STATER-GENERAAL. S0BPW«W»W2i gWITSERSCHE ■BALSEM "oes. bo volgt dan nog een vlucht van 1700 km naar Curasao, met een tusschen landing te La Guara in Venezuela. Te Porto Praia zal met een belasting van 10.000 kg gestart worden voor de oversteek naar Paramaribo. Voor dit Oceaan traject heeft men de machine met verschillende vernuftige instrumen ten uitgerust om den juisten koers te houden. Bovendien zullen de „Stuyve- sant" van de K. N. S. M. en de onder zeeboot K XVIII welke schepen in dat gedeelte op den Oceaan vertoeven, de l„3nip", b.v. door radiopeilingen assi- steeren. Aan de radio in het vliegtuig is natuurlijk alle aandacht besteed. Een zender en ontvanger voor korte en lange golf zijn in de machine gemon teerd. Na aankomst op Curapao zullen de tanks weer uit de machine genomen worden. Het toestel wordt daar voor passagiersvluchten in orde gemaakt, Men mag hopen dat deze Kerstvlucht tot een goed einde zal worden gebracht. Machine en bemanning zijn er in elk geval toe in staat. De laatste proefvlucht van de „Snip". Gisteren heeft de „Snip" het laatst voor zij haar groote vlucht naar West- Indië gaat ondernemen, in de buurt van Schiphol proef gevlogen. Met de beman ning aan boord en met een last van 9000 kg bestaande uit benzine en ballast heeft men start- en verbruiksproeven genomen. Alles is binnen de grenzen ge bleven, die men zich gesteld had, zoo dat men over machine en instrumenten uiterst tevreden is. Nederlandsche troepen naar het Saargebied Sneevliet in- terpelleert Ook voor Neder land is deze zaak van belang, Critiek op het beleid van mi nister Marchant. De revolutionnair-socialistische heer Sneevliet heeft gemeend een inter pellatie te moeten aanvragen over het feit, dat de Nederlandsche regeering op verzoek van den Volkenbondsraad zich bereid heeft verklaard een contingent mariniers beschikbaar te stellen voor de handhaving van de orde in het Saar gebied, voor, tijdens en na de volks stemming op 13 Januari a.s. De leden der Tweede Kamer vonden het goed; gister middag is de zaak aan de orde geko men. De heer Sneevliet schetste den toestand in het Saargebied als een uit vloeisel van het verdrag van Versailles. Spr. vreesde, dat er te luchtig wordt ge dacht over de Nederlandsche deelne ming aan de internationale troepen macht. De regeering had er de Staten- Generaal tijdig in moeten kennen. Al lerlei conflicten zijn mogelijk. De kans is groot, dat de troepen niet gaan voor parade. Wie ziet het einde? Alleen door verkrachting van de grondwet is ver huur van Nederlandsche troepen aan den Volkenbond mogelijk. Spr. stelde zes vragen: hoe lang het contingent zich in het Saargebied zal op houden, welke constructies voor het contingent aldaar zullen gelden, hoe de betrekking tot het opperbevel is gere geld, hoe de kosten zullen gevonden worden, die uit dezen maatregel voort vloeien, hoe de troepen zich te gedragen hebben bij eventueele conflicten met de bevolking of met geregelde dan wel on geregelde troepen van andere mogend heden, en welke rechtspositie voor de Nederlandsche deelnemers aan het con tingent van kracht zal zijn. De minister van buitenlandsche zaken de heer De Graeff, antwoordde dat de regeering al vóór de interpellatie voor nemens was de Kamer in te lichten. Op 8 December heeft de ministerraad in be ginsel tot medewerking aan de interna tionale troepenmacht besloten, buiten bezwaar van de schatkist. Op 10 De cember is de uitnoodiging definitief aan vaard. De zaak is ook een Nederlandsch belang, daar zij voor den vrede in 't al gemeen van belang is. Spr. zegde, dat de Grondwet niet wordt geschonden. Het gaat hier om be scherming van de belangen van den staat, welke medebrengen dat de stem ming zoo rustig mogelijk verloopt. Ieder Kamerlid ziet het belang van het sla gen daarvan. Voorts moet Nederland zich houden aan artikel 16 van het Vol kenbondsverdrag. De regeering is altijd vrij van verdere medewerking af te zien. Hoe de instructies zullen zijn, valt thans nog niet te zeggen. Het bestaan van den Volkenbond wordt door deze actie gerechtvaardigd. De heer Sneevliet repliceerde. Spr. zag in de troepenzending een bron voor internationale conflicten. De heer Boon (lib.) wees op het be lang dezer interpellatie, op de beteeke- nis der zaak voor den Volkenbond en het belang van den Nederlandschen staat, daarbij betrokken. Spr. vreesde geen moeilijkheden in het Saargebied. Overigens heeft Nederland zich alleen voor dit doel verbonden. De heer Westerman (nat. her stel) zag in de gebeurtenissen een po ging om de aandacht van het échec van den Volkenbond af te leiden. Nederland heeft met het Saargebied niets te ma ken. De juristen zullen de grondwette lijke bezwaren wel wegredeneeren. De heer Vliegen (s.d.) wees op het belang, dat de orde in het Saargebied wordt gehandhaafd door een neutrale troepenmacht. Nederland heeft hier een aangewezen taak. De heer De Geer (c.h.) achtte de troepenzending een verheugend feit van historische beteekenis dat voor de hand having van den vrede groote gevolgen kan hebben. De heer Wendelaar (lib.) zegde, dat hier een nuttige taak voor ons le ger is weggelegd; ten dienste van het recht. Spr. bracht de regeering hulde voor haar houding jegens den Volken bond en de nationale zaak. De heer v. D ij k (a.r.) zette uiteen, dat het alleen gaat om politietoezicht, om een rustige stemming te waarborgen. Spr. bracht hulde aan de regeering. De heer Schaapman (r.k.) sloot zich hierbij aan. Spr. vreesde geen con flicten. De heer v. Houten (chr. dem.) zeg de, dat hier het recht gesteld wordt bo ven geweld. Spr- was het eens met de houding der regeering. De heer W ij n k o o p (comm.) stelde e«n motie voor, het zenden van troepen niet gewenscht achtend. Ze werd niet voldoende ondersteund. De heer J o e k e s (v.d.) sloot zich aan bij de woorden van den heer De Geer. De Minister dankte voor den aan de regeering verleenden steun. De heer Sneevliet stelde een mo tie voor, de regeering verzoekende, op het zenden van troepen naar het Saar gebied terug te komen- De motie werd ondersteund door de communisten en den heer Westerman. Ze werd verworpen met 59 tegen 6 stemmen (vóór de comm. en de heeren Westerman, nat. herstel, en Sneevliet, rev. soc.). Aan de orde was hierop de begrooting van Onderwijs, K. en W. De heer L i n g b e e k (herv. ger.) betoogde, dat de hervormde scholjenj niet de dupe mogen worden van de onderwijs-reorganisatie. De heer K. terLaan (s.d.) oefen de critiek op de onderwijspolitiek van dezen minister. Zelfs heeft deze 7 open bare scholen tegen het advies van den Raad van State in opgeheven. Door de ongelijke behandeling van openbaar en bijzonder onderwijs wordt de pacifica tie aangetast. De heer T i 1 a n u s (c.h.) consta teerde, dat de minister ook bij deze begrooting de Kamer onkundig laat om trent de groote lijnen van zijn beleid. Spr. zegde, hoe moeilijk het met dezen minister debatteeren is over de spel- lingquaestie. Vereenvoudigd is de schrijfwijze in geen enkel opzicht. De heer S u r i n g (r.k.) wees qp de moeilijke taak van een onderwijs-minis- ter in dezen tijd. De minister geve bij partieele wijzigingen de Kamer inlich tingen over de consequenties voor an dere takken van onderwijs. De heer W i e 1 i n g a (a.r.) betoogde, dat de minister in de spelling-kwestie prikkelend is opgetreden. De heer Wendelaar (lib.) zegde, dat de bezuinigingspolitiek voor dezen minister hoofdzaak moet zijn. Van de verleden jaar toegezegde bezuiniging van vijftien millioen is nog niet veel te rechtgekomen. Met de tactiek van den minister in de spelling-kwestie kon spr. zich niet vereenigen. De vergadering werd hierop geschorst. Provinciale Bibliotheek. Het op 7 December vastgestelde reglement op het gebruik van de Pro vinciale bibliotheek van Zeeland, ver meldt, dat de bibliotheek dagelijks, be halve op den Zondag en in de eerste twee weken van Augustus, voor het pu bliek geopend is van 2 tot 5 uur. Met den Zondag worden gelijk gesteld de Nieuwjaarsdag, de Tweede Paaschdag, de Hemelvaartsdag, de Tweede Pink sterdag, de beide Kerstdagen en de dag, waarop de verjaardag van het Hoofd van den Staat wordt gevierd. Toegang hebben alleen zij, die den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. Verder bepaalt het reglement o.a. dat men geen boeken ter lezing krijgt als de bibliothecaris overwegend bezwaar heeft op gronden, ontleend aan den in houd van het boek of aan den persoon van den aanvrager. Alleen mogen boeken worden mede genomen als de belanghebbende zich verbindt, de af te geven boekwerken binnen een maand in den zelfden staat, waarin zij ontvangen zijn, terug te ge ven, of de waarde daarvan, volgens schatting van de Commissie voor de bibliotheek, te vergoeden. Dit geldt nle): voor de toezending van boeken aan we1 tenschappelijke instellingen, waarmede de bibliotheek in ruilverkeer staat. De commissie kan bepalen, zulks op voorstel van den bibliothecaris, dat be paalde boek- of plaatwerken niet voor uitleening in aanmerking komen. Pren ten, handschriften en kaarten worden als regel slechts uitgeleend aan weten schappelijke instellingen, waarmede de bibliotheek in ruilverkeer staat en ove rigens niet dan na uitdrukkelijk ge vraagde en verkregen toestemming dei- commissie, den bibliothecaris gehoord. Algemeen reglement voor de Polders oi Waterschappen in Zeeland. Bij Statenbesluit van 12 December 1933 is in het Algemeen reglement voor de polders of waterschappen in Zeeland de mogelijkheid geopend, om ook van het gebouwd onder alle omstandighe den desverlangd een geschot te heffen. Eenige aanvulling in het reglement zijn op dit stuk, ter zake van de stem bevoegdheid der aldus aangeslagenen b.v,, alsnog noodig, zulks mede ter vol doening aan de in hun antwoord op het A.lgemeen Verslag betreffende hun toen malig wijzigingsvoorstel gedane toezeg ging van Ged. Staten. Naast deze aanvullingen zijn in het reglement hier en daar wijzigingen en andere aanvullingen noodzakelijk geble ken, tot het aanbrengen waarvan, nu zich daartoe de gelegenheid voordoet, gelijktijdig ware te besluiten. Ged. Staten stellen daarom voor het Algemeen Reglement te wijzigigen en aan te vullen en deelen mede, dat de belanghebbenden, bedoeld in art. 13 der Waterstaatswet 1900, in de gelegenheid zijn gesteld van dit voorstel kennis te nemen. Bij de vaststelling van het ont- werp-besluit is, voor zooveel daartoe volgens Ged. Staten aanleiding bestond, met hunne opmerkingen rekening gehou den. DE BAZAAR VAN CRESCENDO. Gisterenmiddag is de bazaar, die in St. Joris gehouden wordt ten bate van de muziekvereeniging „Crescendo" ge opend. De voorzitter, de heer F. W. W i 1 - 1 e m s heette allen welkom, vooral de genoodigden, in de eerste plaats den heer L. A. Stofkoper, die zich bereid had verklaard een openingswoord te spontane medewerking van zoovelen, spreken en bracht daarna dank voor de speciaal mej. Maartense en de overige leden van het damescomité. Spr. wees er op dat het gaat om gelden voor ver nieuwing van instrumenten, partituuren en wat een muziekvereeniging verder noodig heeft. Spr, hoopte, dat de bazaar succes zal hebben en gaf daarop het woord aan den heer Stofkoper. Deze bracht dank voor de woorden van welkom en zeide dat het hem eigen lijk niet duidelijk is waarom hij is uit- genoodigd de opening te verrichten. Hij doet dat niet in een bepaalde bestuurs functie, maar wellicht heefit men bij hem eenige symphatie voor het korps vermoed. En dan heeft men juist gezien, want spr. heeft symphatie voor de ver- eeniging, die voor vermaak en kunst hare hooge taak bewust is. Zij geeft steeds bij allerlei gelegenheden spon taan haar medewerking zonder te vra gen wat zij er aan verdient. Steeds neemt Crescendo een breed standpunt in en heeft recht op den dank van het geheele Middelburgsche pu bliek. Zoo juist zeide de voorzitter, dat men geen „Oude Schoen" heeft om gel den bijeen te brengen, maar wel heeft men oude instrumenten, oude partituren enz., die vernieuwd moeten worden. Ook herinnerde de voorzitter aan het „Eendracht maakt Macht". Met de een dracht zal ook Crescendo haar naam eer aan doen en mocht het noodig zijn, dan zal ook voor haar hulp aanwezig zijn. Overigens waardeert spr. de goe de verhouding tusschen de muziekkorp sen, want ok hem is de steun aan het Middelburgsch muziekkorps sympha- tiek. Spr. uitte den hartgrondigen wensch, dat de bazaar zeer druk bezoek zou hebben en verklaarde hem voor ge opend. De aanwezigen konden nu direct een kijkje gaan nemen bij de tentjes en de attracties en dit deden ook velen, aie later in den middag kwamen en die toen tevens konden profiteeren, van den mooien zang van de Veersche schoo- nen, die onder directie van den heer P. C. J. de Graaf, verschillende liederen, waaronder zeer bekende, ten gehoore brachten. Het was er heel den avond gezellig. Niet alleen Zaterdag, maar ook Zondag zal de poppenkast vertoond worden. Dan mag er echter niet meer worden verkocht, en bepaalt de bazaar zich tot attracties. Zaterdagavond te 7 uur maakt Cres cendo bij goed weer een muzikale wan deling van het schaftlokaal langs de Houttuinen, Langeviele, Markt, Noord straat, Hofplein, Wagenaarstraat naar de Balans. DE PADVINDERSTON VOOR DEN OUDEJAARSAVOND. Het bestuur van de af deeling Wal cheren van de N. P. V., bestaande uit de H.H. dr. B. D. H. Tellegen, Voor zitter; jhr. F. Beelaerts van Blokland, Secretaris; A. H. Munnikj Penning- j meester, H. G. Horninge, C. H. Luitwie- Ier en J. J. Meijboom, leden, verzoekt; ons plaatsruimte voor het volgende: j De nood der tijden treft ons allen in meer of mindere mate, maar wel het meest hen, wier inkomen uit arbeid of vermogen tot niets is weggeslonken. Hen te helpen is ons aller plicht. Ook de padvinders hebben gemeend hierbij hun steentje te moeten bijdragen. In een vijftigtal winkels in Middelburg en Vlissingen wordt Zaterdaé a.s. een door hen eenvoudig versierde ton ge plaatst, de bedoeling is dat gij, wan neer gij voor u zeiven of voor uw ge zin in die winkels inkoopen doet, uw misdeelde stadgenooten niet zult ver geten. Koopt, als ge het gekochte zich daartoe leent, een dubbele portie: één voor u, één voor de ton; is uw inkoop daarvoor minder geschikt, dan wil de winkelier op een daarvoor aanwezige lijst wel aanteekenen wat er voor qwe rekening door hem medegegeven kan worden als straks de tonnen met haar, naar wij hopen, rijken inhoud worden teruggehaald. En zijt gij gewoon uwe bestellingen op een week- of maand boekje te doen, dan is het een kleine moeite, bij het opschrijven van uwe eigen bestellingen tevens enkele te no- teeren, die bestemd zijn voor de ton. Slechts gedurende één week doen wij een beroep op uwe medewerking en uw goed hart, den 22sten December worden de tonnen weder weggehaald, laat dan de verwachting van de jeugf niet door de ouderen beschaamd wor den. Uw gaven zullen dan in met zorg samengestelde pakketten nog voor den Oudejaarsavond bezorgd worden daar, waar de jaarswisseling juist met zoo bange zorg wordt tegemoet gezien. Maakt het ons mogelijk velen aldus te verblijden en bedenkt, dat alle beetjes helpen. £0«n 60c* pot» doos M»dei»kindscft éabWkooi (Ingez. Med.) j UITVOERING O. K. K. Een mooie avond. De Donderdagavond door de Chr. Gymnastiekvereeniging O. K. K. in de Prins van Oranje gegeven uitvoering heeft een geheel gevulde zaal belang stellenden getrokken. De voorz., de heer De Munck, open de den avond met een kort woord van welkom, in het bijzonder gericht tot 't bestuur van de C. J. V., ds. Homburg, de afgevaardigde van de zustervereeni- ging te Vlissingen en den heer Van 4er Boef, hoofdbestuurslid. Het tamboer- en pijperskorps „Ex celsior" speelde nu eerst eenige mar- schen, en trad daarna, in den loop van den avond, nog een paar maal op, en telkens met een welverdiend succes. Al le nummers bleken goed ingestudeerd te zijn en werden vlot en zuiver van toon ten gehoore gebracht. Van de gymnasten kwamen het eerst de jongste meisjes op het tooneel met vrije oefeningen. Een licht maar aantrek kelijk nummertje door de vlotte uitvoe ring. Na de pauze werd dit nummer op verzoek nog eens herhaald. Het num mer paard, van de heeren, was van be hoorlijke kwaliteit. Waarschijnlijk kun nen enkele turners beter want de com binaties mislukten nogal eens. De knots oefeningen van de dames afd. A., wa ren zeer goed. Vlot en soepel werden alle bewegingen uitgevoerd. De vrije oefeningen van de jongens afd. A en daarna het nummer brug van de jon gens afd. A. en B. zaten er eveneens goed in. Daar is veel goed materiaal voor de toekomst bij De heeren tra den voor de pauze nogmaals op. Dit maal met een staafoefening, die correct en pittig uitgevoerd werd. Over de rhythmische oefening van de damesafd. B, is ons oordeel niet onverdeeld. De figuren zaten er goed in en voor de lichaamsontwikkeling had deze oefening zeker zijn waarde. Doch aan de aesthe- tische eischen werd slechts zeer ten- deele voldaan. Men reike in deze in de turnwereld niet te hoog! Alle turnsters zijn nu eenmaal geen Anna Pavlowna's In de pauze werd nog even het woord gevoerd door het hoofdbestuurs lid den heer Van den Boef. Spr- betuig de zijn bewondering voor hetgeen O. K. K. reeds had laten zien, en herin nerde er aan, dat deze vereenigintf 't volgend jaar 30 jaar bestaat. De 150 le den van thans, aldus spr. moeten er dan 300 zijn, want ik zie nog teveel jon-j gen menschen in de zaal die geen turn- kleeding aan hebben. Spr. wees daarna op de groote waarde van de gymnas tiek voor lichaam en geest en besloot met een opwekking om lid van O. K. K. te worden. I Na de pauze werden de turndemon- straties vervolgd met rekwerk van de heeren. We constateerden daarbij, dat O. K. K., hoewel het de achterliggende jaren verscheidene goede krachten ver loor, op weg is deze schade in te ha len. Na een behoorlijk nummer paard- springen van de dames afd. A voerden de oudere jongens een mooie en nut tige vrije oefeningen uit, waarvoor ze wel een extra woord van lof verdie nen. Een dergelijk nummer van de oude re meisjes werd al even serieus en cor rect ten beste gegeven. Jammer dat dit aardige groepje kleine maar ernstige turnsters maar eenmaal optrad! De brugoefening van de damesafd. B had b.v. kunnen vervallen. Wel werden de eenvoudige oefeningen behoorliik uit gevoerd, maar ze zijn nu eenmaal niet zoo aantrekkelijk als een nummertje van de jeugd. Met een prima vrije oefe ning van de heeren en een aantrekke lijk nummer vlagzwaaien van de jongere dames werd de uitvoering besloten. Als we daar nog bij vermelden, dat eenige mooie groepen opgesteld wer- j den, en de heer Kooy nog eenige zeer mooie staaltjes van zijn kunnen ten beste gaf, dan laat zich begrijpen, dat het geheel aantrekkelijk was. Het pu bliek toonde zich dan ook zeer voldaan over deze uitvoering. Dt. Homburg sprak vervolgens nog een slotwoord. We hebben, aldus spr.. een goeden avond gehad, want we zijn geweest in het land van de schoonheid. We hebben den mensch gezien in zijn kracht en schoone gestalte. Spr. wees daarna eenerzijds op het gevaar, dat de belangstelling voor het lichaam te zeer gaat overwegen het oude Grieken land ging aan de cultuur van het lichaam ten onder en anderzijds op het ge vaar, uitsluitend de geest als alleen van belang op den voorgrond te stellen. Spr. haalde hier de woorden aan van Lucas, als hij schrijft: „en Jezus nam toen in wijsheid, en in grootte en in genade bij God en de menschen". Spr. ging verder in op den zin van deze woorden, die op het belang duiden van de ontwikke» ling van het Tichaam zoowel als van den geest, waarbij genade noodig is, om den waren mensch Gods te vormen, zooals God die bij zijn schepping bedoeld heeft. Ds. Homburg eindigde daarna met ge bed. Collecte Crisiscomité. De wekelijksche collecte voor het Plaatselijk Crisiscomité bracht f 63,20 op. Vijf-en-twintig jaar priester. Dinsdag 18 December a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de rector van het St, Joanna Ziekenhuis, de heer C. Jan sen, tot priester gewijd werd. Districtsvergadering Ned. Chr, Landarbeidersbond. Donderdagmiddag hield de Chr. Land- arbeidersbond in het Schuttershof alhier een druk bezochte vergadering van af- deelingen op Zuid- en Noord-Beveland, onder voorzitterschap van den heer P Luikenaar te Wolfaartsdijk. Eerste spreker was de heer A. Vinger ling, hoofdbestuurder, die sprak over het onderwerp: „Moed houden". Wie moedeloos is, is pok machteloos. Dit geldt, aldus spr., ook voor het or ganisatieleven. De leden van de Chr. vakorganisatie hebben geen reden voor moedeloosheid, want twee voorwaarden zijn er om moed te houden, n.l. de ze kerheid dat we 'n taak te vervullen heb ben en de wetenschap dat God helpt, De taak in de vakorganisatie is meer dan de contributie betalen en de uitkee- ring in ontvangst nemen. Als Christelijk georganiseerden staan we op een eigen grondslag en hebben we eigen levensvi sie. Zeker, er zijn moeilijkheden, die we niet wegdoezelen. Maar God maakt de wereldgeschiedenis. Dat geeft vertrou wen. Ook de wetenschap dat we een or ganisatie hebben. Er is door haar werk al heel wat op Z. en N. Beveland tot stand gekomen. Zonder de organisatie zouden de loonen nog veel lager zijn. Wat zou er zonder de organisatie zijn terecht gekomen van werkloozenzorg en steunregeling? De gemeentebesturen er kennen de organisatie en plegen overleg. Ook sommige werkgevers. Overleg en overeenstemming ontbreken juist daar waar de organisatie zwak is. Hierin ligt een les voor de arbeiders. We moeten niet de moeilijkheden gebruiken om de menschen op te zetten, maar ze door rustigen organisatorischen arbeid trach ten op te lossen. Tweede spreker was de heer H, Oudekerke, secretaris-penningmeester van den Bond te Utrecht. Deze sprak over: „Zegen verplicht". Spr. herinnerde aan het 25-jarig be staan van het Chr. Nat. Vakverbond dat dezen zomer te Utrecht ik gevierd- Daarna zette spr. in den breede uiteen wat de Chr. Vakbeweging voor de ar beiders, hun gezinnen en voor ons volks leven is geweest, zóó zelfs dat op de jubileum-samenkomst te Utrecht hiervan is getuigd door vertegenwoordigers der regeering. Hoe anders was, dat 25 jaar geleden. Toen overal miskenning en minachting. Ook de arbeiders moesten wakker ge schud. Hij was nu eenmaal gewoon ge raakt aan zijn menschonwaardige poei- tie. Maar in hoofd en hart van den ar beider zijn groote veranderingen vol trokken. Groote hulde brengt spr. aan de pioniers en de voortrekkers van wier ar beid wij nu de vruchten plukken. Zij hebben van istonde aan geijverd voor overleg en collectief contract, zulks in tegenstelling van de moderne vakbewe ging. Van zekere zijde hunkert men er naar dit weer van de baan te krijgen en terug te keeren tot het oude stelsel van de z.g.n. vrijheid. Spr. wekte daarom op tot groote ac tiviteit. De organisatie moet op peil wor den gehouden. Geen kankeraars maar bouwers hebben we noodig, temeer om dat de bedrijfsradenwet er is en het feitelijk van de arbeiders afhangt of de ze in werking kan treden. We zijn wel op den goeden weg maar het ideaal is nog niet bereikt. WAUSHEREÜ. DOMBURG. Een dreigend tekort aan leerlingen op de school van de gerefor meerde gemeente te Aagtekerke met daarop volgend ontslag van een leer kracht heeft het schoolbestuur actief gemaakt met het resultaat, dat eenige ouders uit Domburg en Oostkapelle hun f

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6