöperatieve Vereeniging „Weegbrug A.gemeen Belang" in het café Duvekot alhier, onder voorzitter schap van den heer P. Meiis Wzn. haar jaarvergadering. Aanwezig waren 63 aandeelhouders. Uit de jaarverslagen bleek, dat in het afgeloopen jaar zijn gewogen 5220810 kg suikerbieten, 240530 kg pulp, 554 voer-aardappelen en 133 voer vlas. Financieel staat de ver eeniging er gunstig voor. De heer L Maas werd herkozen als bestuurslid. Daar de heer J. Wondergem te St. Lau rens, zich voor het vervolg niet meer als weger beschikbaar wilde, stellen, bracht de voorzitter hem den dank van het be stuur en de leden over, voor de door hem gedurende 10 achtereenvolgende jaren aan de Vereeniging en de leden bewezen accurate diensten, waarna be sloten werd in de eerstvo.gende verga dering een nieuwen weger te benoemen WATERLANDKERKJE. De heer J. D. Bareman, sedert 1926 secretaris penningmeester van het Groene Kruis, afd. Waterlandkerkje, heeft onver wachts in een bestuursvergadering zijn ontslag genomen. De Commissaris der Koningin be zoekt Maandag 25 Febr. a.s. de gemeen ten St. Kruis, Eëde, Aardenburg, Sluis, Retranchement en Cadzand. Het aantal aanglegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 3 tot en met 9 Febr. in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Goes 4, 's Heerenhoek 8, Kruiningen 1, Middel burg 4fr Stavenisse 1, Wemeldinge 2. Gekozentot notabel bij de Nee Herv. Kerk (vacature P. Maljaars) te Meliskerke de heer L. de Wolf en tot ouderling de heer H, Krijger. Ds. P. Honkoop te 's Gravenhage is beroepen te Bruinisse. (Ingezonden). Nagiften St. Maartensdijk f 6,50 j mee- lev. zuster te Wemeld. f 10; nagekomen giften Terneuzen f 10, f 10, f 12; van F,am. K. aldaar f 10; uit coll. G. K. te M'burg f 1, f 2,50, f 2; van M. M. M. f 2,50; fam. D. te Wemeld. f 2,50; Ger. M. V. f 1H. Sch. f 1A. te> M'burg f 1 uit coll. G. K. te Goes f 10; door be- midd, ds. Tjebbes f 1; Gez. D. te Mid delburg f 2,50; mej. N. N. te M'burg f 2,50; door ds. V. V. Vader f 4 en f 1; N. N. teVlissingen f 2; ui.t coll. G. K. te Vlissingen f 2,50; coll G. K. te Ril- land-Bath f 10; coll. G. K. te Arnemui- den f 1, f 1, van G. M. V. te St. Lau rens f 4,23; L. te Aardenb. f 2; nagiften Stavenisse f 8,75; coll. spreekbeurt dr. Krop te St. M,aart. f 16; coll. G. K. te Serooskerke f 2; F. te Meliskerke f 5; twee dankoffers uit Wemeld. f 10 en f 2,50; coll. G. K. Seroosk. f 1; P. te Hoek f 3,50; coll. te Tholen f 49. Hiermede is de eerste actie voor de „Zeeuwsche Beker" ten einde. We ont vingen niet minder d,an f 16379,25. Dr. Krop van Rotterdam zal een twee de actie inzetten met een redevoering te Middelburg, te Goes en te Nieuw- dorp, voor welke samenkomsten zullen worden belegd op 19, 20 en 18 Fe bruari a.s. Zie de advertentie die eerst daags in dit bl,ad zal verschijnen. Namens het Prov, Com. St. Laurens. A. Koning, giro 220659. De landbouwvereeniging „Gemeen schappelijk Belang" te Ritthem, hield deze week haar jaarvergadering, welke zeer goed bezocht was. De Voorz, heette welkom de heeren B. Franse, voorzitter van de geweste lijke tarweorganisatie, M. Kleinepier, secretaris-penningmeester, kring Wal cheren der Z. L. M. en J. Philipse, di recteur van de Coöp. aankoopvereeni- ging „Walcheren". Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat in het afgeloopen jaar door de leden 32210 kg veevoeder, 79545 kg kunstmeststoffen en 500 kg zaai- en pootgoed waren be trokken tot een bedr,ag van f 5322. De aftredende bestuursleden W. Boo gaard en Joh. de Visser werden herko zen. De heer Kleinepier zette nader uiteen de werking der zuivelcentrale. Hij ried eiken landbouwer aan, zich te organiseeren bij de Z. L. M., welke maatschappij meer dan 90 jaar onpartij dig in de bres heeft gestaan voor de belangen van de land- en de tuinbou wers. De heer Franse lichtte breedvoe rig toe, hoe de akkertuinbouwcentraie werkt en de heer Philipse deed mede- deelingen over de Coöperatie bij aan koop der bedrijfsbenoodigdheden. Aan de sprekers werden verschillende vragen gedaan, die uitvoerig werden be antwoord. Besloten werd den heer Ovinge, ,aJj. Rijkslandbouwconsulent uit te noodigen om een lezing met lichtbeelden te hou den over de voornaamste ziekten bij tarwe en aardappelen. „Ein Früblingstraum im alten Wien." Fritz Hirsch, Schut tershof, Middelburg. Etjkele weken geleden werden wij uit Den Haag opgebeld door een meneer, die erg z'n best deed Neder- landsch te spreken, zich overigens te lefonisch voorstelde als intendant of zoo iets v,an de Fritz Hirsch Operette, en vervolgens zeide, dat hij in de courant gelezen had, dat in Middelburg een mo derne schouwburgzaal verrezen was, en wat of wij er van dachten als Fritz Hirsch daar nu eens kwam. Versch onder den indruk v,an de openingsplechtigheid en de bezichtiging der nieuwe Schutershofzaal en van de vele wonderbaarlijkheden die het nieu we tooneel in accomodatie bood. heb ben wij dat plannetje instantelijk aan gewakkerden het resultaat van 'n lange keten schakels, waarin de hier boven gerelateerde een klein aanvangs- schakeltje vormt, heeft men gisteren avond dan in 't Schuttershof kunnen zien en hooren. Het is, dunkt ons, een groot succes geworden. De zaal was zoo goed als uitverkocht; uit alle steden en dorpen van Zeeland w,as men overgekomen; Goes en Vlissin gen waren bijkans even sterk vertegen woordigd als de hoofdstad. Het spreekt vanzelf: men moet van de operette als zoodanig houden, om van een avond als deze te kunnen_ ge nieten. Er zijn nu eenmaal menschen, die een operette vreeselijk vinden, zoo,als er ook zijn, die niet van een opera, of niet van roomtaartjes houden. Maar het zullen er niet veel zijn, en waren er van die tegenstanders in de zaal gisteravond, dan hebben zij een goede kans geloopen bekeerd te wor den. Men moet ook niet te zwaar op de hand worden. Zoo'n operette moet men niet meten met een maatstok, die er niet voor deugt. Men meet toch geen water bij de el, of een straatweg bij het pond? Een operette is een sprookje, en dan geen serieus sprookje met een ach tergrond, dewelke bij deszelfs overpein zing diepe voren in uw voorhoofd vergt weineen: een operette is een vroolijk, lustig sprookje, een zingend humorÜDch prentenboek, een amusant muzikaal di vertissement- Maar: men kan alles in soorten heb ben. Dus ook de operette. Zij kan kin derlijk-eenvoudig zijn en zij kan streven naar het opereftistisch hoogst bereik bare in elk détail. En nu weet zoo ten naaste bij iedereen in Nederland, die wel eens van een operette gehoord heeft, dat de naam Fritz Hirsch hier on geveer hetzelfde beteekent als Rie Mas tenbroek in de zwemmerij, de Pelikaap op de Indië-route, de K XVIII van de Marine, 4711 van de Eau de Cologne, Lithauer aan de bittertafel, oesters uit Yerseke, Monna Lisa onder de vrou wen en Pijnenburg op de fietsenfin, uit het midden van de bovensle p1ank De opvoering van „Ein Frühling- strausse im Alten Wien" voldeed in alle opzichten aan de verwachtingen, d'e Fritz Hirsch bij ons als traditie heeft aangekweekt. Het was alles verzorgd en in orde en naar het beproefde, doch nog steeds zeer smakelijke recept. Een verbazend aar dige tooneel-opstelling in de drie bedrij ven: vlotte en meeslepende muziek; gracieuse en groteske dansen; een intri gue met schoon ietwat doorzichtigen, desalniettemin voldoende pakkenden gang; een fleurig en kleurig gezelschap in de costuums uit het verleden, die we toch zoo gaarne eens aan den levenden lijve gedragen vóór ons zien; een troep spelers tenslotte, die door aantal en scholing met alle reeds genoemde bij zaken het geheel tot een aller smakelijk ste opvoering deed worden. Natuurlijk verdienen de lieftallige, beeldschoone en beminnelijke, hoogst beminnelijke, dochters van den Ober- kammerdiener Franz Rettenbacher de eerste eere-vermelding; daarna wordt laatstgenoemde zelf, door Fritz Hirsch vertolkt, toch direct genoemd. Zijn lied ,in de derde acte „Wie die Frauïn sind" had, ook door de uitstekende voordracht, een bijzonder groot en wel verdiend succes. De allerzotste operette- vorst Stanislaw Zareffsky zij daarnaasi om zijn zwaar gechargeerde maar deson danks daverend lachwekkende rol ver meld, evenals de keuring-weemoedige prins Karl en het allerfiefste „zonnetje" Heini. 't Is prettig, dat deze Frits Hirsch-op- voering zoo goed van stapel geloopen is: men kan dan slechts hopen dat, nu we weer een goede zaal daartoe hebben, Middelburg voor vast in de tournee wordt opgenomen. Aan belangstelling zal het dan niet ontbreken dat bleek gisteravond wel. EEN NIEUWE OPLICHTERSTRUC. Bij de Amsterdamsche politie heb ben enkele tamiiies aangifte gedaan, dat zij door iemand, wonende in Den Haag, op geraffineerde wijze zijn op gelicht. De politie heeft een onderzoek hier naar ingesteld, waarbij het volgende aan het licht is gekomen: Sedert eenige maanden schijnt er een man in Den Haag te wonen, die er zijn werk van m,aakt, iederen dag de over lijdensadvertenties van dagbladen, wel ke buiten Den Haag verschijnen, na te zien. Na eenige dagen ontvangt de fa milie, waar een sterfgeval heeft plaats gevonden, uit Den Haag een pakje on der rembours, waarop f 1,95 betaald moet worden. In de meeste gevallen hebben de fa milies waar men deze pakjes heenzond, ze geaccepteerd, daar men veronderstel de, dat de inhoud erv,an door den over ledene waarschijnlijk kort voor zijn dood besteld zou zijn. Als afzender stond op de pakjes: uitgeversmaatschap pij Alblec, Den Haag, doch ook gebruik te men wel eens den naam van een bonafide uitgevers firma. De inhoud van de pakjes bestaat uit een onbenul lig boekje, ter waarde van enkele cen ten. Het gebeurde Maandag j.l., dat bij 'n familie een pakje bezorgd werd, op 't oogenblik, dat de begrafenisstoet voor tie deur stond. Ook dit pakje werd ge accepteerd. De Amsterdamsche politie heeft zich met de Haagsche politie in verbinding gesteld, en men is te weten gekomen, dat een man bij een tweedehandsch boekwinkel te Den Haag verschillende van die boekjes heeft opgekocht. Ook is gebleken, dat er reeds meer perso nen in andere steden, zoo,als Rotterdam Utrecht en Gouda, op dezelfde- wijze zijn opgelicht. Het onderzoek wordt door de politie in diverse plaatsen voortgezet. SLACHTOFFER VAN KOLENDAMP. De heer D. te Santpoort, die Dinsdag in zijn won'ng bewusteloos werd aangetroffen tengevolge van kolen dampvergiftiging is aan de gevolgen be zweken. Een intieme beschrijving van koningin Astrid van België als moeder is gepubl'- ceerd door een medewerker van de „Daily Mail", die zijn artikel eerst te- inzage aan de koningin zond, waarop hij het terug kreeg met de opmerking „een charmant verhaal van hét leven van mijn kinderen". Op hetzelfde oogenblik, dat mil'ioenen moeders bezig zijn, haar dochtertjes aan te manen zich te haasten, om niet fe laat op school te komen, aldus het arti kei wijdt koning:n Astrid zich in haar paleis aan diezelfde taak. Prinses Josephine-Charlotte, het zevenjarig dochfertje van koning Leopold III en koningin Astrid, gaat thans op school als elk ander kind. Haar school is in het koninklijk paleis van Brussel gelegen (zij zelf woont in Laeken) en haar vier klasgenooten zijn kinderen van voor aanstaande Be'gische 'families. Uit het gewone co'-ps is een aantal onderwijze ressen gekozen, Op wie toezicht word- uitgeoefend coor een hoofdonderwijze res en een inspecteur- Het lesrooster is geliik aan dat van alle lagere scholen in België. De prinses moet op tijd aanwe zig zijn, want anders krijgt zij een straf- punt. Koningin Astrid zorgt er persoon lijk voor, dat alles in orde is voor het vertrek van het scholiertje. Het ontbijt moet kalm opgegeten worden, de klee- ren worden gekozen naar gelang van het weer, pennen, potlooden, schriften en boeken ingepakt. Het prinsesje gaat graag naar de school, die werd opgericht ingevolge de aanwijzingen van haar vader. Koning Leopo.d is nJ- van meening, dat de tij den voorbij zijn, dat koningskinderen afzonderlijk van anderen moeten wor den opgevoed. Hij ziet in, dat zijn kinde ren, widen zij op waardige wijze hun toekomstige plichten waarnemen, moe ten leeren zich vrij te bewegen. Zij moe ten begrip krijgen van het leven van het volk en kunnen dat slechts door een de mocratische opvoeding. Hoewel het aan tal leerlingen van het klasje beperkt is. wordt gezorgd voor persoonlijken wed ijver om de eerste plaats. Aan Fransch, Vlaamsch en muziek wordt groote aan dacht gewijd. Er heerscht strenge disci pline in de klas des te grooter is daar om de vreugde in het vrije halfuurtje- Dan rent Josephine-Charlotte, met haar wapperende haren vóór haar k asgenoo- ten den tuin in en weerklinkt haar vroo- lijke kinder ach boven allen uit. Na de school moet het prinsesje haar broertje, den vierjarigen kroonprins Boude wijn, in detads vertellen, wat zij op school heeft meegemaakt, en hij is verlangend ook spoedig tot de grooten te worden gerekend. Gekibbeld wordt er zelden, en nooit als de koning er bij is, want die maakt er vlug en streng een einde aan. Wat prins Boudewijn vóór al les is verboden, dat is wel: aan de oude poppen van zijn zusje te komen. Mei- de nieuwe mag hij desnoods nog spelen, maar de oude, waarvan de meeste door haar moeder zijn gekleed, zijn heilig. In één opzicht zijn de twee kinderen het a.tijd eens, en dat is in de liefde voor den kleinen Albert, die thans acht maan den oud is. Prins Albert houdt zeer zeker het wereldrecord vliegen voor de kindertjes van zijn leeftijd. Hij was pas zeven we ken oud, toen hij door zijn ouders werd meegenomen op een vliegtocht, naar Malmö (hij vertoefde toen enkele uren op Schiphol), en daarna heeft hij dikw:jis gevlogen van Brussel naar de Belgische kust. Op een bepaald uur moeten de kinde ren naar bed en zij mogen nóg zoo prui len, het helpt allemaal niets. Om 7 uur des morgens moeten zij opstaan en dan is het haast je rep je, want om 7,15 uur begint de gymnastiekles, die tot 8 uur duurt en waarbij natuur ijk de Zyeed- sche methode wordt gevolgd. Klokslag acht volgt het bad en dan is er voldoen de eetlust voor het ontbijt. De koningin is er ten zeerste op ge steld, dat die eerste maaltijd werkelijk en familie wordt gehouden. Op een ser veerboy wordt het maal door een be diende naar binnen gerold, hij trekt zich terug, de deuren worden gesloten en de moeder is alleen met haar k'nderer,. Zoo geeft koningin Astrid zich ten volle aan haar gezin en als zij een paar dagen afwezig moet zijn, aldus besluit het ar tikel, dan kan men van een waar drama spreken. Ingekomen: T. P. v. d. Berge, leerl. verpleegster, van Arendskerke, Oost- wal 31; M. Bal, dienstbode, van Hoede- kenskerke, Singelstraat 5; C. H. F. Co- reen, reiziger, van Terneuzen, Couwer- vestraat 40; A. Cammaert, kantoorbe diende, van St. Jansteen, 's H. H. kind. straat 41; M. van der Weele, en echtg. koopman, van Colijnsplaat, Scheldestr. 68; W. Boutens en echtg., koopman, van Wolphaartsdijk, Zaagmolenstraat 59 J. M. van Hesegeb. Vhn Waarde, zon der beroep, van W'dijk, St. Jacobstraat 40; H. B. M. Boogaard, leerl. verpleeg- stir, van Vlissingen, Oostwal 31; A. Doosjen en echtg., onderwijzer, van Gouda, Kamperfoeliestraat 16; F. de Munck en gezin, letterzetter, van Kloe- tinge, Zaagmolenstraat 61; C. van Stee, dienstbode, van Hoedekenskerke, Gan- zepoortstraat 11; L. H. Wigersma, reizi ger, van Leiden, Couwervestraat 40; Wed. M. Nieuwenhuize, zonder beroep, van Kloetinge, Oude Vischmarkt 12; M. de Schipper, dienstbode, van Kapelle, Oostsingel 134. Vertrokken: J. Langelund en gezin, off. L. d. H., naar Delft, Koornmarkt 4; M. A. Ramondt, gasfitter, naar Kruinin gen A 277; J. Walhout, dienstbode, naar Borssele, Molenpad; G. C, van Ginne- ken en gezin, koopman, naar Roosendaal Nispenscheweg 158; C. G. de Puit, werkman, naar Kapelle B 17; A. J. Rams winkelbediende, naar Breda, Haven 16. „Het wezen en de practijk van het. z.g. magnetiseeren". Onbevoegd uitoefe nen der geneeskunst? door L. Groene- weg. Uitgave van de vereniging voor psych:sch onderzoek en toegepast mag netisme gevestigd te Amsterdam. „De ganzenhoedster", toneelstukje met zang in drie bedrijven door J. W. Keemink. Uitgave W. J, Thieme Cie, uitgevers, Z u t p h e n. Bij dezelfde uitgevers verscheen „De gouden kroon", toneelstukje met zang en dans, bewerkt voor de lagere school, door B. D. Stobbe. „Onze gemeentelijke gebiedsindee- ling", brochure, uitgegeven door de centrale commissie voor bezuiniging der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel Overdruk uit „Maatschappij-Belangen". „Het kind in de poëzie", samenge steld en ingeleid door Dirk Coster. Om slag naar een ets van mej. C. König, Ver schenen bij Van Loghum Slaterus, Uit gevers Mij. te Arnhem. Bij den uitgever Fa. G, W. den Boer te Middelburg is de vijfde aflevering verschenen van „Friesland door de eeuwen heen", door dr. H. G. W, van der Wielen. In deze aflevering komen eenige illustraties voor. I. Afzenders onbekend stuk in de prul lenmand. 2. Briefwisseling wordt over inge zonden stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt me. teruggezonden. 4. Maakt het kortl Het platteland hult zich meer en meer in een waas van geheimzinnigheid. Na „plattelander", „landbouwer", „B(oer)", „X", en hoe verder de diverse plattelandsche inzenders mogen heeten, thans de geheimzinnige „Noord-Bevelan der". „Noord-Bevelander" meent dat ik wel eens een dagje op een boerderij ge weest ben. Laat ik hem geruststellen, deze beproeving is mij tot nu toe be spaard gebleven. Wel ben ik dikwijls op boerderijen geweest, om te trachten door „geleur en fezeur, geschooi en gebedel" iets aan oer of boerin te verkoopen, het geen echter niet dikwijls gelukte, dat moet ik er helaas bij vermelden. Niet dat ik duurder was dan ande ren, integendeel, maar om deze simpele reden, dat men speciaal op boerderijen (bèhoudens de spreekwoordelijke uit zonderingen) in de meening verkeert, dat men „aan de deur" goedkooper moet zijn, dan zelfs in de stedelijke winkels. Van dat standpunt gaat men uit, door dik en dun houdt men daaraan vast, en of men nu als koopman ook beweert, dat men om bijv. op Noord-Beveland te kun nen komen, toch extra onkosten moet maken, daar wordt eenvoudig geen re kening mee gehouden. (Zwem dan toch ook over, kooplui!) „Noord-Bevelander" vergeet, dat die zelfde menschen, die „leuren, zeuren, schooien en bedelen", toch ook allen mede moeten helpen (al was het maar doordat zij brood eten), om de groote bedragen op te brengen, die den hee ren boeren als „steun" worden toege kend. Is het dan te verwonderen, dat die menschen trachten iets terug te verdie nen bij dien gesteunden boerenstand? „Noord-Bevelander" beklaagt zich, dat er zooveel leurders, zeurders etc, op de boerderijen verschijnen. Een teeken des tijds, waarde vriend! Er zijn nu een maal veel meer menschen wien het in dezen crisistijd slecht gaat, dan boeren die in dezelfde benarde tijden nog kans zien om zich luxe-auto's aan te schaffen. Hij vindt het blijkbaar niet mooi, dat er zoo maar lieden rondloopen, die bij voorbaat den boer geen bestaan gunnen. Maar zou het niet aan den boerenstand zelf liggen, dat er zulke lieden bestaan, en dat het aantal derzulken steeds toe neemt? Peins daar eens over, gij vriend, daar in het land van „ik weet er niet 11 van Wat betreft het opstoken van arbei ders, daar behoeft „Noord-Bevelander" zich nog geen zorgen over te maken. Zoolang deze menschen nog genoegen nemen met loonen, zooals die over 't al gemeen op Noord-Beveland gegeven worden, is de opstokerij nog niet erg geslaagd. Het staaltje van dien stouten bakker vond ik zeer vaag. Tenslotte moet ik „Noord-Bevelander" nog mededeelen, dat ik den raad aan den middenstand alleen gaf om te trach ten den middenstanders een dienst te bewijzen. Het is geen oogenblik in mij opgeko men, om den boerenstand wel te doen, die wordt al genoeg welgedaan, veel meer dan welke andere bevolkingsgroep ook. Hoogstraat 130, Middelburg. (Men zie ook het Eerste Blad Goes, 13 Februari. Veilings vereen - ging „Zuid-Beveland". Spruiten 1014, Kas Veldsla 20, Witlof 811, idem II en III 34, Kroten 0,90, Uien 0,802,60, Wijnpeën 0,600,70, alles per 100 kg-', Groene Savoyekool 1,90, gele idem 6 6,20, beiden per 100 stuks.; Prei 9, per 100 bos, Kapelle, 13 Februari. Veilingsver- eeniging Kapelle-Biezelinge en Omge ving. Kleine Veiling. Appels: Armgaard 16 —23. Peren: Kleiperen 510, St. Remy 7. Diversen: Witlof 411, Snijsla 2527, Prei 7, Sjalotten 3, Uien 13, Spruiten 610, alles per kilo; Knolselderij 1, per 100 siuks; Selderij 2,50, per 100 bos; Zaaiboonen (vroege Wagenn.) 4 ct. per pond, idem (vroege Pr. z. dr.) 17 ct. per pond, Eieren 2,60, id, (bru ne) 2,90, per 100 stuks, Oostburg, 13 Febr. Avicultura: aanvoer 76% kg boter, prijs f 1,20 tot f 1,57 kg; 6% kg honing f 0,63 tot f 0,73 per kg. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6