K&u bij het Kind RECHTSZAKEN. BEURS- EN WISSELKOERSEN. c c c BEUftSTHERiOHEÏER van ïrijdag. TH0LEN. ZEEUWSCH-VLAAHDEREN 0. D. ZEEUWSCH-VLAANDEREft W.S. VJCKS KERKNIEUWS. AMSTERDAM, 8 Feb. iiet eerste j»elal is de vorige notee ring, daarop voigl de officieele notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 101%—101% Ned. 33 1000-4 101%—101% Ned. 34 1000-4 101%—101% Certificaten-3 9494% O, Indië 34 1000-4 101%—101% Denemarken Oblig. 1926-5 98%99% Duitschl. 100-7 29—29% Zwitserl. oblig. '24-5 97 Zwitserl. Staatssp. '27-4% 100%100% Engeland 1960-90 4 73%—73% Amsterdam 1933-5 101% Amsterdam 1934-4% 100%—100% 's-Gravenhage 1929-4% 100% Rotterdam 1926-1930-4% 100%—100% Berlijn 1925-6% 22%—22% Zeeuws. Hyp. B-5 100 Zeeuws, Hyp, B-4% 100100 Cities Service Cy. P. 1958 5 2120% Amsterd. Bank 107%108%, Rott. Bankver. 102100 e.d. Twentsche Bank 88%89%. Pref. Gruyter Zn A. 124 Pref. Jurgens A 100%101%. Ned. Gist- en Spiritusfabr. 419% De Schede N.B. 23%23%. A Ver. Papf. v. Gelder 43%44%. C Am. Car en Foundry 1010%. Am. Smelt en Ref. 20%21%. Farbenind. I.G. 57 Stand. Brands 10%10%. U. States St. C. 21%—22. North Am. Cy. 7%7%. Born. Sum. H.M. 134%133. A Linde Teves en Stokv. 6565%. A Ned. Wol Mij. 74—75%. S:ngkep Tin M. 78—78%. J. C. Japan Ln. 26%28. Rotterd. Llovd 30%31%. S. M. Nederland 30%31%. Amst. Thee C.M. 48%48%. C C A ts&a&K&aoas nier, waarop een zoo ingrijpend besluit tot stand kwam van dien aard, dat hij een motie heeft opgesteld ter behande ling in deze vergadering. Deze motie luidde ongeveer als volgt: De Raad der gemeente Heinkenszand in openb. ver gadering bijeen op Woensdag 6 Febr. 1935, gelet op een besluit van het Wa terschap ,,'s-Heer Arendskerke" het welk zich voor het grootste deel uit strekt over de gemeente Heinkenszand volgens welk besluit: le vanaf 1 Mei 1935 de gebouwde eigendommen zullen worden belast met 40 pet. der geschatte kadastrale huurwaarde volgens kohie ren grondbelasting; 2e. het dijkgeschot met ingang van dienzelfden d,atum te verlagen met f 1 per ha; gehoord de be sprekingen, geeft als haar meening te kennen, dat genoemd besluit tot groove onbillijkheden leidt en dat aftrek van f 1 per ha niet is te billijken met de hooge belasting welke op particulieren en klein bedrijf wordt gelegd; dat een dergelijke belasting volgens haar mee ning niet tot stand mocht komen door een besluit van menschen, die alleen tot bespreking en besluit gerechtigd zijn omdat zij 8 ha of meer gronden in genoemd waterschap bezitten; verzocht Ged. Staten van Zeeland bedoeld be sluit niet goed te keuren; en gaat over tot de orde van den dag. De motie werd na bespreking met gemeene stemmen aangenomen. Het kohier hondenbelasting werd vastgesteld op f 310. Besloten werd aan de verordening op de schoolgelden 2 klassen toe te voegen en wel van f 600 tot f 700 en yan f 700 tot f 800. In verband met het voornemen tot het bouwen van een brandvrije kluis in het gemeentehuis werd besloten deze aan gelegenheid eerst nog eens behoorlijk na te gaan. Besloten werd aan M. Paauwe en A. P,aauwe vergunning te verleenen tot het bouwen van een bergplaats zonder fun deering welke schuurtjes worden be schouwd te zijn van tijdelijken aard. Eveneens werd besloten tot vernieuwing van den lijkwagen en rioleering voor de R.K. School. Tot leden van het stem bureau voor verkiezing van leden der Provinciale Staten worden gekozen de heeren C, Nijsse en A. Bos met als plaatsvervanger de heer Beaufort en tot leden van het stembureau voor ver kiezing van leden voor den Raad de heeren H. Vermui en J. de Mol en tot plaatsvervangers de heeren G. P. Beau fort en A. Simonse. Tot afgevaardigde naar de Waterleid ng Mij. werd gekozen de heer C. Nijïsen tot plaatsvervanger den heer A. Bos; Daarna ging de Raad in geheime zif ting tot bespreking van een adres van den heer M. v. d. Velde aan den minis ter van sociale zaken en voor 'n voor stel van den heer Beaufort tot intrekking van een destijds genomen raadsbesluit om een bedrag dat door Ged, Staten verhaalbaar was gesteld op het R.K. Armbestuur niet terug te vorderen- Na heropening deelde de v o o r z. mede dat aan den minister van sociale zaken zal worden meegedeeld dat aan arbeiders woningen in deze gemeente met een lage huurwaarde behoefte bestaat en dat het particul'ere initiatief hierin kan voorzien wanneer van betrokkenen zelf daartoe den drang uitgaat en dat het al leen voor hen mogelijk is die daartoe hun volle medewerking willen geven. Bedot en werd tot intrekking van het raadsbesluit betreffende het R.K, arm bestuur en in een volgende vergadering het bedrag vast teste'len, wat verhaal baar zal worden gebracht. WEMELDINGE. Donderdag verga derde de vereeniging. ,,Floralia" alhier. Aan het jaarverslag van den secretaris is ontleend, dat het ledental steeg. De tentoonstelling kon als goed geslaagd beschouwd worden. Het verslag van den penningmeester sloot met een tekort, hetwelk echter uit de reserve van vo rige jaren bestreden kon worden. De aftredende bestuursleden de heeren P Smit, D. de Schipper en M. Jeremiasse werden herkozen. In de vacatur J. J. Lindenbergh werd gekozen de heer L. Pieterse, Besloten werd ook dit jaar een tentoonstelling te organiseeren. In de tentoonstellingscommissie werden gekozen de heeren J. de B'aaij, Joh. Clement, Johs. Hannewijk, J. Hooge- ste^er en A. Paauwe. Hierna hield de heer Joh. Hannewijk een lezing over „het kweeken van vas te planten." Het was voor de aanwezi gen een uiterst leerzame inleiding. Heffing belasting gebouwd door Ged. Staten goedgekeurd. 's-HEER ARENDSKERKE. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, is het besluit yan ingelanden van het wa terschap 's-Heer Arendskerke, tot hef fing van een geschot van de gebouwde eigendommen gelijk aan 4 pet. van de belastbare opbrengst volgens de grond belasting door Ged. Staten van Zeeland goedgekeurd. KRABBENDIJKE. Donderdag verga derde alhier de Werkfiedenvereeni- ging „Onderling Belang", onder voor zitterschap van den heer Jac. Jacobus se- De rekening sloof met een batig saldo van f 299. Het bestuurslid P. van Weele werd herkozen. KRUININGEN. Op de tentoonstelling gehouden te Hansweert behaalde de heer A. Verhage alhier den len prijs met dezelfde duif die te Rotterdam in ternationaal den lsten prijs daar ver wierf. RAAD VAN 1JERSEKE. Het verzoek van den transport arbeidersbond inzake steunre geling volgens de 8ste klasse ingewilligd. 200.000 pannen voor de werkloozen beschik baar gesteld, IJERSEKE. Woensdagavond vergader de de Raad dezer gemeente onder voor zitterschap van burgemeester Gunning, Afwezig wegens lichte ongesteldheid de hr. J. C, Cornelisse- Een vacature. De v o o r z. wenschte allen een geluk kig nieuwjaar. Vervolgens herdacht hij het medelid- den hr. Hage, die thans ont slapen is. De overledene had vele ka raktertrekken, die zeer- te waardeeren waren. Steeds stond hij op de bres wan neer hij meende dat er onrecht werd ge daan, Spr. is er van verzekerd dat hij steeds in aangename herinnering zal blijven. Uitvoerig stond spr. stil bij de cr:s:s in het oester- en mosselbedrijf. Duidelijk werden de verschillende maatrege'en besproken en toegelicht. Spr. zag in de steunmaatregelen een kwaad, dat met volle kracht moet wor den bestreden. Het is spr. een dage- liiksch verdriet honderd menschel werkloos te zien staan op de hoeken der straten. Onze gemeente wordt ge demoraliseerd. Het is voorgekomen dat men niet wJde werken, dat is ver schrikkelijk. Dat is ernstig. Het is mo gelijk hierin verbetering te brengen, maar het zal offers kosten. Spr. dead een beroep op alle om door werkver schaffing tc trachten dit kwaad zooveel mogelijk te weren. Weth. De Koe ij er dankte den voorz. voor deze woorden en wenscate hem wederkeerig de beste wenschen toe voor hem en zijn gezin. De voorz. deed hierna voorlezing van verschillende mededeelingen, waar onder bericht van goedkeuring van de gemeentebegrooting 1935 door Ged. Sta ten. Vervolgens was aan de orde toe lating van het nieuw benoemde raadslid, den heer J. Ph. Bom, die in handen van den voorzitter de vereischte eeden aflegde. Een adres van de bewoners van de Emmastraat om huurverlaging werd niet ingewilligd. Bij een verzoek om ver mindering van de biljartbelasting wezen de heeren Mol en Hirdes op de Zon dagsontheiliging, De hr. Scheele meende, dat dit verzoek reeds van de baan was- Het voorstel van B. en W, om het voor kennisgeving aan te nemen werd aangenomen met 7 tegen 3 stem men (de heeren De Jager, Kooman en Jan Bom). Naar aanleiding van een verzoek van den Ned, Bond van Chr. Bond van F|i- brieks- en Transportarbeiders om eén steunregeling in het leven te roepen Conform de rijksregeling 8e klasse (thans 5e klasse) ontspon zich een breede dis cussie. De hr- Hirdes meende dat de steun onvoldoende is. De hr. Bom vroeg, of het mogelijk is dit verzoek toe te staan. De hr. Scheele was voor hoogere steunu'tkeering, het adres heeft zijn volle sympathie. De voorz. beant woordde de verschillende sprekers. Spr zegde dat 't standpunt der regeer'ng 's dat er steeds 'n prikkel moet zijn om naa- werk te zoeken. B. en W. zijn tegen in A Houth. Alberts 21%21% C Baltimore Ohio 6 6% A Southern Rlw. 6%7% C Union Pac. Rr. 58%6 0 C Int. Nickel Cy. 14— Duitschl. '30 1000-5% 32%—33. A Koloniale Bnk. 3838%-39. A N.I. Hbk. 1000 69%—70-%. C Ned. H. M. 1000 28%—29. Ai Alg. Kunstz. U. 3132%-33%. A v. Berkels Pat. 48%48%. C Calvé-Delft 63%—65-64%. A C. Suiker Mpij. 35%36%. A Ned. Ford A.M. 242%—242%. A Philips Gem. B. afg. 226—225%-26. C Unilever 88%89%-90%. C Anaconda Cop. 6%6%. C Bethlehem St. 17%18-%. C Kennec Copper 10%10%. C Un. States Leather 3%3%. A A.N.I.E.M.—N.B, 170%—170. A Kon. Petr. Mpij. 143%142%-43. C Cont'n. Oil Cy. 10%10%-%. C Shell Union O C. 4%4%-4%. C Tide Water Ass. Oil 4%5. A K.N. S+oomb. Mij. 5%—5%. A Ned. Scheepv. U. 32%32%-35. A H.V. Amsterdam 166%16V-70. A Java Cult. Mij- 9091%, A N.I. Suiker U. 81%—82%-83. A Deli Batavia 143%143-44. C Deli Mij. 1000 136—137%-36. A Senembah 140141 C Chicago Milw. 1% A Amst. Rubb. C. 96—97%-96 A Deli-Bat. Rubb. 68%—69%-70 A Hessa Rubber 92%91% A Serbadjadi S.R. 60%—63% Prolongatie 11 WISSELKOERSEN. 7 Febr. 8 Febr. Londen 7.25% 7.25% Berlijn 59.37 59.40 Parijs 9.75% 9.76% Brussel 34.54 34.53% Zwitserland 47.88% 47.91 Kopenhagen 32.40 32.42% New-York 1.48% 1.48% williging- De heer Scheele ver dedigde het verzoek en gaf ver schillende cijfers. Hij deed een be roep op aller medewerking. De hr. Mol zegde, dat verhooging wel gewenscht zou zijn. De hr. De Jager wil in elk geval trachten om de steunregeling in de 8e klasse goedgekeurd te krijgen. Na ver dere discussie werd tenslotte besloten 't voorstel van B. en W., om afwijzend te beschikken in stemming gebracht en Verworpen met 8 tegen 2 stemmen, (de beide wethouders). Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om 3500 be- j schikbaar te stellen voor aankoop van 200.000 pannen. En deze dan in huur koop af te staan aan werkloozen, opdat deze ze kunnen doppen. Tot leden der schattingscommissie werden benoemd de hrn, Daane, Wi.leni- sen, Hirdes en De Jager. Gekozen werd tot voorzitter van Stemdistrict II weth. Mol, tot voorz. van stembureau III weth. De Koeijer- Tot leden van stembureau I werden benoemd de heeren De Jager en Ph, Bom, van stembureau II de heeren Daane en Scheele, en van stembureau III de hrn Hirdes en Kooman. Tot leden van het hoofdstembureau de hrn Mol, De Koeijer, De Jager en Van Es. Tot plaatsvervangende leden van stembu reau I de hrn. Jan Bom en Cornelisse, van stembureau II de hrn. L. van Es en A. Verboom, van stembureau III de hrn. Jacs Scheele Mzn. en Jan Waverijn. Tot plaatsvervangende leden van het hoofd stembureau de hrn. Scheele, Daane en Jan Bom. De hr. Kooman vroeg of het juist is dat de directeur der waterleiding 1500 meer heeft ontvangen. De voorz, en weth. Mol lichtten dit nader toe. Benoemd tot gemachtigde van de wa terleidingmaatschappij werd de eerste wethouder, tot plaatsvervanger de twee de wethouder1. De vergoeding voor de bijzondere scholen over het jaar 1932 werd vastge steld, terwijl aan de bijzondere school Kakeldans voor 1935 een voorschot j werd verleend. Voor het vak lichame lijke oefening op de o.l. scholen is vrij stelling verleend. Bij de rondvraag in formeerde de hr. Scheele naar de uitkeering van de schade door een gas ontploffing veroorzaakt. De voorz. zegde dat dit wordt uitbetaald. De hr. Kooman vroeg naar de verharding van de Burg. Sinkelaan en wees op een defect deksel op de Schotte, hetgeen zal worden hersteld. De hr. Hirdes vroeg om een lantaarn te plaatsen aan den Breeweg, waarvan B. en W. de noodzakelijkheid niet inzien. De hr. Bom vroeg de aandacht voor een ernstig woord, den toestand der ge meente betreffende, vooral in de oester cultuur. Verschillende citaten hierover uit de pers worden door spr. aange haald. Spr- meende dat het nu noodig is om het persoonlijk belang voor het al gemeen belang terzijde te stellen. Spr. gaf vèrschillende middelen om de zaak te redden. Ook de hr. Scheele ging hier diep op in. De toestand wordt hoe langer hoe donkerder. De voorz, zegde, dat al deze zaken reeds de aan dacht der Regeering hebben. Spr. gaf de verzekering, dat hij zal doen wat hij kan. Om een commissie te zenden zoo als de hr. Bom had gevraagd leek spr. niet wenschelijk. Dit zou, indien het geen resultaat had, de zaak maar af breuk doen. KAPELLE. Onder voorzitterschap van den heer C- van der Vliet kwam de Tuinbouw vereeniging „Kapell.e-Bieze- !inge" in algemeene ledenvergadering bijeen in de zaal van den heer J. J. van överbeeke, In zijn jaarverslag merkte de secreta ris, de hr J. A. Mol op, dat de toestand van den tuinbouw ook hier niet gunstig is geweest. Wel waren de prijzen van de aardbeien hooger dan men verwachtte, doch over de opbrengst was men niet bevredigd, uitzonderingen daargela ten. De kruisbessen waren aangewezen op den steun, 't Harde fruit was abnor maal en niet voor bewaren geschikt. De teelt van groenten w,as niet loonend. Verschillende pogingen werden aange wend om meer steun te verkrijgen, zulks in overled met de tmnbuwver- eeniring te Biezetinge. Van deze plaats bracht spr. hulde aan den heer A. van der-Graaff te B'ezeltn<Je, die zooveel he»ft (Jedaan- in het belang van den tuinbouw. De rekening van den penningmeester |jMarkt IjSuiker Schepen ObLMarkt— Unilever H.V.A. Aku Amerika Olie Philips Koninki. Tabak (Wettig gedeponeerd.) sloot met een batig saldo van f 342. De salarissen van secretaris en con- tro eur werden vastgesteld als het vo rige dienstjaar. In de vacalure M. Bom, die als voorz'tter bedankte, werd ge kozen de heer C. van der Vliet. Herko zen werden de bestuursleden Chr- Louisse, M. de Jager Az. en gekozen de heer A. de Schipper. Om de vereeniging te vertegenwoordigen bij komende ge legenheden werd de voorzitter C. van der Vliet aangewezen. Na onderlinge bespreking inzake aan koop van zaaizaad en poot.goed werd besloten, alsnog een afwachtende hou ding aan te nemen- Daarop kwam in behandeling de kwes tie aansluiting bij de Z.L.M, De voorz. noemde de voordeekn van aansluiting op. De heer D. Ganseman secr. van da afd. van de Z.L.M. te Kapelle wees op de tumbouwzaken die de Z.L.M. in 1934 heeft behandeld, als: bejspreking ver bouw tuinbouwgewassen, wat op de Amato is gedaan te Amsterdam en de tentoonstelling te Kruiningen om meer bekendmaking te geven aan de verschil lende l,and- en tuinbouwproducten. Ook wees spr. op den ontwikkelingsdag op 12 Mei 1934, waarop de heeren L. T. H. Vogelaar en A, de Jager spraken. Besloten werd tot toetreding tot de Z.L.M. op de gestelde voorwaarden. Ook werd besloten om aan den Raad der gemeente Kanelle een adres te rich ten en te verzoeken om verbetering van den Stationsweg, voor 't vervoer van fruit naar de Veiling. Tenslotte werd door den oud-voorzit ter den heer M- Bom, meegedeeld waar om hij bedankte. De voorzitter bracht hem dank voor al hetgeen hij in het be lang der vereenigmg had gedaan. THOLEN. Naar „D. Z." verneemt, zal er bij den telefoondienst al hier een geheele reorganisatie plaats hebben. De bedoeling is de bovengrond- sche leiding over het geheele eiland bin nen 5 jaar geheel ondergronds te ma ken, terwijl de chef van den technischen dienst, de heer L. Geluk, naar elders zal worden overgeplaatst. Inzake het plan, tot opheffing van het postkantoor en in de plaats hiervan een hulpkantoor te vestigen, schijnt nog geen beslissing genomen te zijn. AXEL. Woensdag geraakte een 7-ja- rige knaap onder de auto van dr. B., al hier, toen de chauffeur door de Nieuw- straat reed juist toen de school uitging. Het ventje werd naar het ziekenhuis gebracht. Het linkerbeen was gebroken. AXEL. Bij de verplichte levering van slachtvee werden alhier gisteren 64 stuks vee aangeboden en voor rijks-re- kening verzonden. AARDENBURG. Dinsdagmorgen en Dinsdagmiddag had ten overstaan van notaris P. G. J. v. d. Schrieck de alge meene verpachting plaats van bouw- en weiland en hoveniergrond, toebehooren- de aan de gemeente. Er bestond veel belangstelling voor deze verpachting, in hoofdzaak wel te rug te brengen tot nieuwsgierigheid: hoe hoog wel geboden zou worden. De ver pachting geschiedde dit keer voor den tijd van 3, 6 of 9 jaren, zoowel naar keuze van den verpachter a.s voor den pachter, De prijzen van hoveniergrond kwamen aanvankelijk in doorsnee niet boven 10 cent per verk,ante Roede, vele per- ceelen, (alle waren ter grootte van pl m. 30 vierk. R.) kregen zelfs geen hooier bod dan 6 en 8 ct. Tenslotte na cumula tie en weder oproepen der afzonderlijke percee en, kon een prijs bedongen wor den van 12 tot 15 ct. per Roe. Slechts een 6-tal perceelen bracht het van 15 tot 20 cent. Weiland werd verpacht van f 15 tot f 25 per Gemet, terwijl een perceel van pl.m. 5 Gemeten onverpacht- baar bleek te wezen, tengevolge der vele boomen die er op staan, zoodat, zooals een der aanwezigen het uitdruk te, er niet genoeg gras groeide, om er een geit op te houden. Voor perceelen bouwland kleiner dan 1 Gemet werd f 36 tot f 45 per Gemet geboden, terwijl dat eertijds f 50 tot f 81 bedroeg. I De totale opbrengst was bij de vorige verpachting f 3136 thans f 1523, facht zonder "innemen." w VapoRub staan gebracht zonder "innemeo." Wrijf in met WERKT ÓP 2 'MANIEREN TEGELIJK (lngez. Med.) Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk te Arnemuiden is benoemd de heer C. den Hollander Pzn., tot dia ken is herbenoemd de heer C. van de Ketterij Lzn. De Sumatrafilm. Men verzoekt ons opname van het volgende: Dat het Christendom een godsdienst is voor eiken tijd, ook voor dez<m tijd, is oüs bij de zendingsfilm op Woens dag j.l. weer duidelijK gebleken. lJank zij de moderne hulpmiddelen, waarbij wij inzonderheid denken aan de medi sche wetenschap, breidt het Chris'en- dom zich op midden-Sumatra snel uit. Zoo goed als het machtige Heiden- sche Rome oudtijds van het Christen dom als 't ware is doordrenkt, zoo goed als Europa sedert eeuwen is ge kerstend, even zoo gaat het Christen dom thans verder over Oost Indië en dat in versneld tempo. Op midden Sumatra is deze inner lijke omkeer voltrokken in den. tijd van een menschenleven. 100 Jaar geleden werden daar twee zendelingen, de eerste die er heen trok ken, vermoord en opgegeten. 70 Jaar geleden begon het zendings werk opnieuw en thans zien we daar Inlandsche kerken met eigen Inlandsche voorgangers. Eenerzijds gaf de film oude heiden- sche dansen bij een doodenfeest; prach tige mimiek, aangrijpende uitbeelding van de alles beheerschende vrees voor de geesten. Anderzijds trof ons de ge heel andere sfeer van het tegenwoordi ge christelijke leven der Battaks. Alleraardigste momentjes van Indi sche kindereif zorgden voor een blij oogenblik en de prachtige natuuropna men aan het onvolprezen Tobameer maakte de film tot een schoon geheel. Woensdagmiddag was de Bogardzaal te Middelburg tweemaal geheel bezet met kinderen en 's avonds was de zaal nagenoeg^uitverkocht aan ouderen. Ned. Herv. Kerk. Dr. H. van Oyen te Breda, vroeger te Ritthem is beroepen te Rotterdam. Arr.-Rechtbank te Middelburg. In de zitting v,an 8 Februari werden de volgende vonnissen uitgesproken: diefstal: A. S., 21 j-, rijwielhersteller te Bergen op Zoom, gedetineerd, zes maanden gevang, met aftrek van de pre ventieve hechtenis; valschheid in geschrifte: D. P. v. d. D,, 40 j., landbouwersknecht te 's-Hee- renhoek f 20 of 10 dagen hechtenis; poging tot zware mishandeling; L. H., 17 j„ arbeider te Nieuw en St. Joos- l,and, 8 maanden tuchtschool en ver nietiging van het geweer; mishandeling: J. H. B., 34 jj.landbou wer te Clinge, 6 maanden gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar pl. f 100 boete of 25 dagen hechtenis; aangifte van een strafbaar feit, we tende dat het niet gepleegd is: A. J. K., 46 j., schilder, Krabbendijke, 2 maanden gevangenisstraf. Een lichtzinnige loods. De Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam heeft uitspraak gedaan inzake de aanvaring van het Duitsche stoom schip „Edith Howaldt" met het Deen- sche stoomschip „Erik Bove op de Schelde, in de bocht van Walsoor den. De Raad was van oordeel, dat de schuld geheel aan de zijde van de „Edith Howaldt" is gelegen. Dit schip had alle gelegenheid om te wachten en het was daartoe, gezien de ongunstige omstan digheden van den stroom bij den berm, ook verpheht. Bovendien had het een zwakke machinekracht en vertrouwde de loods den roerganger niet geheel. Hij

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2