SPORT. LEGER EN VLOOT. pp bepaalde personen geadresseerde brie ven of circulaires bedoelt. Want, wanneer de te bestrijken kring klein is, een stad of dorp, en hij adver teert in een provinciaal, plaatselijk al gemeen gelezen blad, dan is zijn recla me feitelijk gerichtdan kan hij v/eten tot welk soort publiek hij spreekt, anders kent hij zijn eigen stadgenooten niet! En dan heeft het weinig zin, dat de middenstander zich op het wel aan lokkelijke, maar eindelooze pad van de speciaal „gerichte" reclame begeeft. Brieven, echte brieven dan, rondzen den, alles netjes getikt met adres van ontvanger er boven en series brieven dan, want anders helpt het niet, hoe veel werk is dat niet voor hij bijvoor beeld 500 cliënten daar wekelijks mee bereikt. Neen, het universeele reclamemiddel voor den middenstander is de „goede" advertentie in een goede, redactioneel hoogstaande krant. Hoe beter een krant „gelezen" wordt, hoe meer daar advertenties van mee-profiteeren en een advertentie heeft méér goede en veel minder kwade kansen om aandacht te trekken dan welke andere reclame- vorm ook. Dit mag tegenwoordig, nu er in de reclamewereld velen zijn, ook onder middenstanders, die meenen, dat een paar duizend circulaires door een be diende in de brievenbussen gestopt, evengoed als advertenties werken, wel eens gestipuleerd worden. Drukwerkreclame (circulaires, cata logi, gebruiksaanwijzingen enz.), zijn 'n heele reeks schakels van de reclame keten, maar ze komen in de tweede helft en kunnen voor een middenstands zaak nooit de kracht van geregeld ad- verteeren ontwikkelen. Met groote firma's, die meer dan lor cale belangen hebben, „kan" het soms anders zijn, „kan" het mogelijk zijn door drukwerk mooiere plaatjes van de pro ducten te toonen, dan in advertenties mogelijk is, maar ook dan blijft het nog een vraag of èn het een èn het ander niet noodig is. Vele middenstanders-winkeliers, b.v. krijgen bovendien genoeg drukwerk van fabrikanten ter verspreiding onder hun cliënten.... en doen dat niet.... wat nu ook weer een fout is. De klant, die eenmaal in de zaak is, drukwerk meegeven is wel een goede reclame actie; er moest feitelijk geen pakje ge maakt worden, waar niet iets bijgeslo ten werd, dat smakelijk vertelt, als herinnering, van wat nog meer daar te koop is. Volgens een vast plan regelmatig ad- verteeren, met advertenties die iets vertellen, die „inhoud" hebben, dat is de veilige weg. Nuttig kan het zijn cliënten met druk werkjes na te bewerken, maar dan liefst als ze in den winkel zijn, anders is het een veel te vage verspreiding. Adverteeren is veilig, maar zooals elk winkelier weet mee te praten worden hem zooveel advertentie-gelegenheden aangeboden dat hij op dien veiligen we g gemakkelijk kan slippen. Vraag Uw klanten zoo mogelijk af en toe eens welke krant zij „lezen" en boek advertenties in feestprogramma's niet als reclame, maar als „liefdadigheid" dan slipt de middenstander minder vlug op het veilige advertentiepad, M W. Voetbaloverzicht. Na de njooie overwinning op Dosko mag men verwachten dat Middelburg ook Breda de beide puntjes wel afhan dig zal maken. Zeelandia heeft een zwaarderen wedstrijd voor de bojeg- Terneuzen op eigen veld is al geen ge- makkelijken tegenstander, terwijl de uit slagen der laatste weken er op wijzen dat Terneuzen momenteel in goeden vorm is.Een interessante wedstrijd is zonder twijfel Vlissingen-Dosko. Het ter reinvoordeel. kan voor de Vlissingers een grooten steun blijken. Het programma is: 2e Klasse A: MiddelburgBreda (J. F. Hufkens); RBC—De Baronie, Vlissingen DOSKO, TerneuzenZeelandia. Aliance. 3e Klasse A. HulstVlissingen 2, Oranje—-Axel, HoofdplaatSlujiskil. 3e Klasse B. Zeelandia 2Zeeuwsche Boys, GoesHansweert, Zierikzee RCS. Z.V.B. Zaterdag: ArnemuidenOostkapelle, Serooskerke—S.M.Z., L.V.V.—R.C.V, Zondag. Ie kl. A. Goes 2-Middelburg 3, Vlissingen 3De Zeeuwen 2, Veere Eiland Boys. Ie kl. B. Axel 3Hulst 2, Tern. BoysTerneuzen3, BK.V.V. Corn. Boys 2, O.N.W,Axel 2. Ie kl. C. SasputBreskens 2, SluisBiervliet, GroedeOostburg 2. Overgangski. EMM Eiland Boys 2, Scheldestr.M'burg 4. 2e kl. A. Vlissingen 5E.M.M. 2, Zeeu wen 4Zeelandia 4, R.C.S. 3Noorman nen. 2e kl. B. Hansweert 2's Heer Arendskerke, Hansw. BoysCortgene, Zeeuws. Boys 2Kruiningen, Katten- dijkeGoes 3, EllewoutsdijkHeinkens- zand. 2e kl- D. Breskens 3Groede 2, Oostburg 2Turkeije. 3e kl. A. Domburg 2Zeelandia 5, Middelburg 6R.C.S- 4, Noormannen 2Vlissingen 5. Elke waschmachine draait maar de IIELO wascht (Ingez. Med.) 2ËEUMID. wgDELsysa. De vernieuwde Bleek. Dat er in een verjongd stadsdeel ook winkels verrijzen is een algemeen ver schijnsel, en dit is dan voor ons meer malen aanleiding er eens een kijkje te gaan nemen. Zoo ook thans in het deel van de Bleek bij het Molenwater, dat reeds een heel ander aanzieü heeft gekregen en na geheele afwerking zal doen vergeten hoe men het er steeds heeft gekend. En niet alleen de Bleek, maar ook de Zuidsingel met de nieuwe huizen krijgt een heel ander aanzien. De winkel waar wij een kijkje zijn gaan nemen, is in één der zes nieuwe panden in de Bleek, waar de dames Beun en Schuit heden een zaak in kruidenierswaren openden. Een aardige etalage maakt het mo gelijk de frissche verpakte artikelen te toonen en daarin zijn rekken aan gebracht voor het plaatsen der winkel waren. Goede verlichting zal ook 's avonds de aandacht op den winkel vestigen. VLfSSüMOEIS. Propaganda-avond H.O.R.A. De afd. Middelburg e.o. van de ver- eeniging H.O.R.A. geeft Zaterdagavond 8 Dec. zooals uit 'n advertentie in dit nummer blijkt 'n propaganda-feest- avond in het hotel „Britannia" welke ten doel heeft, de ambtenaren in dienst van gemeente, provincie of het rijk en die vallen onder de pensioenwet van 1922 met het doel en streven dezer ver- eeniging nader te doen kennis maken. De meening, als zou H.O.R.A. slechts voor rijksambtenaren zijn, is geheel on juist. Zij is toegankelijk voor alle ambte naren hierboven genoemd. De toetre ding heeft men zoo gunstig mogelijk ge maakt, door een contributie-regeling die ook voor de minst draagkrachtigen geen bezwaar kan zijn. De vereeniging heeft een heerlijk gelegen herstellings oord te Ede (Gld.) en een voorschot bank en bestaat reeds meer dan 25 jaar, ZUSD-BEVELAND. RAAD VAN WEMELDINGE. Subsidie autobusonderneming. Regeling met Goes aangegaan inzake het U, L. O.-onderwijs. WEMELDINGE. Donderdag verga derde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester P. J. Keyzer, voltallig. Een schrijven van de commisie voor werkloozenzorg, uit gaande van 't N.V.V. en de S.D.A.Ptot het aannemen van loon- en steunnor- men, zooals deze door genoemde com missie worden voorgesteld, werd voor kennisgeving aangenomen. Aan Jacs. Schipper Jacz. werd op zijn verzoek ontheffing van hondenbe lasting verleend over het 2e halfjaar 1934. Mededeeling werd gedaan van. de ingekomen correspondentie inzake de aanhangige wijziging der gemeenschap pelijke regeling voor den Vleeschkeu- ringsdienst. Besloten werd de goedkeu ring der begrooting van dezen dienst voor 1935 aan te houden. Na uitge bracht rapport door den heer de Jonge namens de commissie voor het nazien der begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur dienst 1935, wordt deze be grooting goedgekeurd. In behandeling kwam een verzoek van de N.V. Autobusdienst onderneming v.h. Chr. Willemstein om subsidie tot het in stand houden van den dienst WemeldingeGoes v.v. B. en W. stel den voor genoemden dienst een subsi die te verleenen van f 100 voor het jaar 1935, behoudens goedkeuring door Ged. Staten, en op voorwaarde, dat de ta rieven niet zullen worden verhoogd en op verzoek een dienst wordt ingelegd, correspondeerende op den trein, die te 20.25 uur te Goes arriveert uit de rich ting Vlissingen. Den heer Lindenbergh be vreemde het, dat een drukke dienst als deze een tekort heeft op de exploitatie. De uitlatingen van den directeur deden anders veronderstellen. Spr. vroeg zich af, of de overgelegde rekening wel vrij is van tendenz. De heer C y s o u w zegde, dat de directeur onlangs verklaarde, dat de dienst zeer goed werkt en dat gedacht werd aan uitbreiding daarvan. De heer de Jonge verklaarde zich voor het voorstel van B. en W. mits op Zondagen twee diensten wor den ingelascht op Goes, in hoofdzaak voor ziekenbezoek, De V o o r z. zegde, dat een der gelijk voorstel van B. en W. niet te verwachten is, aangezien zulks in strijd zou zijn met het bevorderen van de Zondagsrust. De heer W a b e k e kon het voor stel van B. en W. steunen; spr. meende, dat de rekening met de werkelijkheid overeenkomt. Voorts achtte spr. het uit een oogpunt van billijkheid wen- schelijk om subsidie te verleenen, nu ook aan den dienst op Kruiningen— lerseke een subsidie is verleend. Spr. zegde, dat de diensten niet met elkaar zijn te vergelijken en achtte den dienst op Goes, gezien het meerdere passa giersvervoer, belangrijker. De heer Lindenbergh merk te op, dat de uitlating van den vorigen spreker, als zou de eene onderneming haar recht tot het ontvangen van een subsidie kunnen ontleenen aan de om standigheid, dat een zuster-onderne- ming ook subsidie is verleend, hee- lemaal niet opgaat. De heer Wabeke erkende zelfs, dat deze dienst veel drukker is dan de andere die subsidie geniet. Spr. kwam tot de conclusie, dat een ander motief dan het aangevoerde tot het verleenen van het subsidie zal moeten leiden. De v o o r z. meende, dat deze beide subsi dies hier niet in het geding moeten ko men. De subsidies staan los van elkaar. Spr. zegde, dat het verkeersfonds op de autobus-ondernemingen zware lasten legt. De heer Wabeke meende, dat deze gevallen niet los van elkaar staan. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, werd aangenomen met 4 te gen 3 stemmen; tegen de heeren Lin denbergh, Cysouw en De Jonge. De verordening op de heffing der hondenbelasting werd gewijzigd in dien zin, dat het tarief wordt verhoogd met 1 en vastgesteld op f 4 per jaar en per hond. Met algemeene stemmen werd aangenomen het voorstel om 0.01 per inwoner beschikbaar te stellen voor 't in stand houden van een 24-uurstele- foondienst met Goes. B. en W. stelden vervolgens voor, met de gemeente Goes een gemeenschappe lijke regeling aan te gaan betreffende de toelating van leerlingen uit deze ge meente, die te Goes de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs bezoe ken, echter onder bepaling, dat zij in gaat met het tijdstip, waarop alle daar voor in aanmerking komende gemeen ten tot deze regeling zijn toegetreden. De heer Lindenbergh kon zich met deze voorwaarde niet vereenigen; spr. zegde, dat, nu bekend is, dat niet alle gemeenten medewerken, bij aanneming van het voorstel niets gebeurt, zoodat dit gelijk staat met niet aanneming van het verzoek van Goes. Spr. diende daar om een amendement in, n.l. om de ge meenschappelijke regeling onvoorwaar delijk aan te gaan. De v o o r z. merkte op, dat het voorstel bedoelt te zijn een bewijs van medewerking, zonder daffc sprake kan zijn van een marchandeeren over het bedrag per leerling, hetwelk thans wordt voorgesteld op 30. De heer Wabeke ging accoord met de opmerking van den heer Lindenbergh. Spr. vroeg zich af, of de berekening per leerling juist geacht mag worden. De v o o r z. zegde, dat de berekening betrouwbaar en billijk is. Het amende ment van den heer Lindenbergh werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen; tegen de hereen Adr. Dominicus, J. A. Dominicus en Cysouw. Het voorstel van B. en W. werd daarop met algemeene stemmen aangenomen. Opnieuw zal ontheffing worden ge vraagd van de verplichting tot invoering van het vak „Lichamelijke oefening" pp de openbare lagere school. Voorgesteld werd een nieuwe steun regeling voor werkloozen met een eenigszins hoogere uitkeering dan vol gens de oude. De heer De Jonge ver klaarde zich tegen deze steunnormen en betoogde dat door het, verleenen van een kolentoeslag de steuntrekken- den worden bevoordeeld boven de kastrekkers, welke opvatting door den v'oorz. werd weerlegd. De steunregeling werd vastgesteld" met al gemeene stemmen, behalve die van den heer De Jonge. Besloten werd een bedrag van 40 beschikbaar te stellen tot het treffen van een schikking voor het maken van een behoorlijke scheiding tusschen par ticuliere perceelen en den Nieuwenweg nabij de Bonzijbrug. Na de benoeming van J. Poelman als grafdelver en Mej. P, Karelse als schoonhoudster van ge meente-gebouwen voor het jaar 1935 werden aan de orde gesteld de door B. en W. opgemaakte ontwerp-verorde- ningen en instructie's voor gemeente ambtenaar. Zij werden alle z.h.s. vast gesteld. Besloten werd de voormalige onder wijzerswoning in de Wilhelminasfraat de tijdelijke bestemming te geven "an ambtswoning voor den burgemeester, tegen een vergoeding van f 350 per jaar. Tot dekking van de kosten van ver bouwing dezer woning zal een geldlee- ning worden aangegaan van 2500 be houdens goedkeuring van Ged. Staten. (Dé heer Cysouw verliet de vergade ring). Besloten werd gedurende Ret tijd vak van MeiOctober 1935 het hand- werkonderwijs bij wijze van proef op te schorten in verband met de geringe deel name. Tenslotte werden herberoemd tot leden van het verplegingscomité de hee ren Adr. Dominicus en M. Hoogesteger Fz., respectievelijk met 4 en 6 stemmen, tot afgevaardigde en plv. afgevaardigde naar de algemeene vergadering van aan deelhouders in de N.V. Waterleiding Mij. Zuid-Beveland, te houden in 1935, resp. de heeren Adr. Dominicus en F Wabeke Az., met 3 en 4 stemmen. Bij de rondvraag informeerde de heer De Jonge wanneer de steunregeling in werking zal treden en of B. en W. reeds werkobjecten op het oog hebben. De v o o r z. zegde, dat de regeling zoo spoe dig mogelijk ter goedkeuring zal worden opgezonden en dat B. en W. geen werk- objecten hebben kunnen vinden, behou-j dens enkele kleine werken. j Z£EUW$CH-VLAAHDF.R£N W.fc GROEDE. Donderdag j.l. had een al gemeene vergadering plaats van de afd. Groede van het Groene Kruis, in de zaal van den heer P. Beun. De voorzitter deelde mede, dat aan giften'een bedrag van f 76 was ontvan gen en dat wederom zooals andere ja ren door de gemeenten Breskens en Groede, voor de wijkverpleging een be drag van f 700 is toegestaan. De heer Beuningh, werd als voorzitter herkozen. In de plaats van mej. M. de Vlieger w?rd mej. E. Risseeuw te Kruisdijk tot be- stuursl d gekozen; in de plaats van den heer Lippens, die als ook heeft bedankt, de heer Cam, Verschoore. De begrooting werd aan inkomsten en uitgaven op f 1035 met een post van onvoorzien van f 225 vastgesteld. Aan de stichting Den Dolder werd wederom een subsidie van f 5 toegekend- Te rekenen van 6 December 1934 is aan onderstaande officieren van het 14e Regiment Infanterie machtiging verleend, om overeenkomstig de be staande bepalingen, het cijfer in het aan hen vroeger reeds uitgereikte on- derscheidingsteeken voor langdurigen dienst als officier te wijzigen als volgt: Luit.-Kolonel C. A. van Beugen Bik vroeger te Middelburg, van XXX in XXXV, Kapitein Adj. U. C. C. Noor denbos van XV in XX, Kapitein C. M. van Hal van XV in XX, Res. Kapitein F. J. Dunnerwold van XX in XXV, Res, Kapitein P. A. Stofberg van XV in XX. lanösoüw. EEN OFFENSIEF IN VOORBEREIDING Wanneer men nauwkeurig ken nis neemt van alles wat tegen de huidi ge landbouw-crisispolitiek wordt aan gevoerd, dan kan men niet ontkomen aan den indruk, dat een geweldig offen sief wordt voorbereid. De „nota' van de Kamer van Koophandel voor Rotter dam beziet den landbouwsteun van een specifiek Rotterdamsch gezichtspunt uit. Deze brochure is niet in den haudel, maar uit de debatten over de begrooting van economische zaken is heel duidelijk gebleken, dat sommige Kamerleden daarvan reeds studie hebben gemaakt. Mannen als Van Kempen en Schilthuis gaan geheel in de lijn van dit rapport, waarin vooral het transportbe- drijf als een vitaal Nederlandsch be lang wordt voorgesteld, uitgaan ie zelfs boven de waarde van de bodemcultuur. Dat in dit stelsel onze bodem gedeel telijk braak zou komen te liggen, zou de Kamer wel spijten, doch voor iets der gelijks heeft zij al geleerd het hoofd te buigen. In geen geval uitbreiding der graanteelt, want daarmede wordt de noodzakelijke invoer beperkt Een voordeel, zou men zoo zeggen, want dat zal onze handelsbalans gunstig beïnvloe den. Neen, zegt Rotterdam, neen, zegt de heer Schilthuis, het transport lijdt daaronder. Er moet nu uitgevonden worden een regeling, waarbij minder van het Landbouwcnsisfonds zal wor den gevergd en toch een zoo groot mo gelijke gedeelte van de bodemculluur wordt behouden. We hopen, dat het tot onze lezers zal doordringen wat deze enormiteit speciaal voor het platteland, maar voor ons land in zijn geheel zou beteekenen De boer vraagt dadelijk, wat moeten we dan verbouwen? We hebben zoowat van alles te veel. De Kamer antwoordt, dat de oplossing van de daaruit voort vloeiende agrarische moeilijkheden niet op haar weg ligt. Dat schreef destijds Dr. Wybaut ons ook, wat wel heel gemakkelijk is. Het verbond van Ned. Werkgevers behandelt de zaak meer in algemeenen zin, doch de conclusies loopen vrijwel parallel. Met eenige be zorgdheid vragen we ons af, of onder staande zinsnede uit de memorie van antwoord van min. Steenberghe met bovenstaande in eenig verband zou staan: „Wanneer de kosten van het levens onderhoud door de voortbrenging van bodemproducten in eigen land aanzien lijk zouden worden verhoogd en de ex portmogelijkheden belangrijk verkleind dan zal nagegaan moeten worden of kapitaal en arbeid niet op andere, meer productieve wijze behooren te worden aangewend.' Het heeft ons genoegen gedaan, dat op deze, door ons in petto gehouden, uitdrukking, in de Kamer is gereageerd. Het is het R.K. Kamerlid Van- Voorst tot Voorst, die hieromtrent nadere in lichtingen heeft gevraagd. Vol ironie zei deze afgevaardigde, dat de arbeid buiten den landbouw ongetwijfeld zeer veel loonender kan worden aangewend, want landarbeid is de slechtst betaal de arbeid, die in Nederland bestaat. Precies zoo met het kapitaal. Eigen aardig, dat de gedachten van genoeiy.d Kamerlid ook gingen naar de Maas stad: „een minister, die in dezen geest een voorstel zou doen, zou ongetwij feld van den graanhandel een stand beeld krijgen op een der grootste plei nen van Rotterdam!" De heer Schilthuis zou behooren tot hen, die aan den voet van dit stand beeld een krans zouden leggen. Te leurstellend is het, dat de minister in geenerlei zin daarop heeft gereageerd. Vreemd vinden we 't ook, dat het Ka merlid, dat genoemde zinsnede aan haalde, deze zaak heeft laten zwemmen, niet heeft gerepliceerd. Misschien, dat er bij de behandeling der begrooting van het landbouw-crisisfonds op wordt teruggekomen? DE AMERIKAANSCHE FRUITTEELT Een prijs van 4% cent per kg. voor appels is loonend. Een landbouwmedewerker schrijft aan de N. R. C.: Enkele jaren geleden heeft rijkstuin- bouwconsulent ir. Van der Plassche, in opdracht van de regeering, een studie reis door de Ver Staten gemaakt en zijn indrukken in een boek (De fruitteelt in Amerika) verwerkt, waarvan reeds een tweede druk is verschenen. Deze heeft in 1931 vooral rondgekeken in de Wes telijke Staten. En nu hebben de heeren G. de Kruyff te Buren en A. Baudewijn te Geldermalsen in de laatste maanden met dezelfde bedoeling een belangrijk aantal Amerikaansche fruitteeltbedrij- ven bezocht, meest gelegen in de Ooste lijke staten, waar de inrichting dei" be drijven meer aan Europeesche toestan den herinnert. Genoemde heeren zijn de zer dagen van hun uitstapje terugge keerd. Zij hebben door de medewerking van relaties en vooraanstaande Ameri kaansche collega's, in korten tijd veel kunnen zien, naast groote fruitplanta- ges, ook de grootste en meest moderne koelhuizen en conservenfabrieken. In het oog vallend is, naar zij ons meedeelden, niet alleen de enorme pro ductie ginds, maar ook de opvallend groote consumptie van fruit. Men eet in Amerika minder groenten maar veel meer vruchten dan bij ons. De jarenlang voor het gebruik van fruit in het alge meen gevoerde campagne heeft vruch ten gedragen. De appel kan bij rationeele cultuur- en bewaringsmethoden, goedkoop gele verd worden, dat bewijzen de Ver. Sta ten. Bij een bezoek aan het pak-station van Adams County Fruitpacking and Distribution Co. te Bylerville Pa., waar koelruimte voor 2 millioen kg. appels aanwezig is, vernam men, dat de appels dien dag 4.85 per vat van 75 kg deden. De kosten van sorteeren en verpakken met inbegrip van het inwikkelen in pa pier, bedroegen 1.50, zoodat dus over bleef voor den inhoud van het vat 3.35 per 75 kg. of 4K cent per kg. Ook el ders werd dit een loonende prijs geacht voo goed gesorteerde en verpakte ap pels. De Amerikaan doet niet veel aan de bemesting van zijn fruitboomen: hij boert nog op grond, die betrekkelijk kort in cultuur is. Maar des te meer werk maakt hij van de ziektebestrijding. Regel is, dat van 8 tot 10 maal per jaar gespoten wordt. Het meest interessan te op dit gebied was te zien op het fruitbedrijf Lake Eric te Painville in Ohio, waar 100 H.A. struiken van 20 a 25 jaar in slechts 4 dagen bespoten wer den. Men had hier een watertoren, waaruit rijdende motor-watertanks ge vuld worden met 2000 liter; tijdens het vullen werden regelmatig zakjes met sproeistof er in geworpen. Boven op de watertanks bevond zich, links en rechts, een zitplaats voor een man, die werkt met een 16 sproeidoppen bevattende sproeistok. Boven op den watertoren be vinden zich schijnwerpers, zoodat men ook 's nachts kan sproeien bij plotseling optreden van vreterij of schurft. Verscheidene groote koelhuizen wer den bezocht. Dat van Christondale (New- York) is 20 jaar oud en kan 300.000 va ten bevatten. Hier huurt de kweeker ruimte voor onbepaalden tijd en ver koopt, wanneer hij wil. Er lagen hier kersen, die al 3 jaar bewaard worden. In Amerika is alles ingericht op pro ductie, verwerking en consumptie op groote schaal. Maar het bereikte resul taat is, dat de Amerikanen goedkoop produceeren en nog geld verdienen. De prijzen van de gronden, geschikt voor aanleg van boomgaarden zijn veel la ger dan bij ons, evenals die van boom gaarden, welke reeds op heele of halve kracht produceeren, hoewel de teelt niet minder intens is. Dus geen overmatige kapitaalbelas-; Wij vroegen den heeren De Kruyff en Baudewijn, waarom de Amerikaansche appels in den regel minder smaak heb ben dan de onze Het schijnt, dat ze te vroeg geplukt moeten worden met het lekl kelil marl 1 jr I In 1 voig H.l Aren den oordl terzq en Juli nis rijtul 6 mif D( gekc k Ei den W| te Kan* tot 5 a ding| plee Maa D gekc Ei kanfl P.l Goel Kan| over bare busc verg land tussd Goe| heel de i Di gekc Ei den de a M. acht zen M burj Kan dee weg Mei wen 25 Sch< tuig vonc naai in h van Ei van J. zen, Octc Dali geve sche Ei A. was rech tred Hoe D geke E van M laste vrijs De

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 10