AKKERTJES ZWANEN BERG'S LANDBOUW. INGEZONDEN STOKKEN. LAATSTE GER80NTEM» BEURS- EN WISSELKOERSEN. Gij hebi kou gevai en voel! de koorts opkomen. Ga naar bed en neem "AKKERTJES", die als kabouters in den nacht Uw opkomende verkoud heid, Uw Griep zullen verdrijven. Morgen staat Ge op zonder koorts en voelt Ge U weer prettig en gezond. AKKER.CACHETS GOES. ZUID-BEVELAND. N00RD-BEVELAND. SGHOUWEN-DUIVELAND. ZEEUWSCN-VLAADDEREH W.D. SEURSTHLBM0METL8 van Woensdag. PAKJES SOEPEN 6EMEN0D NIEUWS. AMSTERDAM, 13 Februari. Het eerste getal is de vorige notee- fing, daarop volgt de officieele notee- ring van heden. Ned. 31 1000-4 101%—101 Ned. 33 1000-4 101%—101%. Ned. 34 1000-4 101%—101%. Certificaten-3 93%93%, O. Indie 34 1000-4 101%—101%. Denemarken Oblig. 1926-5 99%99%. Duitschl. 100-7 29%— 29%. Engeland 1960-90 4 72%—71. Zwitserl. oblig. '24-5 97 Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 101%-101% Amsterdam 1933-5 101 Amsterdam 1934-4% 100% 's Gravenhage 1929-4% 100% Rotterdam 1926-1930-4% 100%-100%. Berlijn 1925-6% 22% Zeeuws. Hyp. B-5 100100. Zeeuws. Hyp. B-4% 100100 Cities Service Cy. P. 1958 5 20% ^ederbndsch Ongeëvenaard bij gevatte kott' i roauct Griep( rheumaiiscne pijnenj Zenuwpijnen, Hoofdpijn, ens,1 Per 12 sl. 52 cl. Zakdoosje 20 cL Volgens recept van Apotheker Dumont (Ingez. Med.) Herijk van maten en gewichten. Voor den herijk van maten en ge wichten zal zitting worden gehouden in een lokaal van school B aan de Beesten markt van 10 tot 12.30 en van 15 tot 16.30 uur, op Donderdag 14 Febr. voor hen wier familienaam, naam van firma of van vennootschap, begint met één der letters A, B en C. ZESTIG JAAR GETROUWD. WOLPHAARTSDIJK. Dinsdagavond bracht de muziekv'ereeniging „Adven- do" een serenade aan de echtelieden A. Wissekerke en P. de Korte, die hun 60- jarig huwelijksfeest vierden. In de straat waar het echtpaar woonde, werd druk gevlagd en van vele zijden ontvingen zij bewijzen van medeleven. KRABBENDIJKE. In de Maandag ge houden algemeene vergadering der Ned. Herv. schoolvereeniging werden geko zen tot bestuursleden ds. J. Baarslag en Iz. Haverhoek in de plaats van W. P. Gebraad aftredend en niet herkiesbaar en H. Koster, die bedankt had. KAPELLE. Vanwege de afd. Kapelle van „Volksonderwijs" is besloten om een huisvlijttentoonstelling te houden. Het Koor van de Ned.'Herv, Kerk is daartoe welwillend afgestaan. Het doel is de beoefenaars van de huisvlijt gelegenheid te bieden hun werkstukken ten toon te stellen en ap- deren op te wekken om deze huisvlijt te beoefenen. KLOETINGE. Dinsdagavond verga derde de Chr. Nationale Werkmansbond afdeeling Kloetinge. Bij de mededeelin- gen bleek, dat een ring is opgericht vpor Zuid Beveland in welks bestuur zi,tting heeft het Kloetingsche lid C. Blom- aard Pzn. In de volgende vergadering zal nog een lid van de afd. Kloetinge worden benoemd voor de propaganda- commissie. De inleider van dezen avond was W, Oostingh van Kloetinge, die op duide lijke wijze zijn onderwerp „Regeering en Wetgeving" behandelde. De Koningin met de ministers, de Staten Gedraal, de wijze van totstandkoming van wetten enz. werden zeer helder uiteengezet, 'n Geanimeerde bespreking volgde op deze verhandeling. COLIJNSPLAAT. Dinsdagavond js 'n vergadering gehouden van „Het Groene Kruis" onder leiding van den voorzitter dokter L, P. Maas. De rekening van den penningmeester gaf o.m. de volgende cijfers: a. Maga zijnfonds f 1624; b. Groene Kruis: Ont vangsten f 2981 (waaronder begrepen 'n beginsaldo per 1 J,an. 1934 van f 1237) en uitgaven f 1714; c. t.b.c.-bestrijding A Amsterd. B,ank 106106%. C Rott. Bankver. 100%100. i A Twentsche Bank 90%89% A Pref. Jurgens .en Zn. A. 124% 125, A Pref. Jurgens A 100%101%. A Ned. Gist- en Spiritusf. 404403. A De Schelde N.B. 21% A Ver. Papf. v. Gelder 47%47%. C Am. Car en Foundry 10%—10%. C Am, Smelt en Ref. 20% 20%. C Farbenind. I.G. 5554%. C Stand. Brands 11%11%. C U. States St. C. 21%—21%. C North Am. Cy. 7%—7%. A. Born. Sum. H.M. 133%134%. A Linde Teves en Stokv. 67%67%. A Ned, Wol Mij. 74%—71%. A Singkep Tin M. 79%—79%. A J. C, Japan Ln. 28 A Rotterd. Lloyd 3333%. A S. M. Nederland 33%34%. A Amst. Thee C.M. 49%—44%. ontvangsten f 889 en uitgaven f 1356 (waaronder begrepen een schuld per 1 Jan, 1934 van f 419). De aftredende bestuursleden de hee- ren L. P. Maas, H. M. Haringman en J. van Dis werden herkozen. De rekening van de afd. „Ziekenhuis- verpleging luidde: ontvangsten f 4194 (waaronder begrepen een beginsaldo van f 1436) en uitgaven f 2233. Met al- gemeene stemmen werd aangenomen 'n bestuursvoorstel om over 1934 nog uit te keeren aan 16 leden een totaal be drag van f 1077 en bij de reserve te plaatsen f 500. Ook werd besloten om het maximum aantal verpleegdagen van 30 op 40 te brengen. Aan het slot deel de de voorzitter mede, dat leden, die verhuizen naar een gemeente, waar een vereeniging is gevestigd zooals deze, een kaart moeten halen bij den penning meester. Dus behoeft niet meer drie maanden gewacht te worden, voor men gerekend wordt als lid van de nieuwe vereeniging. Maandagavond is een vergadering gehouden van de weegbrug .Land bouwbelang" onder leiding van den voorzitter A. Hartog. Aanwezig waren 26 van de 51 leden. Uit het jaarverslag bleek, dat in het afgeloopen jaar ge wogen zijn 601.6986 kg goederen, 170 stuks vee en 1 auto. Na enkele besprekingen werd beslo ten een nieuwe brug met een capaci teit van 15000 kg te plaatsen. Het be stuur werd gemachtigd de noodige maat regelen te nemen. De heer L. van Oe- veren had bedankt als weger. De voor zitter zegde hem namens de vereeniging dank voor alles, wat hij gedurende 29 jaren in het belang van „Landbouwbe lang" heeft gedaan. Het speet spr. dat van O. gaat vertrekken, hoewel hij het alleszins kan billijken, dat een man van 83 jaar niet langer in dienst wenscht te blijven. De heer A. Hartog werd her kozen als voorzitter. De toestand in de oester- en mosselvisscherij. BRUINISSE. In de vergadering van den Raad zijn uitvoerige besprekingen gehouden over den toestand in net mos sel- en oesterkweekersbedrijf, tenge volge van de door de regeering geno men maatregelen. Bedrijven die eertijds een goed be< staan opleverden dreigen nu ten onder te gaan en het is dus dringend noodzr kelijk dat in den onhoudbaren toestand verbetering wordt gebracht. Besloten is een adres aan den minis ter den toestand uiteen te zetten en verbetering te vragen. De burgemees ter en de heer Koning zijn als afgevaar digden benoemd om de zaak mondeling met den minister te gaan bespreken. Diefstal. BRESKENS. Maandagavond werden een 3-tal jongens van 12 tot 14 jaar be trapt bij het wegnemen van een pak sui kerwerken van een alhier van de firma Van Melle in de haven liggend motor schip „Gideon". Een der jongens werd gegrepen, terwijl de andere twee de vlucht namen. Bij het onmiddellijk door de maréchaussée ingestelde onderzoek mocht het gelukken ook de twee andere jeugdige personen aan te houden. Ver dachten zijn na volledige bekentenis te hebben afgelegd in vrijheid gesteld. (B. CT) BRESKENS- Bij Kon. besluit is be noemd tot inspect, der Dir. belastingen en Accijnzen te Amsterdam de heer J J. de Klerck, afkomstig uit deze ge meente. A Houth. Alberts 21%21. C Baltimore en Ohio 7 7 A Southern Dlw. 7% C Union Pac. Rr- 61% C Int. Nickel Cy. 1413%. Duitschl. "30 1090-5% 3?.%—34%-%, A Koloniale Bnk. 37%37. A N.I. Hbk. 10.00 68%—67%. C Ned. H. M. 1000 28%—28%. A Alg. Kunstz. U. 32%—32%-%. A v. Berkels Pat. 48%48%. C Calvé-Delft 64%62% -63%. A C. Suiker Mpij: 36%36%, A Ned. Ford A. M. 243242%. A Philips Gem. B. af. 224%224-22. C Unilever 89%88-87. C Anaconda Cop. 6%6%. C Bethlehem St. 18—18%-17%. C Kennec Copper 10%10%. C Un, States Leather 3%3%, A A.N.I.E.M.—N.B. 169%—169%. A Kon. Petr. Mpij. 139%—138%-36%. C Contin. Oil Cy. 10%10%-%. C Shell Union O.C. 4%—4%. Eindles Fruitteeltkennis. Te Middelburg had gisterenavond de eindles plaats van den cursus in Fruit teelt, welke werd gegeven door den heer A. de Jager te N. en St. Joosland. Na dat verschillende vragen werden 'ge steld en beantwoord, kon de heer v. d. Plassche overgaan tot het uitrei ken van de diploma's. Daarbij wees de rijkstuinbouwconsulent nog op verschil lende mogelijkheden, die de fruitteelt ons biedt, maar dan heeft men noodig menschen, die het vak volkomen willen behartigen en er de noodige kennis van bezitten. Het fruitverbruik is enorm toe genomen en wanneer dit zoo blijft, is er nog voldoende plaats voor het bin- nenlandsch fruit, mits de kwaliteit maar aan de gestelde eischen beantwoordt, en hiervoor wordt veel van den modernen fruitteler gevraagd, vooral de ziektebe strijding is van groot belang. Vervolgens sprak de heer B. Koole, voorzitter der Coöp. Veiling, die op merkte, dat ook voor Walcheren van groot belang is, dat aan de veiling betere producten worden gebracht. De prijzen zullen zich dan zeker verbeteren. In Z. Beveland gaat men reeds over tot het bouwen van een koelhuis. Ook de heer M. Arendse te Gapinge, sprak nog enkele woorden en wees in 't bijzonder op het mooie boek van den heer v. d. Plassche: „De fruitteelt in Amerika". Tenslotte sprak de heer L. Koole Wz. te Middelburg, die in het bij zonder den heer De Jager dank bracht voor de wijze waarop les werd gegeven. Het was hier niet alleen theorie, maar ook practijk en wat deze laatste vraagt, werd steeds met nadruk naar voren ge bracht. Spr. meende, dat, wil men een goed fruitteler zijn, er zeker moed voor noodig zal zijn, want de fruitteelt is véél veranderd en stelt hooge eischen aan den fruitteler; vooral kennis van de nieuwe inzichten is noodig. Daarom achtte spr. juist een cursus zoo belang rijk. Nadat aan den leeraar een blijk van waardeering was aangeboden en hier voor was dank gebracht, werd deze eindles besloten. C Tide Water Ass- Oil 5%5%. A K.N. Stoomb. Mij. 5%6. A Ned. Scheepv. U. 3535%-36%. A H.V. Amsterdam 167166%-65%. A Java Cult. Mij. 9088%. A N.I. Su:ker U. 80%80. A Deli Batavia 143%142. C Deli Mij. 1000 135—135%-35. A Senembah 138%136%-37%, C Chicago Milw. 1%1%. A Amst. Rubb. C. 96%—96%-97%., A Deli-Bat. Rubb. 7069%. A Hessa Rubber 92%91%. A Serbadjadi S.R- 60%59%, Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. 12 Febr. 13 Febr. Londen 7.24% 7.24% - Berlijn 59.42 59.41 Parijs 9.76% 9.76% Brussel 34.55 34.56% Zwitserland 47.92 47.92% - Kopenhagen 32.37% 32.35 New-York 1.48% 1.48% Unilever Tabak Rubber Philips Schepen Suiker Markt Olie Aku Mijnen Amerika (Wettig gedeponeerd.) NAGEKOMEN BERICHT, Brand te 's Gravenpolder. Hedenmiddag is brand uitgebroken in de woning van notaris M. Oele te 's Gra venpolder- Naar wij vernemen zijn de boeken en bescheiden in veiligheid ge bracht. Het huis is vermoedelijk niet meer te behouden. De motorspuit uit Goes is ten assistentie aanwezig, Vooi- loopig loopen de belendende perceelen geen gevaar. tarief van 1 0 tot 6 uur zou toege juicht worden. Hiervoor hebben we echter geen drang noodig. we kunnen hier direct vannacht nog mee beginnen. Wie de schuld is van de nachtmerrie? De ondernemers bieden het zelf aau. Rest het K.M.-tarief het éenige waarover alle aanwezigen op het gezel lige avondje (vergadering) het eens wa ren als zijnde veel te hoog. Het is een zeer goed tarief voor de groote steden en overal daar thans gel dig (a's men maar niet afwijkt van de regels voor dat tarief) enin die 8 ct. ;s ALLES begrepen en dat ken nen we hier niet- Het is eigenaardig, dat degeen wel ke thans het luidruchtigst is met de ïuurprijzenverhooging, tot en met één jaar geleden het hardst schreeuwde: Koop kleine taxi wagens dan kan je concurreeren. Welnu die zijn er nu en er gaat geen enkele verdwijnen, al is het afzetgebied thans geëindigd. En mocht eindelijk nog de bedoeling wezen betere betaalde bedrijven, bete re inkomsten voor de Gemeente, dan verwijs ik naar zaken welke eerder de aandacht verlangen, en die zijn de vol gende Laat alle Middelburgsche ambtena ren niet ALLEEN verplicht worden te Middelburg te wonen (woninghuur, in komsten en belasting) maar wat denkt U van een verbod rijwielen rechtstreeks van vreemde fabrieken te laten komet> 'tegen flinke prijzen overigens) of siga ren of wat dies meer zij? Van de Middelburgsche ta- x i s wordt vanzelf te Middelburg gebruik gemaakt. Tot aller welzijn. Hoogachtend, J. v. Graafeiland- 1Afzenders onbekend stuk in de prul lenmand. 2. Briefwisseling wordt over inge zonden stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet teruggezonden. 4. Maakt het kortl TAXI'S WORDEN NIET DUURDER. Als oudste taxi-verhuurder hei vol gende: Voor Middelburg wil ik opkomen voor de diverse taxi-bedrijven op een mo ment dat collega's en concurrenten dit het minst zullen verwachten. Ik wil wijzen op het onnoodige en overbodige van Gemeente-inmenging op de taxi-p r ij z e n, wijl die absoluut niet veranderen met de thans geldende op één geval na, al lijkt het misschien mal- lig. Het kan dus niet anders worden dan aan banden leggen, presies als met den landbouwsteun; die er om vroegen staan er naast. We zijn reeds aan verschillende zeer goede regels gebonden en worden vol doende gecontroleerd, dus dat zou ook geen verandering brengen. De B. B. N. oorspronkelijk bond voor verbetering van vrachtrijders, daar na Bus-ondernemingen (hoe gaat het met beiden?) thans voor Taxi-bedrijven, zoekt werk en uitspanning en denkt dit te verkrijgen o.a. te Middelburg. Dezelf de groote fout van vroeger door ande re Vereenigingen herhaalt zich ook hierbij, Middelburg te willen vergel'j len met Den Haag, Rotterdam, Utrecht. Middelburg is onvergelijkbaar me1 een andere Gemeente. Er zijn 2 M'ddel- burgen. De wereldstad in den zomer er het dorp Middelburg in den winter. We hebben, en dat doen we allen stilzwijgend, 2 verschillende tarieven dat begrijpt ieder nu wel. - De tweede groote fout is van de boek houder. Met een min. van 35 ct. zullen één ook nog 2 personen zich wel dub bel bedenken om in normale gevallen een dure taxi te huren. (Zeer juist Red.). Voor drie en meer personen is het thans geldende tarief voor ons beter Visite-rijden en trouwen zijn ook een der. Wachten a f 1 per uur is nooi doorvoerbaar. Dan wordt de taxi voor deel. weggezonden en later weer terug geroepen. Dat gebeurt nu al Een flink verhoogd nacht- Voordeelig en overheerlijk I 6 Porties voor 15 Cent! (Ingez. Med.) EEN DEFILE VOOR DE KONINGIN. Ter gelegenheid van den 121sten ver jaardag van het derde halfregiment Hu zaren, heeft dat regiment hedenochtend om kwart voor twaalf voor H.M. de Ko ningin op het Paleis Huis ten Bosch ge- défileerd. H.M. wenschte na afloop den com mandant geluk met den verjaardag van het regiment. DE K.L.M. IN 1934. Het passagiersvervoer meer dan verdubbeld. De K.L.M. deelt mede, dat het afge loopen jaar een periode van vooruit gang is geweest. Alleen het goederen vervoer onderging den invloed van steeds talrijker wordende handelsbelem meringen en kon zich niet op de hoogte van 1933 handhaven. De stijging van het passagiersvervoer was buitengewoon, In 1934 werden 85.969 passagiers vervoerd tegen 41.707 in 1933. Ten opzichte van 1933 is 't aantal passagiers dus meer dan verdubbeld. Wat de resultaten van de eerste maand in 't nieuwe jaar betreft, kan wor den meegedeeld, dat de K.L.M. op de internationale lijnen 2144 passagiers ver voerde tegen 965 in Januari 1934. In 'l binnenlandsche luchtverkeer werden 400 passagiers vervoerd op de lijn naar Zeeland, tegen 184 in Januari 1934. DE ONDERGANG VAN DE „MACON" Omtrent de ramp van de „Macon" wordt nog gemeld, dat tot de twee ver nisten de marconist van 't luchtschip behoort, die, toen het luchtschip tot op ongeveer 40 m boven den zeespiegel was gedaald, in zee sprong. Het verlies dat de Amerikaansche marine met het ver ongelukken van de „Macon" lijdt, be draagt ongeveer 4% millioen dollar. Het schijnt niet mogelijk te zijn nog iets van het luchtschip te bergen. Men gelooft dat het ongeluk is te wij ten aan de weersomstandigheden. De „Macon" ligt 50 vadem onder water, GEEN LOOS ALARM, De Engelsche kruiser „Australia" met den hertog van Gloucester aan boord heeft van de bemanning van den door storm beschadigden Amerikaanschen schoener „Seth Parker" negen man aan boord genomen. De kapitein, de marco nist en 3 andere leden der bemanning zijn aan boord gebleven. De kruiser zal den schoener bijstand verleenen tot een uit Pago-Pago op Samoa vertrok ken sleepboot van de Amerikaansche marine, ter plaatse is aangekomen. Men zal zich herinneren, hoe de „Seth Parker" kort tevoren den kruiser „Australia" loos had gea armeerd, ten einde voor de Amerikaansche radioom- roep een sensationeele reportage te kunnen geven van de ontmoeting met den kruiser, die een zoon van den En- gelschen koning aan boord had. De tweede keer was het echter geen loos alarm. HET CONFLICT TUSSCHCN ABESSINIë EN ITALIë. Ook mobilisatie in Abessinië? Keizer Hailé Salassi heeft gisteren de eerste maatregelen getroffen tot mo bilisatie van het Abessinische leger in geval van een Italiaanschen opmarsch in Afrika. De berichten omtrent het op roepen van Italiaansche reserves heb ben in Abessinië groote verbazing ge wekt. Niettemin is men niet bereid de Italiaansche eischen in te wil igen, die o.a. zouden inhouden, de betalingen van schadevergoeding en het brengen van een eerbewijs aan de Italiaansche vlag door een saluut aan die vlag door een Abessinisch officier met ontbloot hoofd. Men houdt vol dat de Italiaansche troe pen, toen het incident plaats vond, zich op Abessinisch gebied bevonden. MISDRIJF? Onder verdachte om standigheden is Dinsdag in een eenzame streek te Slagharen, (Limburg) 'lie gende in een breede sloot, gevonden het lijk van den ruim 70-jarigen F. van O De heer Van O., die reeds sedert ruim een week vermist wordt had om het middel een touw gebonden. Voorts had hij een wonde aan het hoofd. De man, die als een eenigszins zonder ling iemand bekend stond, heeft in hel Indische Leger gediend- Men wist van hem, dat hij eenig kapitaal bijeen had gespaard. Of hier van misdrijf sprake is zal nog moeten blijken. Een onderzoek is ingesteld. DE KONINGIN KOOPT BLOEMEN. 't Gebeurde dezer dagen in de Resi dentie, meldt de „N.H.C.": Uren had hij er al gestaan, daar op den hoek van de Rijnstraat, in den scherpen Oostenwind, om met z'n mand je bloemen 'n paar kwartjes te verdie nen. Maar de ervaring heeft al lang ge leerd, dat hoe kouder het is, hoe minder het publiek er toe komt, de beurs voor den dag te halen om huisgenooten of fa- milie met een bouquetje te verrassen. Geen wonder dat het gezicht van Arie er verre van vroolijk uit zag. Een kopje koffie om z'n boterham op te eten, kon er zelfs vandaag niet van overschieten. De reizigers, die van de Staatsspoor kwamen, vluchtten snel in de tram of hamen een taxi. En het Bezuidenhout bood dan ook een woestijn-achtigen aan- blik. Totdat.... een voorname auto vlak voor hem stopte. Een minzaam gelaat knikte hem vrien delijk toe. Hoe had hij het nu. Wat dat de Koningin Maar intusschen stond al een deftige mijnheer voor hem, met veel goud op z'n kleeding. Vol verbazing zag hij 't eene tuiltje na het andere uit z'n mand verdwijnen. Toen werd hem wat in zn verkleum de hand gedrukt. Een portier sloeg dicht. Een lieve dame lachte weer heel vriendelijk. Wég gleed de wagen En pas later drong het goed tot Arie door, hoe onverwachts men in Holland tot Hofleverancier promoveeren kan.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2