KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. STATEN-GENERAAL. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBÜRGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN WOENSDAG 14 NOVEMBER 1934. No. 269. ZEELAND. HSSDDELBURG. GOES. yiJSSiHGEN. Onverantwoordelijk gepraat over oorlog. Een merk waardige rede van generaal Smuts. Feiten, die met de gedachte aan een gewapend conflict in tegenspraak zijn. Duitschland dient uit zijn daan, de positie van Duitschland objec tief onder het oog te zien en zijn mee ning daaromtrent luide te verkondigen. Wij hebben ons op deze plaats reeds enkele malen in denzelfden geest uitge laten. Het was een gruwelijke misslag van Frankrijk c.s., het Duitsche Rijk zoo lang in den knellenden band van Ver sailles te houden. Wanneer men het ja- ren geleden reeds van de monsterachtige positie van minderwaardig- kluisters bevrijd had, zou het er op dit heid verlost te worden. - oogenblik in het Derde Rijk van Hitier Generaal Smuts uit Zuid-Afrika, die momenteel te Londen vertoeft, heeft daar aan een diner een rede gehouden over het „onverantwoordelijk gepraat over oorlog". Het lijkt mij, zei hij, hoogst noodlottig en een gevaarlijke misslag en het is een hoogst merkwaardig iets, dat de pacifisten voor het meerendeel ver antwoordelijk, zijn voor deze schrikaan jaging. Morgen aan den dag, of ook maar binnen betrekkelijk korten tijd een oor log te verwachten is eenvoudig nonsens- Op misschien een enkele uitzondering na is er op het oogenblik geen land voor den oorlog gereed en de oorlog zou voor de meeste landen eenvoudig een binnen- landsche omwenteling beteekenen. Mij te willen laten geloovèn, zei Smuts dat het Duitsche volk inderdaad den oorlog wenscht en er zich moedwillig op voorbereidt, is mi] willen laten gelooven, dat dit volk gekker is dan eenig ander volk op het oogenblik zou kunnen zijn. Ik wil niet zeggen, dat ik ontken, dat het huidige tijdsgewricht vol gevaren en on rust is, maar het wettigt niet deze ge vaarlijke oorlogsgeruchten. Smuts zei verder, zich den Volkenbond niet als een militair werktuig te kunnen Voorstellen. Hoe, zoo vroeg hij, zou men het gevoel van minderwaardigheid kunnen wegkrij- gen, dat de geesten, en zeker die in Duitschland, vergiftigt? Er is een mid del. Duitschland volkomen gelijkheid van status met de andere landen toe te ken nen en dat te doen openlijk en zonder voorbehoud. Tenzij men de Fransche vrees be grijpt en er mee instemt, kan men niet instemmen met de positie van minder waardigheid, waarin Duitschland nog al tijd sinds het einde van den oorlog ver keert. Het voortduren van het statuut van Versailles voor Duitschland wordt een beleediging voor het geweten van Europa en een gevaar voor den vrede. in elk geval minder grimmig hebben uit gezien. En veel minder ellendig. Fran sche kortzichtigheid verzet zich ook nu nog tegen wijziging van 't Verdrag van Versailles. Kortzichtigheid, want niets belet Duitschland nog, feitelijk zijns weegs te gaan in de bewapeningskwestie. Het doet dat ondanks Versailles. De Fran ken weten 't, maar toch kunnen ze er niet toe komen een streep door nutte- looze bepalingen te halen. Mogen de woorden van Smuts tot Parijs doorklin ken en al is het dan Iaat den weg bereiden tot een verstandiger houding. Zoolang Frankrijk ten deze niet tot in keer komt, is internationaal overleg van intrinsieke waarde vrijwel uitgesloten. DE THUISREIS VAN DE „UIVER." Gisteravond is de „Uiver onder groote belangstelling uit Bandoeng ver trokken. Na een korte landing te Bata via en te Palembang, in welke plaats nog een huldiging en aanbieding van cadeaux plaats vond, vertrok men van daar via Singapore naar Medan om dit laatste station in Ned. Indië in den loop van den middag te bereiken. Te Palembang bracht een enorme menigte de bemanning een grootsche ovatie. Een korte toespraak werd ge houden, waarna verschillende geschen ken werden aangeboden, als wandel stokken van ivoor, en voor de dames van de bemanning met goud doorweven kains, alle producten van plaatselijke nijverheid. De schoolkinderen zongen een huldigingslied. Parmentier bedankte, waarna het vliegtuig binnen een uur vlot naar Sin gapore vertrok - - Behalve de drie bekende passagiers, Rechtvaardigheid en sportiviteit en elk Lady Moulden en de heeren Domenie peil van het particuliere en openbare J en Gillissen, zullen met de „Uiver" nog leven eischen een openlijke herziening van zijn positie. Laat ons de boeien ver breken en den gevangene de vrijheid ge ven op humane wijze- Hoe verwerpelijk de beginselen van het nationaal-socialisme misschien ook mogen zijn voor vele Westersche volken, dat is geen reden om Duitschland geen gelijke internationale positie toe te ken nen." Tot zoover generaal Smuts. Wie nog nuchter denkt, moet het o.i. geheel met zijn openhartige en ook moe dige tafelrede eens zijn. Er wordt tegen- mee naar Holland vliegen de heer Du- dok van Heel en van Bangkok af, de president van de Curtiss Wright Vlieg- tuigmotorenfabriek. Een viertal passa giers zijn nog voor tusschen trajecten geboekt. (Aneta.) DE WERKLOOSHEID HIER EN ELDERS. Nederland maakt geen slecht figuur. Het door het Duitsche rijksbureau voor statistiek uitgegeven tijdschrift vorderd en meer voldoening aan de re geering schenken, dan eene, welke door tolheffing wordt belemmerd. OOK GEEN KAAS NAAR DUITSCHLAND? Men schrijft aan het „Handelsblad" van zeer bevoegde zijde: Tot op dit oogenblik heeft de boter en kaasexport naar Duitschland plaats gevonden onder de grootst mogelijke ri sico's, ook al omdat de regeering den export in stand wenschte te houden. Door de groote onzekerheid waarin de handel gelaten wordt ten opzichte van de betalingsmogelijkheden van Duitsch land, kan men echter niet op denzelfden voet voortgaan. In een gecombineerde vergadering van exporteurs, zoowel coöperatieve ex- portvereenigingen als vrije handelaren, is men tot de overtuiging gekomen, dat de export, zoolang de regeering geen opheldering kan geven over enkele be langrijke vragen, welke nauw verband houden met het al of niet doorgaan van den export, niet op denzelfden voet kan doorgaan. De invloed op de prijzen van Duitsèhe kaas was Vrijdag op de markt in Leeuwarden dan ook duidelijk merk baar. DE LOONSVERLAGING VOOR HET SPOORWEGPERSONEEL, De Centrale Bond van Spoorwegper soneel heeft in een te Utrecht gehouden buitengewone alg. vergadering een motie aangenomen, waarin wordt geprote steerd tegen de houding van den minis ter van Waterstaat, die slechts een voor stel, waarbij 5 pet- van het totaal loon bedrag van het personeel wordt geëischt, wenscht goed te keuren. Besloten werd met alg. stemmen de aangekondigde ver laging der loonen en salarissen met 5 pet. niet te aanvaarden en daartegen met alle wettige en toelaatbare middelen stelling nemen. DE MIST EN DE LUCHTVAART. De dikke mist, die gisteren over ons land hing, heeft den vliegd'ensten weinig last bezorgd. Alleen het Farman-toestel uit Parijs, dat om kwart over drie te Am sterdam moest landen is in Brussel ge bleven. Voorts was de dienst Schiphol Vlissingen, vice-versa, geheel ge stoord. Uitgaande, zoowel als thuisko mende vliegtuigen zijn niet opgestegen. De diensten op Londen, Berlijn en Ko penhagen hebben in het geheel geen ver traging ondervonden. woordig inderdaad veel te veel over oor- j „Wirtschaft und Statistiek" bevat verge- logsgevaar gepraat. Zonder noodzaak, j lijkende cijfers over de werkloosheid Als men de feiten van den laatsten tijd j in de verschillende landen. Daaruit nagaat, kan men verschillende argu- J blijkt dat Nederland, waar de cijfers als mentem vinden, die Smuts' woorden sta- volkomen betrouwbaar kunnen worden ven. Twee er van willen we noemen; den moord op Dollfuss in Juli en den moord op koning Alexander van Zuid-Slavië de vorige maand. Zoowel de eerste als de laatste hadden een oorlog tengevolge kunnen hebben, indien de omstandighe den daarvoor geschikt waren geweest. Men heeft niet nagelaten op een over eenkomst van situatie te wijzen tusschen den moord op den Oostenrijkschen bondskanselier en dien in 1914 op den Oostenrijkschen troonopvolger. Twintig jaren liggen er tusschen die beide gru welijke feiten. Het eerste riep een oor log in het leven. Het tweede heeft dat niet gedaan. Er kan eveneens een verge lijking gemaakt worden tusschen den moord op koning Alexander en dien te Serajewo. Een vergelijking, die nog veel meer overeenkomst van situatie ver toont. Immers de rol, die in 1914 Servië in het drama te spelen kreeg, had dit maal gemakkelijk aan Hongarije opge drongen kunnen worden. Het aandeel van Hongarije in den moord te Marseil le was minstens zoo groot als dat van Servië in de gruweldaad te Serajewo. (Noch in het eene, noch in het andere geval mag intusschen van directe schuld gesproken worden). Wat zich in 1914 voltrok, bleeft thans echter achterwege. De verhouding tusschen Hongarije en Zuid-Slavië is weliswaar nog koeler ge worden, dan ze al was, maar van een gewapend conflict is geen oogenblik sprake geweest. En dan bepeinze men in dit verband nog eens de betrekking ItaliëZuid- Slavië, Hoewel Kroatische terroristen (van wie de moord op koning Alexan der uitging) de laatste jaren vaak huis vesting in Italië vonden, is een nieuwe ernstige wrijving tusschen de beide lan den achterwege gebleven. Merkwaardig verschijnsel na al de onverkwikkelijk heden, die hier voor en na plaats gre pen. Wijst dat er niet op, dat er mach ten werkzaam zijn, die met succes alles, wat naar onheilige conflicten kan leiden, den weg versperren? De Zuid- Slavische pers toonde neiging genoeg, om weer tegen Italië van leer te trekken. Maar ze kreeg de kans niet. Een belang rijk feit, en een geruststellend feit. beschouwd, in vergelijking met vele an dere landen, er niet het slechts aan toe is, In Engeland is de werkloosheid, on danks de devaluatie, zoowel wat het percentage der bevolking als dat der werkenden betreft, grooter. Hetzelfde geldt voor Tsjecho Slowakije en in ster ke mate voor de Ver. Staten. Zelfs in Duitschland is het percentage gerekend voor de geheele bevolking, hooger dan in Nederland, En daar deze statistiek in Duitschland is samengesteld, behoeft niet aan een ongunstige voorstelling van zaken ten nadeele van dit land, te worden gedacht. Opvallend is dat de toestand in de landen van het goudblok, met enkele uitzondering, beter is dan in de landen waar valuta-experimenten hebben plaats gehad. Zwitserland vooral ver keert in een gunstige positie. VERSNELDE BRUGGENBOUW. De Nederlandsche bond van autobus- dienstondernemers heeft aan de minis ters van waterstaat en van financiën 'n adres gezonden, waarin hij eraan herin nert, dat de regeering versnelden bouw van de bruggen over de groote rivieren overweegt o.m. met behulp van tolhef fing op deze bruggen. Volgens eenige pu blicaties van de algemeene Nederland sche verkeersfederatie, aldus het adres, is versnelde bruggenbouw mogelijk zon der dat tot tolheffing behoeft te worden overgegaan. Wanneer de regeering be reid zou zijn om gedurende zes tot ze ven jaar een voorschot van ongeveer 3 millioen gulden te verstrekken tegen 'n rentevergoeding van 4 pet., zouden deze voorschotten ongeveer 10 jaar na het gereed komen van de bruggen kunnen zijn afgelost uit de voor bruggenbouw bestemde gedeelten van de opbrengst der wegenbelastingen. Volgens den bond van autobusdienst- ondernemers zou naar de juistheid van deze bewering een onderzoek dienen te worden ingesteld, opdat het verkeer siraks niet worde belemmerd door een uit den tijd zijnde tolheffing. De verbin ding van het zuidelijke deel des lands met de overige gedeelten van het rijk zal BEGROOTING VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN. Zedenverwildering en natuur baden. Vraagstuk der be grafeniswet in studie. Ds. Lingbeek spreekt van een „duizelingwekkende" bevoor rechting der anti.revolution- nairen. In de avondvergadering van gisteren kwam in de Tweede Kamer de begroo ting van binnenlandsche zaken aan de orde. De heer Van Voorst tot Voorst (r.k.) wees op allerlei mis standen bij verschillende natuurbaden. Door allerlei jongelieden van heinde en verre wordt de Zondag gemaakt tot Zondendag. Het is zaak dat de Rijks politie ingrijpt. De heer T e u 1 i n g s (rk.) sloot zich hier in hoofdzaak bij aan. Mevr. B a k k e r-N o r t (v.d.) be toogde dat zuinigheid moet worden be tracht met het bestaand natuurschoon. De heer V a n -D i s (Staatk. Ger.) drong aan op betere handhaving van de Zondagsrust door 'n scherpere Zon dagswet. Spr. wilde voorts wijziging der Begrafeniswet, ten einde het vraag stuk der lijkverbranding te regelen. Spr. drong aan op een verbod van openbare bioscoopvoorstellingen. De heer Van der Heide (s.d) zeide, dat tal van menschen volgens hun consciëntie na hun dood verascht willen worden. De heer Van Dis wil altijd an- derer consciëntie ontzien, met name van de boeren als ze voor de verzekering moeten plakken of ten aanzien van de afslachting van vee. Moet aan de cons ciëntie van voorstanders van lijkver branding maar geweld worden aange daan? De heeren Teulings en Van Voorst tot Voorst hebben ten aanzien van de ze denverwildering overdreven. Ook spr. wil natuurlijk excessen doen tegengaan. Wat voor kwaad er in gemengd baden en in gemengde zonnebaden? De Minister van binnenlandsche zaken de heer De Wilde herinnerde aan de cir culate aan de burgemeesters betreffen de wantoestanden in het strand- en bad leven. Spr. is op dit gebied diligent. Spr- kan niet veel verder gaan dan raad ge ven, om niet in te grijpen in de autono mie der gemeenten. Verder te gaan, zou ook liggen op den weg van sprekers ambtgenoot van justitie. Wat spr. kon doen is gedaan. Sprekers ambtgenoot van justitie heeft toegezegd, dat de po- litie strenger zou optreden. De klachten zijn dan ook niet toegenomen. Inmiddels de publieke opinie, op den duur toch niet worden gehandhaafd. Men sterke dus die pubkeke opinie De overheid is niet geroepen de or donnantiën Gods te handhaven. Men mag niet liegen; dit is een ordonnantie Gods; maar het is niet verboden in de strafwet. Wat de heer Van Dis zeide, gaat niet geheel op. Maar het is wel sprekers ernstig streven, de bestaande Zondagswet te handhaven. Spr. overweegt het moeilijke vraagstuk der Begrafeniswet. Met een bioscoop- en dansverbod moet men in een land met een gemengde bevolking zeer voorzichtig zijn. Hier is in de eer ste p'aats een taak voor de ouders. De algemeene beschouwingen werden gesloten. Bij de artikelsgewijze behandeling kwam de heer Teulings (r.-k.) o.m. op tegen het voornemen, om aan de commissarissen der Koningin tegemoet koming te verleenen in de kosten van verwarming, verlichting en watervoor ziening van hun ambtswoningen. De dames Bakker.-Nort (v.-d.) en K a t z (c.-h.) meenden, dat de minis ter te ver gaat, met zijn adviezen aan lagere organen (gemeenten etc.) om vrouwelijke arbeidskrachten zooveel mogelijk te vervangen door mannelijke. De heer Lingbeek (H.G.S.) zegde, dat zoo vele anti-revolutionnaire burge meesters worden benoemd. Is er een maal in een dorp zoo een burgemeester, dan wordt die weldra gevolgd door een A.-R. secretaris en andere ambtenaren. De schijn moet worden vermeden, dat een bepaalde groep wordt voorgetrok ken. Spr. kwam op tegen de „duizeling wekkende bevoorrechting" der nnti-re- volutionnairen. De heer v. Zadelhoff (S. D) maak te bezwaar tegen 's ministers standpunt inzake de burgerwachten, Spr. mocht niet zonder protest laten passeeren, dat er weer 45.000 meer op de begrooting is gebracht vóór de vrijwillige burger wachten, De sociaal-democraten zijn er tegen, dat een deel van het volk met steun van de regeering zich wapent te gen het andere. Gewapende particuliere corpsen zijn een gevaar. Dat is b.v. in Oostenrijk gebleken. De minister zegde, dat N.S.B.-ers geen lid meer zijn van de burgerwachten, maar spr. was daar nog niet zoo gerust op. Nadat nog eenige andere sprekers het woord hadden gevoerd werd de verga dering verdaagd tot heden. r.tv< u Generaal Smuts heeft er goed aan ge- zeker zonder tolheffing meer worden be- kunnen maatregelen, niet gedragen door DE STIJGENDE WERKLOOSHEID, Overzicht van den stand der werkloos heid in de gemeenten, behoorende tot het gebied der districts-arbeidsbeurs te Middelburg op 31 October. De cijfers tusschen haakjes zijn de aantallen op 30 September- M:ddelburg 1027 (966), Vlissingen 1008 (848), Aagtekerke 2 (2), Arnemuiden 83 (71), Baarland 6 (4), Biggekerke 8 (4), Borssele 8 (0), Colijnsplaat 17 (6), Dom burg 49 (44), Driewegen 3 (3), Elle- woutsdijk 9 (6), Goes 175 (158), 's Gra venpolder 14 (1), Grijpskerke 3 (2), 's Heer Abtskerke 3 (3), 's Heer Arends- kerke 24 (6), 's Heerenhoek 14 (6), Hein- kenszand 19 (15), Hoedekenskerke 23 (14), Ierseke 94 (95), Kapelle 61 (9), Kats 0 (0), Kattendijke 0 (0)„ Kloetinge 10 (2), Kortgene 0 (0), Koudekerke 61 (50), Krabbendijke 19 (13), Kruiningen 52 (35), Meliskerke 1 (0), Nieuwland 6 (6), Nisse 10 (0), Oostkapelie 11 (2), Oudelande 17 (17), Ovezande 43 (26), Rilland-Bath 2 (4), Ritthem 2 (0), Schore 14 (3), Se- rooskerke 24 (10), St. Laurens 6 (3), Souburg 234 (197), Vee re 8 (8), Vrou wenpolder 3 (1), Waarde 3 (2), Wemel- dinge 23 (15), Westkapelie 203 (186), Wissekerke 9 (0), Wolphaartsdijk 4 (0), Zoutelande 5 (3). Totaal stonden op 31 Oct, als werk zoekenden ingeschreven 3420 personen, tegen 2840 op 30 September. VEREENIGING KINDERVOEDING. Volgens het 45ste jaarverslag van de vereeniging „Kindervoeding lSdpende over het jaar 1933-1934 zijn in den vo- rigen winter aan 148 kinderen uit 74 gezinnen in 108 maaltijden 11,933 por ties eten uitgegeven, tegen 11,981 in 111 maaltijden in den winter 1932-1933. Het grootste aantal porties was 123 op 19 December, het kleinste 87 op 27 Maart. Van de kinderen kwamen er 39 uit 20 gezinnen van school A, 23 uit 13 gezinnen van school C, 12 uit 6 gezin nen van de Chr. school, 10 uit 10 gezin nen van het Centraal 7e leerjaar, 39 uit 15 gezinnen van de R. K. school en 1 van de Gereformeerde school. In 35 maaltijden zijn 3785 porties groenten- soep verstrekt, in 17 maaltijden 1916 porties hut-spot, in 15 maaltijden 1657 porties havermout, in 19 maaltijden 2154 porties stamppot, in 5 maaltijden 546 porties rijst met melk en in 17 maaltijden 1875 porties griesmeel. Kleeding werd verstrekt voor reke ning der gemeente aan 176 kinderen uit 84( gezinnen tot een bedrag van f 979.52; de gemeentelijke subsidie be droeg f 1200, een extra subsidie- is niet aangevraagd. Waar door bedanken, vertrek en overlijden de vereeniging verschillen de leden heeft verloren, doet het be- stuur ook voor den aanstaanden winter een dringend beroep op zijn stadgenoo- ten onder dankzegging aan hen, die>-tot dusver de vereeniging financieel steun den. De rekening wijst aan in ontvang en uitgaaf f 2404.19, met een goed slot van f 412.69, tegen f 699.13 over het vorig jaar. Afscheid burgemeester. De regeling voor het défilé voor den burgemeester, op Zaterdag a.s,, luidt als volgt: De opstelling vindt te half drie plaats in den Parallelweg en Ruyter.'aan. Het défilé op de Markt vindt plaats om 3 uur. De volgende "route zal genomen wor den: Stationsplein, v. d. Boutstraat, Wil- helminastraat, B. de Wittestr., Kreukel- markt, Klokstraat, Lange Kerkstraat, Markt (Zuidzijde), dus langs het Stad huis, waar door alle deelnemers de „groet" wordt gebracht, zooals voor iedere vereeniging gebruikelijk Markt Westzijde, Markt Noordzijde, opstelling op de Markt. Het is de bedoeling, dat de afgevaar digde (dus één van elke vereeniging) di rect bij het passeeren van het stadhuis en na het brengen van den groet, uit treedt en zich begeeft op de trappen van het Stadhuisbordes. Eerst nadat alle groepen op het Marktplein hun sandplaats hebben inge nomen komen de vaandel- en vlaggen dragers naar voren en nemen gezamen lijk standplaats in rechts naast het Stad huisbordes. Zoodra alles staat opgesteld wordt door den heer C. Kloosterman namens alle vereenigingen een toespraak gehou den. Hierna aanbieding cadeaux en bloe men. Na afloop hiervan neemt elke afge vaardigde dan namens zijn vereeniging met een zeer kort woord persoonlijk af scheid van den burgemeester en daarna begeven afgevaardigden en vaandeldra gers e.d. zich weer terug naar hun groep. Daarna afmarcheeren als volgt: hotel „Centraal", Markt (West- en Noordzij de), Lombardstraat, Oude Vischmarkt, Lange Vorststraat, Ganzepoortstraat, Ganzepoortbrug, Voorstad, Rimmeland- straat, Rimmelandplein, alwaar wordt ontbonden. Aanrijding, Dinsdagavond had op den hoek van de Jac. Valckstraat en de Wilhelfninastraat een botsing plaats tusschen een auto en een wielrijder. De auto, bestuurd door den hr. P. T., wonende in de Langevorst- straat, kwam uit de Jac. Valckstraat en de wielrijder, R, V wonende aan de Voorstad, uit de Wilhelminastraat, rich ting Da'm. De auto nam de bocht naar links en de wielrijder wilde de Jac. Valckstraat inrijden. De wielrijder werd tegen den grond geworpen en bekwam verwondingen aan gelaat'en handen. Dr. V. d. Berg verleende geneeskundige hulp. Het rijwiel werd voor een deel vernield- De politie onderzoekt de zaak. Kerk en Vrede. t Het hoofdbestuur van „Kerk en Vre de" heeft besloten in den komenden ad ventstijd op een achttal plaatsen in ons land w.o, ook Goes, een openbare ge tuigenisavond te beleggen. Voor alle plaatsen geldt hetzelfde onderwerp, n.l. Caesar of Christus?'" Deze gedachte zal op iedere plaats door een drietal be kende personen in de vredesbeweging worden behandeld en wel in deze drie onderdeelen: „Evangelie en Staat", „Evangelie en Oorlog", „Christus de Heer". In Goes zullen als sprekers optreden ds. J. J. Stam, Rotterdam; dr. J. Rie- mens, Leiden en ds, A. J. Wartena, Ze venaar. DIEFSTAL IN HET STATION. Hedenmf'orgen te kwart voor zeven, kwam men tot de ontdekking dat in de wachtkamers van het station een onge- wenscht bezoek was gebracht. Alles was overhoop gehaald, en een klein be drag aan geld, benevens sigaren, siga retten, chocolade, e.d. waren verdwe nen. De politie heeft de zaak in onder zoek. Na de aanvaring nabij "Walsoorden. Een deurwaarder uit Middelburg heeft beslag gelegd op het Duitsche schip Edith Howaldt", dat de vorige week nabij Walsoorden met het Deen- sche stoomschip „Erik Boye" in aanva ring geweest is. De „Erik Boye" bekwam leelijke ave rij en moest aan den grond worden ge zet. Eerst nadat 'n bekisting was aange bracht kon het schip zijn reis naar Ant werpen vervolgen, waar het wordt ge repareerd. Het beslag op de Edith Howaldt" houdt natuurlijk verband met de finan- cieele gevolgen van de aanvaring. De politie heeft gisteren proces verbaal opgemaakt tegen een sleeper uit Middelburg, die met een paard reed, dat door het tu:g op het lichaam was verwond. In het Bellamypark is een 12-jarig'e jongen dermate door een hond gebeten,

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 5