«FL00P AANBESTEDINGEN. BURGERLIJKE STAND. VLISSiHGEN. *M,CHERE*. üUiD-BEVELAND. dan behoeft de gemeente geen meerde re uitgaven te doen. In verband met het bovenstaande ge ven B. en W. den Raad in overweging aan den Minister van sociale Zaken toe stemming te vragen tot het invoeren van een huurtoeslag overeenkomende met hetgeen de huur meer bedraagt dan 3,50 per week. DE WERKLOOZENSTEUN. Blijkens een adres, hetwelk in han den van B, en W. werd gesteld om ad vies, verzoekt de Goessche Bestuur- dersbond aan den Raad om bij de Re geering ,aan te dringen op het aanbren gen van eenige verbeteringen in den werkloozensteun. B. en W. schrijven daarover: „Wanneer wij afwijzend staan tegeno ver dit verzoek, dan is het niet omdat het lot der werkloozen ons niet ter harte gaat en evenmin omdat wij de getroffen maatregelen niet voor verbe- betering vatbaar achten, maar uit de principieele overweging, dat het niet op den weg der gemeentebesturen ligt om in dezen te adresseeren. De Regeering heeft langzamerhand de regeling der werkloosheidsvoorzie ning vrijwel geheel aan zich getrokken en daarmede een eind gemaakt aan de diverse, dikwerf zeer uiteenloopende regelingen, door de onderscheidene ge meentebesturen getroffen. Zii vormt nu het centrale punt, waar ,alle gegevens worden bijeengebracht en van haar gaan de verschillende maatregelen uit. zooveel mogelijk uniform voor het ge- heele land. De gemeentebesturen zijn ingescha keld als uitvoerders der maatergelen van de Regeering. Nu willen .adressan ten, dat uwe vergadering en ons is gebleken, dat eenzelfde verzoek 'toï meerdere gemeenteraden is gericht zich tot de Regeering zal wenden om in die maatregelen veranderingen verbeteringen aan te brengen. Dit nu zou, naar onze meening, niet juist zijn en wel om de volgende redenen: de Regeering doet in deze aangele genheid wat zij, n,aar wij mogen aanne men, naar behooren kan doen en Tse- hoeft dus niet op haar plicht te worden gewezen; de omstandigheden zijn te Goes niet van zoo uitzonderlijken aard, dat voor deze gemeente speciale voorzieningen noodzakelijk moeten worden geacht; het ligt niet op den weg der gemeen teraden om te trachten op punten, <!e algemeene Nederlandsche regeerings- politiek betreffende, invloed uit te oe fenen op Regeering en/of volksverte genwoordiging. Mitsdien geven wij Uwe vergadering in overweging, afwijzend op het ver zoek te beschikken. Het Gothisch Huis. Blijkens een adres verzoekt de Ver- eeniging „Hendrick de Keijser", eigena resse van het z.g. „Gothisch Huis", Turf- kade 11, waarin het museum van Zuid en Noord-Beveland is gevestigd, om een subsidie van 400 uit de gemeentekas ten behoeve van de inderdaad noodza kelijke restauratie van den voorgevel van genoemd pand. „In normale tijden", aldus schrijven B. en W. aan den Raad, „zouden wij gaar ne tot toekenning van deze bijdrage ad- viseeren. Nu echter het Rijk met ingang van het jaar 1935 ongeveer een vierde deel der belastingopbrengst van de ge meente tot zich zal gaan trekken, spreekt het vanzelf, dat handhaving der bestaande subsidies reeds een groote moeilijkheid is en dat het zeer zeker een onmogelijkheid is om nog nieuwe te vo- teeren. Wij achten ons daarom genood zaakt, uw vergadering voor te stellen, op bovenaangehaald verzoek afwijzend te beschikken." DE GEMEENTEBEGROOTING, Memorie van Antwoord. In de memorie van antwoord op het verslag van de voorvergadering ter be handeling. van dei gemeentebegrooting wijzen B. en W, er op, dat inderdaad de begrooting mede sluitend is gemaakt door 'n extra-bijdrage uit 't Werkloos- heidssubsidiefonds te ramen- Deze ra ming is geschied op grond van de door den minister van binnenlandsche zaken gegeven voorschriften. B. en W. zijn in derdaad van oordeel, dat na al de ver soberingen, welke op de huishouding der gemeente zijn aangebracht en het op voeren van de belasingen en! heffingen, Vlissingen aanspraak kan maken op de toekenning van de, extra-bijdrage van 20 pet. der werkloosheidsuitgaven. Reeds over 1933 kwam de gemeente in aanmerking voor het ontvangen van eene verhooging der subsidie van het rijk van 76 pet. tot 82 pet, B. en W, achten het echter niet uitgesloten, dat de Regeering, altvorens de verhoogde subsidie te verleenen, omtrent verschil lende uitgaven met hun college in brief wisseling zal treden en op verlaging zal aandringen. Dit zal intusschen moeten worden afgewacht- Met nadruk willen B. en W. bestrijden, dat de gemeente bij den opzet der begrooting, zooals de ze is ingediend, gerangschikt zou wor den onder de noodlijdende gemeenten, waardoor een groot deel der autonomie zou moeten worden ingeboet. Ook B, en W. willen alle pogingen aanwenden om „baas in eigen huis te blijven", maar zouden bij dai streven niet den weg wil len bewandelen, welke een lid heeft aangewezen. Dit lid maakt het verwijt, dat B. en W. slechts de helft van het batig slot hebben aangewend voor het komende jaar. Het is zeer gewenscht zooveel mogelijk voor 1936 en volgende jaren te reserveeren van het bedrag dat 1933 gelukkig daarvoor heeft opgele verd. Zulks te meer, waar het zich laat aangezien, dat 1934 eerder 'n tekort dan een baig saldo zal geven, zoodat de eer ste ontvangspost der begrooting voor 1936 nihil zou bedragen als het geheele bedrag van het batig saldo 1933 voor 1935 zou zijn besteed. De gemeente zou dan in noodlijdenden toestand zijn ge komen, waarvan de gevolgen zeer ern stig zouden zijn, Het ligt in het streven van B. en W. deze noodlottige positie voor de gemeente te voorkomen door het te reserveeren kapitaal zooveel mo gelijk te versterken. Zij achten het dan ook gewenscht om straks eveneneens daaraan toe te voegen de inkomsten, ad 15.000, welke bij het totstandkomen der regeling voor de gasvoorziening ten bate van de gemeente zullen komen en deze gelden niet in mindering te bren gen van het bedrag der extra-bijdrage uit het Werkloosheidssubsidiefonds, daar B. en W. van oordeel zijn, dat de ge meente ten volleaanspraak kan maken op de volle 20 pet. Dezelfde gedragslijn wenschen zij te volgen ten aanzien van het bedrag hetwelk door de salaris- en loonsverlaging wordt opgeleverd. Als het 1/10 deel van het uitgesloten be- drag-1934, ad 27.000 niet noodid zou zijn, dan zouden ook geraamde bijdra gen van 24.3000 en 2.130 vervallen. De post onvoorzien ad 13.465 is niet hoog, voor 1934 was oorspronkelijk 17 878 uitgetrokken, eerst in Augus tus is, het teruggebracht tot 7291. Het reserveeren van de helft van het saldo 1933 en tevens het gebruiken van 1/10 van het reservefonds van het grondbe drijf is niet afwijkend van de door B. en W. voorgestelde gedragslijn als men beseft, dat onder de huidige omstandig heden het batig saldo van 1933 even eens moet worden beschouwd als een reservefonds. Dit is ook het standpunt van de Regeering en van Ged- Staten. In de officieuse handleiding ten dienste van de gemeentebegrooting voor 1935 staat vermeld, dat de regeering en Ged. Sta ten de batige saldi van den gewonen dienst wenschen beschouwd te zien als reserves, die voor de toekomst moeten worden bewaard, althans slechts gelei delijk mogen worden verbruikt. Er is re kening mede gehouden dat de steun welke verstrekt wordt aan werkloozen, die niet onder de crisisregeling vallen, straks ook voor subsidie in aanmerking komt. De^ ontwikkeling van het taxi-bedrijf heeft reeds geruimen tijd de aandacht van B. en W. het bedrag van een eerste keuring, ad f 3,50 kan niet worden ver laagd, maar wel willen B, en W. in over leg met den deskundige de koslen van herkeuring terugbrengen van f 1,75 op f 1,50 maar van de betaling daarvan kan geen vrijstelling worden gegeven. Het is den chauffeurs verboden te rijden bene den het tarief dat door hen is bepaald, Het aantal afgegeven vergunningen be draagt thans 24, gemiddeld staan onge veer 12 wagens aan het station. Aan de vergunningen zijn voorwaarden gesteld, welke noodig zijn om een veilig en orde lijk verkeer te verzekeren. Omtrent de opheffing van de maximum-snelheid deelen B. en W. mede, dat er geen vol doende aanleiding bestaat om deze we der in te voeren. Tegen onbehoorlijk snel rijden wordt, indien dat door de politie wordt gecon stateerd, streng opgetreden, en volgt proces-verbaal, B. en W. hebben sinds geruimen tijd bij de bevoegde autoriteiten pogingen aan gewend om tot huurverlaging van de woningen der bouwvereenigingen te ge- ïaken. De vermindering van het rente type der desbetreffende leeningen is ook een van de factoren, welke daarbij een rol spelen. Er worden thans onder handelingen gevoerd met den minister van sociale zaken en met het bestuur der Rijksverzekeringsbank en B. en W. zijn van den spoed en de noodzakelijk heid dezer aangelegenheid ten zeerste doordrongen. Meer en meer wordt de gekoesterde wensch urgenl, om over den uitlaat van den Polder Walcheren, het zgn. haventje van Meijer een vaste brug te doen aan leggen. De uitvoering van dit plan gaat met tamelijk groote uitgaven ge paard en al zal een deel er van goed in werkverschaffing met rijkssubsidie worden utgevoerd toch blijft nog een groot deel der uitgaven voor rekening der gemeente en daar B. en W, er voor waken om de lasten der gemeente in de ze tijden te verzwaren, kon de uitvoering van het plan voor den bouw der brug voorshans niet worden verwezenlijkt. Waar ieder der leden van hun college van hunne zienswijze in zake deopen bare leeszaal hebben blijk gegevenj mee- nen B. en W„ waar hun college thans niet voltallig is, zich van het geven van advies te moeten onthouden en de bes issing over deze zaak aan het oor deel van den raad te moeten overlaten. De meerderheid van B, en W. acht zich niet verantwoord de a.s. kermis we gens de economische omstandigheden niet tei doen doorgaan. De gemeente zou' daardoor derven een bedrag van f 7000, aan retributie, welke zij vooral nu niet kan missen. Het opheffen, zoolang de kermis te Middelburg wel wordt gehou den, maakt alleen, dat de meesten daar naar toe zullen gaan. Het berekende waterverlies van 99000 m3 sluit niet in de 11000 m3 welke door een lekkage te Souburg verlóren zijn ge gaan. Het is echter te verk aren door dei zeer veel kleine verliezen bij de verbrui kers, welke niet door de meters worden geregistreerd. Wat het misbruik maken van het Volksbad betreft (als ten minste van misbruik gesproken kan worden) merken B. en W. op, dat dit alleen kan worden tegen gegaan, als wordt bepaald, dat al leen inwoners, met een inkomen tot een maximum bedrag van dit bad gebruik mogen maken. De toepassing in de prak tijk zou zeer zeker tot moeilijkheden aanleiding kunnen geven. BIGGEKERKE. De Chr, zangvereeni- ging „Halleluja" alhier heeft Vrijdag avond op waardige wijze haar 15-jarig bestaan herdacht met 'n uitvoering, die in alle opzichten geslaagd m,ag heeten. Onder de bezielende leiding van den directeur, den heer Joh. Wijkhuijs, wer den verschillende liederen op uitsteken de wijze ten gehoore gebracht. Bijzon dere vermelding verdient het voor de ze gelegenheid vervaardigde „Feest lied", waarvan de tekst was gemaakt door een lid der vereeniging en de mu ziek door den directeur. Ter afwisse ling werd opgevoerd het stuk „Novem berstorm", dat op gevoelvolle wijze werd vertolkt, terwijl ook werd opge voerd het tableau „Psalm 150". Ds. Koreyaar, Ned. Herv. predikant alhier en ds. Vreugdenhil, geref. predi kant te Meliskerke, spraken toepasse lijke woorden, terwijl afgevaardigden van verschillende vereenigingen felici taties uitbrachten. Het kerkgebouw was geheel gevuld met ^belangstellenden, van wie er verschillende uit andere, gemeenten afkomstig w,aren. OOSTKAPELLE. Vrijdagavond vierde de Chr. Jongelingsvereeniging „Onesi- mus" haar 20e jaarfeest in de openbare school. Ruim 200 begunstigers(sters) en genoodigden waren tegenwoordig. Met het zingen van liederen en het voeren van samenspraken, werd deze avond ge vuld. Ds. Van der Wiel, als voorzitter, bracht aan het einde dank voor het ver toonde. Weer een gestolen auto terecht. O. EN W. SOUBURG. Zaterdagmid dag vervoegde zich bij de politie alhier zekere v. B. te 's-Heerenhoek, die me dedeelde een auto te hebben gekocht, welke vermoedelijk te Souburg was ge stolen. Hij had n.l. door de radio gehoord van de autodiefstallen de laatste dagen en van den persoon die daarvan de da der was. En juist van dezen had hij ver leden week een auto gekocht, welke al spoedig bleek te beantwoorden aan het signalement van die, welke zekere L. W. te Koudekerke van den garagehou der H. alhier had gehuurd en niet terug gebracht. Hierop is de politie met v. B. naar diens woonplaats gegaan om zich van het geval te overtuigen om vervol gens de auto in beslag te nemen en naar de garage aan den eigenaar terug te doen brengen. SINT-LAURENS. Onder voorzitter schap van den heer J, Riemens hield de vereeniging ^Kinderspeelplaatsen'" Vrijdag een ledenvergadering. De voor zitter kon mededeelen, dat naar alle waarschijnlijkheid de vereèniging in 't a.s. voorjaar de beschikking zal krijgen over een flink terrein in den Schotel- weg, hetwelk dan zoo spoedig mogelijk zal worden ingericht In de plaats van den heer Riemens, die als voorzitter bedankte, werd als zoodanig gekozen de heer M. Vaane. Op verzoek van de 'vergadering verklaarde de heer Riemens zich bereid wegens bedanken van den heer C. Polderman, het secretariaat op zich te nemen en werd de heer J. Mesu tot penningmeester aangewezen wegens bedanken van den heer A. A. de Broe- kert. Tot bestuurslid werd voorts nog ge kozen de heer A. W. Zandee. RAAD VAN WESTKAPELLE. Een gat in de begrooting van ruim 7400, Men zal om dit te dichten een rijksbijdrage aan vragen. Goedkoope kaas voor werkloozen, WESTKAPELLE. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van bur gemeester jhr. mr. de Casembroot, vol tallig. Ingekomen was een schrijven van de crisiszuivelcentrale, waarin het gemeen tebestuur een partij oude kaas wordt aangeboden, om deze aan de werkloozen te verstrekken. Ze kost 10 ct. per kg en mag aan hen, die daarvoor in aan merking komen, tegen hoogstens 12 ct. per kg verkocht worden. Besloten werd een partijtje aan te koopen, en deze te distribueeren tegen 12 cent per kg aan de werkloozen. Van Ged. Staten was o.m. de goed keuring ontvangen op het besluit tot het verpachten van een gedeelte van het Noordervroon als voetbalveld aan de voetbalvereen. „De Noormannen". Van den heer Moggré was 'n verzoek inge komen om op het Noordervroon onder Westkapelle te mogen jagen. Besloten werd dit verzoek toe te staan tot weder opzegging tegen betaling van 10 per jaar. B. en W. stelden voor, wederom voor den tijd van 2 jaar bij Ged. Staten vrij stelling aan te vragen van het geven van onderwijs in lichamelijke oefeningen, wat z. h. st. goedgevonden werd. Uit de vroonrekening 1934 bleek, dat op de vronen hebben geweid 102 koeien den vollen, 3 koeien den eersten en 7 koeien den tweeden weitijd, waarvoor de beweiders resp. hebben te betalen 12.65, 7.59 en 5.66 per koe. Verder hebben geweid 4 paarden den vollen en 24 paarden den eersten weitijd, waar voor per paard resp. betaald moet wor den 17.65 en 10.59 per paard. Het totaal aan ontvangsten en uitgaven te dezer zake bedraagt 1675. De reke ning werd z. h, st. goedgekeurd. Van het Burgerl. Armbestuur werd 'n extra subsidie van 500 rekening 1934 verleend, voornamelijk voor geneeskun dige behandeling. Als lid van het B, A. (vac. K. Minderhoud, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd met 4 st. benoemd de heer B. Louwerse, tegen 3 st. op den heer A. Minderhoud. De v o o r z. bracht den heer K. Min derhoud dank voor de diensten aan de gemeenschap bewezen. Gedurende vele jaren heeft hij als voorzitter van het B. A. nauwgezet een vaak ondankbare en lastige taak vrijwillig op zich genomen. De heer Minderhoud dankte voor de gesproken woorden. De v o o r z. deelde mede, dat van en kele maatschappijen tarieven waren in gekomen inzake ongevallenverzekering voor de brandweer. Het was B. en W. gebleken, dat men hiervoor het best te recht kan bij den Raad van Arbeid. De heer H. C ij s o u w vroeg of de gemeen te verplicht is een dergelijke verzeke ring te sluiten, waarop de v o o r z. be vestigend antwoordde. Z. h. st. werd daarop besloten deze ongevallenverze kering bij den Raad van Arbeid te slui ten. Op het verzoek van K. Roelse om vrij stelling van betaling van de hondenbe lasting over het tweede halfjaar 1934, werd gunstig beschikt, terwijl eenzelfde verzoek van P. Cijsouw werd afgewezen. B. en W. stelden voor de oude ver ordening op de winkelsluiting weer van kracht te doen zijn, waarbij de winkels dus van 4 tot 8 uur 's nam. open mogen zijn. De heer H. C ij s o u w was princi pieel tegen het open houden van win kels op Zondag en deed daarin, gesteund door den heer L. Minderhoud, het voor stel: algemeene sluiting op Zondag. Dit voorstel werd verworpen met 5 tegen 2 st. (die der voorstellers). Daarop werd het voorstel van B. en W. om de oude verordening te handhaven, aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. In behandeling kwam vervolgens een verzoek van de afd, Middelburg van den Ned. Bond van Koffiehuishouders, be treffende vermindering van perc. belas ting voor caféhouders. De v o o r z. lichtte het adres toe, daarbij wijzende op het billijke van het verzoek; maar hij vreesde, dat een gunstig besluit voor de caféhouders door hoogere instanties niet goedgekeurd zou worden. Om evenwel aan het verlangen van de caféhouders eenigermate tegemoet te komen, stelde spr. voor een reductie toe te staan op de biljartbelasting. De Raad ging ac- coord met de zienswijze van den voorz., waarop z. h. st. besloten werd een re ductie van 50 pet. toe te staan, zulks on der nadere goedkeuring. Daarop werden eenige wijzigingen gebracht in de poli tieverordening: le. Motorrijtuigen, wan neer zij geparkeerd staan binnen een kring van 10 meter van een brandende lantaarn, behoeven bij donker niet ver licht te zijn, mits zij overigens den weg voldoende vrijlaten. 2e. Verboden is het, "t bestrate voetpad van den Zuidkerke- weg met auto's en wagens te berijden, alsook met fietsen. Bij de behandeling van de gemeente begrooting 1935, gaf de v o o r z. een toe lichting, waarbij hij moest constateeren, dat deze begrooting geen fraai beeld geeft. Vóór de behandeling is de be grooting in ontwerp aan Ged- Staten toegezonden, waarbij deze enkele veran deringen hebben aangebracht, die even wel van geen invloed zijn geweest op het eindcijfer. Bij den post: presentie geld bij verkiezingen 3 per dag per persoon, vroeg de heer H. C ij s o u w of dit niet verlaagd behoort te worden. Men verkeert thans in een verlagings periode. De voorz. meende evenwel, dat 3 voor een geheelen dag zeker niet te veel is. Men moet bedenken, dat sommige leden loon derven, willen zij bij verkiezingen hun functie waar kun nen nemen. De voorz. deelde verder nog mede, dat 'n gedeelte van 't Noord- kerkepad voor verdere bestrating in aan merking komt. De begrooting geeft een tekort aan van ruim 7400. Zij werd z. h. st. vastgesteld in ontvang en uit gaaf op 93.382. De heer H. C ij s o u w verzocht aanteekening van te hebben gestemd tegen den post: verzekeringen. De voorz. vroeg den Raad daarna machtiging tot het aangaan van een re kening-courant bij de Ned. Bank van ten hoogste 10.000. Goedgevonden werd vervolgens om een bijdrage van 7463 van het Rijk aan te vragen (om het begrootingsgat te dichten). In verband met een schrijven van den minister van sociale zaken, ging de Raad accoord met het verstrekken van een Kerstgave boven het steunbe drag, overeenkomende met 35 pet. van hetgeen de ondersteunden over die week aan steun ontvangen (vorige jaar was het 28 pet.) Daarop deelde de voorz. mede, dat met ingang van Donderdag j.l. de werkverschaffing tijdelijk is stop gezet. Het egaliseeren van het vroon is afgeioopen. Men zal na 1 Januari a.s. uitzien naar andere werkobjecten. Bij de besprekingen werden enkele objecten aan de hand gedaan, o.a. door den heer Huibregtse. Daarna werd z. h. st. be sloten tot den verkoop van een strookje grond ter grootte van 19 a 3 ca, aan de provincie Zeeland ten behoeve van de verbetering van den weg Westkapelle, Domburg. Op voorstel van B. en W. werd goedgevonden, den prijs te bepalen op 10 ct. per ca, alzoo in totaal op 193, onder voorwaarde, dat de vrijkomende klinkers voor de gemeente zijn, en dat de provincie belast blijft met het on derhoud. Bij de rondvraag vestigde de heer H. C ij s o u w de aandacht op het meer malen voorkomen van straatrumoer op Zaterdagavonden. De voorz. zal er de politie mede in kennis stellen. RILLAND BATH. Zaterdag hield de algemeene broodcommissie alhier haar jaarvergadering. Uit de verslagen bleek dat over het afgeioopen jaar was ontvan gen 209 en uitgegeven 248. Er werd 1260 kg brood gebakken, dat verdeeld is over 28 gezinnen. Met de broodbedee- ling werd begonnen de eerste week van Januari en geëindigd 7 April Wederom zal met lijsten worden rondgegaan en met de broodbedeeling worden aange vangen de eerste week van Januari a.s. Voor de landbouwvereeniging „Onderlinge Hulp" te Hoedekens- kerk e is aanbesteed de levering van: 491 balen superphosf. 14 pet.; 345 balen kalynus 40 pet.; 118 balen zwavelz. Am moniak; 44 balen patent-kali; 22 balen Thomasphosph. meel; Gegund ,als volgt: Superph. (Hol- landsch fabrikaat) ad f 1,35 aan J. Mar tens, 's-Heerenhoek, franco voor den wal in de haven alhier. Kalinut 40 pet, ad f 2.45, patent kali ad f 3,55, Zwavelz. ammoniak ad f 5„ Thomas phosphaat meel ad f 0.11% per procent, alles ,aan firma J. Kosten- se en Zoon te Kruiningen, alles franco bij de afnemers aan huis bezorgd. Souburg. Van 5 tot en met 11 December, Ondertrouwd: W. Gabriëlse en M. Vlag. Oostkapelle. Van 7 tot 14 December. Bevallen: A. A. F. van Dullemen geb- Reijnhoudt, d. 's Heer Arendskerke, Over November. Bevallen: P. Raas geb. Bos, z.; J. Braam geb. Van Dalen z.; M. Remijn geb. Vermue, z.; S. J. de Schipper geb. Maat d.; J. C. de Jager geb. Dekker d.; J, de Winter geb. Janse van 't Westendei d,; T. Pieters geb. Fagel z T. Poortvliet geb. Murre z. Getrouwd: F. van den Berge 27 j. j.m. en C. Goedegebure 26 j. j.d. Overleden: H. van Weele oud 86 j, weduwe van J, van de Guchte. J. van de Plasse 86 j., weduwnaar van M. Otte. "GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Alpenmuts, Joosse, Schoorsteenve- derssingel Q 78;' D,ameshandschoen, Deïst, Lombardstraat C 55; Vulpotlood, Dekker, Lange Singelstraat N 188; Da meshandschoen, G- de Bukviel, Hof plein E 299; Dameshandschoen, Boste laar, Jacob Catsstraat S 114; Bewijs lidmaatschap, M. de Groot, Oost Kerk- plein O 7; Boodschaptasch, Deïst, Ach tersingel Q 154; Paar Beenpijpen, Tis- serand, Volderijlaagte M 100; Hand schoen, Verstrate, Jacob Gatsstraat b 112; Kinderport. met inhoud, A. de Jonge, Jacob Catsstraat W 31; Haar kam, Hanegraaf, Rozenstraat W 237; Port. met inhoud, Goeman, Branderij- molengang M 239; Lipssleutel, Ellie Stam, Lange Giststraat F 262; Vulpen- houder, Suurmond, Noordweg R 1; Da- imeshandschoeri, Puijppe, Schroeweg V 41; Hondje, Vinke, Sleper, Korte Breestraat; Belastingmerk, Davidse, Brakstraat O 263; Beite', K. Minderhoud, N. Poortstraat E 194; Kindertaschjje,- v. Langer,aad, Brakstraat O 253; Melk bus, W. Fritz, N. Landscheweg U 10; Glacé Handschoen, v. d. 'Berg, Vïiss. straat K 60; Riem, J. J. de Munck, Gem. Veldwachter, St. Laurens; Porte feuille, J. Heijse, Kade Veere A 68; Heerenrijwiel, Wielemaker, Lange Gcrtstr,aat K 15; Kinderhandschoen, J. Bostelaar, Lange Breestraat O 79; Blauwe Muts, Vermeulen, Bellinkstr. Huissleutel, Corstanje, Pijpstraat N 220; Belastingmerk, A. le Due, Beenh. sin gel K 292; Vulpen, Verwijen, Rozen straat W 254; Port. met inh., de Jonge, Dokstr,aat P 166; Rijwiel Spatbord^ G. Overweel, Kalvermarkt K 291; Broche, N. Vader, Oud Arn. pad; Handschoen, J. Blokpoel, Ganzengang O 12; Sier- duif, A. M. Brabber, Hofplein E 228. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6