A1, Jatters. GEMENGD NIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. MARKTBERICHTEN. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. m E R D R I j F T PIJN ENGELAND. BALKAN. Z. AMERIKA. VER. STATEN. CRISIS-PUBLICATIEN. jaarlijksche bijdr,age te verleenen van 5. Overgegaan werd tot aankoop van 'n stuk grond van de familie De Kater, ge legen aan den ten Oost Achterweg, voor de som van 225, Vastgesteld werd een verordening tot afwijking van de be palingen der winkelsluitingswet. Tot lid van de commissie van toezicht op het L. 0- werd met algemeene stemmen her benoemd de heer J. K, C. Matthijs. Met algemeene stemmen werd aan de bur gerwacht en den bijz. vrijw. landstorm op hun verzoek het gymnastieklokaal der o. 1. school in gebruik afgestaan. Met 6 tegen 1 stem werd het ophalen der vuilnis voor 1935 weder opgedragen aan den heer G. Bouwense, zulks over eenkomstig zijn verzoek voor 25 mec| dan over 1934, alzoo voor f 200. Naar aanleiding van een verzoek van de am bachtsteekenschool „Noord-Bevefand' werd besloten de huur voor een lokaal der o. 1. school voor 1935 weder te be palen op 30. Tot ambtenaar belast met de werk loosheidsverzekering werd benoemd b., de Korte, gemeentebode, op een faai wedde van f 25. Een verzoek van de ijisclub om de ijsbaan in werkverschaf fing te doen verbeteren en daarin de helft der kosten te willen bijdragen werd tot een maximum van 100 toege staan. Tot leden van het stembureau werden benoemd de heeren Salomé en Dorst, en tot plaatsvervangende leden de hee ren Dees en Wiskerke. (De heer Wolse, tot plaatsvervangend lid benoemd, be dankte). Een verzoek van mej. D. B Maas om 100 verhooging harer beloo ning. als kweekelinge, werd afgewezen Bij de rondvraag vroeg de heer S a 1 o m of er niets gedaan moet wor den aan den Langeweg en Molenweg De V o o r z. zegde, dat de zaak reeds door B. en W. in behandeling is f^no men. De weegbruggen en de dienst gebouwen, In de vergadering der Staten van 19 December j.l. is de beslissing opge schort omtrent de voorstellen van Ged Staten tot stichting van weegbruggen te Zierikzee en te Wolphaartsdijk en een kantoorgebouw te Zierikzee en tot stichting van dienstlokalen te Neuzen De bezwaren zijn toen belichaamd in een amendement-Sonke om het bedrag genoemd in de tweede plaats genoemd voorstel, te verminderen met hetgeen de weegbrug zou kosten. Ook over dit voorstel is geen beslissing genomen toen Ged. Staten toezegden ter zake nog nadere inlichtingen te geven. De in de staten ontwikkelde bezwaren wa ren te voren reeds geuit in adressen tot de Provinciale Staten of tot Ged Staten gericht. In verband met hun toezegging, wij zen Ged. Staten er thans op, dat op 1 Februari 1928 het oppervlaktetarief om gezet in een gewichtstarief, hetgeen des te gemakkelijker ging in verband met de invoering van de Wegenbelastingwet, waardoor elke automobilist onmiddellijl j het juiste gewicht v,an zijn wagen kon mededeelen. Het tarief werd toen be paald op 20 cent per 100 kg, welk be drag met ingang van 1 Januari 1930 toen het geheele tarief aan een herzie ning werd onderworpen werd ver laagd tot vijftien cent per 100 kg. Ged Staten kregen destijds den indruk, dat vrij algemeen de omzetting van het ta rief naar de ingenomen dekruimte in een naar het gewicht instemming vond, al bleven er, gelijk overigens van zeil spreekt, verlangens bestaan, zoo al niet naar een ander, dan toch naar een lager tarief. Aan die wenschen werd nog vrij onlangs eenigermate tegemoet gekomen, toen met ingang van 1 Februari 1931 het tarief voor een auto met niet meer dan 6 zitplaatsen en voor een vrachtauto met een maximaal ledig gewicht van 1500 kg werd bepaald op f 1 en voor grootere personenauto's en zwaardere vrachtauto's op f 2. Ged. Staten kunnen dan ook geen voorstel doen om een tarief in te voe ren, dat steunt op de door de auto in genomen dekruimte. Een zoodanig tarief heeft in het verleden gegolden en gaf toen tot a lerlei bezwaren en k'achten aanleiding, men is er welbewust van af geweken en heeft het thans geldende tarief aanvaard. Ged, Staten blijven wel doordrongen van de wenschelijkheid, de lasten van het verkeer zoo laag moge lijk te houden. Gelijk reeds in een der afdeelingen is medegedeeld, is wederom een tariefsverlaging aan de goedkeuring van den Minister van Waterstaat onder worpen. Dit zal leiden tot het volgende tarief voor goederen, vervoerd in auto's: tot 500 kg f 0 40 per 100 kg; van 500 tot 1000 kg f 0,20 en boven de 1000 kg f 0,10 per 100 kg. Voor een vracht bijv. van 4000 kg, betaalt men nu f 16 en zou dit worden f 6, ongerekend, hetgeen voor de auto zelf verschu digd is. Voorts zal vee in vrachtauto's naar het gewicht worden bevracht, terwijl de chauffeur van een auto met meer dan 1500 kg in houd koste'oos zal worden vervoerd. Verder zullen nog enkele minder be langrijke, doch niettemin gunstige be palingen in het vrachttarief worden aan gebracht. Als men geen rekening meer houdt met hel gewicht van de goederen, die in de auto's worden vervoerd, dan wordt de deur geopend voor tal van handelin- 1 gen, die onvermijdelijk ten detrimente van de Provinciale financiën zouden strekken» Vele goederen, die nu nog af zonderlijk als vrachtgoed worden ver voerd, zullen dan door personen, die daarin een winstmogelijkheid zien, tegen een bescheiden vergoeding in auto's vervoerd worden en zu.len de baten aan de Provincie ontgaan. Dit geldt in! niet mindere mate voor het vee, dat reeds thans grootendeels per vrachtauto wordt vervoerd. Alleen het vrachtver voer brengt ongeveer f 20.000 per jaar op, welk bedrag grootendeels verlorerj zal gaan, indien het thans geldende, op het gewicht gebaseerde tarief wordt verlaten. De vraag of de bouw van weegbrug gen noodzakelijk of zelfs maar wen- schelijk is, beantwoorden Ged. Staten onomwonden bevestigend. Ten eerste om te bereiken, dat de verschuldigde vracht ook werkelijk betaald wordt. Het is zelfs voorgekomen dat 200 en 800 kg te weinig werd opgegeven. Ged. Staten meenen te mogen aannemen, dat, wor den hun voorstellen aanv.aard, de we tenschap, dat de verplichting tot wegingj te allen tijde zal worden opgelegd, zeer' velen er van zal weerhouden, bewust een aanzienlijk lager gewicht op te ge ven. Het in gebruik stellen van weeg bruggen zal dus ongetwijfeld aan de financiën van Provincie en Rijk ten goe de komen. Maar ook zijn de weegbrug gen in het belang van de schepen en aanlegplaatsen noodzakelijk. Kan var. de groote veerbooten op de Wester- schelde gezegd worden, dat zij, practisch gesproken, elk gewicht kunnen vervoe ren, hetwelk aan boord wordt gebracht, ditzelfde geldt niet voor de kleinere schepen der provincie en zeker niet voor de veerbooten, die den dienst tus- schen Kortgene en Wolphaartdijksche veer onderhouden. Men voorkomt door wegen mogelijke beschadiging van het schip, die, onder bepaalde omstandig heden, tot een ramp van meer of min der grooten omvang zou kunnen leiden. Hetzelfde geldt ten aanzien van de Pro vinciale steigers en aanlegplaatsen; ook deze kunnen niet met ent willekeurig gewicht befast worden zonder kans op schade. Van een nieuwen last, die op het verkeer zou worden gelegd, kan hier geen sprake zijn, omdat de weging geen kosten en slechts zeer weinig tijd zal vorderen. Het voordeel voor de Provincie is hierin gelegen, dat zij de volle, haar rechtmatige toekomende vracht ontvangt; en Ged. Staten kun nen niet inzien, dat door een andere wijze van heffing de belangen èn van het publiek èn van de Provincie op even bevredigende wijze zouden worden behartigd. Zij geven dan ook met aan drang in overweging, hun beide voor stellen .alsnog ongewijzigd aan te ne men. Zondagsdienst Provinciale booten. Op 19 December diende de heer Eras mus een motie in, om Ged. Staten uit te noodigen de zomerzondagdienstrege- ling van Vlissingen naar Breskens te beginnen met 1935 zoodanig uit te brei den, dat er één keer meer heen en weer wordt overgevaren dan in 1934 het geval was en de laatste keer van Vlissingen naar Breskens niet vóór 19.15 uur te laten vertrekken. Ged. Staten meenen aanneming van deze motie te moeten ontraden, omdat zij, principieele overwegingen voor een oogenblik terzijde latend, naar hun oor deel niet voor zoodanige uitvoering vat baar is, dat daardoor het reizend pu bliek in zijn geheel zou worden gediend Bij de dienstregeling, gelijk die gold voor den zomer van het nu verstreken jaar, vertrok des Zondags de laatste boot uit Vlissingen om 17,45, na aan komst van trein 17.28. De laatste boot uit Breskens vertrok vandaar om 20 en gaf te Vlissingen aansluiting op den trein v,an 20.40, die slechts tot Goes rijdt. Zou men nu na deze boot nog 'n latere boot inleggen, dan zou deze mits dien te Vlissingen teruggekomen, aldaar in het geheel geen aansluiting op een trein meer geven. Werd daarentegen tusschen 18.10 (uur van aankomst van de thans laatste boot te Breskens) en 20 (uur van ver trek van diezelfde boot uit Breskens) nog een reis gemaakt .hetgeen feitelijk mogelijk zou zijn, dan zou deze bool nog bij aankomst te, noch bij vertrek uit Vlissingen aansluiting geven op een trein. Welke oplossing men derhalve ook zou verkiezen, in beide gevallen zou de in te leggen boot enkel ten goede komen aan hen, die overigens de reis per auto maken en aan de bewoners van Walcheren. Het wil Ged. Staten voorkomen, dat hierdoor niet van een zoodanig algemeen belang is gebleken, dat daardoor een afwijking van de een en ander m,aal door de staten in hunne meerderheid verkondigde opvatting ten aanzien van den dienst op Zondag ge rechtvaardigd zou worden. Vertrek van de laatste boot uit Vlissin gen te 19.15 zonder het aantal te Ver meerderen zal voor hen, die uit; Z. Vlaanderen komen, geen verbetering beteekenen en zij, die uit Vlissingen komen en per trein v,an 17.28 aanko men, krijgen een onnoodig langen wachttijd. De noodzakelijkheid, zoo van verschuiving van het vertrekuur van de uitbreiding van den dienst, als v.an de vierde boot vermogen Ged. Staten derhalve niet in te zien en zij kunnen dan ook niet anders adviseeren, dan de mo tie niet aan te nemen. de spieren vraagt en b t tvghi Sta.'. Sloan's welk0?, ,,;:k de pijnlijke spier- weefsels. Sne verdw be. moeidheid! Sloan spierpijnen- proefd middel g pijnlijke plaat- (Ingez. Med.) LOOP DER BEVOLKING. EEDE. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. jl.: 1106 personen (577 m. en 529 v.) Er werden in 1934 geboren 6 jongens en 10 meisjes; vesti gingen 12 m. en 12 v. pers.; overleden 7 m. en 2 v. pers.; vertrokken 17 m. en 22 v. pers. (Bevolking einde 1933: 1114 personen). KOUDEKERKE. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. jl.: 3943 personen (1966 m. en 1977 v.) Er wer den in 1934 geboren 34 jongens en 40 meisjes; vestigingen 160 m. en 175 v. pers.; overleden 17 m. en 19 v. pers.; vertrokken 113 m. en .131 v. pers. (Be volking einde 1933: 3814 personen). WOLPHAARTSDIJK. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. jl.: 2549 personen (1254 m. en 1295 v.) Er werden in 1934 geboren 24 jongens en 22 meisjes; vestigingen 19 m. en 29 v. pers.; overleden 14 m. en 21 v. pers.; vertrokken 25 m. en 43 v. pers. (Bevol king einde 1933: 2558 personen). Verassching Nell Lensvelt- Bronger. Woensdagmiddag is onder veel be langstelling in het crematorium op Wes- terveld te Velzen de verassching geschied van het stoffelijk overschot van me vrouw Nell Lensvelt—rBronger, de be kende te Amsterdam overleden kunste nares, langen tijd te V e e r e woonach tig. Gesprokén heeft de bekende schrijf ster mevrouw Top van RhijnNaeff, die zeide dat Nell Bronger wel zeer ver wonderd zou zijn als zij wist, hoe zij nu zelf het middelpunt was van een „hul diging", de droevigste die wij ons had den kunnen denken. Je hield je, zeide mevrouw Van Rhijn, altijd zoo op den achtergrond. Men moest je bij den arm nemen en uit de coulissen trekken om je nu en dan ook eens voor het voetlicht te krijgen* om de bloemen, die toch voor je bestemd waren, in ontvangst te ne men. Nu heeft de groote Regisseur, aan wien niemand weerstand biedt, je bij den arm genomen, acht Goddank, en al de bloemen, die hier liggen, zijn voor jou alleen. Er is wel niemand die eraan twij felt of ze je eerlijk toekomen. Je was een echte kunstenares in je werk, dat je betrekkelijk gemakkelijk af ging, omdat de „theater-freudigkeit" je in het bloed zat en geen moeite je ooit te veel was om er nog iets aan toe te voegen, dat door een ander nauwelijks opgemerkt, voor jou het welslagen van de voorstel ling inhield. Maar je was ook een kun stenares in je heele wezen, in je levens houding, in je levenskracht, in je gast vrije huis en in je warme, altijd bereide vriendschap. Bij jou waren de kunstena res en de vrouw nooit te scheiden, de een bezielde de andere en je kon veel tegelijk. Spr. memoreerde dat wij leven in een tijd, dat de eigenschappen, die Nell Bronger bezat, in het algemeen minder geteld worden. Het mysterie in de kunst, en hoe mysterieus was dikwijls de hare, vindt niet overal meer plaats. Maar juist voor wie dit betreuren zal de herinnering aan de wonderen, die zij kon tooveren uit vaak onaanzienlijk ma teriaal, een lichtende herinnering blijven en daarmee heel haar dappere, zonnige, als het er op aan kwam zoo sterke per soon. De liefde voor het tooneel, die ons allen verbindt, zal machtiger zijn dan dit uur. In die liefde zal zij voor haar vrienden blijven voortleven, zoo eindig de spr. Daarna daalde de kist onder het spe len van het Offertoire Funèbre van C. Franck. De echtgenoot, de heer Frits Lensvelt, sprak nog enkele woorden tot zijn vrouw en zeide, dat zij de kracht van zijn hu welijk en van zijn werk was. Zij blijft de lichtende gestalte, die hem en zijn kin deren vreugde zal geven in het verdere leven. Tenslotte dankte hij voor de groo te belangstelling. DOODGEVALLEN. .In het hoofd gebouw van de R. K. Universiteit te N ij m e g e n is de 48-jarige pedel J, S,, toen hij daar werk verrichtte, van een trap met het hoofd op een hard- steenen vloer gevallen, S, liep een zware schedelbreuk op en is kort daar na in het Universiteitsgebouw overle den. DRIEJARIG KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Maandagmiddag werd te St. Willebrord (N.B.) een 3-ja- rig zoontje van A. v. d. V. bij het over steken van den weg door een perso nenauto, bestuurd door dr, v. S. uit Oudenbosch, aangereden. Het kind werd met zware verwondingen naar het St. Ignatiusziekenhuis te Oudenbosch ver voerd. Dinsdagnacht is het aan de gevolgen overleden. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. TeMaastrichtis is gistermiddag op den oprit van de oude Maasbrug de 17-jarige E., die per fiets reed, in botsing gekomen met mej. S., uit Utrecht. Beiden vielen en kwa men terecht onder een kolenauto van de firma Prick. De jongen werd dood op genomen. Mej, S. is ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. EEN SYMPATHIEKE BRIEF. Een Haagsch jongmensch heeft, zoodra hier te lande bekend was geworden op wel- k*e wijze de burgemeester van Albury Parmentier en Moll had gesteund, toen zij met de Uiver genoodzaakt waren te Albury een noodlanding te maken, een brief aan den burgemeester van Albury geschreven, waarin hij den burgemees ter dank bracht voor de bijzondere moeite, die hij zich had willen getroos ten om onze landgenooten, die in zoo groote moeilijkheden verkeerden, van dienst te zijn en waarin hij ook zijn dank aan de bevolking van Albury vertolkte. Zaterdagavond (5 Jan.) ontving deze jongeman een brief van den burgemees ter van Albury, welke wij aan het Vad. ontleenen: Burgemeesterskamer, Albury, N.S.W., 3 Dec. '34. Hartelijk dank voor uw vriendelijken brief, waarin u ons bedankt en lof toe zwaait voor de geringe diensten die wij bewezen hebben aan uw kranige piloten tijdens de deelneming aan de prachtige vlucht. Uw vriendelijke woorden en uw keurige taal hebben ons ruimschoots voor alles beloond. Wij zijn inderdaad opeens bekend geworden en de honder den brieven, die wij uit alle deelen der wereld, waar zich landgenooten van u bevinden, ontvangen, dragen iets op ons over van de achting en vereering, welke men koestert voor uw kranige pi loten „The flying Dutchmen". Ik voor mij beschouw ze als zeer verdienstelijke mannen. Hoewel wij hen in Albury slechts enkele uren in ons midden had hen, had ik het voorrecht in Melbour ne drie dagen met hen samen te zijn, waar zij zeer aangename herinneringen hebben achtergelaten door hun hoffelijk heid en hun keurige houding jegens hen, die zij bij verschillende gelegenheden hebben ontmoet. En nu heeft H. M. de Koningin van Nederland aan mij als vertegenwoor diger van de bevolking der stad Albury een buitengewoon hooge onderscheiding verleend, n.l. die van Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Wij waardeeren dit ten zeerste en gevoelen, dat hier vriend schapsbanden zijn gesmeed, welke de tijd niet zal kunnen te niet doen. Ja, geachte heer, ik luisterde naar de prachtige toespraak van Zijne Ex cellentie den minister-president. Ik ver lang er naar u bii mijn bezoek aan Hol land in Juli a.s. te ontmoeten en de hand te drukken en thans in hun moederland ook de kennismaking te hernieuwen met de prachtige kerels. Met hartelijke groeten, Uw toegenegen A. WANGH, burgemeester. Treurig. Dinsdag verscheen voor den lijkschouwer te Twickenham in het Z.-W, vrn Londen een werkloos arbe.- dcr, va le..- v.n 4 kinderen, w'ens jong ste kind van 14 dagen gestikt was, De man bracht een soort wijkmeester mee, die verte de riai het gezin één éeaka. merwoning betrokken had die zoo klein was, dat er bij de geboorte van het overleden kind geen plaats was voor een wiegje. De 3 andere kinderen slie pen reeds bij elkaar in een eenpersoons bed en de ouders hadden de baby, na dat de moeder haar gevoed had, tus schen zich in gelegd. Dit was eenige nachten goed gegaan, maar na 14 da gen was het kindje gestikt. De lijkschouwer gaf een vonnis van. dood door een noodlottig toeval, maar hij sprak er zijn verontwaardiging over uit dat dergelijke woningtoestanden nog in een wijk van Londen konden bestaan. doch werd, toen zij deze opdracht wilde uitvoeren, door een groote menigte men- schen aangevallen. Zij maakte tenslotte van haar vuurwapens gebruik, tenge volge waarvan negen Mohammedanen werden gedood, o.w. 2 vrouwen, Sneeuwstormen. In heel Bulgarije i woeden sinds Dinsdag zware sneeuw stormen, welke in het bijzonder de berg- streken hebben bezocht. De tempera- tuur is overal sterk gedaald en heeft in Noord-Bulgarije 30 graden onder nul bereikt. Twee missionarissen vermoord. Volgens berichten uit Rio de Janeiro zijn twee Amerikaansche missionarissen in het oerwoud van Matio Grosso (Bra zilië) door 70 inboorlingen overvallen ,en vermoord. De missionarissen maakten deel uit van 'n Amerikaansche expedi tie, welke leider, Pinhart, eerst kortge leden weergekeerd is, nadat men hem reeds had opgegeven. Een Nederlander, Schilder genaamd vond met zijn vrien den de ijken der vermoorde missionaris sen en begroef ze. DE WERKDAG VAN PRESIDENT ROOSEVELT. President Roosevelt verdeelt zijn dag als volgt: 7 uur wekken. 7.15 uur. Ont bijten in bed; acht kranten lezen en ver schillende dingen bespreken met de rond zijn bed vergaarde leden van zijn „officieele familieals den directeur der Posterijen, den minister van finan ciën e.a. 9 uur. Scheren en in overleg met zijn beide secretarissen de afspra ken voor den volgenden dag vaststel len, 10 uur. Naar kantoor voor het voe ren van een groot aantal conferenties over diverse en internationale proble men. 13 uur. Aan zijn bureau de lunch gebruiken en het vraagstuk van den dag bespreken met dengene die hier het nauwst bij betrokken is. 14 uur. Stapels brieven behandelen en nog meer con ferenties houden. 17 uur Zwemmen in zijn privé-zwembad hetgeen des daags zijn meest geliefkoosde bezigheid is. Nog voor het diner weer conferenties in het Witte Huis. 19.30 uur. Dineeren, waarbij gewoonlijk intieme vrienden gast zijn. 21 uur. Soms het bijwonen van een bioscoopvoorstelling op de tweede ver dieping van het Witte Huis, alvorens naar zijn bureau terug te keeren voor het behandelen van de brieven die nog afgedaan moeten worden. Pas oven twaalven begeeft de presi dent zich ter ruste. Een gruwelijk drama. In Mount Vernon, in den staat Kentucky, heeft 'n man na een familietwist zijn beide schoonouders, een zwager en 'n schoon zuster gedood en een andere zwager en schoonzuster gewond. Daarna nam hij de vlucht en vermoordde een 5 km ver der wonend echtpaar. Toen de moorde naar door de politie achtervolgd en om singeld was, pleegde hij zelfmoord. VEEHOUDERIJ CENTRALE. met ingang van 1 Januari 1935 zijn de gewichtsgrenzen vastgesteld a) voor mannelijke dieren op 140 340 kg.; b) voor vrouwelijke dieren op 160 270 kg. Goes, 9 Jan. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Spruiten 713, idem lie soort 46, Witlof 69, idem He srt. 45, Pluksla 18, Veldsla 67, Wortelen 1,30, Wijnpeen 0,60, Koolrapen 1,20 1,40, Kleine U;en 0,60, Aardappelen: (drielingen) 2, Prei 6-10, per 100 bos; Bloemkool 813, Groene Savoyekool 3,706, Boerenkool 2,603,40, Knol se'dorij 2,402,60, Breedblad Andijvie 2,50, per 100 stuks. Kap elke, 9 Jan. Veilingsvereeni ging Kapelle-Biiezelinge en Omgeving. Kleine Veiling: Appels: Goudreinet- ten 1027, Zure Bellefleuren 920, id. Ermgaard 1317, Zoete Appels 1317, idem Ermgaard 15, Franse Bellefleurs 9, Camoagnezoet 16, Hollands Zoet 17. Peren: Comtesse de Paris 624, K eiperen 414, Gieser Wi deman 8 14, St. Remy 710, Pondsperen 710, winterlouwtjes 610, Brederode 813 Groenten: Spruitkool 69, Witlof 3 12, Kroten 1, Wijnpeën 1, alles per kg Uien 0,602, Koolrapen 0,50, beiden p 100 kg, Boerenkool 2, Roode Kool 1,60, Savoye Kool 1,902,10, Blo .nkool 10 - 12,10, Andijvie 0,50—2. Knolselderij <">,901,20, alles per 100 stuk-; Prei 5 eer bos; GLuiu.cn 0,50, per 100 stuk*. hierved'ng Kipeiereu 3.30—3,70, per stuks. 'Jaglj (cbal kwal G oei ■rege .zond gist] te van ging -een! Zonl gezj kind stel] en in De zicli seltl herl Si het[ gaa| te doel grcxT chai den tot mee deH de luk! te bee Oostburg, 9 Jan. Avicultura; aan voer 54Ya kg boter; prijs f 1,22 tot f 1,61 per kg., 5 kg honing f 0,71 tot 0,78 per kg- Bloedig incident. Te ltshalkaranji in den staat Kolhapur (Br.-Indië) is een bloedig incident tusschen de Indische politie en de Mohammedaansche bevol king ontstaan. De politie had de op dracht eenige personen te arresteeren, S Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6