BLUE BAND „Neemt Holland's beroemde Standaardmerk" SPORT. AFLOOP AANBESTE2HN8EIL MARKTBERICHTEN. AFLOOP VEMOOPIMBL BUITENLAND. raadt het BLUE BAND-meisje. nee!, de directeur, opdracht gaf tot brandstichting. In verband hiermede heeft de direc teur zelfmoord gepleegd. De schuur was hoog verzekerd, terwijl de tabak bij een bank beleend was. Er bestaan aanwijzin gen, dat de directeur bij de bank een valsche opgave indiende van de in de schuur aanwezig zijnde opgekochte ta bak. BELGIË. DUITSCHLANB ENGELAND FRANKRIJK. SAARGEBIED. TURKIJE. ZWITSERLAND. MEXICO. LETLAND. CHINA. Het merk, dat een jarenlange reputatie heeft gevestigd door Blue Band's onvergelijkelijke kwaliteit. Het merk, dat een garantie is voor de fijnste grond stoffen, gekarnd onder de strengste controle. Het merk, dat lï^0^ voordeel èn kwaliteit op onovertrefbare wijze combineert. jjj p. y MKirü&vT&rc:: JAPAN. id- >il- el- te Dammen. De Maandagavond te Middelburg ge speelde competitie wedstrijd voor den Zeeuwschen Dambond tusschen Middel burg 2 en Aagtekerke 2 gaf den volgen den uitslag G. de BlaeijJ. de Visser 02, J, BliekC. Minderhoud 02, F. KraatJ. Dekker 02, W. ImanseJ. v. d. Driest 20, W. SemeijnA. v. d. Driest afgebroken, G. PoortvlietC. Job se Lz. 02, B. G. BrouwerL, Bak ker 02, G. ÓvertveldA. Provoost 2 0, J, v. d. KreekeA. Maljaars 02, W. v. BeverenC. Jobse Az. 20. Uitslag Middelburg 6, Aagtekerke 12, ee® partij afgebroken. VOETBAL. Afdeeling IV. 3e klasse B, 8 7 1 0 27—4 Goes Zierikzee Middelburg II R. C. S. Zeelandia II Goesche Boys Zeeuws. Boys Hansweert 4 4 1 0 3 1 2 0 1 1 1 0 0 0 1 21—9 3 18—15 19—13 11—16 6—22 4—5 7—29 15 9 8 7 4 3 2 0 De hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat te Middelburg heeft heden aanbesteed het onderhoud van de Rijkswegen op Zuid-Beveland gedurende 1935. Raming 15.300. Inschrijvers waren: A. M. Kuiper, te Middelburg f 14490; J, H, v. d, Ven, Vlissmgen f 14451; L. G. J. v. d. Ven, Koudekerke en M. Wandel, Schoondij- ke f 14386; I. Lagasse en Zoon, Koude kerke f 14300; W. v. d. Linde, Katten- dijke f 14146; J.. Jansen, Middelburg f 13970; Firma F. Duinhouwer Sr., Goes f 13900; N.V. Mabuad, Willemstad f 13835; L, van Boven, Ellewoutsdijk f 13780; W. Wandel en A. Wandel, Nieuwerkerk f 131575; M. W. Knuist, Goes en J. Knuist, 's-Heer Arendsker- ke f 13530; M. Hoogesteger, Wemeldin- ge f 13492; A. A. de Wilde, Middelburg f 13280; A. J. van Beek en Co., Hein- kenszand f 13240; J. Haringman, Co lijosplaat f 12999; N.V. A. v. d. Straaten Jr.'s Aannemersbedrijf, Hansweert f 12932; P. Dekker, Veere f 12755 en C. Wiskerke, Nieuwdorp f 12199. Dinsdagavond heeft notaris E. C. van Dissel, in café ,,de Prins van Oranje" publiek verkocht: 1 ten verzoeke van de erven mej. J. J. Polei}, een woonhuis en erf, aan den Heernkseweg 18, groot 1 a 10 ca. Koo- per J, J, Brusket te Goes voor f 2361. 2 ten verzoeke van de fam. J. de Kub- ber-de Nooijer: een woonhuis en erf, aan de Korte Vorststraat 7, groot 46 ca. Koo- per D. Boer te Goes voor f 1700; 3 voor de dames Kambier: een woon huis, schuurtje, erf en tuin, aan de Pic- cardtstraat 46, groot 2 a 9 ca. Koopsr P. Hollestelle te Goes voor f 3510. HET AFTREDEN VAN DE REGEERING DE BROQUEVILLE. Zooals te verwachten viel, bestond er gisteren te Brussel een reusachtige belangstelling voor de bijeenkomst van de Kamer, waarin de regeering haar besluit tot aftreden zou meedeelen. Zoowel de diplomatieke als de gere serveerde en de publieke tribunes wa ren tot het laatste plaatsje bezet en Sij de journalisten was de toeloop zoo groot, dat de vertegenwoordigers van de Belgische en buitenlandsche bladen nauwelijks nog over de noodige ruimte beschikten. Toen het oudste lid van de Kamery de sociaal-democratische minister van Staat Anseele, die zijn 78ste jaar heeft bereikt, het presiden- tieele gestoelte beklom, was de Kamer eveneens zoo goed als voltallig. An seele opende, met inachtneming van de traditioneele formule, de vergadering, maar werd spoedig door de Vlaamsche nationalisten geïnterrumpeerd, omdat hij zich daarbij alleen van de Fransche taal bediende. Een der Vlaamsch-natio- nale afgevaardigden riep spottend: ,,Voor de Vlamingen hetzelfde!"; een tweede richtte zich tot de rechterzijde met de woorden: ,,De katholieke Vla mingen vinden dit alles goed!", waarop Anseele er toe overging, ook Neder- fandsch te spreken. Nadat vervolgens eenige formalitei ten waren vervuld, nam minister president De Broqueville het woord, j Spr. las een uitvoerige rede voor, waar-> in echter niet veel nieuws stond. Men vernam, dat er óver diverse financieele en economische aangelegenheden on- eenigheid in den boezem van het ka binet was ontstaan, dat de verschillen van meening niet overbrugbaar waren gebleken en dat de regeering daarom besloten had, om af te treden. De Kamer is na deze mededeeling voor onbepaalden tijd uiteen gegaan, Straatbetoogicgeu. De afgetreden regeering had o.m. een verlaging van de loonen van het overheidspersoneel aangekondigd. Daar tegen zijn gisteren, ondanks het feit, dat 't kabinet zijn ontslag indiende, nog straatbetoogingen gehouden, zoowel te Brussel als te Antwerpen, te Luik en te Charleroi. Te Brussel stapten vele ambtenaren der departementen voor aan en bemerkte men ook talrijke le den van het personeel der spoorwegen en posterijen, in uniform, in den stoet. De deelnemers gingen, na een wande ling door de stad, op de Groote Markt uiteen onder het slaken van den kreet: „Weg met het kabinet de Broqueville!" Op eenigen afstand achter den op tocht van het staatspersoneel, volgde een groep van verscheidene honderden stakende taxi-chauffeurs üit de hoofd stad en haar voorstden. Bij het Fon- tainosplein wilde de politie zich van een in den stoet meegedragen spandoek meester maken wat tot een botsing aanleiding gaf. Dank zij de spoedige tus- schenkomst van een paar leiders van vakvereenigingen kon een ernstiger treffen worden voorkomen. Be pogingen tot oplossing der crisis. Koning Leopold III staat thans vooi de eerste maal voor de taak een kabi netscrisis op te lossen. Men hoeft hem die taak niet te benijden. De omstan digheden, waaronder het conflict is uit gebroken, zijn van dien aard, dat een oplossing heel wat voeten in de aarde zal hebben. Immers, het is gebleken, dat niet alleen de diverse partijen het onderling oneens zijn, maar dat ook in den boezem der fracties zelf de mee ningen ten zeerste uiteenloooen. Hoe dat alles tot mekaar gebracht moet worden, is een open vraag. Koning Leopold zou er nog al voor voelen, de socialisten in een nieuwe regeering te betrekken. Men moet ei- benieuwd naar zijn, of hij daartoe po gingen gaat aanwenden. Voorloopig lijkt de kans, dat de arbeiderspartij zal willen meedoen niet groot. Maar men kan tenslotte nooit weten. Politie ke verrassingen lijken niet uitgesloten. Bij het stoeien den nek gebroken. De 22-jarige landbouwer F. v. d. W. te Geel is bij het stoeien met een paar makkers uitgegleden en achterover ge vallen, waarbij de ongelukkige den nek brak. De man was op slag dood. Buitenlandsche propaganda. Een opmerkelijke poging tot nationaal-socia- listische propaganda door middel van radio-uitzendingen zal binnenkort, naar de „Times" bericht, door Duitschland worden gedaan. Voor dit doel zijn speciale korte golf- zenders gebouwd. De uitzending zal in het Engelsch plaats vinden. Toezicht op de uitzendingen zal worden uitge oefend door minister Göbbels. Van 1 December a.s. af zullen dage lijks o.a. tweemaal nieuwsberichten worden omgeroepen. Een hoofdambte naar bij den Duitschen omroep verklaar de, dat men na de proefuitzendingen reeds'zooveel adhaeslebetuigingen heeft ontvangen, dat men vertrouwt in een behoefte te voorzien. In sommige Engelsche kringen is men van meening dat het doel dezer uit zendingen is contact te zoeken met Duitschers in het buitenland. Waarom de uitzending An het Engelsch plaats heeft zou te verklaren zijn door het feit, dat men speciaal in Amerika, waar veel kortegolfontvangers gebruikt wor den, propaganda wil maken. (Hbld.) De „mechanische doodkist". Kolo nel Martal heeft een nieuw oorlogsin strument vervaardigd, waaraan de naam „mechanische doodkist" is gegeven- Het is een soort tank van slechts 90 cm breedte en 2 meter lengte waarin een volwassen man juist kan plaatsnemen. Hoewel het instrument nog in het be ginstadium verkeert, heeft men in mili taire kringen daarvan toch groote ver wachtingen, „WIJ WILLEN STERK ZIJN." Het nieuwe kabinet presenteert zich in het parlement Voor loopig een groote meerderheid. Het nieuwe kabinet, het kabinet- Flandin, is gisteren voor het parlement getreden. Er werd een uitvoerige re- geeringsverklaring afgelegd, die nogal indruk maakte. In het koit kwam ze hierop neer: Wij willen sterk zijn te genover degenen, die den bhinenland- schen of buitenlandschen vrede zouden willen verstoren (levendige bijval). Wij zullen onze bondgenootschappen en vriendschappen uitbreiden. Wij zullen de landsverdediging versterken. In het internationale recht zullen wij door mid del van den Volkenbond het recht zoe ken, dat voor de zwaar beproefde front strijders de hoop op de belooning voor j de gebrachte offers blijft. Wij zullen de republiek tegen alle revolutionnaire of op een dictatuur gerichte intriges verdedigen." Met 423 tegen 118 stemmen (en 60 onthoudingen) sprak de Kamer vervol gens haar vertrouwen in de regeering Flandin uit. Dat lijkt dus voorloopig niet slecht. Maar er zijn de laatste ja ren al zoo vaak Fransche kabinetten met een groote meerderheid In het parlement achter zich, van wal gesto ken, terwijl reeds na korten tijd die meerderheid met een vaartje ging af brokkelen. Het laat zich vreezen we hebben 't daar al over gehad dat Flandin hetzelfde te wachten staat. Een proclamatie van de commissie voor de volksstemming. De commissie voor de volksstemming heeft gisteren 'n proclamatie uitgevaardigd, waarin zij er op wijst, dat er met betrekking tot de Saarverkiezing drie volkomen rechtsge- lijke partijen bestaan, van wie geen als bevoorrecht en evenmin als minder waardig mag worden beschouwd. Tot haar groote teleurstelling heeft de com missie moeten constateeren, dat in poli tieke vergaderingen evenals in de pers helaas de eene of de andere partij in haar rechtsgelijkheid is aangevallen. In enkele gevallen is men oök met zoo veel druk en dreigementen opgetreden, dat het gerechtvaardigd schijnt van politie- ken terreur te spreken. De commissie ziel zich gedwongen voortaan een der gelijke houding, die volgens de geldende wetgeving ongeoorloofd is, ter kennis te brengen van de bevoegde juridische instantie. Zes dooden bij auto-ongeluk, Nabij Trebizonde stortte een vrachtauto van een hoogte van 40 nieter in een rivier. De chauffeur en vijf van de zeven in zittende vrouwen werden gedood. De socialisten erkennen de noodzake lijkheid van nationale defensie. Het partijbestuur van de Zwitsersche socialistische partij, dat tot nog toe sche socialistische partij, dat tot nog toe uit principieele overwegingen zich tegen het toestaan van alle militaire credieten heeft verzet, heeft gisteren met 39 te gen 13 stemmen een resolutie aangeno men, waarin de noodzakelijkheid van nationale verdediging wordt erkend. Afschuwelijke lynch-partij. Inwo ners van het nabij de hoofdstad van Mexico gelegen dorp Acajets, hebben in den nacht van Zondag op Maandag een dorpsbewoonster en haar- dochter overvallen, die, naar het heet, door haar socialistische actie het misnoegen der bevolking op haar hals hadden ge haald. De opgewonden menigte riep door klokgelui de dorpelingen bijeen en anderen drongen de woning der vrou wen binnen en doodden haar in den slaap met steenen. Een „spookeiland". Een professor aan de universiteit van Riga is er voor de eerste maal in geslaagd, om het won der waar te nemen, dat zich ieder jaar in het Ilfung-meer bij Riga afspeelt. In het midden van dat meer verschijnt in het voorjaar steeds een eiland aan de oppervlakte, dat in den herfst weer even geheimzinnig wegzinkt. De boeren in den omtrek noemen het 't „spook eiland", hoewel ze er ieder jaar naar toe varen, om het vette gras te maaien, dat op het eiland groeit. Men verklaart het rijzen en dalen van het eiland als volgt: Het eiland is wer kelijk een soort ballon; er onder bevin den zich holen, waar planten groeien. Wanneer deze planten vergaan, ontstaan gassen, welke 's zomers genoeg ver warmd worden om het eiland in de hoog te te lichten. In den herfst koelen de gassen weer af en verliezen daarmee hun kracht. Meestal verdwijnt het eiland 's nachts, omdat dan de gassen sneller afkoelen, reden waarom tot nu toe niemand het verdwijnen nog heeft waargenomen. COMMUNISTISCHE GRUWELEN. De op de grens van de provincies Foe- kien en Kiangsi gelegen stad Joeichin, welke jarenlang door communisten be zet is geweest, is thans door de Chinee- sche regeeringstroepen heroverd. Het bleek, dat de communisten tijdens hun jarenlang regime een verschrikkelijk bloedbad hebben aangericht. Toen de Nankingtroepen de stad zegevierend binnenrukte lagen honderden vermoor de vrouwen en kinderen badend in hun bloed ir. de straten. Bovendien hebben de communisten duizenden vrouwen ge dwongen, hen op hun vlucht te vergezel len. De geheele stad is één treurige puin hoop. Ook in de andere provincies wordt loachtdadig tegen de communisten op getreden. In de hoofdstad van de pro vincie Honan heeft de politie den ge volmachtigde van de communistische m- internationale van China, Wang Tsjing Ml! ilü' 'V£ V E R S C H GEKARND BBI46-C (Ingez. Med.) Lin, en vier zijner begeleiders, op de vlucht neergeschoten Zij walren naar China gekomen, om de Chineesche com munistische partij te reorganiseeien. De politie heeft voorts een omvanrijke com munistische organisatie ontdekt, die 'n nieuwe poging tot opstand tegen de Chi neesche regeering voorbereidt. Twee honderd personen zijn gearresteerd. Rooverschip in den grond geboord, Een Chineesche kanonneerboot heeft in de golf van Tsjifoe een piratenschip in den grond geboord, dat gedurende den afgeloopen zomer veertig overvallen met roof op groote en kleinere schepen heeft gepleegd, waarbij talrijke perso nen werden gedood. Aangezien de be manning van het piratenschip weigerde zich over te geven, werd het met man en muis in den grond geschoten. LEENEN OM BEGROOTINGSTEKORT TE DEKKEN. Volgens berichten in de pers heeft de Japansche minister van financiën in het kabinet een wetsontwerp Voorgesteld tot uitgifte van een 5 pet. leening ten bedrage van 100 millioen yen tot dek king van het begrootingstekort. De resl van het tekort zal door verhooging van belastingen en tarieven gedekt worden Uit bovenstaande blijkt, dat de finan cieele toestand van Japan zeer précair is. Avonturen, als in de afgeloopen jaren in Mantsjoerije ondernomen, kosten nu eenmaal veel geld, al mag dan zeer ze ker alles niet op rekening van dergelijke aangelegenheden geschreven worden. De wereldcrisis heeft Japan ook getrof fen, erger zelfs nog dan verschillende an dere staten. Blaauw. Vijfde druk, met 16 reproduc ties naar bekende schilderijen, en 24 schetskaarten van geleverde veldsla gen. „Een zomervacantie bii den vuur toren". Jongensboek, door Joh. Veen baas. Geïllustreerd door Pol iTorn. „Pauli s leerschool". Een boek voor oudere meisjes dbor Ems. J. H. van Soest. GeïlS. door Hans Borre- bach. „De meisjesflat". Meisjesboek, door J. HL BrinkgreveEntrop. Geïllustr. door Nans van Leeuwen. Bij de N.V. Van Gorcum en Comp. Uitgevers te Assen verschenen in de serie „Bijbelboekjes voor 't kleine volk je: „Toen Jezus een kind was' door Mary Entwistle. Vertaald uit het En gelsch door V. Witte Eechout. Illustra ties van Elsie Anna Wood. „De ster van den koning", door Mary Entwistle. Vertaling van V. Witte Eechout en illustraties van Elsie Ajnha Wood. ONTVANGEN BOEKEN. „Volk in tweestrijd". (Spildt Moelk), roman door Nis Petersen, (schijver van „De straat der Sandalen makers"), geaut. Ned. vertaling uit t Deensch door dr. Annie Posthumus. Met kleuren illustratie en bandvignet ten in kleuren van Anton Pieck. Ver schenen bij de N.V. Zuid-Hollandsche Uitgevers Mij. te Den Haag. Bij dezelfde uitgevers Mij. ver scheen voorts: „Morgenstond", roman door R. C. Hutchinson. Nederlandsche bewerking van Willy Corsari. Bandvig net en houtsnede van Pol Dom. Een bittere aanklacht tegen den oorlog en zijn gevolgen. „De gave gulden". Een historie uit het moderne huwelijksleven, door C, en M. SchartenAntink. Coverontwerp RL HuysmansKooyman. Uitgave van de N.V. Wereldbibliotheek te A m- sterdam. Bij de Wereldbibliotheek verscheen ook: „Het menschelijk tekort" (La con dition humaine) door André Malraux. Vertaald door du Perron. De commu- nistisch-Chineesche bevrijdingspogingen en den grooten opstand in Sjanghai van 1927. Bij de N.V. Uitgevers Mij. Gebr. Kluitman te Alkmaar verschenen: „Napoleon", door H. Th. Chappuis, Opnieuw bewerkt door A. H. P. Middelburg, 13 November. Op de veiling deden peren: winterlouwtjes 8 c., pondspeer 7-11 c., bergamotte 78 c., gieser wildeman 11 c., kleipeer 49 c., St. Remy 13 c., Joséphine de malines II c., chaumontel 8 c., doyenne du comice 2224 ct. Appels, goudreinette 1020 c., Huismanszoet 813 c., present van Lunteren 19 c., armgaard 1120 c„ bramley seedling 811 c-, sterappel 18 c., campagne zoet 19 c., notarisappel 13 c„ diversen: mispels 36 c., tomaten 3 11 c., alles per kg; noten 30 c., per 100. Oost burg, 14 Nov. Op de graan markt was veel aanvoer. Gerst f 6 6,25, haver f 66,25, erwten f 99,50, bruine boonen f 11—11,50, maanzaad f 13. Den Haag, 12 No^. Grossiersveiling Appels. Goudreinetten ex. 1722 ct., I 1017 ct., II 510 ct., Benderzoet 5 10 ct-, Huismanzoet 59 ct., Kaneelzuur 810 ct., Paradijsappel 69 ct., Ster appelen ex, 1620 ct., I 11—15 ct., II 810 ct., Bellefleur 1214 ct., Schave lingen 810 ct-, Present van Engeland 918 ct., Grauwe Reinetten 910 ct., Gravensteiners 12-18 ct., Bramley Seed ling 912 ct-, Ijsdenerklumpkens 910 ct., Grauwe Hooilaars 10—14 ct. Peren: St. Remy 48 ct., Bergamot ten 39 ct., Beurré Clairgeau I 1220 ct., II 911 ct., Curé peren 612 ct., Doyenne de Comice 1525 ct., Kleipe- ren 28 ct., Leghiponts ex. 18—20 ct., I 1617 ct., II 1215 ct., Bredero 4 10 ct-, Nouveau Poiteau I 1018 ct., II 89 ct., Maagdenperen 78 ct., IJzen- dijkers 47 ct. Diversen: Mispels 89 ct., Pikkels 1,20, per 100, Bloemkool 9,509,90, Roode kool 3,704,30, Gele kool 3,80 4,10, Savoye kool 3,70, Groene kool 2,20, alles per 100, Witlof 1121 ct. Alle prijzen zijn per kg, tenzij anders vermeld.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7