KORT ZEEUWSCH NIEUWS. REIEND NIEUWS. BUITENLAND. REGHTSZMEN. AGENDA* INGEZONDEN STUKKEN. FRANKRIJK. DUUSCHLAND. ENGELAND. VER, STATEN. CHINA. (Ingez. Med.) MIDDELBURG. BIOSCOPEN. VliSSlRGEJL GOES* ten. De heer Van Nieuwenhuijzen te Nieuwvliet stelde bij de rondvraag voor in het vervolg de convocatiebiljet ten in de nieuwe spelling te laten druk ken. Zulks zal in het vervolg gebeuren. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 30 September tot en met 6 October, in de provincie Zeeland bedroeg: Febris typhoïdea (buiktyphus): Arnemuiden 2 (w.o. 2 gevallen in één gezin), Ierseke 1 Roodvonk: Goes 2, St. Jansteen 2 (w.o. 1 het 2e geval in één gezin; Kloetinge 1, Nieuw- en St. Joosland 3 (4e, 5e en 6e geval in één gezin), Ierseke 2. Diphthe- rie: Stoppeldijk 2, (in één gezin.) APOTHEKEN, Te beginnen met den nacht van Zater dag op Zondag is des nachts, alsmede) Zondag den geheelen dag te Middel burg geopend de apotheek van me vrouw C. H. Dekker-Koers fa- Wed. A. A. Nonhebei en Zonen, Lange Delft. V Hooger beroepen. P. C. v. d- S., 40 jaar, chauffeur, wo nende te Goes, heeft hooger beroep aan- geteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter, waarbij hij wegens over treding van de Wet op de openbare ver voermiddelen is veroordeeld tot f 100 boete ol 50 dagen hechtenis P. S., 34 jaar, bode, wonende te Big- gekerke, heeft cassatie aangeteekend te gen het vonnis van de Arrondissements- Rechtbank van 5 October j.l. waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 25 of 25 dagen hechtenis. Kantongerecht Oostburg. Veroordeeld wegens: wonen in een woonwagen, zonder dat daarin de vergunning opgehangen is: P- B, te Voorburg f 10 s. 10 d.h.; visschen zonder vergunning: G. de H, te Groede f 1 s. 1 d.h.; een wapen bij zich hebben: M. J. A. H., Ledeberg (B.) f 5 b. s. 5 d.h. met verbeurdverklaring zonder verguning ingevolge de Hin derwet een daarbij bedoelde inrich ting in werking hebben: L. B. V. te Hoofdplaat f 15 b. s. 10 d.h.; zonder plaatsbewijs met de Provincia le boot reizen: W. J. M.- ten B., zon der bekende woonplaats f 5 b. s. 5 d.h.; krengen (doode ratten) op den open baren weg werpen: M. P. v. H. te Cad- zand f 5 b. s. 5 d.h.; als verlofhouder sterken drank in voorraad hebben: H. G. M. te Aarden burg f 25 b. s. 10 d.h.; met voertuig een te breede lading vervoeren: J. H. V. te Oostburg f 5 b. s. 5 d.h.; als houder van een inrichting tot be reiding van boter, het productieboek niet bijhouden: D. S'. te IJzendijke f 30 b. s. 15 d.h.; reuzel zonder merk vervoeren: P. G. P. te Biervliet f 8 b. s. 3 d.h. met verbeurdverklaring margarine zonder merk vervoeren: P. M. O. te IJzendijke f 15 b. s. 10 d.h. met verbeurdverklaring; openbare dronkenschap: J. W. te Westcapelle (B.) f 15 b. s. 15 d.h.; S. A. v. R. te Lapscheure (B.) f 15 b. s. 15 d.h.; C. D. v. d. V. te Bresekens f 15 b. s. 10 d.h.; idem bij negende herhaling: H. G. D. te Deventer drie weken prin- cipieele hechtenis en plaatsing in een rijkswerkinrichting -voor een jaar; straatschenderij: J. O., te Breskens f 5 b. s. 1 week tuchtschool; J. de H., J. M. R„ J. S., A. de K„ W. E. en P. E. C., allen te Oostburg ieder een maand tuchtschool, voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar voor J. S. en A. de K., en van één jaar voor elk der overigen; J. C. E. te Oostburg, be risping; I. S. te Schoondijke f 1 s. 1 d.h.; H. S. te Breskens f 10 b. s. 10 d. h.; loopen op andermans weiland gedu rende de maanden Mei tot en met Oc tober: F. G. de G. te Oostburg f 5 b. s. 5 d.h.; A. J. S. te Oostburg f 5 b. s. 5 d.h.; vee laten loopen op andermans be zaaiden grond: A. v. d., B. te Zuidzande: berisping; aan het bevoegd gezag een valschen naam opgeven: P J. L. te Breskens f 25 b. s. 10 d.h.; met motorrijtuig rijden zonder rijbe wijs: D. C. te Vlissingen f 5 s. een week tuchtschool; C. M. te Gent f 1 s. 1 d.h.; niet stoppen met motorrijtuig op vor dering der bevoegde ambtenaren: P. A. de M. te Breskens f 25 s- 10 d.h.; idem met rijwiel: L. A. v. R. te Lap- schuere (B) f 25 s- 25 d.h.; P. B. te Biervliet f 15 s. 15 d.h.; onder invloed van drank met rijwiel rijden: M. H. C. te Middelburg (B.) f 20 s. 20 d.h.; J. W, te Westcapelle (B) f 15 s. 15 d.h.; rijden met motorrijtuig zonder helder verlicht achternummer: M. G. v. H. te Maldighem f 3 s. 3 d-h.; J. D. te Wacken (B) f 5 s. 5 d.h.; idem, tevens zonder rood achterlicht: G. C. G. te Eede f 3 s. 3 d.h.; 'niet op eerste vordering zijn rijbewijs vertoonen: C. C, te Schoondijke f 10 s- 10 d.h.; L- M. de L. te Schoondijke f 15 s, 10 d.h-; wielrijden op gevaarlijke wijze: T. S. te Schoondijke: f 5 s. 5 d.h.; D. H, te Schoondijke f 6 s. 6 d.h.; rijden met motorrijtuig zonder licht: A. v. D, te Cadzand f 5 s. 5 d.h; met motorrijtuig geen signaal geven: H. J. N. te Oostburg f 5 s. 5 d.h.; met motorrijtuig links houden in een bocht: W. v. d. W. te Groede f 5 s. 5 d.h; met motorrijtuig een ander motorrij tuig voorbijgaan, zonder dat daartoe, in verband met uit de tegenovergestelde richting naderend verkeer, voldoende gelegenheid bestaat: M. G. v. d. K. {te Delft f 10 s. 10 d.h.; rijden met ingeschreven motorrijtuig met te hooge wieldruk: A, S- de S. te Sluis f 5 s. 5 d.h.; idem met te breede lading: O, L. de T- te Eede f 0,50 s. 1 d.h.; C. de G. te IJzendijke f 10 s. 10 d.h.; idem met te hooge lading: R. C, te Eede f 10 s. 10 d.h.; A. G. V. te Groede f 10 s. 10 d.h.; dezelfde nogmaals f 10 s. 10 h.h.; rijden met niet ingeschreven motor rijtuig: A. P- v. d. B. te Waerschool (B) f 5 s. 5 d.h.; dezelfde nogmaals f 10 s. 10 d.h.; O. L. de T. te Eede f 10 s. 10 d.h; dezelfde nogmaals f 10 s. 10 d.h.; doen rijden met motorrijtuig met te hooge wieldruk: B, G- C, te Oostburg f 5 s. 5 d.h.; rijden met motorrijtuig zonder spiegel: G. F. te Breskens f 3 s- 3 d.h.; L. B. C, te Sleydinge (B) f 3 s. 3 d.h.; rijden met motorrijtuig zonder twee krachtige remmen: J. de C. te Wachen (B) f 5 s, 5 d.h.; A. G. R. te Clemskerke (B) f 5 s. 5 d-h.; C. de H. te Waterland kerkje f 5 s. 5 d.h,; P. A. R. te Philippine f 10 s. 10 d h.; P. J. W. te Oostburg f 10 s. 10 d.h.; met vrijwiel rijden zonder rem: A. A. de V. te Eecloo f 5 b. s. 5 d.h.: U. de D. te Boesinghe (B.) f 5 b. s. 5 d.h.; A. V. C. H. te Knocke f 5 b. s. 5 d.h.; met rijwiel rijden zonder bel: H. L. P. W. te Oostburg f 3 b. s. 3 d.h.; L C. te Knocke f 3 b. s. 3 d.h.; J. J. L. te Gent f 3 b. s. 3 d.h.; G. de S. te Zee brugge f 3 b. s. 3 d.h.; met rijwiel de linkerzijde van den weg houden: J. A. A. B. te Eecloo (B.) f 2 b. s. 1 week tuchtschool; R. M. A. B. te Eecloo (B.) f 3 b. s. 1 week tucht school; L. N. te Brugge f 3 b, s. 3 d.h.; H. A. G. de C. te Antwerpen f 2 b, s 2 d.h.; P. R. B. te Maldeghem fB.) _i 3 b. s. 3 d.h.; P. A. L., huisvr. H. A. J. de L. te Antwerpen f 2 b. s. 2 d.h.; L. L. de V. te Eecloo (B.) f 3 b. s. 3 d.h., N. A. J. de L. te Maldeghem (B.) f 3 b. s. 3 d.h.; M. v. H. te Maldeghem (B.) f 3 b. s. 3 d.h.; M. v. H. te Maldeghem f 3 b. s. 3 d.h.; A. C. V. te Biervliet f 3 b. s. 3 d.h.; Ea. Ga. S. te Aardenburg f 0,50 b. s. 1 d.h.; B. D. te Axel f 1 b. s. 1 d.h.; met motorrijtuig links houden: C. H. te Ardo.ye (B.) f 3 b. s. 3 d.h.;; rijden met rijwiel met een lantaarn waarvan de zijglazen een gekleurd licht uitstralen: G. E. v.. d. B. te Eecloo (B.) f 1 b. s. 1 d.h.; rijden met rijwiel zonder reflector: Ge. Sa. v. C. te Maldeghem (B.) f 2 b, 2 d.h.; I. S., te Middelburg (B.) f 2 b. s. 2 d.h.; A. V. te Knocke f 2 b. s. 2 d.h.; F; B. te Bie.rvliet f 2 b. s. 2 d.h.; met rijwiel rijden zonder licht: V. E. de C. te Sluis f 5 b. s, 5 d.h.; L. de V. te Eede f 5 b. s. 5 d.h.; A. M. te Eede f 5 b. s. 5 d.h.; F. de B, te Groede f 5 b. s. 5 d.h.; P. B. te Biervliet f 5 b. s. 5 d.h.; E. K. te Zuidzande f 3 b. s. een week tuchtschool; I. de H. te Cadzand; W. de G. te Biervliet, J. v. d. L„ aldaar; J. J. S. te Groede; G. K. te Cadzand; A. P. v. d. G., aldaar; A. G. de B., aldaar; D. E., aldaar; P. v. C. aldaar; M. v. D. aldaar, J. H. v. P., A. K„ D. L„ A. S. de H„ G. D. allen te Zuidzande; K. H., P. N., beiden te Aardenburg; J. V„ J. F. de P., D. S., allen te Oostburg; C. B.; H. M. v. d. V. beiden te Biervliet; G. P. S. te Groede; Th. de G. te ^Vatervliet (B.)E. V'. V. te Eecloo (B.) allen f 10 b. s. 10 d.h.; A. H. te St. Marguerite (B.) f 5 b. s. 5 d.h. GRATISI KOST EN INWONING VOOR EEN WEEK. Verleden week Maandag stapte een juffrouw een ver lofzaak aan de Borgerstraat te A m- sterdam binnen en bestelde een con sumptie. Terwijl zij zich gemakkelijk neerzette, monsterde zij het inwendige van het café ert knikte goedkeurend tegen de verlofhoudster. Deze, nieuws gierig geworden, vroeg, wat haar be zoekster eigenlijk wilde. De klant ver telde, dat zij wel zin had, om de zaak over te nemen voor een goed bedrag. Daar had de verlofhoudster wel ooren naar, doch haar klant verzocht, eerst de zaak eens enkele dagen te mogen bekijken. Zij wilde zich overtuigen, dat het café rendeerde en dus sloeg de caféhoudster de bezoekster voor, eeni- ge dagen bii haar te komen logeeren. Aldus geschiedde. Zelfs maakte het tweetal verschillende autotochtjes door de stad, waarvan de onkosten gaarne door de gastvrouw werden betaald. Deze uitstapjes beliepen een bedrag van f 25. Eindelijk wilde de verlofhoudster vra gen, of haar logé de zaak wilde over nemen, zij had nu lang genoeg kunnen zien, hoe de zaak liep. Van dit vragen is niets gekomen want de gast bleek in geen velden of wegen meer te vinden te zijn. De caféhoudster wachtte nog eeni- ge dagen, doch toen zij niets meer hoorde, had zij zekerheid, dat zij op een brutale manier was opgelicht. Zij heeft aangifte gedaan bij de politie. i 1 MEISJE DOOR EEN AUTO DOOD- j GEDRUKT. Door nog onbekende oorzaak is Donderdagmiddag op den Amstelveenschewfeg te Amsterdam een auto tegen een huis gereden, juist toen een 7-jarig meisje deze plaats pas seerde. Het kind geraakte bekneld en liep zullie ernstige verwondingen op, dat de dood spoedig intrad. NA DEN NOODLOTTIGEN BRAND TE HILVERSUM. De toestand van de kinderen, die tengevolge van dén brand te H i 1 v e r s u m in de ziekenhui zen worden verpleegd, is vooruitgaande, Er zijn nog wel ernstige zieken, doch geen patiëntje baart mqer bijzondere zorg. Ook de toestand van pater Buys is bevredigend. Woensdag kon het meisje D, C. M. Overgoor het ziekenhuis verlaten. Zij is het eerste patiëntje, dat uit de R. K. ziekenverpleging werd ontslagen! Het kind moet een der handen nog in het verband dragen, doch is overigens ge heel genezen. NOODLANDING. Donderdagmid dag heeft het militaire vliegtuig no. 122 wegens het breken van de schroef op een weiland aan de Oudelaan te C a- pelle aan den IJssel een nood landing uitgevoerd. Een gedeelte van de schroef is op grooien afstand in den Prins Alexander- polder teruggevonden. In groote kringen heeft de bestuurder een vlotte nood landing kunnen uitvoeren. Het toestel is onbeschadigd gebleven. EEN STRENGE WINTER VOOR SPELD. Weer-voorspelling voor 'n termijn van weken of maanden is nog altijd een hachelijke en ondankbare bezigheid, ook al hoort men soms van in dit opzicht onfeilbare profeten en al komt zoo nu en dan een voorspel ling, die in de krant gestaan heeft, vrij nauwkeurig uit. Volgens berichten uit Noorwegen moeten meteorlogen uitge maakt hebben, dat men groote kans heeft op een strengen winter dit jaar, en dat we misschien zelfs weer een winter krijgen als in 1928-'29. Zij worden in hun voorspelling ge steund door boeren en visschers, die door hun leven in weer en wind de on feilbare voorteekenen hebben leeren kennen. Zij tellen aan de donkere stre pen op de rugvinnen der baarzen het aantal maanden af, dat de velden door sneeuw gedekt zullen zijn, zij zien aan de kleur van de lijsterbessen of we lang of kort harde vorst zullen hebben en zij hebben uitgemaakt dat. ditmaal alles op een langen winter wijst. (N. R. C.) ui.'-aauj.'i..jj *."J.-' -JJJ Na 20 jaar. Na een zwerftocht van twintig jaren heeft een deserteur zich bij de politie aangemeld. In September 1915 was hij, gedemora liseerd na een vinnig gevecht, met een ander soldaat van het front weggeloo- pen- Den naam van den lotgenoot zegt hij niet gekend te hebben. Hij nam de voorzorg, van een gesneuvelden Belg het militaire boekje te ontvreemden, dank zij hetwelk hij erin geslaagd is, zich niet gevangen te laten nemen, want men waande hem dood. Hij leefde een tijd lang in het verbor gene te Troyes en naderhand vijf maan den te Parijs. Na maanden lang te Havre getoefd te hebben kwam hif weer na.ir Parijs, waar hij san boord van het Bel gische schip Butterfly monsterde. Toen zijn verbintenis ten einde was, kwam hij terug, altijd nog van Belgische na tionaliteit. In 1929 werd het heimwee Angoulême, waar hij in 1882 geboren was, terug te zien hem te machtig. Zijn moeder woont er nog, maar overtuigd van zijn dood, weigerde ze hem te herkennen. Zij is om hem in de rouw, beurt pensioen wegens zijn vermeende sterven en heeft twee militaire onderscheidingen. „Gebouwd onder Adolf Hitler". Op alle officieele nieuwe gebouwen zal in het vervolg een bordje prijken „gebouwd onder Adolf Hitler". Deze verordening, die op instigatie van den minister van justitie, dr. Frank, is uitgevaardigd, is het eerst toegepast door den gemeenteraad van Rossen- heim in Neder-Beieren. Het historische bordje zal ook aange bracht worden op reeds bestaande ge bouwen, die na 30 Januari 1933, den dag waarop Hitier rijkskanselier is gewor den, gebouwd zijn. Luipaarden-terreur. In den staat Garhwal (Br. Indië) oefenen twee lui paarden een ware terreur onder de be volking uit. Nabij Karnprayag zijn zes menschen door een der beesten gedood, terwijl t tweede exemplaar nabij Landsdowne zes kinderen en een vrouw heeft gedood. Verscheidene andere kinderen werden gewond. De pogingen, om de roofdieren te van gen, zijn tot dusver zonder resultaat ge bleven. Weer een ontvoering. Te Louis ville in den- staat Kentuckie, is een brutale ontvoering geschied. Een me vrouw Berry Stoll, de echtgenoote van den vice-president van de Stoll Refining Picture werd uit haar eigen huis ge haald en is ontvoerd in haar eigen auto. -Toen de heer Stoll thuis kwam vond hij daar zijn dochtertje in tra nen. Zij vertelde, dat een man het huis was binnengedrongen, haar moeder had geslagen en toen meegenomen. Een nader onderzoek in de woning bracht aan het licht, dat een dienst meisje door den bandiet was vastge bonden. De ontvoerder had haar ge dwongen, te helpen bii het vastbinden van haar meesteres. In de woning werd een briefje ge vonden waarin losgeld werd geëischt voor de ontvoerde dame. Mevr. Stoll behoort tot de eerste kringen in Louisville. DE GRAANOPBRENGST DE HELFT VAN DE NORMALE. Gebrek aan veevoeder te vreezen. Het maandoverzicht voor de oogst- verwachting voor 33 der voornaamste landbouwproducten in de Ver. Staten, gepubliceerd door het departement van landbouw, schat de totale graanoogst, die voor 1934 kan worden verwacht, op 1.416.|772.000 bushel, of iets meer dan de helft van de gemiddelde oog sten. Dit is een gevolg van de nood lottige droogte van dezen zomer. De graanvoorraad zal voldoende zijn voor de menschelijke consumptie, doch men vreest dat gedurende den komenden winter gebrek aan veevoeder zal ko men. Dit is de kleinste graanoogst se dert 1882. Op z'n Chineesch. De polit'e te Nantsjang had een decreet uitgevaar digd, waarbij het dragen van korte mou wen voor vrouwen verboden was. Toen vele vrouwen zich hieraan niet stoor den, is de politie erop uitgetrokken met een pot verf en heeft de bloote armen van sommige meisjes en vrouwen hier mee bestreken, met het gevolg dat lange mouwen thans de algemeene dracht is in deze stad. C i ty-t heater Noordstraat. Vanal Vrijdag 12 Oct. tot en met Don derdag 18 October 7,30 uur. Zon dag matinée 3 uur. „Ladykiller" en „de Koning der Zigeuners". „Electro" (Markt). Vanaf Vrijdag iederen avond 8 uur. Zondag, matinée om 3 uur. „Een Nacht in Caïro" en „Een schuldige vrouw". A 1 h a m b r a-t h e a t e r. Van Vrij dag 12 tot en met Donderdag 18 October: „Uit het dagboek van een Vrouwenarts en „Er was eens 'n Prins", Luxor-t heater. Van Vrijdag 12 tot en met Donderdag 18 October: „Comedianten" en „De Wervelwind." WERKLOOZEN VAN ELDERS NAAR GOES. Hel aantal werkloozen te Goes is toch reeds meer dan voldoende; daar zal ieder wel van overtuigd zijn! Een ieder zou dan ook gaarne meewerken om dit aantal te verkleinen. Doch ook alle huisbazen? M.i, niet. Want waarom verhuren die menschen hun huis aan werkloozen van elders? De laatste weken zijn mij een viertal van deze gevallen bekend- De huisbazen (of verhuurders) doen er zichzelf toch ook geen voordeel mee? integendeel! Bovendien zijn zij de schuld dat Goes steeds meer werkloozen te v'erzorgen krijgt, die elders feitelijk thuis behoo- ren. Alle inwoners kunnen voor die aar- digheidf?) van enkele huisbazen doch gelukkig ook zijzelf betalen. Laten ze eerst informeeren voor ze verhuren; ze bezorgen daarmee hun zelf en de gemeente voordeel. Hoogachtend, X. Zaterdag 13 October. Opvoering van een Revue ter viering van 't 40 j. bestaan van den Alg. Ned. Bond van Arbeiders (sters) in 't Bakkers-, Chocolade en Suikerbe- werkingsbedrijf. Schouwburg- Zondag 14Z o n d a g 22 October. Schilderijen tentoonstelling Peter van der Brake. Ver. voor de Kunst. Kunstmuseum. Dinsdag, 16 Oct. Alg. Vergadering Groene Kruis Vereenig'ng. St. Joris 8 uur- Don derdag 18 October. Lezing met lichtb. door zendeling P. M. Le- gêne. Doopsgezinde Kerk. 8,15 uur- V r ij d a g 19 October Kunstavond Com missie ontspanning Werkloozen, Concert- en Gehoorzaal. Vrijdag 19 Oct. Lez ng Ned- Prote stanten Bond. Spr. ds. A. Trouw, Den Haag. Donderdag, 25 Oct. Vergadering Vereeniging der T.B.C, afd. Mid delburg, spr. dr- Thomassen. De Vergenoeging 8.15 uur. Dinsdag 23 October. Optreden van het Kurhaus Cabaret. Dir. Louis Davids, Schouwburg. Woensdag 24 October. Feestavond ter herdenking 40-jarig bestaan der S. D. A. P. Schouwburg. Dinsdag 30 Oct. Concert Henriette van der Kamp, Boris Pelsky en Mevr. M. van der MerschBlauw. V r ij d a g 2 November Concertvereeni- ging Lener strijkkwartet Con certzaal. Woensdag 7 Nov. Samenkomst Vrijw. Landstormkorps. Lucht wachtdienst. Militair Hospitaal 8 uur. Woensdag 7 Nov. Generale repetitie Vereen, voor Instrumentale Mu ziek Concertzaal. Donderdag 8 Nov. Ie Concert Ver. voor Instrumentale Muziek Concertzaal. Maandag 12 Nov, Lezing Natuurkun dig Gezelschap spr, dr. J. A. van Steyn, Utrecht. Donderdag 15 Nov- Cabaret Jan van Riemsdijk, Schouwburg. Vrijdag 16 Nov. Voordrachtavond Ned. Protestanten Bond door den heer Kommer Kleijn, Amsterdam. V r ij d a g 23 Nov. Lezing Geschied, en Letterkundige Vereen. Spreek ster: mevr. Boldingh Goemans. St. Jor:s. Vrijdag 23 Nov. Ie Abonnements- Voorstelling. Centraal Tooneel. „Mannen in 't Wit". Schouwburg 8,15 uur- Dinsdag 27 Nov. Opening 2e zitting der Prov. Staten 114 uur. Maandag 15 Oct- Vergadering Hoofd bestuur Z.L.M. Prins van Oranie. Woensdag 14 Nov. 2e Abonnements voorstelling van den „Kunst kring" Schuttershof 8.15 uur. 1935. Donderdag 3 Jan. Uitvoering Goe- sche padvinders. Schuttershof 8 uur 1935,

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7