LAATSTE BERICHTEN. ONDERWIJS. BEURS» EN WISSELKOERSEN. tfiOES. WALCHEREN. Bhenm&tiek 7UID-8EVELAND. lEURSÏHËKMiiËTEB van Woensdag. ZEEUWSGK-VLAANDEREN W.ZL AMSTERDAM, 23 Januari. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van beden. Ned. 31 1000-4 101%—101%. Ned. 33 1000-4 101%—101%. Ned. 34 1000-4 101%—101%. Certificaten-3 93%93%. O. Indie 34 1000-4 101%—101. Denemarken Oblig. 1926-5 99%99%. Duitschl. 100-7 28—27%. Engeland 1960-90 4 73%—73%. Zwitserl. oblig. '24-5 97% Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 100%100. Amsterdam 1933-5 101%101%. Amsterdam 1934-4% 100% 's-Gravenhage 1929-4% 100% Rotterdam 1926-1930-4% kj%100. Berlijn 1925-6 20 Zeeuws. Hyp. B-5 100100. Zeeuws. Hyp. B-4% 100%100. Cities Service Cy. P. 1958 5 23%23. A Amsterd. Bank 102102%. C Rott. Bankver. 92%93%. A Twentsche Bank 83%84. A Pref. Gruyter en Zn. A. 129%126% A Pref. Jurgens A 105104%. A Ned. Gist- en Spiritusf. 404%404% A De Schelde N.B. 15% A Ver. Papf. v. Gelder 49%50. C Am. Car Foundry 11%11% C Am. Smelt Ref. 22%21% C Farbenind. I.G. 55%57% C Stand. Brands 11%11% C U. States St. C. 23%23% C North Am. Cy. 8—7% A Born. Sum. H.M. 135%134% A Linde Teves en Stokv. 68%67% A Ned. Wol Mij. 72—71% A Singkep Tin M. 75%76. A J. C, Japan Ln. 2726%. A Rotterd. Lloyd 29%31. A S. M. Nederland 30%31%, A Amst. Thee C.M. 43%. heeft echter geen water behoeven te geven. Toen de brandweer, die onder leiding stond van den onder-commandant, op practische wijze het vuur aantastte was het spoedig vast te stellen, dat het zijn vernielend werk niet lang zou voort zetten, maar de gelijkvloersche winkel, kantoor en magazijnen zijn toch geheel onbruikbaar met al de winkelvoorraad en materialen. Op de eerste verdieping L wel waterschade in een vertrek van de familie B. doch de toonkamer aan de voorzijde van het pand bleef geheel in tact. Het blusschingswerk was moeilijk, omdat het vuur zich ook tusschen het plafond van de gelijkvloersche vertrek ken en den vloer van de eerste verdie ping nestelde en daar moest worden opgespoord en tot staan gebracht. Men heeft dan ook een paar uur flink moe ten doorwerken, waarbij o.a. bleek hoe goed en noodzakelijk het is de haard van den brand op te zoeken en niet te wachten tot het vuur naar ons toekomt Tegen vier uur kon het grootste deel van de aanwezige brandweer inrukken, maar tot hedenmorgen vroeg moest voor nablussching personeel aanwezig blijven. De brand is ontstaan beneden achter j maar de oorzaak kon niet worden vast- jj gesteld. De heer Bek was verzekerd, j zoowel tegen brand als tegen bedrijfs- I schade. Het late uur maakte, dat slechts en kele belangstellenden aanwezig waren, onder hen merkten wij op de beide wethouders, de heeren Boasson en Onderdijk, terwijl de inspecteur van politie eerste klasse, de heer Avlnk, een voorloopig onderzoek instelde, dat hedenmorgen werd voortgezet. Het mag nog wel eens worden vast gelegd, dat de oplettendheid van den agent van politie de familie Bek, zoo als deze trouwens zelf aan ons erkende, aan een groot gevaar heeft doen ontko men, gezien het geheel ingebouwd lig gen van de slaapvertrekken. Maar ook heeft hij mede voorkomen, dat wederom onze hoofdstraat een open plek zou gaan vertoonen, al zal dit met het hui dige brandweer systeem niet zoo licht gebeuren. Door medewerking van brandweerlie den en andere personen heeft de heer Bek zijn geld en boeken, al hadden deze laatste reeds geleden, nog uit het huis kunnen halen. De collecte voor het Plaatselijk Crisis Comité heeft deze week f 60.55 opgebracht. PERSONEELE BELASTING CAFE'S. Verlaging door de Kroon goed gekeurd. Naar wij vernemen heeft de Kroon 't besluit van den Raad van Goes, om de Personeele Belasting voor de café's e.d. met 1/3 te verminderen, goedgekeurd. Naar men zich herinneren zal, had de minister middels Ged. Staten, geadvi seerd, dit besluit in te trekken, doch was de Raad in beroep bij de Kroon ge gaan. Uit den aard der zaak is deze onver wachte beslissing een welkome verras sing voor de betrokkenen! DOMBURG. Maandag hield de land- bouwver. „Domburg" haar algem. ver gadering in Rehoboth. De voorz., de hr. P. Visser gaf een kort overzicht over hetgeen in het afgeloopen jaar is ge beurd, en zag met dankbaarheid terug op den goeden oogst in den schoonen zo mer die 1934 ons gebracht heeft. Bij de ingekomen stukken werd de circulaire betreffende het Landbouwblad behan deld, waar tegen geen bezwaar werd in gebracht, Ook de circulaire betreffende de verzameling van oude gereedschap pen werd voorgelezen. inzake het onderwerp scheuren van grasland, is door het bestuur een voor loopig rapport samengesteld, hetwelk punt voor punt werd voorgelezen en de goedkeuring van de vergadering kreeg. Uit de rekening en verantwoording blsck, dat deze sloot met een bati^ sal- do groot 41. Uit het jaarverslag bleek dat 'e .-fcL --r kr-«tmest veevoeder ASPIRIN bevordert de uitscheiding van de gif tige stoffen en tast het kwaad bij de wortel aan. 1-2 tabletten per dag zullen spoedig verlich- B ting brengen. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en orgnjezakies van 2 tabl. a 10 ets. (Ingez. Med.) en zaai- en pootgoed belangrijk was toe genomen. Tot bestuurslid werd herkozen de hr, J. Wisse Pz. Tot afgevaardigde naar de alg. verg. der Z.L.M. de heeren C, Lou- werse en tot plv. M. P. de Visser Sr. Bij de rondvraag werd besproken dat het is voorgevallen, dat een slager de boeren trachtten te bewegen hun vee bij hun verzekering te doen verzekeren. Er werd ernstig gewaarschuwd zich daar toe niet te laten bepraten. De vereeni- ging werkt voordeelig en is solied. Elk lid is verplicht al zijn slachtvee en var kens, bij haar verzekering te verzeke ren. De heeren Franse en Philipse bespra ken de belangen van de C. E. W. DOMBURG. Maandagavond vond al hier de jaarvergadering van het onder steuningsfonds „Onderlinge Hulp" plaats in de zaal van den heer Moggré, De jaar verslagen van secretaris-penningmeester getuigden van een gezond vereenigings- leven. Het ledental is thans geklommen lot 161, waaronder 12 vrouwelijke. Waar het kassaldo sedert eenige jaren ongeveer gelijk gebleven was en de reserve vol doende is, werd besloten gezien de moei lijke tijdsomstandigheden om gedurende de maanden: Februari, Maart en April van dit jaar, slechts halve contributie te heffen. De aftredende bestuursleden: W. Pas- senier, Adr. Provoost Pz, en M. Reijn- houdt Jr, werden herkozen, terwijl in de financieele commissie in de plaats van Joh. Vreke Jacz., die niet herkiesbaar was, werd gekozen: L. Maranus. GRIJPSKERKE. Dinsdagmiddag sloeg een span paarden van den landbouwer W. S. uit Oostkapelle even buiten het dorp Grijpskerke op hol. De wagen kwam tegen een tronk terecht; door den stoot vloog de voerman er af. De hamer raakt uit den draaiboom, en de paarden kwamen in een sloot terecht. Geleider en paarden hadden weinig letsel opge- loopen. Dinsdagavond werd de jaarverga dering gehouden van het Varkensfonds „Helpt Elkander" onder voorzitterschap van A. Clarisse. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er in kas was f 759. De heeren J. Dingemanse en A. de Wolf werden herkozen als bestuurs leden. VEERE. Dinsdagavond was de heer C. Wagemaker uit Rotterdam als ver tegenwoordiger van den Ned. Chr, Bïi.11- denbond de gast van de plaatselijke af- deeling van den Ned. Chr. Vrouwenbond alhier. Hij hield een lezing met lichtbeel den over het onderwerp „Uit het leven der Blinden". Burgemeester Huinink opende en sloot de bijeenkomst. A Houth. Alberts 2423% C Baltimore Ohio 8%8% A Southern Rlw. 8% C Union Pac. Rr. 63%64% C Int. Nickel Cy. 14%14% Duitschl. '30 1000-5% 32%—33%-32% A Koloniale Bnk. 38%40%-39% A N.I. Hbk. 1000. 68%—69-% C Ned, H. M. 1000 29%—29%-% A Alg. Kunstz. U. 32—31%-32 A v. Berkels Pat. 46%-^-47% C Calvé-Delft 6665-66 A C. Suiker Mpij 37%36% A Ned. Ford A.M. 243240% A Philips G. B. afg. 233%—231 %-33% C Unilever 89%89%-90% C Anaconda Cop. 76%-7 C Bethlehem St. 19%19% C Kennec Copper 10%10% C Un. States Leather 3%3% A A.N.I.E.M.—N.B. 168—167% A Kon. Petr. Mpij. 142%—145-46% C Contin. Oil Cy, 10%10% C Shell Union O.C, 4%4%-4% ERGERLIJKE BALDADIGHEID. O. EN W. SOUBURG. De politie al hier heeft proces-verbaal opgemaakt te gen 6 jongens, die met steenen hebben gegooid naar een passeerenden sneltrein. Van een der vernielde ruiten vlogen den conducteur de stukken om de ooren. SINT LAURENS- Onder voorzitter schap van commandant Boon hield de Sint Laurensche Burgerwacht Maandags avond haar jaarvergadering. Uit de door den secretaris-penningmeester uitge brachte jaarverslagen bleek, dat het aan tal leden 42 bedroeg, dat de ontvangsten over 1934 hebben bedragen f 174 en de uitgaven f 155. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Joh. Marinissen en W. Walraven. De begrooting voor 1935 werd vastgesteld op f 158. Een voorstel van den commandant en den secretaris penningmeester om hun salaris met on geveer 20 pet. te verminderen om de be grooting sluitend te krijgen, werd dank baar aanvaard. De wisselbeker voor den besten schutter in 1934 verwierf de heer J. W. Davidse. Om eigenaar er van te worden moet deze twee achtereenvol gende jaren of met tusschen poozen drie maal worden behaa'd. Door den burge meester werden de diploma's uitgereikt. Diploma B met het kruis was toegekend aan den heer A. Bommeljé, diploma C aan den heer W. de Visser. Na een op wekking om toch vooral ook de oefenin gen in scherpschieten trouw bij te wonen werd de vergadering door den voorzitter gesloten. GROEDE. Maandag hield de muziek- vereeniging „E.M.M." haar algemeene jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer P. Mazure. Uit de rekening over 1934 bleek, dat was ontvangen f 421 en uitgegeveiW 406; batig slot dus f 15. De aftredende bestuursleden de heeren P. Mazure, en A. J. Risseeuw. werden bij acclamatie herkozen. Het te geven voorjaarsconcert, werd voorloopig vastgesteld op 2 Maart a.s. Bij de rondvraag werd nog door eenige werkende leden naar voren gebracht, dat aan de te geven concerten in de maanden Juli en Augustus op Zondag weinig of geen waarde wordt gehecht. Meermalen is het gebeurd, dat absoluut geen publiek aanwezig was, of althans niet noemenswaard. Iedereen gaat bi) mooi weer naar het strand. Besloten werd naar omstandigheden te zullen handelen en dan op Zaterdag een open luchtconcert te geven. ZOUTELANDE. Maandagavond werd door de vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer alhier een algem. vergadering gehouden. De voorz. de heer P. L. Franke, deelde onder meer mede, dat door het bestuur een reclamecommissie en reclamefonds is in gesteld, teneinde de reclame voor Zoute- lande krachtiger ter hand te nemen. Het huishoudelijk reglement werd op verscheidene punten gewijzigd, waar door o.m. de mogelijkheid bestaat, dat door het bestuur de administratieve werkzaamheden der vereeniging wor den opgedragen iaan een persoon buiten het bestuur. Vervolgens bracht de voorz. dank aan den heer J. Gabriëlse, die als secretaris en bestuurslid heeft bedankt, voor al het werk dat hij Voor de ver eeniging heeft verricht. Naar aanleiuing hiervan ontstond een gedachtenwisse- ling, waaruit bleek, dat de heer Gaferi- ëlse op aandrang van het bestuur heeft bedankt, daar het bestuur van meening was, dat de heer Gabriëlse langzamer hand zooveel belang heeft gekregen bij het vreemdelingenverkeer, dat het ver der waarnemen door hem van de functie van secretaris minder gewenscht werd geacht. Omtrent de uitoefening van zijn func tie had het bestuur geen klachten, het geen nog door de vergadering werd be vestigd door het aannemen van een daartde strekkende motie van den heer Porton. Daarna werd de heer J. Jobse tot bestuurslid gekozen. MOTORSCHIP "T Men seint ons uit Hoedekenskeri..- Hedenmorgen omstreeks half zes is het motorschip „Goede Hoop" groot 450 ton, schipper W. de Waardt uit Qude- kerk a.d. IJssel, komende van Gent, ge landen met zand, op de zandbank in de C Tide W,ater Ass. Oil 5%5%. j A K.N. Stoomb. Mij. 55%. A Ned. Scheepv. U, 33%34. A H.V. Amsterdam 167%167%-69%. A Java Cult. Mij. 8487-90. A N.I. Suiker U. 76%—77%-78%. A Deli Batavia 149%146-44%. C Deli Mij. 1000 137—136%-34"%. A Senembah 140%140%-39. C Chicago Milw. 1% A Amst. Rubb. C. 102%102-03. A Deli-Bat. Rubb. 71%—73%-73. A Hessa Rubber 94%.96%-%. A Serbadjadi S.R. 63%63%-%, Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 22 Jan. 7.25 59.42 9.76% 34.55 47.92 32.37% 1.48% 23 Jan. 7.25% 59,39 9.76% 34.54 47.92 32.42% 1.48% Aku Philips - 'Markt Suiker - ObLMarkt- Schepen - H.V.A. - Unilever - Amerika Rubber Tabak (Wettig gedeponeerd.) Biezelingsche Ham omhoog gevaren en blijven zitten. De sleepbooten van de Mij. Muller te Terneuzen zijn ter assi stentie aanwezig, mede het bergings vaartuig van de Mij. v. d. Tak te Rot terdam. Men zal trachten hedenavond met hoog water het schip vlot te krij gen. He schip was op weg naar Oude- ker- a.d. IJssel. BORSSELE. Maandagavond vergader de het fanfarecorps „Oefening kweekt Kunst" alhier met de regelings-commis- sie van den in de Kerstweek gehoudea bazar ten bate van de kas van boven genoemd gezelschap. De netto-opbrengst van dezen bazar, die geheel aan het mu ziekgezelschap ten goede komt, bleek f 672 te bedragen. De heer J. Zweemer, voorzitter der vereeniging, dankte allen, die hadden meegewerkt aan het welsla gen; in het bijzonder mevr. Immink, die als presidente der regelingscommissie geen moeite had ontzien en aan wier optreden in het bijzonder het gunst'* resultaat te danken is geweest. Als be wijs van waardeering bood ui; haar irt naam van het fanfarecorps een zilveren bowl-lepei aan. KAPELLE. Gisterenavond werd aan 't echtpaar J. Ossewaarde-Duivewaarde met hun gouden huwelijksfeest een sere nade gebracht door het fanfarekorps „Ons Genoegen". Namens het korps werden zij met dezen blijden dag gelukgewenscht door den heer W. K. C. Schrier. De belangstelling was bizonder groot. De oudste zoon van de jubi'eerenden dankte voor dit blijk van medeleven, en herinnerde er aan, dat ook zijn groot vader en grootmoeder door hetzelfde korps op hun gouden bruiloft een sere- OVEZAND, Op 21 Jan. hield de af- deeling Ovezand van den N.C.L.B. haa~ jaarvergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat 1934 een gun stig jaar voor de kas is geweest. Hierna werd overgegaan tot benoeming van een nieuwe Controle Commissie en herkiezing van den aftredenden secre taris. WOLPHAARTSDIJK. Maandag hield de plaatselijke afd. van de Z. L. M. al hier, haar jaarlijksche alg. verg. Aanwe zig 51 leden. Daar de heer J. Linden- 'bergh om bijzondere redenen als voor zitter had bedankt, werd de vergadering door den nieuw gekozen voorzitter, den heer G. M. Klompe geleid. Uit het jaar verslag van den secretaris bleek, dat de afd. 131 leden telt. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat in het afgeloopen jaar voor de leden waren aangekocht 6878 zakken kunstmest, dat de totale uitgaven bedroegen 31911 dat er thans nog aan kasgeld aanwezig is 303. Onder ingekomen stukken was o.m. een schrijven van den heer J. Lin- denbergh dat hij ontslag neemt als lid van het bestuur. Op voorstel van den voorzitter werd besloten den heer Lin- denbergh dank te brengen voor alles wat hij in zijn lange bestuursloopbaan voor de afd, heeft gedaan. (De heer Lin- denbergh was ruim 38 jaar bestuurslid waarvan verscheidene jaren secretaris en vele jaren voorzitter). Met betrekking tot het scheuren van grasland werd een commissie van onderzoek samengesteld. De contributie werd gewijzigd en vast gesteld overeenkomstig een voorstel van de Z.L.M. zijnde 1 lidmaatschap en 0.15 per ha. waarvoor gratis abon nement op het Landbouwblad. Na herhaaldelijke stemming werd als bestuurslid gekozen in de plaats van den heer J. L. Goetheer de heer J. C. Koert- In de vacature J. Lindenbergh werd gekozen J. Zandee Dz. Tot lid van de Commissie .van toezicht werd herko zen de heer A. G. van Dijke. Het salaris van den secretaris-penningmeester werd opnieuw vastgeste'd op 0,05 cent per baal aangekochten kunstmest. De heer J. J. Klompe besprak den slechten toestand van den Veerweg. De hr. Jacob Klom pe sprak over de schade, die de mus- schen aanbrengen, en wekte de leden op ieder voor zich zooveel mogelijk de ze vogels te verdelgen. De voorz. wekte op, om trou*« lid te blijven aan de afd. en anderen lid te doen worden. WOLPHAARTSDIJK. Heden overleed alhier de oudste inwoonster, mej. Jozina Heijboer, wed. van G. van den Berge, in den ouderdom van 94 jaar. •jcflKUGlBKKttjvmbs ewtfanrauffiiMiiBra SLUIS. Onder groote belangstelling werd Dinsdag het stoffelijk overschot van mevr. C. Beukenhorst-Fijnvandraat ten grave gedragen. De kist was bedol ven onder vele kransen, waaronder van den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk en van de Chr. Meisjesvereeniging „Imma- nuel" waarvan de overledene de geeste lijke leidster was. De rouwkoets werd gevolgd door een 4-tal auto's waarin de familieleden had den plaats genomen, waarna te voet de leden van den Kerkeraad en de Meis jesvereeniging volgden. O^k merkten we naast diverse predikanten op burge meester J. Berkers. Aan de graf werd eerst het woord ge voerd door een neef van den overledene ds. Noteboom, waarna ds. Beukenhorst, Ned, Herv. predikant te Sluis, ontroerd dankte vóór de belangstelling, zijn dier bare echtgenoote bewezen. Na de toespraken werd door de Chr. Meisjesvereeniging „Veilig in Jezus ar men" gezongen. In het sterfhuis werd de dienst geleid door da. Dufour, predikante te Groede. UIT DEN DUIM GEZOGEN, Zooals een dezer dagen werd gemeld heeft Vrijdag j.l, de reiziger K. uit Rijs wijk, die in dienst was. bij een marga- rinefabriek te Zoetermeer bij de Rotter- damsche politie aangifte gedaan, dat zijn Dodge-auto op den Goudschen Sin gel was gestolen en dat in deze auto een bedrag van f 9700 had gelegen. De auto werd later teruggevonden; het geld was verdwenen. Al dadelijk had de politie achterdocht gekregen tegen den reiziger. Het ver dere onderzoek heeft thans uitbewezen dat de diefstal gefingeerd is geweest. Vast is komen te staan, dat K. in jaren '33 en '34 ten nadeele van zijn firma een bedrag van 11 a 22 mille heeft verduisterd, wat hij geruimen tijd ver borgen wist te houden door met zijn af- rekeningsstaten te knoeien. De politie heeft op grond van deze ontdekking den man tenslotte tot de bekentenis ge bracht, dat het verhaal van den auto diefstal c.a. uit den duim was bezogen. Een helper had de auto „gestolen" en ergens anders weer verlaten. Geld zat er natuurlijk niet in de auto. 't Was K. er alleen maar om te doen, zijn tekort aannemelijk te maken. Hij is vanmorgen naar Zoetermeer overgebracht. SOVJET-NIEUWS. Bij een door het verkeerscommissari- aat in Sovjet-Rusland ingesteld onder zoek is gebleken dat er op de scholen waar de spoorwegbeambten worden op geleid, en op de spoorwegvakscholen te Tula, Charkow en Krenesjoeg, onge looflijke toestanden heerschen. Van een normaal onderricht kon geen sprake zijn. Dronkenschap, diefstallen, vechtpartijen en massavlucht uit de onderwijsinrich tingen waren aan de orde van den dag. Het onderwijzend personeel ontbrak het aan de meest elementaire ontwikke ling. Talrijke directeuren en leeraren zijn ontslagen. Tegen hen zal een straf vervolging worden ingesteld. Alle on deugdelijke elementen zullen bovendien van de scholen worden verwijuerd STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Op onderstaande nummers vielen he den de volgende prijzen: f 10.000: 9738 f 1000: 7577 8856 f 400 514 5071 5363 7015 18357 19265 f 200: 971 4077 4372 8338 10716 13150 16398 f 100: 617 12350 12397 13725 18841 19422 22823 Geslaagd voor het diploma Boek houden Mercurius, de heer J. Eversdijk Pz. te K a p el 1 c. Z. Geslaagd voor het machinisten di ploma B de heer A. A. Goethart, leerling van de „de. Ruijterschool" te V 1 i s- s i n g e n.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2