ONDERWIJS. BEURSTHEBMONETER van Donderdag. RECHTSZAKEN. KERKNIEUWS. LEGER EN VLOOT. Voor kleine tuinen. GEMENGD NIEUWS. BEURS- EN WISSELKOERSEN. VOOR EN DOOR D0MBURGS WERKL00ZE JEUGD. het! inrilll •Tri-|BHiny)||||||g!gyi>.v. rJB k "V? tggjfc. AMSTERDAM, 3 Januari. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden Ned. 31 1000-4 102%—102%. Ned. 33 1000-4 102%—102%. Ned. 34 1000-4 102%—102%. Certificaten-3 91%91%. O. Indie 34 1000-4 101%—101%. Denemarken Oblig. 1926-5 98%99%. Duitschl. 100-7 25%—27. Engeland 1960-90 4 7473%. Zwitserl. oblig. '24-5 97%97%, Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 100%-100%. Amsterdam 19.33-5 100%100%. Amsterlam 1934-4% 100% 's-Gravenhage 1929-4% 100% Rotterdam 1926-1930-4 99%—100. Berlijn 1925-6% 17% Zeeuws. Hyp. B-5 100 Zeeuws. Hyp. B-4% 100 Cities Service Cy. P. 1958 5 22% A Amsterd. Bank 101%101%. C Rott. Bonkver. 87%88%. A Twentsche Bank 8178, A Pref. Gruyter en Zn. A. 127%127% A Pref. Jurgens A. 99%99%. A Ned. Gist- en Spiritusf. 399% A De Schelde N.B. 15%15%. •■Al Ver. Papf. v. Gelder 36%36%. C Am. Car Foundry 11%11%. C Am. Smelt Ref. 23%23|É. C Farbenind. I.G. 52%— C Stand. Brands 11%11%. C U. States St. C. 23%—23%. C North Am. Cy. 8%8%. A Born. Sum. H.M. 129 A Linde Teves en Stokv. 61%59%. A Ned. Wol. Mij. 62%63. A Singkep Tin M. 76%77. A J. C. Jappan Ln. 23%23%, A Rotterd. Lloyd 2726%. A S.M. Nederland 27%26%, A Amst. Thee C. M, 4042, Een onderhoud met wethouder' Brand, den man wiens hoofd en hart samenwerken tot baat van de werklooze jevgd. Het Domburgsche crisiscomité heeft in 1932 en 1933-gedurende de wintermaan den een cursus in houtbewerking gehou den, waaraan 10 tot 18 jongens deelna men- Deze cursussen kostten echter aan leider en materiaal te veel geld, gelet op het beschikbare bedrag en den duur van den cursus, welke ongeveer 4 maanden bedroeg. Reeds tijdens deze cursussen bleek mij aldus weth- Brand dat, hoewel de jongens het op prijs stelden, dat deze cursus werd gehouden, zij liever meer practischen arbeid wilden. In gesprek ken, welke ik af en toe had met leiders van comité's in andere plaatsen, werd mij meegedeeld, dat ook in die plaatsen gezocht werd naar practischen arbeid- Óveral liep het'bezoek aan cursussen terug. De voorzitter van het Zeeuwsch- comité ter bestrijding van jeugdwerk loosheid drukte het zoo juist uit met de woorden: Men houdt jongens van 18 tot 30 jaar met een kop thee en een sjoel bak niet zoet- Door den nu twee jaar achter elkaar gehouden bazaar kwam het Comité aan meer financiën; het geld kon echter op deze manier niet blijven vloeien en ook de handel in de op dien cursus vervaar digde voorwerpen moest op een dood punt komen. Er moest dus wel naar iets anders uitgekeken worden- Zeer ver heugde het mij dan ook, dat de regeering zich met deze zaak wat meer ging be moeien. Zij vroeg een begrooting van onze plannen, maar de werken die voor subsidie in aanmerking zouden komen, moesten het vrije bedrijf en de werkver schaffing voor de hoofden van gezinnen niet in den weg staan. Voorwaar geen gemakkelijke taak om daar buiten nog iets te vinden, waaraan de jongens kon den werken, en dat voor de gemeente eenige verfraaiing of nut kon heffen. Tegelijkertijd kwam bij den Raad een verzoek van de omwonenden van het Groentje binnen om daar eenige ver fraaiing aan te brengen. Dit plaatsje was ook in mijn oogen de laatste jaren wel wat stiefmoederlijk bedeeld en ik voelde dus dadelijk sympathie voor dit doel. Langzamerhand rijpte bij mij het plan hiervan een werkobject voor de werkloozen jeugd te maken. Ik besprak het plan in de vergadering van het Co mité, ontwierp het, daarna verdedigde ik het bij de andere heeren van het col lege van B. en W. Kreeg ten slotte bij beiden het jawoord. Ook de Raad keur de het plan goed, al was men eenigszins bevreesd of het plan wel door de jon gens tot een goed einde kon worden ge bracht. De begrooting die uiteindelijk door de regeering werd goedgekeurd met de plannen voor het plantsoen op 't Groen tje, afwerking ijsbaan, .Duitsche cursus en cursus houtbewerking tot een totaal bedrag van f 1000 kon thans worden uitgevoerd. Nadrukkelijk stelde de re geering echter de voorwaarden dat, zoodra er minder dan 12 leerlingen per cursus zouden zijn, deze moest worden stopgezet of dat de kosten ervoor uit andere middelen bestreden moest wor den. Het Crisiscomité, deze zaak be sprekende, nam het besluit indien het zoover moest komen deze cursussen te financieren en verder indien noodig aan vullend te werken. Nu echter begonnen de moeilijkheden pas. Hoe moest alles worden aange pakt? wie zou de leider zijn? Waar moest alles worden klaar gemaakt? Was het wel te doen 10 tot 15 jongens, waarvan de meesten nog nooit prac- tisch werkzaam waren geweest aan 'n dergelijk werk als het Groentje te zet ten? Lang heb ik er over nagedacht, hoe dit alles te regelen, hoe uiteindelijk succes zou worden verkregen. De lei ding was een voornaam punt; het mocht niet veel kosten en toch is een derge lijke leiding over een groep menschen die zoo goed als uit de maatschappij zijn gestooten en al jaren voelen, dat er voor hen geen plaats is, niet iets waar men gemakkelijk over heen stapt. Tact is er noodig om met dergelijke menschen zoo een werk tot een goed i A Houth, Alberts 21 C Baltimore Ohio 8%8%. A Southern RIw. 9%9%. C Union Pac- Rr. 64% C Int. Nickel Cy, 14%14%. Duitschl. '30 1000-5% 26-26%-%. A Koloniale Bnk. 33%32%. A N.I. Hbk. 1000 64%—64%. C Ned. H.M. 1000 26-26-%. A Alg. Kunstz. U. 30—30% -31%. A v. Berkels Pat. 3333%. C CalvéDelft 42%—42%-%. A C. Suiker Mpij. 35%35%. A Ned. Ford A.M. 252—247. A Philips Gem. B. af. 220-220-22%. C Unilever 73%—73%-74%. C Anaconda Cop. 7%7%-7%. C Bethlehem St. 19%—19%-%. C Kennec Copper' 10%10%. C Un. States Leather 44. A A.N.I.E.M.N.B. 167—166. A Kon. Petr. Mpij. 132%—134%-35%. C Contin. Oil Cy. 10%—10%-10%. C Shell Union O.C. 4%4%. C Tide Water Ass. Oil 5%5%-5%. A K.N, Stoomb. Mij. 44. A Ned. Scheepv. U. 3029%-30. A H.V. Amsterdam 149151 %-47. A Java Cult. Mij. 7474. A N.I. Suiker U. 66%70. A Deli Batavia 146146%-47. C Deli Mij. 1000 127—128%-29%. A Senembah 126%126%-27%. C Chicago Milw, 1 A Amst. Rubb. C. 91%—92%-91%. A Deli-Bat. Rubb. 70%71. A Hessa Rubber 87%86%-89%, '(A Serbadjadi S R. 60%62%. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. einde te brengen. Dit was dan ook een reden, dat ik het stelsel van voorman koos en ik, die toch verantwoordelijk' was, Wel toe zou zien dat het evenwicht bewaard bleef. Er moesten om den betonrand voor het werk te maken, een groep beton werkers zijn, waarvoor de timmerlieden en metselaars werden genomen met den oudsten als ploegbaas. Voor de omhei ning werden smeden en bankwerkers genomen, ook al weer met den oudsten als ploegbaas. Deze groep moest om alles goed pasklaar te kunnen maken over een werkplaats en veel gereed schap beschikken; deze werd door den smid, die dit jaar de onderhoudswerken voor de gemeente had, welwillend ter beschikking gesteld. De overigen vormden de groep grond werkers, eveneens onder een ploegbaas. Boven al deze groepen werd de oudste aangesteld als algemeene leider, die dus van mij de gegevens ontving en voor de regeling van het werk zorgde, kort om de verantwoordelijke persoon was. Dit systeem heeft goed voldaan, het kost niets, kweekt verantwoordelijk heidsgevoel en toch voelen zij niet dat ze geregeerd worden. Het spreekt van zelf, dat er ook haken en oogen aan zitten. Vooral de gezagskwestie kwam wel eens in 't gedrang en het is dan ook een paar maal voorgekomen, dat ik ze weer eens op hun plichten moest wijzen, maar, aldus weth, Brand, over het algemeen ben ik tevreden en 'k zal dit systeem dan ook bij andere wer-j ken toepassen. De uitvoering van het werk ging vlot, in aanmerking nemende, dat zij ,aïles zelf moesten vervaardigen. Want op den voorgrond stond, dat alles, wat door handenarbeid kon worden gedaan, ook zoo gebeuren moest. Er moesten b.v. enkele honderden gaten in het ijzer geboord worden wat niet met de boormachine maar met de hand moest geschieden. De jongens hadden plezier in het werk, deden hun best, alles zoo goed mogelijk te doen. Daartoe droeg ook bij, dat iedere ingezetene het werk toejuichte en daar ook blijken van gaf. Zoo werd hun dagelijks door een om wonende koffie en thee verstrekt, en een enkele keer een sigaar. Dit alles is oorzaak, dat ik zelf de vele beslom meringen die deze werken mee brengen met plezier doe, w,ant hoe men over deze jongens ook denken mag, hun po sitie is verre van rooskleurig, Enkelen hunner hebben reeds een leeftijd om wanneer het hun beter ging, zeker een gezin te gaan vormen en ze moeten ,nu dagelijks bij hun ouders aan tafel schui ven zonder er zelfs iets voor te kunnen bij dragen. Iets voor deze menschen te kunnen aoen en te voorkomen, dat ze op de hoeken van de straten elkander rijp maken voor het communisme, zal me steeds een vreugde zijn. Nu iets over het werk zelf, aldus ver volgde weth. Brand. Ik heb gemeend, zorg te moeten dragen, dat de naam „Groentje" zijn zin bleef behouden: daarom is het in hoofd zaak beplant met groenblijvende strui ken, waartusschen wat tulpenbollen. Boven den brandput is een klein gazon met bloemperk, waarin thans ook tulpen zijn geplant, omdat hierop moeilijk struiken kunnen groeien vermits de grondlaag slechts 50 cm bedraagt en de put ten allen tijde goed bereikbaar moet zijn. Het geheel is 60 cm diep om gespit, alle planten zijn flink bemest en, waar noodig, van turfmolm voorzien. De boomen, die in de paden vielen, zijn verplant, de overige zijn behouden, al zullen ze op den duur gedund moeten worden. De planten en struiken zijn zoo gekozen, dat zij wat schaduw kun nen verdragen en onder boomen nog zullen gedijen. De pomp was nu een sta in den weg en is dus opgeruimd, de put is afgebroken en gedempt met den afge graven grond van het groentje zelf. Dit ,afgraven was noodig, omdat het te bol lag en het euvel van het weg spoelen van veel grond op de straten anders nog zou blijven bestaan. Door dit af graven tot ongeveer 25 cm, kwam het hekwerk van het monument van ür. Mezger te hoog te staan en dat is dus ook ongeveer 25 cm lager geplaatst. L)e paden zijn met grint bestrooid om al het stof in den zomer tegen te gaan, waarvan de omwonenden veel last had den. De betonrand is doorgetrokken, ook voor de paden, om het fietsen er over tegen te gaan. Hopen we nu nog, dat het publiek in deze mee zal werken en niets zal be schadigen. Het hekwerk wordt donker groen geverfd, evenlas de bank, die er is geplaatst. De verdere werken zijn: de ijsbaan die onlangs is klaar geko men en waaraan ook door particulie ren is gewerkt en ook financieel is ge steund, evenals door de ijsclub zeil. Verder zijn zij begonnen met de opknap ping van de oude begraafplaats. Dit is nogal een groot werk en zal ook in 1935 nog een heelen tijd in beslag nemen. Het bestaat uit: het hakken van het hout; het rooien van de tronken en deze in blokken zagen. Er is een keet geplaatst, zoodat zij dit ook in slecht weer en tijdens vorst zullen kunnen doen. Miarna moet het gespit worden, waarna de overtollige grond, afkomstig van de rioleeringswerken en bestrating in de gemeente er overgebracht wordt. Uiteindelijk komt de beplanting, die in hoofdzaak uit dennen soorten zal be staan, welke zomer en winter groen zi]n en dus ook in den winter aan deze plaats een passend en net aanzien zul len geven. Het laat zich aanzien, dat de beplanting niet over het geheel voor het volgend voorjaar zal kunnen wor den aangebracht. Daarom zal niet alles tegelijk worden gerooid. Hier zijn momenteel 14 jongens aan het werk. Hun loon bedraagt f 2 week. De werktijd is van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur. De leeftijd is onbegrensd. De jongens, die, naar ons oordeel te jong zijn om het maximumloon van f 2 te kunnen verdienen, worden wel aan genomen, maar verdienen slechts f 1 of f 1.50. Tot zoover de uiteenzetting van den Domburgschen wethouder, dien wij er dankbaar voor zijn, dat hij ons eens heeft willen vertellen wat er in zijn ge meente voor de werkloozen gedaan wordt. 2 Jan. 3 Jan. Londen 7.28% 7.24 Berlijn 59.39 59.38 Parijs 9.76% 9.76 Brussel 34.61 34.57 Zwitserland 47.91 47.97 Kopenhagen 32.57 32.35 New-York 1.47% 1.47 Voor het ex,amen boekhouden enz. afgenomen vanwege de Vereeniging van Leeraren in de handelswetenschappen is o.a. geslaagd de heer L. Peute te Middelburg. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 September 1935, aan J. H. Rhoen, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de R.H.B.S. te Bergen op Zoom. nants G. Bouter, E. L. Molt en J. P. Loot, allen van het regiment kustartille- rie; bij het dienstvak der militaire ad ministratie, tot reserve eerste luitenant, bij hun tegenwoordig korps, de reserve tweede luitenants J. J. Risseeuw, van 't 22ste regiment infanterie; A. L. Kamp- ^nan van het 6e reg. infanterie, Bij Kon. besluit van 27 December 1934 zijn, met ingang van 1 Januari 1935, benoemd, bij het reserve-personeel der landmacht, tot reserve 2e luitenant bij het regiment kustartillerie, de vaandrigs P. N. Hoorweg, H, A. E. van Griethuij- sen, mr, van der Veen, J. de Vuijst, inr. B. S. Sieperda, W. N. Broekhuizen, H. A. Sluijter, G. Slabbekoorn en L. J, R. Heirman, allen van dat regiment. -Vr Tabak Rubber Schepen - Aku Markt IUnilever Industrie Olie Suiker Amerika (Wettig gedeponeerd Verduistering door een gemeente ontvanger. De rechtbank te Maastricht heeft den gemeente-ontvanger te Schaesberg, ge detineerd, ter zake, dat hij als penning meester van het Burgerlijk Armbestuur plm. f 5000 had verduisterd, veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf. De eisch was 8 maanden. Prof, dr. Geza von Antal f. Uit Boedapest wordt gemeld, dat al daar op 68-jarigen leeftijd overleden is prof. dr. Geza von Antal, bisschop van de Geref. Kerken in Transdanubië, ook in Nederland een bekend figuur. In October 1924 werd prof. von Antal eenstemmig gekozen tot bisschop van de Geref. Kerken in Transdanubië. Prof. von Antal bewoog zich ook op politiek terrein. In Januari 1927 zond de provincie Veszpremym hem naar het Magnatenhuis (Eerste Kamer). Hij is gehuwd geweest met de thans overleden Adèle Opzoomer, pseudoniem A. F. C. Wallis, de eertijds zeer bekende romancière. Bij Kon. besluit zijn, met ingang van 1 Jan. 1935, benoemd bij het reserve personeel der landmacht bij het wapen der infanterie, tot reserve eerste luite nant, bij hun tegenwoordig korps, de re serve tweede luitenants W. Keeman, C. E, L. Simonis, J. van Bragt, R. A. J. den Boer, J. J. Claessens, P- C. van Puffelen, J, H, Bakker, A. A. Padmos, allen van het 14 regiment infanterie; P. Dregmans en A. L. de Priester van het 3de regi ment infanterie; M. A. Kampman, van het 2de regiment infanterie en J. A. Walland van het 11de regiment infante rie: bij het wapen der artillerie, tot re serve eerste luitenant bij hun tegen woordig korps, de reserve tweede luite- Winter. Een bekend spreekwoord zegt: als de dagen beginnen te lengen, begint de koude te strengen. We houden er reke ning mede en controleeren of hier of daar nog planten onze hulp noodig heb ben om door den winter te komen. Nu het zoo lang buitengewoon zacht weer is geweest zijn tal van vroegbloeiende planten al sterk ontwikkeld en deze loopen daardoor bijzonder gevaar van winterkoude te lijden. Eenige beschut ting van dennenrijs of ander materiaal is- daarom voor deze planten wenschelijk. Planten, die we op deze wijze gaarne be schutten zijn o.a. Adonis amurensis, An- chusa m.yosotidiflora, Bellis perennis of cubbel madeliefje, Eranthis hiemalis of winteraconiet, Aubrietia en Saxifraga- Óf steenbreeksoorten. Ook zijn er soor ten, die beschermd moeten worden te gen te veel vocht. Dit is o.a. het geval met Edelweisz of Leontopodium alpi- num, Thymsoorten als Thymus lanugi- nosus. T. Serpyllum, Hutchinsia alpina, Saxifraga cotyledon nyramidalis, S. lon- gifolia e-a. Gewoonlijk brengen we bo ven deze soorten eenige stukken glas aan, welke we op een paar steenen of bloempotjes leggen. Natuurlijk zullen we dergelijke gevoelige soorten zooveel mogelijk op hooge en droge tuingedeel- ten planten, maar ook dan moeten we deze voorzorgsmaatregelen niet verzui men. In het algemeen worden rozen te genwoordig niet of weinig gedekt, maar toch moeten we een uitzondering ma ken voor meer zachte soorten en voor alle rozen, die pas geplant zijn. Struik rozen worden toegedekt met turfmolm of bij ruimen stand kan men de omrin gende aarde gebruiken voor bedekking. Verder kan men er wat dennentakken tusschen leggen- Stamrozen kunnen we inpakken met dennentakken, welke we er omheen binden, terwijl om de ocula- tieplaats een weinig houtwol kan wor den aangebracht. Óok kunnen we de kroontjes op den grond buigen en met aarde of turfmolm bedekken. Denk ook aan de bedekking van niet geheel win terharde bolgewassen als hyacinthen, bolirissen en Ixia's, waarover we een laag droge turfmolm aanbrengen. Bijzon dere zorg vragen nu onze bakken, waar in niet winterharde planten zijn onder gebracht. We dekken deze bakken eiken avond, ook al verwachten we geen nacht vorst. Het weer kan immers ineens om slaan en na 'n regenachtigen nacht kan het soms in den ochtend eenige graden vriezen. Maar ook hebben de planten licht noodig en daarom zullen we, wan neer het weer het toelaat, 's morgens al vroeg afdekken en de ramen afvegen. Bij zacht weer de ramen ook luchten. A. G WAT UITGAAND DEN HAAG OP BRACHT. De netto-opbrengst der Vermakelijkhedenbelasting over 1934 bedroeg te Den Haag f 763.578.71; de-a was in 1933 en 1932 resp. f 784.036.75 en f 829.349.85. VECHTPARTIJ TE OSS. In den afgeloopen nacht neeft een ernstige vechtpartij te O s s plaats gehad tus schen den voorzitter der Ossche wie lerclub en den directeur der Ossche wielerbaan. De aanleiding tot de vecht partij was een oude veete. De directeur en een vriend van dezen liepen snijwon- den in het gezicht op. De directeur werd naar het ziekenhuis vervoerd. Het bleek dat de wonden niet van ernstigen aard waren. De voorz, van de wielerclub had zich inmiddels bij de politie gemeld. GEMASKERDE BANDIETEN- Toen de vrouw van den politiebeambte van de staatsmijnen te Brunssum P. S. gistermiddag, toen haar man afwezig was, achter het huis kolen wilde gaan alen, zag zij twee gemaskerde mannen. Een van hen maakte juist aanstalten, om van de bovenverdieping van het huis naar beneden te springen. De man die op den grond stond dreigde de vrouw met een revolver, terwijl de ander, toen hij eveneens op den beganen grond stond, haar een klap tegen het hoofd gaf, waardoor zij neerviel. De mannen zetten het daarna op een loopen. De di rect gewaarschuwde politie stelde een onderzoek in en constateerde, dat de bandieten door een boven openstaand raam waren binnengedrongen. Zij hadden alles overhoop gehaald en een geld kistje, inhoudende f 250 buit gemaakt. De vrouw van S- is door het gebeurde zoo van streek geraakt, dat zij haar spraakvermogen heeft verloren. De po litie zet het onderzoek voort. BUIT ONDER HET BED WEGGE HAALD. Maandagnacht hebben in brekers zich toegang verschaft tot de woning van den landbouwer V. in de buurtschap de Siep te Groesbeek, zoo meldt het „Hbld.". De dieven zijn via het varkenshok in het achterhuis de woning binnengedrongen en hebben al le vertrekken doorzocht. In de slaapka mer van het echtpaar vonden zij onder het ledikant een kist. Daarin bevond zich een geldkistje, inhoudende een be drag van f 185, dat zij -medenamen. Te gen den morgen werden de bewoners wakker door het dichtwaaien van een deur, waarna zij de inbraak ontdekten- Van de daders is nog geen spoor gevon den. EEN ONVERBETERLIJKE DIEF. Te Enschede is zekere J. aangehou den, die Zaterdagavond j.l. met een an deren verpleegde uit het opvoedingsge sticht „De Kruisberg" te Doetinchem was ontsnapt. J., die uit Enschede af komstig is, was in „De Kruisberg" opge sloten in verband met een inbraak in de zuivelfabriek te Boekelo, waar hij f 4000 had ontvremd. De jongen bleek in het bezit te zijn van een regenjas en pet, welke hij had ontvreemd uit een zomer huisje te Enschede, waar hij zich verbor gen had. Uit het onderzoek der politie bleek dat hij in zijn kleeren een bedrag van ongeveer f 60 geborgen had, welk geld hij had buitgemaakt bij een inbraak in de boterfabriek „Frisia" te Enschede. Met een anderen jongen was hij des nachts naar Winterswijk geloopen, waar zij elk een rijwiel hadden ontvreemd, waarmede zij de vlucht hadden genomen, BRANDSTICHTING? Hedenmor gen is te Warfum brand ontstaan in het groote hotel van den heer C. Engelagc, in de Hoofdstraat. Het gezin, bestaande uit man, vrouw, drie kinderen en een dienstmeisje, kon zich in veiligheid stil len. Het vuur is ontstaan in de gelagka mer en breidde zich met zulk een groote snelheid uit, dat aan blusschen niet meer te denken viel. Het geheele hotel be nevens den inboedel is totaal afgebrand. De naast en tegenover1 het hotel gelegen huizen bekwamen brand- of waterscha de. De oorzaak van den brand is onbe kend. Verzekering dekt de schade. Naar aanleiding van den brand is de hotel houder, op vermoeden van brandstich ting, d- ■den. ERC Op Ni| straatje briever brand, werper meerd, i te. Ver| ZES Nabij (Sumatl giers v| Wampc wen er De den chl De lijkj voorloc 1934, ol Met. Ini -de ontl< Gemi de tem] grootst^ met 4 enkele wijking! de rela juist nc slag wd van 70j vormde 75 pct.| maal. middelc normaal loopen afwijkiij resp, 5i normaa KOI Opnj stig gcf voorge| paar perfoe! heer op, die teeren| men uur ecl :scheen ,1 waarscf zich ning. paar blikkelj huis Si den to1? beider den half t\ bewusi van de zorgelii Te wichbc haven, per tr< voortg DE Naa vernei aantal de do< eerste te zijn een b< Bestui doode pen e lei aai lijkerv zullen der d voor het b gen, I len w scheli den O] pige a melde Mee sturen tebilje te mo vestig zitting wen,

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2