JEast van Vétëthppiny? JDaxecr- (tkfar&s BEURS- EN WISSELKOERSEN. WALCHEREN. M00RD-BEVELAND. ZfcEUttfSSH-VLAANDEREN W.D. KORT ZEËUWSCM IfEUWS. BEURSTHËRMOËËÏËR van Maandag. KERKNIEUWS. LANDBOUW. m AMSTERDAM, 17 December. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 102%—102%. Ned. 33 1000-4 102%—102%. Ned. 34 1000-4 102%—102%. Certificaten-3 91%91%. O. Indië 34 1000-4 101%—101%. Denemarken Oblig. 1926-5 9696%. Duitschl. 100-7 27—27%. Engeland 1960-90 4 73%—73%. Zwitserl. oblig. '24-5 97 Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 100100%, Amsterdam 1933-5 100% Amsterdam 1934-4% 100% 's-Gravenhage 1929-4% 100% Rotterdam 1926-1930-4% 10099% Berlijn 1925-6% 1717 Zeeuws. Hyp. B-5 100 Zeeuws. Hyp. B-4% 100100% Cities Service Cy. P. 1958 5 23%23% A Amsterd. Bank 104103%. C Rott. Bankver. 8383%, A Twentsche Bank 81— A Pref. Gruyter Zn A, 125v A Pref, Jurgens A 98 A Ned. Gist-en Spiritusfabr. 401404% A De Schelde N.B. 15% A. Ver. Papf. v. Gelder 39%37%. C Am. Car Foundry 10%10%. C Am. Smelt Ref. 21%— 22%. C Farbenind. I.G. 50%52. C Stand. Brands 11%11%. C U. States St. C. 22%—23. C North Am. Cy. 8%8. A Born. Sum. H.M. 124%125. A Linde Teves en Stokv. '56%57. A Ned. Wol Mij. 69%66 ex div. A Singkep Tin M. 77% A J. C. Japan Ln. 22%22%, A Rotterd. Lloyd 24% A S. Mt Nederland 2525, A Amst. Thee C.M. 40 aanwezig is, bestaat er naar onze mee ning, tegen inwilliging van het verzoek geen enkel bezwaar." ARNEMUIDEN. Het zoontje van J. kwam bij het stoeien in de huiskamer zoodanig te vallen dat hij een zijner bee- nen brak. Medische hulp werd door dr. P. de Haas verleend. VEERE. Op Woensdag a.s. des na middags te 2 uur vergadert de Raad de zer gemeente. Op de agenda staan o.a, de volgende punten: wijziging verorde ning Godshuis; benoeming onderwijze res O. L. School; vaststelling archief verordening en vaststelling verordening op het heffen van een vermakelijkheids belasting. VEERE. Ook Zaterdagavond vergast te de P. E. Z. M. ons buiten verwach ting op enkele uren floodlight-verlich- ting van het Stadhuis. Jammer dat door de weinige publiciteit de belangstelling dezen avond niet buitengewoon groot was. In Januari hopen wij, dat zulks wel het gev.al zal zijn en dat velen bui ten deze gemeente zich een tochtje naar Veere zullen getroosten om dit wonder schoon beeld te aanschouwen. Vooral van den zeewal af, tusschen het kanaal en den Campveerschen Toren, komen de proporties van het mooie gebouw en zijn sierlijken toren goed tot haar recht. doch een even mooi beeld wordt ver kregen van den Noord-Bevelandschen wal af. ZOUTELANDE. Vrijdagavond vierde de Meisjes Vereen. „Marthaop fees telijke wijze haar 15-jarig bestaan in de school. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental steeds groeiende is en op 't oogenblik 23 bedraagt. Er zijn dit jaar 109 kleedingstukken vervaar digd. De presidente merkte hiern,a op, dat zij wel gaarne inplaats van 100, 200 kleedingstukken zou willen uitrei ken, en wekte de begunstigers op hun ne contributie als 't kon wat te ver- hoogen. Momenteel is er f 114 in kas, De penningmeesteresse deelde mede, dat er in de afgeloopen 15 jaren meer dan 1000 kledingstukken vervaardigd zijn, welke ,alle te Zoutelande zijn uit gereikt. Felicitaties werden uitgebracht door den heer J. Stroo, namens den kerke raad der N. H. Kerk; door den heer jH. Maas namens den kerkeraad der Ger. Kerk te Meliskerke, en namens de Jongel. Ver. „Timotheus" door G. Jan- se. Er volgde nu een samenspraak ge titeld: „Woningdistributie'1', welke bij de /aanwezigen zeer in den smaak viel. Na de pauze maakten „de kleine meisjes" zich verdienstelijk met een samenspraak: „AnnekeTanneke" en „De wijze keus", A.an het slot der vergadering werd aan de presidente, mej. Samuelse een boek aangeboden n/amens de vereeni- ging, zulks als huldeblijk voor wat zij in de afgeloopen jaren voor „Martha" gedaan heeft. RAAD VAN 's-HEER ABTSKERKE. 's-HEER ABTSKERKE. Zaterdag ver gaderde de Raad, onder voorzitter schap van den burgemeester, voltallig. De V o o r z deelde mede, dat door B. en W. zijn aangekocht ijzeren grafpaaltjes welke duurzamer zijn dan houten, Een verzoek van de commissie ter bestrijding van Iepenziekte om subsi die, werd niet ingewilligd. Van de Crisiszuivelcentrale was 'n schrijven ingekomen dat voor -werkloo- zen kaas beschikbaar is ,ad hoogstens 12 cent per kg. De V o o r z. meende, dat er slechts één werklooze in de gemeente £s> en dat men voorloopig geen ge bruik moet maken van dit aanbod der Zuivelcentrale. Aan J. de Pundert werd op zijn ver zoek vergoeding toegekend ad f 25 per kind en per jaar voor zijn kinderen, d'e de bijzondere school te Kw,aden- damme bezoeken. Besloten werd vrijstelling te vragen voor het vak lich. oefening op de o.l. school. Tot lid der commissie van toe zicht op het l.o. werd benoemd de heer M. van Weele. De heer A. M. Braamse werd herbenoemd tot lid van het B. A. Bij de rondvraag informeerde de heer de Jonge of er een werk- object is wanneer er werkloozen zijn die zich aanmelden. De V o o r z. 'zegde, dat alles ge reed is; wanneer de werkloozen zich aanmelden, kan men direct gaan be ginnen. A|an het einde der vergadering, die wel de laatste van het jaar zal zijn, d,ankte de V o o r z. de leden voor alles wat door hen in belang van Be gemeente is gedaan. Hij spreekt zijn vol doening uit over de aangename stem ming, die er in de vergadej ingen heefl geheerscht. *S HEER ARENDSKERKE. In de he denmorgen gehouden vergadering van den gemeenteraad van 's Heer Arends- kerke zijn de voorgestelde werkobjec- ten goedgekeurd. De kosten bedragen 2720 en 15000. Het Burgerlijk Arm bestuur zal in de materalenkosten 50 en in de arbeidersloonen 30 bijdragen en zal er vpor 40 arbeiders voor 5 we ken werk zijn. Aan de kasfrekkers zal toeslag worden gegeven tot een maxi mum van 10.80, vorige jaar 9,40. De personeele belasting voor de biljarten werd met de helft verminderd. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd be noemd de heer W. Goedbloed. Wij ko men hier morgen nader op terug. Maatschappij Ziekenfonds Z.- en N.- Beveland. Vrijdagavond had te Goes, in de „Prins van Oranje" de jaarlijksche vergadering van deelgenooten van bovengenoemd fonds plaats onder voorzitterschap van mr. J. W. Goedbloed. Na opening en no tulen werden de aftredende vertegen woordigers der deelgenooten, alsmede hun plaatsvervangers herkozen, n.l. de heeren A. Buijs met als pl.v. M. W. Kok,j be'den te Goes; Chr. Nijsse met als pl.v. Chr M. v. Iwaarden, beiden te 's-H.- Arendkerke; J, C. Hamelink, met als pl.v. J. Klap, beiden te Kruiningen en P. Kraak, met als pl.v. J. v. d. Graaf bei den te Wolphaartsdijk. Wegens over schrijding van de 6500 leden werd als nieuwe vertegenwoordiger gekozen de heer L, M. Wisse Jz. te Kattendijke, met als pl.v. de heer C. Slager te Kloetinge- Na dit officieele gedeelte verkreeg dr. H. Snoek, arts te Goes, gelegenheid tot het houden van een causerie over: „30 jaar gezondheidszorg". Een verdwenen erfenis. IERSEKE. Zaterdag vertoefde alhier de officier van justitie teneinde een on derzoek in te stellen naar een verdwe nen erfenis van mej. G. verpleegde in het tehuis voor ouden van dagen. Het zoe ken leverde geen resultaat op. Er werd niets gevonden. KAPELLE. Onder leiding van den heer S. P. Groenleer hield de Jongelingsver. haar feestavond waarop dr. J. D. Schmidt een openingswoord sprak. Jaar verslagen werden uitgebracht. Verschil lende voordrachten en samenspraken gehouden. De oudste leider met meer dan acht kruisjes hield een toespraak. Afgevaardigden brachten groeten over. Dr. J. D. Schmidt eindigde met 'n opwekkend woord. KLOETINGE. De heer A. de J., wo nende aan den Kloetingschen weg alhier, had het ongeluk, terwijl hij een ander met houtkappen behulpzaam was, dat hem het bovenste lid van den duim van zijn rechterhand afgehakt werd. KRUININGEN. Vrijdagavond gaf k M.M. een concert in de Korenbeurs met medewerking v,an „Scheldegalm" van Hansweert. Deze vereeniging voer de op: „Een lastige erfenis", blijspel in 3 bedrijven. De goed bezette zaal vond 't heel mooi. „E.M.M." heeft een 5-tal muzieknummers gegeven, welke even eens ten zeerste in den smaak vielen. Na afloop was er bal. Vrijdagavond vergaderde het Cri sis-comité ten gemeentehuize ter be handeling van een 90-tal verzoeken om steun in natura. Het dagelijksch be A Houtn. Alberts 2020%. C Baltimore Ohio 8%8%. A Southern Rlw. 9%9%. C Union Pac. Rr. 6766. C Int. Nickel Cy, 14% Duitschl. '30.1000-5% 26%— 26%., A Koloniale Bank 2827%. A N.I. Hbk. 1000 58%—57%, C Ned. H. M. 1000 30—26%-25% ex cl- A Alg. Kunstz. U. 31—30%-31. A v. Berkels Pat. 30%30%. C Calvé-Delft 42%41%. A C. Suiker Mpij. 3534%. A Ned. Ford AM. 239%—239. A Philips Gem. B. afg. 220%—219%~221. C Unilever 7473%_%. C Anaconda Cop. 6%6%-6%. C Bethlehem St. 1818%-%. C Kennec Copper 10%10%-%. Un. States Leather 43%. A A.N.I.E.M.—N.B. 173—171% A Kon. Petr. Mpij. 134%—133-32 C Contin. Oil Cy. 10%—10%-% C Shell Union O.C. 4%4%-4% stuur werd gemachtigd tot uitreiking van een en ander volgens de vastge stelde normen. SCHORE. Bij het passeeren van de boot-auto-bus geraakte Zaterdagmiddag, de auto van T. uit Goes, op den Schoor- schen Zouteweg alhier, het zij door te geringe ruimte of te weinig uitwijken, in de langs dien weg loopende sloot, waar bij dan de laatste auto aanzienlijke scha de werd toegebracht. De beide inzitten den bekwamen geen letsel. Van een en ander is bij de politie aangifte gedaan- SCHORE. Tot schatter der drankloca- liteiten hebben B. en W. benoemd den heer J. van Almkerk. WOLPHAARTSDIJK. Zaterdag j.l. ging een paard, gespannen voor een kar, van den landbouwer M. Janse alhier op hol. Het dier kwam met kar en voerman (zoon van gen. landbouwer) in een vrij diepe sloot terecht even buiten Oud- Sabbinge. Door spoedig toegeschoten hulp kon een en ander na vrij wat moei te op het droge worden gebracht. Be halve eenige materieele schade moest de voerman zich onder medische hulp stellen waarbij bleek dat hij eenige rib ben gebroken had. WOLPHAARTSDIJK. Vrijdagavond hield het departement Wolphaartsdijk van het Nut een feestvergadering ter herdenking van het 150-jarig bestaan der maatschappij. De voorzitter, de heer J. C. Koert gaf een kort overzicht van doel en streven van de vereeniging. Daarna werd op zeer verdienstelijke wijze opgevoerd het tooneelstuk „De Loge", blijspel in 3 bedrijven. Het spel, dat door de verschillende spelers en speelsters te zien werd gegeven gaf blijk van flinke studie, en menigmaal daverde de zaal van den lach. Deze avond kan een succes genoemd worden. De groote zaal van t.a.v.e.n.u. was geheel gevuld. De avond werd met een dansje besloten, WOLPHAARTSDIJK. De Commissie voor werkloozenzorg kwam Vrijdag avond bijeen, om zoo mogelijk evenals den vorigen winter weer gelegenheid te geven aan jeugdige werkloozen, cursus sen te volgen in motorkennis, timmeren enz. en zich te ontspannen. Zoo moge lijk zullen eenige filmavonden orden gegeven. De commissie sprak de hoop uit, dat er flink gebruik van de gelegen heid zal worden gemaakt. Het voorma lige brandspuithuis zal voor het doel worden ingericht. KRABBENDIJKE. De rondgang voor het Kerstfeest bij de Ned. Herv. kerk, heeft alhier opgebracht de som van f 133. KLOETINGE. Bij de dezer dagen ge houden inzameling voor het Plaatselijk Crisiscomité dezer gemeente werd ont vangen 478, 11 dekens en 2 lakens, COLIJNSPLAAT. Aan den provinci alen weg KortgeneColijnsplaat (te be ginnen bij de boerderij van den heer Hanson), zijn in de afgeloopen week aan beide kanten van den weg platanen ge- i zet. Circa 700 boomen zijn noodig ge weest, om het eind Hanson tot het dorp Colijnsplaat te vullen. De boomen zijn door werkloozen geplant, i BRESKENS. In eenige zalen van ho- tel „V,alk" alhier is Zaterdag, Zondag i en heden een tentoonstelling van pluim vee, konijnen en siervogels gehouden. Deze tentoonstelling, georganiseerd door de nog jonge Breskensche Pluim vee- en Konijnenvereeniging „Animo", trok veler belangstelling. Ruim 200 be langstellenden hoorden de openingsrede aan, die de eere-voorzitter der Ver eeniging, burgemeester Van Zuijen, uit sprak. Blijkens de catalogi is deze ex positie de „Eerste Nationale", die te Breskens gehouden wordt. Zij mag zeer geslaagd genoemd worden. De vereeni ging heeft haar naam alle eer aange daan, want wie van nabij de werkzaam heden van het bestuur heeft kunnen gadeslaan, weet maar al te goed, dat „Animo" de onmisbare schakel was in de keten van werkzaamheden, die het bestuur heeft moeten smeden. Het tentoongestelde werd in twee at- C Tide Water Ass. Oil 5—5 A K.N. Stoomb. Mij. 3% A Ned. Scheepv. U. 25%24% A H.V. Amsterdam 145%145-42% A Java Cult. Mij. 7269% A N.I. Suiker U, 64%62 A Deli Batavia 142%142% C Deli Mij. 1000 123%—121% A Senembah 123%122, C Chicago Milw. 1 A Amst. Rubb. C. 86%85-%. A Deli-Bat. Rubber 64%62%. A Hessa Rubber 86%85. A Serbadjadi S.R. 54%—54%. Prolongatie 11, WISSELKOERSEN. 15 Dec. 17 Dec. Londen 7.31 7.31 Berlijn 59.40 59.40 Parijs 9.75% 9.75% Brussel 34.56 34.57% Zwitserland 47.90 47.90 Kopenhagen 32.70 32.65 New-York 1.47% 1.47% deelingen verdeeld, in een groep Ko nijnen, die de hoofdschotel vormde en in een groep pluimvee en siervogels. In totaal waren er ruim 300 inzendin gen, waarvan behalve uit Oost- en West-Zeeuwsch Vlaanderen, uit Wal cheren en eenige Noord-Hollandsche en Friesche gemeenten. Het was dan ook geen kleinigheid voor de jury, be staande uit de heeren Graumans te Soest, de Jong uit Rotterdam en Vinke uit Hoofdplaat, om uit de vele inzen dingen de besten aan te wijzen en de onderscheidene prijzen toe te kennen. Prijzen in den vorm van geldsbedragen, een tiental bekers en meer dan 30 me dailles, terwijl bovendien meer dan honderd le, 2e en 3e prijzen alsmede vele Eervole Vermeldingen. Vermelden wij slechts de volgende uitslagen: Kampioen Konijnen: J. A. den Doel- der, Neuzen. Beste inzending, één ras, één kleur: P. J. .den Hollander, Mid delburg. Grootste inzending Wit VI. Reuzen: A. de Pauw, Breskens. Mooiste stuk Pluimvee: M. C. v. d. Ende, Middelburg. Beste inzending, één ras, één kleur: P. J. Roth, Breskens. Het Ajnimo-bestuur in het bijzonder voorzitter Roth en secretaris Van Luyk, kunnen op een mooi stuk werk terugzien. Nog behaalden de volgende leden van Nut en Sport te Middelburg prijzen: A. A. Clement (lid comb. Van Sluijs en Cle ment) le pr. met Wit Weener ram en le en eereprijs met wit Weener voedster, jonge dieren eigen fok; J. Roose le prijs met blauwe Weener voedster jong eigen fok en 3e prijs met haaskl. voedster jong. BIERVLIET. Zaterdagavond voerde het „Biervliets Kinderkoor" de operet te „De Sneeuwkoningin" op onder lei ding van den heer L. J. Goedbloed, De zaal was vol. In gespannen aandacht volgden de aanwezigen het fraaie zang spel der kleinen, dat een groot succes werd. De fraaie costuums en de aanklee ding van het tooneel droegen het hunne daartoe bij. Wegens op wachtgeldstel ling was dit de laatste keer, dat de heer Goedbloed met het kinderkoor optrad. Als herinnering gaf hij de kinderen een fraaie foto van het operette-gezelschap. De heer M. Maas, voorzitter der groote zangvereeniging maakte zich tot tolk der aanwezigen door den heer Goedbloed hartelijk dank te zeggen voor hetgeen hij voor de kleinen deed. Na mens de zangvereeniging en het kinder koor bood hij hem een fraaie moderne rooktafel aan als herinnering aan den thans afgesloten tijd, Zijn verloofde, die mede haar beste krachten aan de uit voering had gegeven door voor de aan kleeding te zorgen werd tevens een ca deau aangeboden. Waar bij het vertrek van den heer Goedbloed geen opvolger voor dit werk is, bleef een en ander niet zonder emo- tioneele gevolgen, zoowel onder de kin deren als de volwassenen. Bij zulke ge legenheden blijkt eerst goed, hoe intens de volwassenen meeleven in het werk van de kinderen en van hoeveel waarde een onderwijzer buiten het werk in de school kan zijn voor de algemeene vor ming en opvoeding. We wenschen den heer Goedbloed van harte toe, dat hij spoedig een andere betrekking vindt, wat hij in alle opzichten verdient, SLUIS. Donderdag a.s. heeft alhier de officieeele inschakeling van het elek trisch net plaats. De opening zal ge schieden door burgemeester J. Berkers. Des avonds zal het geheele stadhuis met electrische schijnwerpers worden verlicht. Het muziekgezelschap „Apollo zal deze opening opluisteren. YZENDIJKE. Onder groote belang stelling werd Zaterdag 't stoffelijk over schot van den lijnwerker V. ten grave gedragen door wegwerkers van de Z. VI. tram, terwijl conducteurs, machinis ten en ander personeel van de tram de baar volgden, welke door een drietal kransen gedekt was. Een broer van den overledene sprak een woord van dank. De assistent bij de belastingen te Vlissingen, de heer P. van den Amee- le, wordt als kommies-dienstgelieder naar Breskens overgeplaatst. Aku Philips Schepen Markt Rubber Amerika Philips iObl,Markt f— r h— Suiker Kouinkl. Unilever Tabak f Wettig &edepam<gr&.j Zekere H. C, 37 jaar, visscher te St. Marguerite; G. D., koopman te Lem- beke; G. B. werkman te Eecloo; C. L. V., caféhouder te Oostburg en I, J. v. G. arbeider te Cadzand, die eenigen tijd ge leden werden aangehouden als verdacht van poging tot diefstal te Cadzand, zijn naar we vernemen, in vrijheid gesteld. Aan de Zeeuwsch-Vlaamsche grens wordt thans veel smokkelhandel gedre ven in petroleum uit ons land naar Bel gië. De smokkelaars verdienen vijf tot zes cent op een liter. Gebruik dan Laxeer-Akkerljes, de nieu we vinding van Apotheker Dumont. Ge proeft niets. Geen kramp, geen over matige ontlasting, géén hèr-constipatie. Ze herstellen de normale werking Uwer darmen en bevatten bovendien besland- deelen, die heel Uw gestel verbeteren. Per 12 stuks 60 cent Tiaken. Schoon. Schip NE DEoUtfDS flngez. Med.) Herkozen bij de Ned. Herv. Kerk te 's-H eer Abtskerke als ouderling J. Proos, a's diaken M. v. Weele, als notabelen C. v Liere en Jan Braam en als Kerkvoogd Jac. Braam. Vrijdag koos het kiescollege der Ned. Herv. Kerk te B o r s s.e 1 e tot le den van den Kerkeraad den heer D. Ge- schiere (aftr.) en den heer J. Veerhoek. Als ouderling in de Herv. kerk te Wolphaartsdijk werd herbe noemd D. Berkeveld. Als diaken J. Os- sewaarde, en als kerkvoogd I. A. N. van Oeveren welke alle hun benoeming heb ben aangenomen, Ned. Herv. Kerk. Ds. E. A. A. Snijdelaar te Schoondijke heeft bedankt voor het beroep naar Moordrecht. Zondag 1.1. werd cand. Van Bur geier des voormiddags in de kerk te Driewegen in zijn ambt bevestigd door den Consulent ds. Wagner van Nieuwdorp, die tot tekst had: Galaten 5 vers 13b „Dient elkander door de liefde". Des namiddags deed ds. Van Burgeier zijn intrede in de kerk te O v e z a n dj tekst Jeremia 7 vers 25 tot en met 28. Aan het einde werd hij toegesproken door den heer Geelkerken, hoofd der Chr. school, en door den consulent. Op verzoek van den laatsten spreker, werd den nieuwen predikant door de gemeen te toegezongen psalm 121 vers 4. Beide keeren was de kerk vol belangstellen den. Bedankt voor ouderling bij de Ger. kerk te Ierseke door L. Stoel en A. Steketee candidaten (in de vacature Jac, Kolé:) J- W. Bol en Jac. Nieuwen- huizen. DE STEUN AAN DEN TUINBOUW. De minister van economische zaken heeft thans bepaald, dat uit het land bouw crisisfonds ten aanzien van de fruit- en warmoezerijteelt steun wordt verleend over de hoeveelheden van de hierna vermelde producten, welke in het achter elk product vermeld tijdvak door de kweekers van die producten zijn verkocht: Bloemkool 18 Juni15 Juli 0.35 per 100 st.; tomaten 2 Juli—15 Juli 3 100 kg.; tomaten 16 Juli30 Sept. 1.50 100 kg.; kaskomkommers 4 Juni17 Ju ni 1.50 100 st.; kaskomkommers 18 Ju ni—2 Sept. 1 100 st.; platglaskom- kommers 1 Jan.2 Sept. 0.75 100 st.; spinazie 1 Jan.8 April 0,65 100 kg,; spinazie 9 April27 Mei 0.50 100 kg.; roode kool 19 Febr.1 April 0.15 100 kg.; roode kool 2 April17 Juni 0.55 100 kg.; roode kool 18 Juni26 Aug,

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2