MIST! HOESTWEER! SOES. IUID-BEVELARD. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. GEMEENTERAAD VAN™ GOES. mtmBBSBSBSËSSBSBBBSBOBSSSBS van den staat te doen komen. Het is een nationale ramp en daaraan dient elke burger op gelijke wijze en naar draag kracht het noodige bij te dragen. Het behoud van het zelfbeschikkings recht der gemeenten is in de oogen van spreker een democratisch belang, en daarom moet men alles in het werk stellen, om den financieelen toestanc der gemeenten te verlichten door een voldoende hulp aan de gemeenten ten opzichte van werkloozenzorg zoinder dat dit die gemeenten „onmondig" maakt. Het is te begrijpen, dat nu allerlei in stellingen, die Vrijz. Dem. dierbaar zijn en waarvoor zij gestreden hebben thans de dupe worden. Men moet toestemmen in bezuiniging op boventallige leerkrach ten, het Ulo onderwijs helpen reorga- niseeren, evenals helpen aan het ver minderen van subsidies en van salaris sen. Medebesturen beteekent mede de verantwoordelijkheid aanvaarden, ook tegenover het nageslacht. De Vrijz Dem. kunnen en willen niet de houding aannemen van sommigen, die tegen een voorstel stemmen in de hoop, dat ande ren, door hun stem ervoor te geven wel zullen zorgen, dat de toestand gered wordt, om op die wijze de verantwoor delijkheid te ontloopen. Dit is niet fier en eerlijk, dus ook niet Vrijz. Democra tisch. Spr, stond inzake het ontslag aan ge huwde of huwende ambtenares persoon lijk op het standpunt, dat dit in deze tij den billijk kan zijn, omdat een niet kost- winnende, dan plaats kan maken voor een kostwinnaar of iemand, die het denkt te worden. Inzake het fascisme en communisme meende spr. dat het eerste het gevaar lijkst is. Het verwerpt het parlemen tarisme en voert tot de ditactuur, het persoonlijk regiem met vertrapping van de vrijheden, welke de Fransche revolu tie ons gebracht heeft. Spr. achtte het bekend' tot welke excessen het fascis me en vooral het nationaal-socialisme voert. Het communisme blijkt in de praktijk ook slechts tirannie te scheppen. Een minderheid, die een meerderheid met geweld overheerscht. Men zal mede moeten werken om te komen tot aan passing aan de door de omstandigheden geschapen toestanden, al zal men vele idealen prijs moeten geven, althans tij delijk mcfeten opbergen tot betere tij den de verwezenlijking weer mogelijk maken. Spr. ontkende,'dat de Vrijz. Dem. pat- tij geen reden van bestaan meer heeft, In tegendeel, er is geen partij, die meer reden heeft, om zich tegen communisme en nationaaftsocialisme te verzetten. Zij wil geen klassenstrijd, doch de individu, wie en wat hij ook zij in volle vrijheid tot ontwikkeling doen komen, en zij moet zich dan ook te weer stellen om hare heiligste goederen te verdedigen en te behouden; de vrijzinnigheid en de de mocratie. Een verdedigende houding is zeker nimmer de prettigste en ook niet de meest gunstige. Echter moeten de Vrijz. Dem. d e aanvaarden en meehel pen te redden, datgene wat hen het naast aan het hart ligt: de vrijheid van gedachte, de vrijheid van de individu ,.de Vrijzinnig-Democratie". De voorzitter bracht den heer Boas- son onder applaus der vergadering dank voor zijn causerie. De vergadering vereenigde zich bij acclamatie met een motie van de afdee- ling Goes om zich te verzetten tegen de herclassificatie der gemeenten. Hierna is de beschrijvingsbrief be handeld voor de op 24 en 25 November te houden algemeene vergadering van den Bond, die te Rotterdam zal plaats hebben. Verschillende voorstellen gaven tot op- en aanmerkingen aanleiding. RAADSVERGADERING. Afscheid Burgemeester. De Raad dezer gemeente zal Vrijdag 16 Nov. a.s. des voormiddags 11 uur, in openbare vergadering bijeenkomen. Het is de bedoeling om na het afwer ken der agenda de vergadering te schor sen en deze voort te zetten des namid dags 3 uur, teneinde afscheid te kunnen nemen van den aftredenden burgemees ter, den heer G. A. Hajenius. EEN „PATRIO-VERKEERSBORD. De „Patrix" Patent Exploitatie-On derneming verzoekt den Raad om een z.g. „Verkeersbord" te mogen plaatsen tegen den zijgevel van het Stadhuis aan den kant van de Lange Kerkstraat. B. en W. geven den Raad in overwe ging om aan adressante bovengenoemd voor den tijd van hoogstens 10 achter eenvolgende jaren toestemming te ver- leenen tot het plaatsen en hebben van een verkeersbord als in den aanhef de zes bedoeld, en op de gevraagde plaats, zulks met een wederzijdschen opzeg gingstermijn van drie maanden en te gen een vergoeding van f 100 per jaar. Naar de onderneming in een schrij ven uiteen zette dienen deze „Patrix" Verkeersborden in hoofdzaak het vreemdelingenverkeer. Ze hebben een klok, die op het electr. net wordt aange sloten en vermelden verder de volledige dienstregeling van alle openbare ver keersmiddelen, De borden zijn 's avonds gelijk met de straatverlichting verlicht. Aan weerskanten van de dienstregeling bevinden zich verschillende reclame vakken, die voor zakelijke reclamedoel einden bij voorkeur aan plaatselijke fir ma's verhuurd worden. Uit de opbrengst der reclame „worden de eploitatie-onkos ten bestreden. Benoeming onderwijzer aan school C. In verband met de toename van het aantal leerlingen aan de O. L. school C (U. L. O. school) kan met ingang van 1 Januari 1935, het getal der aan de school verbonden leerkrachten, waar van de jaarwedde door het rijk wordt vergoed, worden uitgebreid met één. De keuze is beperkt tot de onderwij zers, die momenteel op wachtgeld zijn gesteld of wied jaarwedde bereids ten laste van het rijk komt. Opdat de te benoemen persoon op 1 Januari a.s, of zoo spoedig mogelijk daarna, in functie zal kunnen treden, hebben B. en W. bereids een oproeping gedaan en zijn enkele sollicitanten be zocht. Zij bieden den raad de volgende voordracht aan: 1. A, Doosjen, onder wijzer, Qouda, hoofdakte, Fransch L. O. Duitsch L, O.); 2. J. Bulten, wachtgelder, Amsterdam, (Hoofdakte, Engelsch L. O., Engelsch M. O.); 3. C. H. Freling, wacht gelder, Rotterdam, (Hoofdakte, Fransch L. O,, Engelsch L O). Inbreker gevraagd." Naar een advertentie in het nummer van Zaterdag meldde, zal bet „Nieuw- Schouwtooneel", Woensdag a.s. in Schut tershof „Inbreker gevraagd" opvoeren. Deze opvoering gaat weer uit van den Kunstkring „Het schouwspel". „Inbreker gevraagd" is een blijspel van Jan Fabricius en Henk Bakker. De titel is ontleend aan een advertentie die de heer Mollema, één der hoofdpersonen uit dit blijspel, in een plaatselijk blad doet opnemen. Hij heeft n.l. een inbre ker noodig, om zijn vrouw Debora te be wijzen, dat hij een kerel is, moedig en onvervaard. De faioenlijke inbreker, die per advertentie gevraagd wordt, moet n.l. bij den heer Mollema inbreken, en zich dan vervolgens door den heer Mol lema laten afrossen. Alles loopt echter anders dan bedoeld en voorzien, met tot gevolg tal van ingewikkelde en ko mische situaties- Het „Nieuw-Schouwtooneel", dat dit blijspel opvoert met bekende krachten als Lau Ezerman, Jaques Snoek, Ko van Dijk, Jacqueline Royaards, Lena Kley, Doge Rugani e.a,, zal ongetwijfeld voor een zeer amusanten avond weten te zorgen, RAAD VAN KAPELLE. Geen belastingverlaging voor koffiehuishouders etc. Ver zoek van Goes om f 30 ver goeding per U.L.O.-leerling ai- gewezen Opcenten fonds- bel. van 20 op 75, die op de personeele van 75 op 165, die op het vermogen van 50 op 40. KAPELLE, De raad dezer gemeente kwam Zaterdagmorgen voltallig bijeen. Voorzitter burgemeester Bierens. Ingekomen stukken. Ingekomen was o.a. een schrijven van den minister van economische za ken, dat de steunregeling voor de ge meente weer is goedgekeurd tot 29 Dec. a.s., voor de werklooze land- en tuinbouwarbeiders. De V o o r z. deelde mede, dat B. en W. zullen verzoeken, de regeling ook te doen gelden voor de werklooze fabrieksarbeiders, want die hebben het even hard noodig. Ingekomen was verder een schrijven van de Prov. Commissie voor werk,- loosheidszorg, waarin verzocht wordt een hoogere steunschaal vast te stel len. Daar zulks zou afwijken van de regeeringsvoorschriften, werd dit schrij ven voor kennisgeving aangenomen. Alsnog kwam een ministrieel schrijven in, dat gedurende de wintermaanden hoogstens f 1 per week brandstoffen- toeslag mag worden gegeven. Van J. J. Overbeke, en andere koffiehuishou ders kwam een adres in, waarin ver zocht werd, om de personeele belasting voor de koffiehuizen e.d. met die voor de winkels gelijk te stellen en met 1/3 te verlagen. De Voorz. merkte op, dat deze zaak reeds eerder behandeld werd. Toen werd .er afwijzend op beschikt. B. en W. meenden, dat er geen reden is dit standpunt te wijzigen. Er wordt hier b.v. ook aan geen biljartbelasting gedacht. Verder zegde spr., naar aan leiding van een opmerking in het adres dat het een onwaarheid is, dat vrijwel alle vergunningen voor extra dingen als dansen, voorstellingen enz., gewei gerd worden. In den regel wordt toe stemming gegeven. Als dit niet gebeurd is dit in het algemeen belang. Spr. noemde een voorbeeld. De hr De Jonge merkte op, dat de caféhouders voor zware lasten zit ten en de toestand voor hen niet roos kleurig is. Spr. wilde de café's gelijk stellen met winkels. De Voorz. zegde natuurlijk geen cijfers te mogen noemen, maar uit de belastingopgaven blijkt, dat de café houders niet in gelijke mate door de crisis getroffen worden als de andere ingezetenen. De hr Pr aan je meende, dat dit alles zegt. De hr Van Liere vroeg, of de be doelde cijfers wel in aanmerking kun nen komen. Ze zijn een paar jaar oud, en juist daarna is de toestand veel slechter geworden. De Voorz. merkte op, dat dit ook voor de andere ingezetenen geJdt. Evenzoo zullen de anderen ook gelijk getroffen worden door de verhooging der personeele belasting. De hr Fr aan je meende, dat er voor de caféhouders geen bijzondere redenen zijn. Bij stemming werd het verzoek der koffiehuishouders afgewezen. Voor het verzoek stemden de heeren De Jonge en Van Liere. Burgerlijk Armbestuur. De rekening van het B. A. 1933 werd vastgesteld op f 17.260 in ontvangst en in uitgfaaf op f 17.092; de rekening voor de Armhuizen op f 2149 in ontvangst en op f 176 in uitgaaf. De hr De Jonge gaf vervolgens namens de commissie van onderzoek verslag over het onderzoek van de be grooting B.A. 1935, Gevraagd werd, of het B. A. verplicht is, subsidie te blij ven verleenen aan de breischool te Biezelinge. Daar dit punt reeds meer malen in bespreking kwam, werd be sloten geen onderzoek in te stellen, Op gemerkt werd, dat de breischool thans met f 100 kan volstaan. De meerder heid der commissie kon zich hiermede vereenigen. Voorts werd de subsidie voor het doofstommeninstituut te Gro ningen geschrapt. De Voorz, deelde nog mede, dat door een en ander de gemeentesubsidie tot f 3250 kon worden teruggebracht. De begrooting B. A. werd aldus vast gesteld. Beschikbaarstelling lokalen. Op voorstel van B. en W. werden aan het Nut voor het Algemeen, en aan de wijkverpleging, onder bepaalde voor stellen, schoollokalen in gebruik afge staan. Afgewezen. Ingekomen was een verzoek van Goes om een gemeenschappelijke rege ling betreffende het bezoeken van leer lingen uit Kapelle van de openbare U. L. O. school te Goes, Goes verzoekt f 30 per leerling de werkelijke kos ten te mogen ontvangen. B. en W. stellen voor, gezien den moeilijken toe stand van Kapelle, afwijzend te beschik ken. De hr De Jonge noemde op, wat de gemeente betaalt voor de leerlin gen die bijzondere scholen bezoeken. Spr. was er daarom voor ook den ge- vraagden 30 te betalen. De hr Van Liere was er ook voor. Anders wordt de gemeente er waarschijnlijk toe verplicht. Spr. zou liever hebben, dat de gemeente voor geen enkele leerling moest betalen, maar dat gaat nu eenmaal niet. Weth. Van der Have merkte op, dat de begrooting bijna niet sluitend te krijgen was en daarom was hij te gen elke niet-verplichte uitgave. Men moet ook in oogenscbouw nemen, dat Goes in deze met het Rijk een bijzon dere regeling heeft. De voorz. wees er nog op, dat Goes ook eenige voordeelen heeft van de leer lingen van buiten die daar scholen be zoeken, Vertering, kostgeld, er worden diverse dingen gekocht, enz. Verder is er de mogelijkheid, dat in deze een gemeen schappelijke regeling van hoogerhand voorgeschreven wordt. De hr. Van Liere vreesde, dat men er dan niet met f 30 af zal komen., Bij stemming werd het verzoek van Goes afgewezen. Voor waren de heeren De Jonge en Van Liere- 24-uurstelefoondienst' De voorz. deelde mede, dat nader bepaald is, dat de 24-uurstelefoondienst behouden kan worden met een bijdrage van 1 cent per inwoner. B. en W. meen den, dat d:t kleine offer gewettigd is, daar deze telefoondienst in een behoef te voorziet. Hetzij voor zakenmenschen of zieken. Aldus werd besloten. Gemeentebegrooting 1935. De hr. D e Jonge bracht rapport uit voor de commissie die deze begrooting onderzocht. De commissie kon zich in hoofdzaak met het beleid van B. en W. vereenigen. Men meende, dat de post straatverlichting op f 1300 moet gehand haafd worden, Eén lid wilde f 1200 als B. en W. een ander f 800 en de helft der lantaarns buiten werking stel len, Eén lid meende, dat de bijdrage voor vacinatie, daar deze niet meer ver plicht is, geschrapt kan worden. De commissie meende, dat de jaarwedde van Boei te laag en die van Mieras te hoog is. Eén lid wilde het klokluiden af schaffen. Eén lid wilde de subsidie aan het muziekkorps schrappen. De commis sie betreurde de zeer ingrijpende fa- geeringsmaatregelen waardoor een zeer zware last op de schouders der bevol king wordt gelegd. De voorz. merkte inzake de straat verlichting op, dat met de P.Z.E.M. een dergelijke regeling getroffen is, dat bij niet-branden van een deel der lantaarns, aan de P.Z.E.M. toch een bepaald be drag zou moeten worden betaald. Opge merkt werd nog, dat de commissie aan f 1300 kwam doordat aan bijplaatsing van een paar lantaarns is gedacht, zooals in de vorige vergadering reeds wensche- lijk geacht. (Nader bleek, dat men dan niet met f 1300 kon volstaan). Weth. v, d, Have wilde ook 1300 uittrekken, doch daar dan ook de nieu we lantaarns van plaatsen en anderzijds door bezuiniging op de morgenverlich ting een bedragje uitwinnen. En anders wilde spr. de post op 1500 stellen. De hr. Wisse wilde juist 'n 400 op dezen post bezuinigen. Het kan in andere gemeenten ook. Na nog eenige bespreking werd de post op 1400 gebracht. De hr. Wisse verklaarde er zich tegen. De hr. Wisse merkt op, wat de bij drage voor vaccinatie (inentingl aan den geneesheer betreft, dat maar steeds van de lagere salarissen af moet. Hier kan nu iets van een hooger af. De hr. F r a a n j e merkte op, dat de geneesheer hier toch reeds een zeer laag salaris heeft. De hr. Wisse wees op zijn groote p»aktijk. De hr. De Jonge: dan zou men aan een geneesheer, die rijk is, heelemaal niets moeten betalen. De hr. Wisse: maar gevaccineerd \yordt er niet meer. De voorz.: het kan verlangd wor den. Det post werd gehandhaafd. De salarissen van de gemeentewerk lieden Boei en Mieras werden volgens de opmerkingen der commissie gewij zigd. Het luiden bleef gehandhaafd, daar er 'slechts één lid tegen was. Eveneens bleef de subsidie aan het muziekkorps gehandhaafd. De voorz. merkte op, dat ook B. en W. zeer betreuren, dat door de regee- ringsmaatregelen, tot belastingverhool- ging moest worden overgegaan. Spr, deelde echter mede, dat alsnog één der belastingposten met 1000 kon ver laagd worden. Zoo kunnen b.v. de op centen der Gem. fondsbelasting op 65 in- plaats van 75 of die op de personeele belasting op 165 inplaats van op 175 ge steld worden. Besloten werd de opcenten op de pers. bel, op 165 te stellen. De heer Fraanje en Zuidweg waren voor de te rugbrenging der opcenten op de fonds belasting. De begrooting werd hierna vastge steld op 75.976 in ontvang en uitgaaf,, w.o. 1558 onvoorzien. De belastingen. De belastingen zijn als volgt gewijzigd: opcenten gemeentefondsbelasting ver hoogd van 20 op 75; opcenten personee le belasting van 75 op 165; opcenten vermogensbelasting verlaagd van 50 op 40; opcenten grondbelasting blijven 80 en 20 (gebouwd en ongebouwd). Rondvraag. De voorz.: deelde op een vraag van den hr F. r a a n j e mede, dat de lokalen dit jaar, als gewoonte, gratis in bruik leen voor de beoogde cursussen worden gegeven. Jaarweddenregeling. Bij Prov. Staten was ingekomen een adres van den Centralen Bond van Transportarbeiders en een van een drie tal bestellers bij den Prov. Stoomboot- dienst op de Westerschelde die in wezen dezelfde strekking hadden, zij beoogden, het eerste ten behoeve van het werk- plaatspersoneel bij genoemden dienst, 't tweede ten behoeve van de adressan ten zelf, een verhooging van wedde te verkrijgen, zulks onder verwijzing naar het amendement-Onderdijk, aangenomen in de vergadering der Staten van 13 Juli j.L Het wil Ged. Staten voorkomen naar zij aan de Prov, Staten schrijven dat op beide adressen afwijzend behoort te worden beschikt en wel in de eerste plaats omdat de motie-Onderdijk een bescheiden verbetering beoogde te bren gen in de positie van het varend perso neel, welks positie naar het oordeel van den voorsteller derj motie zoowel als van de meerderheid van Ged. Staten, door de ingediende voorstellen tot'herziening der salarisregeling van het Provinciaal personeel al te ongunstig werd beïn vloed. Met betrekking tot de overige perso nen in d'enst der Provincie oordeelde men dit blijkbaar niet, of althans niet in zoodanige mate het geval te zijn. Wat aangaat de groepen en personen, wier belangen in genoemde adressen worden bepleit, oordeelen Ged. Staten dit ook inderdaad niet zoo te zijn, In het bijzonder geldt dit ten aanzien van het werkplaatspersoneel; de beloo ning, die thans door dit personeel wordt genoten, steekt allerminst ongunstig af tegen die, welke in het vrije bedrijf, door gelijkwaardige werkkrachten wordt ge noten; en ongeveer gelijkwaardig perso neel in 's rijks dienst geniet een beloo ning, die eerder lager dan hooger is dan die, welke door de hier bedoelden wordt genoten Ten slotte wijzen Ged. Staten er op, dat de algeheele herziening der jaarwed denregeling van het Provinciaal perso neel, welke in de afgeloopen zitting is tot stand gekomen, als een geheel is te beschouwen, hetwelk na ampele over weging en bespreking, ook in den boe zem der staten, is tot stand gekomen. Thans daarin een partieele wijziging te gaan aanbrengen, zou beteekenen de deur te openen voor telkens hernieuwde pogingen om wijziging te brengen in de eenmaal vastgeste'de bedragen, een modus procedendi die, naar het oordeel van Ged- Staten, veeleer tot ontevreden heid bij velen, dan tot tevredenheid bij enkelen zou leiden. tmseSSSSBSSSIBBSSSSBBBÈBBÊBSÊSBÊmm^^ Begrooting Provinciaal Wegen fonds. Ter goedkeuring bieden Ged. Staten het ontwerp-begrooting 1935 voor het Provinciaal wegenfonds aan, in ontvang en uitgaaf sluitende met een som van f 3.004,130 met een post onvoorzien van f 26.885. De voornaamste ontvangstposten zijn: aandeel opbrengst wegenbelasting en rijwielbelasting f 350.000, bijdrage pro vincie f 125.000, extra bijdrage provin cie f 100,000, voorschotten aan wegsver- beteraars terug te ontvangen f 800,000, voorschotten aan wegsverbeteraars over te brengen naar volgend dienstjaar f 554-000, geldleening f 175,000. De voornaamste uitgaven zijn: uit- keeringen wegens wegenverbetering 145.000, id. wegenonderhoud 15.000, voorschotten aan wegsverbeteraars over gebracht van vorig dienstjaar 554.000, aflossing leening 20,000, rente idem f 25,000. Overneming weg Zuidzande Cadzand Volgens teen mededeeling van Ged. Staten berust de toezending van een voorstel tot overneming in beheer en onderhoud van den weg, Zuidzande Cadzand op een misverstand van de zij de van den drukker van het gewestelijk bestuur en verzoeken zij de Statenleden dit voorstel als niet ontvangen te willen beschouwen. Om hoost te voor komen en te ver-1 helpen niets beter dan medicinale ^2 HOESTBON BONSj ZE HELPEN GOED ZE SMAKEN GOED (Ingez. Med.) Openbare vergadering vafi den Raad der gemeente Goes, op Vrijdag, den 16 November 1934 des voormiddags elf uur. Punten van behandeling: Vaststelling der notulen van de ver gaderingen van 5 en 12 Oct. 1934- 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een lid in de schat tingscommissie voor de Rijksinkomsten belasting. 3. Benoeming van een commissie voor de taxatie der waarde van de gronden, behoorende tot het Grondbedrijf. 4. Verzoek van de „Patrix" Patent- Onderneming om een z.g. „verkeers bord" te mogen plaatsen op gemeente grond. 5. Benoeming van een onderwijzer aan de O L. school C. 6. Benoeming van een gemeente vroedvrouw. 7. Voorloop'ge vaststelling der ge meente-rekening over het dienstjaar '33, 8. Verzoek van Mejuffrouw E. Brou wer e.a. om in erfpacht te mogen heb ben een stukje gemeentegrond aan de J. A. van der Goeskade. 9. Voorstel tot wijziging der gemeente begrooting voor het dienstjaar 1934. 10. Aanbied'ng der gemeente-begroo ting voor het dienstjaar 1935. Goes, den 9 November 1934. De Burgemeester, HAJENIUS. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Kinderhandschoen, J. de Hollander, Segeersweg V 118; Kinderhandschoent jes, M. Buijs, Segeerstraat H 98; Kinder- taschje met inh,, A. de Munck, Lelie straat S 150a; Trouwring, Kingmans, N. Kerkstraat B 105; Sleutel, W. Ronse laar, Julianastraat W 27; Ring sleutels, Tilroe, Leliestraat S 150; Belastingmerk, juffr. Soetens, Koudekerkschenweg D 16; Notitieboekje, B. v. P.; Zilv. Dames potlood en Centuur, Crucq, 't Zand D 103; Kinderringetje, Tilroe, Bleek E 94; Huissleutel, v. d. Berge, Jasmijnstr. W 127; Muts, C. de Ruijter, Reigerstraat A 117; Pakje baalzakken, De Zeeuw, Karelsgang T 24, Huissleutel, B. v. P.; Duitsche spade, C. Schout, Noordweg B 34; Vulpotlood, B. v. P.; Sleutel, A. de Kok, Bellinkstr. G 193; Mantelband, De Valk, Damp.str. O 5; Kano, W. Ouwerkerk, Punt O 219; Mantelband, A. Verdaasdonk, Schuitvlotstr. N 207; Kinderport. met inh.:, Kunst, Rozenstr. W 264; Kindertaschje, B. v. P.; Ring sleutels, B. v. P.; Mantelband, P. Va der, Damp.singel T 198;, Huissleutel, J. Pattenier, Hoogstraat I 36; Centuur, M. van den Driest, Jacob Catsstr. S 93; Trouwring, L. Bimmel, Lageweg 't Zand E 177; Kinderport. .met inh,, Wölher. N. Haven I 117; Redecule, Boone, Bigge- kerke B 69; Gewicht 1 kg, Leijnse, Nieuwstraat G 224; Kerkbijbeltje, J. Schipper, Wal A 5; Paar Handschoenen H. Janssen, Noordplein M 220; Water pas, A. Roth, Noordweg S 243; Zakmes, L, Polak, Rouaansche kaai G 142; Hand beschermer, W. Helleman, Pott. singel Q 43; Zakmesje, L. v, Langeraad, N. Poortstr., P 200; Paar dameshandschoe nen, De Munck, Noordbolwerk M 226; Kinderhandschoentje, Van Randwijk, Loskade P 254; Actetaa.n, J. v. d. Pias- se, Brakstraat O 255. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6