GOED NIEUWS< P. M. DE KLEYN, Van onze Adverteerders. AFLOOP AANBESTEDINGEN. INGEZONDEN STUKKE!, MARKTBERICHTEN. 0PTIMUS STRAALKACHELS K. MEERTENS Jr if bos ADMINISTRATIE- en ADVIESBUREAU BELGIE. DUITSCHLAND OOSTENRIJK. SPANJE. VER. STATEN. MEXICO. Koop geen naamlooze bonbons maar BONBONS. Een ware delicatesse! Advertenties zijn TE HUUR: Importeurs TIGGERS, BELANGRIJK. MIDDELBURG Winter-Avondspelen Noordstraat C 17 - M'burg. DE DR. J. B. MEENK's MIDDELEN ZIJN Middelburg, Tel. 630, Bierkaai- hoek Bellinkstraat G 202 BOEKHOUDINGEN, CONTROLE, BELASTINGZAKEN moesten liggen. Men telefoneerde naar de politie te Aix, die een onderzoek in stelde en gisteren inderdaad op de aan geduide plaats de wapens vond. Omtrent de antecedenten van den moordenaar Georgief verluidt, dat deze een van de beruchtste Macedonische ter roristen was. Zooals men weet, stelden deze lieden (die jarenlang Bulgarije en Zuid-Slavië onveilig maakten) zich de onafhankelijkheid van Macedonië (het Centrum van den Balkan) ten doel. De laatste jaren waren er echter verschil lende groepen, die mekaar eenvoudig trachtten uit te moorden. Georgief moet van dit moorden veel slag hebben gehad. Minstens dertig tegenstanders zou hij uit den weg geruimd hebben. Op welke wijze hij met dr. Pavelitsj en diens Kroa tische terroristen-bende in aanraking is gekomen, kon nog niet worden vastge steld. Dat Georgief een en dezelfde persoon is geweest als Kelemen, heeft men gisteren met behulp van vingerafdruk ken kunnen vaststellen. De Bulgaarsche politie had die van Georgief opgestuurd. Ze bleken precies te kloppen met die, welke de Fransche politie van den dooden Kelemen heeft genomen. Het défilé voor den dooden koning. Gisteren heeft te Belgrado het défilé voor den dooden koning plaats gehad. Men meldt daaromtrent aan de N.R.C.: Reeds in de vroegte van den triesten regenmorgen waren de straten van Bel grado met honderden donkere gestalten gevuld. Huis aan huis hangen de zwarte wimpels;'vele gevels zijn geheel in rouw floers gehuld. In rossen kaarsensc'nijn ziet men borstbeelden of foto's van de *1 Koning in de uitstalkasten der hoofd straten, ontelbare malen herhaald. Om zes uur openen soldaten van de konink lijke garde de zware hekken van het Konak. Het eindelooze défilé langs de catafalk in de groote zaal van het slot begint; zware violette stoffen hangen langs de wanden en dempen voor de vensters het daglicht. De hooge kaarsen verspreiden om de cenotaaf een roer- loozen gloed. Catafalk en kist zijn ge dekt met den koninklijken standaard. Op de kist ligt de kepi, die Alexander I in den oorlog droeg, de sabel en zijn hand schoenen, daarvoor de oorlogs- en andere onderscheidingsteekenen en aan het voeteneinde de koninklijke insignia, kroon, scepter en rijksappel. Soldaten en sokols houden onbewegelijk de wacht. Ontelbare kransen zijn langs de wanden neergelegd. Steeds worden er nieuwe aan toegevoegd. Langzaam, stil en stom begint het défilé. Vrouwen in diepen rouw, mannen, die evenals de vrouwen als zij neerknielen zich bekruisen, een voudige menschjes van buiten met het valies in de hand of hun bundeltje op den rug, die het kruis kussen. Velen weenen stil voor zich heen. Tegén het middaguur wordt het défilé onderbro ken voor het eerebetoon van het diplo matieke corps. Regeering, afgevaardig den en senatoren komen om kruis en ikoon te kussen. Geduldig wachten dan de honderden tot 's middags de deuren weer voor hen open gaan. Goering te Belgrado De (Pruisische ministerpresident, ge neraal Goering, zal als bijzonder gevol machtigde van Hitier aanwezig zijn bij de ter aarde bestellingsplechtigheden in Belgrado- Goering zal op het graf van den koning een krans neerleggen van den Duitschen weermacht. Hij is gisteren te Belgrado aangekomen. HET ALBERTKANAAL. De tweede sectie opengesteld. Met veel plechtigheid is Dinsdag, de tweede sectie van het Albertkanaal ge opend. Dit geschiedde in tegenwoordig heid van den Koning Leopold en Ko ningin Astrid, de voorzitters van kamer en senaat, den commssaris van H. M. Koningin Wilhelmina in Nederlandsch Limburg, de ministers de Broqueville, Jaspar, Maistriau, Sap, van Isacker en Forthomme; verder staatsministers, gouverneurs van verschllende provin cies en tal van andere civiele en mi litaire overheden. In de maand Mei 1.1. heeft de regee- nng het vak van het Albertkanaal, ge legen tusschen Haccourt en Ternaaien J1)., exP Jatie gesteld, alsmede twee bijhoorende werken; het verbindings kanaal naar de Maas te Visé-Haccourt, met een sluis, en verder; de dubbele sluis van Ternaaien en het verbeterd benedenpand, dat het Albertkanaal met het Nederlandsche gedeelte van het bindt Van LU'k naar Maastricht ver- Gisteren werd het nieuwe vak van het Albertkanaal, tusschen Ternaaien en Briegden, voor de scheepvaart open gesteld, alsmede de verbinding tusschen het Albertkanaal en de Zuid-Willems vaart, van Briegden naar Neerharen. Er werd bij deze gelegenheid maar één redevoering uitgesproken, name lijk door den minister van openbare werken, die de economsche beteekenis voor BeJgië Van deze gebeurtenis schet ste. Bij de aankomst van de souverei- nen werd door baron van Hövell tot Westerfher, commissaris van Koningin Wilhelmina, namens Hare Majesteit, aan konmg,n Astrid een prachtige rui ker bloemen aangeboden, versierd met oranje -en witte linten ROOD EENHEIDSFRONT VOOR DE JEUGD. Op het Congres van de Socialistische Jonge Wachten, gehouden in het volks huis in Brussel, is met 15.400 stemmen tegen 4500 en 4370 onthoudingen beslo ten voorloopig voor drie maanden een eenheidsfront met de communistische Jongeren aan te gaan. Een week gele den werd dit eenheidsfront door den landelijken raad der Socialisten en door staatsminister VanderVelde streng ver oordeeld. Misselijk. De Manchester Guardian, een Engelsch blad publiceert een foto van een waarschuwingsbord voor auto mobilisten op den straatweg nabij de stad Merlendorff in Beieren. Het op schrift luidt: Motorrijtuigen 30 km; hier zijn Joden ongewenscht- Het gemeente bestuur. Een politieke moord De burge meester van Ober-Bierbaum Bij Tulln is door dorpsbewoners dood op een akker gevonden. Hij was gewurgd en van de daders ontbrak elk spoor. Het slachtoffer, Joseph Kaiblinger, was poli tiek herhaaldelijk op den voorgrond ge treden. Hij was een vooraanstaande figuur in den beneden-Oostenrijkschen Boerenbond en had een functie in de districtleiding van het Vaderlandsche Front en bij de Oostrnarkensche storm troepen. De mogelijkheid bestaat, dat men hier te doen heeft met een poli- tieken moord NA DEN OPSTAND. Nog één haard van onrust. Te Rigada bestaat nog een haard van rebellie, maar de rebellen, bestookt door vliegtuigen, géven zich in grooten geta le over. In de overige streken van Span je heerscht thans rust. Journalisten die uit Asturnië te Ma drid zijn teruggekeerd, zeggen dat de rust er hersteld is, maar dat de troebe len er hevig zijn geweest. 6000 mijnwer kers, die zwaar bewapend waren (zij hadden o.a. een wapenfabriek geplun derd) hebben zich tot 12 dezer te Bilbao staande gehouden. Het stadhuis en de kathedraal zijn verbrand. Het blad El Sol verzekerd dat 3e rebellen te Bilbao 600 man hebben verloren. Afschuwelijke misdaad. Een afschu welijke misdaad is ontdekt in een flat gebouw te Vernon (New-York). De con cierge van de flat vond een bal, waar mede hij een meisje van 5 jaar op straat voor het huis had zien spelen. Het meisje was echter niet te vinden. Van den bal af liep een bloedspoor naar den petroleumkachel van de verwarming van het gebouw en hierin vond men het bijna geheel door de vlammen verteerde lijkje van het kind. Men heeft niet kunnen na gaan of het kind al dood was toen men het in den oven stopte. Socialistisch schoolonderwijs. - Gis teren begon in verschillende scholen -n Mexico een proteststaking tegen de door de Kamer aangenomen wet tot invoe ring van socialistisch schoononderwijs. De wet zal dezer dagen door den senaat worden behandeld. den aanleg van het Julianakanaal. Ra ming f 57-000, a met gebruikmaking van Nederlandsch staal en b met buiten- landsch staal. Laagste inschrijver was de N.V. Electro Lasch-Maatschappij te Leiden voor resp. f 47635 en f 46025. De N.V. Kon. Maatschappij ,,de Schelde" te Vlis- singen had ingeschreven voor resp. 66090 en 65490. PERZISCHE TAPIJTEN. De firma Gebr. Evrenian, uit Amster dam heeft zooals uit een ingezonden mededeeling reeds is gebleken voor drie dagen hare tenten opgeslagen in Grand Hotel Verseput in de Langedelft. Ook ditmaal heeft de firma een zeer groote kostbare en mooe collectie Per zische tapijten medegebracht als Bou- cara, Tebris, Mahal, Ispahan, Tourtbaf, Beludsisten, Kazak, Afghanistan, Ja mout en andere soorten. Groote en kleine kleeden, zoowel voor vloerbedekking, als divan en tafel zijp tot in een verscheidenheid van eenige honderden aanwezig. Er zijn er van tientallen jaren oud, naast nieuwere, en de heer Evrenian, wiens familie van ge slacht op geslacht het tapijtvak beoe fent, zal daarover allerlei bijzonderhe den kunnen mededeelen. Men staat verbaasd wat hier met de hand gewrocht is. De firma, die op haar speciaal gebied, in onze omgeving geen onbekende meer is, bracht ook eenige schilderstukken mede, zoodat men bij een bezoek, heden, mr#gen of Vrijdag ook deze stukken kan beoordeelen. Zaterdag heeft ten slotte de publieke verkoop van een en ander plaats. De hal en enkele zalen van het hotel zijn met kleeden'van de collectie belegd en d:t maakt een goede beoordeeling nog makkelijker. Namens Ged. Staten is hedenmor gen aanbesteed het aanbrengen en on derhouden van beplantingen langs de Provinciale wegen Middelburg-Veere en Middelburg-Kapelle. Voor den weg Middelburg-Veere wa ren inschrijvers: J. Nijssen, Kapelle f 553; D.' J, van der Have, Kapelle f 485.57; P. van 't Westeinde, 's Heer Abtskerke f 467; W. Brand, Domburg f 387. Voor den weg Middelburg-Westka- pelle: J. Nijssen f 1178; D. J. van der Have f 1176.40; P. van 't Westeinde f 1166; W- Brand f 943. Voor beide wégen samen was nog een biljet ingekomen van L. Eversdijk te Biezelinge voor f 1933.45. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg heeft hedenmorgen aanbesteed het uitvoeren van baggerwerk in en vóór de buiten havens van het kanaal door Zuid-Beve land te Hansweert en te Wemeldinge- Inschrijvers per opgebaggerde m3 spe cie: N.V, Nijmeegsche baggermaatschap- pij te Nijmegen 9.7 c; N.V. Hollandsche aannemersmaatschappij te Den Haag 8-3 c; N.V. v.h. E. J. Bakker en Zonen, Gor- kum 8,2 c; A- Bos Pzn., Dordrecht 7.9 c- N.V. v.h, Van Dongen en Van Hove, Dordrecht 7.4 c; Blankenvoort en Kalis Den Haag 7,3 c; N.V- F. Looyen, Gorkrm 6.7 c; N.V. Baggermaatschappij Holland, Hardingsveld 6.4 c; N-V. Baggermaat schappij Bos en Kalis, Sliedrecht 5.9 c. De rijkswaterstaat te Maastricht heeft aanbesteed het vervaardigen, le veren en stellen van den ijzeren boven bouw voor een brug voor gewoon ver keer over spoorwegemplacement te Buchten met bijkomende werken voor De vacature in het B.A, te 's Heer Arendskerke. Geachte heer Redacieur. Dat het er soms op het platteland in sommige gemeenten raar naar toe gaat is bekend, maar wal er thans op 's Heer Arendskerke plaats vindt is toch wel wat kras. Vorige week is een aanbeve- ling opgemaakt van twee personen, door B. en W ter voc zwnin.g in de vacature van Secretaris-Penn ngmeester van het Burgerlijk Armbestiur alhier. Hierbij staat als no- twee op de aanbeveling een lid van gemeld bestuur. Dat zou op zich zelf niet zoo vreemd zijn, maar als men weet, dat het bestuur gedurende vijftien jaar de rekeningen' van den pen ningmeester heeft nagezien en goedge keurd, en er is toch gebleken, dat ge durende die vijftien jaar de boeken zoo hopeloos in de war waren, en dat er een tekort was van ruim acht duizend gul den (hetgeen intusschen is aangezuiverd) is het dan verantwoord om een lid van dit bestuur op de aanbeveling te plaat sen, teneinde de verantwoordelijke po sitie van secretaris-penningmeester in te nemen? Hopende dat de Raad een andere mee ning zal zijn toegestaan en een andere aanbeveling zal eischen. Met de meeste hoogachting en dank voor de plaatsing. Een inwoner van 's H. Arandskerke, Middelburg, 16 October. Op de veiling deden. Peren: Besi van Schonau- wen 35 c., Beurré Hary 1019 c., idem Lebrun 8 c., Conseiller a la Cour 78 c., Duch. Williams 89 c., Hertogin Elsa 11 c-, Maagdepeer 7—9 c., Marg. Maril- Iat 57 c., Nouveau Poiteau 411 c., Soldat Laboureur 5—15 c., Bergamotte d'Esperen 4 c., Beurré Clairgeau 59 c., Comtesse de Paris 68 Doyenne du Cornice 8-18 c., Duch. d'Angoulême 7 10 c., Joséphine de Malines 7 c., Zwijnd. wijnpeer 67 c-, Curé 57 c., Gieser Wildeman 614 c., Winter Louwtje 7 pondpeer 67 c., St. Remy 8 c., Arenberg 512 c., Jodenpeer 28 c alles per kg. Appels: Codlin Mank's 57 c., Peper appel 512 c., Campagnezoet 7 c., Arm- gaard 713 c., grauwzoet 10 c-, Lane Prince d'Albert 911 c., Gron. Kroon 1011 c., zoete Bellefleur 59 c., zure idem 14 c., Bismarck 78 c., Bramley's Seedling 8 c., Notaris appel 1117 c., Koningspippin 9 c., Reinette Ananas 9 c., goud reinette 612 c,, Oranje idem 89 c-, sterappel 916 c., frambozen appel 714 c., Keizer Wilhelm 5 c.. alles per kg. Diversen: tomaten 26 c., noten 48 57 c., black alicante 1523 c., francken- thaler 14-27 c., witte druiven 1416 c., mispels 5 c., alles per kg; netmeloenen 7 c., ananasmeloenen 2,56 c-, suiker meloenen 79 c., perziken 2 c., alles per stuk. Oostburg, 17 October. Op de graanmarkt was de aanvoer matig. Gerst f 66,75, haver f 66,25, erw ten f 8.509, bruine boonen f 10,5011, maanzaad f 15, kandyzaad f 7. Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele bewij zen van deelneming, betoond bij de ziekte en het overlijden van on ze geliefde Zuster, Schoonzuster en Verloofde DIENTJE NEDERHAND. Inzonderheid aan de heeren Dok toren, Directrice, Hoofdzusters en Verpleegsters van het Gasthuis te Middelburg en aan de Directie en Personeel van de N.V. Zeeuwsche Confectiefabriek. Uit aller naam, C. M. KLAYSSEN— NEDERHAND. Middelburg, 17 October 1934. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij het over lijden van onzen geliefden Echtge noot, Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer Iz. P. RISSEEUW, betuigen wij aan allen onzen op rechten dank. Uit aller naam, Wed. Iz. P. RISSEEUW. Oostburg, October 1934. Nieuwe Paté-Bonbons, Boomschijf, Pano, Caufrettes en Engadin. M. PETERSE, Patissier, M'burg. r Nette gemeubileerde Kamers met aparten opgang en riant uitzicht en keuken. Adres Lange Delft H 22 Middelburg. Handelaren vraagt offerte. Pr. Hendrikkade 100 Amsterdam. Vermoeidheid, gevoeligheid of pijn in de voeten of beenen zijn voor U de eerste teekenen, dat de voeten niet geheel in orde zijn. Verwaarloos deze waarschuwing niet, want het zal zonder meer niet verdwijnen. Neem het besluit uw voeten te laten controleeren op ons gepatenteerd MAY VOET- SPIEGEL-APPARAAT, waarop zeer nauwkeurig de fouten van den belasten voet worden aange toond. Onze hiervoor speciaal op geleide Voetkundige zegt U daar na wat U voor de voeten behoort te doen. Deze controle verplicht U tot niets. Waar reeds dikwijls alles gepro beerd is, zonder succes, hebben de Supinator Voetverzorgingsartike len zelfs in de meest gevorderde gevallen, afdoende hulp gebracht. De oorzaak hiervan ligt in het modern wetenschappelijk systeem, toegepast door vakmenschen, hier toe grondig opgeleid. Zoowel uit Middelburg, Vlissin- gen en omstreken, als uit alle an dere plaatsen, waar een supinato- rium gevestigd is, hebben wij vele tevredenheidsbetuigingen mogen ontvangen, welke wij U gaarne toonen, Het Supinatorium voor Middel burg en Vlissingen is KLIJBERG's SCHOENMAGAZIJN Walstraat 50 Vlissingen. U vindt hier de meest-moderne installaties voor voetonderzoek, pédicure, voetmassage en voet- gymnastiek. Tevens speciaal adres voor ge makschoenen (eigen modellen) en schoenen naar maat. lederen Donderdag wordt door een Supinator Voetkundige van de ze firma zitting gehouden in Mid delburg, Gortstraat K 32. „advertenties" schrijft de Daily Express, zijn altijd goed nieuws. Begrijp toch, dat het U voordeel brengt, om ze door te lezen. Zo ook onderstaand! AMANDEL SPECULAAS per blik, 9 ons 45 ct. OUD HOLL. GEKR. SPECU LAAS per blik, 9 ons 55 ct. 11 /2 kilo blik Reel. Speculaas per blik 75 ct. per pond 26 ct. Meertens' Succes Borstplaat 2 pond 25 ct SLAGROOM BORSTPLAAT 2 ons 28 ct. CAKE per pakje, 4 stuks 10 ct. N.V. Hollandsche Grondkredietbank 's-Gravenhage. Trekking van 15 October 1934. Serie 12404/47 met 30.000. Serie 25901711 met 4.800.—. Serie 32475/30 met 1.200.—. 3849/30, 5408/12, 16544/12, 28318/23 55052/22 elk 480.—; 3849/18, 15977/36, 27489/3, 38, 32368/10, 38735/32, 45932/39, 47634/35, 49547/18, 55052/28, elk 240.—. Verder 40 a 120.—, 82 a 48.—, 200 a 36.—, 400 a 24.—, 1260 a 15. THANS DE VOLLEDIGE SORTEERING VOORRADIG. bij GEWELDIGE UITZOEK. Te koop bij inschrijving a con tant van den Heer G. Nieuwen- huyse te Krabbendijke: 20 gezonde zware olmeboomen en 1 Canada, wassende te Krab bendijke op de hofstede, bewoond door den Heer A. Mesu. Wegruimen vóór 1 Januari 1935. Inschrijvingen worden ingewacht vóór of op 23 October 1934 ten kantore van Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, alwaar nadere in lichtingen te verkrijgen zijn. VROUWEPOLDER. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE te Middelburg zal op Woensdag 31 October 1934 te Vrouwepolder, in het openbaar verkoopen: A. des namiddags te half twee uur in Café Duvekot: Perc. I. Een Woonhuis met annex schuur en steenen varkens- en kippenhok te Vrouwepolder, op 't Dorp, wijk A no. 37, met het erfpachtsrecht van den grond, groot 4 a. 20 c.a. of 32 R. Perc. II. 57 a. 60 c.a. of 1 G. 140 R. Bouwland aldaar, aan den Pol- derschen Grindweg. Alles dadelijk te aanvaarden. B. Onmiddellijk daarna aan gemeld Woonhuis A 37 om contant geld: Linnenkast, Chiffonnière, kleerkist, tafels, stoelen, kastklok, spiegels, 2 bedden met toebehooren, dekens, schilderijen, kachel, lamp, petro leumstellen, koperen doofpot, Sta tenbijbel, glas- en aardewerk. Man- gelmolen, kruiwagen, geeselstoel met steen, handgereedschappen, boogzagen, bascule en gewichten, wagenzeil, maten, zakken, ladder, fiets, klaverruiters, erwten-, boon- en gerstestroo, 40 R. (5 a. 23 c.a.) mangels, stapelstroo en al hetgeen verder zal worden gepresenteerd. Bezichtiging Dinsdag 30 Oct. van 1012 en van 24 uur, en Woens dag 31 October van 1012 uur. Zenuwhoofdpijnp. 5 ct. p. p. Koorts- en Kiespijnp. 772 ct. p. p. Maagpoeders5 ct. p. p. Wormpoeders 8 ct. p. p. RHeumatiekpoeders 5 ct. p, p. Stoppoedersll/2 ct. p. p. Scaldis Influenzap. 5 ct. p. p. Roode Hoestpoeders ct. p. p Pellets, Hoest- en Keeltabletten 30 ct. p. doosje Maag- en Slijmpillen 40 ct. p. Peruzalf 25 en 50 ct. p. doosje Pepermunt in rollen 10 ct. p. rol

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 3