ieiengd nieuws. T HANDEL EN NIJVERHEID. «5* BOEKENSCHOUW. SCHETSEN VAN DE HOEVE. vraardoor de vraag naar arbeidskracht vermeerdert. In het gegeven geval zou de steun die betaald wordt uit belastingpennm gen wederom aan het Nederlandsche volk als geheel ten goede kunnen ko men, de werklooze had werk tegen het geldende 'loon en de Nederlandsche be lastingbetaler kostte het niets meer. In tegendeel, wanneer zou blijken dat b.v eenige duizendtallen arbeiders daar door aan het werk zouden kunnen wor den geholpen, was de koopkracht van het Nederlandsche volk verhctogd met het verschil tusschen den verstrekten steun en het in totaal verloonde bedrag Indien de Overheid na zekeren tiia meer vraag naar werklooze vaklieden zou bekomen, dan ze ter harer beschik king had, zou daardoor de vergoeding aan den werkgever minder kunnen zijn Economische wetten zijn toch nog nog steeds van kracht. Hoogachtend, J. v, d. Graaf! o HET VOETPAD MIDDELBURG—ABEELE. Geachte Hoofdredacteur! Het voetpad Middelburg-Abeele zult u allicht en zullen velen met u des avonds nog nooit bewandeld hebben. Dit is ook beslist niet te doen. De re den hiervan is: de groote kiezels, de gaten en het slijk en ten laatste nog wel het gras dat er dezen zomer bijna een voet hoog op groeide. Denkt u eens in dat men hier met een kinderwagen over heen moet, en daar wordt totaal niets aan gedaan (al leen des Zaterdags wordt de goot ge veegd). Nu heeft de wandelaar toch ook recht op 2 voeten grond, dus zoekt hij een beter pad of het fietspad op, de rij weg komt met zijn druk autoverkeer niet meer in aanmerking voor den voetganger, het loopen op het fietspac heeft al geleid tot vele aanrijdingen en nog veel meer kibbelpartijen. Schrijver weet zeker dat hij namens alle wegbewoners schrijft, en hij hoopt nu deze weg een Provinciale weg ge worden is, dat dit schrijven de aan dacht eens mag hebben van de bevoeg de autoriteiten om hierin met het oog op de donkere wintermaanden verbete ring te brengen. Geachte hoofd redacteur, indien ui soms bij avond eens een kijkje komt nemen, bekijk dan tevens eens het voetpad AbeeleSouburg, het is bijna voltooid, maar een juweeltje, ook Pro vinciaal. Hopende, dat dit schrijven er het zijne toe mag bijdragen om een derge lijk voetpad ook voor dat van Middel burg naar Abeele toe te passen. Nogmaals dankende voor de verleen de plaatsruimte, verblijf ik Een wegbewoner, [Mogen wij de uitnoodiging tot deze avondwandeling beleefd afslaan? Wij gelooven den inzender ook wel op zijn woord en hopen met hem op succes Red.] OPROEP. Landgenooten, Natuurlijk leeft in alle Nederlanders, man of vrouw, jongen of meisje, oud of jong, arm of rijk, de wensch om de „Ui- ver"-bemanning bij hare terugkomst op 21 November te huldigen. Het zijn niet alleen de door hen gele verde bewijzen van persoonlijken moed, doorzettingsvermogen en verstandig be leid, die ons zoo dankbaar tegenover deze kranige Nederlanders stemmen, maar het is niet minder de wijze waarop zij tegenover de geheele wereld den naam van Nederland en de kleuren van de Nederlandsche vlag hebben hoog ge houden, die maken, dat wij Parmentier en zijn mannen van onze groote waar deering willen en moeten doen blijken. Ongetwijfeld is het de wensch van die bemanning dat hun groote daad gevolgd (Van onzen letterkundigen medewerker), Hendrik Bouma, De Wondere Wegen. Amsterdam, P. N. van van Kampen Zn., z. j. (n. s.) Dit is een bundeltje met vijf en twintig verzen, die voor het grootste deel aan een gestorven geliefde vrouw zijn gewijd. Er is in deze rubriek al eens meer ge wezen op het verschil tussen het "in woorden meedelen van een, zij het ook volkomen echte, ontroering een me dedeling, die op rijm en rhytmisch geordend kan zijn en het wonder der poëzie. In het eerste geval kunnen wij eerbied voor de gevoelens hebben, maar kunnen een beeld krijgen van een diep het worden niet onze gevoelens. Wij door het leed getroffen mens, die hier bij ook weer niet wil blijven stilstaan, maar het mannelijk tracht te verwer ken en toch blijven wij zelf onbe roerd. Maar eén klein vers van Gorter of van Werumeus Buning aan een gelief de dode en ziet: 't wordt in eens ónze emotie, ons verlangen, onze verlossing, maar zoo gezuiverd als wij deze zelf nog met kenden en nu voor 't eerst aanschouwen: wij zijn langs de wondere wegen der poëzie gevoerd naar een gs- zal kunnen worden door andere derge lijke daden, om daardoor de schitteren de reputatie der Nederlandsche lucht vaart in de toekomst te blijven handha ven en te versterken. Hoe zouden wij hen beter kunnen hul digen dan door dit mogelijk te maken? De weg daartoe ligt in de versterking van het „Nationaal Luchtvaartfonds' dat na den gedenkwaardigen nacht van de „Pelikaan" werd gesticht om ook in de toekomst onze Luchtvaart haar voor aanstaande plaats in de wereldluchtvaart te helpen behouden. De ,,Uiver"-speld is het middel, dat ons brengen zal tot dit doel. De ,,Uiver"-speld heeft als embleem den gevleugelden Nederlandschen leeuw, waarmede ieder, die zich goed Neder lander voelt, zich op 21 November tooien moet. De „Uiver"-speld wordt gemaakt door 's Rijks Munt en kost slechts 25 cent, Bij de distributie verleenen de Bataaf- sche Import Maatschappij en de Ned Bond van Sigarenwinkeliersvereenigin- gen welwillend de medewerking van hun over het geheele land vertegenwoordig de organisaties. De „Uiver"-speld op de borst van alle Nederlandsche mannen, vrouwen en kin déren zal op 21 November aan de „Uiver"-bemanning het bewijs leveren dat geheel onze bevolking niet alleen in gedachten heeft medegeleefd tijdens hun vlucht en de schitterend overwonnen moeilijkheden bij Albury, maar dat hét ook zonder uitzondering hun wensch wf helpen vervullen de „Pelikaan"- en „ÏJiiver"-vluchten door tal van derge lijke daden te doen volgen. De Eere-Voorzitter: C J. Snijders. Het Dagelijksch Bestuur: Ir, J. F. de Vogel, Voorzitter. H. Walaardt Sacré, Secretaris. Jhr, P. O. Gevaerts van Simonshaven, Penningm. H. C E, van Ede van der Pais, Lid. Ir. J. E, F, de Kok, Lid. Een brie!. Geliefde Zoon! Ik laat U weten, dat wij allen nog goed gezond zijn, en hopen van U het zelfde te vernemen. Ja Adrie, ik had al eens eerder moeien schrijven, maar het :s alie dag zoo druk, ik heb niet eerder tijd kunnen vinden. Nu is het avond, na den eten, de kinders zijn naar bed, maar daarom zit ik nu toch ook nog niet ge makkelijk te schrijven, want het is zoc'n leven, dat ik mijn eigen haast niet kan verstaan. Omreden Marie nu 12 jaar is, wil je Vader dat ze nu begint om op het orgel te leeren spelen. En nu hebben wij er één op zicht gehad. Maar dat is terug gemoeten, want wij hebben van de week weer een zwaren slag gehad. Ik Iaat U dan weten, dat wij Starre in de pit heb ben moeten steken- Het was een treuri ge toestand, maar er is niets aan te doen. Het bloed guisden door het gote- gat over de mispitstraat, en de veearts had niets aan, dan een oude broek. Ze hebben hem eerst met oude doeken schoon moeten vegen, eer hij zijn eigen wasschen kon. Ik heb er niets van ge zien, want, zooals je weet, ga ik dadelijk overzij, als ik bloed zie. Maar, geliefde zoon, nu denk ik toch Dij mij zeiven, wat ben je begonnen. Want je schreef in je laatsten brief, dat je menschen, die overleefd zijn, uit me taar moet snijden, en ook veel chinee- zen, en is dat nu toch werk voor een mensch? Dan zou ik toch veel liever achter 't zaaimachien loopen in den fris- schen wind, of achter den ploeg, en dan ater „met den stok gaan". Het is niet om te zeggen, wat voor ijselijke dingen of je nog zult moeten doen, als je een maal dokter bent. Ik heb het nu weer gezien bij den veearts. Maar ja, U hebt bied, waar wij zelden komen, maar waarnaar altijd een heimwee in ons eeft. Dit wonder nu blijft bij het lezen der verzen van den heer Bouma uit. Zij kunnen wel voor zijn vriendenkring waarde hebben als duizenden verzen van honderden onbekend blijvende schrijflafella-dichters omdat het per soonlijke contact een voorwaarde voor het waarderen is. In poëzie krijgen de woorden een veel hogere lading dan in het woordenboek. Deze lading krijgen zij door de associa tie. Die associatie kan het persoonlijk kennen van de gevoelens-er-achter ech ter ook geven en daarom kan een schrij ver noch zijn vriend z'n werk zuiver be oordelen. Doch alleen de dichter, in wie deze hogere magische potentie leeft, kan die lading overgedragen op den vólkomen vreemde, maar toch voor poëzie ontvankelijken lezer. Het verschil is niet te bewijzen, alleen en dan misschien nog subjectief t^ registreren. Bij 't lezen van deze ver zen nu heeft de naald af en toe geschom meld, maar hij is niet subiet en krachtig uitgeweken. Wel registreert men dan: ontvankelijk heid voor poëzie, reflectie van lectuur van poëzie, vaardigheid („vervaardi ging") is plaats van scheppen. Een gedetailleerde kritiek heeft hierna geen zin: deze zou ons op een ander plan brengen en tot schoolmeesterachtigheid gekozen, daar is nu ook niets meer aan te doen. En nu zei de vrouw van den nieuwen boer. „daar zijn de venters voor om de vieze karweitjes op te knappen anders hebben we ze nergens voor noo dig", maar zoo kan ik er niet over den den. Het werk op 't land is verreweegs klaar. De peen zijn uit en weg. De tar we staat al mooi boven, en de mangel- hoop is gedekt. De kleine rundjes staan op stal, en de koe'en zetten we 's nachts ook óp, want als je nu 's ochtends in den stikdonker door de wei loopt te dolen doe je niet anders dan struikelen over de molshoopen, en je weet niet of je te gen een koe schopt of tegen een paard Aardappels heeft je Vader nog niet ver kocht, we hebben een lekkere zeuge liggende, en 't kriel kun je nu gelukkig ook kwijtraken. Nu zullen we toch is te hopen niet zooveel moeten koken als verleden jaar. Ik zou trouwens niet we ten wie of het op zou moeten eten, want varkens mogen we haast niet houden en met de kalvers is het net eender Daar zijn er daarom nog veel, die pro- beeren om te knoeien, maar dat gaat niet gemakkelijk. Ik voor mij zou daar ook sterk tegen zijn, want je Vader, zegt: „de wetten zijn er om de goeie menschen te be schermen tegen de lage streken van de slechte menschen", dus je moet doen wat de wet zegt; en dat is zoo. En nu heeft hij er over gedacht, om de beesten te verzekeren wegens ziek te, maar dan zou hij zooveel premie moe ten betalen, dat we net zoo goed ieder jaar één kunnen verliezen, dus daar heeft hij van afgezien. Nu zal ik maar eindigen, want meer nieuws weet ik niet te schrijven, en ja Vader is daareven naar schuur gegaan nm óp te voeren. Dus net nu het stil is ben ik klaar. Want hij heeft weer den heelen avond op het orgeltje zitten sp len. Je weet wel, dat oude, kleine din getje, dat altijd op zolder heeft gestaan Dat is gemaakt, en daar moet Marie het nu op leeren. Je Vader heeft het er ook op geleerd, toen hij klein was, en hij zei „het is een lekker dingetje", en hij speelt er liever op, dan op dat nieuwe dat we op zicht hebben gehad. En hij zei: „van je oudste spul, heb je je meeste plez er". Maar ik kan het niet mooi vin den, want je kent je Vader Hij speelt anders niet, dan van. vooruit Mina en wij gaan nog niet naar huis en roeperde- poep zat op de stoep en zulke versjes, maar ik hoor ik 1 ever een mooie pesalm. Nu geliefde zoon, verder het beste toe gewenscht, en ontvang de hartelijke groeten, uit naam van ons allen, Uw liefhebbende Moeder, de Vrouwe van d'Oeve, Een lange hoop aardappelen. Faillissementen. Opgeheven wegens gebrek aan baten het faillissement van A. Wiskerke, koop man en caféhouder te Philippine. Curator mr. G. Tichelman te Terneu- zen. Handelsregister. Aan de in de Ned. Mercuur opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i. z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ontleenen wij 't volgende; Inschr ij vingen Zeeuwsch-Vlaanderen (TerneuzenI. M. Wandel, Schoondijke, W. 76c (Huize „Rehoboth"), wegenbouw. W ij z i g i n g e n: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg), J. Gerritsen, Lange Delft B 140, hee- renconfectie. Filiaal Goes opgeheven. N.V. Oestercultuur Mij. voorheen A. Pels-Bom, Damstraat C 262, Yerseke. Statuten gewijzigd. Uitgetr. dir. J. B. voeren. Eventueel kan men wijzen op foutieve en dus niet waarlijk spontaan- aanschouwde beelden, stuntelige rhytn- men, zondigen legen de taal uit machte loosheid het is slechts het ontbreken van de vaardigheid en gevoeligheid, die elders weer wel aanwezig zijn. Prettig is het niet om dit te moeten zeggen, als men de mens, die achter dit alles te voorschijn komt. wel waarderen can.. Maar wij hebben nu eenmaal en in de eerste plaats verplichtingen te genover de wondere wegen der poëzie. H. J. Smeding. o WIE IS DAT? Verschenen is de derde druk der naamlijst van ongeveer 3500 bekende personen op elk gebied in het Koninkrijk der Nederlanden (Nederland en Oost- en West-Indië), met biografische aanteeke- ningen, opgave hunner voornaamste werken, adressen, enz., enz., bij Marti- nus Nijhoff te 's-Gravenhage. De eerste uitgave verscheen in 1931, de tweede in 1932. Het boekje bleek werkelijk in een behoefte te voorzien. Wij misten nog zulk een gids, waarin men iets kan vinden over Nederland sche tijdgenooten, die zich in het open bare leven bewegen of door hun werk zaamheid op politiek, letterkundig of wetenschappelijk gebied, in handel en nijverheid, enz., de aandacht trekken. De biografische mededeelingen berus ten, bijna uitsluitend op gegevens door de personen zelf verstrekt. V. Pols. Nieuwe dir. A. Pols Azn. N.V. Zu/idj-Preanger Rubber Mij., i Houtkade H 114, rubbercultuur. Statu-' ten gewijzigd. EERSTE PRIJS IN DE HANDICAP RACE VOOR DE „UIVER" OVERHAN DIGD. Bij de K.L.M. is bericht bin nengekomen, dat Zaterdag te Melbourne door den Engelschen prins Henry, her tog van Gloucester, persoonlijk aan den heer Bakker, vertegenwoordiger der Koninklijke Paketvaarl Maatschappij en van de K.L.M, de eerste prijs van de handicap-race in den vorm van een voor- loopige erkenning is overhandigd. LIEFELIJK. Een koopman uit de St. (Laurensstraat te Rotterdam en een smid uit de Wildezeesteeg hadden een compagnonschap aangegaan. De koopman zou langs de straten gaan om defecte kachels op te koopen, de smid zou de kachels repareeren en daarna zouden zij samen de kachels weer ver- koopen. In het begin ging alles goed. De koopman bracht kapotte kachel na ka potte kachel aan en de smid hamerde, vijlde en smeedde er op los. Toen kwam er een kink in de kabel, want de koop man bedacht, dat, nu er zooveel kachels gerepareerd waren, hij de hulp van den smid niet meer noodig had. Dies zocht en vond hij ruzie met hem, waarna hij hem den verderen toegang tot de ge meenschappelijke werkplaats ontzegde Maar de smid zon op wraak en op een dag, dat de koopman er niet was, is de smid toch in de werkplaats gekomen en met een hamer heeft hij heel vakkundig de pas gerepareerde kachels tot een hoopje oud roest geslagen. Reeds waren 20 kachels op deze wijze geruïneerd toen de koopman terugkwam. Hij is naar de politie gegaan, die den smid het ver dere vandalenwerk onmogelijk heeft ge maakt. AAN BRANDWONDEN OVERLE DEN. Een 35-jarige vrouw M. H. wonende aan 't Zieken te Den Haag die Zaterdag bij het gebruik van petro leum in vlammen werd gehuld en die met ernstige brandwonden overdekt naar het ziekenhuis Zuidwal werd ver voerd, is, blijkens nader bericht, aldaar denzelfden avond aan de bekomen ver wondingen bezweken. AUTO TE WATER; BESTUURDER VERDRONKEN. Aan de Ringvaart bij de brug onder Leimuiden, heeft Maandagmorgen een droevig ongeva plaats gehad, dat aan den bestuurder van een auto het leven heeft gekost. Uit de richting De Kaag naderde met groo te snelheid een auto, bestuurd door een heer uit Aerdenhout, juist op het oogenblik, dat de vrachtauto van den heer Van der K. achteruit het erf wilde oprijden. Een botsing was onvermijdelijk. Wel trachtte de bestuurder van de personen auto nog te passeeren, doch daardoor raakte hij het achterste deel van de vrachtauto, met het gevolg, dat de per sonenauto over den kop sloeg en ge heel in de diepe Ringvaart verdween. Met veel moeite slaagde een voorbij ganger, de heer Los, erin den bestuur der van de auto door de kap naar bo ven te halen, doch toen geneeskundigen hulp ingeroepen was, kon men slechts den dood connstateeren. Na uit voorloo pig onderzoek is gebleken, treft den be stuurder van de vrachtauto geen schuld. DOOR EEN DRIJFRIEM GEGRE PEN. Maandagavond is de 55-jarige arbeider v. B„ werkzaam in de kapok- afdeeling der N.V. v. d. Berg's Kon. Fabr. te O s s door een drijfriem gegrepen. De man werd eenige malen rondge draaid. Doordat zijn kleeren afscheur den, viel hij met het hoofd op den grond. ONTVANGEN BOEKEN. *iiWij vliegen' om de wereld". Groote vliegtochten over werelddeelen, bergen en zeeën, naverteld door H. P. Geerke. Met 'n voorwoord van A. Ples- man, directeur der K.L.M. De schrijver vertelt o.a. van de wereldvlucht van Post en Gatty, de oceaanvluchten van Lindbergh en Balbo, de vliegtochten van Elly Beinhorn, de vlucht naar den Mount Everest, het Poolgebied en na tuurlijk ook hoe Nederland de lucht veroverde. Met vele fotografiën. Uitge geven door J. M. Mleulenhoff, uitgever, Amsterdam. Herman Heijermans: „Keur uit de beste vertellingen van Samuel Falk- and". Samengezocht en van een inlei ding voorzien door Henri Dekking en ^rans Mijnssen. Uitgave N.V. Em. Que- rido's Uitgevers Mij. te Amsterdam. De'N.V. Oliehandel „Americol" te Delft heeft een handig en practisch verkeersboekje uitgegeven. In dit boek je zijn de verschillende verkeersteekens in kleurendruk met daarbij passende rijmpjes bijeen gebracht. Eenige bepa lingen van de motor- en rijwielwet zal men er tevens in aantreffen. - Bij de N.V. Uitgeverij v.h. C. A. Mees te Santpoort verschenen: „De afgelegde weg" Gedichten van H. Cornelius. Met een hersenschudding en inwendige kneuzingen is hij naar het St.' Anna zie kenhuis ter plaatse vervoerd. DE NIJMEEGSCHE SMOKKELAF- FAIRE. De strenge straffen, inder tijd toegepast op een groepje Nijmeeg- sche en Arnhemsche reizigers, die aan de grens te Wyler werden aangehouden, omdat zij zgn. „Sperrmarken" in grooter aantal wilden medenemen naar Holland dan rechtmatig is toegestaan, hebben alom in den lande opzien en afkeuring gewekt. Deze houding van Nederl. grensbewoners tegenover de Duitsche Justitie, in dit geval tegen die van Kleef, heeft blijkbaar ook bij Duitsche autori teiten indruk gemaakt. Toen de vorige week de landraad uit de Kreiz Cleve de, ook in de Nederlandsche grensstreken in aanzien staande heer Eich Nijmegen be zocht, kreeg deze contact met eenige Nijmeegsche ingezetenen, die hem onder het oog brachten, dat het zware vonnis, geveld tegen eenige Nijmeegsche en Arnhemsche slachtoffers van de Sperr- niarkenmisère, de. verhouding tudi;hen Nijmegen en het grensgebied, in casu Cleve, niet hadden verbeterd. Tevens werden hem ter hand gesteld verschil lende Nederlandsche bladen, waarin op allesbehalve malsche wijze het Kleefsche vonnis was becritiseerd. De Duitsche overheidsman, onder den indruk van wat hem was medegedeeld, heeft blijk baar onmiddellijk pogingen in het werk gesteld, om door invloed van de hoog ste Duitsche autoriteit in het district, in dit geval den Regeeringspresident van Düsseldorf, verzachting te krijgen van de straf. En niet zonder gunstig ge volg heeft hij dat gedaan. Nog aan het einde der vorige week ontvingen Nij meegsche ingezetenen van Landraad Eich de schriftelijke mededeeling, dat de Nijmeegsche en Arnhemsche gevange nen zoo spoedig mogelijk op vrije voe ten zouden gesteld worden. Een goede week geleden was reeds aan twee Nij meegsche jongedames, nl. B. en aan twee Arnhemsche jongedames T. tegen borgstelling de volle vrijheid teruggege ven. Later werd ook nog aan Mevr. P. amnestie verleend en nu Zaterdag 1.1. is weder een Nijmeegsche dame uit de ge vangenis ontslagen, terwijl ook aan de overige kwijtschelding van gevangenis straf, welke liep van twee tot vijf maan den, verleend is, meldt de Msb. De in- vrijheidsstelling is evenwel voorwaar delijk gegeven, want de boeten aan be klaagden indertijd opgelegd, moeten voldaan worden. DE WOI.VEGASCHE AFFAIRE, Een heibeltje tusschen burge meester en wethouder. We kunnen er niets aan doen lezer, maar de affaire-Wolvega wil zich nog niet in de doofpot laten stoppen. Men had mogen verwachten, dat de betrok kenen, zooals B. en W. van de gemeente Weststellingwerf, er na de onthullingen van Vrijdag j.l, het zwijgen toe zouden hebben gedaan. Dat is echter niet zoo. Ze hebben nu onderling een beetje ruzie en inplaats van binnenskamers, vinden ze het beter dat in het openbaar uit te vechten. Zoo bevatte gisteren de Nw. Rott. Crt. een u tvoering telefonisch on derhoud met den wethouder Muurling, die „de brandstoflooze motor" mee op gang heeft helpen brengen. Hij beweerde in dat onderhoud, dat de heer Maas, de burgemeester van Weststellingwerf, „zijn" burgemeester dus, tegen zijn zin de befaamde persconferentie had belegd, waarin de „uitv'nding" aan de openbaar heid werd prijs gegeven. Daarentegen- over heeft de „Leeuwarder Crt." een telefonisch onderhoud met den heer Maas gepubliceerd, waiarin deze zegt, dat hij zich door een wethouder niet in een hoekje laat duwen en verder uiteen zet, dat de uitvinder, de heer Wardenier, aanvankelijk zulk een betrouwbaren in druk maakte, dat er niets op tegen scheen om met hem in zee te gaan. Tenslotte is er dan nog een ruzietje „Stem van het hart". Gedichten van Gerda van Beveren. „Alberte en de vrijheid", door Co- ra Sandel. Uit het Noorsch vertaald door W. QuanjerSteltman. Omslag- teekening van A. S. van der Stok. Bij de uitgevers W. J. Thieme en Cie te Zutphen zijn verschenen: „Hein en Chefke", Jongensboek door S. Franke. Met eenige illustraties. „De Ravenhorst", Jongensboek door Jac. J. Bleeker. „Hun geheim". Een boek voor ou dere meisjes, door Sanne van Havelte. Geïllustreerd door Hans Borrebach- „Goedroen de koningsbruid". Een vroegeling van Hollands kusten, door J. A'. Slempkes. Een middeleeuwsch ver haal van eigen bodem, met illustraties van Willem Backer. Praten en Breien* Bij de uitgevers Mij. Publex ver scheen het eerste nummer van „Praten en breien", maandblad voor handwerk- kunst, onder redactie van Joop ter Heul. Dit officieel orgaan van de Everlasting brei-club bevat een aantal modellen, ter verduidelijking en als voorbeeld waar van verschillende gekleurde illustraties in dit tijdschrift zijn opgenomen.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7