BUITENLAND. BURGERLIJKE STAND. Van onze Adverteerders. MARKTBERICHTEN. VLISSIHGEN. TOENEMENDE WERKLOOSHEID. WALCHEREN. ZAL VEERE EEN SOORT VAN OBERAMMERGAU WORDEN? NOORD-BEVELAND. ZEEUWSGH-VUytNDEREN O.D. VIJF EN TWINTIG JAAR GEMEENTE-SECRETARIS. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. SPANJE. DE STAATSBANK VOOR EEN MILLIOEN OPGELICHT. Een graaf en een chèque-ver- valscher tegen de lamp gevlo gen. DE REGEERING AFGETREDEN Er heerscht weer groote span ning in het land. JAPAN. J^ipansche advertentie-lyriek, t Aagtekerke. Koudekerke, Serooskerke (W.) Westkapelle. Colijnsplaat. Aardenburg. Pau Li, de kleine Chinees. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Elec, Drukkerij G. W. den Boer, M'bui g agg—11—W ven en zijn aldaar verder inlichtingen betreffende deze voorwerpen te beko men:. VièT rijwielbelastingmerken in étui, vier portemonnaies met inhoud, één zak doek, één radiateur-dop, één autostep, een Engelsche sleutel, een vulpotlood, een rozenkrans in etui, een mantelcein tuur, twee mutsen, een R. K. kerkboek je, een vulpenhouder, een knipmes, een huissleutel, een lederen riem, 'n schaar tje in etui, een paar dameshandschoe nen, een padvindersriem en een reflec tor. Het aantal werkloozen te V 1 i s s i n- g e n is voortdurend stijgende. In de af- geloopen week steeg het met 42; het bedraag thans 890 ingeschrevenen, van wie 101 in de werkverschaffing zijn op genomen. VEERE. Maandag zijn alhier de eer ste suikerbieten aangevoerd aan de haven. Zooals men weet, zullen alle bieten, die in de kom der gemeente worden aangevoerd, dit jaar aan één weegbrug aan de haven gewogen moe ten worden. VEERE. Maandagavond hield de V. V. V. Veere haar eerste algemeene halfjaarlijksche ledenvergadering. De V o o r z. deelde mede, dat deze vergadering nogal vroeg belegd was, omdat twee bestuursleden binnenkort uit de gemeente voor langer of korte- ren tijd vertrekken. Ondertusschen heeft het bestuur niet stil gezeten. Er zijn onderhandelingen gaande om een plakzegel met een re productie van het stadhuis erop uit te geven en deze zegels beschikbaar te stellen voor diegenen, die veel corres pondentie voeren. Door een plaatselij ken kunstenaar is indertijd een plaat vervaardigd, die eventueel als groote reclameplaat afgedrukt en wijd en zijn gedistribueerd zal worden. Het foldertje "der vereeniging zal binnenkort voltooid zijn. Ook heeft het bestuur overwogen om via het Holland-Huis te Brussel, vooral ten opzichte van den grooten stroom vreemdelingen, die Brussel in 1935 ter gelegenheid van de wereldten toonstelling zal bezoeken, reclame voor Veere te maken, ook omdat er tegen woordig een grooter bezoek van België te verwachten is. Of het plan van een groot reclamebiljet verwezenlijkt kan worden, is nog niet te zeggen, daar dil in ieder geval veel geld zal kosten. Overwogen is, om de Groote Kerk, als ze zoover voltooid zal zijn, dat er niet zooveel steigerwerk daarbinnen zal zijn, deze te gebruiken voor eventueele opvoeringen in den geest van die, wel ke in de kerk te Naarden en pas on langs ook te Biggekerke hebben plaats gevonden. Het idee, dat het bestuur in dit geval bezielt, is dus een blijvende attractie te vormen, die ieder jaar op nieuw zal terugkeeren en Veere daar door een soort bekendheid te geven als andere steden, zooals Leiden, Ober- ammergau e.d. Te dien opzichte is een goede voorbereiding noodzakelijk en tevens het in het leven roepen van een kern, die steeds de groote zorgen van een jaarlijksche opvoering op zich kan nemen. In verband -hiermede heeft de heer Jan Kuiler te Middelburg zich bereid verklaard geheel belangloos zijn mede werking aan het vormen van zulk een kern te verleenen, zoodat men nu met plannen zal kunnen komen. De Voor zitter heeft ook de zaak met dr. Kalff, directeur van Rijks Monumentenzorg, besproken, die zich spontaan uitliet om trent deze plannen. Wij kunnen erop aan alle medewerking van die zijde te verkrijgen, daar het dit lichaam zeer aangenaam zal zijn als de kerk voor zulk een doel te gebruiken zou zijn. De quaestie van het houden van een Engelschen cursus staat vast: overeen gekomen is, dat de heer D. L. Broedèr als leider van dezen cursus zal optre den, die van November tot Maart zal duren. Een lid vroeg, of er ook een mogelijkheid zou zijn om meer gevor derde leerlingen op te nemen in den cursus, b.v. leerlingen van een kweek school e.d., waartegen de voorzitter geen bezwaar had. Binnenkort zal met het innen der con tributie worden begonnen, zoodat men nog geen rekeningen heeft kunnen aan bieden. Ieder lid zal alsdan een blanco kwitantie ontvangen, waarop hij zelf zijn contributie zal mogen invullen, met dien verstande, dat het minimum bedrag één gulden zal zijn. De mogelijkheid van het houden van een bazaar is eveneens overwogen, doch hiervoor zou het beter zijn een damescomité te vormen, dat dan in sa menwerking met het bestuur tot een gunstig resultaat zou kunnen komen. De vier aanwezige dames, de dames Oakes, Heerebout, Perrels en Hanken gaven zich spontaan op om het begin te vormen van een comité, waaraan 'n willekeurig aantal zal kunnen worden toegevoegd. Binnen zes weken zou men het bestuur dan van haar activiteiten op de hoogte stellen. Meer plannen zijn in overweging, zoo b.v. het oprichten van een roei- of ka- novereeniging. Er zal nog getracht worden leden aan te werven voordat het foldertje ter perse gaat, dat ook zij dan van de gra tis opname van namen kunnen profi- teeren in de desbetreffende rubrieken. De plaatsing van manden voor afval en papieren zal eveneens worden overwo gen, alsook het bekendmaken aan de sluizen van wat Veere den Vreemde ling biedt, zulks temeer, daar menigeen met een jacht komt en te ver van het stadje afligt om te kunnen weten, hoe schoon het daar is. KORTGENE. Vrijdagavond, Zater dagmiddag en Zaterdagavond werd in „De Stadswijnkelder" alhier de film „De Jantjes'' vertoond, 't Is de eerste keer geweest, dat een dergelijke amu sementsfilm op Noord Beveland draai de. Het is dan ook geen wonder, dat de groote zaal van „De Stadswijnkel der" telkens volliep. Vooral Zaterdag avond was het druk; alle plaatsen wa ren bezet, en reeds een paar dagen voordien totaal uitverkocht. In de gang van „de Stadswijnkelder" werd het Za terdagavond een ontzaglijk gedrang om toch maar in de zaal te komen; het pu bliek stond in rijen buiten te wachten. De controleur moest op het laatst tel kens de deur sluiten, om het opdringen de publiek tegen te houden, Ten laat ste moest nog een groep menschen te leurgesteld naar huis vertrekken., In de zaal zelf zat alles tjokvol. De film voorstelling werd Zaterdagavond met een bal besloten. TERNEUZEN. Maandag was het 25 jaar geleden dat de heer B. I, Zonne- vijlle het ambt van gemeente-secretaris aanvaardde. Ofschoon de jubilaris er op stond, dat deze dag ongemerkt zou pas- seeren, was het gemeentepersoneel van gevoelen om hem toch te complimentee ren. Daartoe verzamelde het zich dien morgen o. 1. van den burgemeester, den heer J. Huizinga, op de werkkamer van den secretaris. De burgemeester schetste in warme woorden de groote verdien sten van het hoofd der administratie en dankte hem in het bijzonder voor de knappe en kundige adviezen en goeden raad, waarmee hij altijd spreker terzijde heeft gestaan. Daarna bracht hij ook den dank der ambtenaren over voor alles wat hij voor dezen deed. De jubilaris dankte daarna den bur gemeester en de overigen voor deze blij ken van belangstelling en meende voor al de door den burgemeester gebrachle hulde te moeten overbrengen op de amb tenaren, inzonderheid op het secretarie- personeel, omdat, dank zij de gezonde verhouding tot deze menschen en hun liefde voor het vak een goede leiding eerst tot zijn recht kan komen. Daarna dankte hij ook den gemeente-ontvanger voor diens medewerking en de overige van takken van dienst. AARDENBURG. We vernemen dat de heer C. M. v. d. Broecke, eigenaar van de fruitkweekerij „Ceres", aan Prinses Juliana een luxe kist fruit heeft toegezonden, als herinnering aan haar bezoek aan de tentoonstelling te Zuid- zande. Bij deze gelegenheid heeft H.K.H. bij haar bezoek aan den stand van bo vengenoemde kweekerij gezegd, dat ze toezending van zoo'n kist op grooten prijs zou stellen. Ook aan mevr. Quarles van Ufford, de echtgenoote van den Commissaris der Koningin, werd zoo'n kist fruit alsmede een proefflesch Albesco gezonden. Dit laatste is een door de firma Cadsandria alhier gefabriceerd product, geperst uit een in bepaalde verhouding gemengde hoeveelheid zwarte en roode bessen. SINT KRUIS. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van den burgemeester. Besloten werd de verkoopgelegen heid op Zondag te verruimen. Bij de be handeling der begrooting, die op 20.407 wordt vastgesteld met een post van 649 voor onvoorzien, stelt de heer D e B r u y n e voor om 80 opcenten te hef fen op de bebouwde eigendommen, om van de opbrengst hiervan een afdoende wegverbetering tot stand te brengen in de kom der gemeente. Dit voorstel kreeg geen steun; wel werd de post voor wegsverbetering op voorstel van den heer Snauwaert op 1200 gebracht, De kapitaaldienst sluit met 3114. De v o o r z. legde aan den Raad een plan voor om het rijwielpad naar Aar denburg te vervangen door een pad van cementen tegels. De kosten schrokken den Raad echter af, hoewel de heer D e B r u y n e van oordeel was, dat dit plan toch het meest economische is, temeer waar de voorzitter voorstelt de kosten over 3 jaren te verdeelen. De in 1933 aangebrachte reparaties hebben reeds 400 gekost, en zullen niet van langen duur wezen. De heer De Backere stelde voor, om de putten met macadam te vullen, waar de Raad toe besloot, hoewel de heer De Bruyne het geld vermorsen vond. Op verzoek van laatstgenoemde zal de voorz. in de volgende vergadering mededeelen, hoe groot het perceel grond is, dat van P. Lourens gekocht is voor de wegverbetering. In Spanje heeft een chèqueverval- sching, waarvan de Staatsbank, het slachtoffer is geworden, groot opzien gebaard. Een 28-jarige graaf, stammende uit een oude aristocratische familie, heeft de nationale bank van Spanje voor ruim een millioen pesetas opgelicht. De geheele affaire heeft veel weg van een spannende sensatiefilm meldt het Hbld. Op zekeren dag bemerkte de markiezin de Padierna de Villapadierna op haar rekening courant bij de Spaan- sche bank een tekort van ruim 1 mil lioen peseta's. Het bleek dat vier chèques, tot dit bedrag, een valsche onderteekening droegen, welke verval- sching slechts door een vergrootglas was te ontdekken. Vele arrestaties werden verricht, doch zonder resultaat. Totdat een zekere Gallardo, een bekend chèque-verval- scher, bij een verhoor door de mand viel. Samen met een naamgenoot, even eens een berucht type had hij in een der duurste hotels van Madrid des nachts gelegenheid gegeven tot geluks- spelen, waarbij liet geld door valsche trucs in hun zakken vloeide. Tot hun bezoekers behoorde ook de graaf de Villapadierna, die daar spoedig de bes te vriendjes werd met een beruchten Italiaan. Met zijn oude naam en de millioenen- erfenis die hem te wachten stond, kon de jonge graaf overal schulden ma.ken. Doch door de vele bezoeken aan amu- sements-gelegenheden en door het spel kreeg hij1 tenslotte geldgebrek. Zijn vrienden wisten echter wel raad. De chèque-vervalscher Gallardo maakte op een viertal chèques de handteekening na van de markiezin, de erftante van den jongen graaf. De eerste cheque werd vlot uitbetaald. Zoo ook de overige, 't Geld werd broederlijk gedeeld. Beiden maakten nu een reis naar San Sebas- tiaan, gingen vervolgens naar Nice en Biarritz, waar zij juist waren toen het bedrog ontdekt werd. De politie begon direct de achtervolging van het twee tal per vliegtuig. Tenslotte zijn de graaf en zijn vriend te Milaan in hechtenis genomen. Na een vacantie van drie maanden is gisteren het Spaansche parlement weer bijeengekomen. Zulks onder uitgebreide veiligheidsmaatregelen van de politie. Minister-president Samper nam dadelijk na de opening der zitting het woord om de door hem gevolgde politiek te verde digen. Gil Robles, de leider van de rechts staande katholieke volksactie verklaar de bij het debat dat zijn partij de regee ring niet langer zou steunen. Daarop trokken de ministers zich terug om te beraadslagen. Na korten tijd deelde del Rio, de minister van landbouw, aan de pers mede, dat de regeering besloten had af te treden. De situatie in Spanje is door deze ka- binetscruisis rijkelijk gespannen gewor den. Zooals men weet is de regeering Samper voortgekomen uit de midden partij, de radicalen, en werd zij tot dus ver door rechts gesteund. De katholie ken oefenen in het rechtsche kamp den meesten invloed uit en nu zij hun steun aan de regeering ontzegden, was er geen meerderheid meer voor haar. Het aftreden is dan ook logisch, Intusschen weet men niet, wat Gil Robles, de verantwoordelijke man voor de crisis, precies in zijn schild voert. In linksche kringen verdenkt men hem er van, een fascistisch dictatuur te willen stichten. Van belang in dit verband is een artikel in het hoofdorgaan der so cialistische partij. Daarin worden de ar beiders aangespoord, zich over de ge heele linie gereed te houden. „October zal wellicht onze maand zijn", wordt in het artikel gezegd. Het blad raadt den arbeiders aan, goed op „het roode sein" te letten en waarschuwt tegen het ge vaar van een fascistische dictatuur. Het voegt hieraan toe: „Wij hebben ons le ger gereed voor mobilisatie en gereed om te kiezen tusschen den Heiligen Stoel en de roode vlag." Uitingen als deze toonen aan, dat er thans een zeer onverkwikkelijke span ning in Spanje heerscht en dat het ge-' makkelijk tot een nieuwe uitbarsting kan komen, anders gezegd tot een nieu wen burgeroorlog. Gebruik van hoogdravende taal is een kenmerk van den Japanschen adver teerder. Een groot warenhuis te Tokio noodigt zijn klanten binnen met de woorden: „Gij zult hier welkom zijn als een zonnestraal na een regenachtigen dag". „Ieder van onze bedienden is u zoo behulpzaam als een vader, die een echtgenoot zoekt voor zijn dochter, die geen bruidschat meebrengt," „De goe deren zullen bij u thuisbezorgd worden met de snelheid van een kanonschot.' Een kruidenier prijst zijn buitenge wone azijn aan, welke „scherper is dan de tong van de meest vijandige schoon moeder," Van 1 tot 30 September. Ondertrouwd: J. de Nooijer jm. 21. j. en S. Kerkhove jd. 20 j. Bevallen: F. Blaas geb. de Witte z.; N. Sturm geb. Wlisse z.; J. Wouters geb. Willemse z.; C. Corré geb. de Visser z. Van 1 tot 30 September. Ondertrouwd: I. Pattenier jm. 27 j. en C. J. Joosse jd. 25 j. Getrouwd: M. Koets jm, 21 j. en C. de Witte jd. 23 j.; W. van Keulen jm. 25 j. en P. Leijnse jd. 25 j.; G. Polderman wedr. 36 j. en C. Dingemanse wed, 36 j.; S. Tange jm. 23 j. en W. L. de Poor- te jd. 27 j.; P. Dingemanse jm. 24 j. en M. Ova jd. 24 j. Bevallen: M. van Sluijs geb. Wiele- maker z.; M. van Belzen geb. Kaljouw d.; F. Maas geb, Bassie z.; C. Holle- brandse geb. Barentsen d.; J. Daane geb. de Nooijer d. Overleden: M. de Voogd 79 j. wed. van J, van Keulen, Van 1 tot 30 September. Ondertrouwd: J. C. Verton 27 j. wedn. en P. Barenlsen 21 j. jd. Getrouwd: J. Meijers 26 j. jm. en S. J. Melis 25 j. jd.; L. Jongepier 23 j. jm. en N. Meijers 21 j. jd. Bevallen: T. Geerse geb. de Rijke d.; A. Schout geb. Vertregt d.; A, Tavenier geb. Goedbloed d.; I. Schmid geb, Ga- gelmarm d. Van 24 Sept. tot 1 October. Bevallen: N. Dominicus geb. Wester- beke z.; L. A. van Rooijen geb. van Sighem d. Van 2229 Sept. Ondertrouwd: G. Geelhoed 61 j. we duwnaar J. P. Poortvliet en P- Israël 57 j. weduwe van A. Bost. Van 2027 Sept. Bevallen: C, M. de Baere geb. van Hijfte d. De N.V. Paul C. Kaiser Biskwie-, koek en beschuitfabrieken te Rotterdam heb ben een nieuw boek uitgegeven, getiteld „Pau Li de kleine Chinees", geschreven door Henri van Woude. De jeugdige le zers zullen met belangstelling de lotge vallen van het jonge- Chineesje volgen. Vele gekleurde plaatjes naar teekenin- gen van Willy Sluiter, welke voor dit boek kunnen worden verzameld en daarna ingeplakt, versieren deze uit gave. Wagenmoer, Davidse, Schroeweg V 36; poesje, Deist, K. Burg D 12; Kilo gewicht, J. den Hollander, Bree E 215; rolletje glaspapier, J. de Vries, Nw. St. Joosland A 141; bruine muts, J. Malgo, Koepoortstr-; vulpen, Frenks, Houttui nen Q 33; kinderringetje, Grool, K. Delft G 1, vulpotlood, F. de Kuiper, Pott.bak. singel Q 54; koperen gewicht, J, Kok, Bellinkstraat; passerdoos, Vermazen, KI. Vlaanderen M 181; een p. gummi schoenen, Café Entink, L, Delft; dames handschoen, J. L, Wigard, Oud Arn, pad T 148; wollen muts, J. Wevers, Penningh. singel L 137; ceintuur, J. Haas, L. Gist- straat F 195; meisjesmuts, Maas, Kerk straat 't Zand 131; Rijwieltasch, C. v. Sluijs, B. v. P.; een paar dameshand schoenen, Gemeente Veldwachter, St. Laurens; tasch met boeken, Jansse, L. Geere K 324; port. met inh., Kouwen, N. Bolwerk M 227; Belastingmerk, Burm, Leliestr.; sleutel melkbus, H. Ca rol, Heerenstraat H 130; 2 sleutels, S. Moes, Leliestr. S 150; Belastingmerk, J. v. d- Berge, Jodengang R 227; port, met inh., M. Snijders, Zuidsingel E 29; Her dershond, Asyl, Seisweg; isportbroekje, Sohier, Zuidsingel E 42; damesarmband horloge, Polak, Tramsingel 75; armband horloge, v. d. Ende, Noordsingel R 56; sjaal, Bosdijk, Oude Veerscheweg F 216; kinderschentje, Felius, Looiersingel Q 283; Koperen wagenmoer, Fiegen, Var- kensmarkt K 41; Zilv. Armbandhorloge, J. Sterzenbach, Korte Delft G 9; Huis sleutel, C. Overweel, Rozemarijnstraat E 153; Vlieger, v. Leeuwen, Loskade P 263; Grijze handschoen, Melse, Damp.- singel T 189; Dameshandschoen, Verha- ge, Lange Viele K 217; Kinderport. met inh., B. v. P.; Nikkel deksel van auto, Matzinger, Markt C 12; Damesport. met inh., v. d. Berge, Dam (Kraam); Kinder- port., M. de Rijke, Brakstraat O 268; Schroevendraaier, J, J. Arnoldus. Pluim- straat E 163; Vulpenhouder, Moerdijk, Leliestraat S 150; Vulpotloot, C. Nie- wenhuize, L. Giststraat F 199; Kinder port. met inh., W. de Schrijver, Zuidsin gel E 28; Driepoot fototoestel, A. Luid- wieler, Oostkapelle B 40; Port. met inh., P, Boone, Aagtekerke 77; Paar Da meshandschoenen, H, Schonis, Singel straat N 194; Damesmantel, Portier Vi- trite Works; Regenjas, Ploegeart, N. Oosterschestraat N 114; Pulover (nieuw) C. Panhuizen, Bagijnhofstraat E 199; Fotoalbumtje, B. v. P.; Kinderport,, Mel- se, Seisweg R 95; Alpaca pijp, J. Flip- se, Nieuwe Abeele 309; Haarkam, J. Klaver, Korte St. Pieterstraat; Spatlap (gummie), Gabriëlse, Café „de Een dracht", Markt; Streng wol, J, de Jon ge, Lambrechtstraat C 71; Een kip, Steutel, Simpelhuisstr. L 172; Paar Handschoenen, Koster, L, Singelstraat 181; Padvindersriem, Gem, Veldwach ter, St, Laurens; Zak aardappelen, F. Wisse, St. Laurens B 151;; Portemon- naie, J. de Wijze, 't Zand D 112; Hon denzweep, Geldof, Bastion N 65; Rij wieltasch, I. Janse, Oude Veerscheweg T 214; Alpenmuts (blauw), E. Vader, L. Geere K 317; Herdershond, De Sitert, Domburg, Zuidstraat 5; Badpak en muts, mej. Meulmeester, Spanjaardstr. E 73; Jongensjas, Provoost," Seisweg R 125; Kindertaschje met inh., v. Luijk, oï ee,rve 360; Zilv. broche, Annie v, Sluijs, Wal A li; Rozenkrans, Dieriks, Kapoenstraat E 32; Riempje, Dijkstra i >v' r*' inh-< Adelaar, Hen- drikstr, W 60; Vragenboekje, W. Ver meulen, Dwarskaai G Hl; Koralen col lier, J, de Klerk, Seisweg R 141, Middelburg, 1 Oct. Op de veiling deden, spinazie 212, veldsla 10, poste- lei 510, wagenaarsboooen 911, sui- kerboonen 13, stoksnijboonen 924, stamsnijboonen 7, stokprincessenboo- nen 1318, stamprincessenboonen 14 16, spruiten 12, koolrapen 2, peën 2, uien 13, kroten 1ct., alles per kg; augurken 1947 ct. per chip; peeën 3 4%, rapen 45,5, kroten 14, raapste len 0,5, prei 4y28,.,. selderie 0,52,5 knolselderie 1,52 c., peterselie 0,5 c., radijs 2 c., rammenas 3 c-, alles per bos; savoye kool 38 c., roode kool 36,5 boere kool.l1,5 c., witte kool 35,5 c,, bloemkool 319 c., andijvie 1,53,5 c-, kropsla 0,52,5 c., komkommers 1 3 c., alles per stuk; tomaten 23 c., •franken thaler 2331 c,, bramen 1415 c,, black alicant 2528 c,, pruimen 20 c-, alles per kg; suikermeloenen 8,510 c., netmeloenen 415 c,, annanas me loenen 15 c., perziken 5 c., alles per stuk, asters 3 c., gladiolen 56 c-, alles per bos. Goes, 1 October. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Groenten. Dubb. Prin- cesseboonen 5—11, Doperwten 10, Spi nazie 6, Koolrapen 1.80, Uien 1.90, Aard appelen 2.404.20, idem drielingen 1,40 -1,50, Tomaten 22.60, BI. Druiven: Frankenthaler 2325, Black Alicante 2329, per 100 kg; Kroten 3.404.80, Rammenas 3.20, Wortelen 2.10, per 100 bos; Bloemkool 510, idem He soort 35, Rood'ekool 2.504.90, Witlekool 3, Groene Savoyekool 25.10, Gele id. 4.406.50, Breedblad Andijvie 1.80 2.80, idem He soort 0.701, Krul Andij vie 4, Kropsla 1.202.70, idem He soort 0.501.10, Meloenen 36, Witte Kom kommers 1.70^-2, per 10Ö stuks; Patrij zen 0.23, per stuk. Hulst, 1 Oct. Aanvoer ruim, handel kalm, Gerst 6,25, haver 6.00, rogge 7.40, erwten, 8.50, boonen 11,50. Den Haag, 1 October. Peren: Duch. d'angelaine I 1013 ct., II 5-8 ct-, Maag deperen 69 ct-, Doyenne de Cornice I 1417 ct., II 8-12 ct., Herfstperen 7 9 ct., William Duch. extra 1013 ct., I 79 ct-, II 46 cl., Landperen I 79 ct., II 46 ct., Legipont extra 1518 ct., II 1014 ct., II 79 ct., Langstelen 57 ct-, Beurré Clairgeau extra 1013 ct., I 69 ct., II 25 ct., Beurré de Me- rode I 68 ct., II 35 ct., Beurré Hardy 1116 ct-, Beurré Alexander Lucas 7 10 ct., Patrijsperen 24 ct., Wintervij- gen 25 ct., Hollemans 56 ct., Con- seille de la Cour 5 ct., Oranje bergamot 56 ct-, Bonne Louise I 1416 ct., II 914 ct.( Gieser Wildemans 79 ct., Bergamotten 23 ct., Pondsperen 56 ct., Triumph de Vienne 6 ct., Hoberlin- gen 7 ct-, Calabasperen I 69 ct., II 4 6 ct,, Soldat Laboureur 4 ct,, IJsbouten I 6—7 ct., II 2—6 ct. Appelen: Goudreinetten val I 1017 ct., II 6—9 ct-, III 4—5 ct., Sterappels ex. 1621 ct., I 1015 ct., II 49 ct., IJsdener Klumpkens 2—4 ct-, Bismarck I 68 ct„ II 24 ct., Groninger kroon I g12 ct., II 27 ct., Ossekoppen 6 8 ct., Grauwe Renet I 78 ct-, II 25 ct., Bellefleur 38 ct., Klapstaartzuur 4 6 ct., Zure Timmers 7 cl., Luntersche PippeTng 57 ct-, Fransche Bellefleur 9 ct., Lentsche Roodjes 49 ct., Ben- derzoet 8-11 ct., Princesse Noble ex. 15—17 ct., I 11—13 ct-, II 3—6 ct., Le- moenappel ex. 1013 ct., I 59 ct., Fransche Paradijsappel 46 ct., Wijn- zuur 46 ct., Present van Engeland I 9—11 ct., II 5—8 ct„ Zure Schrijvers 8 10 ct., Honingszoet 711 ct., Rijnzoet 711 ct., Peperappel 35 ct., Kafap- pel I 7—9 ct., II 3—5 ct., Derkappel 7— 9 ct-, Keswick 35 ct., Transp. de Cron- cel I 10—14 cl., II 6—9 ct., Cox Oranje Pippeling I 1014 ct., II 7 9 ct., Pro- vinc'alen 57 ct., St. Remis 68 ct„ Campagnezoet 1012 ct., Mank s God- ling 1417 ct., Bramley Seedling 6—8 ct., Juinappel 5—7 ct., Fransche Schrij vers 46 ct-, Notarisappel 1115 ct. Alle prijzen zijn per kg opgegeven.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6