LAATSTE BERICHTEN. LEilR CT VIJST, GEMENGB NIEUWS. BEURSTHERMSMET1R van Zaterdag. RECHTSZAKEN. SPURT. BUITENLAND. BEURS- EN WISSELKOERSEN. INTERNATIONAAL. AMSTERDAM, 29 Dec. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van beden, Ned. 31 1000-4 102—102 Ned. 33 1000-4 102—102 Ned. 34 1000-4 102—102 Certificaten-3 91%91% O. ïndië 34 1000-4 101%—101% Denemarken Oblig. 1926-5 9797% Duitschl. 100-7 25%—25% Engeland 1960-90 4 73%—74% Zwitserl. oblig. '24-5 97%—97 Zwitserl. Staatssp. '27-4% 100%100% Amsterdam 1933-5 100% Amsterdam 1934-4% 100 's-Gravenhage 1929-4% 100% Rotterdam 1926-1930-4% 100—100 Berlijn 1925-6% 17%—17% Zeeuws Hyp. B-5 100 Zeeuws Hyp. B-4% 100 Cities Service Cy. P. 1959 5 20%—22 A Amsterd. Bank 102102. C Rott, Bankver. 85%86. A' Twentsche Bank 81 A Pref. Gruyter en Zn. A. 125%126% A Pref. Jurgens A 98%98%. A Ned. Gist- en Spiritusf. 399% A De Schelde N.B. 15%—15%. A Ver. Papf. v. Gelder 3838%. C Am. Car en Foundry 9%10%. C Am. Smelt en Ref. 22%23%. C Farbenind. I.G. 52% C Stand. Brands 1111%. C U. States St. C. 22% C North Am. Cy. 88%, A! Born. Sum. H.M. 128128%. A Linde Teves en Stokv. 60—61%. A Ned. Wol Mij. 61%-62%. A Singkep Tin M. 7676%. A J. C. Japan Ln. 22%23%. A Rotterd. Lloyd 26—26%. A S. M. Nederland 25% A Amst. Thee C.M. 40 zie, op een goeden dag onderneemt hij op eigen houtje de groote stap; op eigen houtje, met een flinke spaarduit van zijn moeder, naarstig in een ouwe kous bijeengegaard. Het loopt gesmeerd; in een ommezien is hij een beroemd man en zijn impressario Beppo (Szöke Sza- kall) die eertijds koetsier op het grafe lijk landgoed was, doch feducie in den jongen man had en daarom met hem de wijde wereld introk, zorgt er voor, dat er geld in 't laatje komt. Aan 't geluk van Carlo ontbreekt dan nog maar één bestanddeel: Hij heeft lief; hij bemint in stilte de dochter van den graaf, maar hoopt, nu hij zoo'n beroemd heid is geworden, dat zij hem zal weder- beminnen en willen hebben. Vol moed keert hij op een schoonen dag naar zijn geboorteplaats terug, om de tweede groote stap van zijn leven te onderne men. Maar eilacie, de juffer is van een ander gaan houden, van Carlo's vriend, zoon van den dorpsorganist. Carlo vischt achter het net en.een tijdje is hij totaal verslagen. Totdat hij zich herin nert, wat hij aan zijn muze verplicht is: met een, zij het nog ietwat zwaarmoedig, hart gaat hij opnieuw de wereld in, om zich geheel aan zijn kunst te wijden. De film is romantisch, maar beminne lijk romantisch, met prachtige foto's en prachtigen zang van Joseph Schmidt. Hou je roer recht. Joe E. Brown, de Amerikaansche grapjas, is in deze rolprent matroos op een oorlogsschip; en van het luimig op schepperige soort. Zijn fantasie brengt hem in zeer merkwaardige situaties: zooals een diner bij den admiraal en een vliegtochtje met een spion, dien hij be wusteloos moet slaan, om zelf niet het kind van de rekening te worden. Maar hij is niet in staat een vliegtuig te be sturen. Dat gaat er dus langs; doch alles komt tenslotte op zijn pootjes terecht. ELECTRO. Tarzan's verdere avonturen. Dit is nu eens een film waarin geen schoone vrouwen in modieuse toiletjes paradeeren. Behalve één dan. En die eene ziet waarachtig toch nog kans om te midden van je reinste oerwoud zich één moment te vertoonen in een aardig japonnetje. Doch dat zij haar vergeven. Neen, de gansche geciviliseerde we reld is vèr weg. Het neushoornbeest ver vult de rol van taxi wanneer hij Tarzan heel zorgvuldig de jungle invoert en be houden aflevert. En Tarzan's, weliswaar onschoone, maar machtige roep, die schalt door het woud, is een even goed misschien nog beter, communicatiemid del als bij ons de telefoon in het nor male leven. Tarzan is niet dood. Hij leeft. En hoe! Met onfeilbare zekerheid slingert hij zich van tak tot tak en van boom tot boom. Verbluffend inderdaad en van een gracieuse bekoorlijkheid. Johnny Weis- muller laat zien dat hij ook op het droge wat kan presteeren. Een pracht athle- tenfiguur en om hem te zien werken, een gang naar de bioscoop waard. De sfeer van het ondoordringbare oer woud met zijn intens, doch verborgen leven is uitstekend weergegeven, 't Is ontzagwekkend die strijd op leven en dood tusschen slangen, apen leeuwen en olifanten. De angstwekkende kreten en andere dreigende junglegeluiden maken het geval nog echter. De intrigue noemen wij het laatst, omdat ze weinig om 't lijf heeft en bij de vervaardiging van de film de volle na druk gelegd is op het weergeven van een brok realistisch natuurleven. 't Gaat dan om de tocht naar het' Olifanten-kerkhof, waar schatten aan ivoor voor 't grijpen liggen, en het con flict tusschen Jane, Tarzan en ,de der de". Een conflict dat op drastische wijze wordt opgelost en waaraan alle bosch bewoners met het monotone rhythmi- sche geluid van de tam tam als donkere achtergrond, deelnemen. We zullen Tarzan nog wel eens terug zien, want hij leeft nóg. De dienstplichtigen der lichting 1929 van de 2de schoolcompagnie van 't regiment kustartillerie komen te V 1 i s s i n g e n als volgt voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen, de onderoffi cieren 28 Februari de korporaals en sol daten 7 Maart 1935. Zij vertrekken 23 Maart d.a.v. met groot verlof. Het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot" heeft een belangrijk bedrag gezonden aan den commandant van de Mariniers te Saarbrücken als bij drage in de kosten der viering van den Oudejaarsavond. EEN SLECHT-WEER-PERIODE OP KOMST? Als we de voorspellingen van den Amerikaanschen sterrenkundige, professor T. J. J. See, willen gelooven, dan wordt het hoog tijd, onze pelsjas sen, regenjassen en parapluie's te voor schijn te halen, want naar zijn zeggen gaan we vier regenachtige zomers en vier koude winters tegemoet. Professor See, die reeds in Mei had verklaard, dat de sedert 1930 heerschen- de „droogte-periode" dit jaar ten einde zou loopen, zou thans positieve bewij zen voor de juistheid van zijn voorspel lingen hebben gevonden in zware slag regens in het Mississippi-dal, wolkbreu ken in Florida, geweldige regens in Washington, typhonen, welke de Phi- lippijnen teisterden en noodweer en overstroomingen in China, Mexico en andere landen. Dit noodweer is naar zijn meening niet aan toevallige omstandigheden te wijten, maar beteekent het begin van een „slechtweer-cyclus die vier jaar zal duren en door de toeneming der zon nevlekken veroorzaaKi wordt. Dit natuurverschijnsel, aldus profes sor See, gaat met een vermindering v- de zonnestraling gepaard, waardoor af koeling van het aardoppervlak, en daar mede in verband regen en sneeuw ont staan. In November van het vorige jaar is een zonnevlekken-minimum ingetreden. Wanneer de zonnevlekken nu toenemen zooals in 1927 ook het geval was, dan zijn zware regens en overstroomingen het gevolg en bij afneming aer zonne vlekken treedt droogte in. Naar professor See verder verklaar de, hebben zijn studies aan het licht gebracht, dat op een droog jaar een uit stekende oogst volgt. Volgens zijn ver klaringen zou hij alle reden hebben te beweren, dat de oogst in de jaren 1935- 1937 goed zal zijn. Na deze peridoe zal men echter goed doen, aldus de astronoom, zich op een nieuwe droogte-periode voor te berei den. JEUGDIG BOEFJE GEPAKT. Toen dezer dagen 's avonds om 9 uur de 16-jarige S- uit Kaatsheuvel zibh per rij wiel naar zijn baas wilde begeven, werd hij zoo meldt de „Bossche Crt". op het Heideveldje voor de Baan aldaar aan gesproken door den 17-jarigen H., die hem om een lucifer vroeg. Toen S, hem deze aanreikte werd hij door H. in de sloot geslagen, waarop H, zich op hem wierp met de bedoeling hem van zijn geld te berooven. S. tracht te te roepen, doch dit werd hem belet, doordat H. hem de hand op den mond drukte en met alle geweld trachtte hem een prop in den mond te duwen, H. wist de portemonnaie met inhoud te bemachtigen en zou S. loslaten, zoo deze over dezen aanval zijn mond hield. Bedreigd, dat hij anders nadien nog na der met hem kennis zou maken, beloof de de jongen dit. Toen hij echter door zijn baas, die in builen en schrammen aanleiding vond om te veronderstellen, dat er iets gebeurd was, werd onder vraagd en deze bekende dat hij onder weg overvallen was, ging hij op diens aanraden hiervan de gemeentepolitie in kennis ste'len. H. werd gearresteerd en heeft tegenover de politie een volledige bekentenis afgelegd Het jongmensch is op transport naar Breda gesteld. FIETSER DOOR VRACHTAUTO GE GREPEN EN GEDOOD. Hedenmor gen fietste de 18-jarige J- Str. wonende in de gemeente Haarlemmermeer op den Sloterstraatweg vlak achter een auto bus van lijn G. Toen de bus stopte gooi de de jongeman het stuur om en reed A Houth. Alberts 2121 C Baltimore Ohio 8%8% A Southern Rlw. 99% C Union Pac. Rr. 64% C Int. Nickel Cy. 14%14% Duitschl. '30 1000-5 25%—25%-% A Koloniale Bnk. 29%30% A N.I. Hbk. 1000 60—61% C Ned. H. M. 1000 25%—25% A Alg. Kunstz. U. 29%29% A v. Berkels Pat. 3333 C Calvé-Delft 42%42% A Ned. Ford A.M. 251%—253 A. C. Suiker Mpij. 34%34% A Philips Gem. B. afg. 217%—219%-20 C Unilever 72%—73%-% C Anaconda Cop 6%7- C Bethlehem St. 18%—19%-% C Kennec Copper 10%10% C Un. States Leather 3%3% AA.N.I.E.M.—N.B. 172 A Kon. Petr. Mpij. 129%—131%-33 C Contin. Oil Cy. 10%10%-% C Shell Union O.C, 4-4% partij blikjes sardines, en koekjes als mede een paar schoenen en andere voor met flinke vaart langs de bus. Juist op •dat oogenblik naderde van den anderen kant een vrachtauto. De bestuurder van deze auto zag den jongeman te laat. De fietsrijder werd door de vrachtauto ge grepen en vrijwel op slag gedood. ZWENDEL MET HYPOTHEEKBAN KEN. In het Alg. Politieblad vestigt de Commissaris van Politie der Afd. B. te den Haag de aandacht op handelin gen van de Trust Hypothécaire, geves tigd te Luxemburg (opgericht Juli 1934) welker bestuurders, eventueel door tus- schenpersonen, trachten in Nederland hypotheekbanken en andere maatschap pijen op te koopen, zonder dat is kun nen blijken, dat zij eenig geld hiervoor beschikbaar hebben. Op 15 December j.l. zijn te den Haag aangehouden, als verdacht van poging tot oplichting van de N.V. Hypotheek bank voor Holland en Indië aldaar: mr, dr. H. A. G. van Gr., geb .te Nunhem (L.) 21 Augustus 1874, wonende te An gers (Fr.), gedelegeerd commissaris van genoemde Trust Hypothécaire, en R. B., geb. te Chlumec (Tsjecho-Slowakije) 10 November 1882 wonende te Parijs, 26 Avenue Pierre I, administrateur en in termédiaire in deze zaak. Mr. van Gr. is, na voorgeleid te zijn, in het Huis van Bewaring ingesloten, ter wijl Bauer als ongewenscht vreemdeling over de grens is gezet. Een derde verdachte is Léodegar baron Pfijffer von Altishofen, ongeveer 36 jaar, Rechtsanwalt wonende te Zürich, Börsenstrasze 21, terwijl bij verschillende transacties der trust en der afzonderlijke personen steeds de bekende Salomon Liebermann, thans woonachtig te Parijs, als promotor of anderszins achter de schermen optreedt. STEEKPARTIJ. Gistermiddag had te Zwartemeer onder de gemeente Em- men een hevige ruzie plaats tusschen den 28-jarigen G, B, en zijn zwager P. Er volgde een vechtpartij, waarbij B. plot seling een steek mei een mes in de zij kreeg. Hij zakte hewusteloos ineen en werd in ernstigen toestand naaij het ziekenhuis te Groningen overgebracht. Zijn toestand was van nacht zeer ernstig. OM DEN TUIN GELEID. Donder dag is een brutale inbraak gepleegd in den banketbakkerswinkel van A. B. in de Spoorstraat te B 1 e r i c k. Toen de heer A., die in een pand naast den banketbakkerswinkel woont, thuis kwam, zag hij, aldus de „N. Venl. Crt.", twee hem onbekende manspersonen aan de woning van B. staan- Dit kwam A. verdacht voor. Op zijn informatie deel den beide mannen mede, dat zij hun meisjes, die met anderen op stap waren, stonden op te wachten. Aangezien A, deze mededeeling ge loofwaardig voorkwam, schonk hij ver der geen aandacht aan de beide perso nen en ging hij naar binnen. Hierna moet een van beiden door een kelderluik naar binnen zijn gekropen en vervolgens de deur aan de binnenzijde hebben geopend om den anderen inbre ker, die buiten op post was blijven staan, binnen te laten. Juist was de eerste in breker binnen om zijn collega door de voordeur binnen te laten, toen een con troleur van den particulieren veilig heidsdienst naderde. De controleur, die het geval niet ver trouwde, ging op de woning af. De in breker, die zich in de woning bevond, verzocht de controleur geen rumoer te maken en muisstil te zijn. Hij was pas als nieuwe knecht in de banketbakkers zaak aangenomen evenals zijn vriend, die nog buiten wachtte. Samen waren zij uit geweest en wat laat thuis geko men. Uit vrees voor hun baas, die niet op deze late thuiskomst was gesteld, hadden zij besloten om zich stiekum toegang tot de woning te verschaffen. Uit hel verhaal, dat de man opdischte, b'eek den controleur, dat deze met de huiselijke omstandigheden op de hoogte was, zoodat hij geen argwaan koesterde en zijn controle verder voortzette, waar op beide mannen kalm naar binnen gin gen en de deur achter zich sloten. Vervolgens hebben zij den winkel en de bakkerij doorzocht en zich te goed gedaan aan de verschillende levensmid delen welke zich daar bevonden. Een C Tide Water Ass. Oil 5%5% A K.N. Stoomb. Mij. 3%3% A Ned. Scheepv. U. 27%—29% A H.V. Amsterdam 145%148 A Java Cult. Mij. 7274% A N.I. Suiker U 6566%. A Deli Batavia 143146. C Deli Mij. 1000 125—128. A Senembah 125—125%-26%. C Chicago Milw. 1%1%. A Amst. Rubb. C. 87%—88-89. A Deli-Bat. Rubb. 67%—68. A Hessa Rubber 86%85%. A Serbadjadi S.R. 57%58%. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. 28 Dec. 29 Dec. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 7.29% 59.41%: 9.76 34.69 47.89 32.57 1.47% 7.29 59.41 9.76% 34.66 47.89 32.57 1.47% iUnilever Markt Amerika Rubber Obl-Markt— - Olie Tabak - - Industrie Koninkl. Philips Suiker werpen zijn door de indringers medege nomen. 'N VERMAKELIJK GEVAL. On-' der den rook van Utrecht, in de Bilt, heeft zich gisteren een geval af gespeeld, dat de lachspieren der Bilte- naren waarschijnlijk nog eenige dagen soepel houden zal, meldt de Msb. Er was een oude man, die nog rond liep met plannen voor den huweliiken staat. Hetgeen 's mans goed recht was. Min of meer onaangenaam was het, dat anderen zich met deze plannen bemoei den en zich vroolijk maakten over het laat verbond met Amor. Nu had de trouwlustige onder zijn medearbeiders een type, dat een boos plan smeedde. Met zekere virtuositeit stak deze man zich in travesti en wat preder, schmink en verdere lapmiddelen tooverden zijn mannelijk gelaat om in 'n aannemelijk vrouwen-aanschijn. Na een schriftelijk verzoek tot eerste kennis making verscheen alzoo het „man-wijt" op den vooravond van Kerstmis in een café. Daar dronk pij n biertje, zij dronk een kop koffie. En de liefde is blind, nietwaar? de trouwlustige herkende onder die poeder- en schminklaag niet eens den man, die in eenzelfde bedrijf naast hem pleegt op te werken. De eer ste kennismaking was zelfs zóó goed in den smaak gevallen, dat deze gisteren avond zou worden herhaald. Maar toen roofde de politie de mooie illusie. En het „vrouwtje" werd opgebracht, het geen een groot aantal kijkers op straat lokte. De trouwlustige was zwaar be- Ieedigd, „zij" nam het geval in al z'n luchtigheid op. Op het politiebureau werd van „haar" een foto gemaakt. De politie was zoo fijngevoelig, de foto maar niet van hem en haar te maken. Daarna werd „zij" vrijgelaten en ver- aween, bevallig manipuleerend met haar parapluie, in den Biltschen avond. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Het 12-jarig meisje A. V, uit de Jo- sephstraat, dat Donderdagavond op da West-Kruiskade te Rotterdam door een vrachtauto werd overreden, is van nacht in het ziekenhuis aan den Cool- singel overleden. MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. Het 9-jarig meisje Klaziena van der W- te Groningen is Donderdagmiddag in de Moesstraat aldaar onder een vracht auto geraakt, waarop zij was geklom men. In ernstigen toestand werd zij naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij Vrijdagavond aan de gevolgen is over leden. AUTOBUSSEN IN BESLAG GENO MEN. Van Den Helder rijden geregeld autobussen naar Rotterdam en Helle- voetsluis diensten, waarvoor geen concessie is verleend. Vooral marine- schepelingen, die met verlof gaan, ma ken van deze bussen gebruik. Het Toezicht op de Spoorwegen heeft op last van het O. M. vijf van deze bus sen aangehouden en in beslag genomen, één te Rotterdam en vier nabij Delft. De reizigers moesten uitstappen. De bus sen zijn naar Rotterdam overgebracht. „UIVER" WAS VERZEKERD. Voor I 250.000. De correspondent van Het Handels blad te Rotterdam meldt: De „Uiver" was, naar in de assuran- tiehoek ter beurze werd medegedeeld voor f 250.000 verzekerd, welke verze kering was ondergebracht bij Lloyds te Londen. RAAD CONTRA; BURGEMEESTER. De gemeenteraad van Papen- drecht nam met 7 tegen 4 stemmen een motie aan, waarin de behandeling van den secretaris door den burgemees ter scherp wordt afgekeurd, ONTPLOFFING IN SCHOENFA BRIEK. Vrijdagmiddag is in Ivo van Haren's schoenfabrieken te W a a 1 w ij k in de afdeeling waarin licht brandbare stoffen worden bewaard, zooals benzine en aceton, voor het vervaardigen var/, cementlijm, door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken. Onmiddellijk werd 'n aanvang gemaakt met de ontruiming van het lokaal er. de blussching. Plotse ling met een luiden knal een groot vat aceton. Door de uitslaande vlammen f Wettig gempofimré./ je-"©»?*®;?sjüCiöïS' werden verscheidene arbeiders min of meer ernstig in het gezicht gewond. Het ernstigst waren er aan toe de ar beiders C. v. O., R. v. d. H„ A. de B. en v. d. B., allen uit Waalwijk, en K., een knecht van de firma Schepers uit Heer len, die in het gebouw aanwezig was in verband met de installatie van een nieuw deel van het gebouw. Eenige an dere arbeiders liepen lichte brandwon den op. Ook A. v. d. H., uit Drunen, is later in het ziekenhuis opgenomen. Ook al in verband met de installatie van de nieuwe afdeeling, waren op dit uur niet alle arbeiders aanwezig. De brand had op zichzelf niet veel te be- teekenen en kon met eigen bluschmid- delen worden gebluscht. Bij, nadere informatie in het zieken huis bleek, dat bij geen der gewonden ernstig levensgevaar bestaat. MINISTER COLIJN NAAR PARIJS. De minister-president, dr. Colijn, ïs hedenmiddag, vergezeld van mevr. Co- lijn van Waalhaven per vliegtuig voor een verlof van enkele dagen naar Parijs vertrokken. DE MOORD OP KIROF. Voor den krijgsraad te Leningrad is 't proces begonnen tegen Nicolajef en 13 andere beklaagden, die beschuldigd worden van medeplichtigheid aan dert moord op Kirof. De pers is niet toege laten. Overtreding Tarwewet. Een 60-jarige molenaar uit Haarlem mermeer had de Tarwewet overtreden, door 1800 kg. tarwe vermalen in voor raad te hebben en daaruit af te leveren* zonder dat hij in het door het rijkskan toor bestemde register inschrijving had gedaan. De man kwam voor den kanton rechter te Haarlem en werd veroordeeld tot 1000 boete. Hij kwam in appèl bij de Haarlemsche rechtbank en de offi cier van justitie eischte bevestiging van het vonnis. Thans veroordeelde de recEï- bank hem tot twee maal 150 boete en 14 dagen gevangenisstraf voorwaarde lijk, met een proeftijd van twee jaar. Schaken. In de tweede ronde van het schaak- tournooi te Hastings heeft de Nederland- sche schaakmeester Euwe gewonnen van den Rus Botwinnik, De overige Nederlanders behaalden in hun klassen de volgende resultaten: Solm wint van Prins; Sonja Graf De Jonge afgebr.; Timstollen remise met Scheffer; Terril verliest van Seters; Morrison—-Young afgebr.; Hoenselaar wint van mrs. Mitchell. Afgebroken partijen: Lento*, verliest van de Jong; Jellie verliest van Morri son. HITLER'S „MEIN KAMPF." Zullen de voor Frankrijk kwet sende zinsneden worden ver wijderd? Er gaan telkens nieuwe geruchten over een voornemen van de Duitsche regee ring, om na de volksstemming in het Saargebied een „vredesoffensief" in te luiden. In verband daarmee verluidt zelfs, dat Hitier een „herziene" editie van zijn boek „Mein Kampf" voorbereidt, waar uit de voor Frankrijk kwetsende passa ges zullen verdwijnen. De Fransche oud strijder Goy, die onlangs de bekende ontmoeting met Hitler had, verklaart dat deze hem op een desbetreffende vraag antwoordde: „Mijn boek heb ik in 1924 in de gevangenis geschreven,

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2