PUROL esprongen handen; ZEELAND* MIDDELBURG. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. lUIDBEVELAND. f van het grootste deel der bevolking zou optreden: opstaan, ontbijten en naar het werk gaan, „voor dag en dauw", met al le onaangenaamheden daarvan. Men wilde een psychologische oplossing ge ven van een technisch vraagstuk. En met welk resultaat Dat men het tech nisch niet goed heeft opgelost, doch psychologisch evenmin Stel dat de strijd tegen den zomer tijd verdwijnen zou (dat staat nog te bezien), in plaats daarvan zou een veel meer gemotiveerde en door een grooter deel der bevolking ondersteunde strijd tegen den wintertijd kunnen ontstaan. Want wat beteekent het gewicht van het gevoel van onbehagelijkheid van een minderheid op twee dagen in het jaar (bij het klokverzetten), tegenover het ongemak, dat de meerderheid der bevolking den geheelen winter zou on dervinden. Den geheelen winter zou om met .,De Nederlander" te spre ken een bepaald (maar nu veel groo ter) deel van de bevolking het gevoel hebben, dat het te kort werd gedaan. Zoo zien wij de gevolgen van de in de Tweede Kamer geopperde en door den minister meer hoffelijk dan consequent gevolgde methode als: niet strijd-ver- minderend doch strijd-verwekkend; niet in het belang van Nederland als natie tusschen de anderen, en evenmin in het belang van het overgroote deel der be volking. Het gaat hier waarlijk om meer dan een „hamerstuk". En het is aan de Eerste Kamer om dit alles a tête repo- sée te beschouwen vóór zij een besluit neemt. NAT. CHR. GEHEELONTHOUDERS- j VEREENIGING. Herdenking van het 40-jarig bestaan. Het 40-jarig bestaan dit jaar van de afdeeling Middelburg der Nat. Chr, Ge- heelonthoudersvereeniging werd gis teravond in de Nieuwe Kerk herdacht. Na gemeenschappelijk zingen en ge bed sprak de heer A. Petermeijer, voor zitter der afdeeling, het openingswoord. Spr. heette allen welkom, in 't bijzon der* de eere-presidente, freule van j Doorn, en afgevaardigden van verschil- lende vereenigingen. Het is het recht en de plicht, aldus spr. om een dag als deze te herdenken, als een mijlpaal in het vereenigingsleven; de plicht ook! van dankbaarheid jegens God. j Spr. memoreerde de geschiedenis, van de vereeniging, welke op 4 Sept. 1894 werd opgericht, en haar arbeid. I Het waren de bemoeiingen van ds. j Keers te Veere die tot de oprichting leidden. Spr, wees op het aanvankelijk kwijnend bestaan van de afdeeling, die slechts door het moedig volharden van de voorzitters ds. Slotemaker de Brui ne en ds. Stegenga bleef bestaan. In- 1904 werd ds. J. de Visser voorzitter* der afd. Bijna 30 jaar lang bleef hij de^ tfouwé voorzitter, die door krachtige j leiding en hartelijken omgang zijn eigen J stempel op de afdeeling heeft gezet. Onder zijn bestuur werd de toestand langzamerhand beter. Dat de afdeeling thans in bloeienden toestand verkeert is de vrucht van zijn volhardend wer- ken. Thans telt de afd. 130 leden en zij bezit een eigen zangkoor. Spr. vestigde de aandacht op bet werk onder de jeugd. In zeer grove trekken zijn dit de uitwendige dingen, aldus spr. De in- wendige zijn natuurlijk de belangrijkste, j Dat is het zoeken van het verloren schaap om het terug te brengen naar de veilige schaapskooi: het werk ver richt aan den enkeling. i Het zangkoor der afd., onder leiding van den heer A. Bosdijk zong daarna op verdienstelijke wijze, een drietal liederen. i Als spreker voor dezen avond trad op ds. D ,T. Vossen? te Vlissingen. Spr. Zeide dat er we'licht zijn die jarenlang aan ^ei werk der ehristeÜike drankbe- j strijding Rebben deelgenomen. Zij kunnen dankbaar zijn om degenen die door hen zijn geholpen. Doch ook droeve herin ner ngen zullen zij hebben voor hen die vroeger in de gelederen zijn geweest, 1 maar nu den ouden weg weer zijn opge- gaan. Nog jaarlijks wordt er 300 millioen gulden voor den drank uitgegeven, aldus spreen bedrag waarmede zeer vele werklooze gez'nnen geholpen zouden kunnen worden. Men vergeet dat het fa- mtJie even door den drank wordt ver- knoeid en in vele kinderen de kiem wordt gelegd van ziekte en misdaad. De alcohol s de viiand van den christen. Er schuilt in de alcohol een demonische kracht.. De drank belemmert onze rede- j lijke beslissingen zoo zeide spr. Het 'S een oogenblik van zorgeloosheid dat ons j leven verknoeid. De alcoho' is een ge vaar, dat onze besliss'ngen belemmerd en ons oordeel beneveld. Bovendien is de drank verderfelijk omdat hij onze gemeenschap met God in den weg staa'. Het redelijk gevoel wordt verzwakt. De drank noemde spr. j de vijand die de doorwerking van het evangelie in den weg staat. Daartegen moet de evangel's! vechten. Spr. zeide dal men het vraagstuk der bestrijding niet alleen van den enkeling, doch van de gemeenschap moet bezien. Ket is de taak van ieder christen, zich n'et alleen te onthouden maar een ander tot steun te zijn. Des temeer kracht gaat er van uit. Nooit mag men evenwei wanhopen. We werken niet voor een verloren zaak, aldus spr., de overwinning is in begin sel behaald. Laten we, zoo besloot spr. voortgaan in het vaste geloof in de overwinning, en de kracht in dienst van Christus stellen. Het zangkoor zong vervolgens een drietal liederen met medewerking van een strijkorkest en van mej. To Leuvens, sopraan die op zeer te loven wijze eeni- ge soli ten gehoore gebracht. Tenslotte werd voor een dankbaar ge hoor een kerstcantate voor soli, koor en orkest uitgevoerd, waarna ds. Vossers met dankgebed sloot. VOOR HET MIDDELBURGSCH MUZIEKKORPS. In het verslag van de uitvoering van het P. T. T. personeel in ons nummer van 19 November maakten wij in het kort melding van de mogelijkheid dat die uitvoering nog eens zou worden herhaald, maar dan Voor een ander doel. De plannen daarvoor hebben nu vaster vorm aangenomen. In de eerste plaats kunnen wij mede- deelen, dat niet alleen het P. T. T. per soneel, maar ook de gymnastiekver- eenigingen „Achilles" en „Wilhelmina" mitsgaders „The Funny Band" zich hebben aaneengesloten, en dat 't doel zal zijn een zoo groot mogelijk batig saldo te kunnen afdragen voor de kas van hel Middelburgsch Muziekkorps. De genoemde vereenigingen zullen daarvoor een afwlisselend programma, w.o. een herhaling van wat het P. T. T. personeel op 17 November met zulkeen groot succes gebracht heeft, samen te stellen en op een nader vast te stellen datum, als de nieuwe Schuttershofzaal gereed is, vermoedelijk in de tweede helft van Januari, in die zaal ten too- neele brengen, In een gisteravond gehouden bijeen komst is een comité uit die vereenigin gen aangewezen, dat de plannen verder zal uitwerken. ROODE KRUIS. Jhr. Beelaerts van Blokland volgt mr. Van Dusseldorp als voorzitter op. Dinsdagmiddag vergaderde in een der lokalen op het stadhuis de afdeeling Middelburg- van de vereeniging „Het Nederlandsche Roode Kruis", onder voorzitterschap van mr. R. M. van Dus seldorp. Naar aanleiding van de notulen der vorige vergadering, heeft de voorzitter medegedeeld, dat de f 100, die toege staan waren voor een oefening in sa menwerking met Vlissingen, niet voor dit doel zijn besteed, maar wel voor 'n propaganda-uitvoering te Breskens, die zeker tot resultaat zal hebben, dat al daar een afdeeling tot stand komt. Nog merkte spr. op, dat het kring magazijn niet onder zijn toezicht staat als kringcommissaris, maar onder het toezicht van eht bestuur der afdeeling waar het gevestigd is, dus in casu Mid delburg. I In verband met het vertrek van den voorzitter naar Goes, koos de vergade ring in zijn plaats als bestuurslid mr. J. de Visser. De Voorzitter bood zijn ver ontschuldiging aan, dat hij slechts zoo kort deze functie heeft kunnen waar nemen, nadat hij enkele jaren penning meester was, welke functie hij met ple zier heeft bekleed. Het is zijn streven geweest een nauweren band te bevor deren tusschen bestuur en transport colonne, de afstand tusschen beide was z,.i. te groot. Spr. heeft den indruk gekregen, dat men dat pogen zeer heeft gewaardeerd. Hij hoopte dan ook, dat een nieuwe voorzitter in die richting zal voortwerken. Het leed van het af scheid nemen wordt hem verzacht, omdat hij kringcommissaris zal blijven en als zoodanig gaarne de belangen van de afdeeling Middelburg zal trach ten te behartigen. Steeds heeft hij aan genaam met de andere bestuursleden samengewerkt en hij dankte voor de van hen ondervonden vriendschap. De heer H. Bierman zeide, nu de voorzitter nog in het midden der afdee- 1 ng is, hem te willen gedenken in zijn werk voor het Roode Kruis. Het vele werk van mr. Van Dusseldorp is zeer geapprecieerd en het zal moeilijk zijn dit door te zetten. De afgetreden voor zitter voelde zoo veel voor en voelt dit nog voor het Roode Kruiswerk. Slechts kort heeft hij in deze functie zijn arbeid kunnen geven en hem is niet alles gelukt. Men moet echter den ken aan, het: „Men rekent de uitkomst niet, maar telt het doel alleen." Men moet nu allen samenwerken voor het zelfde doel en spr. hoopte dat ook de nieuwe voorzitter in die richting zal werken. Spr. juichte het toe, dat de heer Van Dusseldorp zijn gave zal blij ven geven aan het Roode Kruis in ge heel Zeeland. De heer Van Dusseldorp dankte voor deze woorden. Dr. E. S c h e p s, leider van de trans portcolonne zeide, dat het de leden zeer verheugd heeft, dat het contact met het bestuur zooveel is verbeterd. Vroeger zeide men, „wij werken wel, maar zien de bestuursleden nooit", 't Nauwere contact heeft den geest zeer naar boven gehaald en de animo ver sterkt. Men i'S ook daar verheugd den heer Van Dusseldorp als kringcommis saris te behouden. Dat hij burgemees ter van Goes wordt, kan goed zijn om de Roode Kruis gedachte ook daar in gang te doen vinden, wat tot nu toe is mislukt, De colonne zal er gaarne eens komen demonstreeren. De heer Van Dusseldorp bracht ook dank voor deze woorden, en zeide, waar hij pas bij de leden van de transportcolonne heeft afscheid ge nomen, hij dit ook nog bij de dames hoopt te komen doen, die evenals de eerste hem bloemen toezonden bij zijn benoeming, weike bloemen een speciaal plaatsje gekregen hebben. Hij zal de co lonne gaarne eens te Goes begroeten. Hierna sloot de voorzitter de alge- meene vergadering. In de nu volgende bestuursvergade ring koos het bestuur uit zijn midden tot voorzitter jhr. F. Beelaerts van Blokland. DE BROEDERBAND. Aan het in de vergadering van Maandagavond uitgebrachte jaarverslag van de Coöperatieve Verbruiksver- eeniging „De Broederband" u. a. over het boekjaar 19331934 ontleenen wij het volgende: In een tijd zooals men thans beleeft, waarin niets eender blijft en afbraak in alle vormen zich aan ons opdringt, is het een zeer verblijdend teeken volgens het bestuur, dat de uitkomsten van de coöperatie zeer gunstig ge noemd mogen worden. Een dividend- uitkeering gelijk aan vorig jaar nl. S% voor de bakkerij en 614 voor de win kels had het bestnnr niet verwacht. Nu is het waar, aldus het verslag, dat ook al woedt de crisis met haar onver mijdelijke werkloosheid en verlaging van loonen nog zoo sterk de arbeiders zich één moeten voelen. Het omzetcijfer van de bakkerij liep met 3685.33 of 4.6 terug, dat van de winkels 2088.12 of 1.5 Uit het overlijdensfonds zijn aan 19 weduwen of erfgenamen bedragen van 12.60 tot 104.10 uitgekeerd. Het totaal bedrag aan uitkeeringen vanaf de oprichting der fondsen tot nu beliep voor het z'ekenfonds van de bakkerij f 144494,03; van de winkels 9308.45; overlijdensfonds van de bak kerij f 12290,96, van de winkels f 3425,32, alzoo een totaal van f 39518,76. Het aantal leden was bij den aanvang van dit boekjaar 1374, bij het einde 1369. Dit jaar was de omzei voor de bakkerij f 76,375,16/4; winkel Langeviele f 88 868,42, winkel Zacharias Jansenstr. f 42,522,61 Vi. totaal f 207,766,20, waar van voor de bakkerij f 73,982 en voor de winkels f 92,033 voor dividend-uitkee- ring in aanmerking komt. In dit jaar werd aan zieke leden uit gekeerd van de afd. bakkerij f 287,91 V2 en van de afdeel'ng winkels f 409,68, uit de overlijdensfondsen resp. f 744,30 en f 277,65. Door de kolenafdeeling werden dit jaar afgeleverd ruim 5900 hl eierkolen, 1500 hl steenkolen, 985 hl anthraciet en 225 hl Baby. Het verslag alsmede de rekeningen en de balans keurde de vergadering goed. Bij enkele candidaatstelling werden herkozen als bestuurslid de heeren H. M. Peeters en N. de Munck en gekozen in plaats van de heeren A. Asscheman L. H, Basting, de heeren A. J. Bareptsen en P. Muller en herkozen als commissa ris de heer J. A. Kraak. Een voorstel van 10 leden om in het vervolg al het voor de vereeniging be- noodigde drukwerk alleen en uitsluitend te gunnen aan die drukkerijen, die in het georganiseerde bedrijf zijn opgeno men en dus de voor dit bedrijf vastge stelde loonbepalingen enz. naleven, werd verworpen. Aan het slot van het verslag neemt de heer C. van der Weel, die met Maart a.s. den leeftijd zal hebben bereikt waarop het plicht is plaats te maken voor een jongere kracht, afscheid van de coöpera!- tie, grijpt hij de gelegenheid aan, om zoowel vroegere als de tegenwoordige bestuurders en commissarissen, alsmede de leden, hartelijk dank te brengen voor het vertrouwen, dat zij gedurende bijna 36 laren in hem hebben gesteld. Van 1899, het jaar van zijn indienst treding, zijn hee' wat stormen over het leven van ,,de Broederband" heen ge gaan, maar ondanks dat mag zij er zijn, en daaraan het zijne te hebben bijgedra gen, stemt hem tot zekere genoegdoe ning. De taak van den administrateur zal worden vervuld door J. Maartense, die reeds vijf jaar op het kantoor werk zaam is en thans reeds geruimen tijd het' werk verricht OPENBARE LES AMBACHTSSCHOOL Een mooie expositie. De openbare les, Dinsdag door de Ambachtschool gegeven, is wel een suc ces geworden! Daar het tevens de laat ste toondag was, waren zeer velen van buiten naar Goes gekomen en mede daaraan is zeker het drukke bezoek te danken geweest. Des morgens zoowel als des middags, was het een gaan en komen van belang stellenden, die bij het bezoeken van de leslokalen constateerde, dat ze als het ware in een menschelijke bijenkorf rond liepen. Er werd gehamerd, geschaafd, gesmeed, geschilderd, geteekend, in 't Ve&zjcucfat 4+v atznejesi. Doos 30 en 6Qct. Bij Apoth.en Drogisten.) (Ingez. Med.) kort: alle leerlingen waren druk bezig aan de werkstukken, die ze onder han den hadden. De directeur, de heer Buthfer, zoowel als de leeraren, verschaften daarbij de bezoekers alle gewenschte inlichtingen. Een lust was het, om de vele fraaie prijzen voor de verloting te bezichti gen. -Ter aanmoediging om een lot te koopen, was deze expositie niet meer noodig, want een groot bord bij den in gang vermeldde reeds, dat alle loten verkocht waren! Maar toch was deze ex positie van het grootste belang, en wel, omdat daarmede gedemonstreerd werd, wat de nijvere bijen in deze bijenkorf in staat zijn te vervaardigen. En dat was alles, van het eenvoudige tot het moei lijkste stuk, eerste klas werk! Zeker, alle vakken en klassen hebben medegewerkt om deze groote hoeveel heid artikelen te vervaardigen, want op elk gebied timmerwerk, schilderwerk, smeedwerk enz. was er velerlei. Wa re kunststukjes waren er onder, zoowel als degelijke, stevige gebruiksvoorwer pen. Alles serieus en smaakvol vervaar digd en afgewerkt. Men was niet alleen vol lof, maar ook vol bewondering over hef feit, dat zulk moeilijk en voortreffelijk werk door de leerlingen der Ambachtsschool vervaar digd kon worden. Wat wel de beste reclame voor deze school is. B. en W. stellen den Raad voor te verkoopen 108 m2 gemeentegrond aan de Van den Spiegelhelstraat voor 1080 DOMBURG. Maandagavond heeft al hier in café Wilhelmina eene groote pro- pagandavergadering plaats gehad voor de in oprichting zijnde Oranje-Vereeni ging. De groote zaal was geheel gevuld met een aandachtig gehoor. De voor-' zitter van het voorloopig comité, de heer M. Reijnhoudt Sr., heette de aan wezigen welkom en besprak doel en streven van de op zijn initiatief en met medewerking van de heeren W. Triel- ler en J. de Pagter opgerichte vereeni ging. Daarna werden op zeer verdienste lijke wijze eenige muziekstukken uit gevoerd door het muziekgezelschap „Eendracht maakt macht" uit Seroos- kerke onder leiding van zijn directeur den heerüBroerse, alsmede eenige zang nummers door de chr. zangvereeniging „Looft den Heere" te Domburg, die ook na de pauze den avond opluisterden. Nu was het woord aan den burgemeester, den heer L. J. van Voorthuysen, eere voorzitter, om den feestredenaar van dezen avond, overste H. Bierman uit Middelburg, in te leiden. Spreker me moreerde de voorgeschiedenis der ver eeniging, betreurde het dat enkelen, waarvan men dit niet verwacht had, hun ne medewerking aan dezen propaganda- avond hadden onthouden en wees op de algemeen erkende verdiensten van het Oranjehuis voor het volk van Neder land. Hij verzekerde overste Bierman dat diens optreden als feestredenaar hier door allen zeer werd gewaardeerd. Dezo J^arop een historisch goed gedocumenteerde, gloedvolle rede over „Oranje en Walcheren", waarin hij vooral de in den loop der eeuwen door de vorsten uit het Oranjehuis aan Wal cheren gebrachte bezoeken releveerde. Na de pauze en nadat nog door de Domburgsche Chr. Meisjesvereeniging „Weest een zegen", een bekoorlijke va- derlandsche reidans was opgevoerd, werden speciaal de bezoeken aan Dom burg en omgeving behandeld, in 't bij- j zonder die van Stadhouder Willem V en j koning Willem III, waarvan menig aar dig staaltje werd medegedeeld. Met j eene gloedvolle peroratie eindigde spre- ker zijne boeiende voordracht. Terecht kon de voorzitter in zijn slot- en dank woord spreken van een prachtig ge slaagden Oranjeavond, ook daaruit blij kend dat de zeer talrijke aanwezigen zich nagenoeg allen opgaven voor het lidmaatschap der „Domburgsche Oran je Vereeniging Wilhelmina". OOST EN WEST SOUBURG. Even als in den vorigen winter heeft ook nu de diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier het vereenigingsgebouw „Concordia aan de Paspoortstraat geheel belang loos als ontspanningslokaal voor werk- loozen van alle gezindten beschikbaar gesteld. RITTHEM. Alhier werd Maandag avond in de volle zaal van wed. Wes- dorp de Mentawiefilm vertoond. De zeer mooie beelden gaven niet alleen duidelijk weer hoe prachtig de natuur is in Indië, maar ook hoe de inlanders steeds leven in angst en vrees voor de booze geesten. Op de Mentawei-eilan- den werd in 1902 met de Zending be gonnen. Zeer moeilijk was hier in het eerst die arbeid. In 1909 werd zende ling Lett er zelfs vermoord. Toch werd het werk voortgezet en eindelijk wer den vruchten geoogst. De film gaf iets van die vruchten te zien, zooals den ar beid in de school en in de kerk. Nog werd vertoond het huiselijk en het maatcshappelijk leven der inlan ders en ook den gezegenden arbeid van den zendeling als medicus. VEERE. Naar wij uit eerste bron ver* nemen, zal op Vrijdag 14 Dec. a.s. het stadhu s alhier officieel worden overge dragen aan de gemeente, Bij deze plech tigheid zullen o.a. de minister van bin- nenlandsche zaken en de minister van. onderwijs, kunsten en wetenschappen tegenwoordig zijn. Een aanspor ng om dien dag te vlag gen teneinde daardoor zijn medeleven, met dit gedenkwaardig ieii te toonen, zal hier wel op zijn plaats zijn. DE INBRAAK TE OUDELANDE, f 200 gestolen. De lange lijst van schandelijke, groo- te en kleine misdrijven, welke in de twee verloopen jaren in den Zuidhoek van Zuid Beveland werden bedreven als daar zijn: brandstichtingen, in braken met of zonder bedreiging tegen het leven, algeheele vernieling of be schadiging van eens anders eigendom men is Zondag wederom met één ver meerderd. In de gemeente Oudelande werd zooals wij reeds gister meld den dien dag in een woonhuis, waar van de bewoners even op bezoek bij fa milieleden waren, ngebroken en uit één der kasten weggenomen een be drag van f 200, dat de man daarop te voren, als opbrengst van verkochte landbouwproducten ontvangen had. Evenals alle andere misdrijven, heeft de politie deze zaak in handen genomen „ter fine" van „opsporing, inbeslagna me en voorgeleiding van den onbeken.- den dader." De vermoedlijke dader, de buurman van den bestolene, is intusschen aange houden. MOTORRIJDER TEGEN BOOM GE BOTST EN ERNSTIG GEWOND. Wie klopte? Dinsdagavond omstreeks half twaalf heeft onder de gemeente Kloetinge 'n ernstig verkeersongeval plaats gehadfr Aldaar heeft men in bewusteloozen toestand liggende op den weg, aange troffen H. G., afkomstig uit Kwaden- damme, terwijl zijn motor links van den weg tegen een boom lag. Uit een in gesteld onderzoek bleek, dat hij tegen den boom is gereden. Aan de woning van zekeren S., die in de onmiddellijke nabijheid woont, werd omstreeks dien tijd geklopt; buiten gekomen zïfnde, vond men alleen G., liggende op den weg. De gewonde is naar het zieken huis te Goes overgebracht, zijn toe stand is zeer ernstig. De motor is door de politie inbeslag genomen en een verder onderzoek wordt ingesteld. KLOETINGE. Gisteravond vond al hier in het Vereenigingsgebouw de jaar vergadering plaats van Je Jongeüngs- vereeniging „Immanuel". Deze vergadering, die een feestelijk karakter droeg, in verband met het vijftig jarig bestaan dier vereeniging, werd door den voorzitter ds. Raams geopend. Spr. heette vooreerst hartelijk wel kom de heer Fallentin, algemeen se cretaris van het Ned. Jongelingsver bond. Daarna sprak de voorzitter een kort woord, naar aanleiding van Nehemia 4 vers 15 23. Na een inleidend woord door den hr Fallentin, over de Bondsfilm „Var Bondsdag tot Bondsdag" werd deze prachtige film vertoond. Deze gaf een zeer duidelijk beeld, van wat het ver bond voor hare leden doet, ook voor zijn werklooze makkers. De film werd toegelicht door den heer Fallentin, De voorzitter dankte allen, die tot het welslagen van dezen schitterenden avond hebben medegewerkt, inzonder heid den heer Fallentin en zijn mede. werker. Het gebouw was tot aan den nok gevuld. Raadsvergadering. KLOETINGE. Donderdagavond half zeven vergadert de Raad der gemeente. Aan de orde komen: voorstel van B. en W. in het leven roepen van een steunregeling geldende tot en met 30 Maart 1935. Steunnormen worden voorgesteld: 1. Georganiseerden die geen kasuit- keering genieten, a. kostwinners f 7 per week en 0.50 per gezinslid boven 2, inwonend personeel inbegrepen, b. kost gangers 5.50 per week. 2. Ongeorganiseerden: a. kostwinners 6.50 inet den toeslag als voor georga niseerden; b. kostgangers 5 per week.. Het maximum voor groep 1 bedraagt 10.50, voor groep 2. 10 per week. Arbeidsinkomsten en ouderdomsren te worden voor 2/3 in mindering van den steun gebracht, terwijl voor gebruik van grond o. i. een aftrek moet wordeü toegepast volgens onderstaand schema. Voor 1 tot 2 gemeten 0,50 p. week Voor 2 tot 3 gemeten 1,— P- week Voor 3 tot 4 gemeten 1.50 p. week Voor 4 tot 5 gemeten 2,p- week Voor 5 gem. en meer 2.50 p. week

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6