LANDBOUW. GEMENQD NIEUWS. Rheumatische pi jnen 5 anapirin: tabletten BURBERUJKE STAND. hiervan spoedig bevrijd met Buisje40- 75 et Bij Apoth, en Drogisten RAAD VAN AARDENBURG. ONTVANGEN BOEKEN. VEREENIGING TOT VERBETERING VAN HET GEITENRAS IN ZEELAND 5,Propaganda in de afdeelingei". Rondvraag. Serooskerke (W.) Driewegen, Kloetinge. Ovezand. '"■IN ft „Wat Mtynhardt maakt U gowd." (Ingez. Mea.j ig^ruaagj^sEgN^sgw-, yvtrnMancgvr irs* 3 transporten werden geleid. Voor zui gelingenzorg werden 177 huisbezoeken afge egd en werd 183 malen consult ge geven. De verkoop van de Emmabloem bracht netto f 34 op. De kosten voor wijkverpleging inclusief t, b. c.-bestrij ding bedroegen 1840, die van t. b. c.- bestrijding 798, De begrooting voor de kosten voor wijkverpleging (inclusief t. b. c. bestrijding) voor 1935 bedraagt 1914, die voor de t. b. c.-bestrijding 846. mvmm-vi&mmm w.D AARDENBURG. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. Overmaat voltallig. Ingekomen was o.a. een verzoek van L. J. M. Blondeel om een stukje grond in het „Verloren Kostje" te mogen in erfpacht ontvangen voor uitbreiding van zijn tuin. Het verzoek werd in handen gesteld van B. en W. om advies. Voor het verpachten van de gemeentegron den op 5 Febr, werd een wijziging der begrooting ter goedkeuring gevraagd van 400 zijnde de raming der kosten van de verpachting door notaris v. d. Schrieck alsdan te houden, en waartoe de Raad in een vorige zitting had be sloten- In de begrooting was met dezen post geen rekening gehouden daar voor heen steeds de verpachting door B. en W. werd gehouden. De heer Hollebrand vond dit een groote uitgaaf, en vroeg waarom het vroeger wel kon door B. en W. en thans een notaris die verpachting moest houden. De vóorz. deelde mede, dat er vroe ger meer zekerheid bestond, t. o. van nakoming der overeenkomst. Er zou b.v. geen verhaal wezen, als een pach ter zijn handteekening ontkende, ter wijl zulks bij verpachting ten overstaan van een notaris, niet mogelijk is. De Raad besloot enkele perceelen, waarvoor een aannemelijk bod is ge daan, onderhands te verpachten. Op verzoek van den heer Holle- brand zal het begin van het fietspad naar Sint Kruis in orde worden ge maakt. IJZENDIJKE. In het lokaal van den hr. P. Gilles heeft een bijeenkomst plaats gehad van den Bijz. Vrijw. Land storm. Verschillende af deelingen wa ren hier vertegenwoordigd. Onder de aanwezigen mochten wij o.a. opmer ken den heer Berkers burgemeester van Sluis. De zaal was tot in alle hoeken bezet. Door den plaalselijken leider werd met een kort toepasselijk woord de bij eenkomst geopend, waarna de heer P. Laernoes, als secr. der gewestelijke landstorm commissie een rede hield, welke met groote aandacht werd be luisterd. Na deze rede werd staande door allen het eerste couplet van het Wilhelmus gezongen. Hierna kregen we achtereenvolgens de prachtige films te zien van: de Kon. Fam. op reis door Nederland, de historie van het Oranje huis, de begrafenis der Koningin Moe der, het huldeblijk bij het 35-jarig regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin, en de landdag van den B. V. L. te Oost- voorne. Na afloop der films nam overste Bier man het woord om de aanwezigen te danken en reikte hij tevens met een voor ieder toepasselijk woord de bre vetten aan koning en scherpschutters uit. Een bijzonder woord van waardee ring werd door hem gesproken tot den pl. leider, door wiens toedoen en werk zaam aandeel de afd. IJzendijke zoo is uitgegroeid. Ook den heer Mullaert sprak de overste aldus toe. Hij noemde IJzendijke een parel aan de kroon van den B. V. L. „Godsdienst en atheïsme". Een geknotte radiorede door Bart de Ligt. Deze brochure verscheen bij de Uitge verij „Bevrijding" te Nieuwe N i e- d o r p, „Mama's kleine jongen." Een lach salvo in drie bedrijven naar het Ame- rikaansch van Charles George. Versche nen in de serie Tooneelfonds Comoe- dia, onder leiding van H. van Wermes- kerken, bij de N.V. Hollandia-Drukkerij te B ,a a r n. „Kleuterwerkjes", door A. A. Fok ker en H. Piebenga. Met teekeningen van M. Richter UitdenbogaardtSchou- wenaar en A. A. Fokker. Het boekje geeft voorbeelden met duidelijke be schrijvingen van eenvoudige werkjes voor kleuters. Uitgave van Gorcum en Comp., uitgevers te Assen. „Geboortebeperking voor geloo- vigen en ongeloovigen", door Teunis Oldenburger. Een zuiver critische be schouwing van de theorie en de prac- tijk en van de argumenten voor en te gen deze beweging. Vertaling van dr. A. Dupont. (H. A. van Bottenburg s Uitgevers Mij. Amsterdam). Wij ontvingen het eerste nummer van het nieuwe tijdschrift '„De Huis houdschool", orgaan voor leerlingen en oud-leerlingen der huishoud- en indu striescholen in Nederland. Het eerste nummer ziet er goed verzorgd uit. Het tijdschrift wordt uitgegeven bij de N.V. Blikman en Sartorius te A m s t e r- dam. In de, in de bovenzaal van „de Een dracht" te Middelburg, gehouden al- gemeene vergadering van de Vereeni- ging tot verbetering van het geitenras in Zeeland, waren behalve de verte genwoordigers van 46 afdeelingen en van verschillende corporaties ook eeni- ge donateurs aanwezig, totaal ruim 100. personen. De voorzitter, mr. P. Dielaman, wees er in zijn openingswoord op, dat de algemeene toestand der vereeni- ging gunstig is te noemen. Enkele uit zonderingen niet geteld, is er een goed medeleven met het bestuur, en een vertrouwen in zijn beleid. De opkomst op de keuringen was goed, te Zierik- zee en Aagtekerke o.a. schitterend. De aangevoerde dieren, vooral de jonge re generatie, gaan zichtbaar vooruit. Opbrengsten van ruim 1100 en 1400, 1. per jaar, werden door controle vast gelegd. De tentoonstelling te Kruinin- gen was een succes en de bokkensta- pel verkeert in een goede conditie. Het resultaat van een 26-tal propaganda vergaderingen was een ledenwinst van ruim 500 en 11 nieuwe afdeelingen. Dit jaar worden 2700 leden verwacht. Hoe wel nog weinig handel, is er een toe nemende \raag naar goede melkgei- ten. Voornamelijk naar stamboek- en volbloed-dieren. Voor melkgeilen is f 20 tot f 35 betaald en voor vobloed- lammeren van f 10 tot f 17.50. Als alle aanvragen en aanbiedingen het ver koop-bureau bereikten, kon dit in aller belang zijn. Vermeerdering van geiten in Zeeland, is nog wenschelijk, de wer keloosheid biedt tijd voor goed ver zorgen, en aan slooten en wegen is ge noeg eten. dai anders waardeloos is en wel voor 2000 geiten voedsel geeft. De gezondheidstoestand van de die ren op het fokstation was best, de jon ge veestapel is zeer goed, de opbrengst van het bouwland was goed en het ter- tein maakt een besten indruk voor den bezoeker. Niet alleen tn Zeeland, maar ook in het veel besproken Saargebied is de geitenhouderi; var groot belang. Spr. vernam daar dat het verbruik van melk is koemelk 80.000.000 en geitenmelk 30.000.000 liter. Er is daar een tip top in orde georganiseerde geitenfokkeriji. Spr. verheugt zich. dat de Prov- Sta ten de vereeniging zoo krachtig steun den en wees er op, dat de vereeniging met de Z.L.M. de twee grootste orga nisaties in Zeeland vormt. En is voor namelijk door aankoop van het fok station de financieele last momenteel wat zwaar, mogelijk zal men van hoo- gerhand nog wel een tikje helpen. Dit staat vast, de financieele toestand be rust op gezonde basis. En dat geeft met aller medewerking gezonde hoop voor de toekomst. Spr. wenschte den bokhouder E. Paauwe van Biezelinge geluk met zijn zilveren jubileum als zoodanig, en verklaarde de vergade ring voor geopend. Jaarverslagen. Vervolgens kwamen de jaarversla gen van den secretaris, den heer J. V e r s 1 u ij s S z„ aan de orde. Aan dat van de vereeniging zelve ontlee- nen wij nog, dat het aantal geiten, van hen, die bij de vereeniging zijn aange sloten, is 3910, een mogelijke vermeer dering van 1000 zal wel niet veel mis geschat zijn. Het aantal gedekte geiten van niet leden was 48, tegen 22 in 1933. De secretaris beklaagde zich over het niet inzenden van de verslagen van alle afdeelingen, waardoor het jaarver slag niet juist kan worden gesteld en waarop de Inspecteur van den land bouw volkomen juist wijst. Bij de af deelingen waren gestald, 48 groote en 5 kleine dekbokken. 8 groote en 9 kleine bleven in reserve. De vereeni ging bezit nu 70 dekbokken tegen ver leden jaar 62, Zij moet, gezien de nieu we regeling, er nog 17 stallen. Nu kan intusschen reeds in alle behoeften wor den voorzien, de kwaliteit der bokken is goed, al is daarbij niet vastgesteld, dat gebreken geheel uitgesloten zijn. De verzorging heeft in bijna alle ver- eenigingen reden tot tevredenheid, en kan de volle 100 precent benaderen als nog eenige bokhouders de wenken van den secretaris opvolgen. Op 45 plaatsen hielden de heer Sietema, de secretaris of beide samen, keuringen, waarbij 981 dieren, w.o. 245 lamme ren zijn aangevoerd. Ingeschreven in het Provinciaal Jongvee register zijn 93 lammeren. In het Provinciaal stam boek 21 melkgeiten, 'terwijl er 295 voor de fokkerij zijn aanbevolen. De aanvoer was op sommige plaatsen schitterend. Op een heel enkel slecht. Beste dieren kwamen onder de aange voerde voor. Ook de secretaris wijst op het succes van de tentoonstelling te Kruiningen, met een bezoek, dat de stoutste verwachtingen overtrof en waar o.a. een dier was, dat ver boven de 1400 1. melk per jaar kwam. Aan propaganda en lezingen is dit jaar drukker gewerkt dan vorige jaren. Daarbij was de algemeene indruk, dat het werk der P.V. in de provincie ge waardeerd /wordt. Op 11 plaatsen is met succes gepoogd een afdeeling op te richten en op 10 plaatsen met gun stig gevolg gepleit voor uitbreiding der vereeniging. Uit de rekening blijkt vol gens den secr., dat de hoogst mogelij ke zuinigheid, vooral in de eerstko mende jaren, eisch is. Spr. bracht ten slotte dank aan allen, die hem steun den in zijn werk, vooral aan den voor zitter en aan den heer Sietema. Dit verslag werd met dank aan den secretaris goedgekeurd, evenals dat betreffende het fokstation, waaraan wij nog ontleenen, dat de draineering van het bouwland een groote verbete ring is- De gezondheid der dieren was uitstekend, er bleek, dat een geit met 800 tot 900 liters melk per jaar, winst afleveren kan bij verkoop van de melk tegen straatprijs. Als doorgangshuis kwamen 49 die ren in en gingen 37 uit, minderwaar dige dieren werden opgeruimd en van ondervoede dieren was slechts één maal sprake. Aan de orde waren de rekeningen en wel die van de vereeniging met voorloopig bij f 3405 aan ontvang en f 3460 aan uitgaaf, een kwaad slot van f 55 en voor het Fokstation resp. f 2302 f 2946 en f 644. Volgens het rapport van het boek- houdbureau der Z.L.M. zijn alle boe kingen vergeleken en accoord bevon den, maar moet het nadeelig saldo nog verhoogd worden met de kosten der vergadering en ligt het in de bedoeling later een definitief en eenigszins gede tailleerd rapport aan het bestuur te doen toekomen, dat gemachtigd werd alsdan den secretaris-penningmeester décharge te verleenen. Hierna werden de begrootingen van de Provinciale vereeniging met f 3770 als eindcijfer en een geraamd tekort van f 265 en van het Fokstation met resp. f 3285 en f 535, vastgesteld. Het voorstel van het bestuur om in het huishoudelijk reglement te bepalen, dat nieuwe leden 25 cent entree moe ten betalen, werd met algemeene stem men aangenomen, De prijs der aan te koopen bokjes, werd vastgesteld voor het eerste van een gecontroleerde moeder f 4, voor het tweede f 2.50 en van niet-gecon- troleerde moeders resp. f 2.50 en f 1.50. De secretaris bracht daarna het ver slag van de 45 keuringen uit en riep aan het slot daarvan ook voor 1935 de volle medewerking van de leden voor het welslagen der keuringen in. De heer S. Gideonse bracht 't ver slag uit van de Commissie van toezichi op het Fokstation, waaruit blijkt, dat zij steeds alles in de beste orde heeft bevonden, en dat zij overtuigd is, dat zij, die met het werk en de leiding be last zijn hiervan de volle verantwoor delijkheid beseffen. In plaats van den heer Gideonse benoemde de vergade ring tot lid der Commissie deen heer C. Clarisse te Biggekerke. De secretaris deed nog eenige mededeelingen betreffende het verkoop bureau. Wanneer de aanbiedingen van goed fokvee alle binnen kwamen, dan zou er aan de aanvragen kunnen worden vol daan, en betere prijzen kunnen worden gemaakt. Nu is het verkoopbureau nog niet wat het moest zijn, dat is het Centrale punt van handel voor stam boekgeiten en volbloeden. De heer Tanis rapporteerde na mens de betrokken commissie, dat de rekening 1933 in orde was bevonden, en daarom werd de heer Versluijs ter zake gedécharcheerd. Overgelegd werd een gedicht van den heer P. Joziasse te Gapinge in ver band met het 25 jarig bestaan der P. V. Hierna hield de voorzitter een inleiding over bovengenoemd onder werp. Spr. begon met op zeer duidelijke wijze aan te geven het verschil tusschen propaganda en reclame. Het doel van het werk der vereeniging is te verheven om zich voor reclame te leenen. Zij tracht door haar werk de volkskracnt te verhoogen. Spr, schetste de groote beteekenis van bet plattelandsleven. Her doel van een volk moet zijn de goe deren, die ons eenmaal geschonken zijn te behouden en in eenheid van streven te verheffen ten nutte van de volks kracht. Hiervoor maakt men propagan da en geen reclame. Deze propaganda moet gevoerd wor den door het hoofdbestuur, door de af delingsbesturen, door de leden- Het hoofdbestuur maakt propaganda door het regelen en houden van keurin gen en tentoonstellingen; door het doer, houden van lezingen w.o. ook met licht beelden, opdat er een opvoedende kracht ook van het werk uitgaan; door het ver spreiden van lectuur op fok- en voeding betreffende en het verspreiden van het vakblad „de Geit". De afdeelingsbesturen hebben te zor gen, dat de keuringen voldoende bekend zijn bij de leden, de berichten van het hoofdbestuur door te geven, te zorgen dat het keuringsterrein in orde is; door persoonlijk bezoek de leden op te wek ken, aan de keuringen deel te nemen en i hen te wijzen op het nut der selectie van de dieren: zoo mogelijk uit de kas of uit vrijwil.ige bijdragen prijsjes beschikbaar stellen en verder de noodige bekend heid geven aan leden en belangstellen den van te houden lezingen en voor drachten. Verder de menschen er op wijzen, dat voor de fokkerij, zal deze op de voordeeligste wijze uitgeoefend wor den, kennis noodig is, terwijl zij ook de melkcontrole moeten bevorderen, door het aanste.len van controleurs enz. De ledqn moeten helpen in het voeren van propaganda door met hun dieren naar de keuring te komen, zij zijn het die moeten demonstreeren, wat reeds is be reikt en ook aanschouwelijk moeten voorstellen wat in iedere afdeeling nog moet verbeterd worden, zij moeten door een eerlijke concurrentie hunne mede leden tot ijverig werken aansporen, en die nog geen lid zijn tot aansluiting op wekken. De leden moeten het op de le zingen enz. verwerkte materiaal aan de practijk toetsen en hun ervaringen op gebied van fokkerij en voeding en op brengsten aanteekenen en aan 't hoofd bestuur doorgeven. Zij moeten weten dat de adviseurs, de heeren Zwagerman en Sietema gaarne bereid zijn van advies te dienen, en dit zal ook de secretaris gaarne doen. Op deze wijze zal de pro paganda tot haar volle recht komen, en zal er een voortdurende wisselwerking zijn tusschen leden en bestuur. Ernstig wekte spr. op, dat men vooral in dezen tijd schouder aan schouder zal staan, maar dit niet alleen in woorden uitspre ken, maar in daden bewijzen. Dat zal ons volk sterk maken en onze Maatschappij gezond. En dan zal 's Heilands woord „die zijn leven zal zoeken te behouden, die zal het verliezen en die het zal zoe ken te verliezen zal het behouden", dat wel een hoogere beteekenis heeft, toch ook beteekenis krijgen voor het maat schappelijk leven. Als wij ons leven, ons werken, ons streven, verliezen ten koste van onze medemenschen, dan zullen wij ervaren, dat wij het zelve met ruime winst terug vinden. In dit teeken sta het leven onzer vereeniging, aldus eindigde mr. Dielman. Een warm applaus was de tolk van de dankbaarheid van de aanwezigen voor deze mooie lezing. De V oorzitter zeide naar aanlei ding van een klacht, dat het bestuur vol komen vertrouwen stelde in de controle op melkopbrengst van 'n geit te Nieuw en St. Joosland. Naar aanleiding van een opmerking van den afgevaardigde van Axel, zeide de Secretaris, dat de betrokken kring der Z. L. M. behoorlijk bekendheid gaf aan de tentoonstellnig te Kruiningen, dat de kosten daarvan 600 waren en de ontvangsten 345. De V o o r z it - ter zeide, dat de scheiding van O. Z. Vlaanderen in twee kringen in overwe ging zal worden genomen en dat men zich van een afdeeling naar een andere kan doen overschrijven. De V o o r z. bracht den heer van Beveren, die wegens drukke werkzaam heden afscheid van de vereeniging nam, dank voor zijn werk en beval de be langen der vereeniging bij hem aan. In het vervolg z,al getracht worden bij de excursie naar het fokstation op den morgen van de jaarvergadering, deskun dige voorlichting te geven. De Secretaris zeide dat op 18 plaatsen een bok moet worden ge plaatst, dit kan omdat de reserve 18 bokken bedraagt, maar er zal een heele reorganisatie voor plaats moeten heb ben en spr. vraagt daarvoor de mede werking der bestuuren. Voor de afdee lingen zijn reglementen beschikbaar voor 2J4 cent per stuk; zoo spoedig mogelijk zal spr. de op verschillende plaatsen te houden vergaderingen vast stellen en ook Zial hij aan de vrije bok houders een schrijven richten in betrek king tot hun vrijen bok. Hierna sloot de V o o r z. deze goed geslaagde vergadering en compli menteerde de Secretaris den voorzitter voor zijn voortreffelijke lei ding en voor het vele, dat hij voor de vereeniging verricht. Over de maand Jan. Ondetrouwd: C. Ingelse, 25 j. jm. en C. Markusse, 23 j- jd. Bevallen: J. Gideonse, geb, de Keizer, z., J. van Zweeden, geb. Wattel, z. Overleden: E. Wisse, oud 78 jaar, wed, van J. Sanderse. Over de maand Jan. Getrouwd: A. Bakker, 34 j. jm. en M. van Wijngen, 24 j. jd. Bevallen: P. Koens, geb, Vermeulen, z. Overleden: L. Kallemein, 64 j. vr. van A. Koeman, Bevallen: J. A. Verburg, geb. Straub, d.; J. J. van Zweden, geb. Rottier, d.; J. A. de Jonge, geb. Schouten, d.; M. Hoogesteger, geb. Wagenaar, d. Overleden: G. Nijssen, 65 j„ echtge- noote van J. Nieuwenhuize. Over de maand Jan. Overleden: M. Nijsse, 78 j, wed. van W. Nieuwenhuize, J. A. van 't West einde, 73 j. ongeh. d. EEN „VAKKUNDIGE" INBRAAK. Een brutale inbraak, waarbij ongewone hulpmiddelen n.l. de een of andere ont plofbare stof, zijn gebruikt, heeft ver moedelijk in den nacht van Vrijdag op Zaerdag, of reeds den vorigen avond, te Amsterdam plaats gehad. Zij geschiedde in het kantoorgebouwtje van de N.V. Steenkolenhandel „jOranje-Nassau", staande op de opslagterreinen, welke de het station Willemspark heeft. De die ven doorzochten alles nauwkeurig en lie ten door middel van de een of andere ontplofbare stof het slot uit de deur van de brandvrije kluis springen. Zoo kon den zij een viertal ijzeren kistjes met geld, eenige duizenden guldens, bemach tigen. Een der kistjes is buiten terugge vonden, leeg. Van de ontploffing hebben de omwo nenden, doordat de ontploffing aan den binnenkant van de kluis plaats vond, niets gehoord. De vloeibare ontplofbare stof is n.l. naar binnen gebracht door middel van een gaatje, dat de inbrekers, blijkbaar vaklui, eerst in de deur had den geboord. Wellicht ook, dat geluid dempende stoffen zijn gebruikt. PORNOGRAFISCHE LECTUUR IN BESLAG GENOMEN. Wegens het invoeren uit Frankrijk van pornografi sche lectuur en afbeeldingen, was dezer dagen een boekhandelaar te Amsterdam gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld. Zaterdagmiddag heeft de zedenpolitie, die daarbij vergezeld was van een re- checheur van het rijksbureau ter bestrij ding van den handel in vrouwen en meisjes, een huiszoeking in zijn zaak, Singel 379, gedaan. Deze had tot re sultaat, dat honderden pornografische afbeeldingen en geschriften werden ge vonden en in beslag genomen. Per politie-auto, die meer dan half vol was, is de voorraad overgebracht naar het bureaeu van de zedenpolitie. VIER HUIZEN AFGEBRAND. Za terdagavond is te Rosmalen een blok van vier arbeiderswoningen in de asch gelegd. Omstreeks half zes ontdekten eenige voorbijgangers, dat rook kwam uit een der perceelen van dit blok, ge legen in den Kerkenhoek, in 't centrum van het dorp, bij de r.k. kerk. Dit per ceel werd bewoond door het gezin v. d. D. Zij waarschuwden onmiddellijk de be woonster. Het vuur greep snel om zich heen, zoodat de woning spoedig in lichter laaie stond. De motorspuit was spoedig ter plaatse, doch daar de druk van de wa terleiding te laag was, kon men niet veel uitrichten. De vlammen sloegen over op de naastgelegen woning van de familie H. Ook hier was blusschen onmogelijk. Een dichte vonkenregen leverde gevaar voor de omgeving op. Spoedig stond ook de derde woning, bewoond door het ge zin V., in vlam, waarna de woning van het gezin V. werd aangetast. Om 7 uur was men den brand meester en was het gevaar voor uitbreiding ge- wegen. De inboedels van de gezinnen zijn ver loren gegaan, alsmede eenig geld. De oorzaak in onbekend. Verzekering dekt de schade. VRACHTAUTO RIJDT BAKKERS WINKEL BINNEN. Op het kruispunt te Raamsdonkveer in de nabijheid van hotel De Reyer is Zaterdagmiddag door tot nu toe onbekende oorzaak een botsing geschied tusschen twee vracht auto's, waardoor een van de wagens, be laden met visch uit IJmuiden, het win kelpand van den bakker v, R. binnen reed. Zoo goed als de geheele winkel muur werd ingedrukt. Juist verliet de ongeveer 25-jarige dochter met een kind aan de hand den winkel; zij werd door de glasschreven aan het voorhoofd gewond. Een der chauffeurs liep eveneens verwondingen in het gelaat op. MAN DOOR RUKWIND ONDER AUTO GEWORPEN EN OMGEKO MEN. Zaterdagmiddag is de 30-jarige gehuwde B. W„ wonende te Z u i d- h o r n, op den Frieschen Straatweg al daar door een rukwind van de fiets ge slingerd. Een juist passeerende auto van de chocoladefabriek Ringers te Rotter dam, kon niet meer uitwijken, W. werd aangereden en was vrijwel onmiddellijk dood. HET WEER IN JANUARI. Aan het voorloopig overzicht van het weer in Januari 1935, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, is het volgende ont leend: Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur 1 gr. boven normaal. De grootste afwijkingen kwa men voor op den 25sten en 29sten, resp. 6 lA gr. boven en 4 gr. beneden normaal. De gemiddelde dagelijksche maximum temperatuur was normaal, het gemid delde minimum 1 gr. boven normaal. Het aantal dagen met een minimum tempe ratuur onder het vriespunt was te De Bilt 13 tegen 16 normaal. De neerslag was vrijwel normaal over het geheele land. De afwijkingen bleven beneden 10 pet. behalve in Zeeland en Zuid-Limburg met 10 tot 15 pet. boven normaal. Te De Bilt werden 44 uur zonneschijn waargenomen tegen 55 normaal. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6