GOES. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. DRA15I11AvanVALKEÜBURG'5-; e A I LEVERTRAAp («ec Bloed tot afscheid en de wandeling ver der naar de Markt. Hier was het aantal wachtenden door den regen zeer ver minderd. Daar juist de trommels het meest „wa ter-gevaar" loopen moest van een vol ledige taptoe voor het stadhuis worden afgezien en hebben alleen de hoornbla zers zich van den Koertoren af doen hooren, terwijl daarna het muziekkorps met het Zeeuwsch Volkslied dezen der den dag der winkelweek besloot. Even later is de belichting van het Stadhuis, die van kwart voor tien tot kwart over elf had gebrand, gedoofd en was het spoedig stil op straat. Zooals reeds eerder gemeld, heeft he denavond van 9 tot half elf een concert plaats op de Groenmarkt door het Mid- delburgsch muziekkorps en uitgaande van de buurtcommissie-Burg. Bij goed weer zal het zeker ook van avond weer druk zijn op straat en spe ciaal op de Groenmarkt en omgeving. DE NIEUWE SPELLING OP DE LAGERE SCHOLEN. Naar wij vernemen hebben B. en W. zich tot de hoofden van scholen gewend met de mededeeling, dat de nieuwe spelling moet worden ingevoerd. Ook aan de bijzondere scholen is kennis ge geven, van deze invoering. Op de Rijksleerschool alhier is na de groote vacantie de nieuwe spelling di rect ingevoerd. SIC TRANCIT GLORIA MUNDI. De Schuttershoituin behoort tot het verleden. De laatste jaren hebben wij tot twee maal toe melding gemaakt van tuinen, die vroeger tot op zekere hoogte open baar terrein waren, die aan oud en jong vele uren van genot boden, doch die verdwenen. Wij doelen op den speeltuin van „Uit het VolkVoor het Volk" en den buitentuin op het Noordbolwerk, de laatste thans t.b.c.-paviljoen met tuin, deel van het Gasthuis. Ten derde male moet thans een heen gegane op dit gebied en wel de tuin van het Schuttershof, herdacht worden. Wie herinnert zich niet de vele uren daar doorgebracht: wie denkt niet aan de Zo- merconcerten, later abonnementscon certen; maar nog veel grooter is zeker het aantal, dat zich de Zondagavondcon certen herinnert met soms meer dan 1000 toehoorders. Andere zullen denken aan de Floraliatentoonstellingen met vuur werk tot slot of wel aan de Nijverheids tentoonstellingen, die er meermalen plaats hadden met o.a. een paar maal een oud-Middelburgsch marktplein. Dit alles is voorgoed voorbij, want de tuin met zijn mooie lanen hooge boomen is niet meer. Wij hebben Zaterdag eens een kijkje genomen in de Schuttershofstraat en daar tusschen Bakkerskamer en Kunst museum den toegang gadegeslagen tot de nieuwe straat, die door den voor- maligen tuin is gelegd. Slechts een paar lantaarnpalen her inneren aan den tuin, want de omgeving heeft zulk een ander aspect gekregen, dat de gebouwen niet in staat zijn den vroegeren toestand in herinnering terug te roepen. De kolfbaan, die in den tuin stond, is verplaatst en sluit nu evenwijdig met de in aanbouw zijnde zaal het deel af, dat bij het Schuttershof is gebleven. Daar boven steekt thans het ijzeren geraamte uit van die nieuwe zaal. Weer een bekend plekje van Middel burg is voor altijd verdwenen. DE WERKLOOSHEID. Bij de arbeidsbeurs stonden Zaterdag ingeschreven: geheel werkloos 870 man nen en 19 vrouwen; gedeeltelijk werk loos 63 mannen en 4 vrouwen; niet werk loos 9 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vorige week 974, bij gekomen 30, afgegaan 38, over 966. BAZAAR CRISISCOMITé. Opening door den heer Joh. Pilaar. Een goed begin. Bij de opening, Zaterdagmiddag twee uur, van den bazaar ten bate van het crisiscomité, merkten we, naast bazaar commissieleden, enkele raadsleden en verscheidene vooraanstaande stadge- nooten op. De burgemeester, de gemeen tesecretaris en wethouder Goedbloed waren verhinderd aanwezig te zijn. De voorzitter van het Goesche Cris- siscomité, wethouder A. L. van Melle, heette de aanwezigen welkom en deed tevens mededeeling van de verhindering van bovengenoemde heeren. Er was nog een bericht van verhindering ingeko men vertelde spr., en daarbij waren 2 bankbiljetten van 10 ingesloten, (Ap plaus). In het bijzonder zegde spr. dank aan oud-notaris Joh. Pilaar, lid van het hoofdbestuur van het Nationaal Crisis comité, die zich bereid verklaarde de zen bazaar te open, en die reeds zoo vaak doorslaande bewijzen van zijn sym pathie voor den arbeid van het Goesche Comité gaf. Voorts bracht spr. hulde aan allen, die dezen bazaar tot stand brachten, vooral ook aan directrice en personeel van het Gasthuis, voor hun fraaie poppenkinderziekenhuis. Daarna gaf spr. het woord aan den heer Joh. Pilaar. De heer Pilaar zeide, allereerst te willen bedanken voor de eervolle uit- noodiging aan hem gericht, om het eere voorzitterschap van de bazaarcommis sie te aanvaarden. Hij voldeed daar gaarne aan, omdat hij volkomen sympa thiseert met het doel, en de organisatie in handen weet van dames, die het wel slagen waarborgen. Spr. bracht hulde aan deze dames, voor hetgeen zij tot stand gebracht hedden, een prestatie van maanden gestadigen arbeid. „Als lid van het Hoofdbestuur van het groote Nationale Crisiscomité, aldus spr., gevoel ik mij steeds een deel van het lichaam, dat de nood van het geheele land overziet en dat door de plaatselijke Crisis-comité's bereikt hen, die gehol pen moeten worden. Thans staande op deze plaats en te midden van u, maak ik mij een tijd los van mijn functie ten bate van het ge heele land en sta ik hier als eere-voor- zitter van het Bazar-comité als Goe- schenaar voor de Goeschenaren, die ge holpen moeten worden en gevoel ik be hoefte om woorden te spreken in het belang van het Goesche Crisis-ccmité. Moeilijk is de taak van het plaatselijk Crisis-comité. Uw werk eischt veel on derzoek en uw optreden moet dikwijls zeer kiesch zijn. Wetende mét welke nauwgezetheid gij, mijne heeren voorzit ter en leden van het plaatselijk crisis- comtié uw taak vervult, om daar te le nigen, waar de nood het grootst is, kan ik aan de dames van de bazar-commissie de verzekering geven, dat het bedrag, dat door al haar moeite en zorgen zal worden bijeengebracht, op uitnemende wijze zal worden besteed. Moge het bedrag, dat als zuivere op brengst aan het plaatselijk crisis-comité zal worden afgedragen, zeer belangrijk zijn, want veel is er noodig. Het Algemeen Crisis-Comité heet N a- t i o n a a 1 Crisis-comité. Het is natio naal opgezet, het heeft een nationaal ka rakter, het wendt zich tot allen, hoe ver scheiden ook van aanleg en aard, hoe verschillend ook op politiek of gods dienstig gebied. Hier moet vruchtbare samenwerking zijn van allen, hoe som wijlen ook verdeeld op eenig gebied; hier moet de samenhoorigheid der natie zich openbaren in het schoone doel, dat het Nationaal Crisis-comité zich stelt. Datzelfde gevoel van saamhoorigheid moet ook gevoeld worden in elk ressort van een plaatselijk crisis-comité, dus ook in Goes. Ook hier moeten allen zich ver eenigen, om te steunen. Ook hier mag geen verdeeldheid bestaan, waar het geldt den nood van mede-menschen in deze angstige wereldcrisis te lenigen. Dénkt gij, die met aardsche goederen gezegend zijt, of die uit betrekking, be roep of zaak levensonderhoud en wel licht meer trekt, U in den toestand dier medemenschen in. Zij staan in de maat schappij. die door de werkkracht en de energie van hun voorzaten, tot een hoog peil van ontwikkeling en voortbrenging gekomen is. Ook zij willen hun kunnen en kennen in dienst stellen, doch de maatschappij, thans economisch zeer ziek, kan niet veel meer verzetten en wijst hun diensten af. Zij zijn geen werk krachten meer in het groote bedrijf der wereld. Later als de toestanden normaal mochten worden, zullen zij wellicht weer noodig zijn- De tusschenliggende tijd moeten zij door, maar broodsgebrek grijnst hen aan. Het is de plicht der maatschappij hun daarvoor te behoeden. Zij moeten geholpen worden. Zij moe ten later weer onmisbare raderen in de groote machine worden. Er is hier een groote zedelijke plicht te vervullen. Laten zij, die nog helpen kunnen, zich toch niet verontschuldigen met een be roep op de slechte tijden, welke ook zij voelen- Zij vergeten, dat het juist die slechte tijden zijn, welke zoovelen ge brek doen lijden. Als het leven zelfs zwaar wordt voor hen, die nog voldoen de hulpmiddelen bezitten, hoeveel te meer wordt het dan voor hen, wier mid delen als gevolg van de crisis verdwe nen zijn? Laat in deze droeve dagen iedereen toonen, dat hij bereid is naar z ij n krachten bij te dragen aan den steun van hen, die slachtoffers dezer crisis zijn. Gij, die missen kunt, geef, doet het met dankbaarheid, dat gij het doen kunt, en legt U zelf zoo noodig beper kingen in sommige uitgaven op, om te kunnen geven aan anderen." Spr. hesloot met een opwekking om veel te koopen en verklaarde daarna den bazaar geopend. De aanwezigen gingen vervolgens de stands en amusementen langs, en reeds dadelijk begonnen de dubbeltjes, kwart jes en guldens te rollen. Ook des avonds werd de bazaar druk bezocht- De commissie-leden waren zeer tevreden over de resultaten. Deelen we nog mede, dat morgen (Dinsdagavond), de rede van Prinses Juliana, voor het Nationaal Crisis comité, op den bazaar zal kunnen wor den gehoord. RAADSVERGADERING. De Raad van Goes zal Vrijdagmiddag te twee uur in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vindt de lezer onder de rubriek „bekendmakingen". DE OPHEFFING VAN HET COMMISSARIAAT VAN POLITIE- Voorstel van B. en W. tot aan stelling van een inspecteur. In verband met het Raadsbesluit, om bij opheffing van het commissariaat van politie, gelden te voteeren voor de aan stelling van een inspecteur van politie, dienen B. en W. een desbetreffende ver ordening-wijziging in. Zij stellen o.a. voor: om het politiepersoneel te bepalen op 1 inspecteur, 1 hoofdagent en 10 agen ten; de jaarwedde van den inspecteur vast te stellen op f 2400, na 2, 4, 6 en 8 jaar dienst telkens te verhoogen met f 150; jaarlijks den inspecteur voor uni- formkleeding een bedrag van f 125 te verstrekken; de eerste drie jaren na ziin in dienst treding op dit bedrag een bij slag te geven van f 25 per jaar. Deze verordening-wijziging in werking te doen treden opiden dag, dat het com missariaat van politie wordt opgeheven. POLDER WALCHEREN. In de Zaterdagmorgen gehouden ver gadering van het bestuur van den pol der Walcheren, welke vergadering weer kon plaats hebben in de gewone zaal van het polderhuis in de Abdij te Mid delburg, was de heer Groosman met kennisgeving afwezig. De voorzitter, mr. H. F. LANTS- HEER, stelde aan de orde het onder zoek der geloofsbrieven van de herko zen commissarissen, de heeren F. J. Castel, C. Franse, jhr. W. Z. van Teij- lingen, C. Volkers en C. A. van Woel- deren en de nieuw gekozen commissa rissen, de heeren C. Wlisse Pzn. en P. W. M. Hoegen van Hoogelande.' Bij mpnde van den heer v. d. Harst, adviseerde de commissie van onder zoek, tijdens hetwelk de vergadering geschorst was, tot toelating van alle le den, die daarna geinstalleerd en be- ëedigd werden. De VOORZITTER wenschte allen ge luk en richtte zich speciaal tot den heer Wisse, die de plaats van zijn va der zal innemen, met wien men lange jaren aangenaam heeft samengewerkt. De heeren WISSE en HOEGEN VAN HOOGELANDE spraken woorden van dank. Polderrekening 1933. De financieele commissie adviseerde bij monde van den heer v. d. Harst tot goedkeuring van de rekeningen over 1933. De heer JERONIMUS speet het, dat nogs teeds niet de kapitaaldienst van de inkomsten en uitgaven voor reke ning van de bebouwde eigendommen, afzonderlijk wordt gehouden. De rekeningen werden z.h.s. goedge keurd. Overige voorstellen. Zonder eenige discussie of h.s. ver- eenigde de vergadering zich met de voorstellen tot vaststelling van het dijk- geschot; tot bestendiging van de tijde lijke salariskorting voor het tijdvak 1 Nov. 193431 October 1935; tot het aangaan eener afwateripgsovereenkomst met Arnemuiden; tpt.dipt .verleenen van een bijdrage in de koeten yan de brug over den Vlissingschen watergang bij Souburg en overdracht van het onder houd van die brug aan de Provincie; tot verkoop van grond te Veere aan de N.V. „P.Z.E.M," Hetzelfde geschiedde met de voor stellen inzake aankoop van gronden voor verbetering van sprinken; tot het verleenen van een bijdrage aan Aagte- kerke in de kosten van verharding van den Koekoeksweg tot onderhandsche verpachting van het recht tot het weg halen van mosselzaad. Van al deze voor stellen maakten wij verleden week reeds melding. De VOORZITTER deelde mede, dat het dag. bestuur er niet in geslaagd is, het jachtrecht weder te verpachten aan de tegenwoordige pachters, de heeren Van Kamer te Middelburg en Van Dijk Soerewijn te Vlissingen. Spr. verzocht de vergadering het dag bestuur te mach tigen, om op voor den polder aanneem bare voorwaarden tot onderhandsche verpachting over te gaan. De vergadering verleepde deze mach tig"1^ Toeslag op pensioen. Thans kwam aan de orde het voor stel tot het verleenen van een toeslag op het pensioen van de dag. opzichters J. Lievense en J. van Vaardegem. De heer PORTHEINE had geen be zwaar tegen de toeslag maar wilde toch gaarne vernemen of er nog meer ambte naren zijn, voor wie destijds inkoop van pensioen niet mogelijk was. De VOORZITTER zeide, dat het vier personen, werkzaam bij de Noordwate ring betrof. Van dezen is er een over leden, genoemde twee vallen nu ook af, dus rest er nog één. De heer PORTHEINE had verwacht, dat over meer personen zou gaan. Dan had hij willen vragen of de polder iich ter zake niet kon verzekeren, doch dat heeft nu geen zin. Stembureau. Tot voorzitter van het stembureau 1935 werd aangewezen de voorzatter, tot zijn plaatsvervanger jhr. Boogaert, tot leden de heeren Melis en Koster en tot hun plaatsvervangers de overige le den van het polderbestuur. Financieele commissie. De VOORZITTER bracht de leden van de commissie van financiën voor 1933 en 1934 dank voor hun arbeid en benoemde voor 1935 en 1936 de heeren Groosman, De Visser en Van Teijlingen. Beide laatstgenoemden namen de be noeming aan. De heer KOSTER bracht dank aan 't dag. bestuur, dat het dijkgeschot met 1 is verminderd. Spr. hoopte, dat men op dien weg zal kunnen voortgaan De VOORZITTER meende, dat dit niet zoo makkelijk zal zijn o.a, is men z.i. aan den laagsten prijs voor het ma- teriaal De heer VAN WOELDEREN weet te spreken namens verschillende belang hebbende gemeenten, hij vraagt of werk verschaffing door den polder op dezelf-- de wijze zal worden voortgezet. De VOORZITTER zeide, dat thans het meest urgent worden geacht het brengen van een gemaal aan de Zuidwa tering, wat helaas niet zooveel werkver ruiming zal beteekenen. Het dag. be stuur blijft echter actief inzake het zoe-v ken naar werkobjecten voor werkver schaffing. De heer HOEGEN VAN HOOGELAN DE, vroeg of er voor den polder geen termen zijn tot converteeren van lee ningen. De VOORZITTER zeide, dat dit geen winst van beteekenis voor den polder zou zijn, daar enkele leeningen niet te converteeren zijn. Ontriefde Zomergasten.. DOMBURG. Alhier is in vollen gang een door de P.Z.E.M, uitgevoerd werk, dat beoogt, het bovengrondsche stroom net onder den grond te brengen. Voor vele handen een poosje arbeid; groo ter veiligheid voor werklieden op daken en aan gevels, minder gevaar bij storm en onweer, opruiming van ontsierende* draden, palen en schoren in straten en tuinen. Alleszins een verbetering dus. Maarwat zullen bij hun weder komst onze trouwste, vroegste en langst toevende zomergasten doen, als ze hun veilige, knusse vergaderplaatsjes niet terugvinden? De Zwaluwen! VEERE. Van 3 tot 10 October zal de plaatselijke afdeeling van het Nationaal Crisis Comité een huiscollecte houden in deze gemeente. VEERE. Het plaatselijk Crisis-Comité heeft het alleszins lofwaardig initiatief genomen om de inwoners van .Veere in staat te stellen de toespraak van H. K. H. Prinses Juliana op a.s. Dinsdagavond te hooren. Te dien einde verklaarde de heer Wessels te Middelburg zich be reid geheel belangloos de ontvang- en versterkte geluidsinstallatie te verzor gen. De luidsprekersinstallatie zal op de muziektent op de Markt worden aangebracht en voor ieder duidelijk hoorbaar worden opgesteld. Bij slecht weer zal men de installatie in de be waarschool opstellen. Men hoopt reeds met de uitzending vóór acht uur aan te vangen en deze te laten duren tot tien uur. Waar zich een achttal dames in de gemeente spon taan heeft bereid verklaard een collec te te houden na afloop, welker op brengst aangewend zal worden om de nooden in den komenden winter te leni gen, hoopt het Crisis-Comité op aller medewerking door een trouwe opkomst. VROUWENPOLDER. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling stonden op 1 September j.l. ingeschreven 4 werk zoekenden, gedurende September wer den ingeschreven 1 werkzoekenden en afgeschreven 4 werkzoekenden, zoodat op 29 September j.l. stond ingeschreven 1 werkzoekende. RAAD VAN HEINKENSZAND. Tijdelijke salarisverhooging voor den ambtenaar ter secretarie. Geen landbouwhuishoudcursus. Een tot dusver mislukte proef. HEINKENSZAND. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van den burgemeester mr- dr. Mes, voltallig. Een verzoek van den Alg. Ned. Poli tiebond, om verhooging van jaarwedde van den gemeenteveldwachter werd op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen afgewezen. Na bespreking werd een verordening vastgesteld houdende voorwaarden vooraansluiting aan de riooleering. B. en W. stelden voor het salaris van den ambtenaar ter secretarie met f 200 te verhoogen. De heer Beaufort meende, dat voor het werk dat door een ambtenaar ter secretarie in deze ge meente bij de tegenwoordige bezetting te doen is een voldoend salaris wordt betaald- De heer S i m o n s e zegde, dat het hem bevreemdde nu op deze raadsagenda een tweetal voorkomt voor ambtenaa- van den burgerlijken stand, dat daarbij de ambtenaar ter secretarie niet voorkomt. Daar deze betrekking on geveer f 200 verbonaen is zou op deze wijze de zaak opgelost kunnen wor den. De v o o r z. zegde, dat afgezien van feit dat 'het werk van een ambtenaar van den burgerlijken stand op een gemeente als deze z.i. dient te worden opgedra gen aan den secretaris, door den heer Simonse niet wordt gedacht aan het meerdere en verantwoordelijken werk dat de ambtenaar ter secretarie moet verrichten. De heer S t e k e t e e meen de, dat een en ander zou kunnen wor den opgelost wanneer een tijdelijke toe lage aan den ambtenaar ter secretarie werd toegekend van f 200 voor het bui tengewone werk dat hem thans hopelijk tijdelijk, is opgedragen. De heer N ij s s e gevoelde meer voor traktementsverhoo- ging in verband met het feit dat we een ambtenaar noodig hebben die zelfstan dig kan optreden. De heer Beaufort meende, dat het optreden van de amb tenaren en volontairs ter secretarie be oordeeld wordt door den secretaris» wien zulks wel is toevertrouwd. T-Vv - J^1' Jjy 1 jyHQpp "^LEEUWARDEN- (Ingez. Med.) "mm *i' i hi w iiwhih en Overtuigd dat er meer werk dan ge woon door den ambtenaar ter secreta rie moet worden geleverd zou spr. mee gaan met de meening van den heer Ste- ketee om een tijdelijke toelage te geven van f 200 per jaar. De V o o r z. vroeg, gehoord de be sprekingen of de Raad er dan mee ac- coord kon gaan een tijdelijke toelage van f 200 te bepalen. Dit voorstel in stemming gebracht werd met algemeene stemmen aangenomen. In bespreking kwam vervolgens een voorstel tot inwilliging van een ver zoek van de „Zeeuwsche Landbouw- maatschappij'" en de R.K. Land- en Tuinbouw Bond om een cursus te doen organiseeren voor „landbouwhuishoud- Jtunde", Wanneer de Raad bepaalt, dat zoo'n cursus voor deze gemeente nood zakelijk is dan zullen de kosten daar aan verbonden voor 70 pet. gedragen worden door het Rijk en voor 30 pet. door deze gemeente. Naar schatting zal de cursus per jaar kosten f 1772. Hier van zal de gemeente te betalen heb ben ongeveer f 500. Aan deze cursus waar wordt les gegeven in koken, huis houdelijk werk, wasschen, warenken nis, gezondheidsleer, voedingsleer, huis houdelijk boekhouden, natuurkunde, scheikunde, plantkunde, bemestings leer, bloementeelt, vruchten- en groen teteelt, dierkunde, pluimveeteelt en zuivelbereiding, kan door hoogstens 20 leerlingen worden deelgenomen. De heer Beaufort was er van overtuigd, dat slechts voor een zeer kiein deel bij de burgerij behoef te-bestaat aan dit alles. Het is voor 'n klein deel van de boerenstand, want van de arbeiders moeten de kinderen soms veel te vroeg reeds aan verschil lende der opgenoemde vakken als was schen, koken enz. meer dan hun gewone krachten geven. Waar het kleine deel dat eventueel deel zal kunnen nemen aan deze cursus niet eens iets bijdraagt aan de onderwijskosten voor gewoon lager onderwijs is het z.i. de taak van de ouders, die hun kinderen willen doen ontwikkelen en hen brengen op een spe ciaal voor hun toekomst hooger peil dit zelf te bekostigen evenals de ouders buiten deze bepaalde groep dit ook moeten doen. Het is te gemakkelijk om alle kosten voor een hoogere ontwikkeling op de schouders të doen drukken van ande ren. Vele der genoemde vakken worden onderwezen op onderwijsinrichtingen in onze naaste omgeving zoodat eventu- eele deelnemers(sters) zich voor een goed deel op een andere inrichting kun nen doen onderwijzen. Spr. zou tenslot te gaarne vernemen, hoe B. en W. een bedrag van ruim 1700 motiveeren voor dezen cursus. De v o o r z. zegde dat hem persoonlijk de kosten te hoog voor kwamen, voor 'n beperkt aantal leerlin gen, doch dat hij in de vergadering van het college van B. en W. geleid was door de meening van de wethouders Nijsse en Vermue die beiden in de land en tuinbouw bekend zijn. De heer N ij s- s e zette uiteen dat hij gaarne ziet dat ook de boerenstand zich in zijn bedrijf ontwikkelt en daarom is hij voor dezen cursus. Het voorstel van B. en W- in stemming gebracht werd verworpen met 5 tegen 2 stemmen (die der beide wethouders). Benoemd werd tot ambtenaar van den burgerlijken stand de heer J. J. Meulendijk gemeentesecretaris, zuiks met 6 stemmen (1 stem blanco). Besproken werd daarop de de te werkstelling van landarbeiders met steun van rijk en gemeenten in het vrije bedrijf. Vastgesteld werd dat deze proef nog niet veel bijzonders heeft opgele verd, omdat de landbouwers probeeren, zooveel arbeiders met toeslag te krijgen als zij anders ook hadden moeten ne men. De werkloosheid wordt door deze regeling in geen enkel opzicht bestre den. B. en W. stellen voor geen steun meer te geven tenzij de desbetreffende arbeider tot 31 December aan 't werk kan blijven. De Raad nam dit met alge- meene stemman aan* Bij de rondvraag vroeg de heer Bos of gedurende de wintermaanden de af trek niet kan vervallen voor steuntrek kende arbeiders die grond in gebruik hebben. De v o o r z. antwoordde dat de inkomsten van eigen grond worden berekend voor een vol jaar en dat dus een gewijzigde regeling over enkele maanden tot groote onbillijkheden zou leiden. Daarbij achtte spr. het beter dat wanneer de heer Bos meent dat de te genwoordige regeling niet deugt, hij voor de eerstvolgende vergadering met een ander voorstel komt. De heer Bos zal zulks doen. KRUININGEN. Zaterdagmiddag reed een drietal meisjes per fiets over het fietspad van de Rijksweg. Zij werden door een personen-auto welke naar Goes moest en die, haar tegenkwam, bij het kruispunt Nisseweg aangereden, doordat de leerl nge bestuurder een verkeerde manoeuvre maakte. Een der meisjes be kwam enkele beenschrammen terwijl

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6