LEVERTRAAN Drogisterij SCIILTE i THE Met St.Nicolaas ADYERTENTIEN. BUITENLAND. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. in Iiel^Huis met de Roode Pilaren, Middelburg. P ER FLACON 150* C E*N T. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. HONGARIJE. DENEMARKEN. MEXICO. BIJ INSCHRIJVING TE KOOP Tan de familie Danckaerts: Perceel Ij 9 ZACHTE OLMEN, 'staande in den Stadspolder te Kortgene, op het erf van Jac. W. Noordhoek Mz. Perceel II: 33 ZWARE ZACHTE OLMEN, staande in gemelden Polder, in de weide, in huur bij Jac. D. Verburg Pz., waaronder 2 zieke, gemerkt met een kruis. Betaling contant; geen onkosten. Inlichtingen verkrijgbaar en in schrijvingsbiljetten, voor elk per ceel afzonderlijk, in te leveren uiterlijk 23 November 1934 ten kantore van Notaris H. M. MAR- KUSSE, Hooigracht 76, Leiden. De voorwaarden liggen mede ter inzage bij den planter IZ. BOOT te Kortgene, die tevens aanwijzing doet. II 1 t I Levertraan is een Als Uw kinderen artikel van ver trouw.-n. Wij koo- pen in Noorwegen het beste wateris. moeten gebruiken, koopt deze dan in de NoorschejjMedicinaïe Levertraan bevat een hoog percentage A^en D vitaminen in de juiste verhouding en voldoet aan alle jp gestelde eischen. De flacon wordt berekend en teruggenomen tegen 15 eenL tusschen wethouder Muurling en een ver- slaggever van de ,,Meppeler Courant"-, Die verslaggever had den heer Muurling geïnterviewd en uit zijn mond opgetee- kend, dat hij (de wethouder) den be- faamden motor had zien draaien. De heer Muurling beweert echter, dat dit uit de duim is gezogen. Maar de verslaggever houdt vol, dat de wethouder het gezegd heeft. Wij kunnen niet uitmaken, wie gelijk heeft. We weten alleen, dat da motor in geen geval gedraaid heeft, om dat hij nog altijd gemaakt móet worden. Voor 't overige kan men meenen, dat er nu verder maar gezwegen moet worden. PERSONENTREIN OP GOEDEREN TREIN GELOOPEN. Nabij Lothem, een emplacement dicht bij Venlo, is Vrijdagavond de personen trein, welke om 6.40 uur uit Nijmegen was vertrokken, door een verkeerden wisselstand met een stilstaanden goe derentrein in botsing gekomen. Door dat de machinist van den trein uit Nij megen uit alle macht remde, kon erger worden voorkomen. De conducteur van den goederentrein liep bij de botsing eenige verwondingen op, de passagiers bekwamen evenwel weinig of geen noe menswaardig letsel. Eenige wagons' werden uit de rails geworpen, zoodat het verkeer over een zijlijn moest wor den omgelegd. De passagiers van den personentrein werden direct in de gelegenheid gesteld de reis voort te zetten, aangezien een sneltrein uit Nijmegen bij genoemd em placement tot stilstand kwam om de passagiers op te nemen. De materieele schade is niet groot. SMOKKEL-HUMOR. Het smokkel bedrijf is sömS niet van humor ontbloot. Belgische douanebeambten betrapten dezer dagen twee personen, die ieder met een levend kalf op den rug onder de 'gemeente Roosendaal de Nederlandsche grens waren overgestoken- Bij het z:en der grensbeambten v'uchtten beide man nen terug naar Nederlandsch grondge bied. De eene kon tijdig de grens berei ken. de andere was echter minder for tuinlijk en had de beambten vlak op de hielen. Slechts enkele meters van de grens verwijderd wierp hij het kalf van zijn rug om tema'nste zelf uit hun handen le blijven Het kalf maakte enkele buitelingen en kwam als gevolg daarvan lot vlak voor de grens te liggen. Dit ziende keer de de omokke'aar op zijn schreden te rug er, tra "Mie hot der met den kop nog sre' over de grens ie trekken. Maar terzelfderiijd was ook een der beambten de grens genaderd en greep het kalf bij den staart. Het rverd nu een wedstrijd Neder'andBelg met het kalf als in zet, Tenslotte bleef de Belgische douane beambte meester van het terrein. (N. R. Ct.) In de vlammen omgekomen. In de nabijheid van Cherbourg is een water vliegtuig omlaaggestort en in brand ge vlogen. Drie leden van de uit vijf per sonen bestaande bemanning zijn in de vlammen omgekomen. Het einde van den oorlogIn het blad „Le Jour" vertelt een oudstrijder van de laatste dooden in den grooten oorlog. Het was in het Maasgebied en de Franschen drongen op. In den och tend van 11 November zweeg het ka non, maar de machinegeweren bleven over en weer knetteren. In die laatste oogenblikken vielen nog 57 mannen. Om half negen bereikte hun het telefo nische bericht van den opperbevelheb ber, dat des ochtends om half elf uur de vijandelijkheden zouden eindigen. De soldaten wisten niet, hoe ze het hadden, De order luidde: Achtereenvolgens moet geblazen wor den: Ophouden met vuren, geeft acht en de groet aan het vaandel. Daarna zullen de slodaten met hun geweren en zakdoeken wuiven en zal men de Mar seillaise zingen. Een officier liet voor wie ze niet ken den de coupletten van het het volkslied erbij schrijven. Een trompetter kon het „ophouden met vuren" niet meer blazen. Het laatst had hij het in 1911 gedaan Tegen elven keek ieder op zijn horloge, het schieten ging tot het laatste oogen- blik door. Eindelijk tijd De trompetter klom op den rand van den granaattrech ter. De anderen stelden zich naast hem hand aan den helm uit volle borst de Marsaillaise zingende in het gezicht van den „vijand". Roofmoord op een chauffeur, Vrij dagavond werd de chauffeur Kurt Pletsch te Se'denberg in de Oberlausitz door een zekeren Schubert uit Kosmar opgebeld met het verzoek, hem met den wagen van daar fe komen afhalen. Zaterdagmiddag, toen Pietsch nog niet was teruggekeerd, werd een onderzoek ingesteld, aangezien zijn woning geslo ten was Maandagmorgen vroeg werd de auto van Pietsch gevonden en 50 meter verder het lijk van den chauffeer- Het onderzoek wees uit, dat Pietsch vermoord is door een 20-jarigen Kurt John, die zijn slachtoffer van geld en pap;eren beroofde en thans voortvluch tig is. ENGEI-ANn Merkwaardig geval. De reddingboot van New Quay in Cornwall zal niet meer uitvaren. Hst station is gesloten en van de lijst van havens waar een redding boot voorradig is, afgevoerd. De reden van de s uiting 's echter van Jioogst eigenaardigen aard Het is te New Quay zoo rotsachtig dat de boot, die op een helling van 1 op 1% ligt, nooit na gebruik door de bemanning op haar standplaats kan worden teruggebracht. Hiervoor waren vier paalden noodig die tegen de helling opkonden, alhoewel ook vaak met moeite. En nu heeft New Quay geen paarden meer. De be;de eersten zijn voor twee jaar gestorven, maar sindsdien heeft de boot niet behoeven uit te varen- Al le moeite is gedaan om een paar rem. placanten te vinden, maar dit is niet ge lukt en de Reddingmaatschappij acht het een te duren maatregel om geregeld 4 paarden te stallen voor de enkele ma len dat de boot uitrukt. De oude paarden behoorden aan een particulier die voor eiken tocht een vergoeding kreeg. Het station is in 1860 in gebruik ge nomen en de boot is 51 maal uitgevaren en heelt 103 menschenlevens gered. Matuschka en de mooie verslaggeef ster, Matuschka heeft bij zijn verde re verhoor op de vragen van den pre sident van de rechtbank niets meer wil len zeggen over de redenen, waarom hij den aanslag bij Bia torbagy heeft begaan. Tegen het herhaaldelijk uitge sproken vermoeden, dat hij communist zou zijn, kwam Matuschka heftig in op stand. Aan het einde van de zitting strafte de president Matuschka met vijf dagen opsluiting in het donker, omdat hij, ge lijk reeds herhaaldelijk bij het verhoor was voorgekomen, niet luisterde naar de vragen van den president, maar al zijn aandacht wijdde aan een mooi jong meisje op de verslaggeversbank. Blonde Ida met de blauwe oogen, De Deensche posterijen staan voor een moeilijk geval. Zij moeten een brief bezorgen waarvan het adres luidt: „Aan de blonde Ida met de blauwe oogen" te Kopenhagen. Het is mogelijk dat de brief alsnog bezorgd wordt, want op het oogenblik interesseert heel Ko penhagen zich voor het geval en zoekt met de postbeambten mede. Ziehier de oorzaak van het mysterie, dat heelemaal niet geheimzinnig is maar zoo eenvoudig als een echte idylle. Dezen nazomer liep een Amerikaansch schoolschip de haven van Kopenhagen binnen. De cadetten gingen aan wal, zij werden geïnviteerd door Deensche fa milies en de jongelui amuseerden zich zooals men slechts genieten kan in den zomer, in een vreemd land, gedurende enkele uren van vrijheid na een stren ge discipline aan boord, op zee. Slechts weinige dagen bleef het schip te Kopenhagen, toen vertrok het weer naar andere gewesten en nam de jonge cadetten mee, vol herinneringen aan de mooie dagen in de Deensche hoofdstad en de vriendelijke ontvangst hun daar bereid. Maar een dezer jonge menschen was dieper getroffen, en in de stille wacht- uren op de wijde zee, werd hij zich pas daarvan bewust. Hij dacht aan het blonde meisje met de blauwe oogen, wier familie hem een avond had gein- viterd in Tivoli, de groote feesttuin in het hare van Kopenhagen en hij voel de vele woorden in zich opkomen, die hij op de wandeling door de flauw ver lichte lanen niet gesproken had. Toen schreef hij een brief. Den in houd van dien brief? Ach wie kent dien niet? Twee jongen menschen een zomer avond muziek een tuin vol licht dat zich verschemert in de stille lanen en dan de teere schuchterheid, die smakeloos maakt in de volheid van geluk Wie heeft dien brief niet zelf eens geschreven? Het is alles zoo oud en toch voor iedere generatie weer zoo verrukkelijk nieuw. Maar de jonge zeeman wist slechts dat het blonde meisje met de blauwe oogen, Ida, heette, en verder wist hij niets van haar. Ja nog iets: zij was zeventien jaar. Dit alles schreef hij aan de Deensche Posterijen met het verzoek, den brief aan het goede adres te bezorgen. Die Deensche bureaucraten schijnen menschen te zijn, werkelijke menschen, ontvankelijk voor de eeuwige idylle van de jeugd. Zij hebben zich moeite gegeven en het verhaal van dien brief in de kran ten gezet om dezen op die wijze zijn bestemming te doen bereiken. En nu zoekt heel Kopenhagen naar „De Blonde Ida met de blauwe oogen." 14 passagiers verdronken. Uit Ve ra Cruz (Mexico) wordt gemeld, dat tijdens een storm aan de kust van den staat Cempetae twee motorbooten in zeenood zijn geraakt. Veertien passa giers zijn over boord geslagen en ver dronken. Westkapelle. Van 512 Nov. Bevallen: C. Pauwel- se, geb. Davidse, z. Heinkenszand. Ondertrouwd: A. J. Pieters, 27 j. en A. Raas, 25 j. Getrouwd: J. Wijhuijs, 22 j. te Seroos- kerke en J. van de Velde, 21 j. Overleden: C. Eckhardt, vrouw van J. de Back, 75 j. Wolphaartsdijk. Getrouwd: G. J. Simonse, 27 j. en M. P, v. d. Linde, 21 j. Bevallen: J. de Jager, geb. Koeman, z, A. van de Kreeke, geb. Harinck, z. J. Louwersse, geb. Karreman, d. C. K. Koole, geb. de Kunder, z. E. Zegers, geb. Broekhoven, d. C. Jas- perse, geb. Rijk, z. Overleden: W. Reinhout, 60 j„ vrouw van N. Harpe. E. van der Giezen, 75 j., wede. van G. van Loo. D. P. Leijnse, 97 j., wed. van C. Kole. Aardenburg. Van 310 Nov. Bevallen: M. N. M, Buysse, geb. Bercknoes, z. J. de Koe ne, geb. de Voldere, d. Middelburg, 12 November. Op de veiling deden: Veldsla 310 c., Spinazie 313 c., Kasstamsnijboonen 3439 c., Spruiten 817 c.., Witlof 7 22 c., Schorseneeren 1011 c„ Kool rapen 13 c„ Wxjnpeën 1,52,5 c.„ Peën 14 c„ Uien %A2,5 c., Kroten 12,5 c„ alles per kg. Peën 1,5—3 c„ Rapen 14 c„ Kro ten 13 c„ Raapstelen 0,1; Prei 48; Selderie 12 c., Knolselderie 12 c., Peterselie c., Rammenas 12 c„ al les per bos. Savoye kool 2,56 c., Roode kool 2 4 c., Boerekool 12,5 c„ Witte kool 45 c., Bloemkool 1,524 c„ Andijvie 142 c., Kropsla c. alles per stuk. Bloemen: Chrysanthen 19 ct. p. bos. Goes, 12 Nov- Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Blauwe Druiven: Black Alicante 2229, idem He soort 1617, Tomaten 1011, Mispels 6, Spruiten 11 12, Idem lie soort 67, Spinazie 11, Sjalotten 2, Wijnpeen 11,30, Kroten 1,402,10, Uien 0,702,30, Kleine Uien. 0,600,70, Aardappelen 3,30—3,40, per 100 kg; Bloemkool 1015, idem lie soort 27, Groene Savoyekool 2,30 4,20, Kropsla 2,102,50, Breedblad An dijvie 0,502,20, Krul idem 1,60, Knol selderij 1,10, per 100 stuks; Prei 8, Ra pen 1,703,90, Bloemen 0,103, per 100 bos. Hulst, 12 Nov. Aanvoer redelijk. Gerst f 6.50, haver f 6, erwten f 9. boo- nen f 11. Rotterdam, 12 Nov. Vlas. Aan gevoerd uitsluitend schoon van blauw 3050 kg 455214 c., van Hollandsch geel 4500 kg 45—50 c. Peulvruchten, te leveren op aan te wijzen plaatsen. Erwten f 8,5010,10, schokkers f 10,50 12,10, bru ne boonen f 1112,10. Buitenlandsche granen: Mais La Plata stoomend f 104,50—105,50, disponibel f 108. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg verdeeling in Uw huis voldoet aan de eischen, die het welzijn van Uw oogen en die van Uw huisgenooten stelt. Deze dienst, in samenwerking met N.V. Philips, is geheel kosteloos en verplicht U tot niets. M. J, v. d. BERGE, L. Vorststraat 48. S. W. GABRIëLSE, Jacob Valckeplein 4, M. A. v, d. HELL, Lange Vorststraat 41, J. PLATTEEUW, Nieuwstraat 33a. J. M. POLDERMAN, Groote Markt. C. REIJERSE, Wijngaardstraat 16. Allen te Goes. Bijna iedere zaak heeft tegen St Nicolaas of Kerstmis wel iets bijzonders aan te- bieden. - U gaat er mede etaleeren nietwaar? Zeer juist, maar slechts een klein deel van allen, aan wie gij graag verkoopt, passeert de etalages. Dat veel en veel grootere deel, dat door andere straten loopt, moet U trekken door Wanneer U ons even wilt waarschuwen, komen wij met genoegen even bij U thuis om een lichtmeting te verrichten. Of wij laten het instrumentje, zoo U dat prefereert, desnoods een uurtje bij U ach ter zoodat Uzelf kunt meten, of de licht- Deze lichtmeter toont U feil loos van elk plekje in Uw huis, winkel, kantoor of werkplaats, of het licht voldoende Is voor den daar te verrichten arbeid. Hü is gaarne en steeds tot Uu> beschikking bij de neven staande installateurs.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 8