Dobbelmann lekker... mem! ZEELANO. LANDBOUW. ONDERWIJS. INGEZONDEN STUKKEN. AFLOOP VERK00PINGEN. VERKEERSWEZEN P. T. T. m* MIDDELBURG. WALCHEREN. EUID-BEVELAND. belasting wordt het laatst geheven over het belastingjaar 1938.. De opbrengst is geraamd op f 3 millioen Heel wat Eerste Kamerleden hadden onoverkomelijke bezwaren. De opposi tie concentreerde zich vooral tegen de belastingheffing op kerkelijke goederen. En deze oppositie was weer drieërlei geschakeerd. Vooreerst was er het prin cipieel verzet van den heer B 1 o m j o u s (r.k.), die betoogde, dat de Staat niet het recht heeft de goederen van de kerk te belasten. Vervolgens verklaarde de heer Van Lanschot (r.-k.), dat het niet aanging de kerkgebouwen wèl en hun fondsen voor onderhoud niet vrij te stellen. Voor hem was het nog niet zóó in Nederland, dat deze belasting op den eeredienst mocht worden aanvaard. Vervolgens waren er de heeren Briët (a.-r.) en Van der Hoeven (c.-h.) die de belasting op deze fondsen bestre den, eenerzijds omdat zulk een belas ting een belemmering is voor de kerk het Ned. Herv. Kerkgenootschap zal per jaar 2 ton moeten betalen, d.i. een vijfde deel van zijn inkomsten ander zijds omdat het hun, en ook den heer Van Lanschot, tegen de borst stuitte, dat kerkfondscn biet troren uitgezo derd en de fondsen van musea en natuur monumenten wel. De heeren Slingenberg (v.-d.) en Gelderman (lib.) die het ontwerp verdedigden, waren er niet enthousiast over, maar meenden, dat men zich we gens den huidigen nood moest neerleg gen bij het regeeringsvoorstel. De twee soc.-dem. sprekers, de heeren Men- dels en De Zeeuw verdedigden het ontwerp, maar zóó, dat de minister oor deelde, dat mr. Mendels te ver ging. De ze afgevaardigde wilde o.a. ook de kerk gebouwen belasten met hun intérieurs. Minister Oud heeft bij zijn verdedi ging van het wetsontwerp nog eens na drukkelijk betoogd, dat het slechts een tijdelijk karakter draagt. Wil men de belasting na 1938 handhaven dan zullen de beide Kamers daartoe eerst hun toe stemming moeten'geven. Tenslotte is het wetsontwerp aange nomen met 30 tegen 18 stemmen. Tegen: de katholieken Heerkens Thijs- sen, Andriessen, Steger, Visser, van Lanschot, de Jong, Blomjous, Michiels v. Kessenich, v. Sasse v. Ysselt, Nivard en Ruyter; de christ.-historischen v. d. Hoeven, ter Haar, de Gijselaar, Polle- ma, de Vos van Steenwijk, de Savor- nin-Lohman; de anti-rev. Briët. Van de chr.-hist. stemde baron de Vos van Steenwijk voor. De soc.-dem, de liberalen en de vrijz.-dem., alsmede de overige aanwezige r.k. en anti-rev. stemden voor. Van de r.k. stemden vóór de Bruijn, Serrarens, Schoenmaker, Janssen de Limpens; van de anti-rev. stemden vóór Anema, v. Citters, Diepenhorst en van Asch van Wijk. HET CRISIS COMITé. Een opwekkend woord van burgemeester Fernhout. Gisterenavond hield het plaatselijk crisis comité een slechts matig bezochte vergadering, hoewel voor iederen be langstellende toegankelijk in de Bogard- zaal. De voorzitter, mr. F. B. Evers, zei- de, dat de kas van het comité met na me van de afdeeling. A vrijwel is uitge put en daarom houdt het comité deze vergadering, die men gaarne drukker bezocht had gezien. Spr. deelt mede, dat ds. Van Empel gemeend heeft de functie van voorzitter te moeten neer leggen. Dit heeft het comité zeer ge speten, reeds voor het nationaal comité is opgericht, stichtte ds. Van Empel het plaatselijk 'comité, voor alles wat hij daarin heeft gedaan brengt spr. hem hartelijk dank, men is hem voor dit alles zeer erkentelijk. Men heeft toen aan den burgemeester gedacht als voorzitter, omdat men meen de, dat dit cachet zou geven aan het co mité. De burgemeester meende te moe ten bedanken en toen heeft spr. zich op verzoek bereid verklaard als voorzitter op te treden. Wel heeft men den bur gemeester als eere-voorzitter aau 1 et comité verbonden, wat het bestuur op hoogen prijs stelt, maar ook heeft de heer Fernhout zich bereid verklaard thans een opwekkend woord te spre ten, waarvoor spr. hem thans gaafne de f' legenheid biedt. De burgemeester noemde het een geluk, dat men mrEvers hereid heeft gevonden als voorzitter op te treden, het is een van die gelukkige menschen, die het voorrecht hebbet: een belangrijk deel van hun tijd te mogen ge ven aan allerlei arbeid van phi'antropi- schen en van socialen aard. Gelukkige menschen, want ook bij complete verdisconteering in hunne er varingen van teleurstellingen, die ar beid van dien aard kan meebrengen, ge wordt hun een rijken oogst van vreug de en voldoening. Een van die prettige menschen ook, die bereid zijn, hoezeer met velerlei nauwgezet verrichten ar beid belast, nog meer nieuwe verant woordelijkheid en zorg op zich te ne men. Spr. feliciteert den heer Fvers met zijn benoeming en het comité met zijn voorzitter. De benoeming to' eere voorzitter heeft spr. gaarne aau 'aard en zij geldt hem als eene onderscheiding van de kwaliteit van het comité en van den aard van het werk, dat het doet. Het spreken van een opwekkend woord is moeilijk na de voortreffelijke wijze waarop Dinsdagavond ter aanbeveling van dezen omvangrijken en allernood- zakelijksten arbeid tot het Nederland- sche Volk gesproken is. Het is aan den anderen kant nu buitengewoon gemak kelijk zulk een woord te spreken, wijl wie luisterde in het hart werd geraakt, Van allerlei heeft in die uitzending ge troffen. Het zakelijk orienteerende woord van den Minister van Sociale zaken, en daarnaast het gevoelig, overredende woord van den Minister van Staat, Voorzitter der Tweede Kamer, Getrof fen heeft de zang van hen, die tot de beste krachten gerekend kunnen wor den. Getroffen heeft de symboliseering van het Nationaal karakter van dit werk door het feit, dat de 4 groote radiover- eenigingen, in zusterlijke eendracht de verzorging der uitzending op zich na men. Er ligt in de samenwerking ,net behoud van vrijheid van wie overigens zoozeer verschillen, iets dat weldadig aandoet. En zij geeft zooveel kracht. Getroffen heeft niet het minst het woord van H. K. H. Prinses Juliana, de stem van Haar aan wie levensleed niet bleef gespaard. In zoo zuiver, eenvoudig en ongeknutseld gesproken Neder- landsch, heeft hare jonge meisjesstem, ernstig, maar toch met de voelbare warmte der toewijding zich gericht tot ons allen, als het ware in aller handen leggend de beslissing van de vraag zal dit werk worden voortgezet en hoe Zoo juist aangevoeld, heeft Zij zich met name gericht tot de Plaatselijke comi- té's, zoo kloek overtuigd tot alle Neder landers. ,,De crisis is groot, maar groo- ter zal onze hardnekkigheid zijn, waar mede we haar weerstaan". We hebben begrepen, de eenmaal aangevatte taak gaat H. K. H. zeer ter harte, wijl het Volksbelang Haar zeer ter harte gaat. We hoorden door een jonge stem een vastberaden woord uit het Oranje Huis tot het Volk van Nederland. Steeds be reikte Oranje het Volk als het in dagen van nood zich er toe richtte. Vroeger hebben onze vaderen geantwoord: Gaat Oranje voorop, wij volgen. Ook Middel burg zeide dat in de historie Grif en Geel. Dat antwoord geven wij getrof fen in het hart ook nu. Royaal en van Harte. Prinses Juliana, Gij en de man nen van het N. C. C. houden vol. Gij allen kunt op óns rekenen, we zijn gereed. Spr. weet dat niet allen er zoo over denken als hij, maar dat mag hem niet verhinderen er uiting aan te geven en desondanks blijft de eenheid in dit werk. Allen stellen zich in de bres voor hen, die ernstig lijden onder den druk der tijden. Wel verre van naar het „ben ik mijn broeders hoeder" te leven, willen wij ons mede aansprakelijk achten bin nen de grenzen van onze kracht, voor anderer deprimeerende ellende. Er wordt wel veel gevraagd. Er wordt ook reeds veel gedaan, maar er bleef nog veel' te doen over. En de nood wordt groot. Wij zijn met enkele andere vol ken, vergelijkenderwijze bijzonder be voorrecht. Wij hebben nog wat over voor eigen genoegens. Wij zijn met alle zorgen, nog niet aan het eind van ons kunnen. Mijne vrienden, aldus de burgemees ter, laten we dat antwoorden aan het N. C. C. Laten we in Middelburg ons best doen, deze inzameling verrassend te doen slagen. Met een beetje krachts inspanning zal dat gelukken. De burgemeester eindigde onder ap plaus der aanwezigen en had den dank van den voorzitter in ontvangst te ne men, die er daarna op wees, dat het comité werkt in twee groepen A en B. A steunt hen, wier inkomsten zoo zijn achteruitgegaan, dat zij zich zelf niet kunnen helpen, maar is er met name te Middelburg niet toe kunnen overgaan ook te helpen zakenlieden, die geld in hun zaak noodig hebben, daartoe ont braken het comité de middelen. Afdee- ling A verstrekt steun in geld of wel in natura. In de jaren van haar bestaan behandelde deze afdeeling 496 gevallen en gaf steun in 165 gevallen. De heer J. Onderdijk gaf daarna enkele mededeelingen over het werken van de afdeeling B, die niet moet leven van bijeen gebracht geld van particulie ren zooals het geval is, doch die geld krijgt van het rijk. In 1933 heeft deze afdeeling voor 376 steungevallen 4299 of per geval f 11.45 uitgegeven, tegen 290 gevallen 3620 en 12.47 in 1932. Toen het verleden jaar erg neep, heeft het comité een beroep gedaan op de Middelburgers en kreeg van hen heel wat kleeren, beddegoed enz., waarmede met niet alleen de werkloozen, die door een en ander heen geraken, maar om dat het niet van het rijk kwam, ook en kele anderen, die het hard noodig had den, kon helpen. Dit alles dank zij de groote medewerking van zuster Van Roo. Zoo noodig zal men dezen winter weer een beroep doen op de burgerij. Voor dit jaar is van 3578, die zijn toe gestaan, nog een kleine 1200 disponi bel. De voorzitter bracht den heer Onderdijk dank voor zijn mededeelin gen en gaf daarop het woord aan den heer H. R. S t r u v e, penningmeester van het comité, die mededeelde, dat van af de oprichting van het comité is ont vangen 32.008.76, waarvan besteed is aan wekelijksche uitkeeringen 26.242.60, aan andere ondersteuningen 2.116.9134, aan het N. C. C. 2898.15, aan diversen 85.59, totaal 31.343.2534 zoodat nog 665.51 in kas is. Gemid deld is aan toegezegde wekelijksche uit keeringen 200 per week betaald, doch in den zomer van 1933 heeft het comité zich door geldgebrek genoodzaakt ge zien de uitkeeringen gedurende eenigen tijd te halveeren, zooals ook thans weer het geval is. De ontvangsten zijn gelei delijk zoodanig teruggeloopen, dat het 'comité vreest, dat indien de inkomsten niet aanmerkelijk mochten vermeerde ren, ook gedurende dezen winter slechts een deel der toegezegde uitkeeringen te kunnen uitbetalen, hetgeen ten zeerste te betreuren zoude zijn voor hen, die het hard van noode hebben. De voorzitter wekte nu op zich aan te melden voor de groote collecte op Zaterdag a.s. en verzocht hun, die helpen willen, om kwart voor tien in de trouwkamer op het stadhuis te zijn. Maar ook voor de wekelijksche co'lecte is hulp van collectanten dringend noo dig. Uit de nog gevoerde besprekingen bleek, dat er maar enkele zijn, die nu reeds drie jaar geregeld collecteeren. Ontraden werd het doen collecteeren door werkloozen, gezien wat men bij dit werk soms moet aanhooren. Met dank, speciaal aan den burge meester, sloot mr. Evers de vergadering. RAAD VAN ARBEID TE MIDDELBURG, Resultaten verkregen bij de uitvoering van de Ziektewet voor den R. v. A.. Middelburg, Overmatige reserves- Pre mie verlaging van 24 %o op 20 %o is veilig en dus gebo den. Het mag van bijzonder belang voor de werkgevers en de arbeiders, ver zekerd bij de Ziekenkas van den Raad van Arbeid, worden beschouwd om den stand van hun Ziekenkas te leeren ken nen. De door den Raad van Arbeid Mid delburg vastgestelde balans en bedrijfs- rekening per 31 Dec. 1933 geeft o.a. 't volgende beeld: Ontvangen premie plm. 81.000 Intrest van de reserves plm. 2.500 Uitkeeringen Ziekengeld plm. 28.000 Administratiekosten plm. 13.000 Rentezegels plm. 900 Totale wettel, reserves plm. 13.000 Toaal der batige sloten over 1930, 1931, 1932 en 1933 89,000 Het premiebedrag vertoont ten op zichte van de vorige jaren een lichte stijging. De uitkeeringen van ziekengeld zijn de laatste 3 jaar zeer stabiel. Ook de uitkeering van ziekengeld voor de bij de werkverschaffing te werk gestelden was voor het district van dezen Raad bijna normaal risico. De administratiekosten geven een da ling te zien- Onder deze kosten is begre pen bijna 3.000.—f. voor de medische controle der zieken, het zwaartepunt van een goed geleide ziekengeldverze- kering. De totale reserves ad 101.000 overtreffen verre de door d e wet gestelde maximum gren zen. Het telken jare weer te kweeken batig slot (dus boven de wettelijk voor geschreven reserve) bedroeg over 1933 ruim 30.000, terwijl ook 1934 een goed jaar belooft te worden. Ontegenzeggelijk wijst dit op de noodzakelijkhe/id 'van pemieverlaging. Uit een oppervlakkig rekensommetje, toegepast op bovenstaande cijfers, zou men de gevolgtrekking kunnen maken, dat v-'oor den Raad van Arbeid te Mid delburg een zeer groote premiever. laging mogelijk zou zijn. Dat is echter niet juist. Een verzekeringsorgaan, dat zijn risi co na afloop van een boekjaar niet mag dekken door een omslag (zooals bij de bedrijfsvereenigingen gebruikelijk), moei rekening houden met allerlei mo gelijkheden; (een verlaagd tarief moet voldoende vteilighelid laten om onver wachte financieele schokken op te van gen, zonder incidenteele premieverhoo - ging. Een epidemie, waarvoor wij tot heden gelukkig gespaard bleven, vraagt financieele offers, die alleen uit de re serves kunnen worden bestreden. De resultaten van de eerste 5 jaren Ziektewet laten voor den R. v. A. te Middelburg, zonder twijfel een premie- verlag'ng veilig toe. Het zou een daad. van wijs beleid zijn, indien de verlaging niet ging tot de theoretische mogelijke grens, maar voldoende veiligheidsmarge werd gehouden, om bij eventueele ver dere gunstige resultaten, wederom ver- lag:ng van premie onder de oogen te zien. De premie bij de 'Ziekenkassen der Raden bedraagt thans 23 o! met groo te gerustheid kan mét 20 °/oo het nieuwe jaar 1935 worden ingegaan. De Raad van Arbeid te Middelburg besloot in zijn laatste vergadering bij den Minister voor te dragen de bevor dering van premieverlaging van 23 pet. tot 20 °/oo. Deze verlaging voor de Ziekte wet zal de, blijkens de dagbladen aan gekondigde verhooging der premie Ongevallenwet met 10 pet-, ver re overtreffen en zij moet dus in deze moeilijke tijden algemeen worden toe gejuicht. VEERE. Gevonden voorwerpen. Een paar bruine glacé dames handschoenen, met bont gevoerd, bij Koekendorp. OOST- EN WEST-SOUBURG. Op 29 September 1934 stonden alhier bij het agentschap der arbeidsbemiddeling in geschreven 179 werkloozen. Gedurende September werden ingeschreven 67 en afgeschreven 49 werkloozen. Bij de werkverschaffing zijn tewerk gesteld gemiddeld 30 personen. Aan gemiddeld 80 personen wordt steun verleend. Het plaatselijk crisis-comité is voornemens de nationale inzameling te houden op Maandag 8 October a.s. Waar de werkloosheid in deze gemeen te thans weer toeneemt en dus de noo- den stijgen, wekt het op te geven met milde hand. OVEZANDE. Op de Christelijke school alhier is de nieuwe spelling ingevoerd. GEWICHT EN GEHALTE VAN DE SUIKERBIETEN. Het onderstaand overzicht betreffen de het gewicht en gehalte der suiker bieten bevat de resultaten van de vijfde monsterneming op 17 September 1.1. Ter vergelijking,zijn daaraan toegevoegd de uitkomsten van twee voorafgaande mon sternemingen. Deze gegevens zijn verstrekt door het Instituut voor Suikerbietenteelt te Ber gen op Zoom. Gewicht per biet. Gr. 23 Juli 20 Aug. 17 Sept Gron, en Fries! Noord-Holland Zuid-Holland.. Zeeuwsche ei!.. Z.-Vlaanderen. Noord-Brabant Gelderland Nederland 272 543 722 385 718 930 329 677 897 328 609 783 323 598 783 346 657 832 256 522 754 320 618 826 Suikergehalte Pet. 23 Juli 20 Aug. 17 Sept. Gron. en Fries! 11.98 15.02 18.29 Noord-Holland Zuid-Holland. Zeeuwsche ei! Z.-Vlaanderen Noord-Brabant Gelderland Nederland 12.33 14.89 14.10 15.54 17.08 18.05 18.41 14.75 15.81 14.12 15.96 18.42 14.48 15.92 18.38 15.47 15.94 18.57 13.89 15.58 18.17 ONTVANGEN BOEKEN. „De slinger van den tijd", door J. M. IJssel de SchepperBecker. Ver schenen bij de uitgevers Nijgh en Van Ditmar N.V1. te Rotterdam. Bij dezelfde uitgevers verscheen: „De oogen in den spiegel1", door Gerard van Eckeren. In de serie Gezondheids-biblio theek verschenen bij de N.V. Uitgevers Mij. „Kosmos" te Amsterdam: „Venerische ziekten", door prof. dr. E. Zurhelle. „Het voorkomen van besmetting door prof. A. Klein. „Voedings-hygiëne", door prof. L. K. Wolff. „.Sporthygiëne en haar physiolo- gische grondslag", door prof, dr. F. J. J. Buytendijk. „Handleiding en tabellen ter bere kening van de aanslagen der rijksin- komsten-, gemeentefonds-, vermogens- en verdedigingsbelasting voor 1934-'35. Bewerkt en samengesteld door P. Na- sette. Uitgave N.V. Drukkerij T. den Boer te Utrecht. Examen waterbouwkundig opzichter. Aan het examen voor waterbouwkun dig opzichter 1934, afgenomen in de maanden Augustus en September te Middelburg vanwege den groep Water bouwkundige ambtenaren in Zeeland van den Bond van Technische ambtena ren in overheids- en in semi-overheids- dienst, hebben 96 personen deelgeno men voor het schriftelijk gedeelte. Voor het mondeling kwamen er 93 terug, van wie de volgende 50 een diploma ver- wierveni T. Baas, Haarlem; G. Beenhakker, 's Heer Arendskerke; B. G. J. van Bem- mel, Leiden; J. A. van Bers, Kloetinge; H. Blokland, Geertruidenberg; P. A. Brakman, Nieuwvliet; A. G. Bruggeman, Utrecht; J. Cijsouw, Wemeldinge; K. Dekker, Westkapelle; J. Dekker, Den Haag; H. Dekker, Vlissingen; H- K. Duym, Den Haag; L. W. Goedbloed, Vlissingen; J. H. le Grand, Vlissingen; J. P. de Hamer, Nieuw- en St. Joosland; J. Hoogesteger, Ritthem; H. G. Holtrop, Bloemendaal; K. Houterman, Seroos- kerke (W.); K. J. Joosse, Vlissingen, D. J. Koets, Kortgene; J. Kriek, Voorburg; T. D. Lekkerkerk, Rotterdam; Iz. A. Littooy, Terneuzen; S. Louwerse, Mid delburg; A. A. Markusse, Kortgene; P. van der Meer, Wassenaar; R. A. Mu ring, Dordrecht; M. Passenier, Domburg; J. Pladet, 's Heer Hendrikskinderen; P. C. Priester, 's-Gravenzande; A. de Pries ter, Middelburg; A. S. de Regt, Kortge ne; J. J. de Regt, Heinkenszand; A. C. van Riel, Middelburg; C. L. Rijnberg, Terneuzen; M. J. Salomé, Kortgene; J. H. Schieck, Nijmegen; P. Schrier, Co IBIS SHAG LICHTE PIJPTABAK Rookt Oobbolmonn's Tabak en géén andereI (Ingez. Med.) lijnsplaqi; J. W. Smit, Den Haag; G, P. Sturm, O. en W. Souburg; J. H. Swen- ne, Kamperland; H. van de Vate, Zie- rikzee; A. Versteeg, Zierikzee; G. C. Vreugdenhil, Ierseke; J. D. van der Wal, Vlissingen; L. Wagtendonk, Voorburg; D. Th. J. van der Wel, Rotterdam; C. A. Wind, Deventer; T. Wolzak, Utrecht, en A. van Zandbergen, Witmarsum. CRISIS COMITé. Ondergeteekenden, allen aanwezig ter vergadering van het Middelburgsch Cri sis Comité, gehoord hebbend het verslag der werkzaamheden der beide sub-com missies uit dat comité en in het bijzon der het finantieel overzicht gegeven door den penningmeester, waaruit de precaire toestand der financiën is ge bleken, hebben de stellige overtuiging gekregen, dat het werk van het Crisis Comité in onze stad tot eiken prijs be houden moet worden. Daarom dringen zij er ten zeerste op aan de voortgang der werkzaamheden mogelijk te maken, in het bijzonder door a.s. Zaterdag de collecte met een zoo groot mogelijke gave te bedenken of zich alsnog als collectant voor de inzamelin gen op te geven. Middelburg, 3 Oct. 1934. M. Fernhout. M. Huizenga-Bijlenga, A. Stutterheim-Thieme. J. Ermerins. R. van Roo-Biezen, P. Blok. J. Onderdijk. J. F. Heemskerk, I. KandeL C. Joziasse. P. H. J. Bostelaar. L. Leuvens. A. Kögeler. J. C, Wondergem, J. P. Ph. Doorenbos- Woensdag werden te K a p e 11 e ten overstaan van notaris J, C. Kram in het openbaar verkocht, drie woonhuizen met schuurtjes, erf en tuin aan de Wil- helminastraat, samen groot 11 a 19 ca. Kooper A- de Bruyne te Goes q.q. voor f 5410. EEN NIEUWE KADE TE HARWICH. Zal voorloopig alleen door de Mij. „Zeeland" gebruikt wor den. Dinsdag heeft naar de N.R.C. melde onder groote belangstelling van vele ge- noodigden de opening plaats gehad van een belangrijke uitbreiding der kaden, steigers en loodsen te Harwich o.m. een van de eindpunten, zooals men weet van de booten der Maatschappij Zeeland. De kade de arbeid waaraan reeds in 1931 begonnen was, en waarvoor uitbaggering van 282,000 tons uit de bedding der bij Harwich in de Noordzee mondende ri vier noodig geweest is, beslaat een op pervlakte van 6000 vierkante yards, is goed voorzien van spoorlijnen, biedt een zeer ruime nieuwe gelegenheid voor het opslaan van goederen( terwijl de passa giers der aan haar aanleggende booten zich er in aangenamer ruimten aan het onderzoek van immigratie- en douane beambten kunnen onderwerpen dan bij de oude aanlegplaatsen. Naar verluidt zal de nieuwe kade voorloopig alleen voor de Maatschappij Zeeland en voor goederen gebruikt worden. Behalve kele vooraanstaande Engel- schen namen ook verschillende Neder landers aan de plechtigheid deel. O.m. de heer T. H. de Meester, pres. comm. van de mpij. Zeeland, de heer E. M. Al berts, onder-voorzitter van den raad van commissarissen van de zelfde maatschap pij, de heer G. A. Waller, dir. van Müller en Co., speciaal belast met de mpij. Zee- land, de heer G. J- Bensink, bedrijfs directeur van de mpij. Zeeland, de heer H. E. Verschoor van Sleeswijk, onder-

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6