KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. RECHTSZAKEN. BUITENLAND. INGEZONDEN STUKKEN. MARKTBERICHTEN. mu-mnum, N00RD-BEVELAND. ZEEUWSCK-VLAANDEREN W.D. BELGIE. ENGELAND. DUITSCHLAND POLEN. OOSTENRIJK. VEREENIGDE STATEN. en dat de werkverschaffing op 3 De cember geopend is. Hierna ging de Raad over in besloten vergadering. Na heropening deelde de "V o o r z. mede dat Ged. Staten hebben verwezen naar het rapport-Schouten betreffende de jaarwedde-verlaging van den gemeente-werkman. B. en W. stel den voor het verlagingsbesluit zoo te redigeeren, dat de verlaging over het eerste jaar niet meer bedraagt dan 5 pet., wat goedgevonden werd. Naar aanleiding van een opmerking van Ged. Staten werd de verordening op de heffing van gelden ingevolge de Besmettelijke Ziektenwet gewijzigd, wat betreft de bijdragen, door de ingezete nen te betalen. Een voorstel van B. en W'. dat mo torrijtuigen na zonsondergang in de kom der gemeente niet verlicht behoeven te zijn, werd aangenomen, evenals een voorstel tot verhooging van de maxi mum-snelheid van 20 op 30 km per uur. Aangezien op 31 December a.s. de vrijstelling voor het geven van gymna stiekonderwijs vervalt, werd op voor stel van B. en W. besloten opnieuw vrijstelling aan te vragen. In behandeling kwam het voorstel van B. en W. om geen brandstoffentoeslag te verleenen aan werkloozen, geplaatst bij de werkverschaffing. De hr. D e Y i s s s e r vond dat, sommigen wel kolentoeslag noodig hebben.JDe Voor zitter wees er op, dat ook getij- verlet wordt betaald. Hij achtte brand stoffentoeslag, met het oog op de ver houding tusschen de loonen in werkver- schaffng en vrije bedrijf, niet gewenscht. De hr. D e K a t e r wilde de gezinnen van 3 en meer personen brandstoffen- toeslag verleenen. De hr. P o 1 d e r- d ij k wilde op dit onderwerp terug komen als het noodig blijkt bijv. bij vorst en dan alle arbeiders, ook die in het vrije bedrijf, den toeslag verleenen. Het voorstel van B. en W. wordt daar na aangenomen met zes stemmen voor en 1 tegen (De Kater). Een verzoek van het bestuur der Chr. school om de vèrgoeding administratie kosten van 0.25 op f 0.50 per leerling te brengen, werd op voorstel van B. en W. aangenomen. Goedgevonden werd de jaarwedden van enkele ambtenaren op voorstel van B. en W. met 5 pet. te verhoogen, we gens het verhoogde pensioenverhaal. De belooning van de brandweerman nen voor verrichte diensten bij den laat stelijk plaats gehad hebbenden brand werd bepaald op 30 ets. per uur, voor bewakingsdiensten op 0.35. Devoor- z i 11 e r deelde nog mede, dat de kos ten van hulpverleening door de gemeen te Middelburg bij dien brand bedragen 73.85. De hr. De Kater vroeg het oordeel van den burgemeester over de motorspuit en over het personeel der vrijwillige brandweer. De v o o r z. ant woordde, dat het personeel goed vol doet, doch dat de slangen teveel lijden door het schuren over den grond. Hij achtte hierin verbetering mogelijk, als de waterleiding er eenmaal is. Hij heeft van den Zeeuwschen Prov. Brandweer- bond advies gevraagd betreffende de wenschelijkheid van verplichte of vrij willige brandweer. Op voorstel van B. en W. werd geen bijdrage verleend aan de commissie tot bestrijding der iepenziekte. Aan de orde was hierop de begrooting 1935. De v o o r z. zegde, dat door de door de regeering voorgestelde veranderde belastingheffing, deze gemeente onge veer f 350 aan belastingen zal derven, waar tegenover staat een verhoogde bij drage in de kosten van werkverschaf fing enz .van-/ 1500, zoodat de gemeen te bij de nieuwe regeling 2000 schade heeft. Toch had spr. hoop voorloopig buiten de saneering te blijven. De be grooting is vooraf naar Ged. Staten ge weest en is zonder belangrijke aanmer kingen teruggekomen. Dit werd door den Raad met genoegen vernomen. De hr. V e r 1 a r e prees het zuinig beheer van B. en W., maar betreurde het, dat elke nieuwe begrooting weer belastiiig- verhooging noodzakelijk maakt, ook de ze weer. De V o o r z. antwoordde hier op, dat dit alleen betreft heffing van 40 opcenten op de Vermogensbelasting, waaraan .alleen de beter-gesitueerden betalen. De jaarwedde van den ambte naar ter secretarie werd met 25 ver hoogd zoodra de ambtenaar zijn diplo ma behaald heeft. Een voorstel van B. en W. om den havenmeester 10 gratificatie toe te kennen, wegens buitengewone werk zaamheden, werd verworpen met 5 te gen 2 stemmen. (Tegen De Kater, De Visser, Verlare, Koopman en De Gof- fau). Bij den post „vergoeding aan den gem. veldwachter voor kleeding en uit rusting" stelde de hr. Koopman voor den veldwachter voortaan van gemeen tewege te kleeden, dit zou z.i. voordee- liger zijn dan elk jaar de vergoeding te betalen van f 125. Wethouder De G o f- f a u ging hiermee accoord. Nadat de V o o r z. een en ander had uiteengezet, blijft de post gehandhaafd. De hr. Koo p m a n vroeg, of de hooge post voor brandstof voor de school misschien verminderd zou kun nen worden, door de levering der kolen aan te besteden. De V o o r z. zegde toe dit nader in de vergadering van B. en W. te zullen bespreken, De begrooting werd daarna vastge steld in ontvangsten en in uitgaven op een bedrag van 42381, met een post van onvoorziene uitgaven van 1041. V» 1Ak: de Bij de rondvraag kwam nog ter spra ke de ophaaldienst van huisvuil en het productief maken der ledige aschbak- ken en verbetering der schuilkeet bij de werkverschaffing het ileggen van den Rijksweg NieuwlandVlissingen en het eenrichtingsverkeer in de kom der ge meente op den Molendijk. Over al de ze zaken zullen B. en W. in een volgen de vergadering advies uitbrengen. HANSWEERT. Het mosselvaartuig ZZ 9 heeft gistermorgen op de Schelde opgevischt gasboei SvN NvB, welke van zijn plaats gedreven was. Tijdens dikken mist is gistermor gen nabij Bath omhoog gevaren het mo torschip „Rhenus 43", geladen met stuk goed van Antwerpen naar Duitschland. Tijdens .dikken mist is gistermor gen nabij Ooltgensplaat omhooggevaren het sleepschip „Damco 12", geladen met stukgoed van Duitschland naar Antwer pen. WISSENKERKE. Maandagmiddag werd onder groote belangstelling der werkloozen het ontspanningslokaliteit voor jeugdige werkloozen geopend dooi den voorzitter der commissie, burge meester Geuze. Spr. schetste het leven der jeugdige werkloozen als braak-lig- gend land waarop het onkruid gelegen heid heeft om welig te tieren. Hij hoop te, dat dit ontwikkelings- en ontspan ningslokaal als een der werktuigen mo ge dienen om die akkers vruchtbaar te maken. Voorts bracht hij dank aan de geefsters en gevers voor den financi- eelen steun, waardoor het werk is kun nen beginnen, alsmede aan het gemeen tebestuur voor de beschikbaarstelling dezer verlichte en verwarmde lokali teit. Na de jeugdige werkloozen gewe zen te hebben op de noodige medewer king voor het welslagen van dit nuttige werk, verklaarde de voorzitter het lo kaal geopend. OOSTBURG. Alhier was het Dinsdag weer verplichte levering van .slachtvee; ruim 130 stuks zijn voor het Rijk ver zonden. n—ii Mui 1 er voorziening in de vacature van kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk te Aardenburg, ontstaan door het overlijden van den heer K. L. Reepma ker, is benoemd de heer I. A. de Brau- wer. Hoe nemen de dieren de wereld waar? Voor het Natuurkundig Gezelschap te Middelburg hield Maandag prof. dr. H. J. Jordan uit Utrecht een lezing over: „Hoe nemen de dieren de wereld waar?" Op de dezen spreker eigene sugges tieve boeiende wijze, heeft hij zijn ge hoor een kijk gegeven in de waarne mingswereld der dieren, gefundeerd op vernuftig uitgedachte proeven. De laag ste dieren nemen waar met hun opper vlak en reageeren op prikkels, die hun aangenaam of onaangenaam zijn. Men kan hen voor den gek houden door ze koolzuurhoudend water zonder de daar bij behoorende bacteriën te verschaffen. Zij zoeken toch dit water op. Een water- polyp in bouillon zal gaan eten bij aan raking van een vangarm met een gla zen staaf even goed als bij die van wer kelijk voedsel. Een zeeëgel zal ook bij ne aanwezigheid alleen van de chemi- sches toffen, die een zeester gewoonlijk afscheidt, reageeren alsof er een zeester aanwezig is. Bij hoogere dieren met een zenuwstelsel begint er eenige overeen stemming met den mensch te verschij nen. De mensch is bij zijn waarneming psychisch gebonden aan bepaalde meet kundige vormen: rechthoek, cirkel, ku bus, bol, ellips, enz. Zooals spreker door op het doek gebrachte teekeningen aan toonde. Ook de bekende verschijnselen van gezichtsbedrog hangen samen met oervormen in onze psyche, welke men die van den „homo faber", den techni- schen mensch zou kunnen noemen. Merkwaardig is, dat men eenige ver schijnselen van gezichtsbedrog bij den mensch evenzoo bij visschen en bijen heeft kunnen constateeren, waarbij zeer frappant is, dat een witte cirkel in een oranje omgeving, die ons door con trastwerking blauw schijnt, ook op de bijen diezelfde werking blijkt te heb ben, Voor rood en groen schijnen de bij en kleurenblind te zijn. De gespleten fi guren maken op deze insecten den sterk- sten indruk. Ook blijken ze verschil in verhouding van afmetingen, dus samfen- hang te kunnen waarnemen. Kleine worpjes, die gewend zijn zich in de richting der zwaartekracht te be wegen, zullen onder den invloed van middelpuntvliedende kracht, veroor zaakt door een in het water draaiende schijf, een richting aannemen, die toe komt aan de resultante van middelpunt vliedende- en zwaartekracht. Mieren hebben een waarnemingsver mogen voor helling, maar het belang wekkendst bij deze merkwaardige dier tjes is wel hun richtings- en podometer- zin. Een mier beweegt zich in de rich ting van haar nest, op een bepaald punt van haar weg, op 4 m afstand van het nest, wordt het zijdelings verplaatst en op die nieuwe plaats 90° in stand ge draaid. Het dier neemt nu toch weer de richting evenwijdig van de vorige aan en 'maakt op 4 m afstand zoekbewegin- gen. Vele insecten zijn bij het vliegen ge woon een constanten hoek met de licht stralen te maken, zoodat ze een logarith- mische spiraal om de lichtbron beschrij ven en onherroepelijk in de vlam te recht komen. Voor de mieren is de zin voor vorm soms noodlottig, doordat ze vijanden, die in vorm veel op mieren lijken, in haar nest toelaten. De spin, die blind is, maakt haar kun stig web door haar fijnen waarnemings zin voor spanning en trilling. Klimmen wij hooger op, dan verschijnt eenig elementair technisch begrip bij sommige apen. Een chimpansee, die ont dekt had, dat hij door samenvoeging van twee stokken een banaan had kunnen bemachtigen, toonde zich over die uit vinding zoo verheugd, dat hij vergat de banaan te eten, en telkens meer voor werpen met dien stok naar zich toe haalde. Eerst bij den mensch vinden wij begrip van causaal gebeuren, wetenschap en cultuur. De zeer interessante proeven, die tot de behandelde conclusies hebben ge leid, werden door vele lantaarnplaatjes opgehelderd. De begaafde spreker had een welver diend applaus, als dank voor het gebo- dene, in ontvangst te nemen. ARNOLD SPOEL f Propagandist voor den Volks zang. In het Diaconessenhuis Bronovo te 's-Gravenhage is na een daar ondergane operatie op 75-jarigen leeftijd overleden de algemeen bekende toonkunstenaar en volkszangleider Arnold Spoel. Arnold Spoel's leven is gekenmerkt door een groot ideaal: goeden zang voor en door het volk. Ajanvankelijk werd hij voor het onderwijs opgeleid, doch na zijn diploma behaald te heb ben is hij slechts een half jaar als on derwijzer werkzaam geweest; de zang trok hem meer dan de school en hij gaf zich aan de muziekstudie. In 1884 kwam hij aan de opera te Berlijn, het jaar daarna werd hij be noemd tot leeraar in koorzang en in 1889 eveneens in solozang en solfège aan de Kon. Muziekschool te s-Graven- hage. In deze stad heeft hij verder het belangrijkste gedeelte van zijn leven doorgebracht en ook zijn grootste werk zaamheid ontplooid als leider van zang- vereenigingen, als componist en niet 't minst als groot propagandist voor den volkszang in ons land. Het jaar der mobilisatie gaf Spoel den grooten stoot, om zich met hart en ziel aan den goeden nationalen volkszang te gaan wijden. Het Haagsche Volkszang koor en Arnold Spoel zijn twee facto ren, waardoor de veredeling en verbrei ding van den zang onder het Nederland- sche volk sterk bevorderd zijn. Als Spoel ergens kwam, werd de avond 'n succes. Zijn groot enthousiasme voor Vorstenhuis en volk, zijn rappe praat- tant en het pittige tempo, waarmee hij steeds liet zingen, waren onweerstaan baar. Zijn compositorische werkzaamheid lag vooral op het terrein der liederen en kenmerkend voor zijn nationaliteitsge voel is wel, dat zijn ruim 100 werken op dit gebied bijna alle Nederlandsche lie deren zijn; overbekend is o.a. „Wij wil len Holland houen", terwijl „Van een Koningsvrouwe" en „Ons prinsesje" ook op Spoel's naam staan. Politierechter te Middelburg. In de zitting van Dinsdag 11 Dec. werden de volgende personen gedag vaard: E. S., 59 j„ zonder beroep te Sou burg, wegens beleediging van J. M, Vermeulen te Groede op 27 Oct. 1934. Eisch en uitspraak f 10 b. s. 5 d.h. H. S., 39 j„ schipper, zonder vaste woonplaats, wegens wederspannigheid tegen den agent van politie Hage te Ter Neuzen op 29 Oct. 1934, toen deze hem terzake van openbare dronken schap wilde opbrengen. Eisch en uitspraak f 15 b. s. 10 d.h. A. C. de B., 20 j„ slager, Stekene, wegens het niet voldoen aan de vor dering van den assistent Geelhoed om met zijn rijwiel halt te houden, toen hij op 12 October 1934 te Koewacht een rijwiel bereed. Eisch f 15 b. s. 10 d.h. Uitspraak f 15 b. s. 5 d.h. J. M., 30 j., chauffeur, Hontenisse, wegens diefstal van 8 liter benzine, toebehoorende aan de Zeeuwscfc-Vl. Tramweg Mij. te St. Jansteen op 2 en 5 October 1934. Eisch en uitspraak f 25 b. s. 10 d.h. Wa. A., echtgenoote van P. I. N„ 26 j„ zonder beroep te Middelburg, werd op 28 Augustus 1934 door den politierechter te Middelburg wegens mishandeling van Maria Struijer te Hulst op 7 Juni 1934, bij verstek ver oordeeld tot f 20 b. s. 10 d.h. Verdachte was tegen dat vonnis in verzet gekomen. Eisch en uitspraak bekrachtiging verstekvonnis. Ie. F. P. W„ 39 j., bankwerker en 2e. F. F. B„ 35 j,, koperbewerker, beiden te Souburg,, wegens diefstal van 6 zakken met aardappelen, toebehoo rende aan J. van Soelen te Souburg, in den nacht van 18 op 19 October 1934. Eisch en uitspraak f 15 b. s. 5 d.h. plus 1 maand gev. voorw. F. F. B., 35 j., koperbewerker te Souburg, wegens diefstal van een hoe veelheid aardappelen, toebehoorende aan Jan Flipse in October 1934 te Sou burg. Eisch en uitspraak f 10 b. s. 5 d.h. plus 1 maand gev. voorw. met proeftijd van 3 jaar. J. K., 30 jaar, koopman te Vlissingen, wegens mishandeling van Marinus van der Wekken te Vlissingen, op 7 Novem ber 1934. Eisch en uitspraak 20 of 10 d. h. W. L. B„ 24 jaar, arbeider, Wissen- kerke, wegens diefstal van 2 schilderij tjes, toebehoorende aan A. W. van de Vaate op 25 Augustus 1934 te Wissen- kerke. Eisch 25 of 10 d. h. Uitspraak f 15 of 5 d. h. P. I. v. L., 32 jaar, koopman, Goes, wegens diefstal van eenig geld, toebe hoorende aan Jan de Looff te Kortgene op 29 October 1934. Eisch en uitspraak 1 maand gev. J. A. B., 33 jaar, visscher, Ierseke, wegens wederspannigheid tegen de con troleurs Olree en Cornelisse, bij het in- beslagnemen van 2 kreeften, te Ierseke, op 2 November 1934. Eisch 25 of 10 d. h. Uitspraak 20 of 10 d. h. J. P., 47 jaar, werkman te Ierseke, wegens wederspannigheid tegen de po- litie-ambtenaren Nijssen en Van den Driest te Ierseke, op 29 September j.l., toen die ambtenaren hem beetpakten wegens openbare dronkenschap. Verdachte was te dier zake op 13 Nov. j.l. bij verstek veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Daartegen w^s hij in verzet gekomen. Eisch: verzet vervallen verklaard. Uit spraak idem. Millionnair zonder het te weten. De slager F. de Cruijenaere te Ieper.en, liet dezer dagen zijn loten der „Ver woeste Gewesten" op een bank nazien, wat verscheidene jaren niet gebeurd was. Hierbij bleek, dat de groote prijs van een millioen frank drie jaar geleden op een der loten was gevallen. De man was zoodoende reeds drie jaar million nair, zonder het te weten. Een afgrijselijke dood, Een afschu welijk verhaal melden de Engelsche bla den uit Greystones in het Iersche graaf schap Wicklow. Een 32-jarige loodgieter was Zater dag op een boerderij geroepen om re paraties te verrichten aan een put. Hij stond daartoe op een ladder. Op een oogenblik gleed hij uit, hij greep zich vast aan den rand van den put, die in stortte en O'Leary, zoo heette de man, tot aan zijn schouders bedolf. Toch zou O'Leary misschien zich zelf nog hebben kunnen bevrijden, ware het niet dat 'n zijner voeten klem zat onder het inge storte metselwerk. Wel wist hij zijn ar men vrij te krijgen, zoodat hij voedsel en drinken tot zich kon nemen, dat men van boven met touwen liet zakken. Toen de pogingen om van bovenaf hulp te verleenen niet slaagden men durf de niet te veel te ondernemen uit vrees voor een nieuwe instorting, welke den man geheel bedolven zou hebben be gon men een gang van buitenaf te gra ven. Ook had men chirurgische instru menten neergelaten in den 15 m diepen put om den man in staat te stellen zelf zijn been, dat klem zat, af te zetten. Daartoe miste hij echter den moed, of althans de kracht. Koortsachtig werkte men aan den looppgraaf, die O'Leary moest bevrijden. Om den ongelukkige voor verstikking te bewaren, blies men zuurstof in den put. Hij kreeg een brand weerhelm, om zijn hoofd tegen neerstor tende brokken van den putmuur te be schermen. Intusschen werd zijn stem steeds zwakker en kwam men tot het besef, dat redding alleen nog mogelijk zou zijn als zij snel in haar werk ging. Toen de redders nog slechts enkele de cimeters van den ongelukkige verwij derd waren volgden er nieuwe instor tingen. Toen was de ongelukkige niet meer te redden. Reeds eerder waren hem de sacramenten der stervenden toe gediend- Men hoorde hem nog zeggen: „Ik sterf". Toen moet hij den laatsten adem hebben uitgeblazen. O'Leary's oude vader en een jongere broer zijn niet van den put geweken en hebben den ongelukkige tot het laatst toe moed ingesproken. Gevangenen krijgen geen Kerstpaket- ten, Officieel wordt medegedeeld, dat de gedetineerden in de Duitsche straf gevangenissen en andere strafinrichtin gen dit jaar geen Kerstpakketten zullen mogen ontvangen. Hun verwanten en vrienden zijn gewaarschuwd, dat even tueel toch verzonden Kerstpakketten aan de afzenders geretourneerd zullen worden. Handelaars in blanke slavinnen ge pakt. Het is de politie te Warschau gelukt een groote, goed georganiseerde bende van vrouwenhandelaars op hei spoor te komen, en de hoofdpersonen te arresteeren. Aan het hoofd van de bende stond een zekere Sternberg, als mede een mevrouw Fischer. De wijd vertakte organisatie had helpers en me deplichtigen in alle groote Poolsche ste den. De meisjes, waarvan de bende zich meester maakte, werden naar Zuid- Amerikaansche havensteden gevoerd. De leider van de vrouwenhandelsbende kon even vóór het vertrek van een nieuw transport blanke slavinnen ge arresteerd worden. Eveneens slaagde de politie er in, een groot aantal tusschen- personen en helpers achter slot en gren del te brengen. Eerst soldaat, dan ambtenaar. Bondskanselier Schuschnigg heeft in een te Innsbrück gehouden rede gezegd, dat slechts die jongeman een openbare be trekking zal kunnen krijgen, die ten min ste een jaar vrijwillig heeft gediend bij het bondsleger. In een tweede rede te Innsbrück verklaarde de bondskanselier: „Wie niet voor den staat heeft gestre den, heeft geen grond meer voor de aanspraak, mede te werken aan den op bouw van dezen staat. Wie niet heeft gediend als soldaat, heeft geen aan spraak op een betrekking in openbaren dienst." Slachtoffers van ondeugdelijke alco hol. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn in de havenwijk van Port land in den staat Oregon 11 mannen gestorven na het gebruik van ondeug delijken alcohol, terwijl velen ernstig ziek waren geworden. Van deze laatsten zijn thans weer 12 mannen overleden. De alcohol was afkomstig uit een dro gisterij ter plaatse. Vier drogisten zijn gearresteerd en beschuldigd van dood slag wegens het verkoopen van methyl alcohol. KERSTCOLLECTE LEGER DES HEILS. Het Kerstfeest nadert! Veel mensch en zitten in grooten nood. Ook al geven verschillende instellingen het allernoodigste. Gelijk ieder jaar, maakt het Leger des Heils zich op om gelden te verzamelen teneinde in de woningen onzer armsten ook eenige vreugde op den Kerstdag te kunnen brengen. Er zijn honderden aan vragen. Om daaraan te kunnen voldoen en eenige levensmiddelen, brandstof of mis schien ook warme kleeding te kunnen bezorgen, is veel geld noodig. Ieder pak je, op zijn minst 3, wordt al 1500 voor 500 pakken enz. Er zijn er wel meer noodig in dezen tijd. Laat ieder, die ook maar iets missen kan, mededeelzaam zijn en een gave storten in de Kerstpotten, of teekenen op de lijsten en offeren op den bloem pjesdag. Op den Kerstdag was er eenmaal Groote Blijdschap. Deze werd verkon digd. 't Leven is zoo armelijk. Er wordt zooveel kapot geknaagd waardoor er zoo weinig blijdschap is. Maar op den Kerst dag streeft toch een ieder naar vreugde en zoekt ieder naar vrede. Geeft die toch ook aan onze armen. Laat men toch niet altijd en steeds aan zich zelf denken en een oogenblik nadenken om te treden in de behoeften van anderen die toch al zoo misdeeld zijn. Moge er iets gevoeld worden van de oneindige liefde, die zich uitsprak in het verschijnen en de zelfoverave van het kind in Bethlehem s kribbe- Beluistert nu vooral lezers en lezer essen, nog eens zijn woord! Wat gij aan de minste mijner broeders gedaan hebt, hebt Gij aan Mij gedaan! Wat Gij thans vooral aan Uw armste zusters en broe ders doet, doet Gij aan Hem, Helpt daarom het Leer des Heils met alle liefde van Uw hart. Middelburg, 'December 1934. De Officieren. Middelburg, 11 Dec. Op de vei ling deden: Veldsla 310 c„ spinazie 1624, postelein 10, spruiten 412, wit lof 918, schorseneeren 12, koolrapen 1,52, wijnpeeën 1—2, roode 2, peeën 12, uien 12,5, kroten 2, witte kool 2, tomaten 25, alles per kg. Peeën 1 3,5, rapen 1—2, kroten 2—3,5, prei 3,5 7, selderie 14,5, knolselderie 12,5, peterselie 0,5, rammenas 1,5, chrysan then 7—8, alles per bos. Savoye kool 25, roode kool 24, boerenkool 1 2,5, witte kool 13, bloemkool 217, andijvie 0,52, kropsla 0,51, druiven 18, alles per stuk, Frambozen 22 per doos. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M burg.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6