£ost van Verstopping? KRONIEK van den 0A6. ZEELAND. KUNST EN WETENSCHAP. KERKNIEUWS. LANDBOUW. fWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN MAANDAG 28 JANUARI 1935. No. 23. MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. l'lkkertges De politieke situatie in Duitsch- land. Verwachtingen, die niet werden vervuld. Heb ben de radicalen het hoofd ge bogen? Interessante beslui ten. Weer eens een verjon gingskuur van de Italiaansche regeering. Mussolini stelt zes nieuwe ministers aan. Verleden week Donderdag is te Ber lijn 'n kabinetsraad gehouden. V.an te vo ren was in 't buitenland beweerd, dat daarin sensationeele besluiten zou den worden genomen. Men ging hier en daar zelfs zoover, een herhaling, zij het dan minder bloedig, van den 30sten Juni 1934 te verwachten (toen er werd afge rekend met een complot in de S.A.) Deze verwachting baseerde zich o.a. op geruchten, die omtrent een controverse tusschen dr. Schacht, den minister van economische zaken, en Darré, den mi nister van landbouw, reeds langen tijd de ronde deden. Tevens was er sprake van nieuwe scherpe tegenstellingen tus schen het leger en de S.A. -J- S.S. Er is thans een halve week sinds den kabinetsraad verstreken. Van iets sen sationeels bleek echter niets. Minister Schacht en minister Darré leven nog rustig naast elkaar voort en ook andere kopstukken, zooals de leider van de jeugd, Baldur von Schirach, van wien het heette, dat hij de laan zou worden uitgezonden, zijn in functie gebleven. Men mag hier nu echter niet uit aflei den, dat er dus van meeningsverschillen geen sprake is geweest. Deze hebben in elk geval bestaan tusschen dr. Schacht en Darré en zeer vermoedelijk ook tus schen dr. Schacht en andere nazi-leiders, die de zuivere partij-ideologie zijn blij ven belichamen. Het kan dezen radicalen elementen slechts een doorn in 't oog zijn, dat de minister van economische zaken, die wellicht weet te kunnen re kenen op den steun van de rijksweer, meer en meer zijn stempel op de politiek van het Derde Rijk drukt. Velen be schouwen dr. Schacht op 't oogenblik als den werkelijken dictator in Duitsch- land. Hij zou Hitier geheel naar zijn pij pen laten dansen. Misschien is dat eenigszins overdreven, maar het lijdt toch geen twijfel, dat Schachts invloed geweldig groot geworden is. Hij regeert het geheele economische en financieele leven in het Derde Rijk en wijkt daar bij steeds meer af van het oorspronke lijke nazi-programma. Dat is het vooral, wat kwaad bloed zet bij de radicale ele menten. Vermoedelijk zullen zij zich ech ter in den kabinetsraad van Donderdag j.l. bij den stand van zaken hebben moe ten neerleggen, waardoor dan een open lijke uitbarsting voor 't oogenblik is voorkomen. Officieel is daaromtrent natuurlijk niets geopenbaard, maar er blijft geen andere conclusie over. Wel werd offici eel van een aantal op zichzelf interes sante besluiten, door den kabinetsraad genomen, melding gemaakt. Zoo zijn er eenige belangrijke stappen gedaan in de richting van de één-wording des rijks. De gerechtelijke administratie is den landen afgenomen en aan de rijksregee- ring gebracht. Verder is een rijksstad houder-wet aangenomen, die aan het on afhankelijk bestaan der landsregeerin- gen practisch een eind maakt. Ten slotte is een door Schacht ont worpen wet goedgekeurd tot verlaging van de rente bij crediet-instellingen. Deze wet komt er op neer, dat de door die instellingen aan hun geldgevers te verstrekken rente in het algemeen niet hooger dan 4% pet. behoort te zi)n, waartegenover dan ook de rente, die deze crediet-instellingen voor hypothe ken en andere verstrekte credieten be rekenen, verlaagd zal moeten worden. De conversie zal „vrijwillig" geschieden, maar het schijnt toch met raadzaam voor een Duitscher om zijn eischen tot volledige betaling der oorspronkelijk ge accordeerde rente te handhaven. De be doeling van de wet is, de lasten, die op het bedrijfsleven en het openbare leven rusten, te verlichten en wanneer die be doeling ook verwezenlijkt wordt, kan men van een succes spreken. Italië, de andere dictatoriaal geregeer- ,e êroote mogendheid in Europa, heeft ln, e afgeloopen week de aandacht v'eer eens getrokken door zekere ge eurtenissen, welke in een parlemen- air geregeerden staat onmogelijk zou den zijn. Mussolini is er voor de zoo- ma-^ toe overgegaan, „nieuw ^!'n regeering te brengen. Men weet, dat dit periodiek pleegt te geschie den. Zoo heeft men het beleefd, dat mannen als Grandi en Balbo, op het top punt van hun successen, plotseling naar andere functies werden overgeplaatst, die weliswaar eervol waren, maar waar ze toch minder gelegenheid hadden om te schitteren Men heeft daar wel eens uit opgemaakt, dat Mussolini ten slotte geep „tweede ster" naast zich dulde, en dat hij ieder, die hem in populariteit naar de kroon dreigde te steken, bijtijds uit zijn omgeving verwijderde. Mussolini weerspreekt die veronderstelling natuur lijk en beroept zich slechts op de nood zakelijkheid van regelmatige verjonging der regeering. Geheel en al plausibel is die redeneering niet, omdat Mussolini bijvoorbeeld na het ontslag van Grandi en Balbo hun portefeuilles aan zich heeft getrokken. Ditmaal is de verjongingskuur wel heel 1 radicaal geweest. Het geheele kabinet werd aan den dijk gezet en door een ander vervangen. Dat wil zeggen, Mus solini heeft zes ministers ontslagen en zes nieuwe benoemd; maar daar hij zelf de portefeuilles van binnen- en buiten- landsche zaken, oorlog, vloot, lucht macht, koloniën en corporaties beheert, zou men kunnen zeggen, dat de regee ring in meerderheid gelijk bleef. Een groote verandering van politiek zal dan ook wel niet met de ministerwisseling gepaard gaan. De nieuwe heeren vinden trouwens genoeg werk aan den winkel. Italië zit met groote financieele en eco nomische moeilijkheden. Daar zullen ze hun krachten op mogen beproeven, wat voorshands geen benijdenswaardige taak lijkt. DE STATENVERKIEZING. Niet op 24 maar op 17 April. Ged. Staten van Zeeland hebben de aanvankelijk door hun College op Woensdag 24 April a.s. bepaalde stem ming voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten nader bepaald op Woensdag 17 April a.s. DE CHRIST. HIST. LIJST VOOR DE STATEN-VERKIEZING. Zaterdagmiddag hield de Chr. Hist. Unie een gecombineerde vergadering van Statenkringbesturen en Afgevaar- digden uit geheel Zeeland te Goes ter vaststelling der candidatenlijst voor de a.s. Statenverkiezing, onder leiding van mr. Van Dusseldorp. De lijst bevat 20 na men voor de geheele provincie en is als volgt samengesteld: 1. A. D. F. van der Wart, aftr. Goes;] 2. W. de Ridder, aftr. Vlissingen; 3. mr. W. F. E. baron van der Feltz, Mid delburg; 4. A. de Feijter, aftr., Zaam- j slag; 5. M. N. Schippers, aftr. Wissenker- j ke; 6. G. van Duin, aftr., Zierikzee; 7. j C. Philipse, 's-Heer Arendskerke; 8. M. de Looze, Kapelle (Z.B.); 9. P. Janse Az., Biggekerke; 10. I. A. N. van Oeve- ren .Wolphaartsd.ijk; 11. M. Krijger, Bruinisse; 12 H. C. J. Gunning, Ierseke. 13. M. van Strien, Nieuw- en St. Joosland; 14. M. den Boer, Haam stede; 15, C. A. Kaan, Terneuzen; 16. J. F. Vermeulen, Middelburg; 17. L. Kristelijn, Eikerzee; 18. F, J. Castel, Veere; 19. C. Kamermans, Vlissingen; 20. C. Kousemaker, Kloetinge. WERK VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN, B. en W. stellen den Raad een drietal objecten voor. In verband met den grooten omvang der werkloosheid in deze gemeente, wel ke ook tal van jeugdige personen heeft getroffen, hebben B. en W. overwogen, of het niet mogelijk zou zijn, door deze categorie een aantal werkzaamheden te j doen uitvoeren, die naar zij vertrouwen, den arbeidslust der betrokkenen zal kunnen in stand houden en hun aldus moreelen steun kan geven. De bedoelde werkzaamheden kunnen naar het gevoelen van B. en W. bestaan in: ahet bouwen van een beenderen- loods aan den Kleverskerkschen weg, waarvan de totaalkosten op 1000 wor den geraamd; b. het bouwen van een paardenstal op het woonwagenterrein aan het Arne- voetpad, ad 800; c. het vervaardigen van een tent voor de Middelburgsche vacantieschool ad 200. Het ligt in de bedoeling deze werken te doen uitvoeren onder leiding van een voorman en een opzichter van gemeen tewerken. De gebouwtjes sub a en b zouden B, en W. zooveel mogelijk van beton willen vervaardigen en wel in dier voege, dat de verschillende onder deden vooraf worden gereed gemaakt. De materialen voor de sub c bedoelde tent zullen door de betrokken vereeni- ging worden geleverd. Ten aanzien van 't werk sub a mer ken B. en W. op, dat de N.V. Lompen en Metaalhandel M. L. Polak en Zoon op dit oogenblik met Hinderwetvergunning een beenderenloods in gebruik heeft aan het Oud Arnemuidsche voetpad. Dat ge bruik geeft echter aanleiding tot talrijke klachten van omwonenden, weshalve B. en W. deze loods zouden willen zien buiten gebruik gesteld. De N.V. is be reid daartoe mede te werken, mits zij er een nieuwe loods voor in de plaats krijgt. Ten aanzien van plan b merken B. en W. op, dat aan het Arnemuidsche voet pad steeds woonwagens staan, waarvan de paarden aan weer en wind zijn bloot gesteld. Een eenvoudige stal voor die dieren is dus wel hoogst noodzakelijk. Op een desbetreffende vraag van B. en W. heelt de Minister van Sociale Za ken medegedeeld accoord te gaan met de plannen, met dien verstande, dat de betrokken werkloozen niet ouder mo gen zijn dan 24 jaar. Voorts kan de mi nister er zich mede vereenigen, dat aan de werklieden een bedrag van 2.50 per week als tegemoetkoming in de slij tage van kleeding enz. per volle werk week zal worden uitgekeerd. Boven dat bedrag mag evenwel van overheidswege geen andere vergoeding worden gege ven. De tegemoetkoming behoeft niet in mindering te worden gebracht op even- tueele steunuitkeering van het hoofd van het gezin, waartoe de jonge werklooze behoort. Van Rijkswege wordt voor alle drie der objecten in de tegemoetkoming welke aan de jonge te-werk-gestelden zal worden uitgekeerd, een nader vast te stellen subsidie verleend, benevens in de helft van de kosten van de mate rialen, welke noodig zijn voor het bou wen van de beenderenloods en den paardenstal. B. en W. ramen die sub sidie op 72 pet. Nader is nog gebleken, dat de gemeente ten aanzien van de loonbetaling aan den voorman vrij is, mits het loon niet abnormaal hoog is en de totaal-loonpost niet wordt overschre den. B. en W. berekenen, dat voor re kening der gemeente zal blijven voor de beenderenloods 586, voor den paar denstal 458 en voor de tent 56. De begrootingen van de werken onder a en b zijn zeer globaal, omdat de capaciteit van de jeugdige werkloozen heel moei lijk is te schatten. Naar het zich laat aanzien, zal voor het bouwen van de beenderenloods aan 8 jeugdige werkloo zen ongeveer 10 weken arbeid kunnen worden verschaft en voor het bouwen van den paardenstal aan 6 gedurende 8 weken. Mede naar aanleiding van opmerkin gen van de commissie van fabricage, dee- len B. en W. nog mede, dat de paarden stal verplaatsbaar zal zijn, en dat de be staande beenderenloods niet zal worden afgebroken, doch ten behoeve van den reinigingsdienst zal kunnen worden aan gewend. Eén der leden van de commissie van financiën acht het in beginsel niet juist, dat een particulier (de Middelburgsche Vacantieschool) door van gemeentewege geleverden en betaalden arbeid, in het bezit komt van een tent, zonder voor den gepresteerden arbeid de gemeente te betalen. Hij meent echter geen be zwaar te moeten maken, nu de minister zich reeds met dit plan heeft vereenigd. Vakopleiding voor werkloozen. Volgens de opgave door de commissie voor vakopleiding van werkloozen aan den Raad toegezonden, was het aantal deelnemers aan de cursussen op 1 en op 30 December j.l. resp. voor vaklee- kenen 45 en 46; motorkennis 23 en 30, autotechniek 25 en 24, Ned. taal 32 en 27; wiskunde 32 en 27; Engelsche taai 26 en 25; autogenisch lasschen 32 en 31. Bouwterrein Noordsingel B. en W. wijzen er den Raad op, dat destijds de grond hoek Noordsingel en Meidoornlaan bestemd is voor den borw van 1 of 2 woningen. Dit is. volgens hen mede de reden, dat die plek zoolang onbebouwd blijft en zij,,hebben het plan om den grond te koop te stellen voor den bouw van drie woningen, op de op pervlakte van 730 m2. Bomme van den Broecke-fonds. Volgens de rekening 1934 van het Bomme van den Broecke-fonds, is aan de Vereeniging tot instandhouding van het Middelburgsch Muziekkorps, aan de zangvereeniging Tot Oefening en Uit spanning en aan de Vereeniging voor Instrumentale muziek ieder 734 uitge keerd. De cursus voor de typografen. B. en W. vragen toestemming voor den reeds aangevangen cursus voor de typografen 34 meer uit te geven dan aanvankelijk was geraamd, omdat de totale kosten 121 meer zullen bedra gen dan men dacht. Werkloosheid. Bij de dictricts arbeidsbeurs te Mid delburg stonden Zaterdag ingeschreven: Geheel werkloos: 1024 mannen en 19 vrouwen. Gedeeltelijk werkloos: 82 mannen en 5 vrouwen. Niet werkloos 13 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vorige week 1152, bijgekomen 39, afgegaan 47, over 1144 Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland. Het aantal leden der Vereeniging voor Ziekenhuisverp'eging op Zuid- en Noord- Beveland bedroeg op 31 Dec. 1933 21481. In 1934 werden afgevoerd wegens overlijden, vertrek en bedanken 960 le den; in den loop van 't jaar traden toe 7531 nieuwe leden, zoodat op 31 Dec. 1934 het aantal leden 28052 bedroeg, al- zoo een netto ledenwinst van 6571. Inmiddels is het aantal leden na 1 Jan. alweer gestegen en bedraagt het thans 28608, Het aantal opnemingen is in 1934 aanmerkelijk meer geweest dan in vo rige jaren. Voor een deel moet dit wor den toegeschreven aan de geheerschl hebbende en nog heerschende roodvonk. VROUWENPOLDER. De in deze ge meente gehouden collecte ten bate van de stichting „tehuis voor alléénstaande blinden van alle gezinten in Nederland" te Wolfhezen heeft opgebracht f 30. 's-GRAVENPOLDER. Voor een 30- tal personen, o.w. ds. Van Hoogstraten, trad Vrijdagavond alhier op het hoofd bestuurslid van den Ned. Chr. Landar- beidersbond, de heer Vingerling uit Goes met als onderwerp: „De beteekenis van den Chr. Landarbeidersbond in crisis tijd voor losse en vaste arbeiders." Hij werd ingeleid door den voorzitter der plaatselijke ,afdeeling, den heer W. G ij z e 1, die er o.m. op wees hoe vele arbeiders nog afzijdig blijven vaak uit vooroordeel of verkëerde voorlich ting. De heer Vingerling zette in z'n rede de beteekenis der organisatie uiteen; wees op de „hier heerschende patriarchale verhoudingen, waarvan de arbeiders de dupe worden. Ook behan delde hij in den breede de gewetens bezwaren, welke hij eerbiedigt, mits op recht gemeend. Men heeft vaak wel ge wetensbezwaren tegen organisatie, doch profiteert gaarne van de voordeden, die deze afwerpt. Ook voor losse arbeiders is samengaan een dringende eisch. Deze toch zijn vaak werkloos enwaar de rijksteunregeling zich richt naar de loonen ,beteekent voor hen een lage loonstandaard ook 'n geringer steun. Spr. wekte de niet-georganiseerde aan wezigen tot aansluiting op. Hierop volg de een drukke bespreking. Aan de be antwoording der principieele vragen nam ook ds. Van Hoogstraten deel. KRUININGEN. Vrijdagavond verga derde de Zondagschoolver. „Samuel" onder leiding van haar voorz. ds. Mor tier. Uit het Jaarverslag van secr. W. de Back bleek dat de Zondagschool 140 leerlingen telt en 17 de school na vol brachten leeftijd verlieten. De rekening van den penningmeester D, Meijaard sloot met een batig saldo; eveneens die van het laatste Kerstfeest. Het aftredende bestuurlid D. Baveco werd herkozen. Overwogen zal worden een Ouder avond te organiseeren daar algemeen men van meening was dat het ledentai te weinig is, gezien de belangstelling waarin het Zondagschoolwerk zich mag verheugen. KRUININGEN. Zaterdagmiddag had de begrafenis plaats van den heer P. de Smidt. Achter de lijkkist "sloten zich aan de leden van Kerkeraad en Kerkvoogdij der N. Herv. gemeente. Aan de geopen de groeve herdacht de heer Sinke den overledene als Kerkvoogd, terwijl ds. Mortier er op wees, dat de heer De Smidt zijn besten krachten eerst als diaken en later als ouderling van 1890 af aan de gemeente heeft gewijd mei groote liefde en toewijding. Een krans der N. Herv. gemeente dekte de lijkbaar. De oudste zoon dankte voor de laat ste eer aan den overledene bewezen. De heer P. de Smidt was ook vele ja ren penningmeester der Zondagschool ver. en der Ziekteverzekering, en tevens oud-raadslid. WOLPHAARTSDIJK. Woensdagavond' hield de zangvereeniging „Looft den Heer" haar jaarvergadering in het ge bouw Tavenu. Nadat gezamelijk ps. 68: 10 was gezongen, opende de voorzitter J. J. van de Velde de bijeenkomst en werden verslag over het afgeloopen jaar uitgebracht, door den secretaris en pen ningmeester. Verschillende zangnummers werden ten gehoore gebracht. Het jeugkoor ver leende ook zijn medewerking en bracht op uitstekende wijze ten gehoore 'n ge dicht van mevrouw Pennings-Stokman uit Goes, getiteld „Hulde aan Wol- phaartsdijk". Voorts werden verschil lende kamerstukjes en declamaties op gevoerd, benevens, twee tooneelstukjzs in Zeeuwsche kleederdracht en Zeeuwsch dialect. Zoowel zang als de clamatie en het tooneelspel kwamen uit stekend tot hun recht. De ruime zaal was geheel gevuld. EEN ONGELUK KOMT ZELDEN ALLEEN. SCHORE. Tengevolge van de gladheid van den weg is Zaterdagmorgen de heer P., uitvoerder voor de N.V. B.A.T.O. alhier, in de nabijheid van de Schore- brug, met zijn rijwiel gevallen. Hij kwam daarbij zoodanig terecht tegen een pas- seerende personen-auto van den heer R. uit Goes, dat hij bewusteloos bleef liggen. Een dame, die zich in de auto bevond, die den getroffene zou helpen, gleed daarbij uit, en brak haar pols, welke door dokter Nieuwenhuijse uit Kruiningen voorloopig is verbonden in woning van den brugwachter, waar heen de heer P. ondertuschen door omstanders ook was binnengedragen, 't Bleek dat hij 'n lichte hersenschudding bekomen had.. Later is hij op advies van den dokter per auto, naar zijn woning te Hansweert overgebracht. Gebruik dan Laxeer-Akkert) es, de nieu we vinding van Apotheker Dumonl. Ge proeft niets. Geen kramp, geen over matige ontlasting, géén hèr-constipatie. Ze herstellen de normale werking Uwer darmen en bevatten bovendien bestand- deelen, die heel Uw gestel verbeteren. Per 12 stuks 60 cenl YLaJozn Schoort Schip flngez. Med.) Abonn.-Tooneel te Middelburg. Het Comité voor Abonn.-Tooneel- voorstellingen te Middelburg verzoekt ons te dezer plaatse te willen verwijzen naar zijn advertentie in dit nummer, waarin het voortgezet programma voor dit seizoen wordt geannonceerd. Behalve het reeds vroeger aangekon digde gerechtsdrama „Smaadschrift", waarvan de vertooning op Woensdag 6 Februari a.s. is bepaald, brengt het Co mité een opvoering van een der aller nieuwste stukken van het tooneelreper- toire (de première ging op 18 dezer in den Stadsschouwburg te Amsterdam) n.l. „Afkloppen" (Touch Wood) van de En gelsche schrijfster G. L. Anthony. De voorstelling vindt plaats op Dinsdag 26 Februari a.s., des avonds om 8.15 uur, in den Schouwburg aan het Molenwater en wordt verzorgd door het Centraal Tooneel onder regie van Cees Laseur. Bert Brugmans Marionetten-theater Zaterdagmiddag gaf het marionetten theater van Bert Brugman in de stamp volle zaal van St, Joris te Middelburg een bijzondere voorstelling van „Faust", die uitging van de Vereeniging „Voor de Kunst" alhier. Na een openingswoord van de presi dente van deze vereeniging, mevrouw EversKeg nam de voorstelling een aanvang. Deze Faust vertolkt de oer-gedachte van de Faust, die Goethe tot zijn mees terwerk inspireerde. In de vijf achtereenvolgende taferee- len ziet men den ondergang van Faust; hoe deze een contract met den duivel afsluit, die in ruil voor een immer volle geldbuidel, alle verborgen schatten in, onder, of boven aarde en water, en alle genoegens, waarheen hij zich kan ver plaatsen, vlugger dan de gedachte, na 24 jaar zijn lichaam, huid en ziel zal op- eischen. De Hansworst zorgt voor een vroo- lijke noot. De wijze waarop de heer Brugman met zijn marionetten een en ander uit beeld, de enscèneering, decors, dwingen onze bewondering af. Doch vooral de wijze waarop hij de poppen door de ex pressie der maskers, het bewegen van den mond, het gebaren der handen, voor ons doet lven. Bijwijlen hebben wij moeite deze ma rionetten niet als doode poppen, doch als levend geworden menschelijke cari- caturen te zien. Na de pauze waren er nog eenige, goed geslaagde cabaretnummers. De heer Brugman weet de verschil lende figuren fijn-geestig te typeeren, de decors zijn af. En wanneer de presidente der Ver eeniging „Voor de Kunst" besluit met de woorden, dat, na hetgeen wij uit het buitenland op dit gebied in ons land za gen geven, zeker dit „Nederlandsch- fabrikaat" marionettenspel er niet voor behoeft onder te doen, dan sluiten wij ons bij haar woorden gaarne aan. Ds. J. Tjebbes, Ned. Herv. predi kant der gecombineerde gemeenten Vrouwepolder en Gapin- g e zal a.s. Zondag te 's-Gravenhage als predikant bij de Indische Kerk wor den bevestigd. Op Zondag 24 Februari a.s. hoopt hij des voormiddags afscheid te nemen van de Hervormde gemeente te Gapin- ge en des namiddags van de Herv. ge-, meente te Vrouwenpolder. In zijn plaats is als zendingscorres pondent voor Walcheren benoemd ds. A. van Panhuis te Aagtekerke. Afd. Z. L. M. Westkapelle. Vrijdag vergaderde de afd. Westka pelle der Z. L. M., onder voorzitterschap van den heer L. van Sluijs. Er werd ge legenheid gegeven om vragen te stellen over de crisismaatregelen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Enkele le den keurden ten strengste af de heffing van f 30 per ha op den aardappelen oogst 1935 en verzochten met klem aan te dringen op garantieprijzen, daar het anders een verhooging der productiekos ten zal worden van 30 per ha. De heer Franse, vice-voorzitter van den kring Walcheren, wees er met na druk op, mede in verband van de thans door den minister van economische za ken, voor den oogst 1935 aangezegden verminderden steun, toch vooral voor zichtig te zijn bij het koopen en pachten van land. Zooals misschien nergens an ders, meent hij dat wanneer men de koop- en pachtprijzen instelt op de uit komsten van 1934, men de noodlottige gevolgen daarvan zal ondervinden. Niet alleen omdat 1934 voor den groei van verschillende producten een gunstig jaar was en men geen enkele waarborg heeft dat dit in 1935 niet anders zal zijn, maar ook omdat door het telkens verminderen van steun voor de verschillende produc ten, eenige onzekerheid is ontstaan en het gevolg zal zijn steeds ongunstiger

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5