CALpUIHA'. VERKOUDHEID BIOSCOPEN. STATEN-GENERML. HÖMST EN WETENSCHAP. RECHTSZAKEN. MIDDELBURG* WiLSHEREH. Mlddetag voorkomen en genezen met! TABLETTEN' NATUURLIJK KALKPR0DUCT Harte, secr, der K. v. K. voor Zeeuwsch- Vlaanderen te Terneuzen. DE NOOD IN DE OESTERCULTUUR. Men schrijft ons uit Ierseke: De vereeniging ter bevordering van het oesterbedrijf (Vebo) vergaderde Donderdagavond onder leiding van bur gemeester Gunning in de zaal Nolet, De vergadering was bijeengeroepen op verzoek van een-vijfde deel der ge wone leden. Allereerst v/as het woord aan den heer H, Vendeville die in mi neur sprak. Spreker zag tengevolge van de Slippers-ziekte den internationalen toestand mitsgaders de crisismaatrege len een peilloos diepen afgrond voor al le oesterkweekers, die niet gefortuneerd zijn. De handelaren maken gebruik, lie ver gezegd misbruik van de armoede der oesterboeren, en verdienen 40 50 per 1000. Wat moet er nu gebeu ren? Wie schaft raad? Spreker wilde een audiëntie aanvragen en den minis ter eens persoonlijk den nood duidelijk maken. Dan zal er wel wat gebeuren. Want vertrouwen in de regeeringsamb- tenaren is vaak zoek maar in de minis ters gelooft spreker wel. Als die het maar wisten. Ook het optreden van ze kere persmenschen en de gevolgen van sommige courantenartikelen laakte de heer Vendeville. In de pers moet voor zichtig de situatie besproken worden en eventueele koopers van ons product mogen niet worden afgeschrikt. De landbouw wordt over de geheele linie gesteund, maar waar blijft de steun, wel ke de steunwet voor het oesterbedrijf zoo triomfantelijk heeft aangekondigd? Wel hebben we uitvoermoeilijkheden en moeten we ge d storten voor uitvoer. Maar onze geringste wenschen: een re geling van prijzen onder den wal (die het fundament is van de geheele prij zenpolitiek) blijft achterwege. „Ja er wordt ons van week tot week wat wijs gemaakt en voorgelogen". De regeering heeft de ellende ge bracht, dat die er ons nu uithelpe. Spr eindigde: algeheele vrijheid en weg met /alle regeeringsmaatregelen. In een uit voerig betoog beantwoordde de voorz den spr. Hij erkende de vele fouten die aan de regeeringsmaatregelen vast zit ten en die allerminst zijn sympathie hebben Tegen deze is hij als voorz. van de oestercommissie steeds opgekomen en heeft die zooveel mogelijk bestreden maar ja iederen keer ziet men nieu we fouten in de maatregelen. Deze zul len langzamerhand wel worden verbe terd. Volmaakt zullen de maatregelen echter nooit worden. In verschillende toonaarden spraken vervolgens nog de heeren M. Verschure, C. Bom, Ph. Bom en H. Klos. Uitvoerig werd ook de wenscbeliikheid besproken, om een commissie naar de regeerinö te zenden, die met een nota van toelichting voor zien alle grieven en wenschen eens duidelijk zou maken. Tot een beslissing in deze kwam het niet. Ook de heer Van Dort uit Bergen op Zoom sprak nog tot de vergadering en wekte op tot eendracht. Hoe zullen we onzen zin krijgen als we niet eendrach tig optrekken? Dat gaat niet. Alles vrü laten zou ruïneus zi«n voor de oester- prijzen en die doen kelderen tot het allerhoogste peil en bovendien niet lei den tot grooter verkoop. Een voorstel van den hr. C. Bom, om den prijs voor Engeland vrij te laten, werd in stemmintf gebracht. Voor 19. tegen 14. b'anco 11 Deze steming p,af een duideliik beeld van de stemming op de vergadering' veel klachten maar niet weten wat men wil. De meesten zijp moedeloos en murw geslagen. Ten einde raad werd be sloten om een nol a op te stellen, daarin alle grieven te verwerken en dan op te zenden aan de regeering. DE GEMEENTF.-PETNTCTTNGS- EN ONTSMETTINGSDIENST. Verslag over 1933. Het verslag over 1933, vermeldt, dat de nieuwe vuilniswagens met 4 m3 in houd, type vuilnisauto goed voldoet. De hooi-, stroo- en haverprijzen waren iets hooger dan in .1932. De gezondhe:ds- toestand van de 9 paarden was zeer goed, de dierenarts S. Hoogstra, behoef de geen enkele maal dienst of hulp te verleenen. De gemiddelde onkosten per paard en per dag waren f 1,07 of f 0,12, minder dan in 19^2. Er zijn 5646 wagens huisvuil opgehaald met 11392 m3 inhoud of 116 m3 meer dan in 1932. De reiniging der straten onderging geen verandering. In het a'gemeen kan men met recht zeggen, dat Middelburg een schoone stad is, dank zij de mede werking van het publiek, dat zeer weinig afval op straat deponeert. Verzameld werd 958 m3 veegvuil, sneeuwval had niet plaats, de opritten en bruggen werden bij gladheid ge- stroo:d, ook in de vroege ochtenduren. Vooral in December moest er wegens gladheid veel gestrooid worden. De beide sproeiwagens, inhoudende resp. 2000 en 1500 liter, voorzien in de behoefte om de straten stofvrij te hou den, In den zomer 1933 is er druk ge sproeid. In de verwisseling der privaattonnen kwam geen verandering, de beerputten werden op aanvrage in volgorde gele digd, ook die der randgemeenten Ko i- dekerke, Nieuw en St- Joosland, en St. jLaurensi. Er zijn 24 beerputten gele digd inhoudende 67 tendens van 1500 liter. Ook ondergeloopen kelders zijn ge'edigd. Op de mestbergplaats is 3915 kg vleesch onschadelijk gemaakt. De verkoop der meststoffen nam in 1933 weder toe niettegenstaande de crisis. Evenwel kónden niet die prijzen meer worden bedongen als voorheen daar de prijzen der kunstmeststoffen mede zeer laag waren- De vuilnisverwijdering is een belang rijke factor voor de gemeente. Toch kost het veel tijd om de landbouwers te over tuigen van het groote nut en belangrijk voordeel om de lage weiden met de af-> i valstoffen te verbeteren. Op verzoek van B. en W. werd het Balkengat en omgeving van ratten ge zuiverd, wat ook hij de zweminrichting en een 46 perceelen geschiedde. Op verzoek werden in kelders of schuren muggen verdelligd. De kosten van den reinigingsdienst waren f 272 per inwoner of f 0,18 min der dan in 1933. De gemeente moest f 50,333 bijdragen tegen f 53648 in 1932. Betreffende den ontsmettingsdienst luidt, dat de dienst uitstekend fun- ctionneerde, a werkt zij met bescheiden middelen. Er hadden 151 ontsmettingen plaats, voor 146 gevallen, w.o- 61 buiten de gemeente. Er waren 14 ontsmettingen bij, ten uitvoering der Ziektewet. Het grootste aantai was noodig in verband met gevallen van t.b-c. nml. 82, ERGERLIJKE DIERENMIS HANDELING. Dezer dagen bracht een landbouwers zoon wonende in de omgeving vin Serooskerke een kalf, dat den daaropvolgenden dag moest worden ge slacht;* naar een slager aldaar. Toen men op den straatweg gekomen was wilde het dier op een gegeven mo ment terugloopen, waarop de ge.eider een mes uit zijn zak nam en het kalf daarmede een steek in het lichaam gaf. Niettegenstaande een voorbijganger den ge eider op het ergerlijke van zijn daad wees, bleef hij met mishandelen van het dier doorgaan. Het bloed liep met stra len uit de toegebrachte wonden. Bij na der onderzoek bleek het dier tal vaa steekwonden te hebben. Naar we vernemen stelt de politie te Serooskerke een onderzoek in naar de ze ergerlijke d^renmishandeling. RAAD VAN RITTHEM. Een koelkast aangekocht. Voor de kosten wordt een leening aangegaan. RITTHEM, Woensdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burge meester P. W. ter Haar, voltallig. Van de vereeniging voor Chr. Onder wijs te Ritthem was een verzoek inge komen om vergoeding voor 1934 en een voorschot voor 1935. Dit verzoek werd daar het te laat ingekomen was, aan gehouden tot de volgende vergadering. Het voornaamste punt op de agenda betrof de plaatsing van de koelkast in het openbaar slachthuis. De voorz. deel de mede, dat de onderscheidene verte genwoordigers van verschillende maat schappijen een bezoek gebracht hadden aan den heer Lobbezoo. De meeste de zer vertegenwoordigers hebben ook een bezoek gebracht aan het college van B. en W. en hebben daar de werking en in richting hunner koelmachines uitvoerig uiteengelegd. Na uitvoerige besprekingen heeft ge noemd college besloten de levering op te dragen aan de „Frigidaire" te Rotter dam, niet dan nadat talrijke informaties waren ingewonnen bij verschillende sla gers in Middelburg en Vlissingen als mede na rijpelijk overleg met den heer Lobbezoo. De Raad ging hiermee ac- coord. Nu de gemeente komt te staan voor een uitgaaf van 365, is de vraag, hoe moet de financiering geschieden? Met den heer Lobbezoo is overeen gekomen dat hij gedurende een bepaald aantal jaren een vastgesteld bedrag per week zal betalen, te rekenen van 1 Juni 1935 af. Hoe moet dat bedrag worden verkre gen? De voorz. deelde mede, dat wat be treft de meening van het college van B, en W., de voorzitter en de heer W. Boo gaard gevoelden voor het sluiten van een leening, terwijl wethouder P. J. de Pagter het bedrag uit den gewonen dienst wilde bestrijden. De heeren H. M. v. d. Putte en De Pagter wensch- ten het bedrag uit de gewone middelen te bestrijden, aangezien het niet groot is en de gemeente jaarlijks 14 a 15 pet. terug krijgt. De heeren J. de Visser, A. Tange en Cevaal wilden liever een leening aangaan, teneinde bij even tueele werkverschaffing niet in nieuwe moeilijkheden te geraken. Met vier te gen drie stemmen werd dan besloten een leening aan te gaan. Bij wie de leening zal worden gesloten, is aan B. en W. overgelaten. Bij de rondvraag bracht de heer J. d e Pagter bezwaren in tegen de ligging van den waterput, in verband met het feit dat het gat gevaren kan opleveren voor het verkeer. Ook kon spreker zich niet met de ligging van den dam ver eenigen. De voorz. antwoordde dat de ligging van den dam verband houdt met den afvoer van het vuile water. De heer J. Cevaal vroeg voor hoelang de op slagplaats voor materiaal ten behoeve van den Ritthemschen straatweg is ge huurd en of dit terrein niet tot op een derde kon worden teruggebracht, De voorz. antwoordde dat in verband met le gunstige voorwaarden waaronder het terrein is gehuurd, geen motieven voor verkleining aanwezig zijn. De heer Tan- g e vroeg of de afrastering van den boomgaard van den heer Verhage buiten de gemeentegrens is gelegen. Wensche- -ijk zou het wel zijn dat een afrastering werd aangebracht maar het gemeentebe stuur van Ritthem kan in deze niet in grijpen. CITY. De twee weezen. Het dramatisch verhaal van de twee weezen is ten tijde van de stomme-film een dankbaar gegeven geweest voor een scenario. Nu, terwijl operette-, show films e.d. hoogtij vieren, komt men nog eens de aandacht voor „De twee wee zen", thans als geluidsfilm, vragen. Het moet erkend, dat dit geen slechte keus is geweest. Een goed, al is het dan sterk dramatisch, verhaal, waar men houvast aan heeft, dat boeiend is weergegeven en voortreffelijk wordt vertolkt, zal men met graagte weer eens aanschouwen. De eigenschappen hiervoren genoemd, ont breken aan deze Fransche film niet. Het is boeiend weergegeven het ellendig we dervaren van de twee weezen in de we reldstad. Dit verhaal is velen wel be kend, het is 't verschrikkelijk lot dat de twee mooie provinciaalsche meisjes in de vreemde stad treft. Een gemeene list scheidt de knappe Henriétte vaa de blinde Louise, welke laatste in han den valt van een gewetenlooze bedela res, die de blindheid van de arme stak ker exploiteert. Doch dit niet alleen, maar het ongelukkige schepsel ook op een beestachtige manier behandeld. De mismaakte Pierre is hier slechts het eenige lichtstraaltje en hulp voor de arme Louise. Men begrijpt dat van deze gedeelten boeiende en aangrijpende scè nes zijn te maken. In deze film ziet men vooral van deze gedeelten dan ook sterke speelscènes. De Fransche spe lers verstaan hun taak uitstekend. Yvetie Guilbert, maar n'et te vergeten Rosine Ceréan als Louise en de mis maakte Francey maken er prachtrollen van. Aan den anderen kant is het Henri- ëtte, die dank zijn de bescherming van goedhartige menschen, na vele ontbe ringen en ellende haar volhardend zoe ken beloond ziet en de blinde Louise naar haar moeder brengen kan. Er ko men voortreffelijke tooneeltjes in deze film voor; de karakteruitbeelding der verschillende personen, waaronder prachttvpen uit den tijd der d'liöence, is bij deze Fransche acteurs en actrices in goede handen. De regisseur tee kent de contrasten tusschen rijkdom en armoede, oprechtheid en ver ruwing zeer scherp; in enkele fl'tsen beeldt hij de tegenstellingen somtijds op harde wijze uit. Er zit tempo in deze boeiende film, waarvan het spel der filmspelers uitmunt. Een snelheidsduivel te water. Men schijnt het in Amerika n'et zoo nauw met de eerlijkheid in de sport te nemen. We wil en nu niet beweren dat dit een zuiver Amerikaansch versch'jn- sel is, o neen, maar toch komt de on- sport:vite't daar in een niet 4eringe ma te voor. De filmmenschen maken er een dankbaar gebruik van en dikken de- overwinningen-met-een-luchtie op zu'k een wijze aan dat er een snannende of sensationeele film het gevolg van is. In de snelheidsduivel te wa'er zijn het dit maal de race-booten die met razende vaart ah het ware over het water vlie gen. En unfarre list, een lief meisie, een snelle motorboot, politie, een flinke ke rel enz. enz. zijn in zoodanige volgorde gemixed dat er een spannede sportfilm gemixed dat er een spannende sportfilm uit is ontstaan. ELECTRO. Nana. (-§-) Een ongetelde massa behoorlijke films is sinds de dagen, dat het begrip filmkunst begon door te dringen bij de groote maatschappijen, ter wereld ge komen met een halfslachtig innerlijk. De vrees, niet op z'n kosten te zullen ko men, deed (en doet) de heeren produ centen nog al eens terugschrikken voor een consequente, uit artistiek oogpunt onvermijdelijke en dus noodzakelijke, oplossing van een bepaald gegeven. In plaats daarvan laat men het verhaal dan op zeker oogenblik zijn draai nemen ter forceering van een onlogische „happ^ ending". Het is de tol aan een smaak', die wansmaak zou moeten heeten maar laten we niet gaan filosofeeren. De film, die deze week in „Electro' draait, is gespeend van de geschetste halfslachtigheid en 't was er alleen om begonnen, daarop den nadruk te leggen. De geschiedenis speelt zich af te Pa rijs, ruim een halve eeuw geleden. Men maakt kennis met Nana, op 't oogenblik dat haar moeder wordt begraven; min of meer zakelijk, zonder veel omslag. (Misschien is deze begrafenis het beste deel van de film) Nana's moeder was éen publieke vrouw, die in armoede stierf. Maar Nana belooft zich zelf, niet in armoede te zullen sterven. Ze gaat ook den breeden weg op en inder daad, ze speelt het klaar in rijkdom den dood te vinden. Als demi-mondaine en gevierde cabaret-artieste komt ze aan haar einde, nadat een groote passie de onontkoombare tragiek in haar leven heeft gebracht. De wijze, waarop de film dit gegeven in beeld brengt, is niet overal even con sequent. Ze houdt zich soms langer dan noodig is met details, die niet zoo heel veel ter zake doen, op (ter wille van de nou ja: „sex appeal"?) Maar dat is toch weer niet van dien aard, dat men zich er door bekocht gaat voelen. Over 't ge heel genomen, mag de rolprent zich la ten zien. Het gebruik, dat enkele ma len van de close-up wordt gemaakt, is zonder meer aangrijpend. En sommige gedeelten zijn voortreffelijk gemonteerd. Anna Sten die de rol van Nana speelt, heeft als de film zelf, haar ups and downs. Men kan zich echter afvragen, of het gesignaleerde verwijlen bij over bodige détails wellicht als de oorzaak der inzinkingen moet worden aangewe- j zen. Wat zij daartegenover presteert is veelal geen kleinigheid. DOOS 100 TABLETTEN 1. 21- BUISTE A 20 TABLETTEN f. OSO [NEDERLANDSCH fabrikaat I N.V. amsterdamsche chininef abriek) (Ingez, Med.) WikriXi fttfl De ministers Coiijn en Oud ver dedigen het regeeringsbeleid. De Eerste Kamer zette gisteren de algemeene beschouwingen over de Rijks- begrooting 1935 voort. De Voorz. van den Raad van minis ters, dr. Col ij n, deelde mede, dat het wetsontwerp betreffende de cumulatie circuleert bij de leden van het Kabinet. De classificatie is in onderzoek bij het georganiseerd overleg. Het besluit inzake particuliere liefda digheid en steunverleening is loyaal toe gepast. Sinds het midden van de 17e eeuw is rood-wit-blauw de nationale vlag. De regeering heeft geen twistappel gewor pen in het Nederl. volk. In het kabinet is nooit eenig geschil geweest over de groote lijnen der econo mische politiek. Als de minister van on derwijs bij hoofdstuk VI nadere inlichtin gen geeft, doet hij dat namens het ge heele kabinet. Spr. ontkende dat we er thans slech ter aan toe zouden zijn dan bij het op treden van het kabinet; integendeel is de toestand beduidend beter, al moet er nog veel verbeterd worden. Het onderzoek der commissie-Kooien betreffende revolutionaire elementen in het parlement, heeft geleerd dat deze zaak niet zonder Grondwetsherziening bevredigend te regelen is. De economische toestand van nu is grootendeels het gevolg van het weg vallen van een groot deel van den ex port. Dit is ook de hoofdoorzaak der werkloosheid. De productievormen moe ten gewijzigd worden wegens de ver mindering van den export; het is een zaak van jaren. Voor regeling van in- en export is zorgvuldig overleg noodig. In het algemeen geeft de regeering de voorkeur aan 't stelsel van contingentee- ringen boven al-omvattende bescherming. Afschaffing van den landbouwsteun zou een totale ineenstorting van de bo- demvoortbrenging beteekenen. Spr. zette in den breede uiteen dat de valuatie niet de gevolgen heelt die som migen er wel van verwachten. Spr. ver klaarde dat we jegens de goudlanden volledige vrijheid hebben; doch ook zij zijn vrij. De gang van zaken om het werkfonds de industrie ten goede te doen komen, is voor de regeering een teleurstelling. Het overleg over den bouw van een tweede „Statendam" is nog gaande, spr. heeft hoop op resultaat. Ordening van het bedrijfsleven is een vraagstuk dat buiten het crisisbeleid moet worden ge houden. Spr. verdedigde Nederlands houding inzake toetreding van Rusland tot den Volkenbond. Den heer v. Embden wees spr. er op, dat het niet veel heeft gescheeld of mid den vorige jaar ware de oorlogsvlam uit geslagen, alsmede op de spanningen in Oost-Azië. We mogen niet zorgeloos zijn. Van het in 1930 door het parlement aanvaarde vlootplan is 22 millioen min der uitgegeven dan toegestaan was. Allerlei geruchten over wapenvoor- raden van de N.S.B. zijn steeds onder zocht en alle onjuist bevonden. De minister van financiën, de heer Oud, verklaarde, dat naar het oor deel van het kabmet saneering der Staatsfinanciën het best is verzekerd door handhaving van den gulden op den tegenwoord'gen grondslag. Devaluatie houdt altijd gevaren in van onzekerheid en willekeur. Ze houdt geen rekening met allerlei individueele om standigheden, Devaluatie kan na het slagen der conversie> van Nederlandsche en Indische leeningen ook moreel niet door den beugel. De internationale stabilisatie moet worden bevorderd en daaraan werken wij het best mede door handhaving der goudwaarde van den gulden. De opbrengst der middelen blijft da len, belastingverhooöing is onmogeliik geworden: verder debat is uit te stellen tot de verdere bezuinigings-ontwerpen in de Kamc zullen zijn. Spr. durfde de inkomstenbelasting voor dit jaar niet hooger ramen dan 45 millioen; in enkele jaren dus een val van meer dan 50 pet., want eertijds was de opbrengst 92 milHoen. De toestand is hoogst ernstig, maar niet wanhooig. De heer F o c k (lib.) repliceerde. Het soeet spr., dat eerst bij hoofdstuk VI dat spelling-beleid zal worden verde digd. De heer De Savornin Loh- m a n (c.h.) was niet bevredigd door de inzichten der retfeering inzake het we ren van revolutionaire elementen uit 't parlement. De heer Wibaut (v.d.) repliceerde. Spr. was niet voldaan door hetgeen is gezegd over Nederlands positie in het goudblok. De heer Serrarens (r.k.) repli ceerde. Spr. v/as n. a. v. de devaluatie niet overtuigd geworden. De heer v. Embden (v.d.) repliceer de. Spr. wilde nauwkeuriger onderzoek inzake de wapenfabricage. M inister Col ij n dupliceerde. Wat het onderzoek der procureurs-ge neraal betreffende particuliere wapen fabricage zal opleveren, moet de regee ring afwachten, alvorens maatregelen te kunnen nemen. Spr. wees nogmaals op het nut van het goudblok. Spr. bleef er bij dat een debat over hei spellingvraagstuk meer op zijn plaats is bij hoofdstuk VI dan bij deze algemee ne beschouwingen. Het optreden tegen revolutionaire parlements'eden is een moeilijke zaak; het gaat om het ingrijpen in de vrijheden des volks. De vergadering werd hierop verdaagd tot a.s. Dinsdag. Bij Em. Querido's Uitgevers Mij. te Amsterdam zai binnenkort verschij nen: „De groote dichters", nagelaten studiën over de Wereldliteratuur en haar Maatschappelijke Grondslagen, door Herman Gorter. Het boek bevat, behalve een inleiding en een terugblik, 9 "roóte hoofdstukken over Aeschvlus, Dante, Chaucer, Sha kespeare, Milton, Vergiltus, Vondel, Goethe, Shelley en hun tijdgenooten. Arr. Rechtbank te Middelburg. In de ziting van 8 Februari werden de volgende zaken behandeld: le. Ch. P. v. d. H„ 26 j.; 2e B. E., 23 j„ arbeiders te Haamstede, beiden gede tineerd, werden verdacht dat zij op 25 December te Haamstede hebben weg genomen een geldsbedrag van f 930, toebehoorende aan A. de Glopper. Eisch voor v. d. H. 6 maanden gevan genisstraf, en voor E. 3 maanden defi nitieve en 3 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. De verdediger, mr. W. K. H. Diele- man, refereerde zich voor v. d. H. aan het oordeel der rechtbank en vroeg voor E., die een blanco strafregister heeft, een voorwaardelijke straf. J. W., 21 j., chauffeur, 's-Heer Arends- kerke, was op 5 December door den kantonrechter te Middelburg veroor deeld tot f 10 of 10 dagen hechtenis, v/egens overtreding v,un de Motor- en Rijwielwet te Kloetinge op 28 Juni. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch vrijspraak met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter. L. J. J. G., 42 j., dierenarts te Oost-- kapelle, was op 19 December door den kantonrechter te Middelburg veroor deeld tot 15 of 10 dagen hechtenis, wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet te Middelburg op 5 Sept. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en ontslag van alle rechtsvervolging. Mej. mr. A. M. J. van Deinse, die ver dachte verdedigde, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg vrij spraak subs, ontslag van rechtsvervol ging. J. R., 43 j., koopman, Noordgouwe, was door den kantonrechter te Zierik- zee veroordeeld tot f 15 of o dagen hechtenis wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet te Nieuwerkerk op 5 November. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. H. de R„ 26 j., landbouwer te Bors- sele, was door den kantonrechter te Middelburg op 19 December veroor deeld tot f 5 of 5 dagen hechtenis, we gens overtreding van de Motor- en Riiwi'elwet tc Heinkcnszand op 13 No- vember. De verdachte was in hooger beroep gekomen. De eisch luidde bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. De verdediger, mr. J. W. Goedbloed, vroeg vrijspraak omdat hij het ten laste gelegde niet bewezen achtte. A. M„ 40 j. en C. M., 27 j., vrachtrij ders te N. en St. Joosland, werd ten laste gelegd, dat zij te zamen en in ver- eenifJing op 10 Januari te N. en M. Joosland den controleur der Tarwewet Wattel, toen deze zich bij den eerst- seerinl 1936 I Schil veel telefoc legen den v| toe o| komt, omdat I len, dl gemaft veer van g| matisi reeds I aanslil matisi I van fi bedraf kendeI totaal! Het| gemo van het hanc| en t G< verd zij h' A. De| ken sprai Mii M. b voor H. 25 j. sche woo dat hebï en droi brer Ei strai tege J. tertj kan

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6