SPORT. BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. Voor kleine tuinen. BURGERLIJKE STAND. FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. DUITSCHLAND. VER. STATEN. I WAAR IS WERK? lijke advertentie, welke openlijk uit- later eenig herstel boeken, in aanslui lokt tot corruptie (het verkoopen van iting op het prijsverloop der rubber ambten) is m.i. moreel ongeschikt voor markt, die gunstig beinvloed werd door L - i 1 1 iuarnt, cue gunstig beinvloed wer het ambt van leeraar. Ik herinner, vijor de meevallende Amerikaansche zooveel noodig, aan het verbod van brniksciifer.e vnn, "ïoii»"'u- 1- A ver- vcuj. bruikscijfers voor September. Het ver het aannemen van steekpenningen in bruik heeft 30 352 ton bedragen, terwijl ambtenarenreglementen, instructies voor men slechts op 28000 ton had gerekend, het personeel aan nijverheidsscholen Hoewel de rubberprijs te Londen thans f-j lint i enz. In het belang van het nijverheids onderwijs en van de waardigheid van het leeraarsambt verzoek -ik u met aandrang er voor het vervolg tegen te waken, dat dergelijke advertenties in uw orgaan worden opgenomen." Het genoemde hoofdbestuur heeft de advertentie scherp veroordeeld en me degedeeld, dat het plaatsen ervan ge heel voor rekening kwam van den uit gever van het orgaan. Maatregelen zijn nu genomen dat in den vervolge her haling onmogelijk is Prijzenoorlog op de Amerikaan sche petroleummarkt Onge animeerde stemming op de Am- sterdamsche fondsen-beurs. Een gebied, waarop de inmenging der Amerikaansche regeering in het geheel geen verbetering teweeg heeft gebracht, is dat der petroleumindustrie. Ondanks alle van hoogerhand genomen maatrege len tot beperking van de productie is de voortbrenging van de z.g. ,,hot oil", d.w. z- de illegaal gewonnen olie, voortdu rend toegenomen. Ook de samenwerking van de groote produceerende maat schappijen met de raffinaderijen, welke laatste zich verplicht hadden, alleen wettig geproduceerde olie te verwer ken, heeft geen resultaat gehad. De klei nere, onafhankelijke raffinaderijen heb ben het „hot oil" opgekocht, ze tot ben zine verwerkt en ze op de markt ge bracht tegen prijzen, die aanmerkelijk lager zijn dan die van de groote raffina derijen, Thans zijn de groote maatschap pijen van tactiek veranderd. In plaats van te trachten, door samenwerking de prijzen op peil te houden, verlagen zij hun prijzen voortdurend, in de hoop, dat het lage prijsniveau de productie van .„hot oil" niet meer loonend zal maken, 'zoodat de onafhankelijke producenten hun bedrijf zullen moeten staken. De hierdoor veroorzaakte prijzenoor log op de petroleum- en benzinemarkt, die hoe langer hoe verder om zich heen- grijpt, brengt natuurlijk voor de groote ondernemingen zelf ook zware verlie zen met zich, die zich in hun financiëele resultaten over het vierde kwartaal moeten gaan weerspiegelen. Het derde kwartaal was nog betrekkelijk gunstig geweest en aangezien de prijzenoorlog eerst in den loop van October is uitge broken, zullen de aanwezige voorraden per 30 September nog wel tot de oude prijzen te boek staan. Mocht de situatie inmiddels niet veranderen, dan zullen echter op de balans per 31 December de voorraden tot de sterk verlaagde prij zen moeten worden opgenomen. Voor de Koninklijke, die door haar Amerikaansche dochteronderneming, de Shell Union Oil Corporation, direct bij de Amerikaansche petroleummarkt be trokken is, is deze ontwikkeling alles behalve gunstig. Het is opmerkelijk, dat de koers van het fonds op de Amster- damsche beurs hierdoor niet sterker is beinvloed. Dit is vermoedelijk toe te schrijven aan de omstandigheid, dat men verwacht, dat de in Amerika êe" leden verliezen geheel of ten deele ge compenseerd zullen worden door de winst, die de Koninklijke vermoedelijk zal maken op haar groote bezit aan zil ver, tengevolge van de nieuwe stijging van den zilverprijs. Naar men zich zal herinneren, had de Koninklijke deze zil- vervoorraden oorspronkelijk in China aangehouden; toen er reeds eerder spra ke was van een uitvoerverbod of een hooge uitvoerheffing van zilver door dit land, is zij tot export ervan overgegaan. Blijkens een destijds door dr. Deterding verstrekte mededeeling was het grootste deel van het bedrag aan zilver tot een totale waarde van 35 millioen, dat in dien tijd uit China was uitgevoerd, het eigendom van de Koninklijke. De winst, die hierop dank zij de sterke stijging van den zilverprijs kan worden gemaakt, kan op vele millioenen worden becijferd. Evenals voor aandoelen Koninklijke Petroleum hebben de koersschommelin gen voor de andere leidende fondsen der Amsterdamsche beurs zich ook tot slechts weinige percenten beperkt. Bij gebrek aan sfimuleerende factoren was de stemming in de industrieële afdee- ling onjj(eanimeerd. Een krachtige koersstijging boekten echter aandeelen Ned. Kabelfabriek, op geruchten be treffende een gunstige ontwikkeling van het bedrijf- (Daarentegen ondervonden aandeelen Ned. Scheepsbouw den in vloed van het bericht, dat het geheele bedrijf eind Maart 1935 zal worden stopgezet, indien er intusschen geen1) nieuwe orders binnenkomen. Ook hiei is het weer de situatie op de valuta markt, met name de scherpe daling van den Pondenkoers, die de directie ver hinderd beeft, bestellingen te boeken, die onder normale verhoudingen hier te lande hadden kunnen worden uitge voerd. Zoowel Philip's als Unilever kon den zich vrij goed in koers handhaven, de laatste ondanks een prijsverlaging voor margarine in Duitschland, als ge volg van ingrijpen der Duitsche regee ring. Rubberaandeelen zijn aanvankelijk weer iets hooger is dan kort geleden, moet rekening Svorden gehouden met de inmiddels ingetreden koersdaling van het Pond, waardoor de prijs, in gul dens omgerekend, lager uitkomt. De positie der Nederlandsch Indische rubberondernemingen is dan ook lang niet in die mate verbeterd als men bij het tot stand komen der rubbecrestrictie-overeenkomst had meenen te mogen verwachten Suikeraandeelen werden nagenoeg niet beinvloed door de uit Ned. Indië binnenkomende berichten, volgens wel ke de Nivas- de met medewerking der regeering tot stand gekomen combina tie tot verkoop van Java-suiker, ver moedelijk niet in haar tegenwoordigen vorm zal blijven voortbestaan. Geble ken is, dat slechts 13 van de 172 suiker fabrieken voor een bestendiging van de huidige regelingen zijn, wat echter niet zeggen wil, dat alle anderen tegen elke samenwerking der suikerproducenten zijn. De Handelsver .„Amsterdam' schijnt echter te behooren tot de voor standers van vrije productie en vrijen verkoop. Nu gebleken is, dat de cen tralisatie van den verkoop de prijsda ling niet heeft kunnen tegenhouden en de opeenhooping van voorraden er al evenmin door wordt verhinderd, geven vele producenten er de voorkeur aan, hun handen weer vrij te hebben, ten einde zelf over de te volgen verkoop- politiek te ikunnen beslissen. Op de beleggingsmarkt heeft de in diening van het wetsontwerp ftot het aangaan van een nieuwe Indische lee ning van f 250 millioen met garantie van het Moederland, ter consolidatie van vlottende schuld, tot een lichte koers- daling van de 4 pet- Indische conversie-1 leeningen geleid. De grondstemming is» echter vast gebleven, 'zoowel voor staatsfondsen als voor gemeenteleenin gen. De gemeente Amsterdam heeft machtiging gekregen tot conversie van nog f 175 millioen leeningen met een rente-type van pet. en hooger. Zoo wordt het aantal officiéél genoteerde binnenlandsche leeningen met een rentevoet van 4% pet. en hooger hoe langer* hoe geringer. planten we de niet geheel winterharde soorten in het voorjaar. Zoo handelen we o.a. met Buddleia, Paulownia en ge voelige Rhododendrumsoorten. Verder verplanten we laatbloeiende heesters als: Hypericum, Hibiscuji, Caryopteris, Perowskia en Hedysarum in het voor jaar. Rozen kunnen we het beste bij tijds in het najaar planten. ■"IBHBinaBY! zoon, Bevallen: J. P. de Klerk geb. Poppe neer hem de toestemming zou worden on. 1 gegeven, om volgens zijn methode men 1 - Goes, Bevallen: K. K. Maartense geb. Gruijter z,; A. Walg geb. Cracau z. 'A Voetbaloverzicht, In verband met den wedstrijd Zeeuw- sche BoysMiddelburg te Goes voor den Z.V.B. beker is de aanvankelijk vastgestelde plaatselijke derby uitge steld. Het overige programma voor de 2e klass A luidt: TSCVlissingen. De BaronieBreda. AllianceRBC. DOSKOT erneuzen. 3e klasse A De ZeeuwenVlissingen2 OranjeBreskens HoofdplaatAxel Terneuzen 2Sluiskil 3e klasse B. ZierikzeeGoes Zeelandia 2Middelburg 2 DISTRICT ZEELAND K.N.A.U. Nu de athletiekwedstrijden op de ter reinen achter de rug zijn en de athle- ten de rust genoten hebben, die hen na een vrij druk wedstrijdseizoen wel toe komt, zijn de plannen uitgewerkt voor de wintertraining. De Nationale Technische commissie en de Trainingscommissie van de K.N.A.U. hebben een werkplan voor het geheele land uitgestippeld. Daarin is ook opgenomen 'n plan voor Zeeland. Door de excentrische ligging bleek ':t niet moge lijk één trainingscentrum voor 't Zuiden te Eindhoven te vormen, hoeveel voor deden daaraan overigens ook verbon den waren. Thans is besloten dat de heer Korver uit Amsterdam naar Zee land zal komen en wel te Middelburg om zijn trainingslessen te geven, te be ginnen op 28 October. Alleen leden van de K.N.A.U. kunnen aan de lessen deelnemen. Vlissingen. Van 1118 October. Ondertrouwd: M. van den Berg, 39 j. en D. Verheul, 39 j.-, C. Baert, 23 j. en J. E. Mariens, 21 j.; A. ten Bruggencate, 27 j. en A. Leeuwenburg, 28 j.; A. S. Schin kel, 28 j. en C. M. Kalle, 22 j.; P. de Quelerij, 23 j. en W. E. Steutel, 23 j. Getrouwd: W. P. Marijs, 25 j. en L. Lodder, 23 j.; P. Jacobse 21 j. en W. F. M. Bosschaart, 19 j.; A. Hulshoff, 31 j. en J. M. Stecher, 29 j.; A. Meerman, 22 j. en J. Keersemaker, 22 j". Bevallen: E. Merk, geb. Hoonderd, z.; E. Dierikx, geb. Van Rijswijk, d.; C. M. Cornelisse, geb. Donk, d.; M. A. Klein- jan, geb. Van den Broecke, z.; B. M Minneboo, geb. Vandekerkckhove, z.; W. C. Verweij, geb. van Hoepen, z.; P. Francois, geb. Zeeveld, z. Overleden: J. H. van der Burgh, 49 j., vrouw van IJ. de Landmeter; C. de Feij- ter, 42 j man van C. Jansen; L. A. schraven 32 j. vrouw van A. Vos; T. Hubregtse 61 j. vrouw van A. Joosse; J. J. Krul 80 j. vrouw van I. van Bel; J. H. Coulon, 83 j. vrouw van A. van der Harst. Ierseke. Van 1219 Oct. Ondertrouwd: D. M. de Koeijer 24 j. j.m. en L. Marteijn 26 j. j.d. Bevallen: Da. Scheele geb. Nieuwen- huizen d.; Ja. de Dreu geb. Van Stee z. Overleden: M. van der Have 65 jr. echtgen. van H. S. van Nieuwenhuijse. schen uit den dood op te wekken, zou hij de beschikking willen hebben over Ueenkele misdadigers, onmiddellijk nadat zij zouden zijn terechtgesteld. De dr. is er van overtuigd, dat hij resultaten zal verkrijgen, die ten slotte, zouden kunnen leiden tot het redden van dui zenden menschenlevens. Hij is er immers, naar men zegt, reeds in geslaagd, een hond vier minu ten na het oogenblik, waarop het hart ophield te kloppen, weer tot leven te brengen en het dier is sindsdien lang zaam maar gestadig vooruitgegaan. Een nader telegram uit Berkeley, meldt, dat dr. Cornish alreeds een men- schelijk wezen heeft gevonden, dat zich aan zijn experimenten wil onder werpen. Het is de 24-jarige John Hawkins, die wegens moord opgehangen zal worden. Hij heeft zijn lichaam ter beschikking van dr. Cornish gesteld, maar of de autoriteiten dit zullen willen toestaan, is nog niet bekend. Cornish kreeg nog een aanbieding van een zeventigjarigen man, Dan Wooley genaamd, doch hij weigerde het aanbod te accepteeren, daar de proefneming met moord gelijk zou staan. Met Haw kins is het een ander geval. In Californië wordt de veroordeelde op een stellage gezet, waarna de grond onder hem wegzinkt. Cornish heeft voorgesteld, den man gewoon op te hangen, daar dit voor zijn experiment beter uitkomt. Cornish heeft verder de plaatselijke autoriteiten geraadpleegd, of hij wegens moord vervolgd zou kunnen worden, als hij iemand van het leven berooft en hem daarna weer tot leven brengt. Het schijnt, dat de autoriteiten meenen van niet, mits het experiment ook vol ledig gelukt. Hieronder volgt een overzicht van 't koersverloop: Ford 214%, 215%, 21234, 217%, 215% Philips 215%, 212%, 216% Unilever 71%, 70%, 70%. Kon. Petroleum 147%, 144%, 145% H.V. .A'darn" 159%, 157%, 161, 159% Javasche Cultuur 77%, 75, 71. Amsterdam-Rubber 93%, 92%. Serbadjadi 63%, 60%, 61% Deli Batavia 149%, 144, 145% DE EEN BURGEMEESTER VAN KOOK. Nit betrouwbare bron ver neemt ^de Banier" uit Berkenwoude, dat de burgemeester dier gemeente de zer dagen den heer M. C. de Jong, dien hij zelf voor een onderhoud op zijn bu reau had geroepen, in woede uit de kamer heeft getrapt en zoodanig heeft geknepen dat een blauwe plek op een der armen ontstond. Deze merkwaardige wijze van han delen is het gevolg van 's heeren bur- meesters opperste boosheid over het feit dal genoemde M. C. de Jong een 'ijst had doen circuleeren tegen de ve;- plichte aansluiting bij de waterleiding, waarop 75 pet. der bevolking teekende. Deze lijst werd den burgemeester op een raadsvergadering ter hand gesteld en deze magistraat was blijkbaar zóó zeer geërgerd dat hij daarna den heer de Jong tot een onderhoud uitnoodig- de. Deze voldeed aan dat verzoek en bis, Aubrietia, Armeria, Iris en Ceras- zocht den burgemeester in zijn kamer tium moet men bijtijds in het najaar op.- Het gesprek werd door den burge- planten om eenigen bloei van beteeke- meester beëindigd met de weinig ver- x„ 1Lx— tt rr Wat kunnen we nu planten of verplanten? In verband met een nu vaak gehoorde vraag als boven is (aangegeven dient het volgende als antwoord. Voor vroeg bloeiende rots- eri alpenplanlen is het nu een zeer geschikte tijd om deze tc verplanten. Vooral soorten van Saxi-| frage, Pholox subulata, Primula', Ara- j Tien lijken aangespoeld. Te Nor- deich zijn vier reeds tot ontbinding over gegane lijken van verdronkenen gebor gen. Alle vier waren voorzien van zwem vesten. Verder is op Just één en zijn te Nessmersiel drie lijken aangespoeld. Op een der laatsten vond men papieren, waaruit bleek, dat de lijken afkomstig zijn van de bemanning van een Finschen vischlogger, die tusschen Antwerpen en Londen moet zijn vergaan. Men neemt aan, dat alle lijken van dit schip afkom stig zijn. Ten slotte zijn nog ten Oosten van den vuurtoren op Norderney twee lijken aangespoeld. Een dezer was slechts gekleed in een gordel en sokken, terwijl de ander een zwemvest over zijn kleeding droeg. Een oppasser door een olifant gedood. Ernstig ongeluk heeft plaats gehad bij het overbrengen van een grooten oli fant van den dierentuin te Hannover naar den Zoo te Frankfort a.d. M., waar aan het dier verkocht was. De hoofd oppasser van den Frankforter dieren tuin was een week geleden te Hannover gekomen om vertrouwd te worden met de eigenaardigheden van den olifant en daarna de leiding van het transport op zich te nemen. Er had zich reeds een ze kere vriendschap tusschen hem en het dier ontwikkeld. Woensdagavond be- Een lid van Dillinger's bende ter dood gebracht. Dezer dagen heeft de electrocutie plaats gehad van Harry Piermont, een lid van Dillinger's bende. Zooals men zich zal herinneren, had Piermont, tezamen met een ander lid van Dillinger's bende, kort geleden getracht, uit de gevangenis te ontsnappen, nadat hij een der bewakers gedreigd had mei een uit zeep vervaardigde revolver, en deze zoodoende gedwongen had, hem de sleutels te overhandigen. Een der ban dieten werd echter tijdens de achter volging doodgeschoten. Piermont's ge zicht vertoonde bij het plaats nemen op den electrischen stoel een bitteren glim lach; naar men kon zien, had hij tevoren veel gehuild. Veroordeelingen wegens ontvoerin gen. Het Amerikaansche departe ment van justitie deelt mede, dat bij de eerste 31 ontvoeringen, welke dit jaai; in de Ver. Staten hebben plaats gehad, 74 menschen veroordeeld zijn, van wie 2 tot de doodstraf en 16 tot levenslange gevangenis. Weer een ontvoering. Wederom is bij de politie aangifte gedaan van een ontvoering, ditmaal in het New-Yorksche district Bronx- Het slachtoffer is een zekere Esposito, de 23-jarige zoon van een groothandelaar in lompen. De fami lie van den ontvoerde deelde aan ae nis te kunnen verwachten. Het veel aangeplante kattenkruid of Nepeta zul len we echter bij voorkeur in het voor jaar planten of verplanten, daar het vooral op vochtige gronden bij najaars planting gedurende den winter vaak wegsterfd- Ook snijden we hiervan de stengels voor den winter niet af, want ook dat heeft vaak nadeelige gevolgen. Ook andere vaste planten, welke in he: voorjaar of in den zomer bloeien, kun nen we nu verplanten. De najaarsbloei- ers echter verplanten we bij voorkeur in het voorjaar. Van de najaarsbloeiers noemen we: Herfstasters, Aster amel- lus, Polygonum, Chrysanthemum aligi- nosum, Chr- indicum (hiervan de win terharde vo'llegrondsoorten), Rudbec- kia, Phlox paniculata, Ph. suffruticosa, Solidago, Helenium en Salvia virgata nemerosa. Vooral Chr. indicum moet men voor den winter niet verplanten. De ze plant is nauwelijks winterhard en zal bij najaarsplanting niet voldoende vast staan om den winter door te komen. Ook zullen wij in 't algemeen planten, welke een strengen winter slecht kunnen ver dragen, en daarom gewoonlijk worden gedekt, in het najaar niet verplanten. Zoo handelen we met: Anchusa italica, Boccunia cordata, Tritoma of vuur pijl, Gunners, Gynerium of pampasgras, Anemone japonica, Crinum en Rhom- neya of Californische papaver- Van de houtige gewassen verplanten we nu alle groenblijvende gewassen, dus ook de meeste coniferen. Van de bladverliezen de houtgewassen beginnen we met die welke hun bladeren vroeg laten vallen. Bij 't verplanten plukken we van deze de nog op het hout aanwezige bladeren steeds af om het inkrimpen en afster ven van het jonge hout te voorkomen. Houtgewassen, welke lang door groeien j en waarvan de scheuten dus lang kruid achtig Blijven, verplanten we ndet te heffende trapperij en de weinig manne lijke knijperij in de arm van den heer de .long. De heer de Jong heeft zich tot een medicus gewend om de mishande-1 ling te laten vaststellen. HUISHOUDSTER VERRAST EEN INBREKER. Donderdagavond hoorde de huishoudster van den heer W. van B. aan den Amsteldijk te Ouderkerk aan den Amstel, op de bovenverdieping een verdacht gestommel. Toen zij de trap op wilde gaan kwam een man te voorschijn, die haar met een revolver dreigde en daarna door het open raam wegvluchtte. In de haast nam hij een verkeerde fiets mee en liet een pet achter- Op het gegil van de huishoud ster kwamen de buren loeloopen, onder wie zich een rijksveldwachter bevond, die den dief achtervolgde. Deze was in middels op de fiets den Middenpolder ingereden, en verdween in de duister nis. De man had in het huis alles over hoop gehaald, doch slechts een klein be drag aan huishoudgeld meegenomen. gaf de oppasser zich in het hok van deifl politie mede, dat een losgeld van 20.00fy olifant, waar hij iets aan den kettinf dollars is geëischt. verrichtte. Daarbij moet het dier op de een of andere wijze geprikkeld zijn, want het greep den man plotseling beet, slingerde hem tegen den muur en bracht hem met den slurf een slag op het hoofd toe. Met moeite kon de oppasser nog uit de kooi komen. Hij moest onmid dellijk naar het ziekenhuis gebracht wor den, waar hij korten tijd later is overle den. EEN DOCTOR, DIE DOODEN WEER LEVEND WIL MAKEN. Uit New York wordt gemeld: Dr. George Cornish, die reeds aandacht heeft getrokken door proef- Bij de Districts-Arbeidsbeurs voor de gemeenten tusschen Ooster- en Wes ter Schelde, Wagenaarstraat D 78 te Middelburg- zijn de volgende aanvra gen binnen gekomen. Binnenland. HELMOND, kapster, bekend met knippen en onduleeren, plm. 25 jaar, R.K., f 15 per maand plus kost eni in woning, voor onbepaalden tijd. BREDA, fotograaf, moet kunnen re toucheeren, vergrooten, afdrukken, in diensttreding en loon nader overeen te nemingen, waarbij hij, naar het heet en komen, naar bekwaamheid, voor onbep. de geleerde zelf gelooft, „een dooden tijd. i vciuidiiien we naei te verder in koers ingezakt, maar konden vroeg. Ook van de houtgewassen ver- Middelburg. Van 1719 Oct. Ondertrouwd: A. C. J. van Bijlevelt, j.m. 25 j. en E. D. Bon- gers j.d. 22 jr.; J. Kamermans, j.m. 29 jr. en J. A. Lammens j.d. 33 jr.; I. A. Willemsen jm. 31 jr. en J. M. Bosschaart jd. 22 jr.; J. de Jonge jm. 24 jr. en C. N. Tinbergen jd. 23 jr.; L. Dingemanse jm. 20 jr. en E. Laritiman jd. 20 jr.; J. J. Suk kel jm. 22 jr. en H. Piechota jd. 25 jr.; J. van Maaren jm. 27 jr. en G. M. Hame link 21 jr.; J. Joosse jm. 27 jr. en D. W. Auer 23 jr.; C. C. B. Lether 56 jr. wedn. en J, H. van de Garde 53 jr. wed. Getrouwd: A. Poppe j.m. 24 jr. en A. Gabriëlse jd. 27 j. hond weer in het leven heeft terugge roepen', in zijn laboratorium in Ber keley, Californië, heeft aangemoedigd door dit „succes" thans een verzoek gericht aan de gouverneurs van Arizo na, Colorado en Nevada, om toestem ming voor pogingen om misdadigers, die in die staten met gifgassen lei- dood zijn gebracht, weer ten leven te wekken. Dr. Cornish erkende, dat, wanneer zijn proefnemingen zouden gelukken, de misdadigers, op wie de experimen ten zouden zijn gedaan, in vrijheid ge steld zouden moeten worden, aange zien immers het doodvonnis aan hen voltrokken was. Hij twijfelde er echter niet aan, dat in dergelijke gevallen de ter dood veroordeelden er in zouden toestemmen, levenslange gevangenis straf te aanvaarden. Voorts verklaarde hij, dat hij zijn proefnemingen niet zou doen, wanneer hij officieele toestemming gekregen had, zonder eerst ook toestemming te hebben gekregen van de gevangenen zelf, vóór hun dood natuurlijk, of van hun families .Het is hem echter onmo gelijk, zijn plannen volledig schriftelijk te bespreken, zoodat hij een onderhoud verzoekt met de gouverneurs, teneinde zijn voornemens uit een te zetten. Wan- ZAANDAM, steendruk-snelpersdruk- ker, ongeorg., dadelijk, loon nader over een te komen, naar bekwaamheid, voor onbep. tijd. ZAAND'AIM, steendruk-snelpersdruk- ker, ongeorg., dadelijk, loon nader overeen te komen, voor onbep. tijd. EINDHOVEN, voor schoenfabriek, 1 voor-zwicker, 3 zwickers, 1 zoolenzet- ter, 1 doornaaier, 1 hakkenerser, 1 hak- kenzetter, 1 fraiser, 1 uitbrander, 1 re- perateur, moeten beslist bekwame vak lieden zijn, leeftijd niet boven 30 jaar, loon nader overeen te komen. ROOSENDAAL, technisch-monteur- wever, in staat machines vakkundig te verzorgen, en jongens op te leiden voor wever (interlock), loon f 175 per maand. ARNEMUIDEN, dienstbode voor dag en nacht, loon plm. f 20 per maand, voor direct. MIDDELBURG, dienstbode voor dag en nacht, tegen 15 November a.s. Aanbiedingen uitsluitend aan de or ganen der arbeidsbemiddeling. PROV. UTRECHT. Op boerderij met veel boomgaard en melkenj (18 koeien), is plaats voor gezin met twee dochters, die tezamen met gezinshoofd alle voor komende werk moeten verrichten. Wo ning beschikbaar.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 10