KERKNIEUWS. ONDERWIJS. RECHTSZAKEN. LANDBOUW. RUITENLAND. INGEZONDEN STUKKEN. Meer dan men denkt GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. DU1TSCHLAND. ENGELAND. RUSLAND. MANTSJ0EKW0. SCHETSEN VAN DE HOEVE. Maandagavond deed ds. A. H. Ous- soren, overgekomen van Ambt-Vo'len- hove, zijn intrede bij de Geref. Kerk te Middelburg. De predikant had tot tekst 1 Corinthe 3: 9, „Want wij zijn Gods medearbeiders, Gods akkerwerk, Gods gebouw zijn gij". Na de predikatie, sprak ds. Oussoren achtereenvolgens tot zijn vader, die hem Zondag bevestigd had, tot zijn collega ds. D. Bremmer den Kerkeraad, afgevaar digden der Kerken in de classis, de jeugd der gemeente en zijn a.s. Catechi santen. Ook dankte hij voor de belang stelling van het gemeentebestuur, dat vertegenwoordigd was door den burge meester en den secretaris. Namens kerkeraad en gemeente sprak ds. D. Bremmer woorden van welkom en liet den nieuwen herder toezingen Ps- 119- 9, gewijzigd, Ten slotte sprak namens de classis ds. H. Scholing van Arnemuiden. Den groote schare was zoowel Zondag als Maandag bij bevestiging en intrede in de Noorderkerk aanwezig. Geref. Kerk, Ds. H. A. Wiersinga te Vlissingen is beroepen te Leiden (vac. A. de Bondt). Cand. F, H. Oostenburg te Genemui den heeft bedankt voor het beroep naar Arnemuiden en aangenomen naar Gouderak (toez.) Overtreding gemeenteverordening Ovezand: J. A. H., 25 jaar. koopman, Heinkenszand f 2 of 1 dag hechtenis. Overtreding Motor- en Rijwielwet: G, M. v. d- R., 21 jaar, zonder beroep, Gin- neken, f 25 of 5 dagen hechtenis plus in trekking rijbewijs voor 4 maanden. Overtreding wet op de geneeskunst: J. D., 38 j., koopman, Rotterdam 7 maal f 100 boete of 7 maal 25 dagen hechte nis. Z. V. B. Wedstrijduitslagen van Zaterdag 6 October. Afd. Walcheren. L.V.V.—Veere 2 5—0. SerooskerkeOostkepelle 30. Wedstrijduitslagen van Zondag 7 October. Ie Klasse A. Middelburg 3Vlissingen 3 43. De Zeeuwen 2Eiland Boys 13, VeereGoes 2 16. Ie Klasse B. Axel 2Terneuzen 3 50. HontenisseO.N.W. 23. Corn. BoysB.K.V.V. 14, le Klasse C. Breskens 2F. C. Sluis 42. OostburgBiervliet 72. SasputGroede 41. SchoondijkeHoofdplaat 2 4. le Klasse D. Zierikzee 2Zierikzee 3 81. BurghRenesse 42. Overgangsklasse. E.M.M.Zeelandia 3 112. Middelburg 4—R.C.S'. 2 3—5. DomburgScheldestroom 12. 2e Klasse A. Vlissingen 4Middelburg 5 24. R.C.S. 3de Zeeuwen 4 92. E.M.M. 2de Noormannen 12. 2e Klasse B, Goesche Boys 2Goes 3 07, KruiningenZeeuwsche Boys 2 41. 's-H. Arendsk.Heinkenszand 21. KatendijkeHansw. Boys 15'. EllewoutsdijkHansweert 2 02. 2e Klasse C. WestdorpeZuiddorpe 13. Tern. BoysCorn. Boys 2 70. 2e Klasse D. Groede 2Breskens 3 43. TurkijeOostburg 2 02. S.C.D.Nieuwvliet 54. 3e Klasse Ai. De Noormannen 2Scheldestroom 2 3—4. De Zeeuwen 5Domburg 2 21. Formulieren in het vervolg 's Zon dagsavonds verzenden s.v.p.! Dit geldt zoowel voor vereenigingssecretarissen als scheidsrechters! Koning „Prins van Oranje." De Goesche Kolfsocieteit „Prins van Oranje" hield op haar kolfbaan in de Prins van Oranje" haar jaarlijkschen wedstrijd om het koningschap. Koning werd de heer P. A,. E. Schrijver met 104 pnt. De heer J. A. A. K. Spruyt werd prins met 99 pnt. Deelen we hier tevens mede, dat in gevolge het bedanken als bestuurslid van den heer H. Bliek een bestuurswij ziging plaats vond; dit is thans als volgt samengesteld: H. J. Molhoek, voorzit ter; P. A. E. Schrijver, secretaris; J. A. A. K. Spruyt, penningmeester. Athletiekrecord verbeterd. Bij de te Rotterdam gehouden athle- tiekwedstrijden heeft de athleet W. Bakker van A. V. A. C. een nieuw Ne- derlandsch record op de 20 km hard- loopen gevestgd. Hij bracht het record van 1 uur 12 min. 18 sec. op 1 uur 11 min. 35.5 sec. Arrond. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 8 October werden de volgende vonnissen uitgesproken. Overtreding Motor- en Rijwielwet: W. F., 54 j., koopman, Middelburg, bevesti ging vonnis van den Kantonrechter f 50 of 25 hecht, plus intrekking rijbewijs voor 1 jaar; F. G., 41 j., koopman, Se rooskerke f 25 of 10 dagen hecht, plus f 30 schadevergoeding. Met ingang van 1 Januari a.s. is benoemd tot concierge aan de Rijks H. B. S. te Schiedam, de heer C. Leunis te Middelburg. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer bij het o.I. onderwijs te Aarden- b u r g,de heer M, Hoste, wachtgelder te Groede. Deze vervanging geschiedt, daar de onderwijzer de Marée, wegens een ongeval hem bij het voetballen overkomen, gedurende eenigen tijd rust moet houden. Onder de bijzondere kweekscholen die tot en met 1935 zijn aangewezen 'n akte van bekwaamheid als onderwijzer uit te reiken, komt o.a. voor de Chr. Kweekschool aan de Heerengracht M 29 te Middelburg, Fokvee naar Zuid-Afrika. De heer S. E. Wesbonk, te Winsum (Fr.) heeft dezer dagen een drie maan den oud kalf van de beroemde produc tiekoe Boukje VI verkocht naar Zuid- Afrika voor de kapitale som van 9Ö0, Duitschland. Weer een „zelfmoord". De „Erfur- ter Allgemeine Zeitung" meldt, dat de vrouw van den vroegeren socialistischen burgemeester van Langewiesen in Thü- ringen, Worth, zelfmoord zou hebben gepleegd. Toen de nazi's burgemeester Worth anderhalf jaar geleden wilden ar resteeren, en deze tijdig naar het bui tenland bleek te zijn uitgeweken, wer den mevrouw Worth en haar dochter in verzekerde bewaring genomen. Op 1 October j.l. werd mevrouw Worth van haar dochter gescheiden en naar de ge vangenis te Grafentonna overgebracht, waar zij zich volgens de officieele rap porten op 2 October j.l. zou hebben op gehangen in haar cel. Dalende werkloosheid. Het aan tal ingeschreven werkloozen in Engeland bedroeg 24 September 2,081,987, wat 54,591 minder was dan op 20 Augustus en 254,740 minder dan een jaar geleden. Een communistische streek. De Du'tsche gezant vertoeft niet te Londen en daardoor waait er geen Duitsche vlag op het gezantschap. Gistermiddag zijn communisten, vermoedelijk uit een na burig huis op het dak geklommen en hebben aan den vlaggestok een witte vlag geheschen, waarop met roode let ters te lezen stond: „Laat Thaelmann vrij". Een ambtenaar van het gezant schap merkte al spoedig de vlag op en haalde haar in. De politie is van de ge beurtenis in kennis gesteld en heeft uit gebreide maatregelen getroffen om den dader op te sporen. „Sabotage." Naar uit Moskou wordt gemeld, hebben de Sovjet-Rus sische autoriteiten in overleg met de instanties der communstische partij het agentschap der partij-organisatie in het Alma Ata-gebied opgedragen aan 'den chef dezer organsatie, zoomede den se cretaris der organisatie te arresteeren De chef der organisatie wordt er n.l van beschuldigd bevel te hebben ge geven geen tarwe af te leveren aan den staat, omdat de bevolking zelf het graan zou noodig hebben. Bovendien zijn eenige personen gearresteerd, die er niet voor gezorgd zouden hebben dat de oogst tijdig werd binnengehaald. In het geheel zijn 23 ambtenaren gear resteerd. Verder wordt gemeld, dat dertig col lectieve landbouwbedrijven en tal van staatsgcederen hebbel geweigerd, ge hoor te geven aan den oproep van den staat om tarwe te leveren Zij hebben zich dus evenmin gehouden aan den gestelden termijn waarbinnen de tarwe moest worden geleverd. In Novo Sibirsk is een commissie be noemd, welke tot taak heeft tegen de collectieve bedrijven op te treden- Tal van partijfunctionarissen en leiders van collectieve bedrijven zijn van hun func ties ontheven en in arrest gesteld. Bandietenoverval. 11 personen ver moord. Volgens een te Tsjangtsjoen uit Tsjitsjikar ontvangen bericht, heeft een zwaar gewapende Chineesche ben de een Japanschen autobus, waarin eenige kolonisten waren gezeten, over vallen. Na hevigen strijd zijn vijf Ja panners en zes Koreanen gedood. De bandieten hebben bovendien drie luants- joerijsche onderdanen met hun vrouwen en kinderen naar het gebergte ont voerd. HET KINDERBLAD DER MIDDELBURGSCHE COURANT. (N.S.) Mijn schoolgaande kinderen kwamen dezer dagen thuis met de mede deling, dat ze voortaan verschillende woorden anders moesten schrijven dan vroeger. Zo moesten ze mensen schrijven inplaats van menschen, lopen met een enkele o, benen met een enkele e enz. 'k Begreep dat op hun school de gewij zigde spelling was ingevoerd en dat deed me genoegen, omdat hun onderwijzer had begrepen, dat ze 't later tóch zo moesten doen en daarom vind ik het verstandig er zo spoedig mogelijk mede te beginnen. Ook moesten ze in hun leer boeken verschillende wijzigingen aan brengen, 't Is wel jammer, dat tengevolge van de noodzakelijke bezunigingen aari- schaffen van in de nieuwe spelling ge schreven leerboeken, niet gemakkelijk gaat, maar met wat goede wil is zonder grote kosten toch wel een en ander te bereiken, onderstel ik. Wat 'k intussen jammer vind is, dat Uw Kinderblad nog in de oude spelling verschijnt. M'n kinderen vonden er heel wat „fouten" in. Op school lezen zij dat loopen, deelen, visschen enz. „fout" is. 'k Merkte hun op, dat de „grote mensen" die oude spelling gemakkelijker vinden en daarom hun kranten nog in die spel ling wensen gedrukt te zien, en dat dus 't Kinderblad ook nog in die spelling stond. „Maar het Kinderblad is toch voor ons en niet voor de grote mensen. Dat is toch ons blad!" Ja, mijnheer de Re- De vrachtauto. De één stelt vast: „de tijden veran deren, en wij met hen.1"' De ander be weert: „niet de tijden veranderen; al léén de menschen." We zullen beide be weringen onbestreden laten, alléén t feit vermelden: „de vervoermiddelen veranderen, in den loop der tijden, en daardoor de omstandigheden, waaron der de menschen leven en werken." Het is niet langer dan tien jaren ge leden, dat wij ons verbaasden: „is 't niet het toppunt? Nu gaan de varkens er per auto vandoor." Nü is dit vanzelf sprekend. Toen moest er extra vroeg worden opgestaan, wanneer er beesten zouden worden geleverd. Op den urenlangen tocht verlo ren de dieren een ongelooflijk aantal kilo's in gewicht, en de weer thuisko mende begeleiders zeiden vaak: „noe m' un toer 'ehad, jongen; wat me toch dol 'ehad; vrêed!" Thans rijdt er een groote veewagen het erf op, of de wei in; de vette vaar zen stijgen in, en zijn een half uur latei- op de plaats van bestemming. Het paard, dat wegens een mankement aan zijn been, moet worden opgeruimd, be geeft zich per auto naar den slachter. En nu, tijdens den laatsten oogst is de onmisbaarheid van de vrachtauto pas goed bewezen. Ik hoorde van een «>e- val, waarbij in drie voer, de tarwe van een gemet land gehaald werd. Maar de grootste verandering is wel die, welke het vervoer van het fruit betreft. Héél vroeger, toen een boerengezin nog uit een groot aantal personen bestond, veel kinderen, en inwonende knechts en meiden, waren er heel wat hoe ven, waar de opbrengst van den boom gaard, juist toereikend was voor de behoeften van het eigen gezin, en er dus geen appel of peer werd verkocht. Anderen leverden aan de dorpsgenoo- ten enkele mudden, en wie er veel te verkoopen had, bracht deze op den wagen, in zakken, waartusschen bun dels stroo tegen het schokken, naar den schipper of naar de stad. En nu! De voor hiet (veelal kleine) gezin be- noodigde hoeveelheid wordt op den zol der gebracht, en in het kasboek wordt ingevuld: „geleverd aan de huishouding f zooveel.'" De rest wordt niet per mud, maar per kilo verkocht. Grootendeels niet aan buren of kennissen, maar geveild aan totaal onbekenden. En het zijn niet de eigen bruinen en de stootende wa gen, waarmee ze worden vervoerd, doch alweder is 't de vrachtauto. Meer malen per week manoeuvreert die bij den achtersten dam. Vooruit, remmen, achteruit, weer vooruit, nog een eindje terug, tot hij eindelijk „z'n draai kan kriehe." Want de dammen, die gemaakt zijn voor menwagens, driewielskar en rolsleeper, zijn te smal voor de lange vee- en vrachtauto's. Dan moppert de chauffeur wel eens: „je mö sehhe te- hen den Baes da ten dien dam toch is brêe-er mö make; die is hlad uut den tied," Ja, daar zal niet aan te ontko men zijn. Wat „uut den tied" is, moet verdwijnen; plaats maken voor wat aan de eischen des tijds voldoet. de Vrouwe van d'Oeve, dacteur, daar zat 'k even mee. Hun op merking leek me volkomen logisch. En nu kom 'k U vragen: Zoudt U dan tenminste Uw Kinderblad niet in de spelling willen laten schrijven, die onze kinderen op school leren? 't Is. jammer, dat de „grote mensen" alleen uit gemakzucht of conservatisme geen afstand willen doen van een spel ling, die ze zelf zonder woordenboek niet foutloos kunnen schrijven, en niet bedenken, dat ze 't voor hun opgroeien de en nog schoolgaande kinderen onno dig moeilijker maken. Met dank voor de plaatsing, Een ouder, [Akkoord, gebeurt voigende week! Red.]. zijn slecht gereinigde darmen de bron van alle mogelijke ziekten, ISTIZIN werkt zacht, snel en onschade-, lijk. 'n Bayer- product! ONTSNAPT UIT OBSERVATIEHUIS De recherche te Groningen heeft, naar de „Crt." meldt, Zondag aangehou den den 17-jarigen W, M., die zich in het Observatiehuis voor jongens te Am sterdam bevond, doch daaruit ont snapt was en sinds verleden week Maan dag werd gezocht. Hij schijnt verleden Dinsdag te Groningen, waar zijn ouders wonen, te zijn aangekomen. Hij is ech ter niet naar huis gegaan, doch heeft al dien tijd ergens onder een dekzeil ge bivakkeerd. De jongen wist zich echter te voor zien van inbrekerswerktuigen en heeft Zondagochtend vroeg een inbraak in een onbewoonde schoenmakerswerk plaats aan den Oostsingel gepleegd. Hij vond daar' echter niet veel van zijn ga ding, alleen 'n overjas, die nog in zijn bezit was, toen hij werd aangehouden. Hij wordt ook verdacht van diefstal van rijwielmerken. Alvorens de politie hem naar Amsterdam terugstuurt, zal de jon gen zich nog eerst hebben te verant woorden tegenover den officier van ju stitie te Groningen. EEN GEVEL TOERIST GESNAPT. - Een inbreker met de allures van een acrobaat is Zaterdagnacht in handen ge vallen van de politie van het bureau Sin gel te Amsterdam. De man had voor zijn nachtelijke es capade een zaak in sport- en andere ar tikelen in de Kalverstraat uitgekozen- Daar hij inzag, dat hij van de straat af niet naar b'nnen zou kunnen komen zon der kans op ontdekking, begaf hij zich naar de aangrenzende steeg en wist het te bestaan, langs den gevel naar het dak te klimmen, op welken levensgevaar lijken tocht hij zijn steunpunten vond in de gleuven van den muur. Vervolgens verwrong hij op het dak de ijzeren staven van een lichtraam en drong op deze wijze het gebouw binnen. Een en ander schijnt echter niet ge- ruischloos te zijn geschied, want twee m de Kalverstraat patrouilleerende agen ten hoorden eenig rumoer. Begrijpende dat er onraad was, haalde een van hen assistent e aan het bureau Singel. Enkele minuten later was het geheele pand door een detachement politie omringd. De twee agenten begaven zich met behulp van een sleutel, dien zij van den dicht bij den winkel wonenden bedrijfsleider hadden gekregen, naar binnen en begon nen daar hun speurtocht. Alle hoeken en gaten werden door zocht, doch eerst op den zolder vonden zij den inbreker, een nog jongen man, die de wijste partij koos en zich zonder verzet overgaf- Hij was in het bezit van een groot aantal inbrekerswerktuigen. Zeer waarschijnlijk heeft de politie met deze arrestatie een heerschap in handen gekregen, die een goede klant is van de hoofdstedelijke justitie. EEN ONHEIL VOORKOMEN. Het U. D- meldt: Zondagmiddag omstreeks half vier is op den Amsterdamsehen straatweg door oplettendheid van den machinist van den sneltrein 3704 een groot ongeluk voorkomen. Om 14 u 57 vertrekt uit Utrecht een sneltrein naar Amsterdam. Even voor den spoorweg overweg aan de Weesperzijde te Am sterdam zag de machinist, dat de afsluit- boomen niet gesloten waren- Uit alle macht werd er geremd en ongeveer 100 meter voorbij den spooroverweg kwam de trein tot stilstand. In den trein waarin wij gezeten waren ontstond een paniek, doordat alle reizi gers door elkaar rolden, tengevolge van het snelle remmen. Een auto stond bijna tegen den trein aan stil. Van eenige personen vernamen wij, dat de overwegwachter door het gillen van vrouwen opmerkzaam gemaakt werd op het naderen van den trein. Een dame met kinderwagen, d e zich op de rails bevond, kon nog worden teruggetrokken- Een aantal auto's en fietsers werden door eenige personen tegengehouden. Wij vernamen nog, dat de overweg- wachter een reservewachter was en dat hij verklaarde het belsein niet te heb ben gehoord. Al zou dit niet zijn over gegaan, dan nog treft hem schuld, daar hij een ruim uitzicht had op den spoor weg. Het mag een wonder heeten, dat deze onachtzaamheid zoo goed is afge- loopen door het optreden van machinist en voorbijgangers. ACHTER PRIKKELDRAAD. Zoo als bekend, verleent de Rijkswaterstaat aan bewoners van primaire rijkswegen geen vergunning meer voor het hebben van een uitweg op deze wegen (wegens STIZIN - tubes van 30 en 60 tabletten bij apothekers en drogisten Thans ook in verpakkingen van 10 tabletten. (Ingez, Med.) het verkeer), tenzij de aanwonenden zorg dragen voor den aanleg van een pa rallelweg. Dezer dagen heeft de Rijks waterstaat bij iemand in het Gooi woon achtig, belet zijn woning in- en uit te gaan. Een bewoner van den Rijksstraatweg te Wort h-R heden ondervindt de zelfde moeilijkheden, aldus het Hbld. Voor zijn pas gebouwde villa aan den Rijksweg gelegen, kon hij van den Rijks waterstaat wel vergunning krijgen tot het hebben van een uitweg, mits de be woner zorg droeg dat vóór zijn perceel een parallelweg werd aangelegd van 6 m 35 breed, en voorzien van een goot en een wandelpad, Daar de bewoner hiertoe niet bereid is (hij moest de kosten van een en an der zelf dragen heeft de Rijkswater staat langs de bezitting van den bewo ner een draadversperring aangebracht. De bewoner ondervindt hiervan, zooals duidelijk is, veel hinder. Westkapelle. Van 18 October. Overleden: N- Slabber, ongeh. 73 j. d- Breskens. Van 1 tot 6 October. Ondertrouwd: I. J. Ocké 19 j. en S. Faas 17 j. Getrouwd: A. J, Erasmus jm. 20 j. en E. C. du Bois jd. 20 j. Aardenburg. Van 30 Sept---6 Oct. Overleden: Levenloos aangegeven kind van M. J. de Wispe'aereHermans. Goes, 8 Oct, Vei'ingsvereeniging „Zuid-Beveland". Boonen: Dubb. Prin- cesseboonen 511, Perfect 511, Stok- snijboonen uitschot 2, per 100 kg. Diversen: BI. Druiven: Black Alicante 2224, Frankenthaler 22—25, Tomaten 5, Postelein lie soort 2, Spinazie 27, Boerenkool 12, Koolrapen 1,70, Wijn peer 2.50, Uien 1,301,70, Aardappelen 1,604, idem drielingen 1,20, per 100 kg; Meloenen 28, Kropsla 0,501,80, Breedblad Andijvie 1,302,90, Krul id. 4',10, Bloemkool 158, idem He soort 1,505, Roode kool 2,604,20, Gele Savoyekool 1,604,80, Groene idem 1,205,10, per 100 stuks; Prei 69, Kroten 4,705,20, Rammenas 1,30— 2,70, Wortelen 0,701,80, Bloemen 6, per 100 bos; idem 4, per 100 pot; Hazen 1.60, per stuk. Hulst, 8 Oct. Aanvoer ruim: gerst 6 50, haver 6.00, erv. ten 8,25, booner 10.50, maanzaad 15.00. DenHaag, 9 October. Peren: Maag deperen I 69 ct. II 25 ct,, Léghipont extra 1416 ct., I 913 ct., II 48 ct., Herfstperen 35 ct., Oranje Bergamot 25 ct., Nouveau Poiteau I 68 ct., II —5 ct., Palmperen 45 ct., Haverpe- ren 35 ct., Beurré de Merode I 911 ct., II 58 ct., Beurré Alexander Lucas 810 ct. Beurré Clairgeau I 711 ct., II 36 ct., Wijnperen 24 ct., Doyenne de Cornice extra 1520 ct. I 9 15 ct. II 5—8 ct. William Duchesse 6—12 ct, Kokkepeer 2—4 ct. Min. Dr. Lucius 8— 11 ct., Gieser Wildeman 58 ct., Dia mant Bergamot 7 9 ct., IJsbouten I 7 10 ct., II 46 ct., Sies Romijn 710 ct,, Winterjannen 57 ct. Jodenperen 36 ct., Passé Colmar 911 ct. Knolperen 4 6 ct. Conférance 68 ct., Comtesse de Paris 810 ct., St. Remis 69 ct. Appelen: Goudreinette extra 1017 ct. I 69 ct., II 25 ct., Glasappel 7 10 ct., Eysdener Klumkens 36 ct. Ster appelen, extra 1517 ct„ I 1014 ct., 11 6—9 ct., Bellefleur I 7—9 ct., II 4—6 ct., Wijnzuur 79 (I), II 36 ct., Fran- sche Bellefleur, extra 1014 ct., I 69 ct., Rijnzoet 811 ct., Princesse Noble I 9-14 ct., II 3-6 ct., Notarisappelen I 8 14 ct., II 5-7 ct., Citroen Bellefl. 9-11 ct., Lemoenappelen, extra 1417 ct., I 9 13 ct. Juniappelen 6—9 ct., Cox Oranje Pippeling 58 ct., Goupermain 47 ct., Transparant de Croncel, extra 1316 ct., I 912 ct., II 48 ct., Lentsche Roodjes 610 ct., Provincialen 58 ct., Guldelingen 58 ct., Armgraat 811 ct., Groninger Kroon I 69 ct., II 25 ct., Bismarck 36 ct., Tisseling 69 ct. Kaf appelen 47 ct., Witte Kozijnen 4 7 ct., Roodzoet 710 ct. 1 Alle prijzen zijn per kg. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'bur g teagbiad •-.hap VI ik «vartas! loet ÏS jg«l, lei II contr. Wij, prat te schaving in het reeds be Wij zi historisc den, toe werd, tc derlands werd d( moorden we tijdei nog gee geen ele houders, tonwege koepoki: Maar veel ver despalei we Esp dieren i hebben van gek nu, nu i leven op toch ma zien.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6