BURGERLIJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. AFLOOP MNIiSTLllliOEN. MARKTBERICHTEN. Cadzand, BEGRAFENIS A. RISSEEUW. WEER BURGEROORLOG IN CHINA. INTERNATIONAAL. BELGIE. FRANKRIJK, ENGELAND. DÜITSCHLAND. SAARGEBIED. OOSTENRIJK. TSJECHO-SLOWAKIJE. ZÜID-SLAVIë. ZWITSERLAND. RUSLAND. ZUID-AFRIKA. AUSTRALIË. DE GEVAREN OP DEN WEG. Za terdagavond reed op de Leidschevaart nabij de Munterslaan te H a a r 1 e m een 14-jarige loopjongen op de fiets. De jon gen werd gegrepen door een hem ach terop rijdende personen-auto, bestuurd door een 21-jarigen koopman uit Haar lem. Deze was volgens eigen verklaring verblind door de lichten van een tegen ligger en had daardoor den fietser te laat opgemerkt. De jongen kwam op de motorkap van den wagen terecht, gleed daavan af en viel op straat. Met schaaf wonden aan beenen en armen werd hij per ziekenauto naar het Sint Elisabeths- gasthuis overgebracht, waar hij ter ob servatie is opgenomen. Om ongeveer half negen had op de zelfde plaats, die zeer slecht verlicht is, een tweede ongeluk plaats, ditmaal ech ter met veel ernstiger afloop. Een tot nu toe onbekend gebleven man van mid delbaren leeftijd reed op de fiets, even eens in de richting van de stad. Achter hem kwam een autobus, waarvan de be stuurder den fietser ook te laat opmerk te. Door het stuur naar links om te gooien, heeft de busbestuurder nog ge probeerd een aanrijding te voorkomen, doch dit was vergeefsch. De fietser werd veertig meter verder op de straat neergesmakt en was zoo ernstig gewond, dat hij spoedig tengevolge van verbloe ding overleed. DE ACTIEVE POST. Men schrijft aan de N. R. Crt. uit C u 1 e m b o r g: Een dame te Culemborg had per Uiver een brief verzonden aan een vriendin te Batavia. Een dezer dagen werd eerstgenoemde dame bii den directeur van het postkan toor ontboden, die .mar een beschadig den brief ter herkenning voorlegde, daar zij geregeld van de luchtpost gebruik maakte. De enveloppe van dezen brief was geheel verdwenen, het schrijfpa pier was gedeeltelijk verschroeid en zoodanig met olie bevlekt, dat het <5e- heel zoo goed als onleesbaar was. De brief werd door de schrijfster direct herkend als de hare. Inderdaad een merkwaardig geval, als men m aanmer king neemt, dat zoowel de naam van de geadresseerde als die van de afzendster ontbraken, alleen het woord Culemborg boven den brief was nog leesbaar. VERMIST. Sedert 2 Januari \vordt te Elden bij A r n h e m vermist de 56-jarige J, W. G., secretaris van den dorpspolder Elden. Hij verliet in den voormiddag van dien dag zijn woning, voorgevende naar een bepaald adres te Arnhem te gaan waar hij echter niet is geweest. Sedert dien is hij spoorloos verdwenen, er wordt aan een ongeval gedacht. OOK AL EEN INBRAAK OP URK. Eenige personen hebben zich toegacg weten te verschaffen tot de woning van een paar alleenwonende dames op Urk, meldt de „Zwolsche Crt." Naar men vermoedt zijn de daders door het w.c.- raampje geklauterd. Na eerst den inboe del overhoop gehaald te hebben, zijn zij met f 50 verdwenen. ALLEEN HET SPAARPOTJE WAS VAN HUN GADING. Tijdens de afwezigheid van de familie hebben zich inbrekers toegang verschaft tot de wo ning van den heer B. de L. aan de To renstraat te B 1 a r i c u m. De inbrekers, die door een W.C.-raampje naar binnen kwamen, begaven zich naar de boven verdieping, waar zij eerst de dienstbo denkamer overhoop haalden en daarna een linnenkast open braken. Tenslotte vonden zij in de kamer van het zoontje van den heer De L. een spaarpot met 15. Het tafelzilver en andere sieraden, die beneden voor het grijpèn lagen, lie ten de inbrekers onaangeroerd. OP DRIFT GERAAKT. Het Neder- landsche s.s. „Jagersfontein", gemeerd aan de Herbouvillekaai te Antwerpen, is Zaterdagavond, door tot nog toe on bekende oorzaak van de meertouwen losgeraakt en op drift gegaan. Het schip dreef af naar den linkeroever van de Schelde en raakte daar aan den grond. Een paar sleepbooten trachtten de „Ja gersfontein" vlot te trekken, hetgeen na 214 uur gelukte. Het schip bleek niet beschadigd te zijn. Middelburg, Van 47 Jan- Gehuwd: I. c. Wissel, 26 j. en A. P. Joosse, 25 j\ Bevallen: C. S. Willeboordse, geb. Ce- V3.3.1, Z, Overleden: J. G. v. d. Kuip 24 j. on. geh., z. Goes. Bevallen: J. J. de Witte geb. Verdonk d. 's-Gravenpolder. Van 9—29 Dec. 1934. Bevallen: Ba Harthoorn-v. d. Kreke d. Ca. van Oosten-v. d. Hooft levenloos kind. Colijnsplaat, Van 29 Dec. tot 5 Jan. Bewallen: L. van Gilst geb. van Gilsl d.; C. M. Serier geb. de Looff z. Van- 1531 Dec. Overleden: K. la Gasse, vrouw van W. de Die, 61 jaar, J. C. Guiljam, vr. van Jac. Meeuwse, 48 jaar. Men meldt ons uit Cadzand: Zaterdagmiddag werd op de begraaf plaats alhier het stoffelijk overschot van den heer Abr. Risseeuw ter aarde besteld. De overledene, die den leeftijd van 84 jaar bereikte, is jaren lang wet houder dezer gemeente geweest. Hij was een goed, een beminnelijk mensch; iemand met een mild oordeel over per sonen en zaken; iemand, die steeds 'n vriendelijk woord vond voor allen, die met hem in aanraking kwamen. Behalve door familieleden werd de lijkbaar gevolgd door den burgemeester en den gemeentesecretaris, LUITENANT-GENERAAL K, F. E. GERTH VAN WIJK f. Op 64-jarigen leeftijd is te Den Haagj overleden, de oud-commandant van het leger in Ned. Indië, gepensionneerd luite nant-generaal K. F. E. Gerth van Wijk. adjudant i.b.d. van H.M. de Koningin. De thans ontslapen opper-officier was voorzitter van de vereeniging Het Mo bilisatie Kruis en sedert 1931 comman dant der Haagsche Burgerwacht, MOTORRIJDER GEDOOD. De slager R- uit Gulpen is hedenmor gen tusschen Valkenburg en Houthem, terwijl hij op zijn motorfiets zat, in bot sing gekomen met de personen-auto van den heer K. uit Sittard, De 25-jarige R. was op slag dood. Het parket stelt ter plaatse een onderzoek in. DE K 16 EN K 17 NAAR INDIë. Hedenmorgen half twaalf zijn de on derzeebooten K 16 en K 17 van Nieuwe- diep vertrokken met bestemming naar Indië. Ondanks het gure en koude weer was een talrijke menigte aanwezig bij het vertrek der booten. Er stond een stevige bries- De stafmuziek speelde het volkslied. De bemanning der onderzeeërs stond aan dek geschaard. Van de booten zoowel als van den wal klonk gejuich. De eerste etappe gaat tot Lissabon. Commandant van de K 16 is luitenant ter zee le kl. J. A. van Gelder en com mandant van de K 17 luit, ter zee le kl. A. I. Kramer. Des morgens was van Nieuwediep de „Hertog Hendrik" vertrokken voor een oefenreis naar de Middellandsche Zee. DE VOLKSSTEMMING IN 'T SAARGEBIED. Voorzorgsmaatregel. De verkiezingscommissie heeft in overeenstemming met de regeeringscom- missie van het Saargebied een verorde ning uitgevaardigd, waarbij het beleggen van cpenbare of besloten vergaderingen, ook die van socialen aard, voorzoover deze in .lokaliteiten worden gehouden, die gewoonlijk voor liet publiek toegan kelijk zijn, van 10 Jan- af tot het tijdstip waarop het resultaat der volksstemming officieel wordt medegedeeld, verboden zijn. Alleen theaters en bioscopen zijn hiervan uitgesloten. NA DEN KONINGSMOORD TE MARSEILLE. Hongarije erkent een zekere „onachtzaamheid" van „som mige lagere instanties". Een bericht uit Boedapest meldt, dat de Hongaarsche vertegenwoordiger Eckhardt wederom de leiding zal heb ben van de Hongaarsche delegatie die naar de op 11 Jan. a.s. beginnende zit ting van den Volkenbondsraad gaat. Na de jongste raadszitting en de behande ling van den moordaanslag te Marseille, is de Hongaarscheregeering verzocht een onderzoek te wi'1-?n instellen ot Hongaarscne ambtenaren zich hebben schuldig gemaakt aan ongeoorloofde handelingen ten gunste v,an Kroatische emigranten. De Hongaarsche regeering zou zoo spoedig mogelijk een rapport daaromtrent, aan den Volkenbondsraad voorleggen. Desgevraagd verklaarde Eckhardt: Ik kan slechts verklaren dat van de zijde der Hongaarsche regeering het onderzoek grootendeels is beëindigd. Er is geen enkel bezwaar om >><>t resul taat ervan zoo spoedig mogelijk ter kennis van den Volkenbondsraad te brengen. Het verluidt, <dat het materiaal betref fende het onderzoek reeds naar het Vol kenbondssecretariaat is gezonden, en dat daarin een „zekere onachtzaam heid" van ondergeschikte Hongaarsche instanties wordt toegegeven. Verder verluidt, dat tegen vijf hooge Hongaar sche ambenaren, een .onderzoek werd ingesteld, dat tot resultaat had, dat zij in hun functies zijn geschorst, CHINEESCH SCHIP DOOR ZEE- ROOVERS OVERVALLEN. Een Chineesch kustvaartuig, op weg naar Macao is op 20 mijl afstand van Honkong door zeeroovers overvallen. Drie Chineezen werden als gijzelaars meegenomen. De Japansche dagbladen wijden veel aandacht aan een bericht uit Sjanghai volgens hetwelk drie Chineesche gene raals gezamenlijk een telegram zouden hebben-gepubliceerd, waarin zij dé pro vincie Szetsjoean onafhankelijk verkla ren van de nationale regeering in China en aan deze verklaring kracht bijzetten door een ultimatum aan het N,anking- leger, dat in die provincie is gelegerd, om zich binnen 36 uur terug te trek ken, daar anders zou worden overge gaan tot wapengeweld. VOLLEDIGE FRANSCHITALIAAN- SCHE OVEREENSTEMMING. Mussolini en Laval werden het vannacht eens. Uit Rome wordt gemeld: Het schijnt dat in principe tusschen Laval en Mussolini overeenstemmig is bereikt over verschillende kwesties in zake een FranschItalia,ansch pact, waarbij Oostenrijk's onafhankelijkheid zou worden gegarandeerd. De onderhandelingen inzake de kolo niale problemen zouden niet zulk een vlot verloop hebben. Heden zou opnieuw een bijeenkomst plaats hebben om de laatste moeilijkheden uit den weg te ruimen. In Fr.ansché kringen wordt verklaard, dat drie documenten zullen worden op gesteld, indien de onderhandelir/gen re sultaat hebben. In een verklaring zal de ItaliaanschFransche vriendschap wor den bevestigd, en de gemeenschappe lijke bedoeling worden te kennen gege ven, dat de nabuurstaten v,an Oostenrijk de onschendbaarheid van de grenzen van dit land waarborgen. Een overeen komst voor wederzijdsche consultatie, indien de Oostenrijksche onafhankelijk heid zou worden bedreigd, zou worden nagegaan, en voorts een overeenkomst waarbij alle kwesties betreffende de ko loniën in Afrika zullen worden geregeld. Uiteengezet wordt dat het belangrijk ste niet is de overeenkomst, doch het feit, dat Frankrijk en Italië na vele ja ren dichter tot elkaar zijn gekomen. Nader wordt gemeld: De Italiaansch-Fransche onderhande lingen zijn in den afgeloopen nacht zoo goed als geëindigd. Mussolini en Laval hadden in de Fransche ambassade in aansluiting op een banket, dat Mussalini was aangeboden een onderhoud onder vier oogen, dat twee uur duurde. Daar bij werd principieele overeenstemming verkregen. Ook de juridisch-technische onderhandelingen tusschen de deskundi gen van het Fransche en het Italiaan- sché ministerie van buitenlandsche za ken hebben in den nacht tot principi eele overeenstemming geleid. Het volle pond. De stad Antwerp en had in 1928 een bedrag van 50 milüoen dollar geleend in Amerika en deze op h,nar beurt uitgegeven in België en wel op goudbasis- Ze weigerde, nu echten de intrest en de teruggave van het ka pitaal op goudbasis, doch wilde in pa pier betalen, wat voor haar talrijke milloenen franken voordeeliger zou uit komen. De Burgerlijke rechtbank te Ajntwerpen heeft thans uitspraak ge daan en bevolen, dat alle betalingen te dezer zake moeten plaats hebben op goudbasis van 1928. Snelle treinen. Op 23 April zal de eerste electrische treinverbinding Tus schen Brussel en Antwerpen worden ge opend meldt de „Msb,". Dit traject zal dan in 27 minuten worden afgelegd in plaats v,an in 40 minuten, zooals dit thans nog met de z.g. bloktreinen het geval is. Stavisky bezat ruim 250 milüoen. Het rapport van de accountants in de zaak-Stavisky constateert dat Stavisky in de jaren 1928 tot 1933 beschikte over 259 millioen francs. Voor een bedrag van 40 millioen kon den de accountants in de boeken geen rechtvaardiging vinden. Dappere meisjes. Ter voorberei ding tot een proefschrift getiteld: „Over de levensgewoonten van de Af- rikaansche wildenstammen", hebben twee Parijsche vrouwelijke studenten, resp. Marion Senones en Odette du Puigandeau geheeten, een expeditie naar de Sahara ondernomen, waarvan zij thans behouden zijn teruggekeerd. De beide jonge meisjes zijn de eerste vrouwen, die zich zonder geleide in de woestijn hebben gewaagd en een tra ject van totaal 2200 km op kameelen hebben afgelegd. Als proviand hadden ze slechts rijst en dadels meegenomen; daarenboven kochten ze van de inboorlingen scha pen, welke ze zelf moesten slachten en bereiden. Herhaaldelijk verkeerden ze in ge vaar, door roovers te worden aangeval len, doch steeds wisten ze zich met suc ces te verdedigen. Gedurende de heele expeditie volg den ze dezelfde levenswijze als de in boorlingen. MAC DONALD IS OPTIMISTISCH. In een boodschap aan het Britsche volk voor de radio, verklaarde minister president Mac Donald o.a. dat de voor uitzichten veelbelovend zijn. Alles wijst er op, dat het nieuwe jaar een verbe tering van het handelsverkeer, stijgen de loonen en toenemende tewerkstel lingen zal brengen. De onderhandelingen tusschen Frankrijk en Italië rechtvaar digden de hoop, dat in het nieuwe jaar da pacificatie van Europa een groote stap voorwaarts zou doen. De malaria-epidemie op Ceylon, De ontstellende malaria-epidemie op Ceylon breidt zich nog steeds uit. On geveer een half millioen menschen zijn door de ziekte aangetast. Het aantal dooden bedraagt reeds 3000, onder wie 1000 vrouwen en kinderen. Het perso neel in de ziekenhuizen is zóó vermoeid, dat het zijn werk nauwelijks kan blijven doen. Een geleerd slotenmaker. Een werkloos slotenmaker, die met z'n vrouw in een kleine woning in een arme wijk van Frankfort woont, met geen andere inkomsten d,an 6 per week werkloos- heidsuitkeering en nu en dan een gift van de Winterhilfe, kan niettemin tot de gelederen van Frankfort worden ge rekend. Deze slotenmaker, Adam Christmann, is een erkend entomoloog en bioloog, die in het bezit is van een bijna com plete collectie van Duitsche insecten, bevattende 36.000 exemplaren van 8009 verschillende insectensoorten, Christmann is met zijn verzameling als jongen begonnen. Christmann kreeg een bescheiden wetenschappelijke bi bliotheek en een goeden microscoop met behulp waarvan hij speciaal het le ven in het water bestudeerde. In zijn bescheiden woning worden thans bijeen komsten van biologen gehouden, waarin de werklooze geleerde mededeelingen doet over zijn laatste ontdekkingen. GROOTE BETOOGINGEN, Incidenten. Gisteren hebben te Saarbriicken groo te betoogingen plaats gehad in verband met de volksstemming van Zondag a s. en wel een groote betooging van het Duitsche Front en een betooging van de anti-fascistische voorstanders van den status quo. Volgens opgave van het Duitsche Front zou de nazi-betooging !zijn bezocht door niet minder dan 350.000 bezoekers, en zouden de treinen in het Saargebied, den stroom van mee- tingsgangers niet hebben kunnen ver werken. Aan de anderen oever van de Saar werd de betooging van de aanhangers van den status quo gehouden, die even eens druk werd bezocht. Nader wordt gemeld: Geheel zonder incidenten is de Zon dag met zijn beide betoogingen niet verloopen. Op verschillende plaatsen kwam het tot samenscholingen en bot singen tusschen n,azi's en anti-fascisten. In Saarbrjipken ontstond een vuurge vecht, waarbij de politie tenslotte de aanvallers uit elkaar kon drijven. Van de zijde van het Duitsche Front werd beweerd, dat de anti-fascisten den aanval w,aren begonnen, doch van de zijde der laatste werd verklaard dat de nazi's het eerst hadden geschoten. Ook tijdens den aftocht dér deelnemers aan de anti-fascistische betooging ont stonden incidenten met leden van het Duitsche Front, die trachtten de orde te verstoren. Te Saarlouis ontploften eenige bommen die echter weinig schade aanrichtten. MISLUKTE AANSLAG OP PRINS STARHEMBERG. Nabij het Weensche vliegveld Aspern zouden gisteren twee communisten zijn gearresteerd, die een mislukte poging zouden hebben gedaan om den Oosten- rijkschen vice-kanselier Prins Starhem berg neer te schieten. Tegen den mid dag zouden uit het struikgewas nabij het vliegveld eenige schoten zijn gelost op de auto, waarmede de vice-kanselier van het vliegveld naar Weenen wilde rijden, In de auto zat echter slechts een Heimwehrman, die werd gewond. Merkwaardig ongeluk. Een chauf feur van een lastwagen in 01mii)tz (Tsjecho-Slowakije) heeft eén wonder baarlijk ongeval geh,ad. Hij moest voor een andere auto uitwijken. De weg was echter glad en de wagen reed tegen 'n huis op. Door den schok vloog de chauf feur uit zijn cabine, en wel door een venster in de slaapkamer en welin bed. Het bed was onbeslapen en de man kwam er zonder ernstig letsel af. Tragisch geval in een speelgoedwin kel. In een grooten speelgoedwinkel te Belgrado heeft zich een ernstig on geluk voorgedaan. Het was in den win kel zeer druk in verband met het feit, dat thans in Servië Kerstmis wordt ge vierd, waarmede vele geschenken wor den gegeven. Plotseling ontstond in een hoeveelheid vuurwerk een explosie, die brand veroorzaakte, waarbij vier perso nen werden gedood en een groot aantal anderen gewond. Ongelukken in de bergen. Vier Ita lianen uit Milaan, twee mannen en twee vrouwen, die Zondagochtend een ski tocht gingen maken, verdwaalden bij het Rosegg-dal. Zij kwamen terecht op een sneeuwbrug, welke instortte. Twee hun ner konden door andere skiloopers uit de sneeuwmassa worden geborgen, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Vergeefs heeft men naar de lijken der anderen gezocht. Twee Londensche skiloopers zijn bij de beklimming van de Hochjoch-top in de Oetzaler Alpen door een lawine be dolven. Een van de twee heeft men ge vonden, het stoffelijk overschot van den ander ligt nog onder de sneeuw. Prijsdaling van levensmiddelen. Of ficieel wordt medegedeeld, dat de af schaffing van de broodkaarten in de Sovjet-Unie een algemeene prijsdaling voor levensmiddelen in den vrijen han del en op de zgn. Kolchosmarkten ten gevolge heeft. De prijzen voor boter, vleesch, aardappelen en groenten zijn ten deele met 25 a 50 pet. gedaald. Krugers's kleinzoon beschuldigd van doodslag. In Zuid Afrika bestaat groote belangstelling voor het onder zoek, dat door de politie geopend is tegen een inspecteur van het departe ment van landbouw, Frederic Christof- fel Eloff, die ervan beschuldigd wordt, zijn schoonzoon Louis Stroh, een der rijkste boeren uit de omgeving van Kus- tenburg, na een twist te hebben - geschoten. Eloff is een klein 7r>on van wijlen president Paul Kruger. Een naald in het hart. Een twee jarig meisje had het ongeluk te vallen terwijl zij een naald in de hand had. De naald drong ongeveer twee centimeter in haar hart en volgde onder de huid de bewegingen van het hart. Het kind werd onmiddellijk naar het ziekenhuis gebracht waar operatief werd ingegrepen. De doctoren slaagden erin, de naald te verwijderen en thans is het meisie op weg naar een algeheel herstel. Een slangeninvasie. Seymour een stadje omstreeks 130 km. van Melbour ne, lijdt thans onder 'n invasie van slan gen. Huizen, winkels en zelfs politie-bu- reaux worden door de reptielen bezocht en in een week zijn 500 slangen gedood. De plaag is vermoedelijk te wijten aan het buitengewoon warme weer, dat volgde op overstroomingen. Toen het water wegtrok bleven honderden slan gen in de boomen hangen. Niemand durft zonder stok uit te gaan en de vrouwen en kinderen leven in een voortdurende vrees. In de straten maken honden en kat ten jacht op de slangen. Tijdens een con cert in een van de parken van de stad kwamen plotseling een groot aantal slangen op de muziek af, die trachtten de toehoorders die in het gras zaten aan te vallen. Vele slangen moesten dit met den dood bekoopen. Hedenmorgen had op het bureau van gemeentewerken te Middel burg de aanbesteding plaats van: a. het loodgieterswerk aan en in ge meentegebouwen en eigendommen voor het dienstjaar 1935. Inschrijvers: J. Schipper en P. J. E. Hubregtse, volgens bestek 1100, nieuw lood 43 c. per kg; nieuw zink 56 c. per kg; nieuwe leibedekking 4.80 per m2; herstel leibedekking 2 per m2; mas- tiekbedekking 2.05 per m2; werkloon loodgieter 0.75 en handlanger 0.47 per uur; D. Joziasse 915, 40 c., 57 c., 5, 2.50; 2.10, 75 en 45 c.; P. Koo- man 910; 39 c., 53 c., 4.65, 2.15, 2.10, 75 en 50 c.; L. M. A. Koekman 780, 42 c., 54 c„ 4.90; 2.20; 1.90; 75 c. en 50 c. A. Jobse en J. C. Moens 720, 40 c., 55 c., 4.60, 2.30, 2, 75 c. en 50 c. b. het sleepwerk voor het dienstjaar 1935. Inschrijvers: A. Verhage: over een afstand tot 1500 m 50 c., van 1500 tot 2500 m 80 ct.; lange wagens tot 1500 m 1.25 en van 15002500 m 2, cokes voor de gasfabriek per hl 4 c.; W. Da- niëlse resp. 44 c., 58 c., 1.50, 1.75 en 5 cent. y? «vr, EWTWwaaa» i-c.gs.rwr^ry- »»e«Mew*"W3J9C3£raB Tyus BtfmCTWW MJÏ Rotterdam, 7 Januari. Op de vee markt van heden was de aanvoer in to taal 2237 dieren. Ongeveer verdeeld als volgt: vette runderen 470, vette kalve ren 288, nuchtere idem 10, varkens 616, schapen of lammeren 853. Prijzen: vette koeien le kw. 5658, 2e kw. 4852, 3e kw. 3238; vette ossen le kw. 4852, 2e kw. 4446, 3e kw. 3840; vette kalveren le kw. 8590, 2e kw. 7075, 3e kw. 5560; varkens (levend gewicht) le kw. 34, 2e kw. 33, 3e kw. 32; schapen le kw. 40, 2e kw. 36, 3e kw. 32, per stuk le kw. 18, 2e kw. 14, 3e kw. 9; lammeren le kw. 42, 2e kw. 37, 3e kw. 32, per stuk le kw. 13, 2e kw. 11, 3e kw. 8. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon: van blauw: 5300 kg; prijzen: 5065; van Groningsch: 5000 kg; prijzen: 5214 5714; van Hollandsch geel: 10.700 kg; prijzen: 5065; van dauw-rood: 1500 kg; prijzen: 5558. Alles verkocht. Fijne za den geen noteering. Aardappelen: zandaardappelen 6 7 cent; Zeeuwsche blauwe en bonte 3.103.40; Zeeuwsche Eigenheimers 2.802,90; blauwe Eigenheimers 2.70 2.90; Brielsche Eigenheimers 2.90 3.40; idem drielingen 2.002.30; Bra- vo's 2.90—3.20; Red Star 2.70—2.90; idem Friesche 2.803.00. Binnenlandsche granen. Gerst (Che valier) 66.40; Haver 6.606.85; Erwten 9.0010.30; Bruine Boonen 10—12.30; Schokkers 10—12.30; buitenlandsche granen la Plata mais dis ponibel 106.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3