VLISSINSEN. Het zijn de slechtste vruchten niet waaraan de wespen knagen, Het zijn de domste menschen niet die naar een VELO vragen. 7UID-BEVI KIKKERVREUGD. SPEELGOED. VAN EEN LEIEN DAKJE. RAADSELHOEKJE, een derde der contributie betalen. Ge rekend naar den toestand van nu, za! de regeling betrekking hebben op 587 werkloozen met 443 gezinsleden, en we 538 en 318 vn het Middelburgsch zie kenfonds, 1/3 voor de gemeente o:: 49.81 per week; 33 en 86 van het Mid delburgsch Homoepathisch ziekenfonds voor de gemeente 6.50 per week, 16 en 39 van het Zieken- en ondersteunings fonds „Helpt Elkander" voor de gemeen te f 2,35 of totaal per week f 58.66 Het Middelburgsch Ziekenfonds heeft zich tot medewerking bereid verklaarc tot 1 Juli 1935, teneinde te kunnen be- oordeelen hoe de regeling in de practijk zal werken. B. en W. ontveinzen zich niet, dat medewerking te dezer zake in een voor de gemeente benarden tijd a's de tegenwoordige een zwaar offer be teekent. Anderzijds onderschrijven zij volkomen hetgeen wordt opgemerkt in het ministerieel rondschrijven ter zake met name, dat een verminderend leden tal der fondsen de uitgaven van het bur gerlijk armbestuur belangrijk vermeer dert en dat instandhouding van het zie kenfondswezen een groot sociaal belang is. B. en W. stellen voor de gemeente ingaande 29 October te doen medewer ken aan deze regeling, zulks voorloopig tot 1 Juli 1935. Voor 1934 zal nog ten hoogste 527.94 noodig zijn, op te ne men in de eerstvolgende wijziging der gemeente-begrooting en in het eerste half jaar 1935 ten hoogste 1525.16, wat in het ontwerp gemeente-begrooting 1935 zal zijn verwerkt. RAAD VAN VLISSINGEN. De wenschelüjkheid uitgespro ken van een gedeeltelijke ver ruiming van de verkoopgele genheid op Zondag Verhoog de schoolgeldheffing. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad voltallig onder voorzitterschap van bur gemeester Van Woelderen. Mededeeling is o.a. gedaan van een brief van het bestuur der Openbare Leeszaal en Bibliotheek, dat besloten is het blad „Volk en Vaderland" ki de leeszaal ter lezing te leggen. Adressen van den Ned. Bond van per soneel in Overheidsdienst om in de nieuwe gasconcessie, dan wel in de sta tuten der N.V. Zeeuwsche Gasmaat schappij bepalingen betreffende het per soneel der gasfabriek op te nemen, en met name te bepalen, dat de rechten en aanspraken van dat personeel zullen worden gehandhaafd, en een van het Centraal bestuur van den Ned. Christ Bond van personeel in publieken dienst in gelijken geest, werden in handen van B. en W. gesteld om advies. Om advies werd in handen van B. en W. gesteld het verzoek van de Vereent ging voor Chr. U. L. O. om beschikbaar stelling van gelden voor schoolbanken en leermiddelen. Adressen inzake de Zondagopenstel ling van winkels werden bij het desbe treffende punt gevoegd. Aan den heer A, Jasperse verleende de Raad op zijn verzoek eervol ontslag als leeraar aan de avondschool voor N. O. met ingang van 1 September jl. De winkelsluitingskwestie. Hierna kwam het voorstel aan de or de van de meerderheid van B. en W. om voor de winkels, waarin banket, cho colade en suikerwerken en die waarin tabaksartikelen worden verkocht, de wenschelijkheid van verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag uit te sprëkciif De heer VAN DER BEKE CALLEN- FELS verklaarde, dat de Chr. Hist, frac tie niet met dit voorstel kan medegaan, mede omdat zij van meening is, dat zij die niet stemden,-den bestaanden toe stand willen handhaven. De heer SOREL wees er op, dat de meerderheid der winkeliers het niet eens de moeite waard achtte zich uit te spreken. Men meende, dat er een alge- meene behoefte was aan verruiming, doch in de meeste gemeenten is het te gendeel reeds gebleken, De heer ANDRIESSEN zeide in tegen stelling met de andere katholieken, te meenen, dat men de zaak moet laten zoo als zij is, De winkeliers zijn met wat meer openstelling toch niet te helpen. De heer RORIJE wees erop, dat het maar om twee groepen van winkels gaat en ook met *t oog op Vlissingen als badplaats is 't van beteekenis als deze soort winkels geopena mogen zijn, al is het dan maar 6 uur. De heer WOLTERING zeide, dat in de hoofdstad Amsterdam van de siga renwinkeliers 27 pet., van de vischhan- delaren 45 pet., van de fruithandelaars 16 en van de banketbakkers 30 pet. voor verruiming waren. Er is door een S. D. A. Per reeds gewaarschuwd ten deze de klok niet achteruit te zetten. De heer ANKER verklaarde zich voor het voorstel van de meerderheid. De heer HARTS waarschuwde tegen het zoo makkelijk komen met cijfers, de feiten in Amsterdam zijn reeds weer achterhaald. De heer MARIJS achtte het belache lijk, dat men beweert het van den Zon dag te moeten hebben. Er komen hoog stens wat dagjesmenschen, die hun eten en drinken mede brengen. Spr. betreur de de houding der S.D.A.P. De heer VAN OORSCHOT zeide, dat deze kwestie hem niet zoo diep beroe ren kan. De ontvangsten zullen niet zoo heel veel beteekenen door de dalende koopkracht van de massa. Maar spr. wil de hen, die daarop gesteld zijn, gelegen heid geven te trachten hun inkomsten te verhoogen. Wel vroeg spr, B. en W. om zoo mogelijk de werknemers ten de ze te beschermen. De heer VAN SPANNING vroeg hoe rechts zal handelen als men hier eens een bedrijf kreeg dat op Zondagwerken is aangewezen. Spr. dacht daarbij aan een reparatie inrichting aan de haven of dergelijke. Men moet z.i. in deze doen wat de over heid als haar wensch naar voren deed komen. De heer LAERNOES zeide, dat het voor hem in de eerste plaats een prin- cipieele kwestie is, maar ook een prac- tische var 1 geschrevei De heei gewoonte te komen, voorstel v niet mede heer Laer uiting doe lid. Wat d wordt gec nen. Men vele voetfc Of moet ook dat i biedt. Mei Zoutelande De VC voorstel g ging. Het men, dat zijn, men stemmen r Verschil! nog, waart derheid w gen 8 ste A.R. en d (Ingez. Med.) De P. Z. E. M. bericht, dat het stroom verbruik te Eversdijk slechts 397 be droeg, dus 117 minder dan het bedrag door Kapelle gegarandeerd. De P. Z. E. M. verzoekt dit bedrag op haar jJostre- kening te storten. De V o o r z. zegt overweging toe. Het lijkt nu wel gewenscht. De hr, De Jonge vraagt hoe lang P. Z. E. M. en Waterleiding de wegen kunnen laten leggen zonder die goed in orde te maken. Spr. noemt een voor- De VOORZ. wijst er nog op, dat het bedoelde terrein te Kattendijke is gele gen, zoodat er waarschijnlijk ook werk loozen uit die gemeente aan zouden moeten werken. Spr. merkt verder op, dat het notf lantf zal duren eer met de tig zijn. Hij deed toen juist zoals'om bent, Baruch", zei hij. „Maar.. Op het regeling di heer van diend, wat bij een inl bijeen van met het b< De heer Staten opg meer voor Bij aa'nnem len er per betalen-, h gemeene heeft. Nu maakt van De heer personen Zi kunnen dq< ger onderw De heer stelde billijl voorstel. De hee men menscl hebben. H« beter, maai B. en W. tc De heer pleidooi on willen laten verdienen, verhalen op hebben, wa: het schoolgt len waar h B. en W. h een andere De heer dat Ged. f 800 te b< ook bedragjt Nog enkel het amende nomen met de C.H., de man. Alle over der discussi hamer door, licht behoex des avonds straten stil verstrekken aan werkloc fonds „Walc rekeningen, 1933; tot h» den aankoo] grond aan d singen". De heer V! namens de li er bij de re mede te dee November w De heer L xwestie zeke den minister dig B. en W RAA Eet De Raad x dagavond bij van burgemeester Bierens. De hr. Van Liere is afwezig. Ingekomen Stukken. Ingekomen is o.a. een schrijven van B. en W. te Goes, betreffende de vergoe dingen die Kapelle betaalt voor de leer lingen die een bijzondere school te Goes bezoeken. Goes vraagt een gemeen schappelijke overeenkomst te treffen en in het vervolg 30 per leerling te ver goeden. B. en W. zullen van advies die nen. Akbar, riep ook tot hèm: „I. .a Iadoch riep dit heel luid, opdat zijn vrouw en zijn kin deren, die zich in een aangrenzend vertrek bevonden, hem zouden horen. Want hij werd steeds meer bevreesd voor Akbar. 't Duurde dan ook niet lang, of de twee zoons kwamen binnen. Doch nauwelijks zagen zij Akbar zo vriendelijk-lachend neerge hurkt tegenover hun steeds „I-.3 a..", schreeuwenden vader, of zij dachten, dat beiden een gesprek voerden in een voor hen nog on bekende taal. Uit beleefdheid tegenover den vreemdeling begonnen zij dus óók maar luid „Iate roepen, waarop toen Baruchs vrouw en haar drie dochters eenigszins ver legen het vertrek binnengluurden. Ook zij begonnen uit beleefdheid „Ia.te roepen. Neen, toen begreep Akbar er helemaal niets meer van. „Maar zijn jullie dan allen hier in dit huis ezels geweest vroeg hij verbaasd. „Waren jullie dan al len onder betovering. Nauwelijks had Akbar deze vraag gedaan, of daar kwam Ali het vertrek binnen, liep tot aller verbazing op den dommen Akbar toe en sprak lachende: „Neen, zij zijn geen ezels geweest. Er is hier in dit huis slechts één ezel en die ezel ben jij, Akbar Want jij, ezel, liet je lelijk door ons voor de mal houden. Jij, die dacht, dat jouw ezel zó verstandig was, zelfs voedsel en olie voor je te halen. En jij, ezel begreep niet, dat jouw vrienden dit alles 's nachts, als je sliep, op jouw ezel laadden. Jij, domoor, die niet begreep, dat een ezel altijd een ezel blijft Kom, ga naar huis, wellicht vindt ge daar jouw verstandig ezeltje weer terug En wees in 't vervolg niet meer zo dom!" Ali legde daarna aan Baruch uit, hoe Akbar altijd over niets anders sprak dan over het verstand van zijn ezel en dat ze daarom een grapje met hem hadden uitgehaald. ,,'k Hoop, dat je er niet boos ik dacht.... het allereerste aan jou enne „Aan mijn grote oren, niet waar viel Baruch lachende in. „Ja, ja daar wordt wel eens meer mee gespot. Maar daar word ik waarlijk niet boos over." Ook Akbar nam zijn vrienden 't grapje niet kwalijk. Hij dankte hen zelfs met tranen in zijn ogen voor hun goedheid, zijn ezel zo vaak met al die goede gaven te hebben beladen. „Dat Allah u allen voor uw goed heid moge zegenen", sprak hij. Thuis komende had Akbar dan ook zijn ezel, rustig grazende, bui ten zijn hut gevonden. Hoofdschud dend keek hij naar het dier en mompelde: „Hoe kon ik toch zó dom zijn Ja, de grootste ezel was ik 1" Tante Joh. Zeven kleine kikkers Kwaken in de sloot. Zeven kleine kikkers Dansen poot aan poot. Wie verstaat hun liedje: Kwaak-kwak-kwaak-kwak- kwaak 'k Tel de woorden, tot ik In de war geraak. 'Zeven kleine kikkers Lachen kleuters uit, Kwaken: kikkertaaltje Leer je nimmer, guit 't Lied lijkt soms eentonig, Maar dat is het niet t 'k Luister daarom altijd Naar 't gekwaak in 't riet. Carla Hoog. Temidden'van z'n speelgoed, Verspreid over de grond, Daar dribbelt 't kleine baasje Bedrijvig in het rond. Hup in zijn hobbelpaardje, Heel even op zijn fiets. Een schop tegen de voetbal Neen, bouwen, dat is niets Een vliegmachien, een bromtol, Een beer, een grote trom, Een hoepel en een auto. Hij kijkt er niet naar om. Maar, ergens in een hoekje Staat een sigarenkist, Gevuld met mooie eikels Kijk, hoe hij er in grist Ze rollen door z'n handjes, Stil kijkt het speelgoed toe, Want spelen met zijn eikels, Dat wordt hij nimmer moe R .Asscher Van der Molen. Kees heeft toelatings-examen voor de H. B. S. gedaan. En ge lukkig met goed gevolg! Hij heeft een mooi examen afgelegd. Als hij met de blijde tijding thuis komt, wordt hij door alle huisge noten gelukgewenscht. En aan tafel gaat hij er met Vader op uit om de fiets te bestellen, die Vader hem beloofd heeft, als hij er door kwam. De volgende dag prijkt er dan ook een keurig karretje in de is! schuur. Of kees er trots op Aan iedereen laat hij het zien. En licht dat het rijdt! Er worden al lerlei plannen voor tochtjes ge maakt. Een week later komt Oom Jaap logeren. Natuurlijk moet Oom de fiets ook bewonderen. Kleine Pietje staat er bij. Als hij eens zoo groot is als Kees Opeens hoort hij Oom Jaap aan zijn oudste broertje vragen: „En Kees,, was het examen moeilijk of ging het van een lei en dakje?" Pietje luistert niet naar het ant woord. Hij wil die uitdrukking: van een leien dakje, goed ont houden, Oom heeft natuurlijk be doeld: „Was het examen moei lijk of gemakkelijk Van een leien dakje beteekent dus: gemak kelijk. Een paar dagen later zitten al len iü de huiskamer. Oom Jaap is er nog. Plotseling zegt Vader tegen hem: „Als we met het treintje naar Scheveningen willen gaan, moeten we nu opstappen.'" „Als je dadelijk gaat, haal je de trein gemakkelijk", voegt Moeder er aan toe. En Pietje roept olijk uit: „Dan glij je van een leien dakje in de trein, Paps!" Hij had die uitdrukking wat goed onthouden! CARLA HOOG. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT 'T VORIGE NUMMER, 1. VOOR GROTEREN. F Urk braam Zaandam Frankfort griffel brood erf t Uilen Trein Rozen Eland Clown Hamer Tiber Frankfort. Utrecht. Nat. Een uurwerk. VOOR wLEINEREN. 1. Koe, koek, koekoek. L A M A D A M A T De straatmaker. Hij was terstond bereid te hel pen. (aster). Roep liever Ben, Ans, want hij weet er van. (Verbena). Klop de stof eens van je rok. (Anjer). OM OP TE LOSSEN, VOOR KLEINEREN. 1. Welke peer wordt nooit ge geten? 2. Mijn geheel wordt met 10 letters geschreven en noemt een plaats in ons land. Een 4, 5, 2, 3, 6, 10 is een li chaamsdeel van een dier. Een 4, 5, 3, 1 is een deel van een boom. Een 4, 8, 9, 3, 5 heeft altijd groo- te waarde. 1, 7, 4, 10 is een natuurverschijn sel. Een 9, 3, 2, 4 is een viervoetig dier. 3. Men kan iets smaak'lijk eten, Al is het eig'lijk vreemd: 't Was in de mond van 'n ander, Voor men 't in zijn mond neemt 4. Verborgen plaatsen in het bui tenland. Vertrouw maar op me, dan komt alles in orde. Je moet dit halve net iets groter breien. Zij bracht voor elk ziek kind een verrassing mee. Ik hoor anders scherp voor mijn leeftijd. De man viel van het dak en kwam er nog vrij goed af. VOOR GROTEREN. 1. Op de zigzag-kruisjeslijn komt, van boven naar beneden gele zen, de naam van een plaats in Noord-Brabant. X lo rij een windstreek. X 2o rij timmermansge- schap. X 3o rij een ander woord voor slimme streek, X 4o rij èen lichaamsdeel van een dier. X 5o rij een vrucht. X 6o rij een getal X 7o rij een huisdier. X 8o rij een voorwerp dat bij de maaltijd ge bruikt wordt. X 9o rij een deel van je gezicht, X 10o rij het tegenover gestelde van lang. 2. Hoe heette Pieter van der Pas, Toen hij een kleine jongen was? 3. Met L noem ik een rivier, met b een lichaamsdier van een dier, met d dien ik om iets toe te dekken en met vl kan ik iets erg ontsieren. uxxuci naiiudcixts verhuur van een gemeentewoning aan Jac. Lavooy voor f 3 per week. Vastgesteld worden de pensioen grondslagen voor burgemeester, secre taris, ontvanger en ambtenaren van den burgerlijken stand, volgens de ge wijzigde salarissen. Rondvraag. De hr. D e J o n g e vraagt of het niet mogelijk is de macadam thans op de wegen te brengen. Mogelijk door de werkloozen. i V V/Wi vvc.ixvv&rautaitmg mx; wij&k; vail TUU- leering, De heer ROTHUIZEN, op verzoek aanwezig, deelt mede, dat het zwemba- sin in hoofdzaak afstuitte omdat de Wil- helmina- en Goesche polders geen ver gunning voor waterafvoer gaven. En werkt ,,'t Sas" niet mede, dan is het plan financieel te riskant. Zullen Ged. Staten zeker geen goedkeuring verleenen. De kwestie is niet op te lossen. In het door den heer Jonkers genoemde plan zit te weinig arbeidsloon. ook niet. De VOORZ. erkent dit. Anderen den ken er echter anders over. De heer VISSCHER zegt, dat het bij hem wel een punt van overweging was. De VOORZ. wijst er nog op, dat te Middelburg naar de lengte van den kraam betaald wordt en hier per vier kante meter. Dit wekte ook ontstem ming. De kwestie der schoenenrepara tie is in onderzoek. Sommige schoen makers hebben er geen bezwaar tegen.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 10