Zoo n erge Hoofdpijn? AKKER.CACHETS KERKNIEUWS. SPORT. ONDERWIJS. KUNST EN WETENSCHAP. HANDEL EN NIJVERHEID. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. SCHETSEN VAN DE HOEVE. SOES. WALCHEREN. 2UID-BEVELAND. "AKKERTJES" één jaar. Het is z.i. tegenstrijdig een re serve te maken uit de helft van het goed slot 1933 en aan de andere zijde een tiende uit de reserve van het grondbe drijf weg te nemen. Andere leden kon den zich volkomen met het financieele beleid van B. en W. vereenigen. Inzake het reserveeren van deelen van batige sloten geven Ged. Staten inzake de pro vinciale middelen het voorbeeld. Een lid stelde nog de vraag of er rekening mede is gehouden, dat de steun, welke ver strekt wordt aan werkloozen, die niet onder de cr'sisregeling vallen, straks ook voor subsidie in aanmerking komt. Bij de behandeling der uitgaven, is o.a. gediscusieerd over de door en W. ge troffen .regeï'ng betreffende hét taxi bedrijf, men meende o.a. dat een garage houder verschillende taxi's zendt en ie mand met één wagen dan geen kans krijgt, men wilde een maximum aantal stellen, een iander wilde hen, wier wa gens steeds goed blijken te zijn bij de de keuring, vrij stellen van betalen. Een lid meende te moeten waarschuwen te gen het onbehoorlijk snel rijden, sinds de maximum snelheid is opgeheven. Nog een l:d wilde ook het helder verlichte Stationsp'ein betrekken onder de plaat sen waar de auto's zonder licht mogen staan. Een der leden wenschte zich weder om tegen de subsidie voor de burger wacht te verklaren. Men stelde de vraag of B. en W. reeds stappen deden om tol huurverlaging te komen voor de woningbouwvereenigin- gen, terwijl men het pogingen zou wil len zien aangewend om het rentetype der desbetreffende leeningen verlaagd te krijgen. Gevraagd werd naar plannen tot over brugging van het zgn. haventje van Meijer. Uitvoerig stond men ook weer stil bij den post subsidie Openbare Leeszaal, er waren leden d'e hier tegen zijn omdat het bestuur geen gevolg heeft gegeven aan den wenk om revolutionnaire lec tuur te verwijderen. Andere leden wezen op het groot nut der leeszaal ook voor werkloozen en onder deze ook de intel- lectueele. Een der leden, die principieel tegen de kermis is, meende, dat er 'n deze tij den evenals in de mobilisatie, alle aan leiding is de kerm's niet te laten door gaan. Een der leden vroeg hoe het komt, dat er zulkeen groot waterverlies is. In 1933 was dit 99 000,33, hiervan komt 11,000 m3 voor rekening van een lek te Souburg, en ook het door de brandweer verbrtiikfè water, doch dan is er toch nog eên groot ver'ies. Dit lid wil een on derzoek of het bedrijf soms veel slechte meters in gebruik heeft. Een lid wilde weer terugkomen van de tweemaande- iijksèhe óp de maandelijksche betaling der Waterleiding gelden en een ander lid kwam op tegen overwerk belooning voor de amb'tena'ren der waterleiding die 'töch reeds een hoogere belooning genieten dan he't over:ge gemeenteper- soneel. Nog is opgemerkt, dat er misbruik wordt gemaakt van het volksblad, een lid heeft er zich over verbaasd wie alle- maa1 van het volksblad gebruik maken. Een ander lid beaamde, dat inderdaad van het volksblad een veelvuldig ge' bruik gemaakt wordt. Dit mag z.i, er echter niet toe leiden om bedoeld bad nu maar op te heffen. De slacht. Breed v'amde een oranjeroode gloed door den grijzen mist. De reuk van ver brand varkenshaar trok met het flauwe Westenwindje mee langs de schuur,., het huis,voorbij de keet. Alles stond gereed op de breede betonstraat. De „b'ankselplanke" op z'n schragen, een groote, oude tafel, met witgeschuurd blad, nog een breede plank, die' beide tafels verbond. Het kapmes, en 't „wostmesien" lagen op de vlêesch- blok", de langwerpige zoutbak stond er tegen- Een tobbe, halfvol schoon regen water,om straks de kop, de lever en de n'eren in te gooien, stond naast ,,de stange", die geheel met helder putwater was gevuld. Dat was maar, om 't varken af te gieten, terwijl het geschrapt werd, en hoefde dus geen regenwater te zijn Den vorigen avond waren in de keet de potten en schalen gereed gezet, na eerst nog eens met heet sodawater te zijn uit- geborsteld, en met kokend water nage spoeld. Eén bruine voor de ooren en pooten en één voor de hammebeenen. De groote blauwe Keulsche voor het braadvleesch, en één kleinere voor het worstvleesch. De schoteltjes voor de „poskop", 'n kleintje voor de hersens, 'n grootere voor de zweerten, en een heel groote voor de worsten. De Vrouwe tel de het allemaal nog eens op, om te zien, of er niets vergeten was. De reuzelstok, en 't plankje om de darmen op te schrab ben; een nieuwe emmer vol zout, met de puntzakjes peper en nootmuskaat er in gestoken, de rasp, en een vork, om straks in het vleesch voor de poskop en de leverworst te prikken. Vier sohoone witte doeken lagen op den rand van de emmer waar de slager heet water in zou krijgen, telkens schoon, om zijn handen en messen van 't vet te ontdoen. „Sie-zö, noe nog un êemer voe de Een der leden maakte de opmerking, dat het bedrijf van den vee- en vleesch- keuringsdienst altijd een batig slot heeft opgeleverd, terwijl er nu blijkbaar een nadeelig slot is. Hij zou hieromtrent gaarne nadere inlichtingen ontvangen, HET SCHOUWSPEL. De opvoeringen gaan door. Naar men ons thans bericht, zullen de opvoeringen, indertijd gegarandeerd door den kunstkring ,,Het Schouwspel", definitief doorgaan. Dit als resultaat van de bemoeiingen van de afdeelin- gen Vlissingen, Goes en Bergen op Zoom, die thans, in samenwerking met de betrokken gezelschappen en de schouwburg-directies, voor gezamenlij ke rekening de verantwoording op zich genomen hebben. Als eerstvolgende opvoering zal zooals ook het oorspronkelijke pro gramma luidde het gezelschap van Pierre Mols 9 Januari a.s. „Sonna" op voeren. We hopen in het belang van Goes en de goede tooneelkunst, dat een en ander een reden voor velen zal zijn ook voor wie zich tot heden nog afzijdig hielden om deze daad, die van alle genoemde opofferingen eischte, door hun lidmaatschap te steunen. Vooral Goes en omgeving dient van deze wenschelijkheid overtuigd te zijn, daar vooral de opvoeringen hier nog tekorten medebrengen, waarvoor Vlis singen en Bergen op Zoom dan garant zullen zijn. Merken we tenslotte nog op, dat de uitvoeringen op even goede wijze zul len worden gegeven als met de twee vorige het geval was, b.v. met de beste artisten, eigen decors, enz. ONZE WATERVOGELS. Een verzoek van B, en W. B. en W. onzer gemeente richten vol gend verzoek tot de burgerij: Reeds meermalen is het voorgeko men, dat een onzer watervogels slacht offer geworden is van het verkeer over de Singels. Een der voornaamste oorzaken is wel, dat deze dieren door omwonenden ge voerd worden op de bermen van onze vesten; soms zelfs op de straat en een enkele keer zelfs aan den overkant der langs de vesten loopende straten. Nu wordt "het zeer op prijs gesteld, dat de ingezetenen van Goes zooveel zorg hebben voor onze watervogels, doch de dieren loopen daarbij groot ge vaar te worden overreden; dit heeft zelfs al reeds een paar maal plaats ge had, Wij meenen in het belang der die ren u daarom dringend te moeten ra den, het te verstrekken voedsel altijd in het water te deponeeren, liefst zelfs een eindje van den kant af. Het zou zelfs gewenscht zijn, de die ren, wanneer zij op de bermen langs de straat zitten, zooveel mogelijk het water in te jagen, opdat zij er aan ge woon raken, nooit op de verkeerswe gen te komen. Het kan natuurlijk geen kwaad wanneer het voederen geschiedt op de stadswallen, daar waar zich geen rijwegen bevinden. Wanneer in dezen geest gehandeld wordt, is zulks zeer in het belang van onze watervogels en zullen, naar wij hopen, ongevallen als in het begin dezer circulaire genoemd, tot een minimum kunnen worden beperkt. derremen, en êen voe de longen en de lichte, en oal die rommel, die a me nie motten en dan h' look a t'r oal is", zei de Vrouwe. „Nêe-è, wacht is, nog één, di a t'n de schoenen, en oal die kleine ofsnieseftjes in hooie kan,an ders flèrt 'n die zö mè neer,dan mik t'n d'r hlad un slierbaene van, en j' ei zö-vee dol mie die katten,., je weet ze nie wig t' ouwen. Die kun me beter van êesten of an wat heve op de mispit- straete,.. dan bin z' uut de wegt". Achter het gordijn had ze den gang der werkzaamheden gadegeslagen. De slager had het zwartgeblakerde korstje van de hu;d geschraapt, de Baas dit schraap sel weggespoeld met ontelbare bekken- tjes water. Nu lag het slachtoffer, met alle vier de pooten omhoog, gereed om te worden opengesneden- En nu was het tijd voor de Vrouwe, om te komen met de Lesch. De traditie toch wil, dat de slager, alvorens het varken open te snij den, zijn adem ontsmet met een glas al cohol. Ieder jaar hadden de avond te voren de (heVig anti-alcohol-istische) Baas en de Vrouwe, daarover ongeveer hetzelfde gesprek. je un ollef pintje mee litie brien- ge?" „Ja. Wat is die rommel toch diere" „Dan mö je 't nie doe-e 't Is toch niks as onzin". „Ja?! Durref jie dat?". „Nee-e. Eiheluk nie, Je zou rie-e as un rotte koole bie un hroentevrouwe". „Ik zou d'r wè vóór weze, en ster- rek vóór ok, a t'n d'r mè wezeluk hóed z'n mond mie spoelden. Wan eiheluk vin 'k et mè vies, da tie oal mè mie z'n aesom over dat vleesch haet. Mer ie hiêt et an eens ni binnen. Hap-slok, en wig is 't. 't Kom glad nie in z'n mond,-ie hiêt et an eens in z'n keelhat, dust, oe wou noe die mond on'smet we ze? En z'n aesom komt uut z'n longen, WESTKAPELLE. Het aantal werk zoekenden is sedert de vorige week al hier weer met 17 vermeerderd en be draagt thans 298, dat der steuntrekken- den bedraagt 78. Bij de werkverschaffing zijn momenteel nog te werk gesteld 39 personen. HOEDEKENSKERKE. Maandag is alhier, in de barak, daartoe welwillend afgestaan door het gemeentebestuur, begonnen het werk tot ontwikkeling en ontspanning voor jeugd ge werkloozen. De heer Ermerins herinnerde eraan, hoe het voor de 3de maal was, dat zulk win terwerk in deze lokaliteit is geopend, In 't bijzonder dankte hij de gebr. Minder- houd, die vroeger zoo bereidwillig had den geholpen en ook nu weer hun mede werking hadden toegezegd. De moeilijk heid is eenige variatie aan te brengen. De commissie meende dit jaar een moto rencursus te laten houden- Nadat ds. Hulsbergen eenige practi- sche mededeelingen had gedaan, heeft de burgemeester de hr. Slegt enkele woorden gesproken. Hij noemde het droevig dat zulk werk nood;g is, maar daar de maatschappelijke toestanden, waarin wij verkeeren nu eenmaal niet inders zijn is het toch mooi dat er een gelegenheid tot meerdere ontwikkeling Al ziet men niet onmiddellijk prac- tisch voordeel, altijd is gebleken dat kennis macht is en zoo is het ook nu nog. Gehouden zullen worden een cur sus van allerlei soorten handenarbeid, onder leiding van den heer Minderhoud en een motorencursus onder leiding van den heer L. Huibregtse te Westkapelle, welke laatste cursus begonnen is met 20 deelnemers. KRABBENDIJKE. De Raad dezer ge meente zal Vrijdagmiddag a.s. te één uur in openbaife vérgadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.a.: Aanvrage vrijstelling gymnastiek aan de openbare school; vaststelling verordening tot we ring van ontsierende reclame in de be bouwde kom der gemeente; vaststelling van een nieuw reglement van orde voor de vergader ngen van "den gemeente raad; benoeming van een 2e gemeente werkman (op de voordracht staan in alphabetische volgorde: 1. C. Harthoorn, 2, P. Koster, 3- Jh. Schouwenaar). Ds. S. Groeneveld, predikant bij de Geref, Kerk te Terne u zen deelde Zondag mede, dat hij voornemens is, in den loop van het tmglend jaar eervol emeritaat aan te vragen. Chr. Geref. Kerk. Op het tweetal te fJmuiden-Oost komt voor ds- H. Hoogendoorn te Zierikzee. Z, V. B. De uitslagen der competitiewedstrijden zijn: Zaterdag: Veere 2L.V.V. 35; OostkapelleSerooskerke 21; S.M.Z. R.C.V* 2—7. Zondag le kl. B. Hulst 2—B.K.V.V. 2 —8. le klasse C. OostburgSluis 120. Overgangsklasse: E.M.M.Domburg 41; ScheldestroomRCS 2 01. 3e kl. A. Noormannen 2Domburg 2 5—2. en dien drank zit in z'n maehe". „Ik zeh- he toch ommest, da 't onzin is? Ik ellepe toch ók un êele voemirreg, en 't vleesch is toch nog nooit bedurreve, a drienk' ik hin borrel?" De Vrouwe zuchtte. „a 'k mè is dust zehhe; „Bram, je mö t'r hoed, es en des, je mond mie spoele, en dan uutspie-e, dan haf 'k 'n nie om, wat dee' 'n 't iedere vuuf menuten, mè, dat durref 'k om 't leven nie." „Nee-è, dat zou 'k ök mè nie doe-e. Mènsenkinders, di zou wat uutkomme bie z'n, en,.... ie zou je dan wè bekend maeke oor". Wegens voorgenomen huwelijk, heeft mej. I. Gillis, onderwijzeres aan de Chr. school te Sluis, eervol ontslag uit die funct e aangevraagd tegen 1 Jan. a.s. Aanschouwelijk bijbelonderricht. In een geïllustreerd uitgaafje vestigt de Ned, Ver. van Vrijz. Zondagsscholen de aandacht op het nieuwe leermiddel voor aanschouwelijk bijbelonderricht. Het betreft hier bijbelsche verhalen, uit gebeeld door losse houten figuren door den Zeeuwschen schilder Wim Abele ven. Na zijn boeiende uitbeelding van sprookjes, die op vele voorbereidende en lagere scholen met geestdrift zijn ont vangen, heeft de heer Abeleven zich thans aan de bijbelsche verha.en gewijd. Daartoe koos hij het kerstverhaal. In negen tafreelen wordt het geheele ver haal van het wegreizen van Josef en Maria uit Nazareth naar Bethlehem tot en met de vlucht naar Egypte, voorge steld. Een en ander ziet er prachtig uit. Handelsregister. Aan de in de Ned. Mercuur opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i. z. Het Handelsregister betreffende Zee land, ontleenen wij het volgende: W ij z i g i n g e n: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). J. L. Ag el ink van Rentergem, Schoor steenveger ssingel Q 75a, handel in staaf- en plaatijzer; proc. verleend aan: C. de Vos (B.P.) N.V. Fruitteelt Mij. Zuid-Beveland, Goes, Rimmelandplein 5, exploitatie van bouwgronden. Uitgetr. dir.: J. A. H. Hollander. Nieuwe dir.: J. H. Krauwel. P. Houterman, Serooskerke (W.), Dorpstraat A 101, bakkerij en wirike- lier in kruidenierswaren, Uitgetr. E.: P. Houterman. Handelsnaam gewijzigd in: K. Flipse. Nieuwe E.: K. Flipse. J. J. Lievense, Blauwendijk P 41, Ho tel, Café-Restaurant. Overl. E.: J. J. Lievense. Handelsnaam gewijzigd in: Wed. J. J. Lievensevan der Graaf. Nieuwe E.: Wed. W- A. A. Lievense van der Graaf. H. Marchand en Co., Vlissingen, An jelierenlaan 52. Stucadoors. Overl- Venn.: A. Meert. M. J. van Pienbroek, Pottenmarkt K 412, Apotheek. Overl. E.: M. J. van Pienbroek. Handelsnaam gewijzigd in: Apotheek M. J. van Pienbroek. Nieuwe E.: Mevr, Wed. M. C. van Pienbroek Verhulst. G. Valk, Lombardstraat C 72. Tim mer- en metselbedrijf. Uitgetr. E.: G. Valk. Handelsnaam gewijzigd in: J. W|isse, voorheen G. Valk. Nieuwe E.: J. Wisse. ONTVANGEN BOEKEN. „Longfellow's Hiawatha" Sagen en legenden van de Indianen bij Lake Su perior, door E. J. Koppeschaar. Uitgave N.V. Haagsche Drukkerij en Uitgevers Mij. te Den Haag. „Zie, hier ben ik". Kerstboodschap 1934, door dr. P. Stegenga Azn. Met verzen van Willem de Mérode en tee- Hap.slok, zei Bram, „dank je", haalde zijn vlijmscherp mes uit de scheede, boog zich, en gaf de eerste snee in het weeke vleesch. „Zeg Bram", vroeg de Vrouwe, „dat voal noe aneens in m'n bedachten, zei je nóóit mi „zehen d'r mee"?" Een spottende trek kwam om z'n mond. „O, a je dat noe hraag eit, dan wi 'k dat wè zehhe oor," beloofde hij goedig. „Nee-è, da 's noe flauwegheid; mer ik weet toch nog hoêd, da je Voader oltied zei: „zéhen mie t'n dooien", eer a t'n 't mes d'r in zetten. Doé ze dat nog, of is dat ök a hin mode mi?" „Ik weet het nie, oör, of a tat nog is." „Doe jie tet nog?" „Di zu d'r nog wè weze oor. Dat dienk 'k wè." „Doe jie tet nog wer is?" „Dat kan best weze oör. Ik weet 'et zelleft nie. Di lette 'k zö nie op." „Zö?" zei ze, een tikje vinnig, „en wirrom dan ier nie?" „Nou", zei Bram, „a 'k'r om dienke, kommede jaere, ik beloof 't oör". De Baas knikte begrijpend. „Ja-ja, ik snappe dat wè, jie ken je klantjes natuurlek, en, a se noe un bitje an de fijne kant bin, njode „Kiek, dir je 't", zei Bram. „J'ei van die ouwerwesse ménsen, die a ti bepaeld op hesteld bin. Die zouwe d'r over voale a je 't nie dee. Nou, mien kan 't nie schille, dusa je dat dan weet,. „Dus, öns bin di dan toch niet fijn henoegt voe, ni joe hedachten," vroeg de Vrouwe, toch een weinig geraakt. „Mè, wat loöp' ik dan hin drie keêr op un dag, ik wille dan toch nie wéte, da' 'k minder bin," „Ni-ni-mè méns, dat bè je zéker nie, wien zeit tat," kalmeerde Bram. „Ze dienke wè da se beter bin, temissen, di bin d'r wè, die a dienke da se beter bin as un aar, mè,dat kom zö noe en dan wer is uut. Dat is wee wer is uut' ekomme, mie lat hevalletje dir op O*** dir je toch ök wè van ehoöre zeker?" „Nee-è", zeiden ze tegelijk, „wat was dat dan?" „E je di niks van 'oort," zei Bram ongeloovig, „dat snap 'k nie. 't Durrep was t'r vol van, eiheluk aolle durpen en Diesendags in stad net zö wel. Je kon nerrehenst komme, of z'ö t'r over." „O, a je zö 'n ènde achterof zit," klaagde de Vrouwe. „Nou, mè, wat is di dan öm-ehae?" sneed de Baas verdere uitweidingen af. „Nou, dat za' ik je dan is fertelle", beloofde Bram, met een genietende glin stering in z'n oogen. En toen kwam, in ■geuren en kleuren, het heele verhaal. Van de zeer fatsoenlijke, zeer vrome bakker, die zijn dito, dito „broeders", de clandestiengemeste, onwettig geslach te, in 't geheim, in z'n oven, gebraden varkens thuisbracht met z'n auto, alzoo doende, vier zonden bedrijvende, te we ten: le. meer varkens houden dan hem veroorloofd was; 2e. slachten zonder vergunning; 3e. geen accijns betalen; kening van Karei Hoekendijk. Versche nen in de Libellenserie bij de uitgevers Bosch en Keuri ng te B a a r n. „Levensinzicht", Een woord tot oudere jongens, jonge mannen, ouders en opvoeders, door dr. L. Berger. Met een voorwoord van dr. P. Heymeyer S. J. en eenige kunstplaten tusschen den tekst. Uitgave J. J. Romen Zonen uit gevers te Roermond, Bij dezelfde uitgevers verscheen: „Mo derne amusementsproblemen", door D, A. Linnebank V. P. „De plaats van de Nationaal Vrij zinnig Christelijke Jongeren Groep in het religieuse leven", door mej. A. C. C, van Tricht. Uitgave van de Nationaal Vrijz. Christ, Jongeren groep gevestigd te Den Haag. Binnen een kwartier kunt Ge die vergeten zijn en U als herboren voelen door één of twee van die a(kks)rJ Volgens recept van Apotheker Dumont Heinkenszand, Overleden: C. Eckhardt 75 j. echtge- noole van Back; A. Everaard, weduwe van C, Woonland, 65 j.; W de Vos, echtgenoot van Verburg, 69 i. Ondertrouwd: C. Nieuwenhuijse, 47 j. te Heinkenszand en J, Wisse, 47 j„ te Kapelle. Gehuwd: J. Wijkhuijs, 22 j. te Seroos kerke (W) en J. van de Velde 21 j.A. J. Pieters, 27 j. en A. Raas 25 j. Wolphaartsdijk. Over de maand November. Gehuwd: C. van Dalen, 23 j. en C. de Touw, 20 j. Overleden: P. Korstanje. 74 j, echt genoot van A. de Groote; J, Westerweel 60 j. echtgenoot van M. Snoep; J. Lou. werse 55 j. vrouw van J. Huison; P. IJze- baart, 82 j. weduwe van G. Heijnsdijk; J. I- Ginit ongehuwd, 87 j. Aardenburg. Van 29 Dec. Overleden: A. B. J. Cauwels, 4 j. z. Bevallen: E. M. L. Vrielijnck, geb, v. d- Voorde, z-; C. M. de Vriend, geb. Land schoot, z. Goes, 10 Dec. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Spruiten 612, Snijsla 67, Wijnpeen 1, Koolrapen '1,301,40, Uien 1,501,60, Aardappelen 3,70, idem drielingen 0,801,60, per 100 kg; Rapen 22,80, Rammenas 2,60, per 100 bos; Bloemkool 712, idem lie soort 25, Roodekool 2,403,10, Wi'ttekool 1 1,50, Groene Savoyekooi 1,704,50, Breedblad Andijvie 1,102,30, Krul id. 1,40, Selderij Knollen 0,50, per 100 stuks; Hazen 1,58, Wilde Konijnen 0,55, per st. Hulst, 10 Dec. Aanvoer ruim. Gerst f 6,50, rogge f 7,75, haver f 6, erwten f 9,509,75, boonen f 11,75. 4e. vleesch vervoeren zonder vergun ning. Edoch,je verrader slaapt nooit,,,.. „Zö dus", zei Bram, „noe eit 'n vier bonnen! Mè noe vind ik, dat de pelisie noe wer is épréze mag worre. Ze bin d'r dikkels zö hauw bie om te zehhenj „di hebeurt di zö vee, en de pelisie krieg se nooit is te pakken", mê, noe a mekker Dries zö'n hoeie slag 'eslohen eit, noe oör je niks, en, 'k d'r toet op 'eden nog niks van in de krante 'ezie-e ök. En ik zehhe ik mè: eêre, die a eêre toekomt." De Baas grinnekte van genoegen, en zei: „el, el, el, noudie ei 'n „douw" 'ehad oör. Dan mot 'n noe toch zeker onder d'n arzien? Wan a 'k je hoed be- hrepen dan zit 'n 's Zondags ok „in de Banke", en noe eit 'n toch nie 'andeld volgens 't gebod: „geef den Keizer, wat des Keizers is," en die andere broeders net zö min, zou-e die noe vrie-scharre- le,.wien bin dat?" „Ni da' 'k oöre", zei Bram geheimzin nig, „mö t'r eên bie weze, die a fan oalle ménsen leve mot, mè vernaemelek van de boeren; en én die a een hroöt, véé tè hroöt trektement eit, van held, dat a deur de boeren bie mekare ebrocht wordt,.... noe mö je mer is raaie wien a tat weze kunne, meschien is t'r nog wer eên lid van de Raed ök, .'t bin me de mannetjes, dat bin noe je reheerders,.in Kerke en Staet." De Baas en de Vrouwe stonden hevig te denken, schudden toen mismoedig het hoofd: „ik bin di nie bekend,in die contreien". Bram liet z'n mes even rusten, schud dend van 't lachen om een invallende gedachte: „dien bakker," zei hij, „die noeme ze noe nooit aars mi, as „de cri- ses-varkens-centrale". de Vrouwe van d'Oeve. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg,

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6