KUNST EN WETENSGHAP. RECHTSZAKEN. ONDERWIJS. SPORT. FINANCIEEL! BERICHTEN. BUITENLAND. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. ZUID-SLAVIë. HONGARIJE. OOSTENRIJK. RUSLAND. BRIEVEN UIT HET SAARGEBIED. ITALIË. Nell LensveltBronger f Velen ook in Zeeland, zullen met die pen weemoed het bericht vernomen hebben van het na korte ongesteldheid overlijden van mevrouw Lensvelt Bronger, die gedurende enkele jaren te V e e r e heeft gewoond met haar man, Frits Lensvelt, en haar kinderen. Het noemen van den naam van Lens velt en van wijlen zijn echtgenoote, Nell Bronger, dat terugdenken aan de data van 6 en 7 Augustus 1924, toen op i?e Markt te Middelburg P. C. Boutens' Openluchtspel „Middelburg's Overgang'' is opgevoerd, waarvan Lens velt de leiding had en waarvoor de thans ontslapene de costuums ontwierp die zoo bijdroeg tot het groote succes. Over h,aar en wier stoffelijk over schot morgen op Westerveld zal worden verascht, schrijft het Algemeen Han delsblad o.a. nog het volgende: Tezamen met frits Lensvelt heeft zij, in een lange reeks van jaren, de too- 'neelvoorstellingen, welke onder Roy- aards' leiding gegeven werden, naar het uiterlijk verzorgd, hoewel het woord „uiterlijk" hier eigenlijk misplaatst is. Want deze kunstenares zocht, met groo te nauwgezetheid, seeds naar den die pen zin van het verschijnsel, en trachtte dezen ook in haar werk te benaderen. Het begin van haar loopbaan als cos- tuumontwerpster valt samen met het begin van de groote Royaards-periode. Van 1908, toen Willem Royaards 't recht kreeg voor de Warenar-opvoering der Roterdamsche scholieren en Nell Bron ger opdracht ontving om voor de cos- tumeering zorg te dragen, dateert haar nauwgezette studie van het historisch costuum, en toen, een jaar later, de N.V. „Het Tooneel" door Willem Royaards werd opgericht begon de innige samen werking tusschen regisseur en cos- tuum-ontwerpster, waarvan men gedu rende een lange reeks van jaren heeft mogen genieten en die hechter werd toen Nell Bronger in 1914 met Lensvelt den decor-ontwerper, in het huwelijk trad. Een samenwerking, welKe tot 1921 heeft geduurd. In dat jaar vestigde hei echtpaar LensveltBronger zich te Veere en nam het werkzaam contact met Royaards' tooneel een einde. Men mag gerust zeggen, dat de opvoering van Hoolfs Warenar de grondslag ge legd heeft voor de groote Royaardspe- riode en van de ontwikkeling der de coratieve kunst, welke daarmede nauw verbonden is geweest. Nell Bronger heeft de intenties van den regisseur met ;een zeldzaam subtiel onderscheidings vermogen begrepen en met rijk gevari eerde vindingrijkheid uitgewerkt. Zij heeft Royaards' opvoeringen glans en luister bijgezet, zij heeft het tooneel met haar kleurenspel bezield en aan de voorstellingen een niet geringe waarde verleend. Haar kunst heeft het werk van Royaards aangevuld en voltooid. Zij heeft tezamen met Lensvelt, een belangrijk aandeel gehad aan het artis tiek succes van den grooten tooneel- kunstenaar. Na „Warenar" volgden „Elckerlyk", „De vroolijke vrouwtjes van Windsor", in de oorspronkelijke ensceneering „Mercadet", „Mll de la Leiglière", „Mid- zomernachtsdroom", „Driekoningen avond", stukken van Strindberg, „Faust" en.... de „Gijsbreght." Men ziet, een lange reeks van groote werken. In '24 heeft Nell Bronger dan nog de costu- meering van het Openluchtspel te Mid delburg ontworpen. Dit jaar zou zij, tezamen met Lens velt, de monteering hebben verzorgd voor het Lustrumspel te Leiden. Nell Bronger heeft haar opleiding ge noten aan de Rotterdamsche teeken academie en is geruimen tijd leerares in costuumkunde geweest aan het Am- sterdamsche Instituut voor Kunstnij verheid. Ook ,als zoodanig heeft zij in vloed geoefend, maar hare ware be- teekenis voor ons, vond zij toch in haar samenwerking met het tooneel. Nell Bronger was niet alleen weten schappelijk georiënteerd. Hierin lag weliswaar ook haar groote kracht, doch de eigenlijke waarde van haar werk moet men elders vinden. Deze lag in haar zeldzaam intuïtief begrip voor de suggestieve kracht, wij zouden bijna willen zeggen de zinrijkheid, de symbo lische beteekenis van de kleur, waar mede stemmingen opgeroepen kunnen worden en die den toon en den geest van een tooneelbeeld beheerscht. Hier door had zij het zeldzame, het in ons land ongeëvenaarde vermogen om de middeneeuwsche kleur in modernen zin toe te passen. Haar kleuren waren nie! uitsluitend de kleuren uit den tijd, wel ken zij wensche weer te geven, maar zij hadden bovendien hun eigen, hun symbolische functie. Zij is een groote en gevoelige kun stenares geweest. In hooger beroep. D. C. D,, molenaar te W i s s e nker- k e heeft hooger beroep aangeteekend tegen vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtre ding van het Tarwebesluit is veroor deeld tot f 1000 boete of 3 maanden hechtenis- Idem L. J. G„ dierenarts te O o s t- k a p e 11 e, tegen een vonnis van den Kantonrechter terzake van overtreding van de Motor- en Rijwielwet veroor-, deeld tot f 15 of 10 dagen hechtenis. Idem J. W., chauffeur te 's Heer- Arendskerke tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waar bij hij wegens overtreding van de Mo tor- Rijwielwet is veroordeeld tot f 10 of 10 dagen hechtenis. Idem G. M., molenaar te Baarland tegen een vonnis van den Kantonrechter waarbij hij wegens overtreding vaa het Tarwehesluit is veroordeeld tot f 500 of 1 maand hechtenis. Idem H. de R., landbouwersknecht, Borsselen, tegen een vonnis van den Kantonrechter, waarbij hij wegens over treding van het Motor- en Rijwielregle ment is veroordeeld tot f 5 of 5 dagen hechtenis. Idem J. den H„ reiziger, te Rotter dam tegen een vonnis van den Kanton rechter, waarbij hij wegens overtreding van het Reglement voor de booten van de Provincie Zeeland tot 2 maal f 15 of 2 maal 10 dagen hechtenis is veroor deeld. Geslaagd voor het diploma Engel- sche Handelscorrespondentie van de Vereeniging van leeraren, J. C. Harinck te Vlissingen, Maandag heeft de heer D. A. van Houte, als hoofd der openbare lagere school te Axel, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, afscheid genomen van het onderwijzend personeel en de gemeentelijke autori teiten- Voetbal. De stand der 3e klasse A is als volgt: vrl. dig. p. 2 52-15 17 3 34-28 16 3 20-15 14 3 14-13 11 5 17-22 10 3 19-14 8 7 17-29 8 8 12-24 4 7 11-39 2 Leenmg gemeente Amsterdam, Zooals uit een advertentie in dit num mer blijkt, heeft de gemeente Amster dam besloten tot uitgifte van f 29.400,000 obligatiën der 4 pet, conversieleening 1935, in stukken van f 1000 en f 500 no minaal, Van deze leening is door de ge meente Amsterdam reeds f 4,140,000 nominaal bij enkeie rijksinstellingen ge- p.aatst- Houders van nog uitstaande niet uitgelote obligatiën der pet. leenin gen gemeente Amsterdam 1916, 1928 III en 1929 I aflosbaar per 5 Febr. hebben recht van voorkeur bij de inschrijving. gsp. gew. gel Axel 11 8 1 Breskens 11 8 0 De Zeeuwen 11 6 2 Hulst 9 5 1 Terneuzen II 11 4 2 Vlissingen II 8 3 2 Sluiskil 11 4 0 Hoofdplaat 10 2 0 Oranje 8 1 0 Schoolmeisje voorkomt Spoorweg ramp. Een schoolmeisje heeft een ernstig spoorwegongeluk op de lijn ZagrebSp.it weten te voorkomen. Het meisje had opgemerkt, dat een lawine van steenen uit de bergen op de rails was gevallen. Zij wist dat weldra een passagierstrein moest voorbij komen, liep naar den tun nel waar de trein uit moest komen en gaf den machinist toen teekens om te stoppen. De trein kon voor den steen hoop tot stilstand worden gebracht. Het meisje heeft een belooning in geld ont vangen van den minister voor het ver keerswezen- Ingenieuze prestatie van een j'ongen werklooze. Te Szekesfehervar heeft een werkloos jongeman zijn vrijen tijd gebruikt, om de kleinste machine ter wereld te vervaardigen, n-1. een electro motor van vier milimeter lengte en twee mm hoogte, dus niet grooter dan een huisvlieg. Hij heeft vier maanden aan de ma chine gewerkt met behulp van een eigen gemaakten microscoop, die 500 maal vergrootte. PROTESTANTEN EN KATHOLIEKEN. Wij hebben dezer dagen iets ontleend aan beschouwing van den Weenschem correspondent der N. R. C- betreffende een zekere (katholieke) actie tegen de protestanten in Oostenrijk, Dezelfde correspondent komt thans betoogen, dat de zaak veel minder érg is dan uit zijn eerste schrijven viel hf te leiden. Wij ontleenen aan deze twéede beschouwing het volgende: De tegenstelling tusschen katholieken en protestanten in Oostenrijk, is eigen lijk pas ontstaan met de opkomst van de nationaal-socialistische beweging dat is dus door politieke motieven. De ver volgingen der katholieken in Duitsch- land, hebben er toe bijgedragen, dat in Oostenrijk het protestantisme en het na- tionaal-socialisme meermalen zijn ver eenzelvigd, temeer daar inderdaad een overwegend percentage van de militante nationaal-socialisten in Oostenrijk evan gelisch was, of tot het protestantisme was bekeerd. Men kon dit min of meer vergelijken, met den afval van de kerk in den tijd dat het socialisme in Oosten rijk hoogtij vierde. Met dat verschil, dat, toen bijna alle afvalligen godsdienstloos bleven. Super-intendant Heinzlmann, van wiens uitlatingen tegen de verbreiding van leugenachtige berichten over de vervolging van protestanten in Oosten rijk de vorige maal melding is gemaakt, heeft van den beginne af vlijtig zijn best gedaan, de verschillen tusschen prote stanten en katholieken ter zijde te stel len. Hij heeft daarbij vrijmoedig en on verschrokken critiek uitgeoefend op han delingen en uitlatingen van lieden uit het regeeringskamp. Onlangs is hij aan gewezen, als woordvoerder van de evan gelische clerus. Het is duidelijk, dat een figuur als Heinzlmann zich zulks nimmer zou laten welgevallen, als hij niet over tuigd ware, dat, wat zijn geloofsgenooten in Oostenrijk betreft, hun erkenning en de eerbiediging van hun gelijke rechten volkomen is gewaarborgd. Ook de jong ste, door de officiee'e „Politische Kor- respondenz" verspreide betooging van Heinzlmann bekrachtigt zulks. Klaarblij kelijk zijn in het overleg met de regee ring alle bezwaren overwonnen, die de super-intendant gekoesterd moet heb ben, toen hij zijn vroegere aanmerkingen maakte. Zijn verklaring, dat ook de Oos- tenrijksche protestanten eensgezind met de katholieken, het herstel van den staat onder de huidige regeering als hun taal^ beschouwen, is onder deze omstandig heden van groote beteekenis. In r it verband moge nog vermeld wor den, dat van betrouwbare zijde is me degedeeld, dat ook in den Oostenrijk schen staatsdienst een onverminderd aantal protestanten werkzaam is tus schen wie met de katholieken geen on derscheid gemaakt worden. Procentge- wijs moet hun aantal meer dan 10 pet, bedragen. Een bekeering met een luchtje. Te Moskou is de geestelijke Michajlows- ki, van de kerk van de Moeder Gods van Kzanj, in het Dorp Krasnoramenje, ge arresteerd, die er volgens zijn zeggen op het eind van het vorige jaar genoeg van gekregen had, om „de menschen te be driegen" en tot de overtuiging was ge komen, dat „godsdienst bedrog" was. De manier, waarop hij van deze overtuiging had laten blijken, stond de Sowjetauto- riteiten echter weinig aan. Hij had n.l. de zilveren lijsten van de ikonen van zijn kerk afgebroken, het zilver vaatwerk van de kerk eveneens bij elkaar gepakt en had zich met deze bagage naar Mos kou begeven, waar hij nu gearresteerd werd bij zijn poging, om het gestolene te gelde te maken. (Van onzen b ij zonderen correspondent). De groote betoogingen van Zon dag j.l. Naar buiten rust, maar aan den binnenkant opwinding genoeg. De Hollandsche jongens staan in een goed blaadje, beter dan de Engelsche. Saarbrücken, 6 Januari. Op het oogenblik dat ik dezen brief zit te schrijven, klinkt buiten de „In ternationale". Dit is een staartje van de heden gehouden samenkomst van het Eenheidsfront (communisten en socialis ten). Saarbrücken heeft trouwens, den geheelen dag van gezang kunnen genie ten, daar zoowel het Duitsche Front als het Eenheidsfront een marsch door de stad hebben gemaakt en beide partijen liederen genoeg op hun repertoire had den staan om zoo het een en ander ten beste te geven. De eersten deden het met het „Deutschland, Deutschland über alles" en liederen van een soortgelijke strekking, zooals het lied waarvan het refrein U vertelt dat zij heden Duitsch- land hebben en morgen de geheele we reld. De Eenheidsfronters gebruikten meer rood getinte liederen. Niettegenstaande de beide groote be toogingen, is alles goed gegaan en heb ben zich geen onregelmatigheden voor gedaan. De politie had de zaak dan ook voortreffelijk geregeld en den marsch- weg die van den eenen kant der stad naar den anderen kant liep, geheel af gezet, terwijl het publiek dat stond te kijken geregeld werd aangemaand om door te loopen. Merkwaardig was de houding v,an het publiek, de eene partij lachte alleen maar een beetje als de leden van de andere partij voorbij kwa men. 's Morgens kwamen de leden van 'net Duitsche Front met zooiets van 36 ex tra treinen uit de verschillende deelen van het Saargebied in Saarbrücken aan en trok de geweldige massa naar de plaats waar de samenkomst zeju plaats hebben, bij het vliegveld aan den i>»id van de stad. Toén 's middags om een. uur of een de Eenheidsfronters, met eveneens een groot aantal extra-trei nen aankwam en wegmarcheerde, kwam de andere partij juist weer in de stad terug. De politie had echter den verstan- digen maatregel getroffen, de twee par tijen langs zulke wegen te leiden, dat zij niets van elkaar te zien kregen. Overigens was het wel den dag der armen; handen werden opgestoken onder Heil-geroep en vuisten onder de kreet Rood Front- Het publiek deed daar dapper aan mee, doch bleef overigens zooals gezegd rustig. Slechts een mo ment werd het rumoerig en dat was op het oogenblik dat de laatste Status-Quo- lieden uit het station kwamen. Zooals al hun voorgangers begonnen ook zij aller lei strijdliederen te zingen maar werden direct overstemd door Heil-geroep en het „Deutsohland über alles" van de menschenmenigte die> op dat oogenblik het stationsplein vulde. Gedurende eeni- gen tijd weerklonk een heidensch gebrul van beide kanten en staken bosschen armen omhoog met open en gesloten hand en toch hoefde de politie geen mo ment op te treden, daar het publiek op zijn plaats bleef en de betoogers rustig verder liepen- Het heeft mij alles zeer verbaasd, ik had verwacht dat er verschillende inci denten zouden plaats vinden. Trouwens de geheele houding van het volk ver baast mij. Haalt U zich eens den ver kiezingstijd in ons land voor den geest: Geen muur is dan onbeplakt of onbe schreven en zelfs de straten zijn volge- kalkt. Hier echter aan den vooravond van een stemming die voor het volk veel en veel belangrijker moet zijn dan een kamer-verkiezing: slechts aanplakbiljet ten op de daarvoor bestemde plaatsen- Ook is het, nu de laatste betoogers van buiten de stad verdwenen zijn, merk waardig rustig op straat. Geen drukte, geen spontane demonstraties, alles even kalm of er niets aan de hand is. En toch staan de menschen niet lauw tegenover de stemming, als men met een van hen spreekt, iedereen, van welke partij ook, loopt dan warm. Merkwaardig genoeg zijn zij al en ook eensgezind in hun optimisme. Het Saarland wordt beslist Duitsch, be weerde het dienstertje dat niet in Francs kan rekenen, wij zijn immers allemaal Duitschers, Ook steden als Metz en Straatsburg zullen juichen als zij Duitsch worden ging zij verder dal zal wel niet direct gebeuren, maar dat het eens gebeurt is zeker. Op mijn opmerking dat alles zoo rustig ging antwoordde zij, dat de menschen in het buitenland allen denken dat het hier moord en doodslag is en dat kamt door de couranten, in werkelijkheid is het hier echter altijd rustig. Op straat sprak ik er een heer over aan, die met de vuist in de lucht naar den optocht stond te kijken. Rustig was het antwoord Natuurlijk, Sta tes Quo wordt het toch, of je nu drukte maakt of niet. Er zijn immers veel te veel Saarlanders die niets met het na- tionaal-socialisme te maken willen heb ben. En zooals deze menschen denken ook de leiders. Na dezen dag echter is bij mij het vermogen sterker geworden, dat het dienstertje wel gelijk zal krijgen. Die ge sloten rijen van tien man breed, die ge weldige massa van de Duitsche Front leden maakte een geweldigen indruk. Ook de anderen waren in grootèn geta le opgekomen, doch hun aantal was toch merkbaar minder. Hier in Saarbrücken schijnt inder daad de meerderheid wel voor terug keer naar Duitschland te zijn. Vanmiddag zag ik de Nederlandsche mariniers van een marsch thuis komen. Het is werkelijk een korps waar wij trotsch op kunnen zijn, trouwens hun keurig marcheeren is in Nederland door vierdaagschen en dergelijken genoeg zaam bekend. Aan de wijze waarop zij terugkwamen van een vermoeiende marsch, zou men eerder denken dat de tocht nog moest beginnen. In de kombuis rook het heerlijk; het is een goed ding dat het eten dank zij de eigen koks tenminste in orde is. Overigens zijn zij hier absoluut niet voor hun genoegen, veel uitgaan doen zij niet, daar zijn zij 's avonds te moe voor en ook moeten zij om 10 uur al binnen zijn. In zoo'n geval vergoed een gezellige cantine al tijd al veel, maar ook dat is niet voor hen weggelegd. Wel hebben zij getracht er nog wat van te maken door platen aan de muren te hangen en te zorgen dat zij in ieder geval een schoone can tine hebben, maar heel veel is er niet met dat lokaal te beginnen. Wat de Saarbrückers toch tegen de Engelschen hebben, weet ik niet, een feit is echter dat hen menige spottende blik wordt toegeworpen als zij door de stra ten loopen, Vandaag hoorde ik zelfs hoe opgeschoten knapen een paar voorbij komende Engelschen scheldwoorden na riepen. Natuurlijk dragen niet alle in woners hen een kwaad hart toe, men ziet tenminste menige Engelsche militair in de café's zitten in een geanimeerd ge sprek met een Duitschen burger gewik keld, of genoegelijk koutend met den een of ander over straat loopen. Maar toch schijnt men zoo hier en daar niet met hen op te hebben. Onze mariniers echter hebben nergens last van en ook de couranten laten hen met rust. H. L. TISSOT VAN PATOT. Auto-giro en oorlogsschip, Een Londensch blad bericht, dat met een Britsch auto-giro-vliegtuig, dat op ver zoek van de Italiaansche autoriteiten deelnam aan de vlootmanoeuvres nabij Spezia, bestuurd door den Engelschman Brie belangrijke resultaten zijn bereikt. Zaterdag gelukte het den vlieger van het dek van de kruiser „Fiume" op te stijgen, terwijl het schip met een snel heid van 24 knoopen voer. Later daalde hij met evenveel gemak weer op het dek van het schip. Des te opmerkens waardiger is dit, omdat de „Fiume" er niet op is gebouwd vliegtuigen aan boord te hebben. Alleen is voor dez.: gelegenheid een platform van 10 nieter middellijn gemaakt. (N. R. C.) ONTVANGEN BOEKEN, „De nood des tijds", door prof. W. J. Aalders. Verschenen bij A. W-. Sijthoff's Uilgevers Mij. te Leiden. „Marktdag". Een verhaal voor het oudere meisje, door T, Jager-Meursing. Uitgave Hollandia-Drukkerij te B a a r n. „Het meisje met de b.auwe hoed". Roman uit het soldatenleven, door Johan Fabricius. Filmeditie 5e druk. Omslag en illustraties uit de gelijknamige film. Ver schenen bij de N.V. H. P. Leopold's Uit gevers Mij. te Den Haag. Van de N.V. Eerste Rotterdamsche Mij. van verzekering tegen ongevallen, gevestigd te Rotterdam ontvingen we een exemplaar van een door haar ver spreide nieuwe brochure, waarin op dui- de.ijke wijze het nut van autoverzeke ring wordt geïllustreerd. In de serie „Weten en kunnen" verschenen bij de N.V. Uitgevers Maat schappij „Kosmos" te Amsterdam- „Wat iedereen van het burgerlijk wet boek moet weten", door L. van de Wal, VEERTIG JARIG BESTAAN, Men zond ons toe het eerste nummer van de jaargang 1935 van „De Aanne mer" het orgaan van den Nederland- schen Aannemersbond, dat thans 40 jaar bestaat, en waarin verschillende artike len voorkomen van vooraanstaande per sonen uit de organisatie, die het jubi leum herdenken. Wissenkerke, Van 17 tot 30 Dec. Bevallen: A. de Looff geb. van der Maas d.; H, Lous geb. Heijboer d. Overleden: J. C. de Vos 55 j, echt genoote van P. G. Leendertse; N. E. M. Bakker 76 j. weduwe van M. Zeger; C. de Moor 73 j. echtgenoote van St, de Looff. Oostburg, Van 16 tot 31 Dec. Bevallen: M, J. de Rooij geb. Ver- planke z.; M, L. Boonman geb. van Damme d.; I. M, van Rie geb. Tren- son z. Overleden: M. Mertens 78 j. weduwe van A. de Die; O. M. Boonman d. 3 d. Goes, 7 Jan. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Spruiten 812, idem lie soort 46, Wit of 56, idem uit schot 2, Veldsla 5, Wortelen 16,10, p. 100 kg; Rapen 11,10, Prei 6, per 100 bos; Bloemkool 1015, idem lie soort 28, Roodekool 46,30, Groene Sa- voyekool 3,505,50, Gele idem 66,10, per 100 stuks. ft Hulst, 7 Jan. Aanvoer ruim, handel ka'm. Gerst f 6,25, haver f 6,25, erwten f 9,70, boonen f 11,75, maanzaad f 13,50. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Handbeschermer, J. Schout, Graven straat I 285. Belastingmerk, Belois, K. Delft F 19. Gouden ring, Mag. „de Le lie", K. Delft. Heerenhoed, M, v. d. Broeke, Bogardstr. D 36. Muts, N. de Groot. Oostkerkplein O 7. Hoed en pet, L. Vermeulen, Bellinkstr. Muts, Dekker, L. Singelstr, N 188. Zakmes, B. v. P. Muts, v. Hemert, Seisweg R 116. Port. met inh., Matzinger, Markt C 12. Ge breide muts, Dragula, Oude Kerkstr. B 90. Grijze muts, A. de Leeuw, Arn. pad T 107. p. Dameshandschoenen, J. Meij er, Vliss. Bolwerk Q 299. Zwarte nuts, H. Verstrate, Oude Vliss.weg V 20. Pakje kaarsjes,, P. Lamijn, Vlasmarkt L 14. Sleutel melkbus, B. v. P. Bruine port,, A. v, d. Wende, Seisweg R 151. Huissleutel, J. v. Leerdam, Leliestr. S 151. Vulpotlood, v. Goossen, Koepoort- str. N 28. Damestasch met inh., Cozijn, Vliss.straat K 56. Schroevendraaier, Leijnse, Nieuwstr. G 224. Gouden boe- rinnenspeld, T. de Jong, Lombardstr. C 71. Padvindersport., M. Bakker, Lon- densche kaai H 66, 1 pak groene zeep, Joh, v. Belzen, Seisweg R 94. Dames- port. met inh., Groenewegen, Seisplein Q 289. Zilv. doekspeld, De Wolff, Brak straat O 256. Paar Handschoenen, Lam- bermont, Dam Z.Z, G 29, ->- j Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6