Bij Ruwe Handen Purol 00WE EGBERTS BEURSTHERMOMETER van Zaterdag. BIOSCOPEN. BEURS- EN WISSELKOERSEN. De Havenkom. WALCHEREN. ZUSD-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. ZEEBWSCN-VLAAIIDERE1I 0.0. j ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. MIDDELBURG» mssË AMSTERDAM, 17 Nov. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 101 101 Ned. 33 1000-4 101%—101% Ned. 34 1000-4 101%—101% Certificaten-3 90%91 O. Indië 34 1000-4 100—100% Dennemarken Oblig. 1926-5 97%97% Du ischl. 100-7 24—23%. Engeland 1960-90 4 75%—75% Zwitserl. oblig. '24-5 98%98% Zwitserl. Staatssp. '27-4% 100%—100% -Amsterdam 1933-5 100% Amsterdam 1934-4% 100 's-Gravenhage 1929-4% 100% Rotterdam 1926-19304-% 99%—100 Berlijn 1925-6% 15% Zeeuws. Hyp. B-5 100100% Zeeuws. Hyp. B-4% 100 Cities Service Cy. P. 1958 5 24%24 A Amsterd. Bank 105105 C Rott. Bankver. 8483% A Twentsche Bank 84 A Pref. Gruyter Zn. A. 124% A Pref. Jurgens A 9898 A Ned. Gist- en Spiritusf. 409—405 A De Schelde N.B. 16% A Ver. Papf. v. Gelder 40%41 C Am. Car Foundry 10%10 C Am. Smelt Ref. 22%—22% C Farbenind. I. G. 43 C. Stand. Brands 11%11% C U. States St. C. 21%—21% C North Am. Cy. 7%—6% A Born. Sum. H.M. 126%127 A Linde Teves en Stokv. 5353 A Ned. Wol Mij. 72—75 A Singkep Tin M. 7575 A J. C. Japan Ln. 24%23 A Rotterd. Lloyd 28%29% A S. M. Nederland 28%30 A Amst. Thee C.M. 39% (Ing. Med.) om samen te werken. En tegen zijn op volger zeide spr. reeds huiselijk uit gedrukt je valt met je neus in de boter. Zulk een korps ambtenaren zal men niet gemakkelijk vinden. En spr. dankte ook de pers voor haar samenwerking, hoewel die hem wel eens kwaad maakte, wel eens scherp was in haar critiek. Maar met veel waardeering nam hij toch kennis van een schrijven van dr. Smeding, den di recteur-hoofdredacteur van de Middel- burgsche Courant, die, na zijn spijt uitgedrukt te hebben over zijn verhin dering, bekende wel eens de strijdbijl op te hebben moeten nemen, als hij meende, dat dit zijn plicht was, doch die tevens verklaarde, dat de strijdbijl nu begraven zou worden en die hèm verder veel goeds toewenschte. Wat de ambtenaren betreft, wil spr. nog de woorden van burgemeester Stu- lemeyer, toen die afscheid nam van Bergen op Zoom, tot de zijne maken: zorg toch, als ge goed en plichtsgetrouw personeel hebt, dat dit ook goed be zoldigd wordt, want daar hangt het wel zijn der gemeente van af! Spr. besloot met zijn dank 'te betui gen aan den Raad voor zijn medewer king zoovele jaren, en de woorden van den heer Dijckmeester, oud-commissaris der Koningin in deze provincie tot de zijne te maken: Moge Goes blijven het centrum van Zeeland, met handhaving van het Zeeuwsch karakter, zich ont wikkelende volgens moderne denkbeel den voor zoover die goed zijn. Nadat wethouder Van M e 11 e ver volgens den scheidenden burgemeester toegesproken en hem, namens den Raad een schilderstuk van Kimne aangeboden had fzie ons nummer van gisteren) zeg de de burgemeester hier nog hartelijk dank voor en sloot daarna deze zijn laatste raadsvergadering. De receptie. Er werden nu, in de raadszaal, nog eenige foto's genomen, en daarna be gaven de burgemeester en zijn familie zich naar de trouwzaal, waar velen met woord en handdruk afscheid van hem namen. Te ongeveer vier -uur had het Zuid- Bevelandsch a Cappella-koor zich in de hal opgesteld en zong, onder leiding van den heer Tamminga, den burgemees ter achtereenvolgens toe: Venite et Videte; Dominé salfam fac Reginam Nostram en de Zegenbede van Cathr. van Renesse. De Voorz. van het koor, de heer C. Corstanie, sprak de burgemeester die plm. 9 jaar beschermheer van het koor was vervolgens toe, en zegde hem hartelijk dank voor het vele, dat hij voor het koor gedaan had, en de steeds zoo bereidwillig verleende me dewerking. Spr. besloot met den bur gemeester een groote foto van het koor aan te bieden. De burgemeester betuigde zijn groo te waardeering voor deze mooie hulde en het beschenk. Spr. zeide. dat hij steeds zeer veel belang gesteld had in alle vereenigjnrfsleven. en niet in het minst in het Zuid-Bèvelandsch a Cap pella-koor. Hiermede behoorde ook de receptie tot het verleden. HFT DéFILé VOOR DEN BURGEMEESTER. Toespraak C. Kloosterman- Hedenmiddag, vond. onder groote be langstelling het défiïé plaa!s voor bur gemeester Hajenius. Nadat de verschillende vereenigingen w.o vele n club-costuum, zich hadden opgenield in de De Ruyterlaan, werd,] volgens de reeds vermelden route, naar de Groote Markt gemarcheerd. De vereenigingen stelden zich hier op voor het bordes van het stadhuis, nadat zij er o.' rst langs getrokken en den bur gemeester en zijn familie hun club groet gebracht hadden. Intusschen hadden de afge-aardlgden en vaandeldragers der verernHingen z:Hi op de trappen van he1 bordes en daarvoor opgesteld. Nadat het déf'Ié geëindigd was, sprak de heer C. Kloosterman, als algemeen afgevaardigde der vereenigingen, den burgemeester als volgt toe: „Zeer geachte burgemeester. U hebt zooeven het défilé gadegesla gen van de honderden inwoners van on ze geliefde stad Goes, waarbij zich een deputaiie van den Zeeuwschen Bond van Harmone- en Fanfare-korpsen heeft aangesloten. U hebt ze zien optrekken met wap perende vaandels en slaande trom, on der de tonen van vroolijke muziek, en ongetwijfeld is U onder den indruk ga- komen van de grootsehe hulde, die U hier gebracht wordt. Hier kon een punctum staan. De vrees bekruipt me, dat ik door de korte toe spraak, die ik tot U ga richten namens de vereenigingen, dien indruk ga ver zwakken: de daad is meer dan het woord. En toch wil ik trachten namens de vele vereenigingen, die hier staan en namens de andere, die hier om bijzon dere redenen niet kunnen zijn, maar wier sympathie naar deze daad uitgaat, de gevoelens van dankbaarheid van die al len te vertolken. Toen het bekend was, dat U uw ambt zoudt neerleggen en onze goede stad zoudt verlaten, ziin spontaan afgevaar digden samengekomen om deze hulde voor te bereiden. Is het te verwonderen, dat de sport- veteenigingen n al haar geledingen zeer enthousiast waren om U te huldigen? Immers onder Uw leiding kwamen de schitterende sportterreinen aan den Pol- derschen weg tot stand, die inwoners en vreemdeling om strijd roemen en Uw vaderlijke zorg ging zoover, dat U hoo rnen door de jeugd liet planten, die bin nen n et te langen tijd bescherming zul len bieden tegen wind en zon. Door den aanleg van die terreinen hebt Ge U een eerezuil opgericht in het hart der sportbeoefenaars en sportvrienden. Maar er is meer. Nooit, dan bij hooge uitzondering, klopten de vereenigingen bij U tevergeefs aan als U ze van dienst kon zijn, en vele malen hebt U bij een uitvoering het woord ge#jerd, waardoor deze een bij zondere cachet kreeg. Zelfs trok U met een Goesche ver- een'ging buiten de Zeeuwsche grenzen naar een hoofdstad in het Zuiden,' om door Uw tegenwoordigheid luister bij te zetten. Ik zou hieraan nog veel kunnen toe voegen, waaruit uw genegenheid voor het vereenigingsleven spreekt. Door dit alles is tusschen u en de vereenigingen een vriendschapsband gelegd, die niet verbroken kan worden. En nu, bij uw af scheid, wordt u door de honderden dank gebracht voor alles, wat u voor hen ge weest is gedurende uw burgemeester schap. Als bezegeling van dit sobere woord van dank, heb ik het genoegen en de eer u dit huldeblijk aan te bieden. (Spr. overhandigt een fraai handgeborduurd kussen met het Goessche wapen.) We wisten u geen passender geschenk te geven dan het aloude Goessche wa pen, het wapen, dat het stadhuis siert, waar u zoo langen tijd gewerkt hebt. Moge u het een goede plaats waardig keuren in uw nieuwe woning en moge het de herinnering levendig houden aan dezen dag. Ik zou ongetwijfeld te kort schieten, mevrouw, als ik U in deze hulde niet be trok. U hebt in al die jaren meermalen uw man moeten afstaan aan de verschil lende vereenigingen en dat gemis, ho- pen we, moedig gedragen. Namens allen bied ik u deze bloemenhulde aan, in de hoop, dat u ze zult willen aanvaarden als uiting van onzen hartgrondigen dank. j (Spr. overhandigde hier mevr. Hajenius i een bloemstuk.) j En nu gaat u beiden ons verlaten en I u vestigen in onze schoone residentie, j Beiden is u nog ferm en flink. Uw oog j is.nog niet verduisterd, uw hand beeft nog niet. We hopen, dat u nog vele ge zonde jaren zult mogen beleven en dat uw zoon, die het feest als een welkome mwmmt*" '-nrfwwwi A Houth. Alberts 20%20% C Baltimore Ohio 9%9 A Southern Rlw. 109% C Union Pac. Rr. 63%—63% C Int. Nickel Cy. 14%14% Duitschl. '30 100-5% 21%—21%-% A Koloniale Bnk. 3030 A N.I. Hbk. 1000 57%—57% C Ned. H. M. 1000 35—34% AAlg. Kunstz. U. 32%—32% A v. Berkels Pat. 29%27% C Calvé-Delft 42%42% A C. Suiker Mpij. 3030% A Ned. Ford A.M. 223%—222% A Philips Gem. B. afg. 215%215%-16% C Unilever 76%—76%-77 C Anaconda Cop. 6%6%-6% C Bethlehem St. 17%—17 C Kennec Copper 10%10% C Un. States Leather 3%3% A A.N.I.E.M.—N.B. 188—189% A Kon. Petr. MpIJ. 133%—133%-34% C Contin. Oil Cy. 10%10% C Shell Union O.C. 4%4% C Tide Water Ass. Oil 5%—5%-5% A K.N. Stoomb. Mij. 3% A Ned. Scheepv. U. 2929% A H.V. Amsterdam 140141-% A Java Cult. Mij, 61%4. A N.I. Suiker U. 5961 A Deli Batavia 135%140 C Deli Mij. 1000 109—108% A Senembah 116119% C Chicago Milw, 1%1% A Amst. Rubb. C. 85%84%-85% A Deli-Bat. Rubb. 5655 A Hessa Rubber 72—67 A Serbadjadi S.R. 5350 Prolongatie 11 WISSELKOERSEN. 16 Nov. 17 Nov. Londen 7.39% 7.39% Berlijn 59.47 59.48 Parijs 9.75 9.75% Brussel 34.50 34.51 Zwitserland 48.05% 48.06 Kopenhagen 33.10 33.02% New-York 1.48 1.48 gaf/fiaaKffiSwaatwsy: vva ✓aufcczifivsvy? n Ovd v&t&jywudTnéhA. ECHTE FRIESCKE HEEREN-BAAI 10 15 20 25 ct. p. half ons Markt - Suiker iIndustrie Olie iPhilips Rubber s—JjAmerika Tabak Aku Wettig gedeponeerd.) vm 11 en Döooisrf IsfoJt Tftyrihaïidt maakt ik goed (Ingez. Med.) (Ingez. Med.). gast meeviert, daarvan getuige zal mo gen zijn. En als in latere jaren de herinnering, die het verleden met zilveren glans tooit, u terugvoert naar het défilé van 17 No vember 1934, dat u daaraan zult kunnen terugdenken met groote blijdschap. (In ons volgend nummer komen we op deze huldiging en die welke heden avond zal plaats vinden, nader terug.) Een betonnen brug en een jachthaven? Zooals bekend zoekt het gemeente bestuur ernstig naar werkobjecten, die daarbij ook zoo nuttig en rendabel mo gelijk zijn. We kregen zoo reeds nieuwe en ver beterde plantsoenen, haventerreinen, 't sportveld, enz. Voorts werden plannen beraamd voor het aanleggen van een zwembassin. Ook werd er over demping van de havenkom en verlegging van de zwaai-haven van gedachten gewisseld. Met dit laatste punt staat dan nauw in verband de slechte toestand van de brug over de haven, die reeds lang dringend verbetering behoeft. Naar wij vernemen maakt vooral de haven thans een punt van ernstig onder zoek voor Gemeentewerken uit. Men overweegt: de brug te doen vervangen door een betonnen overwelving, waarna dan de tegenwoordige havenkom jacht haven zou worden. Voorts moet dan, waar de havenkom niet meer als zwaai- haven gebruikt kan worden, een derge lijke haven vóór de brug dan beton nen overwelving gegraven .worden. Ongetwijfeld z'tten er vele goede zij den aan dit plan: de haven, als mooi stadsbeeld, blijft behouden en gaat eer uitsluitend als jachthaven gebezigd in aanzicht vooruit; de leelijke en on- prakt:sche brug vervalt; er zit veel ar beid in dit plan, vooral in verband met het graven van een nieuwe zwaai-haven; en er worden inkomsten geschapen mid dels de jachthaven. Met belangstell'ng wachten we de ont wikkeling van deze plannen af. TWEE „WONDEREN." Elders wijzen we op een nieuwe zaak in deze gemeente, die den naam draagt „Het wonder van Goes", Een concurrent, blijkbaar op het idee gebracht door de bekendheid die deze karakteristieke namen reeds hebben, liet dezer dagen op zijn uithangbord, onder den gewonen naam van zijn zaak, de woorden schilderen: „in het wonder van Goes." De ondernemer van eerstgenoemde zaken liet in deze, volgens een bepaald wetsartikel, door een advocaat te de zer stede den eisch stellen tot verwij dering van den zin „in het wonder van Goes". De betreffende winkelier schijnt er eenter allerminst aan te denken zulks te doen; maar wel etaleerde hij het ge noemde schrijven van den advocaat on der het opschrift: „laatste nieuws". En het publiek wacht benieuw J af, wat in deze het allerlaatste nieuws zal zijn! NED. REISVEREENIGING. „Het wonder der film." De afd. Walcheren van de Ned, Reisvereeniging had gisteravond in ho tel Britannia te Vlissingen, haar eersten avond in dit seizoen belegd. De voorzitter, de heer Noest, be treurde het, dat zoo weinigen waren opgekomen, om naar den spr., den heer D. van Staveren uit Den Haag te luis teren-. De heer Van Staveren had als on derwerp: „Het wonder der film". De heer Noest dankte den spr. voor de onderhoudende wijze, waarop hij dit interessante onderwerp behandelde. ELLEWOUTSDIJK. Donderdagavond was alhier ter gelegenheid van een ouderavond in de o.l. school een ten toonstelling georganiseerd, waar de ouders der schoolgaande kinderen gele genheid kregen het werk van hun kinde ren te bezichtigen. De ^schoolkinderen zongen eenige versjes van Jacob Hamel met orgelbegeleiding van het dochtertje van het hoofd der school. De heeren E. Maas, B. Oele en G. M. Geense werden als lid der oudercommis sie herkozen. KAPELLE. Daartoe vanwege de Wërkliedenvereeniging uitgenoodigd trad in het lokaal „Obadja" op de heer Van Liere uJ Kloetinge om te spreken over de werking van de „Tuinbouw- onderlinge". De spreker werd door den heer Jan de Jager Bz. ingeleid, omdat nog zoove- len niet op de hoogte blijken te zijn van onze soc ale wetten, wilde men gaarne eens iets meer weten, aldus de voor zitter. Vooral voorden kleinlandbouwer en den tuinder is verzekering eerste eisch. De heer Van Liere het woord verkrij gende zette uiteen, wat men onder ds souaie wetgeving verstaat en stond uit voerig stil bij de bepalingen speciaal den land- en tuinbouw betreffende. Op duidelijke wijze werd vervolgens de werking van de Tuinbouwonderlinge verduidelijkt. Verschillende vragen tot den sppreker gericht werden in den breede beant woord. Rectificatie. COLIJNSPLAAT. In het verslag in ons blad van gisteren van de vergadering van de ijsclub „Ons Genoegen" alhier, is door een vergissing van onzen corres- j pondent een fout geslopen. De rekening j had geen tekort, doch leverde integen- deel een flink batig saldo op. De inkom-, sten waren n.l. 517 en de uitgaven j 278. Een paard voor een autobus. ZAAMSLAG. Voortaan zullen de leer- j lingen, die vroeger de opgeheven open-1 bare school te Othene bezochten, per autobus, door een paard ge trokken, naar de kom van het dorp worden vervoerd, om de lessen in de openbare school aldaar te volgen. De inbraakpoging te Cadzand. Naar wij vernemen zijn thans in ver band met de poging tot inbraak te Cad zand in het geheel aangehouden vier Belgen en een inwoner van Oostburg, Het plan bestond het vijftal heden voor den officier van justitie te geleiden. Kmss/vvasiXEuazB CITY. Bleeke Bet. (-§-) Na het succes van de „Jantjes", kon een verfilming van dat andere be roemde Jordaanstuk „Bleeke Bet" niet uitblijven. Men was immers bij voorbaat van succes verzekerd. Het eerste speci men van dit genre ging er in als koek, meer om het genre dan om het specimen. Het rosse leven van Amsterdams ver- maardste volksbuurt oefent een merk waardige aantrekkingskracht op het Ne- derlandsche publiek uit, hoe dan ook in beeld gebracht. Auteurs hebben het er varen en tooneelisten. Thans ervaart de film het. Evenals de „Jantjes" neemt de film „Bleeke Bet" de ^massa der bios coopbezoekers, overal in den lande „stormenderhand" voor zich in. De jon ge Nederlandsche filmindustrie heeft door eerst naar dit genre te grijpen, zich direct een positie geschapen, waarop voortgebouwd kan worden. Uit den aard der zaak kon het voor haar geen ge makkelijke taak zijn, zich naast de bui- tenlandsche productie een plaats te veroveren, In 't buitenland kende men al jaren lang de knepen van het vak, was men tot het uiterste geroutineerd geworden, toen in ons land nog aan geen film-industrie werd gedacht. Ge lukkig dus, dat men er direct in geslaagd is een paar rolprenten te vervaardigen, die het publiek wiste nte pakken. Zoo doende kreeg de productie van eigen bodem van stonden aan een goeden naam. En dat was onder de gegeven omstandigheden alles waard. „Bleeke Bet" is geworden, wat men er van verwachten kon: een brok Jor- daansch volksleven, met vele van zijn typische aspecten. Het komische en tragi-komische treedt het meest op den voorgrond; de „gijn" leeft in deze film met daarnaast de onoverwinnelijke in slag van een beetje sentimentaliteit. Evenals in tallooze plaatsen elders in den lande, zal de film het ook hier zon der twijfel doen. De ridder van de droevige figuur. Aan de hoofdfilm gaat een mal geval van Slim Summerville en zijn partner Andy Devine vooraf. Men kent de zot ternijen van dit roemruchte tweetal. Ditmaal komen ze in wel heele gekke situaties terecht. Men kan er veel vroo- lijkheid aan beleven. Het voorprogramma brengt een serie prachtige opnamen van de „Rhönrad- sport." Maar ook een alleronsmake- lijkst plaatje van een meneer, die zich laat oppompenmet een fietspomp. In dergelijke dingen behoorde de schaar gezet te worden. ELECTRO. The kid from Spain. Eddie en Ricardo: twee trouwe mak kers die elkaar niet spoedig in den steek laten, bij moeilijke omstandighe den. En die zijn er vele. Want Eddie is een ongeluksvogel, maar tevens ook een onhandige kwast. En onhandige kerels zijn meestal oorzaak van penibele situ aties of grappige momenten. Eddie maakt hierop geen uitzondering. Het begint al direct in de majestueuse slaap zaal eener meisjes-kostschool, waar Ed die slapende wordt aangetroffen. Groo te consternatie. Gevolg: Eddy en z n mede-student worden de school uitge- Zoo beleven de beide metgezellen, en dan voornamelijk Eddie, nog vele merk waardigheden, op Amerikaansche ma nier voor de lens gebracht en aange dikt. Men kan van meening verschillen of ze inderdaad grappig zijn, ontegen zeggelijk komen er toch wel momenten voor, die men geestig kan noemen. Zich voordoend als de beroemde stierenvech-

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2