DUBBEL ZUIGVERMOGEN NEDERLANDSCH FABRIKAAT LAAGSTE PRIIS - BUITENGEWONE CONDITIËN VRAAG DEMONSTRATIE FILIAAL VELO WASCHMACHlNE Mij. SPORT. RECHTSZAKEN. WALCHEREN. FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. WAAR IS WERK? KAPELLE. ABONNEMENTEN en ADVERTEN TIES voor dit blad worden aangenomen door den Agent A. VAN LIERE, Postweg B 23, VELO STOFZUIGER (Ingez. Med.) besef is weer ontwaakt; en daarom gaat de circulaire met verzoek om bijdragen voor de restauratie van het fraaie huis te Goes met vol vertrouwen op een goed resultaat in zee. O. EN W.-SOUBURG. Donderdag is in de zaal ,,Rehoboth" het 40-jarig ju bileum van de School met den Bijbel feestelijk herdacht. De voorzitter de hr. A. J. Arendse heette in 't bijzonder welkom den eersten voorz. van het schoolbestuur ds. C. B. Schoemaker, en- het oud hoofd der school, den heer A. v. Veen, ds. Heij als gedelegeerde van den Schoolraad, den inspecteur ran het L. O., oud bestuursleden en oud-onderwijzeres. Spr. wees er verder op, hoe de aanvankelijk kleine school tot een school met 200 leerlingen is uit gegroeid en las eenige schriftelijke fili- citaties voor. De hr. L. Suurmond, secr. der school- ver., gaf een historisch overzicht. De Staatscourant van 15 Mei 1894 bevatte de goed gekeurde statuten der vereeni- ging. Men begon met 51 leerlingen. Spoedig moest een tweede leerkracht worden aangesteld. Bij het 10 jarig be staan waren er reeds 134 leerlingen met 2 onderwijzers en het hoofd. Twee maal werd de school vergroot. Het 25 jarig bestaan der school was een feest in dubbelen zin, omdat ook toen de heer A. v. Veen 25 jaar hoofd der school was. 19 Juli 1929 legde hij zijn aiAbt neer. Hij had toen den pen sioengerechtigden leeftijd bereikt en werd opgevolgd door den heer J. K. Voogd. De voorz. heette hierna hartelijk wel kom B. en W. der gemeente, die inmid dels ter vergadering waren gekomen. De heer A. v. Veen haalde een aantal herinneringen op en bracht een geluk- wensch aan t tegenwoordig bestuur en 't onderwijzend personeel en verzocht te zingen Ps. 103 vers 9. Na de pauze zong men eerst een ju bileum lied. Vervoglens sprak namens den Kerkeraad der Geref. Kerk ds. C. B. Bavinck; namens den Schoolraad ds. A. C. Heij van Koudekerke, en namens het gemeentebestuur burgemeester jhr. H. A. v. Doorn. Tenslotte werd het woord nog gevoerd door den inspecteur van het L. O., den heer A. Wit. De heer Van Veen hield hierna een inleiding over het onderwerp „Opvoe ding tot niemand, tot iets, en tot iemand". De heer J. Suurmond Pz. sprak als oud-leerling namens de oud-leerlingen. Eveneens mej. Betsie Suurmond als een van de jongste oud-leerlingen. Een al bum met Handteekeningen werd aan 't bestuur overhandigd benevens een se rie platen over „Palestina in Woord en beeld", en een boekwerk „Het leven der dieren". De voorz. dankte de oud-leerlingen voor hun groote liefde. De heer J. K. Voogd zegde hen hartelijk dank voor het mooie cadeau en besprak verder enkele „beelden uit het schoolleven", Spr. plaatste de vergadering voor de vraag: „moeten wij met onze scholen op onze lauweren gaan rusten? Neen, er zijn nog gevaren, inzonderheid ver flauwing en verkoelde liefde. Tenslotte werd door de oud-leerlin gen opgevoerd 'n stuk getiteld „De le gende van het ronde putje" en spraken nog: de hr Alewijnse als oud onderwii- zer; M. Arendse uit Gapinge als oud leerling; P. J. Arendse als oud-bestuurs lid, terwij mej. Van Koeveringen een stukje op de jubileerende school voor droeg. Dp vfio'7. bracht aan het einde allen hartelijk dank. men de chocoladefabrieken uitsluitend in Zeeland; in den tijd van Napoleon ging deze industrie hard achteruit en herstelde zich nooit. Toch herinneren zich oudere menschen nog de Zeeuw- sche „koekjes", waaruit men drink- chocolade bereidde. Na de uitvinding van Van Houten, om de cacao te ontvetten, komt de groote ommekeer in de chocolade-indus trie. Deze vinding bracht niet alleen de cacaopoeder in den handel, die veel lichter verteerbaar is dan het vroegere product, maar gaf bovendien gelegen heid tot het maken van allerlei soor ten fijnere eetchocolade en bonbons. De uitvinding veroverde de wereld (be halve Frankrijk waar bijna steeds nog n kop chocolade op de oude wijze uit koekjes wordt toebereid.) Terwijl Nederland, dank zij deze uit vinding, op het eind der 19e eeuw vooraan stond t.o.v. de fabricage van cacaopoeder, bleef voorloopig het bui tenland, met name Zwitserland, de le verancier der fijnere kwaliteiten cho-! colade (Lindt, Caillier, Suchard). Voor al na den oorlog is men zich in Neder land gaan toeleggen op de fabricage ook der fijnste kwaliteiten en met groot succes. Na de pauze, waarin eenige proefjes bonbons werden rondgediend en dank baar genoten, werd een film vertoond die een beeld gaf van een Cacaofabriek te Rotterdam in werking, Eenige vragen, aan het slot gesteld en een hartelijk applaus bewezen dui- denjk de aandacht en belangstelling der aanwezigen. markt beleggen, resp- door inschrijving op openbare em ssies. Zonder den steun van de aankoopen voor deze groote portefeuilles zal de kapitaalmarkt zich op den duur ongun stiger moeten gaan ontwikkelen, wat j weder van invloed moet zijn op de voor- waarden, waartoe onderhandsche lee- i ningen geplaatst kunnen worden. Ook van de nieuwe Indische leening was, j naar men weet, reeds voor de inschrij- j ving twee derde van het totale bedrag bij de rijksinstellingen geplaatst tot n 1 pet. lageren koers dan waarte-1 op de stemming, hoewel men evenmin als het vorige jaar een interim-dividend mocht verwachten. Aandeelen Philips' werden gunstig beïnvloed door de publi catie der uitvoercijfers van radio-artike len, die voor October met een waarde van 6.10 millioen tegen 5.41 millioen in September en 4.68 millioen in Oc tober vorig jaar een record te zien gaven. Ook de export van gloeilampen is van 595.000 in September tot 669.000 in October gestegen. Unilever waren hooger op geruchten omtrent een te verwachten interim-divi- van 2 pet. H.V.A.'s daarentegen waren op een ger ng aanbod aanmerke- zonder vergunning van den burgemees ter, terwijl die koopwaren niet een ge zamenlijke waarde hebben van min stens f 25: H. C. M. R„ Hulst f 1 b. s, 11 dag hechtenis; te Wissenkerke op de openbare plaatsen op stoepen van woonhuizen staan: A. V.'f 3 b. s. 1 week tucht school; W. Ch. D. f 3 b, s. 3 d.h. beiden te Geersdijk. Plaatsing van onderhandsche leeningen. Een beslissing in Duitsche goudclausule- processen. Afwisselend koersverloop op de aandee- lenmarkt. Of er og eens een tijdstip zal men, waarop onze regeering er ko- over DE CACAOBOON. Winterclub Domburg. DOMBURG. Woensdag 14 November j.l. sprak in de Winterclub te Domburg de heer Van Buren, over de cacaoboon en haar bewerking. In de 19e eeuw is de chocolade in dustrie een wereldindustrie geworden en in deze industrie neemt ons land de vierde plaats in: van de 300 millioen kg cacaoboonen, jaarlijks in den handel ge bracht, verwerkt Nederland er 45 mil lioen De cacaoboon werd het eerst aan Europeanen bekend bij de ontdekking van Amerika; ze werd toen reeds door de inlanders in cultuur gebracht en als drank genuttigd. Van zoo groot belang was reeds deze cultuur, dat in het rijk van Montezuma de belasting in cacao boonen werd opgebracht. Doch voor Europa wordt zij pas.van beteekenis, na de verovering van Mexico doorCortez. Landen tijd bleef de chocolade een luxe. die alleen het hof en de hooge adel zich kon veroorloven. De bewerking ge schiedde in de keukens der aristocratie; nog slerds bestaan in Spanje rondtrek kende chocolatiers, die bij hun klanten chocolade lekkernijen gaan bereiden. Maria Tberesia, de vrouw van Lode- wijk XIV. een Spaansche orinses, intro duceert de chocolade in Frankrijk; on geveer ter zelfder tijd wordt ze in ons land bekend. Tct in het begin der 19e eeuw vindt cs~ v* v» V.1 zat gaan denken een andere pariteit voor den gulden vast te stellen? De Mi nister van Financiën doelde hierop als een theoretische mogelijkheid, toen hij in de algemeene beschouwingen over de Begrooting sprak van „devaluatie" als een sluitstuk voor het geval het pond en de dollar definitief mochten worden gestabiliseerd en de tegenwoor dige goudlanden de goudwaarde hunner valuta's eveneens zouden verlagen. In zoo'n geval zou een devaluatie niet meer een „sprong in het duister" zijn en zou de vraag aan de orde kunnen worden ge steld, of het al dan niet wenschelijk zou zijn, om onze valuta aan de veran derde pariteit der overige landen aan te passen. Voorshands is dit echter slechts een hypothese; een stabilisatie van pond en dollar is nog niet in zicht en een herstel van stabiele verhoudin gen tusschen de verschillende valuta's, hoe noodzakelijk ook voor een norma le ontwikkeling van het internajtio- nale ruilverkeer, behoort nog altijd tot de vrome wenschen. Onder deze om standigheden, en dit kwam nogmaals duidelijk in de uiteenzettingen van mi nister Oud tot uiting, kan een devalua tie geen punt van overweging voor de regeering uitmaken. Dat de beurs zich hiervan ten volle rekenschap geeft, blijkt wel uit de stem ming op de beleggingsmarkt, waarop het vele gepolemiseer van den jongsten tijd over het valuta-vraagstuk niet den min sten invloed heeft gehad. In de afgeloo- pen week zijn de koersen voor binnen- landsche staats- en gemeenteleeningen weliswaar iets afgebrokkeld en is ook^de handel eenigszins ingekrompen, maar dit is aan bijzondere factoren toe te schrijven geweest. Voor een deel houdt het nl. verband met de inschrijving op de nieuwe Indi sche leening, waarvoor ter belegging be schikbare bedragen zijn achtergehouden. Daarnaast moet de vermindering der be drijvigheid ook worden geweten aan het hoe langer hoe meer in zwang komende gebruik van geldnemers, om hun behoef ten te dekken door het aangaan van on derhandsche leeningen, die geheel bui ten de beurs omgaan. In de meeste ge vallen kunnen deze leeningen worden gesloten op voor geldnemers zoowel als geldgevers voordeeliger voorwaarden dan bij een openbare emissie zouden kunnen worden bedongen, daar de kos ten van bankiersprovisie, van aanmaak en zegelen der obligatiën enz. komen te vervallen, terwijl op de onderhandsche leeningen ook geen couponbelasting be hoeft te worden betaald. Toch is het de vraag, of de belangen der geldnemers hiermede op den duur wel gediend zul len zijn. De onderhandsche leeningen worden imnters geplaatst bij de groote lichamen: de rijksfondsen, verzekerings maatschappijen, pensioen- en spaarfond sen enz., welke anders hun beschikbare middelen door aankoopen op de open ca. gen het restant aan het publiek is aan geboden, De gemeente Amsterdam heeft met haar jongste emissie een der gelijke tactiek gevolgd, maar het re sultaat is dan ook geweest, dat het voor vrije inschrijvingen beschikbare bedrag van deze leening naar thans blijkt niet geheel bij het publiek kon worden geplaatst. De emissiehuizen moesten zelf ca. f 6 millioen opnemen en dit bedrag kan slechts geleidelijk bij 1 het publiek worden gesleten. Hierdoor ziet de gemeente zich reeds geremd in haar verdere emissie-transacties, ter conversie van de nog uitstaande it;e- ningen met hoogeren rentevoet dan 4 pet. De behandeling van het proces inzake de goudclausule der 6 pet. dollarleening der gemeente Rotterdam is opnieuw veertien dagen uitgesteld. De hoop op een voor obligatiehouders gunstigen uitslag van dit proces is inmiddels ver sterkt door het vonnis, dat het Rijks gerechtshof te Leipzig heeft gewezen in processen, welke in Duitschland aan hangig waren gemaakt, en waarin even eens nakoming van de goudclausule in leeningscontracten was geëischt. Op zich zelf is deze voor obligatiehouder.s gunstige uitspraak alleen voor Duitsch land van belang, in de eerste plaats omdat het hierbij om een proces van binnenlandsche schuldeischers g'ng. Zelfs wanneer het Duitsche gerechtshof zich ten aanzien van dergelijke, door buitenlandsche schuldeischers te stelle- eischen op hetzelfde standpunt mocht stellen, zou het nog zeer twijfelachtig zijn, of de deviezen-autoriteiten wel hun goedkeuring aan het overmaken der desbetreffende bedragen zouden hechten. Houders van Duitsche dollar- leeningen met goudclausule z'ullen der halve goed doen, zich van de practische beteekenis der uitspraak van het Rijks gerechtshof geen „gouden" bergen te be loven. Wel wekt deze uitspraak hoop volle verwachtingen op ten aanzien van de beslissingen in goudclausule- processen, welke in verschillende lan den door diverse instanties worden ge- Hier onder volgt een overzicht van het koersverloop: Amsterdam Rubber 8914843/5-8514 Deli Bat. Rubber 65%—58. Deli Bat. Tabak 133%—135%. Deli Mij. 110%—108%. Senembah 120115%. Kon. Petr. 137%—133%-137%-134. H.V. „Amsterdam" 146%136%. Berkei's Patent 22%30%-29%. Ford 219%—223—221%. Phiips 215—213%—216%-214%. Unilever 7174%, Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens V OETBALO VERZICHT™ In verband met de wedstrijden om den K. N. V. B.-beker, bevat het pro gramma voor de tweede klasse slechts twee wedstrijden. Van de Zeeuwsche tweede klassers komt alleen Middelburg in het veld en wel tegen R. B. C. We gelooven wel dat zij de Roosendaalsche voetballers zullen overwinnen. Het pro gramma luidt: 2e klasse A. R.B.C.Middelburg. Bre daAlliance, 3e klasse A: HulstOran je; De ZeeuwenSluiskil; Hoofdplaat Terneuzen II. 3e klasse B Middelburg 2 R.C.S.; Zierikz.-Zeelandia II; Zeeuw sche BoysGoesche Boys. Voor den voetbalbeker wordt o.m. ge speeld' TerneuzenGoes; DoskoAxel; VlissingenDe Baronie. Z. V. B. Ie Klasse A. Goes 2Veere; M'burg 3Eiland B.; Zeeuwen 2Ierseke. Ie Klasse B. Corn. BoysAxel 2; O. N.W.Terneuzen 3. Ie Klasse C. SasputSluis; Breskens 2Biervliet. verkeersovertredingen: P. D„ Mlid- Overgangsklasse. Zeelandia 3—Ei- delburg; A de K,, Middelburg; L. P. C. )and Boys 2. V., Vlissingen; C. J. v. H„ Kamperland 2e Klasse A. Zeelandia 4—Noorman- ieder f 1 b. s. 1 d.h.; J. Ch. de W. nen; E.M.M. 2R.C.S. 3. Veere f 0.50 b. s. 1 d.h.; C. C. de J„ 2e Klasse B. Zeeuws. Boys 2—Goe- Kruiningen, geen straf; J. W. H„ Vlis sche Boys 2; Hansw. Boys's-Heer singen f 2 b. s. 2 d.h.; J. T„ Scherpe- Arendskerke. KattendijkeCortgene. n.iss.e f 3 b. s. 3 d.h.; C. B„ Ierseke 2e Klasse C. Breskens 3S.C.D.; f 5 b. s. 5 d.h.; B. 'de B., Gouda gedo- Turkeije—Nieuwvliet. micilieerd f 2 b. s. 2 d.h.; P. V., Seroos-3e Klasse A. Noormannen 2- kerke f 3 b. s. 3 d.h.; H, L. v. d. W., wen 5; Domburg 2M'burg 6; Kamperland, W. de J.; D, de H. te Wis-destroom 2R.C.S. 4. senkerke ieder f 2 b. s. 2 d.h.; J. V., Kortgene; H, J. V., Kortgene; P. V., Serooskerke ieder f 3 b. s. 3 d.h.; J. K. j -Zeeu- Schel- te Serooskerke, berisping; O. H. K., j Goes f 2 b. s. 2 d.h.; en zonder noodige voorzorgsmaatrege- j len tegen het aanrichten van schade te hebben genoemen een trekdier laten staan. D. de J„ Kapelle-Biezelinge f 3 b- s. 3 d.h.; j openbare dronkenschap: J. Ch. de W.,' Goes f 15 b. s. 10 d.h De Districts-Arbeidsbeurs voor de gemeenten tusschen Ooster- en Westei Schelde zendt ons de volgende aanvra gen: Binnenland: NIJMEGEN, machineschuurders voor 1^.0 o. u.„., het schuren met de machine van alle loopen/rijden over een anders grond: soorten kunstgraniet en terrazzowerken D. N., D. N„ J. v. D„ allen te 's-Heer en granietwerkers voor het leggen van Arendskerke f 1 b. s. 1 d.h.; I kunstgraniet, estrik, houtgranietvloeren als schipper niet in acht nemen de! en mozaikwerken, moeten Nederlan- wettelijke voorschriften tot voorko- j de_r_?_ voerd. In ons land heeft de Ver. voor den j de' als bedoeld in de Landbouw-Crisis- Effectenhandel, naar men weet, behal- i wet; M. L., Middelburg f 10 b. s. 10 WINTERSWIJK, schoenmaker, 18 20 jaar, volkomen bekendheid met ma- handelen in strijd met eene voorwaar- j chines geen vereischte, dadelijk, f 10 tot f 12 per week, voor onbepaalden ming van aanvaring of aandrijving: C. C., Ierseke f 3 b. s. 3 d.h.; ve tegen de gemeente Rotterdam ook een proces aanhangig gemaakt tegen de Bataafsche en de Koninklijke Pe troleum Mij. Op de Amsterdamsche aandeelen- d.h.; J. W„ Serooskerke f 7,50 b. s. 5 d.h.; F. D., J. G. den B„ beide Hans- weert; C. de N., Arnemuiden ieder f 0,50 b. s. 1 d.h,; A. J., C. D., beide Goes f 5 b. s. 5 d.h.; C. B., Kruiningen markt was de stemming in den aanvang s' -1® d'k'<' d' Middelburg f 10 der week ongunstig. Later trad een ver- b' s' 5 d'h' alIen met verbeurdverkla- betering in, die echter niet kon worden 1 rm£ der inbeslaggenomen aardappelen; gehandhaafd. Rubberaandeelen b.v. ble- I J' Serooskerke f 5 b. s. 1 week ven verwaarloosd, en de meeste notee-fuchjschool; P. v. S., Oost en West ringen liepen gestadig terug. Men geeft Souburg f 1 b. s. 1 d.h.; A. I., H. L., er zich rekenschap van, dat er weinig beide Middelburg f 0,50 b. s. 1 d.h.; J. kans is op een verdere verhooging van j Schore f 40 b. s. 20 d.h.; den rubberprijs, zoolang de restrictie wordt toegepast volgens de bedoelingen van de Ned. Indische regeering. Bij de vaststelling van het restrictie-percentage 1 voor het eerste kwartaal van het nieuwe jaar heeft deze haar standpunt weten te handhaven tegenover dat der Engelsche producenten, die de productie verder hadden willen inkrimpen. De tegenstand der Indische regeering tegen een scher pe verhooging der prijzen heeft twee erlei oorzaak. In de eerste plaats geeft zij er zich rekenschap van, dat hoogere prijzen het verbruik moeten doen ver minderen. Daarnaast moet zij rekening houden met de belangen der inlandsche rubberproducenten, die bij de tegen woordige rubberprijzen loonend kunnen werken en die zich terecht zouden ver zetten tegen een verhooging van het uit voerrecht op rubber, als middel om de inlandsche productie verder te beper ken. Wat de plantages betreft, zoo is voor de goed geoutilleerde de productie tot de tegenwoordige prijzen weder loo nend geworden, al is er geen sprake van groote winsten, en al zullen zelfs vaak de gewone afschrijvingen nog niet wor den verdiend. Onder deze omstandighe den is er dus alle reden voor de gere serveerde houding, die de rubberafdee- ling ter beurze aan den dag legt. Ook tabaksaandeelen waren flauw, in verband met de vrees voor een verdere 'beperking der Duitsche tabaksaankoo- pen en de terughouding van den Neder- landschen handel, die zijn oude leveran ties aan de Duitsche sigarenindustrie nog niet betaald heeft gekregen. Aandeelen Koninklijke Petroleum waren aanvanke lijk flauw, maar later iets in herstel, op de hoop, dat het toch spoedig tot een verbetering van de situatie op de Ame- rikaansche petroleummarkt zal komen, dank zij een krachtig ingrijpen der Ame- rikaansche regeering. De passeering van het interim-dividend door de Shell en de aandeelen in een andere loterij dan de zoodanige tot het aanleggen en hou den waarvan de vereischte toestem ming is verleend, ten verkoop in voor raad hebben: J. J. C„ Arnemuiden; D. J. v. d. B.; Ja. M.; Aa. Ja. M. huisvrouw J. M.; Da. M. allen te Arnemuiden f 5 b. s. 5 d.h., verbeurdverklaring der In- beslaggenomen kist toffees en bijbehoo- rende prijzen; als schipper die een Rijkskanaal be vaart, niet voorzien zijn van de ver eischte reglementen; W. B„ gedomi cilieerd Hardinxveld: 2 maal f 1 b. s. 1 d.h. voor iedere boete; J. D. te Zwol le; J. L. te Vreeswijk; C. Ch. V. te Rotterdam; J. M, ML te Eberbach aan de Neckar ieder 2 maal f 2 b. s. 2 d.h. voor iedere boete; over de sluisdeuren van een Rijks kanaal loopen, voordat zij geheel ge sloten zijn: J. J. de K„ Hansweert f 3 b. s. '3 d.h.; overtreding Arbeidswet: P. A. R„ Heinkenszand f 2 b. s. 1 d.h,; overtreding jachtwet: F. V., Melis- kerke, bekrachtiging van het bij ver stek gewezen vonn's f 75 b. s, 25 d.h-; met verbeurdverklaring van de inbe slaggenomen buks en vernietiging van de buks en de patronen; handelen in strijd met het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland: A. F., Schore f 5 b. s. 5 d.h.; te Vlissingen en Goes zonder ver gunning van den burgemeester op den openbaren' weg een muziekuitvoering geven: na gedaan verzet: A. H. D. te Rotterdam, niet ontvankelijk verklaring in het verzet; te Vlissingen wateren buiten de bak ken: C. de W„ Oost en West Souburg: C. J. v. S Vlissingen ieder i 3 b. s- 3 dagen hechtenis; afval op den openbaren weg wer pen: A. M,, Veere f 0,50 b. s. 1 d.h.; te Wemeldinge als niet-ingezetene Koninklijke had een ongunstigen invloed aan de huizen koopwaren aanbieden tijd, reiskosten nader overeen te ko men. NIJMEGEN, voor confectiefabriek, mechaniker, moet naaimachines kunnen herstellen, dadelijk, loon nader overeen te komen. LOCHEM, kappersbediende voor heerensalon, zelfstandig kunnende sche ren en haarknippen, dadelijk, f 14 per week, voor onbepaalden tijd, moet on gehuwd zijn. GRONINGEN, bekw. coupeuse voor betere damesconfeciie en dames-maat werk, niet beneden 28 jaar, dadelijk, f 150 tót f 175 per maand, voor onbep. tijd, reiskosten worden na oproeping vergoed. TILBURG, voor stoffenfabriek, des- sinateur-bedrijfsleiderv, moet volkomen op de hoogte zijn van het aanmonste ren en fabriceeren van de volgende stoffen: flanellen, sportflanellen, pya- ma's, lakens, velours matting, blazers, cricketer, dubbeldoek dekens, e.a., moet geheel zelfstandig de spinnerij, weverij enz. kunnen leiden, enz. moet tevens in staat zijn aan de firma het geheele fabricage-proces te leeren van nieuwe artikelen, welke momenteel al leen in het buitenland worden gemaakt en de meesterknechts en arbeiders daarin op te leiden, salaris f 4000, voor dadelijk. MIDDELBURG, tijdelijk secretarie ambtenaar voor afd. Alg. Zaken, be kendheid met Gem. administratie en machineschrijven vereischt, terwijl di ploma tot aanbeveling strekt, indienst treding 2 Januari 1935 tot 30 Juni 1935, salaris f 80 per maand. Schriftelijke sollicitaties uitsluitend te richten aan den directeur der Districts-Arbeids beurs. VAKAFDEELING LANDBOUW. Gevraagd voor D. Stroo te Bigge- kerke: per 1 Mei a.s. een handknecht. Aanvrager wenscht uitsluitend iemand uit Walcheren. Gevraagd voor Middelburg, eenige boerendienstboden voor direct en later. Aanbiedingen uitsluitend aan de Or ganen der Arbeidsbemiddeling.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 10