kunst en wetenschap. mmmm nieuws. Neem 'n "AKKERTJE" buitenland. bevolking. LANDBOUW. BURGERLIJKE SÏANO. LAATSTE BERICHTEN. ,uii zoo'n nieuw handig zakdoosje ,bij Gevalle kou, Griep, Inhuenza. DUITSCHLAND SAARGEBIED RUSLAND POLEN. SPANJE. VER. STATEN. Z. AMERIKA. CHINA. HET VERRE OOSTEN. ren zal, dan zullen wij allen optrekken naast elkander, ter verdediging van Ne derland. Niet als Gereformeerden, Ka tholieken, Hervormden enz., maar als Nederlanders. En als dan het ergste ge beurt, en wij komen te sterven, dan zul len wij elkander bijstaan ongeacht rang, stand of geloof. IttU W SSH-V LA'ARDEfii» 1 AARDENBURG. Voor hare afnemers, heeft de firma Desclée uit Brugge nieu we gastarieven ingevoeld, gebaseerd op een v,astrechttarief. De verbruikers heb ben de keuze tusschen a. een vastrecht van per maand 45 m3 a 8 cent en 't meerdere daarboven 6 cent; b. 75 m3 a 7 cent en 't meerdere daarboven 5 cent; c. het gemiddelde vorige gebruik per maand vooruit te betalen, alles daar boven 5 cent per m3. De prijs per m3 is th,ans 8 cent, ver hoogd met omzetbelasting. SLUIS. In het hotel van den heer Flor. Dusarduijn-Piierets werden dezer dagen goed geklaagde feestavonden ge- geven. O.a. werd een film vertoond, be- staande uit enkel Sluische opnamen ge- maakt, door den filmondernemer Allot j uit Brugge. Vele uit de zaal herkenden zich op het doek, wat soms groote vroo- j '7 777^ u™" KiUhoiA afgedaan. Zeer geslaagd schenen Schilderijen en teekeningen van Wim Helder. In 't „eigen gebouw" naast „St. Joris" te Middelburg houdt Wim Helder deze en een deêl der volgende week een ten- toonstelling van schilderijen en teeke- ningen. Er is een heele collectie bijeen gebracht: meerendeels portretten en landschappen. Over 't algemeen kan men 't knap werk vinden, dat geen pro blemen stelt. Het meeste weerspiegelt een eenigszins romantische stemming, die gemakkelijk is aan te voelen. Mo dernistische opvattingen treft men wei nig aan. Heel goed voldeden ons de portretten, waaronder zeer expressieve koppen I zijn. Wim Helder lijkt oog te hebben voor datgene, wat het typisch individu- eele in elk mensch is. Hij brengt dat meestentijds uitstekend tot uitdrukking, zoodat zijn portretten „leven". Wij noe- i men b.v. een strakke forsche teekening i van een fabrieksarbeider, met een eenigszins verbeten zwoegerstrek op het gezicht; en daartegenover de schil derij van een rimpelig, oud vrouwtje, een 100-jarige, voor wie het leven heeft ojis verder den stevigen kop van een Wal- lijkheid tengevolge had, SLUIS. Dinsdag hield het muziekge- j cherschen boer en het sympathieke open zeischap „Apollo" haar jaarvergadering, gelaat van een zekeren heer X. Elke Uit de rekening 1934 bleek, dat uitgege- j waardeering is subjectief, maar wij ge- looven, dat het talent van Wim Helder zich het best in dit soort van dingen uit leeft. Beter en krachtiger dan in zijn landschappen, zijn stadsgezichten, zijn boomen en een enkel stilleven. Dat is over 't geheel allemaal wel knap geschil ven was 487 en ontvangen 411, na- deelig slot 76. i Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Flor. Dusarduijn en Alf. de Paauw, terwijl de heer J. N. Metz op nieuw voorzitter werd. De voorzitter merkte op, dat het muziekcorps ook ma- derd en geteekend, maar er zit dunkt laise kent, gezien het nadeelig slot. Aan ons, minder persoonlijke visie in. De den anderen kant stemt het spr. tot simpele teekening van een markt verheugenis, dat het aantal werkende j Jan de geschilderde Parijsche Seinebrug leden zich steeds uitbreidt. Het is te j vrouwtje (no, 43) slaan we hooger aan hopen, dat de Sluische burgerij het ge- (no. 10), hoe goed en evenwichtig van zeischap naar oaadwerkelijken steun niet compositie de laatste dan ook op doek onthoudt. Besloten werd nog om een fancy-fair in te richten, met het doel gelden voor nieuwe instrumenten in te zamelen. SLUIS. Vele aangeslotenen bij de Ra dio-centrale te Sluis zullen zich met 1 verwondering afgevraagd hebben, hoe 't 1 komt, dat het derde station (Brussel, Engeland enz.) niet meer wordt uitge zonden sinds eenigen tijd. Naar we vernemen moet de oorzaak waarschijnlijk daarin worden gezocht, dat de houder van de centrale bij den aanvang van het jaar 1935 verzuimd heeft, de uitzending van genoemd sta tion aan te vragen bij de regeering. werd gebracht. EEN BRIEF VAN MINISTER STEENBERGHE. Inkrimping van de melkproduc-1 tie is noodzakelijk. i Op een eenigen tijd geleden door den INBREKERS GEPAKT. Ze hebben o.m, de inbraken in de stations te Middelburg en Goes op hun geweten. De vorige week is door de politie te Nijmegen als verdacht van inbraak in een kiosk aldaar aangehouden de 37-ja- rige C. W. uit Breda. De Bredasche po litie vond hierin aanleiding, zulks met het oog op de talrijke inbraken, in de laatste maanden gepleegd in de omge ving van Breda, een huiszoeking in de woning van W. in te stellen. Hierbij werd een groote voorraad goederen van den meest uiteenloopenden aard in be slag genomen, op vermoeden dat deze goederen van diefstal afkomstig zijn. Tevens werd de 26-jarige medebewoner van het huis A. d. B. een zwager van W. aangehouden. Daar bekende B. in ver- ONVOORZICHTIGHElD MET DEN DOOD BEKOCHT. Hedenmorgen was het 14-jarig zoontje van den heer B. te Ooi bezig de kachel aan te maken. De jongen gooide petroleum in het vuur waar door een ontploffing volgde. De jongen liep zware brandwonden op en overleed korten tijd later. Goes. Bevallen: M. de Bat geb. van Waar den d.; A. Polfliet geb. Knopjes z. Overleden: P. C. Verhage z. 1 maand. Alg. Ned. Zuivelbond, de ver. voor zui-j een-ging met W. een tweetal inbraken in stationsgebouwen te hebben gepleegd velindustrie en melkhygiëne beide Den Haag en den bond van kaasprodu centen te Gouda aan den minister van economische zaken gerichten brief, be vattende opmerkingen met betrekking tot de door genoemden minister geno- men maatregelen ten behoeve van de Nederlandsche zuivel- en vleeschpositie, I heeft de minister th.ans uitvoerig gegir.t- Het is gebleken dat de beide mannen de stationsinbraken te Lage Zwaluwe, Goes, Middelburg, Gouda en Vlaardingen op hun geweten hebben. CORRUPTIE TE AMSTERDAM. De centrale recherche te Amster dam heeft gisterochtend met het par woord. De minister wijst er in dat schrij-j ket een huiszoeking gedaan bij de G.'s ven op, dat de cijfers van de ten be- slagerijen, scheepsleverancier, varkens hoeve van de zuivel- en vleeschproduc slachter en grossier, die zijn hoofdkan- tie gehouden tellingen juist zijn weergc- toor heeft aan den Zeedijk 32. De geven; inderdaad wettigen deze de vrees j werd er van verdacht steekpenningen voor een toenemende stijging van het te hebben gegeven aan ambtenaren van aantal stuks melkvee en van de melk productie. In het belang van den Ne- derlandschen landbouw is het zaak de hoeveelheid melk te beperken. Met af slachting en reglementeering van de teelt kan thans niet meer worden vol staan. Het ligt echter niet meer in de bedoeling het steunbedrag over de to tale hoeveelheid melk te verminderen. De minister erkent dat aan de beper king van de melkproductie zeer groote bezwaren verbonden zijn. Dat toepas sing van de maatregelen groote groepen van bedrijven zoodanig zal ontwrichten dat van toepassing z,al moeten worden afgezien achtte de minister een voor barige uiting. En wat de onlossingen van de moei lijkheden betreft: het te berde gebrachte dat de regeering de export niet voldoen de heeft trachten te bevorderen, gaat volgens den minister niet op. Het vinden van nieuwe exportmogelijkheden wordt zooveel mogelijk gesteund. Daar uitbrei- mg s.echts langzaam kan geschieden is het ook hierom gewenscht op inper king van de productie aan te sturen. u J®" 1Zet in het binnenland te verhoogen door het verplicht verwer- ken van melk in brood op te leggen daartoe kan de minister - o.a. door de dan te verwachten prijsstijging nie? overgaan. Tot het verkenen van steur aan propaganda hiervoor is de minister gaarne bereid. Verder meent de minister dat verde r,e beperking van de margarine gepaard zou gaan met een verlaging v,an den bo- terprijs. Het resultaat van deze maat regelen zal niet zijn een betere melk prijs. Het is den minister niet duidelij! dat beperking van de margarine ook ir het belang van den veehouder fboer) is Beperking van margarine en spiisvettet zou de lasten van andere bedrijfsgroe pen aanzienlijk doen stijgen. De minister heeft tenslotte een be roep gedaan op adressanten om met hem mede te werken den Nederland- schen landbouwer het juiste begrip der toestanden in dezen bij te brengen. de gemeente, waaraan hij vleesch le verde. Een groot deel van de boek houding is in beslag genomen en be doelde slager is gearresteerd. Gisteren zijn aan het hoofdbureau den geheelen dag verhooren gehouden in deze zaak. De slager heeft toegege ven gedurende een reeks van jaren steekpenningen te hebben gegeven. Sedert eenige maanden echter is hij de leverantie aan de gemeente kwijt. He denmorgen vroeg zijn naar aanleiding hiervan de twee betrokken gemeente ambtenaren gearresteerd. Een er van was werkzaam bij de gemeentelijke kindervoeding. Hij is korten tijd geleden gepensiónneerd. De tweede bekleedt een leidende functie bij de inkoopcen- trale voor vleesch, en is op het oogen- blik met ziekteverlof. Beide ambtena ren zouden aanvankelijk kleine bedra gen hebben aangenomen. Later zouden deze sommen zijn opgeloopen tot on geveer 100 per maand. De beide ambtenaren worden aan een uitvoerig verhoor onderworpen. DERTIG STUKS VEE VERBRAND. Dooi onbekende oorzaak is brand uitgebroken in de boerderij van den hr. N. D. te Scherpenzeel. Het vuu- dat ontstaan was in de stallen, greep met razende snelheid om zich heen. De stal was spoedig één vuurzee. Dertig stuks vee kwamen in de vlammen om. Zes koeien, een paard, twee kalveren en een stier wist men nog te redden. Drie koeien moesten echter wegens de hevige brandwonden, die zij hadden op geloopen, worden afgemaakt, DOODELIJK ONGELUK MET EEN SCHIETMASKER. Woensdagmiddag is de 30-jarige slager D. V. te M i d d e 1- harnis, die voor het slachten van een varken het schietmasker afsloeg, door nog niet opgehelderde oorzaak getrof fen. D# kogel trof V. in de hartstreek. De man stierf enkele oogenblikken la ter. V, was gehuwd en laat een vrouw met een kind na. DE KOENE GRIJSAARD. De 95-jarige v. Heezen uit Enkhuizen men zie onder stad is de oudste passagier, die de K.L.M. tot heden heeft vervoerd, DE RAADSVERKIEZING TE MIDDELBURG. De stemming voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad van Mid delburg is bepaald op Woensdag 19 Juni. De datum der candidaaatste.ling is over 't geheele land Dinsdag 14 Mei. EEN CIRCULAIRE VAN MINISTER DE WILDE. Bestuursleden van instellingen van weldadigheid behooren in 't algemeen geen bezoldiging te genieten: Uit Den Haag wordt gemeld" De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeentebesturen 'n cir culaire gericht inzake de bezoldiging van bestuursleden van instellingen van wel dadigheid, De minister is van meening, dat deze bestuursleden principiëel geen bezoldiging behooren te genieten. Er mogen echter uitzonderingen zijn. De ge meentebesturen zullen, wanneer het gaat om het verstrekken van een subsi die aan instellingen van weldadigheid, een deugdelijk onderzoek naar de be zoldigingskwestie moeten instellen. En zulks eveneens indien zij hebben te be slissen over een vergunning tot het hou den van openbare inzameling van gel den. Doeltreffende bestrijding van mis standen ten deze kan plaats hebben door geval voor geval individueel te on derzoeken. Daarbij z,al rekening moe ten worden gheouden met de bijzonde re omstandigheden van elk geval op zichzlf. BOTSING TUSSCHEN TWEE PETROLEUMTREINEN. Een vlammenzee. Waarschijnlijk tengevolge van een verkeerden wisselstand heeft nabij Con- stanza in Roemenië een botsing plaats gelvid tusschen 2 petroleümtreinen.. De petroleum vloog onmiddellijk in brand en verspreidde zich in brandende stroo men over 't veld, zoodat er een ware vlammenzee ontstond. Het spoorweg verkeer moest worden gestaakt. Mili tairen en de burgerbevolking van de óm liggende dorpen trachten 't vuur door 't opwerpen van dammen tetfen te hou den en een catastrophe te voorkomen. PARAGUAY WORDT ONVOORZICHTIG. Wrijving met Argentinië, Aan de grens tusschen Argentinië en Paraguay heeft zich een grensincident voorgedaan. Gewapende Paraguaansche soldaten trokken bij de bekende kolonie Eldorado over de grensrivier de Parana die de Argentijnsche provincie Mision- coe van Paraguay scheidt en maakten zich in de haven van Delicia meester van een door de Argentijnsch douane in be slag genomen zending. De Argentijnsche minister van buitenlandsche zaken, heeft den gezant te Asuncion opdracht gegeven bij het ministerie van buiten landsche zaken van Paraguay te prote steeren. STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Op onderstaande nummers vielen he den de volgende prijzen: straat 10; J. van den Berge, winkelbe diende, van Yerseke, Bleekerstraat 8; j G. Kiers, huishoudster, van Veendam, Oostsingel 72; A. J. de Jong, filiaallei der, van Steenbergen, 's H. H.k.dijk 20. V ertrokken N. P. Lokerse, dienstbode, naar 's- Gravenpólüer B 36; M. J. Cornelis, win keljuffrouw, naar Vlissingen, Molenstr, 29; P. Mulder, zonder beroep, naar Vee- re, Kade; A. Broekhuizen en gezin, con ducteur N. S., naar Utrecht, Amaliastr. 8.1; R. Roozendaal en gezin, reiziger, naar Nijmegen, St. Annastraat 1; W. van Leest en gezin, conducteur N, S., naar Veur, Plaspoelstraat 8; H. Bimmel en gezin, ketelwasscher N. S., naar Voorburg, van Naaldwijkstraat 103; S. Mijnsbergen en gezin, motorbestuurder N. S., naar Voorburg, idem 1371; A. A. Nonnekes, winkelbediende, naar Neu zen, Dijkstraat 50; M. Driedijk, dienst bode, naar 's-H. Arendskerke H 127; C. van Boven, monteur, naar Hulst E 18; J. van der Wal, verpleegster, naar Davos; R. Belderok, telefoniste, naar Middel burg E 132; D. H. Bouwmeester, kap per, naar Aalten, Landstraat 14; H. B. Smits en gezin, monteur, naar Heinkens- zand B 35; E. Mieras, zonder beroep, naar Kruiningen B 87a; M. Vermeulen, dienstbode, naar Heinkenszand A 145; C. Ars, dienstbode, naar Ovezand; W. van der Weele, dienstbode, naar Vlissin gen, Nieuwedijk; P. Zuidijk, radiomon teur, naar Hoek; K. Rentmeester, dienst bode, inaar Ovezand, Kerkstraat 98; S. Harkema en gezin, opz. N. S., naar Res teren E 179; J. E, Castel geb. Kuijper, zonder beroep, naar Vlissingen, Noord straat 49. (Ingez. Med. FRANSRIJK. Een liefdesdrama in de Sahara. Liefdesdrama, dat zich afspeelde op een militaire buitenpost in de Sahara, heeft gisteren voor de rechtbank te Sousse in Tunesië zijn slot gevonden. Luitenant Cabanès, officier in het Fransche leger stond terecht, daar hij tijdens een uit stapje in de woestijn met een gezelschap dames en heeren, zijn commandant, ko lonel Caillon, wiens vrouw hij liefhad had vermoord. De beschuldigde verklaarde dat zijn slachtoffer hem tot het uiterste h,ad ge provoceerd, wat door getuigen werd be vestigd. Kolonel Caillon had in aanwe zigheid van anderen openlijk zijn eigen vrouw beleediöd en luitenant Cabanès toen deze daartetfen protesteerde, in 't gezicht geslagen. De rechtbank veroordeelde luitenant Cabanès tot vijf jaar gevangenisstraf. f 2000 7750 f 1000: 21326 22136 f 400: 3338 7462 9989 12748 14618 22099 f 200: 823 15454 21191 f 100: 290 1918 4854 6666 8960 13700 17089 21676 22897. GOES. Ingekomen: J. L. J. Koeman, dienstbode, van Kloetinge, Wilhelminastraat 4; L, J. van Osch en gezin, rangeerder N, S., van Boxtel, Violenstraat 10; Wed. P. Staal, zonder beroep, van Kapelle, Pic- cardtstraat 52; A. A. Soeters, werkman, van Bergen op Zoom, Piccardstraat 90; J. C. van Haver, letterzetter, van Wis- senkerke, Zaagmolenstraat 47; D. J. Ie Coq, garagehouder, en gezin, van Den Haag, Wijngaardstraat 24; J. Hendrik- se en gezin, timmerman, van Schore, Nieuwstraat 27; P. L. Belijenberg en ge zin, koopman, van Clinge, Schengestr 17; Fr. Borgs, kleermaker, van Den Haag, Heernisseweg 33; J. Baaij, visch- koopman, van Tholen, Witte Paardstr, 4; M. A. Janse, dienstbode, van Oude- lande, Patijnweg 6; J. W. van Nienes, opzichter, van Kruiningen, Blaaubeen- Weer twee goudstaven gevonden. Uit Parijs wordt gemeld, dat wederom twee staven goud zijn gevonden van de zending, die Zaterdag tijdens een he vigen storm nabij Oisemont in het de partement van de Somme, uit het vlieg tuig ParijsLonden is gevallen. JULIUS STREICHER WEER OP 'T OORLOGSPAD. De corr. van de Times te München meldt dat Julius Streicher een nieuwe campagne is begonnen om den verkoop van zijn anti-Joodsch blad „Der Stür- mer" uit te breiden en Joodsche zaken lieden te henadeelen. Eenige dagen ge leden liepen in München mannen met borden, waarop den goeden Duitschers werd geadviseerd „Der Stürmer" te le zen, terwijl strooibiljetten met een op hitsende Joodsche caricatuur werden uitgereikt. Honderden kleine aanplak biljetten met anti-Joodsche opschriften zijn weer op de muren geplakt en Zater dag jl. werd een boycot georganiseerc tegen een 12-tal Joodsche zaken. De corr. voegt er aan toe, dat de nieuwe actie van Streicher oogluikend door de autoriteiten wordt toegelaten. Hfct schijnt dat vele inwoners van München geweigerd hebben de strooibiljetten aan te nemen en in de Joodsche zaken toch zijn gaan koopen. Adolf Hitlerstraat. De gemeente raad van Saarbriücken heeft besloten de hoofdstraat van de stad (thans Bahnhofs strasse) voortaan Adolf iHitlerstrasse te noemen en de Landwehrplatz: Horst Wesselplatz. Wat niet mag bij de Sovjets, Te Moskou moet een vrouw terecht staan omdat zij de 300 kinderen, die in haar pension woonden er toe heeft bewogen naar de kerk te gaan. Zij wordt daarom als „klassevijandin" beschouwd. Zij hac aan de kinderen verteld, dat zij in het kerkkoor zong en hun uitgenoodigd, eens naar haar te komen luisteren. Vol gens den openbaren aanklager heeft zij echter met voorbedachten rade het atheïstische streven des Sowjets getart en de kinderen naar de kerk gelokt, waar hun kapitalistische ideeën zou den worden bijgebracht. Volgens de autoriteiten waren enkele der kinderen pioniers (padvindersl en dezen, getrouw j aan hun devies „Waakt!" klaagden de' „vijandelijke hand, die zich naar de kin .ü3 HET ROODE LEGER BIJNA 1 MILLIOEN MAN STERK. Het effectief van Roode Leger is in de vier laatste jaren van minder dan 600.000 tot 940.000 man verhoogd, aldus ïeeft Toechatsjevski, vice-commissaris van defentie, gister op het radencon gres verklaard. De uitgavenbegrooting over 1934 be liep 1.665.000.000 roebel, maar vijf mil- iard ioebel zijn uitgegeven en 6^ tul lioen zullen bovendien nog in 1935 wor den uitgegeven met het oog op de nood zakelijkheid om de vestingwerken m iet Verre Oosten te voltooien en uit te rusten, Toechatsjevski verklaarde vejrder omtrent de krachtige uitbreiding der sowjetweermacht in de laatste vier ja ren, dat de luchtvloot in dezen tijd s toegenomen met 330 pet, dat der mid- delgroote tanks met 792 pet, dat de- ichte tanks met 760 pet. Wat de vloot betrof, was met name iet aantal duikbooten met435 pet en dat der lichte torpedobooten met 370 pet toegenomen. De kustverdediging in het Verre Oos ten was krachtig versterkt, de machine- geweerafdeehngen waren in genoemde periode uitgebreid met 700 pet., de radio met 1650 pet; de zware artillerie en de munitie waren in quantiteit toegenomen en m qualiteit verbeterd. In verband hiermede was het aantal manschappen in het leger van 562.000 tot 940.000 gestegen en de legerbegroo- ting van 1934 in vergelijking met de ra ming van 1.665 millioen gestegen tot vijf milliard roebel. De oorlog tegen de U.S.S.R. wordt intensief voorbereid, zoo ging Toechat sjevski voort, maar laten onze vijan den onze grenzen maar eens aanvallen en de sterkte van ons leger onder bevel van Worosjilov maar eens op de proef stellen. Een proces dat al 400 jaar duurt. Te Warschau is dezer dagen een pro ces voortgezet, dat 400 jaar geleden be gon. Toen ter tijd heeft een zekere ba ron Lenk het beheer van zijn vermogen aan een kerkelijke orde overgedragen. Na zijn dood ontstond tusschen zijn erf- enamen en de beheerders een mee- ningsverschil, waaraan geen eind scheen te komen. Na de eerste Poolsche dee ling slikte de Russische regeering het vermogen van Lenk in, daar alle kerke lijke goederen toen aan den Staat vei- vielen. Op het oogenblik heeft de Pool sche staat de goederen van Rusland overgenomen, en de nakomelingen van Lenk zijn opnieuw gaan procedeeren. Vorst in het Zuiden. De vorst in Spanje duurt nog steeds voort en heeft reeds vele slachtoffers gemaakt. Uit Marakesch in Marokko wordt ge meld, dat vier autobussen met inboor lingen in de passen van Tisi Tischka sedert twee dagen zijn ingesneeuwd. Van de 100 passagiers zouden 7 of 8 van honger zijn omgekomen. Een hulpexpe ditie is onderweg. De giftige alcohol. Tengevolge van de vergiftiging door methyl-alcohol zijn te Utica nog 15 personen overleden, zoodat thans in geheel 32 slachtoffers te betreuren zijn. De politie zet ijverig haar pogingen voort, om uit te vinden, of er nog meer van deze alcohol, die gesmokkeld was, aanwezig is. Ontploffing bij een operatie. In het St. Andriesziekenhuis te Bromleyby- Bow is tijdens een operatie een zuur- stofcylinder ontploft. Twee verpleeg sters werden gewond en er ontstond een begin van brand, dat door personeel van het ziekenhuis spoedig gebluscht was. De patiënt en de chirurg bleven ongedeerd en het personeel wist zoo goed zijn kalmte te bewaren, dat de patiënten niet merkten, dat er iets aan de hand w,as. De brandweer, die te hulp was geroepen met het verzoek bij het naderen van het ziekenhuis niet te bel- van streek te maken, behoefde geen van strek te maken, behoefde geen dienst te doen. Brazilië keert niet in den Volkenbond terug. Blijkens een telegram uit Rio de Janeiro, heeft de Braziliaan- sche kamer van afgevaardigden een voorstel van den afgevaardigde Ma rio Ramos tot wedertoetreding van Brazilië tot den Volkenbond verworpen. Verbod van huwelijken met buiten landsche vrouwen, De overheid heeft bepaald, dat het aan ambtenaren in dienst van het Chineesche leger, de vloot en de luchtmacht en in diploma- tieken dienst verboden is een buiten landsche vrouw te trouwen. Degenen, die met een vrouw van vreemde nationaliteit gehuwd zijn, kun nen niet in aanmerking komen om een plaats te bekleeden in de regeering. De nationale regeering van Nanking ril hiermede de huwelijken van Chinees die ambtenaren met Chineesche vrouwen bevorderen. EEN NIEUWE MILITAIRE ACTIE DER JAPANNERS. Terwijl in de Japansch-Chineesche deren had uitgestrekt", aan. i botsingen, althans voorloopig, eenige

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3