AKKERTJES NMEZ0NDEN STUKKEN. BUITENLAND. Voor kleine tuinen* AFLOOP AANBESTEDINGEN. MARKTBERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. DE BURGEROORLOG IN SPANJE. BELGIË. FRANKRIJK. DUITSCHLAND ENGELArr OOSTENRIJK HONGARIJE. BRAZILIË VER. STATEN Nu komen de J rheumatische pijnen en dergelijke kwaaltjes, die het gevolg zijn van kou en vochtigheid. Neem daarvoor "AKKERTJES", die snel en zeker Uw rheumatische pij nen, Uw spierpijn of spit in den rug zullen verdrijven, maar bovendien ook de oorzaak daarvan wegnemen. AKKER.CACHETS Er laait overal nog verzet op In Asturië waren de op standelingen gisteren weer aan de winnende hand De be weging breidt zich ook naar 't Zuiden uit. Er werd gisteren van officieele .zijde uit Madrid gemeld, dat de regeering den toestand vrijwel overal in het land zoo ongeveer meester was. Uit de be richten, die vandaag binnen kwamen, bleek echter, dat zulks wel een beetje te mooi was voorgesteld. Al valt er moeilijk aan te twijfelen, dat het gezag de opstand zal wéten te bedwingen, zoover is het nog lang niet. Ook heden verkeerde Spanje nog in staat van bur geroorlog. Het ergst schijnt de situatie thans weer in het mijngebied van de provincie Asturïe in het Noorden te zijn. De op standelingen hebben zich hier in de ber gen verschanst en moeten övèr groote hoeveelheden wapenen, zelfs artilerie beschikken. Een troep militairen Werd door hen in een hinderlaag gelokt en volledig in de pan gehakt. Tevens zagen zij kans een vrachtauto met soldaten in de lucht te laten vliegen.' 52 dooden. Het totaal aantal slachtoffers zou hier reeds in de honderden loopen. Het schijnt, dat de opstandige bewe ging zich thans ook meer naar het zuiden verplaatst, waar het tot dusver vrij rus tig bleef. Zoo is te Malaga de alge- meene stak ng door socialisten en syn dicalisten afgekondigd. Te Granada eveneens; in deze stad zijn straatgevech ten geleverd. In vele centra van Andff- lusië vallen opstootjjes te vreezen. De revolutiona'ren passen de methoden van een guerillaoorlog toe. Te Tarragona zijn 2000 soldaten aan gekomen. Te Gijon 2500. In een dorp bij Valencia schijnen opstandelingen een kazerne in de lucht te hebben laten vrije voeten te stellen, hebben tot nu toe slechts geringe gevolgen had. Slechts een viertal personen werd te gen een losgeld van 300 gulden in vrij heid gesteld. De anderen, die niet kla gen over de behandeling in de gevan genis, wachten nog steeds op hun von nis. Hoe dat zal uitvallen is nog niet te zeggen, daar de Duitsche justitie vaak verbazingwekkende vonnissen kan vellen. De eene deviezensmokkelaar wordt vrijgesproken als hij kan aantoo- nen volkomen te goeder trouw gehan deld te hebben, de andere hoort vaak een vonnis tegen zich van duizenden marken boete en maanden gevangenis straf. De Msb. vernam van bevoegde zijde, dat de Duitsche douaniers, door de politie voorgelicht, consigne hadden een paar verdachte deviezensmokke- laars aan te houden. Bij de uitvoering van dit bevel liepen ook de andere Nij- megenaars in de val. vliegen en niet alleen de bewakers, doch ook hun vrouwen en kinderen te heb ben vermoord. Te Logrono is het raad huis en een kerk in brand gestoken- De politie heeft de brandstichters uiteenge jaagd, waarbij drie dooden vielen. Ook in de hoofdstad Madrid is het gisteravond en vannacht weer op een schieten gegaan, terwijl rebellen hier en daar tevens bomaanslagen pleegden. Voor 't overige schijnt het leven in de hoofdstad weer zijn normaal karakter te krijgen. De bioscopen mogen zelfs weer draaien. De burgemeester van Madrid en enkele socialistische raads leden zijn gearresteerd- Ook in Catalonië is het nog niet rus tig. Te Barcelona, de hoofdstad dezer provincie werd gisteravond wederom hard gevochten. Inmiddels zijn ech ter verschillende oorlogsschepen in de haven aangekomen, die twee kampen jler opstandelingen in brand schoten, Azana gevlucht. Uit Barcelona wordt verder gemeld, dat het den voormaligen premier Azana die Zaterdag de onafhankelijkheid van Catalonië hielp uitroepen, gelukt is, te zamen met 2 leden van de generaliteit en een links burgerlijk politicus in een vliegtuig naar Frankrijk uit te wijken- Spoorwegstaking, Voor vandaag is in geheel Spanje een algemeenê [staking der spoorwegarbei ders afgekondigd. De regeering heeft in verband hiermee de mobilisatie gelast j stellen. Deze beslissing is van groot be lang, kan het althans worden om dat er uit de kringen der industrieelen -r,.. van alle kanten verzet komt tegen de Bedorven gehakt. - Bij een zestigtal; gevolgen van deze prijszetting van over- kantoorbedienden van een groote bank heidsweg. Het zijn thans de houtpro- te BruSSei deden zich dezer dagenducent die in verzet zijn gekomen. vergiftigingsverschijnselen voor. Velen Hgt Mer trouwens niet om het ver. L. 4 4-1 —4 rt «4 4T4 r. I *4 I4 «4 I4 A I H rt I 1 1 I 7" 4 *4 K rt n, *1.11 - 1 hunner vielen herhaaldelijk in bezwij ming. Een tiental werd naar het zieken huis vervoerd. Uit het ingestelde onderzoek is ge koopen tegen te hooge prijzen maar om het recht om beschikbare voorraden op te ruimen tegen prijzen, die te laag zijn om de kosten goed te maken. Dat had- ^>1tkw'udjtJ Zi' destmidda^s bedorven den 62 houtproducenten gedaan gehakt hadden gegeten. Alfred Dreyfus 75 jaar. Morgen wordt kolonel Alfred Dreyfus, die de centrale figuur is geweest van de ge ruchtmakende Dreyfuszaak, welke ge durende de jaren 1894 tot 1906 de ge moederen in Frankrijk en de overige wereld zoo sterk heeft bezig gehouden vijf-en-zeventig jaar. Kolonel Dreyfus, die tijdens den we reldoorlog nog actieven dienst heeft ge daan, leeft thans in groote teruggetrok kenheid te Parijs. Thans zuiver arisch. De Coburger National-Zeitung meldt, dat bij besluit van den gemeenteraad een nieuw stadswapen is ingesteld in plaats van het vroegere, waarop de kop van een Moor stond. Het nieuwe wapen ver toont een zwaard met een hakenkruis op het handvest, en aldus het be richt de met recht omstreden Moor kop moet nu maar overal zoo spoedig van al het spoorwegpersoneel tusschenmogelijk verdwijnen, waar men geloof- 20 en 38 jaar. De stakers die aan dezen j dg^ zjcb ervan ajs sieraad te moeten oproep geen gehoor geven en niet aan bedienen. In het bijzonder zullen alle net mobilisatiebevel voldoen, zullen be- stempels en drukwerken van den ge schouwd worden als deserteurs m oor- meenteraad thans zonder Moorkop logstijd, die voor een krijgsraad terecht moeten slaan. Door dezen drastischen maatregel hoopt de regeering de spoor wegstaking te breken. ver:chijnen en het nieuwe stadswapen dragen. Wat een brandende Cobra vermag. Bij Kapurthala in Br. Indië staken eeni- i ge mannen een boschje in brand, waarin zich een enorme koningscobra had te ruggetrokken, met de bedoeling het dier naar buiten te drijven en dan te dooden. 1. Afzenders onbekend stuk in de prul lenmand. 2. Briefwisseling wordt over inge zonden stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet teruggezonden. 4. Maakt het kortl DE WANDELAARS—GOES, Goes, 8 October 1934. Mijnheer de hoofdredacteur, Vergun mij een enkel woord in Uw blad, naar aanleiding, van het verslag betreffende het jubileum van de wandel- sport-vereeniging „De Wandelaars" voorkomende in de courant van heden avond, 8 October 1934, Ik weet niet wie uw verslaggever is geweest, doch ik wensch met klem te protesteeren, tegen hetgeen men mij in den mond heeft gelegd, waar het betreft, de door mij gesproken woorden bij de prijsuitdeeling, letterlijk is daar door mij gezegd: „dal ik van de meest eenvoudige en „gewone menschen in Goes, steeds ook „de meeste hartelijkheid en vriendschap „heb mogen ondervinden". De woorden: „van het volk" en „van de betere kringen", zijn door mij niet ge bezigd en van een tegenstelling tusschen die beide groepen is door mij ook met geen enkel woord gerept. Met de meeste hoogachting verblijf ik Uw. dw.: G. A. Hajenius, Burgemeester van Goes. [De betrokken vereeniging had onzen vertegenwoordiger te Goes niet tijdig gewaarschuwd, zoodat hij niet persoon lijk aanwezig heeft kunnen zijn op de prijsuitreiking. Hij heeft zich derhalve moeten verlaten op de weergave door derden; deze hebben echter, desge vraagd, thans nogmaals bevestigd dat de heer H. zich wèl in den gemelden geest zou hebben uitgelaten. Kennende de vrijmoedigheid, waarmede de heer Hajenius zich soms in het publiek placht te uiten, leek het ons ook niet a priori onmogelijk, dat de heer H. zich in dien zin geuit zou hebben. Wij nemen echter gaarne acte van de verklaring van den heer Hajenius, ,,dat hij met geen enkel woord van deze tegenstelling gerept heeft." Red.] F Herfst in den moestuin. Ook onze moestuin vertoont nu Zes mannen verloren tengevolge van de najaarsbeeld. De mooiste boonen heb-, ontwikkelde dampen het leven en een ben we geoogst en voor de inmaak is ander het gezichtsvermogen, dan ook gezorgd. Nog plukken we ge-, jn wetenschappelijke kringen heeft dit regeld boonen voor dagelijkscn gebruik. voorval groote belangstelling gewekt, Wie in Juli nog slaboonen heeft ge- j daar er geen andere oorzaak schijnt te legd voor laten oogst begint hiervan nu, zjjn dan daj de verbrande cobra giftige te plukken en kan bij gunstig najaars-i dampen heeft ontwikkeld, weer nog lang oogsten. Van snijboonen zijn het vooral de pronkboonen die we nog laat kunnen plukken. Ze zijn het best bestand tegen ruw weer. Men moet ze echter steeds jong plukken, daar ze spoedig stug worden. Kool neemt in onzen tuin nu een belangrijke plaats in. Nu op een betrekkelijk drogen zo mer een nattere periode gevolgd is, is de kans van bersten der kool groot. Daarom oogsten we steeds de rijpste kool, die dreigt te zullen bersten en die niet direct geoogst kan worden, draaien we op den wortel 'n halven slag om, waarbij een groot gedeelte der wor tels zal afknappen. Andijvie groeit nu snel en van de volgroeide struiken bin den we geregeld een aantal per week op, zoodat we voortdurend gele andij vie voorradig hebben. Dit opbinden doen we als de planten goed droog zijn. Voor vollegrondstomaten is het 'n goede zomer geweest, zoodat we thans volop kunnen oogsten. Nu gaan we de bladeren half afsnijden, opdat ook de laatstgevormde vruchten voldoende zon zullen krijgen om te rijpen, Intusschen gaan we alweer denken aan het vol gend voorjaar. We zaaien nu bloemkool- planten en overwinteren deze in een kouden bak. De jonge plantjes worden in de bak, dicht bij het glas verspeend op een afstand van 8 cm. Men kan ze ook in kiene stekpotten verspenen en deze in den bak ingraven. Ze zullen dan in het voorjaar van 't verplanten minder hebben te lijden. Ook gedurende den winter worden planten zoo veel mogelijk gelucht, opdat ze krachtig op groeien. Bij vriezend weer dekken we den bak; deze behoeft echter niet ge heel vorstvrij gehouden te worden. Om streeks half October zaaien we krop sla onder glas. Deze verspenen we op ongeveer 4 cm afstand en behandelen we vender als de bloemkool. Wie in Augustus selderie en peterselie heeft gezaaid, kan ook deze jonge plantjes nu in een bak in den winter behoorlijk dekken en verzorgen en zullen we steeds de beschiking hebben over ver- sche soepgroenten. De directeur der gemeentebedrij ven te Middelburg heeft hedenmorgen op zijn kantoor uitsluitend voor te Mid delburg gevestigde aannemers aanbe steed het uitvoeren van grondwerk ten dienste van de uitbreiding van de prise d eau der Middelburgsche waterleiding en dit met opgaaf van prijs bij uitvoe ring in 20 dan wel in 15 weken. Inschrijvers waren: A. A. de Wilde 19.230 en 18.090; C, Joziasse en Zoon f 18.817 en f 18.600; L. F. Groos- man f 18.500 en f 17.500; J. J. Jansen f 18.135 en f 17.435; A. M, Kuiper Felle critiek op Von Papen. In een fel artikel tegen de activiteit van den Duitschen gezant te Weenen, Von Pa pen, schrijft de „Reichspost", het re- geeringsorgaan in Oostenrijk. Deze ge zant heeft zoowel te Coblenz de Saar- demonstratie als te Neurenberg het par tijcongres der nat. socialisten bijge woond. Hij heeft zich daardoor gestem peld tot den bondgenoot van moorde naars en niet als den vertegenwoordiger van een bevriende mogendheid, dien wij meenden te zullen ontvangen. Als Von Papen aan dergelijke politieke demon straties meedoet, dan kan hij niet eischen dat wij hem anders zullen beschouwen dan hij is, n.l. als een politiek persoon. Weer een doodvonnis wegens bezit van ontplofbare stoffen. De gezwore nen te Salfcburg Ifebben gisteijen 'een 32 jarigen onderbaas ter dood veroor deeld, omdat hij in het bezit was bevon den van ontplofbare stoffen- De krijgs raad had deze zaak naar den gewonen rechter verwezen. De verdediger lee- kende cassatie aan. Dit vonnis behoeft niet, als die van de krijgsraden, binnen 3 uur volbracht te worden. Een grensincident. De Hongaar- sche landeigenaar Laszlo Ehik, wien het verblijf in Tsjechoslowakije, waar hij ook gronden bezit, ontzegd was, was toch de grens overgekomen om een bezoek te brengen aan die gronden. Toen Tsjecho- slowaksche ambtenaren hem wilden aanhouden heeft hij zijn geweer geno men en een gendarme en een kommies neergeschoten en een anderen gendarme gewond. Daarna vluchtte hij de grens over naar Hongarije, waar hij zich ter beschikking van de overheid stelde. Nazi's gemolesteerd. Te Sao Paulo in Brazilië hadden de nazi's een betoo ging georganiseerd op het plein voor de kathedraal. Zij werden echter aangeval len door een woedende menigte. Er wer den revolverschoten gelost waardoor 4 menschen gedood en 38 gewond. De communisten hadden ondanks het ver bod een tegenbetooging georganiseerd tegen den optocht van 12,000 fascisten De communisten beschoten de fascisten van de daken der huizen en van achter dekkingen. De strijd duurde een Hal uur; toen slaagde de politie erin de vechtenden uiteen te drijven. Een rechterlijke beslissing tegen de N. R. A. Rechter Anderson te Memp gis, in den staat Tennessee, heeft von nis gewezen in het geding tegen de N. R. A. Dat vonnis houdt in. dat het f 17.900 en f 16.900 en K. J. van Looide National Recovery Administration f 15,025 en f 13.580. j niet het recht heeft om prijzen vast te en daarvoor hadden zij zich een vervolging op den hals gehaald. Volgens rechter Harold Anderson kan men hen niet daar voor straffen. Amerikaansche luchtvaartplannen. Je Amer, Federale LuchtvaartcommD- sie heeft een aantal bekende Ameri kaansche vliegers, die allen Oceaan- vluchten hebben gemaakt en waarvan Charles Lindbergh een der voornaamste is, uitgenoodigd om in een aantal zit tingen der Luchtvaartcommissie hun meening kenbaar te maken omtrent de nieuw ontworpen luchtvaartpolitiek. Voornamelijk zal men hun standpunt vragen ten aanzien van de mogelijkheid van de totstandbrenging van transocea- nische luchtverbindingen met Europa en met het Verre Oosten. De arbeiders willen de 30-urige ar- jeidsweek. De American Federation of Labour heeft Maandag in haar con gres een resolutie aangenomen, waai- in zij de 5-dagen week en den 6-urigen arbeidsdag eischt als eenig constructief middel ter bestrijding van de werkloos- ïeid. Het komende jaar zal het vak verbond zijn propaganda voornamelijk op de populariseering van deze eisch richten. Het Lindbergh-drama. De uit 20 mannen en 3 vrouwen bestaande jury van de rechtbank te Flemington, in den staat New Yersey, heeft thans besloten over te gaan tot het indienen van een officieele aanklacht tegen Hauptmann, die ervan wordt beschuldigd het zoon tje van Lindbergh te hebben ontvoerd en vermoord. De staatsjustitie van New Yersey verwacht, dat een proces op deze beschuldigingen ingesteld, voor deze jury tot resultaat zal hebben, dat Hauptmann zal worden veroordeeld tot den electrischen stoel. Van de zijde der politie in New Yersey wordt thans meegedeeld, dat Lindbergh Hauptmann's stem heeft herkend, als die van den man op het Bronx kerkhof, wien dr. Cordon des nachts het losgeld van 50.000 dollar overhandigde. Bedenkelijke zaak. Naar verluidt, zijn de Ver. Staten voornemens een uitgebreide vlootbasis te vestigen te Dutch Harbour op de Aleoeten-eilanden nabij Alaska. Indien de bestaande vloot- verdragen gewijzigd zouden worden, en op de komende vlootconferentie geen nieuwe overeenkomst inzake beperking van de strijdkrachten ter zee zou wor den verkregen. Dutch Harbour ligt op ongeveer 2000 mijl afstand van Japan, terwijl de thans meest vooruitgeschoven vlootbasis der Ver. Staten in den Stillen Oceaan op de Hawaï-eilanden, 3380 mijl van Japan is verwijderd t/èdêrfandsch Ongeëvenaard bij gevatte Product i Griep) rheumatische pijnen Zenuwpijnen, Hoofdpijn, en Per 12 st. 52 ct. Zakdoosje 20 Volgens recept van Apotheker Dumortt Graskalveren: le kw. 32, 2e kw- 26, 3e iw, 22, Slacht nuchtere kalveren: 2e cw. 25, 3e kw. 19. Slachtpaarden: le cw. 40, 2e kw. 35, 3e kw. 30. Schapen: le kw. 40, 2e kw. 35, 3e kw. 30. Lam meren: le kw. 41, 2e kw, 36, 3e kw. 30, alles per kg. Stieren: le kw. 230, 2e kw. 190, 3e kw. 135. Graskalveren: le kw. 35, 2e kw. 25, 3e kw. 15. Slacht nuchtere kal veren: le kw. 6.50, 2e kw. 5, 3e kw- 4. Fok nuchtere kalveren: le kw. 16, 2e kw. 12, 3e kw- 8. Slachtpaarden: le kw. 185, 2e kw. 125, 3e kw, 70. Werkpaar den: le kw, 240, 2e kw- 160, 3e kw. 100. ditten: le kw. 100, 2e kw, 80, 3e kw. 70. Schapen: le kw- 17, 2e kw. 13, 3e cw. 8. Lammeren: le kw. 11, 2e kw. 9, 3e kw. 7. Kalfkoeien: le kw. 240, 2e cw. 195, 3e kw. 130. Melkkoeien: le kw. 230, 2e kw. 190, 3e kw. 130. Vaarzen: le kw. 130, 2e kw. 100, 3e kw. 70. Pin ken: le kw. 100, 2e kw. 80, 3e kw. 60, alles per stuk. Eieren. Rotterdamsche veiling: Aangevoerd 125.000 stuks. Prijzen voor: Kipeieren 2,404,90, Eendeieren 1,752.65- Middelburg, 8 October. Op de vei ling deden: veldsla 611, spinazie 2- 5, postelein 410, Wagenaarsboonen 7 10, suikerboonen 712, stoksnijboo- nen 326, stamsnijboonen 615, stok- princessenboonen 1121, stamprinces- senboonen 1317, spruiten 616, kool rapen 22peën 23, uien 12 kroten 1 y2 ct., alles per kg, Peën 1 V24%, rapen 16, kroten 2 3, raapstelen 1, prei 47, selderie y2 3, knolselderie 1, peterselie rha barber 1, rammenas 13 ct., alles per bos; augurken 1839 ct. per chip; sa voye kool 3 Y26, roode kool 26, boe- re kool 11%, witte kool 24%, bloem kool 3%18, andijvie 12, kropsla 2, komkommers 13 ct., alles per st. chrysanthen 6, dhalia's 5, gladiolen 4 ct alles per bos; tomaten 24, franken- thaler 2733, bramen 1113, black alicant 2427 ct., alles per kg; ananas meloenen 56, suikermeloenen 2 6%, netmeloenen 3%- ct., alles p. stuk; Goes, 9 October. Op de veemarkt waren aangevoerd 8 vaarzen, 42 kalve ren, 27 biggen. Veiling V. P. Z.: aangevoerd 4698 eie ren 4.40 per 100. Roomboter 87 y2 ct boerenboter 11% ct.; winkelprijs 87^ ct.; eieren 4.10; winkelprijs 5; poel je-eieren 2.50. Rotterdam, 9 Oct, Op de veemarkt van heden was de aanvoer in totaa 4855 dieren. Ongeveer verdeeld als volgt: vette runderen 753, magere run deren 1810, vette kalveren 175, gras kal veren 631, nuchtere kalveren 1078, big gen 17, paarden 226, veulens 4, ezels 4 schapen of lammeren 132, bokken geiten 25, Vette koeien: le kw. 5558, 2e kw, 4650, 3e kw. 3538. Vette ossen: le kw, 5054, 2e kw. 4547, 3e kw. 40 Stieren: le kw, 4648, 2e kw, 4244 3e kw. 3436. Vette kalveren: le kw 6575, 2e kw. 50-60, 3e kw. 4045 (Ingez. Med,), Goes. Bevallen: M. J. Haeck geb. Ardon d, Kapelle. Over de maand September- Bevallen: J. Eversdijk, gib. van der Plasse, z; W. M. Bc-uzenberg, g-;h van Weele, d.; S- M. Glas, geb de Puit, z.; J. van Kleunen, geb. Vermaire, d.; H. P- Snoep, geb. van den Dorpel, d- Overleden: M. Marits, 67 j. echtge- noote van P- Eversdijk; C. Karelse, 78 j. weduwe van C. Poortvliet; M. El. Eversdijk, 63 j. echtgenoole van M. van Liere, C. van de Linde, 67 j. echtge noot van T. Wabeke; P. Saaman 76 j. echtgenoot van C. van Koeveringe; M. van der Plasse, 70 j- weduwe van P. Vermue. Ondertrouwd.' A. van der Cingel, 26 j. te Wemeldinge en M. J. Duivewaarde, 22 j.; A. van Pienbroek 22 j. en M. Ma rits, 22 j. te Schore. Getrouwd: J. Spruit 28 j. en N. de Jager, 30 j- Oostburg. Getrouwd: Th. A. de Buck, jm. 21 j. met G. M. Matthijs jd. 28 j. Over de maand September. Bevallen: C. W. de Meij, geb- Wil- lemsen, z.; A. de Hulster, geb. Bruinooge z.; M. S. Scheele, geb. de Bruijne, z. Overleden: P. Janssens, 93 j. wedr. van S. Goebert, J. J- Risseeuw, 74 j„ man van M. J. Pattist. A. Mijs, 68 j. man van H. J. Kolff, Ch- F. Verbeke, 91 j. wedr. van A. J. Verstraete, M. Hu- bregtse, 85 j. wedr. van M. Cappon, Iz. P. Risseeuw 72 j. man van Joz. le Grand, Caht. de Reu 77 j. vrouw van P. I. de Back, 466e STAATSLOTERIJ. 5de klassei, 13de lijst. Trekking van Maandag 8 Oct. PRIJZEN VAN: 25000 17368 1000 39 5524 10119 11156 19030 19964 23401 400 16123 17401 21059 3 200 7749 9521 10820 21184 23679 100 93 466 2298 2926 3612 5082 5501 6300 7912 8728 10428 10642 12514 15262 15760 19041 20883 22557 23106 23907 PRIJZEN VAN f 70: 3753 8881 8902 1953 7014 7018 12541 13640 21007 22459 NIETEN. 4156 3738 3779 3799 8857 8898 8926 7023 7024 12467 124473 22439 22458

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 3